uitstekend verfilmd, „Zij kenden geen genade" meer toneel dan film Mr. E. J. W. Top nam afscheid van Haarlemse reehtbank Agenda voor Haarlem en evim Hoofdbode Slot bij afscheid door velen geprezen Koffie KREMER Thee TAXI 13000 KOSTUUMS Credietbank HET SPAARNE LION D'OR In het gelid SPARTACUS Shadows Ontvoering uit Boedapest Dodenrit De luit zoekt zijn bruid Zaterdagavond.... Zondagmorgen Reprises Maandag begint de competitie Een vriend van alle ambtenaren alles voor uw tuin SLEUTEL WEG? PAGINA 2 Cinema Palace Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem 7e Herfsttocht „Het Spaarne" Studio Frans Hals Roxy Luxor Rembrandt te KUST en te KEUR Prijsklasse 165.tot 265. Lido Huurkoopfinanciering op elk gebied Films Toneel Muziek Diversen CENTRALE VERWARMING POW.R.MATIC Oliebranders ÜKOKzVA o. T en toonstellingen Hotel - Café - Restaurant Uitstekende en goed verzorgde diners. Tijdens weekend gezellige muziek Hockeyprogramma voor Haarlem en omgeving ZAADHAHïtëL JAN R00ZEN Burgerlijke Stand Haarlem „DE SLEUTELSPECIALIST" SPORTAGENDA Je an Simmons als de slavin Varina en in de film Vanaf gisteren is in Cinema Palace de film „Spartacus" gaan draaien. Zo als wij reeds hebben gemeld is het thea ter uitgerust met een gloednieuw Todd- AO-projectiesysteera, dat pen sterk ver grote projectie mogelijk maakt zonder dat dit afbreuk doet aan de kwaliteit van het beeld. Het zou ons niet verwon deren. wanneer „Spartacus" lang blijft draaien in deze bioscoop. Regisseur Stanley Kubrick is er namelijk in ge slaagd de mogelijkheid van massascè nes op dit grote beeld volledig uit te bui- Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Ha >ïein tei 60800; Apotheek Buzink, _Lar - 3 Veerstraat 19 tel. 11000; Elswout Ap o heek, Overveen. tel.16760, Apotheek Sv :sma- Binnenweg 206, tel. 38320. I Persdienst: Indien geen hulp van huis- er*.. be men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Xir 'art.: G. L. J M. Honée. Van Eeden- «traai; 13 tel. 13301. njrts: dr. J. W. Baljet en dr. G. W. Tieken. Kenaupark 13, tel. 14524. Zie ken vervoer: GGD tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhou* Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Ulrici, Spiegeien- burghlaan 20. Aerdenhout, tel. 40404; R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36550. Bloemendaal Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: C Eenhoorn. Bloemendaal- seweg 17 telefoon 54003. Overveen Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: P Wfjkmans. Jullanaiaan 152 tei 61054 Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Haltestraat 8. telefoon 2389. Doktersdienst: H K. van Es. Kostver- lorer.straat 4. tel 2C58. Santpoort Artsen: j J. Hekman. Hoofdstraat 236, tel. 02560-8310. Apotheken: De Wilde, Broekbergenlaan 42 Santpoort-noord, tel. 025608284. Kathedraal: 8.3C1 1 31). 9 H. 11 et) 12 uui St.-Antonius; N Groenmarkt: 6.30. 7.30 8.30 H. 10 U en 12 uur H Jozef Jansstraat: 8.45. 8, 9.15 H. 11 1*! uur en 18 uur avondmis. O L Vr Rozenkrans. Spaame: 6, 7.30, 9. 10 H en 12.15 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H.. 11 en 12.15 uur. H Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H.. 10.30. 11.45 en 18 a. avondmis. H Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45 9. 10.30 H. en 12 uur H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kxuger- straat: 6.30. 7 45. 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Lidnina Rijksstraatweg: 6.30. 7.30, 9 H 10 45 en 12 uur O. L Vrouw van VU Smarten, Rijks straatweg: 6.30 7 30. 8.45 H-, 10.15. 11.30 18 uur avondmis H.H Petrus en Paulus: J. 8-30. 