Alliance op dreef in strijd op tweede front Heren Alliance verslaan eersteklasser Kampong Heemsteedse Kunstkring opent seizoen met geslaagd concert deux-pièces 1 1 Bos tussen Haarlem en Amsterdam? Voorstel van hoofdstad aan Ged. Staten PAUL VLAANDEREN en öros SPORTPRIJZEN TAXI 13000 W" Hockey in Haarlem en omgeving Frieda Beunder driemaal eerste mmm MAANDAG 2 OKTOBER 1961 PAGINA „De Kampioen" tweede in strijd om de Zilveren Molen Groenendaal tennistoernooi „Het Witte Paard" Voor ierman Mulder Kampervest 33 Reinigingsverordening in Zandvoort Kapconcours uitgesteld INTERNATIONALE' KOLLEKTIE Parijs, Brussel. Florence zijn de modecentra waar C&A voor U een boeiende tricot-kollektie samenstelde. Natuurlijk in de lijn 1961 „La Ligne souple". Dè voordelige prijzen spreken voor zichzelf. 24.75 29.75 36 t/m 42 Z& ult ^Bruóóel I Gekleed tricot lamé 29.75 40 »/m 46 Succes voor Bataaf Henk Nijdarn winnaar in Eelde (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 2 okt. De plannen voor een tweede Amsterdamse Bos beginnen vastere vormen aan te nemen. In een brief aan Ged. Staten van Noord-Holland hebben B. en W. van Amsterdam voorgesteld tussen Haarlem en Amsterdam een groene zone te creëren, die het Amsterdamse Bos nog in omvang zou overtreffen. Thans vindt men daar drooggelegde veenderijen en een rommelige bebouwing, die de verbinding tussen de elkaar steeds naderende steden allerminst tot sieraad strekt. BRUYNZEEL FABRIEKEN ZAANDAM v arbeiders in de dag- en ploegendienst si- HAARLEM, 2 oktober De eerste ronde van de strijd op het tweede front, met de diverse bekers als inzet, is ge streden. Eigenlijk is gestreden het juis te woord niet, want in de loop der jaren zijn deze beker-hockeywedstrijden een tegenwicht gaan vormen voor de com petitiewedstrijden waarbij van strijd meer sprake is. Bij de landelijke beker toernooien daarentegen ligt het accent zeer sterk op het „spel". Sterkere en zwakke broeders geven hun beste krach ten ongeveer in de trant van: men telle de uitslag niet, doch het doel alleen. En dat doel, vriendschappelijke wedstrij den in amicale sfeer, wordt zonder uitzondering bereikt. De Haarlemse clubs zijn zeer gunstig door deze eerste ronde gekomen. Alli ance b.v. moest het opnemen tegen Kampong. Ofschoon de Heemstedenaren op vreemd terrein tegen een team uit de eerste klasse aantraden, werd dank zij actief en snel spel met 0.1 de vol gende ronde bereikt. Alliance II plaatste zich ook in de volgende ronde door SV '35 met 2-1 naar huis te zenden. Het was een overwinning welke eerst in de verlenging werd bereikt. Ook het derde herenteam hield stand door van Kampong 3 uit de 2e klasse met 1-2 te winnen. Alliance IV bleef in haar pres taties beneden de maat, want tegen de 4e klasser VW kon men niet verder komen dan 2-2 en na verlenging tot 3-3. Het bezoekende VW gaat daarmede naar de volgende ronde over. De heren van Ever Swift (2e klasse) hadden hun gastheren, Laren 4 (4e klasse), ver onderschat. De Haarlem mers kregen het aanvankelijk zwaar te verduren. De schok werd echter opgevangen en de aanval tijdig inge zet. Dat kostte Laren in totaal twee doelpunten en de kans om verder in dit afval-toernooi mee te doen. Strawberries boekte meer verlies dan winst. Alleen het eerste herenelftal bleef „in de beker" door met 2-0 van Hilversum 3 te winnen. Strawberries 2 en 3 verloren van resp. HDS 1 en 2 met 1.4 en 4.5. R00d Wit werd van het bekerplan weggevaagd. Alkmaar 2 nam het eerste herenteam met 2-0 voor haar rekening, HDS 3 deed dit bij Rood Wit 2 met 3-4. DAMES De dames brachten het in deze eerste ronde er nog beter af. Alliance I mocht dan in Kampong I een lager geklasseerd