„D wereld van Suzie Wong" m mm v. Arosa Sun55 als tehuis voor Italianen totaal KREMER Aöemda voor Haarlem jevmg f 7250 Een vrij banale film over Chinees-Amerikaanse liefde TAXI 13000 Pater Romedio over oorzaken van conflict: PASSAP Kleuter vindt Gorgo, het duivels- monster De wraak van een verdachte Het geheim tussen man en vrouw The Sundowners frottoirmeisies van rarijs Reprises en prolongatie Kunnen electra- tarieven omlaag? t Maja-Mysterie" Instructie voor voetgangers Rembrandt Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem "'EGT*' WEG.' Roxy Lido Luxor Studio UTAX-TAXI Frans Hals Haarmode uit Parijs In t Stoofke Expositie werkstukken van bejaarden Raadslid Prikkel: p Muziek - „Thalia" met een boeiende voorstelling LROLX o. Kinderboekenweek in Haarlem ZATERDAG 7 OKTOBER 1961 PAGINA 2 NAAIMACHINES ZIG-ZAG 350.- p La Ligne „Espace" Centrale Volksbank ZMDHANBEL JAM RQG2EN ALLES ¥00R UW TUIN Bezichtiging kathedraal R.-k. Vrouwengilde Heemstede V Films Toneel Tentoonstellingen Burgerliike Stand Haarlem jPHHjps] §fa«fio Hoorei CENTRALE VERWARMING POW.R.MATIC Oliebranders De fraai gekleurde opnamen van Hongkong in de film „The World of Suzie Wong", een voor Paramount in de Britse filmstudio's vervaardigde liefdesroman van regisseur Richard Quine .dragen minstens evenveel of misschien is het beter te zeggen: even weinig by tot het bepalen van deze ruim twee uur durende, sentimentele film als de woordenvloed uit het scena rio van John Patrick en de vol toewij ding en ernst spelende acteurs. Het ziet er naar uit, dat John Patrick niet al te best was gedisponeerd, toen hij het scenario schreef voor dit amoureu ze avontuur. Deze nieuwe film vertoont merkwaar dig veel overeenkomst met ,,Love is a many-splendored thing", waarin de grote liefde werd geschetst tussen een Amerikaanse journalist en een vrouwe lijke dokter van Chinees-Engelse afkomst in Hongkong. Nu is het de grote liefde van een Amerikaanse schilder voor een volbloed Chinees meisje dat in de zee manskroegen van Hongkong voor zich en haar kind het brood verdient. Ditmaal hoeft de Amerikaanse schilder echter niet te sterven de journalist in de vo rige film sneuvelde in de Koreaanse oorlog om een mesalliance te voor komen. De opvattingen dienaangaande bij het bioscooppubliek, met name in Advertentie Haarlem Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek Loo- meyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Heemst. Apotheek, Binnenweg 98, tel. 33197. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts beJle men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. A. F. Haije, Koninginneweg 13, tel. 11645. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal, tel. 51555. Ziekenvervoer: GGD tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhou' Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Haarlem. Heemstede Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittelaan 23, tel. 38411: A. Degenaar, P. de Hooghstr. 11, tel. 35006. Bloemendaal Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaaise- weg 84. tel. 52655. Overveen Apothekenzie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Oosterhui®, Gillis Schoolmeesterlaan 2, tel. 42630. Zandvoort Apotheken: Mevr. M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis. Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: P. Flieringa Brederode- •traat 1, tel 2181 Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 6430. Doktersdienst: J. M. van Dijk, Achter weg 6, tel 3134. Santpoort Artsen: D. R. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. 025608320. Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenka de 181, Haarlem-noord, tel. 02500- 52956: Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34, Haarlem, tel. 02500-12495. Advertentie) electr in xd C kofter Grote Houtstraat 181 Haarlem Kathedraal: 6.3U /.3U 9 H 11 en 12 uui St.