10 H.. en 11.45 uur. Bi/T vlEXDAAL, Ailerh. Drieëenbeid: 7.30, 9. H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: i 30 9 10.30 £i. en 12 u Ai.,vi>E*NHOtf l(.30 9 tl. en 11 uur ZAADVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 ti en 11.30. OtLitvttN: I a, d tl. 10.30 en 11.30 u Utr.JIM tilt: (H tidvo; 8.30. 7-30. 8.30, 9.40 H, U en 12 uur. HEEMSTEDE (U.L. Vrouw Hemelvaart) 6.4o i 45 40 tl 10 11 en 12 uur SPAAK."NUAAI 130 en 10 H BENIN EliKOEH. tol.-Joseph). 0.40 a J ir H. en 11.30 uur HAARLEM, 30 sept. De Christe lijke a andelsportvereniging „Het Spa .rne te Haarlem hoopt op 14 ok- tobei a.s. onder auspiciën van de NüWB, haar 7e Herfsttocht te orga- n soren. Ket parcours is met zorg sa- n .gesLC. en iedere deelnemer (ster) kan genieten van de mooie natuur in Kennemerland. Dc start vindt plaats vanuit gebouw Domi aan het Zanav oor erpad in Overveen, al-vaar ingeschre ven kan worden van 13.30-14.45 uur. sir Laurence Olivier als Marcus Crassus „Spartacus". ten, zonder de mogelijkheden te ver waarlozen de persoonlijke dramatische conflicten in de hoofdfiguren van dit dra ma op boeiende, krachtige wijze ge stalte te "even. Dot is geen geringe verdienste, want wanneer men zulke mogelijkheden in handen heeft als met dit projectiesysteem geboden worden, is men licht geneigd zich toe te leggen op het maken van een uitsluitend uiter lijke spektakelfilm. De film vertelt het historische verhaal vaneen slavenopstand 'nhei oude Rome. Spartacus, de tot gladiator opgeleide slaaf, komt in opstand tegen zijn mees ter. Hij vormt een slavenleger en doet een aanval op Rome. De corrupte Ro meinse politicus, generaal Marcus Cras sus, slaat de opstand neer en Sparta cus wordt voor de ogen van zjjn vrouw en zijn kind gekruisigd. De film duurt niet minder dan drie uur en een kwartier. Men kan er hele reeksen belangrijke filmsterren zien. Spartacus wordt door niemand minder dan Kirk Douglas gespeeld; Crassus door sir Laurence Olivier; de sluwe se nator Gracchus dooor Charles Laugh- ton en Spartacus' echtgenote door Jean Simmons. Ondanks het grote doek, en ondanks de grote sterrenlawine is re gisseur Kubrick erin geslaagd dit epos op heel andere wijze dan de gebruikelij ke spectaculaire manier te benaderen. Hij gebruikte zijn camera's voortreffe lijk en bedrjjft er een eigen beeldspel mee. Men lette eens op het tweege vecht en op de veldslagscènes. Daar wordt een ritme bereikt, dat op dit for maat doek nauwelijks voor mogelijk werd gehouden. Natuurlijk heeft zo'n lange film ook zijn zwakke momenten. Hier en daar wordt inderdaad het drama onderge schikt gemaakt aan het spektakel. Maar daar staan zeer indrukwekkende mo menten tegenover, vooral als de regis seur de negatieve kanten van de men selijke mogelijkheden belicht, als wreed heid, sluwheid en laagheid. Hollywood heeft zich met dit filmepos beslist van zijn beste kant laten zien. Regisseur Kubrick heeft bewezen, dat ook op het frote scherm goede, indrukwekkende lms gemaakt kunnen worden, mits al le mogelijkheden op de juiste wijze worden toegepast. Cinema Palace. 14 j. De film „Shadows" van John Cassa vetes kan men gevoeglijk beschouwen als een experiment. Samen met zijn leerlingen aankomende acteurs, als men ze zo zou willen noemen heeft deze regisseur een aantal taferelen op genomen uit het leven van blanken en negers. Deze negers blijken echter zijn voorkeur te genieten met hun geringe houvast, hun weinige ambities en hun daadloosheid. De film is een experi ment in zoverre de camera telkens weer terugkeert naar bepaalde personages, zonder daadwerkelijk hun karakter te grijpen. Hierdoor ontstaat niettemin een soort karakterbeschrijving. In de nau welijks aanwezige intrige is een vage tegenstelling op te merken tussen blank en zwart. Het gaat echter te ver om deze film een improvisatie te noemen, zoals de tekst dat doet. Alle medewerkenden wis ten immers wat er gebeurde met hen en zij zijn zich de aanwezigheid van de camera duidelijk bewust geweest. Wel is er vermoedelijk geen nauw omschre ven scenario voorhanden geweest en hebben de camera's geregistreerd of beschreven hoe de ménsen zich ge droegen naar eigen inzicht. Het lijkt dus wel op improvisatie en als min of meer objectieve kroniek is deze film beslist het aanzien waard. In Studio. 