team treffen, in een goed gespeelde wedstrijd was de uitslag er ook naar. Met 2.4 (alle 4 doelpunten van J. Pie- lage) werd Kampong op eigen grond verslagen. Ook Kampong 2 moest^ met een nederlaag genoegen nemen. Alliance 2 kwam in deze ontmoeting tot 2-3 winst, hetgeen echter veel duidelijker tot uiting had kunnen komen. De dames van Alliance 3 zijn met de verloren wedstrijd tegen Pinoké 2 uitgeteld (1-3), doch daar staat tegenover dat Alliance 4 weer wel de volgende ronde haalde door met 4-1 van AMVJ 2 te winnen. BDHC wist haar eerste twee elftallen in Breda naar de volgende ronde te brengen met de uitslagen 1-3 en 0-1 BDHC 3 en 4 zijn nu uitgespeeld, daar zij „thuis" het hoofd moesten buigen voor Pinoké (1-2) en 's-Hertogenbosch (1-5). T Ever Swift kon zich in Laren net handhaven. Het ging aanvankelijk van een leien dakje. Ruststand 0-1. Na rust 0-2, doch toen kwam de terugslag. Laren 2 nam het initiatief over en bracht het tot 3-3 brengen en in de verlenging zelfs tot 3-4, zodat het in de volgende ronde van zich kan doen spreken Rood Wit kwam op alle (dames)- fronten tot winst. Het eerste versloeg Alkmaar met 1-3, Myra ging by het tweede met 7-1 onder en Rood Wit gaf Myra 2 geen enkel uitzicht meer op de beker. Zoals het Eechtrop bij de heren verging, zo was het ook bij de dames. Dames 1 moest in Leiden de beker ledi gen met 14-0 als bittere drank, het twee de kon in en bij Amersfoort geen beter resultaat boeken dan 3-2. Alle beker teams van Strawberries kunnen aan .de volgende ronde beginnen. Groen Geel 2 kwam de uitslag 11-1 halen, HDS 1 en 3 kregen beide 3-1 in hun nadeel. Ook HBS gaat met de drie damesteams over, HAARLEM, 2 okt. In het traditio nele „Zilveren Molen"-toernooi van de Zaanlandse wielerclub DTS dat zondag tot besluit van het wegseizoen op de smalle polderwegen van de Wijde Wor- rriAr werd gehouden, hebben de ama teurs van „De Kampioen" uit Haarlem een goede en verrassende prestatie ge leverd door op de eervolle tweede plaats beslat te leggen. Voor de derde keer te successie werd dit toernooi door „Le Champion" uit Amsterdam gewonnen. Dat de Haarlemse amateurs het zo 5oed zouden doeti in dit toernooi, had /eiteliik niemand verwacht. Zelfs de meest chauvinistische supporter met Met veel pijn en moeite had men een ploeg van zes man kunnen samenstellen, bat men daarbij terug moest grepen op „veteraan" Piet Peters, blpkt achteraf een roede greep geweest te zijn, want vooral door zijn wedstrijdinzicht cn rou tine is de ploeg zo goed uit de slag ge komen. Piet moest in de vierde van de zes te rijden ronden weliswaar met Rem Otte afhaken een lot dat Eddy Riet- hoff in de voorlaatste ronde trof toen bleken Henk Peters, Gernt Krab benbos en Bert Bogaard man® genoeg om de tweede plaats te behouden. De uitslag was: 1. Le Champion, Am sterdam, de 96 km. in 2 uur 13 min. 37,3 sec.; 2. De Kampioen, Haarlem in 2.15.44,8; 3. Alcmaria Victrix, Alkmaar in 2.16.42,4- 4. Kennermerland, Bever wijk in 2.17.38,1; 5. Feyenoord, Rotter dam in 2.19.00.1. Voor „Kennemerland brachten Chris Duyker, Jan Timmer en Wim Zonneveld de race tot een goed einde. In het treffen der nieuwelingen om de ,,Ragetli"-molen behaalden Wim Grif fioen, Joop Hoogland, Oswald Baker, Piet van Dongen en Jan Zomer voor het Halfwegse „De Bataaf" de volle winst. Zij reden de 64 km. in 1 uur 30 min. en 46,8 sec. Met een tijd van 1 uur 31 min. en 42,8 sec. legden Jan v. d. Horst, Marcel Rutte, Serge Handgraaf en Ruud Philippo voor „De Kampioen" beslag op de vierde plaats. Het Beverwijkse „Ken nemerland" kwam met 1.32.21,4 op de zevende plaats. HAARLEM, 30 sept. Het woon huis van Jacobus van Looy met een verzameling