18 j. Wie van spanning en hachelijke avon turen houdt, komt deze week in Frans Hals aan zijn trekken. Er wordt in „Ontvoering uit Boedapest" niet alleen gevochten en geschoten, er zijn ook spectaculaire achtervolgingen door ve le duistere straatjes en zelfs een op windende ontsnapping uit de Staatsge vangenis van Boedapest. Het verhaal vertelt van een jonge Amerikaan die op dracht krijgt een zekere Jansci in Boe dapest, leider van de revolutie, uit Hongarije weg te halen omdat Jansci daar niet meer veilig is. Onze held gaat als de Amerikaanse acteur Stevens naar Hongarije, maar van te voren zoekt hij Jansci's dochter, die gevlucht is en in Wenen woont. Op het laatste nippertje en tegen de zin van Stevens reist zij met hem mee naar Boedapest, nadat zij eerst enkele angstige momen ten bij de grens heeft beleefd. Eenmaal in Hongarije gaat het hun ook niet voor de wind. Na veel avonturen komen zii in de staatsgevangenis terecht, waar zij vele folteringen ondergaan. Maar, juist als zij aan het eind van hun krachten zijn, komt de redding en weten zij te ont snappen. Met een gereedstaand vlieg tuig reist Stevens met Jansci, die een goede vriend van hem geworden is en Jansci's dochter, die meer dan een goe de vriend van hem geworden is, naar Zurich naar de vrijheid. „Ontvoering uit Boedapest" is geen filmische hoogvlieger, p.! geven de vaak knappe, suggestieve beelden aan rake en beklemmende sfeer. Voor mensen van boven de veertien jaar met stalen ze nuwen. Vier niets ontziende Doeven, juist uit da gevangenis ontsnapt, storten een vredig dorpje luisterend naar de ai te mooie naam van „Paradise" in de ellende, nadat zij losjes enige fat soenlijke lieden om zeep hebben ge bracht, de plaatselijke bank hebben leeggeroofd en op hun vernielende tocht een beeldschoon meisje hebben meegenomen. Een jonge held voelt het als zijn plicht de schurken achterna te gaan. Enkele mannen van het dorp wil len hem daarbij vergezellen, maar de held voorspelt hen een spoedige dood. Toóh gaat er een zestal mee, met het gevolg dat zij natuurlijk èèn voor èèn een einde tegemoet gaan. De held slaagt er tenslotte in de bandieten neer te schieten. Licht verteerbare kost voor Wild- West-enthousiasten. Roxy, 14 j. Vanaf maandag draait in deze bios coop de nogal oosterse avonturenfilm „Omar de woestijnhavik", waarbij ro mantische avonturiers hun hart kunnen ophalen. Roxy, 18 j. Een Amerikaanse amusementsfilm, waarin twee jongelui, Pat Boone als luitenant op een torpedobootjager en Barbara Eden als nieuwsgierige en ver liefde journaliste, de hoofdrollen spelen. Een dwaas geval waarbij men kostelijk kan lachen om een admiraal die zich nodeloos opwindt Het verhaaltje is maar magertjes en nogal gezocht, maar Pat Boone is een- aardige jongen, die de jonge meisjes graag zien en horen: hij zingt een viertal liedjes. Iedereen kan er heen. Luxor. Advei tentiet In Rembrandt kan men deze week kennis maken met „Am Galgen hagt die Liebe" (Zij kenden geen genade), de eersteling van de jonge Oostenrijkse regisseur Edwin Zbonek, die van de Raad van Europa een bijzondere ver melding kreeg „wegens zijn artistieke en menselijke waarde". In de bergen van Griekenland, aldus het verhaal, zijn de Duitse bezetters en groepen partisanen in een even bloedige als zinloze strijd gewikkeld. Twee ver nietigende molenstenen, waartussen de onschuldige bewoners van een afgele gen bergdorpje dreigen te worden ver malen. Zoals Nikolaos. een simpele boer, wie de traditie van het aloude gast recht heilig is. Als Petros, de leider van de verzetslieden, op zijn vlucht voor de Duitse achtervolgers bij hem om be scherming aanklopt, neemt hij hem gast vrij op en verbergt hem voor zijn ach tervolgers, die het huis doorzoeken. Dank zij het onbevangen optreden van zijn bazige vrouw Marulja, die hij on kundig heeft gelaten van diens aanwe zigheid, weet hij de partisanenleider het leven te redden. Deze neemt wraak op de gehate Duitsers, die zijn mannen hebben gedecimeerd. Hij lokt ze in een hinderlaag, maar een jonge dodelijk ge wonde luitenant en een korporaal ont komen aan de slachting en zoeken op hun beurt een toevlucht bij Nikolaos, die ook aan de vijanden van zijn volk het recht op gastvrijheid niet wil ont zeggen. Na de dood van de jonge luite nant neemt de korporaal de vlucht, en waarschuwt het Duitse hoofdkwartier. dat vergeldingsmaatregelen treft en een dertigtal bewoners van het dorp laat executeren. De gevluchte korporaal is echter in handen van de verzetslieden ?;evallen en daar hij de jas van Niko- aos over zijn uniform draagt, weet Petros,, dat de oude man hem en de Duitse officier onderdak heeft ver leend. In zijn oog is Nicolaas een ver rader, die moet sterven. En Marulja, die een leven lang lief en leed met hem heeft gedeeld, wil zonder hem niet ver der leven. Zbonek, die tot nog toe uitsluitend als hoorspel- en toneelregisseur werk zaam is geweest hij regisseerde o.a. stukken van O'Neill, Emmet Sher wood. Francois Mauriac en Ionesco in het Weense Volkstheater en het Thea ter in der Josefstadt heeft zich niet voldoende weten los te maken van het toneelstuk. Voor de beide hoofdrollen koos h ijde 72-jarige Annie Resar en de 64-jarige Carl Wery. Samen geven deze beide oudgedienden menig frap pant staaltje theater weg, dat op net driedimensionale toneel in direct con tact met de toeschouwer waarschijnlijk aangrijpend zou zijn, maar dat door de passief toeziende camera van Zbonek teruggebracht tot een spel van schim men, al te duidelijk een dimensie heeft verloren. Ondanks de menselijke waarden van het gegeven dus een werkstuk, dat nauwelijks een film in de artistieke en dramatische zin van het woord kan worden genoemd. Rembrandt, 14 j. Advertentie me Betere herenkonfektte en herenmode Zijlstraat 71 Haarlem De Engelse film „Zaterdagavond .Zon dagmorgen" (Saturday night and Sun day morning) van Karei Reisz, waar mede de Arnhemse filmweek sloot, doet nu en dan denken aan films als „It al ways rains on Sunday", „Marty,,, „The bachelor party" e.d., die de verveling van het weekeinde schilderen, waarin sommige jongelieden alleen maar onnut te en trieste dingen doen. Het is altijd een dankbaar onderwerp maar het kan niet eeuwig dienen. Dat blijkt uit de film van Reisz, waar mee niet gezegd wil worden dat zjjn werk geen kwaliteiten heeft. Per slot van rekening zal men moeten erkennen, dat de narigheid van de laatste dagen der week van dc film afdruipt, als wij de jonge arbeider Arthur bezig zien met het drinken van vele glazen lauw en schuimloos bier, een bezigheid die hij nu en dan onderbreekt door intieme re laties te bestendigen met een getrouwde vrouw, wier man hjj maar een sufferd vindt. Daarnaast bemint hij nog een meisje, dat hjj tenslotte boven de ande re geliefde verkiest als hp vernomen heeft dat deze een kind van hem moet krijgen en gewelddadige pogingen om de moeilijkheid op te lossen mislukt zijn. Een frisse geschiedenis is het niet en zelfs het einde waarin een vage „beke ring" doorschemert kan daar weinig