werken van de schrijver- schilder aan de Kleine Houtweg is van- -f vandaag voor enige weken gesloten ■egens verbouwing. door winst op 's Hertogenbosch (4-3), Aeolus 2 (11-0) en 's Hertogenbosch 3 (2-0). Competitiewedstrijden. Onderbond. Heren: Eechtrop 4-Eechtrop 5 2-3; Scheybeek 3-Terriers 2 6.1; HBS 6-A1- liance 6 2-1; Strawberries 6-BMHC 9 4-1; Alliance 7-Adelborsten 2 0-8; Rood Wit 3-Strawberries 7 4-2; Saxenburgers 2-Alliance 8 4-0; Scheybeeck 4-Hermes 3 4-0. Dames: Scheybeeck 3-Alliance 5 0-1; Kraaien 4-Ever Swift 4 0-4; Alkmaar 6- Strawberries 4 1-1; Eechtrop 4-BDHC 7 0-1; Scheybeeck 4-AMVJ 3 0-10; Hic 6- HBS 6 6-0; Ever Swift 5-Hic 8 1-2; Ever Swift 2-Hic 5 10-0; Strawberries 5-Pi- noké 7 1-0; AMVJ 4-Eechtrop 5 2-1. HEEMSTEDE, 2 oktober - Zondag werden op de banen van het tennispark Groenendaal in Heemstede een groot aantal eindstrijden gespeeld van het Groenendaal-toernooi, dat in augustus door een verregende zaterdag belang rijke stagnatie ondervond. De finale in het herendubbelspel van het A-toernooi tussen Groen en Tervoort en de HLTC- ers Steffelaar en Clegg kon door om standigheden nog niet plaatsvinden. Een opmerkelijke prestatie leverde Frieda Beunder, die zowel in het B- als in het C-toemooi het enkelspel op haar naam bracht en bovendien in het gemengd- dubbelspel-B met Goossens de sterkste bleek. Eindstrijden, B-toernooi: H.E.: J. Bijls- ma versl. H. Schreuder 2-6, 6-1, 6-2. D.E.: mej. F. Beunder versl. mej. E. Schmeink 6-3, 5-7, 6-4. H.D.: Deibei/ Vorstman versl. Mr. R. Feith/Mr. P. Maats 4-6, 7-5, 6-4. D.D.: mevr. Ver- spoor/mej. Hooij versl. mevr. Vene kamp/mevr. Abma 6-3, 6-4. G.D.: mej. Beunder/Goossens versl. mej. Vink/ Koenders (gewonnen gegeven). Eindstrijden, C-toernooi: H.E.: H. Dan- ner versl. H. Vogelzang 6-4, 6-3. D.E.; mej. F. Beunder versl. mej. M. Schul 6-2, 4-6 ,6-1. H.D.: Koenders Sr. en Jr. versl. Vogelzang/Koster 1-6, 6-4, 6-1. G.D.: mevr. Vetter/Knuijt versl. mej. en dhr. Schul 6-2, 6-4. HEEMSTEDE, 2 okt. Er was voor het concert, dat het N.Fh.O. vrijdag avond in het Minerva Theater, ter ope ning van het 10e seizoen van de Heem- steedse Kunstkring, verzorgde, een vrij grote belangstelling van de leden. Dat zal ter dele wel zijn oorzaak hebben gevonden in het feit, dat dit concert een wat feestelijk karakter droeg we gens het nieuwe seizoen en bovendien twee jonge, begaafde leden van de Ne derlandse opera het podium betraden. Als dirigent fungeerde Hugo de Groot, de bekende radio-orkestleider. De Groot is een dynamische figuur, die met weinig uiterlijke bewegingen een maximum aan muzikale expressie en ritmische geladenheid uit het orkest weet te halen „De Ouverture „Die Entführung aus dem Serail" van Mo zart werd een sprankelend en von kend begin van het concert, maar eerst goed vond het element „muzikale dyna miek" zijn grondslag in de pittige uit voering van de Entr'acte-muziek tut „Carmen" van Bizet en de ballet-mu- ziek uit „La Gioconda" van A. Pon- chielli. De Weense operette-muziek na de pauze won dubbel aan betekenis door de verrukkelijke cadansering der ver schillende dans-ritmen en de warme expressieve klank van de strijk- en blaasinstrumenten. Ons plaatselijk symfonisch ensemble werd een warmbloedig spelende dans- kapel van Weense origine en Hugo de Groot zou de ware muzikant in hart en nieren niet zijn geweest, als hij het met minder resultaat had willen doen. Zodoende werd Strauss's „Geschich- ten aus dem Wiener Wald" een heerlij ke belevenis voor jong en oud, ver plaatste de Ouverture; „Der Opem- ball" van Richard Harberger ons naar de sfeer van het befaamde „Weense HAARLEM, 30 sept. Voor de onder linge competitie zet Pancras