aan veranderen. Arthur is het type van een zeer onsympathieke egoïst, die met niemand dan zichzelf rekening houdt en zo komt het accent toch nog op hem te vallen en minder op de ver veling der dagen. Met andere woorden: meer dan de vervelende vrjje tijd is het de jongeman die de aandacht vraagt. Dit is mede te wijten aan het feit, dat hjj maar raak speelt en praat en praat. Hij speelt voortreffelijk, daar niet van, maar hiermede is gezegd dat Reisz wat meer met zijn hoofdfiguur had moeten spelen om tot een goed filmiek resul taat te kunnen komen. Tegenover deze tekortkoning staat een zakelijke manier van monteren, die geen omwegen kent en op de man afgaat. Waaruit dan weer blijkt dat Reisz het vak wel verstaat, dat hij nochtans verwaarloost. Lidó, str. volw. In Minerva draait vanavond en mor genavond „De man met het slangen- vel", een knappe film, 18 j. Morgen- en woensdagmiddag komt de film „Singing in the rain" weer terug, een luchtige amusementsfilm. A.l. Maandag tot en met woensdag draait „Brief Encoun ter" een boeiende speelfilm. 18 j. Don derdagavond wordt naar de novelle van Tsjechow „De dame met het hondje vertoond. Volw. HAARLEM, 30 sept. Onder zeer grote belangstelling heeft mr. E. 3. W. Top, die op eigen verzoek eervol ont slag heeft gekregen, afscheid genomen als vice-president de Haarlemse recht bank en als kinderrechter. De president van de rechtbank mr. F. P. E. Bloem- arts, memoreerde de loopbaanvan mr. Top, die meer dan veertig jaar dc rech terlijke macht heeft gediend. „Een in stituut te verlaten, waaraan men jaren lang zijn werkkracht heeft gegeven, lijkt mjj moeiljjk", aldus de president. „Maar meestal dwingt de leeftijdsgrens daartoe. Voor mr. Top lijkt het mij nog moeilijker, omdat hij eigener beweging weggaat. Het besluit moet hem moeilijk gevallen zijn en wij hebben eerbied voor de moed, die daaruit spreekt". ,,U kunt", zo richtte de president zich tot mr. Top, „op een fraaie carrière terugzien, hoewel teleurstellingen U niet bespaard zijn gebleven. Maar de waar dering voor Uw werk is reeds gebleken, toen U tot rechter werd' benoemd op slechts 34-jarige leeftijd en vice-presi dent op 50-jarige leeftijd". Mr. Bloemarts roemde in mr. Top diens menselijkheid, begrip, mildheid, die geen weekheid was, bonhommie en humor. Bovenal prees hij hem als een voortreffelijk kinderrechter. Hjj noemde het kinderrechterschap een der belang rijkste en vooral moeilijkste functies. Hij verzekerde de scheidende vice-pre sident, dat men hem, die een prettig, rustig, opgewekt en gezellig collega is geweest, node zal missen. In diezelfde geest uitte zich mr. L. H. Feitsma, officier van justitie, die na mens het arrondissementsparket sprak. Ook hjj gewaagde van een goede samen werking evenals de griffier, mr. C. M. Vliegenthart, die speciaal het afscheid liet horen van het bureau van de kinder rechter. Namens de Orde van Advoca ten sprak de Deken, mr. C. Blankevoort. Hij noemde dit afscheid een breuk met het verleden, maar hjj achtte mr. Top geen man, die bij de brokken gaat neer zitten. Met nadruk herinnerde hjj aan de goede verstandhouding van mr. Top met de balie. In zjjn dankwoord betreurde mr. Top Advertentie KRUISWEG 70 HAARLEM TEL, 13239 Persoonlijke en discrete behandeling CINEMA PALACE: Spartacus, 14 jaar. Gew. aanv. tijden, dag. ook zo. 1.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: Ontvoering uit Boedapest, 14 jr. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Dl. 2 en 8 u. LIDO: Zaterdagavond-zondagmorgen, str. volw. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. x LUXOR: De luit zoekt zijn bruid, a.l. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus 2, 7 en 9.15 u.; Gaslight, 18 jr. REMBRANDT: Am Galgen hangt die Liebe, volw. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. ROXY, t.m. zo.: Dodenrit, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Omar, de woestijnhavik, 14 jr. 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. STUDIO: Shadows. 18 jr 2.15, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 uur: De man met het slangevel, volw. Zo. 2 en 4.15 u. Wo. 2.30 u.: Singing in the rain, a.l. ma.-, di. en wo. 8.15 u.: Brief en counter. 14 jr. Do. 8.15 u.: De dame met het hondje, str. volw. Zaterdag 30 september Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „Jenuzië", comedie van René de Obaldia. Regie: Luc Lutz. In de hoofd rollen: Enny Meunier. Andrë v.d. Heuvel en Ann Hasekamp. I Zondag 1 oktober Stadsschouwburg, 8 uur Het Rotterdams Toneel met „Een man van alle tijden" van Robert Bolt Regie: Pim Dikkers. In de hoofdrollen: Enny Mols-de Leeuwe, Ina van der Molen en Ton Lutz. Zondag 1 oktober Teylers Museum, 2 uur: Orgelbespeling aoor Kees Bornewassei en Anton de Beer Maandag 2 oktober Grote- of Sint Bavokerk, 8 15 uur. Orgel concert door Piet Kee (Nederlandse Bach- vereniging). Maandag 2 oktober lAdvertentte BLOEMENDAAL TELEF. ólböö Ziekenhuis Sint Johannes de Deo, 8 u.: Jaarlijkse Bezinningsavond Katholieke do nors. Cruqnins Museum. Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953. Geopend dag. 912.30, 13.30— 17 uur. Zo. van 1017 uur. Wooniiuis Jae. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy, Geopend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur: zo van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur. Zo. 1317 uur. 'l'eyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag beh. maandag van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. .iissclioppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u.. Zon.- en feestdagen 13—16 uur. Kunstzaal ,,In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen uit Griekenland en Turkljke van Poppe Damave. Geopend dag., ook zondag van 1022 uur. Vishal: Expositie van tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder, (tot 11 okt.) Geopend dagelijks van 10—17 uur. Zo. van 1317 nar. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1—3: Exposities van werken van J. J. Doeser. Dag. geopend van 917 uur en ma. en wo. en vrijdagavond ook van 1820 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van schil derijen en reisschetsen van Peter van den Braken. Voor de decoratie zorgt Laura Karpikaivo Tamminen met Finse weef kunst (t.m 30 sept.) Geopend dag. van 10—17 uur. Zo. van 1417 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Hout weg 103, ingang KamperlaanFilatelisti sche Jubileum Tentoonstelling „Op hoop van zegels" l.v.m. 50-jarig bestaan Ned Fil. Vereniging. Geopend: vr. 14—17 uur en 20—22 uur; za. 10—12 en 14—17 uur; zo. 1417 uur. Mr. Top (tweede van links) wordt toe gesproken door de president van de Haarlemse Rechtbank, mr. F. Bloemarts. het meest, dat hij ook afscheid nam als kinderrechter. Hij herinnerde aan het ontstaan van het ambt van kinderrech ter, nu ongeveer veertig jaar geleden, en memoreerde, hoe het een en ander in den beginnen nogal primitief in zijn werk ging. Nu heeft de kinderrechter zich een vaste plaats verworven. Alle medewerkers in de loop der jaren dank te hij tenslotte voor hun werkkracht. HAARLEM, 28 sept. De volley ballers van de afdeling Haarlem, en trouwens ook de scheidsrechters en ka derleden, gaan drukke maanden tege moet. Zowel voor oktober als voor no vember staan er negen wedstrijdavon den in het Krelagehuis op het program ma. In oktober zal op maandag en woensdag worden gespeeld en in no vember op dinsdag en woensdag. Het eerste wedstrijd-programma, dat voor maandag 2 oktober, vermeldts ai direkt een aantal interessante ontmoe tingen. -...