in groep 1 zijn overwinningenreeks gestadig voort. Toen v.d. Velde van het pad der theorie ging afwijken, was het pleit spoe dig ten gunste van Huyboom beslecht. Zowel Hartendorp als Hoogland konden hun le zege laten aantekenen. Het feit van de avond was echter de nederlaag, die v. Emmerik te incasseren kreeg. In het eindspel veronderstelde hij, dat zijn stand niet ongunstig was. Brohet wist echter op afdoende wijze het tegendeel waar te maken! In groep 2 had leider Haverkort Jr geen gemakkelijke avond. Steeds moest hjj in het defensief blijven en toen de partij werd afgebroken, had v.d. Berg nog steeds een gezonde pion meer. Ook het treffen tussen Holtkamp en v.d. Stoop Sr. kwam na veel verwikkelingen, nog niet tot een beslissing. In een zeer wilde partij won Mossinkoff van Raap horst, terwijl Haverkort Sr. na aanvan kelijk zeer goed gestaan te hebben, toch nog met een remise genoegen moest nemen. In groep 3 schijnt Joosten rechtstreeks op een kampioenschap af te willen ste venen. Raap behaalde een verrassende overwinning, hetgeen eveneens van Prins gezegd kan worden. Tenslotte sleepte Scholte zijn tweede zege in de wacht. De uitslagen waren: Hoogland- Ouddeken 1-0, Huneker-Pancras 0-1, Brohet-v. Emmerik 10, Huyboom-v.d. Velde 1-0, Reeuwtjk-Hartendorp 0-1, v. d. Berg-Haverkort Jr. afgebr., Mossin- kof f-Raaphorst 10, v.d. Stoop Sr.-Holt kamp afgebr., Bleekemolen-Ha verkort Sr. 'A-1/*, v. Schie Jr.-Scholte 0-1, Raap- Goedemans 1-0, Prins-Puts 1-0, Joosten- Heemskerk 1-0. (Advertentie) Stopwatches Schaakklokken Haarl. Medaillehuis Telefoon 2 110 1 Vraagt gratis prospectus. ZANDVOORT, 29 sept. Aan de gemeente wordt voorgesteld een veror dening vast te stellen oj het ophalen van huisvuil. Voorgeschreven zal wor den, het huisvuil in uniforme vuil nisemmers aan de reinigingsdienst aan te bieden. Tuinafval, lege emballage of andere gorve stoffen mogen, mits behoorlijk gebundeld, afzonderlijk wor den aangeboden tot een gewicht van ten hoogste 25 kg. en niet meer dan twee bundels tegelijk. HAARLEM, 2 okt. Het landelijke jubileum-concours, dat volgende week zondag gehouden zou worder ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Technische Ontwikkelingsclub voor Da mes- en Herenkappers, afdeling Haar lem, is enige weken uitgesteld. Het kap concours zal nu worden gehouden op zondag 26 november in de Hildebrandt- zaal van Restaurant Brinkman. GERRY DE GROOT .stralend, op concert van de Heem- steedse Kunstkring congres" en schonk de levendige Ouverture „Die schone Galathee" van Franz von Suppé de schuimende wijn van de nooit aflatende levensdrang met volle teugen. De stralende sopraan Gerry de Groot paste wonderwel in het kader van dit Weense programma. Haar voordracht van „Liebe, du Himmel auf Erde" uit de operette: „Faganini" van Franz Léhar leverde hiervan het overtuigend bewijs. En Wim Koopman met zijn mooi getimbreerde tenor kon met zijn vertolking van het lied: „Sei mir gegrüsst" uit „Eine Nacht in Ve- nedig" vein Joh. Strauss de gedachten aan Richard Tauber oproepen. Het Duet uit „Das Land des Lachelns" van Léhar leek als geschreven voor dit stemmenpaar en moest dan ook na tuurlijk herhaald worden. Maar ook de juwelen-aria uit „Faust" en de aria van Don Ottavio uit „Don Giovanni" werden paarlen van stralende solo zang, terwijl het duet uit „Don Pas- quale" van Donizetti een schone vorm aan hun vocale eigenschappen gaf. Hugo de Groot was de gewiekste be geleider van beiden en mocht met de solisten zijn taak afronden tot een har monisch geheel. J. M. Advertentie import uit cPar'yól Tricot Rodytux deux-pièces in de nieuwe modekleuren: emeraldgroen, dieprood, royal, zwart. Praktisch plissé. 