„en Het programma luidt: Dames le klas se: Set UpOVRA (7 uur); Topscore Velox (8 uur)Onze GezellenHVS (9 uur). 2e, 3e en 4e klasse: Set Up 2PSVH SpaarnestadHBC 4; OVRA 2Allian ce '22; Onze Gezellen 2FES; Set Up 3—DSS 3; PWN 2—HBC 5; Velox 2Gios 3; Die Raeckse 3Alliance. Heren le klasse: Die Raeckse 2 PSCB (7 uur) Gios—CIOS (8 uur) De BlinkertAlliance (9 uur). 2e klasse: CIOS 2—PSVH: WIK—PWN; Rapiditas Energie; PWN 2OVRA 2; Die Raeck se 3Gios 2; Gios 3OVRA 3, (Advertentie) Diverse zalen voor recepties en partijen. Telefoon 22180. HAARLEM, sept. Komende zon dag zullen de bondselftallen de pas ge starte competitie even laten rusten en de eerste ronde gaan afwerken van de traditionele landelijke bekerwedstrijden. De regionale competitie gaat onafhan kelijk daarvan normaal door. HTCC-beker (voor le klasse, over gangsklasse en promotieklasse heren) HBSGroen Geel II; KampongAllian ce; StrawberriesHilversum III; Lei denEechtrop; BMHC IINijmegen I; Kampong IIScheybeeck: BMHC III 's Hertogenbosch; BMHC IV—Nij megen II. BMHC I vrij. 3. D. Treslingbeker (voor 2e tot en met 4e klasse heren)Saxenburgers Tempo '34; Alkmaar 2Rood Wit; MRHC 2Zandvoort; Strawberries 2 HDS; Leiden 2Eechtrop 2; Alliance 2—SV '35; HBS 2Togo 4; Strawber ries 3HDS 2; Kampong 3Alliance 3; Alliance 4VVV; Laren 4Ever Swift; BMHC 5's Hertogenbosch 2; HBS 5— Aeolus 4; Hie 5Scheybeeck 2; BMHC 6HLC; BMHC 7's Hertogenbosch 3; BMHC 8Schaerweijde 4; Amersfoort 4—Eechtrop 3; Alliance 5—SV'35 II; Be Fair 5—HBS 3; BMHC 6—HLC. Veteranenbeker: HBS's Hertogen bosch; StrawberriesHilversum. Parnassia-prijs (voor le en promo tieklasse Dames): KampongAlliance; HBS's Hertogenbosch; BredaBDHC; Breda 2—BDHC 2. Amsterdam-beker (voor 2e t.m. 4« klasse dames): MRHCZandvoort; Lei denEechtrop; AlkmaarRood Wit; SaxenburgersTempo '34; Strawber riesGroen Geel 2; Laren 2Ever Swift; Strawberries 2HDS; Kampong 2Alliance 2; Rood Wit 2My ra; BDHC 4's HertogenboschHBS 2 Aeolus 2; Strawberries 3HDS 3; Rood Wit 3Myra 2; HBS 3's Hertogen bosch 3; Amersfoort 3Eechtrop 2; Al liance 3Pinoké 2; BDHC 3Pinoké I; Alliance 4AMVT 2. Onderbond: Heren: le klasse: Eech trop 4Eechtrop 5; Scheybeeck 3Ter riers 2; Hoorn 2Strawberries 5; HBS 6Alliance 6; Strawberries 6BMHC 9; Zandvoort 4Fit 4; Zandvoort 3 Amsterdam 9. 2e klasse: Alliance 7Adelborsten 2; Rood Wit 3Strawberries 7; Alkmaar 6—Saxenburgers 3; Alliance 9Ever Swift 3; Saxenburgers 2Alliance 8; Strawberries 8Rood Wit 4; Schey- beeck4-Hermes 3. Dames, le klasse: HBS 5Hurley 6; Ever Swift 2Hie 5; Eechtrop 3Pin oké 6; BDHC 6—Rood Wit 5; Schey beeck 2Alliance 5; HoornEver Sw. 3; Randwück 3Kraaien 3. 2e klasse: Scheybeeck 3Alkmaar^. Kraaien 4Ever Swift 4; Alkmaar 6— Strawberries 4; Eechtrop 4 Scheybeeck 4—AMVJ 3; Saxenburg 2—Fit 3; Alliance 6—Hie 7; "ie HBS 6; Ever Swift 5—Hie 8: Straw berries 5Pinoké 7; AMVJ 4Eechtrop 5. HEEMSTEDE, 30 sept. In de foyer van het Minerva Theater heeft gister middag hoofdbode 3. Slot van Het Heem- steedse raadhuis, die per 1 oktober met pensioen is gegaan, afscheid genomen. De heer Slot, die vergezeld was van zjjn naaste familieleden, zag zich om ringd door burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, diens echtgenote, wethouder E. J. van Lent, de gemeen tesecretaris A. van Wingerde en het vol tallige ambtenarencorps van het raad huis. Sprekende namens de ambtenaren en de naaste medewerkers, zei burgemees ter Van Rappard dat op het raadhuis een bijzondere band met hoofdbode Slot was ontstaan. De burgemeester uit te zijn grote waardering voor de wijze waarop de heer Slot zich eerst als hulp bode en later als hoofdbode verdienste lijk had gemaakt, een taak die hjj boven alle lof verheven had uitgeoefend. „Je bent een vriend geworden van al le ambtenaren en ook van mij", zei de burgemeester, die de scheidende hoofd bode als een intens gelovig en goed mens karakteriseerde. Mr. Van Rap pard verklaarde dat hij de heer Slot node zag vertrekken, waaraan hu toe voegde dat de plaats die Slot op nel raaijhuis in aller harten veroverd bad, zeker zou blijven voortbestaan. Namens de ambtenaren offreerde de burgemees ter de heer Slot als blijvend aandenken een fototoestel. Als persoonlijk geschenk bood hij hem een tweetal boekwerken aan. Ook de heer Van Wingerde getuigde van zjjn lof voor het vertrouwen dat de heer Slot hem had geschonken, waarbij hij vooral zijn dank naar voren bracht voor de wijze waarop de hoofdbode hem steeds terzijde had gestaan. Al's stoffe- Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 BEVALLEN van een zoon: A. de Groot-Louwsma; M. van Bakel-Fran- sen; A. H. de Muijnck-Schillert; C. J. de Jonge-Munnik; A. P. de Vries-Stuur- man. BEVALLEN van een dochter: D. U. Andriessen-Bohle; D. C. Dorlandt-Hoog- duin; M. E. A. Huij-bens-van Kleeff. OVERLEDEN; J. Swart, 57 j., Ter- heidenstraat; E. van Leeuwen-Swaans- wijk, 78 j., Zaanenstraat; P. B. Pee- ters, 72 j., Zomervaart; T. van Eg- mond, 95 j., Bloemhof straat; E. J. Schol ten, 48 j., van Kinsbergenstraat. ONDERTROUWD: J. Korsuize en M. Blom. GEHUWD: A. Rosier en B. Zurhaar; B. van den Brink en C. Huigen; J. H. Jansen en J. Scheeper; A. W. P. Grannetia en J. Hendriks; P. Graaff en H. van der Hoeden; J. Dei) en C. M. van Ommeren; J..J. Vogel en A. Landa. lijk blijk van waardering bood de heer Van Wingerde hem een boekwerk aan. In een uitvoerig wederwoord bracht de heer Slot zijn grote dank uit voor de vriendschap die hij bij de uitoefening van zijn taak op het raadhuis had mo ren toegevoegd en voor de geschenken, zag hij terug op hetgeen hij in het be lang van de gemeente had mogen doen en het viel hem moeilijk zijn gevoelens tot uiting te brengen voor het afscheid dat hem was bereid. Hij be dankte voor de woorden die hem wa- ren toegevoegd en voor de geschenken welke hij had mogen ontvangen. Na af loop van het officiële gedeelte van de middag werd een afscheidsreceptie ge houden, waarbij vgle Heemstedenaren van hun belangstelling blijk gaven. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11498 EDO (uit tegen Velox): Amama; Van der Oord en Berends; Koster, Arnoldi en Leonard; Nijman, Peters, Spiers, Koek en Breeuwer. Haarlem (uit tegen Vitesse): Van 't Kruijs; Maas en Sybrandi; Goedhard, Berendregt en Duister; Frie, Boom, Veen, Vreeken en De Ridder. RCH (thuis tegen Tubantia): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poer- wo, Koning en Kruijer; Kroonsberg, Ronout, Bekers, Hendriks en Nanai. HFC (uit tegen OSV)Van der Meulen; Hoeke en Wijkhuizen; E. Tho le, Molenaar en P. Thole; Jansen, Bouwman, Lindeman, Honnef en Koen- ders. Aalsmeer (uit tegen RKAVIC): Bol; Van Leeuwen en Stroo; Gelijn, Kroon en Dijkstra; Doets, Van der Voort, Aussum, Van Mourik en De Vries. HBC (uit tegen Zeeburgia): Warmer dam; Langeveld en Van Bergen; Dra- yer, Kors en Van Bruggen; De Reus, Joh. Duindam, Duivenvoorden, Hal- derman en J. H. Duindam. TYBB (thuis tegen Zandvoortmeeu- wemBakker; Rietvink en Van Hon- schoten; Van der Klugt, Veldhuizen, Pe- besma; Jansen, Blom, Valent, Kroons berg en Meijer. Onze Gezellen (uit tegen St. Pancra- tius): Hulle; R. van der Putten en Jacob; Van der Velde, Wagemaker en Bourgonje; Vergeest, A. van der Put ten, Overtoom, Harmes en Mathot. Haarlem EDO - Velox, TYBB - Zand- voortmeeuwen, Schoten - Baarn. Heemstede RCH - Tubantia Bloemendaal Bloemendaal - EHS (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2