38 t/m 44 B (§ekockt in Florence! Wollen grofbrei tricot deux-pièces, dus hypermodern en jeugdig! Rok geheel gevoerd O.a. rood, navy, zwart. deux-pièces van LANA BRYL Rok gevoerd. Doorknoopjasje.j Modieuze satijngarnering. O.a. zwart, groen, bruin. HALFWEG, 2 okt. Het criterium van Eelde voor amateurs, dat zater dagmiddag over een afstand van tach tig kilometer werd gereden, is gewon nen door de wereldkampioen achtervol ging Henk Nijdam uit Halfweg. Hjj ze gevierde in de eindsprint van een zes man sterk kopgroepje. Het succes voor de Halfwegse wielerclub „De Ba taaf", waarvan Nij'dam lid is, was ove rigens compleet in dit criterium, want Gerard Wesseling legde beslag op de tweede plaats, Mik Snijder werd on danks een val met Hoekstra in de laat ste bocht vierde, Bert Boom eindigde als achtste, Jurrie Dokter als tiende, Ko Zomer werd elfde en Henny Schou ten dertiende. Een prachtig succes dus voor „De Bataaf". De Santpoorter Coen Visser lid van „De Kampioen" kwam tussen de Halfwegse prijsrij- ders met een knappe derde plaats uit de strijd. In tegenstelling tot het Amsterdamse Bos, dat door Amsterdam geheel in eigen beheer werd aangelegd, mag aan genomen worden dat men voor dit om vangrijke plan rekent op steun van Provincie en Rijk. Amsterdam stelt zich voor het nieuwe bos tussen Amsterdam en Haarlem op een modernere leest te schoeien dan het Amsterdamse Bos. De inzichten in de aard van deze recreatie-bossen zijn sinds de jaren dertig snel geëvolueerd. Toch is het succes van het Amster damse Bos de aanzet geweest tot het huidige plan. Toen na de eerste we reldoorlog de groei van de hoofdstad snel toenam besefte men dat de stad wel zeer arm was aan groen. Toen werd het stoutmoedige plan geboren om een enorm bosgebied kunstmatig aan te leggen tussen de Nieuwe Meer en de Poel van Bovenkerk. Dit plan kreeg allerwegen steun en het heeft geresulteerd in het thans vrijwel vol tooide Amsterdamse Bos. Niemand had echter durven verwachten dat de Amsterdammers op zulk een grote schaal naar hun Bos zouden samen stromen Op zonnige dagen telt men er soms meer dan 100.000 bezoekers Hoewel men bij de nieuwe tuinsteden de woningbouw zeer intensief is afge wisseld met groen, blijft toch in de hoofdstad de behoefte aan bossen van grotere omvang. In het Amsterdamse Bos heeft men reeds talrijke andere elementen gebracht, zoals het open luchttheater, sportterreinen, herten kamp, bosbaan, paardensportcentrum en de camping. Dit zou by het nieuwe bos gebied tussen de hoofdstad en Haarlem or nog veel grotere schaal gebeuren. hebben plaats voor: in vaste dienst. Leeftijd tot 55 jaar. Het loon bedraagt voor 23-jarigen en ouder: f. 92,10 per week. Voor de ploegendienst geldt een toeslag van 15°/o. Opname in preouevrj| weduwen- en wezenpensioenfonds. inlichtingen en aanmeldingen op dinsdagavond 3 oktober a.8. te: Haarlem, in café „Suisse", Rijksstraatweg t9L van 30 tot 8 uur. Ook kunt U. indien U deze avond niet schikt, ge- bruik maken van onderstaande bon. Als U deze bon uitknipt en in een gefrankeerde enveloppe opzendt aan Bruynzeej Deurenfabrlek NV, Zaandam, kunt U verzekerd zijn van een persoonlijke en vertrouwelijke behandeling ven Uw sollicitatie. Mijne Heren, Gapme zai ondergetekende nadere inlichtingen ontvangen over een betrekking bij de Bruynzeel Fabrieken te Zaandam, het loon, de werktijden, het vervoer of de volledige rei», kostenvergoeding. Naam Adres: - Plaats Leeftijd Nb DAT HEB IK HIER-/ JA, JONGEN IS 'T WERKE- MAAR ALLEEN LIJK N0DIG?yWAARSCHUWIN6S SCHOTEN VLA AN DE REN BEKO 6ELT ONS MET STE NEN. ..JE PISTOOL L MURPHY WAAR ZITJE?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2