-Antonius; N Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H. 10 11 en 12 uur H. Jozef Jansstraat: 6.45. 8. 0 15 H. 11 11 uur en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat 6.15. 7 8.15, 9.30 H., 11 en 12 15 uur H Pastoor van Ars Parkwijk: 7.30. 8.45 H., 10.30. 11.45 en 18 i. avondmis. H Hart. Kieverpark 6.30 7 45 9. 10 30 H en 12 uui H.H. Elisabeth en Barbara. P. Kruger- straat: 7, 8, 9.15 H„ 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg»: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30 7 30 8 45 H. 10.15 11.30 18 uur avondmis H.H Petrus en Paulus: 1 8.30. 10 H. en 11.45 uut BL.G vlENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7.30. 9. H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30. 9. 10.30 H. en 12 u. AERUENHOUT: 7.30. 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7 30. 9.30 H. en 11.30 OVERHEEN: 1 (1 9 H 1030 en 1130 11 HEEMSTEDE. (H. Bavo) 7.30, 8.30, 9.40 8.30. 9 40 H. 11 en L2 uur HEEMSTEDE (O L. Vrouw Hemelvaart 1 6.45 7 45 8 40 H 10 11 en 12 uur SPAARNUAM 7 30 en 10 H BENNEBROER: (St.-Joseph): 6.45. 8, 9.15 H.. en 11-30 uur Advertentie) w ai enve ssesiii is*i< Amerika, zijn intussen wel zoveel ver anderd, dat de gelieven thans zonder bezwaar een lang en gelukkig leven te gemoet kunnen gaan. Alleen het Chinese kindje van de vrouw moet voor alle zekerheid nog even het slachtoffer worden van een op het juiste moment losbrekende natuur ramp, alvorens de film aan zijn happy ending toe is. Het spreekt vanzelf, dat William Holden, die in beide films de mannelijke hoofdrol vertolkte, de debu tante Nancy Kwan en de verdere ac teurs als Michael Wilding in de rol van de Engelse ,,cad" en Sylvia Syms als een rijk blank meisje, wier spel door Richard Quine zonder veel inspiratie is geregisseerd, geen raad hebben gewe ten met zulk een onmogelijk gegeven. Alleen de vele fraaie opnamen van Hongkong boeien even. Maar het leven in deze exotische stad met haar nim mer rustende bevolking heeft weinig of niets te doen met de dramatische ontwik keling van het verhaal. Iedere gelijke nis, die „De wereld van Suzie Wong" met de werkelijkheid heeft, is dan ook zuiver toevallig. Rembrandt, 18 jr. Een bergingsvaartuig stoot in de Ier se Zee op een prehistorisch monster, dat per ongeluk niet is uitgestorven. De vissers brengen het klauwende beest naar Londen, om het daar op een ker mis ten toon te stellen. Tot zover gaat alles goed, maar dan duikt de moeder van Gorgo op, om haar jong te bevrij den. Het zestig meter hoge gevaarte is niet tegen te houden. Slagschepen kapseizen, granaten hebben niet de minste uitwerking en het vuur schijnt het beest alleen maar meer te prikke len. In Londen ontstaat paniek, als het beest op zijn doortocht even de Tower- bridge afbreekt en de Big Ben verpul vert. Tenslotte verdwijnt het monster met de kleine Gorgo terug in zee, een verwoest Londen herademend achter latend. Het hele geval zou alleen maar lach wekkend zijn, als de geweldige paniek niet zo met kennelijk genoegen uitvoe rig naar voren was gebracht. Nu laai het een bitter smaakje achter, dat er ook in Engeland filmers zijn, die om wille van de sensatie alle maat uit het oog verliezen. Roxy, 18 JAAR. Vanaf maandag draait in deze bioscoop de opwindende film „Opstand in Mexico." 14 jr. William, Holden als de Amerikaanse schilder en de debutante Nancy Kwan als het Chinese animeermeisje in de film „De Wereld van Suzie Wong" van Richard Quine. In de film „De Wraak van een ver dachte", een wel zeer vrije vertaling van de oorspronkelijke titel „Les ca nailles", die maar heel weinig met de inhoud van de Franse film heeft te ma ken, is Ed Dawson het type van de filmjournalist, die in Rome als corres pondent van een Amerikaans persa gentschap een leven leidt als een mil jonair. De poppen raken pas goed aan het dansen, als hij zich moet ontfermen over de dochter van zijn New Yorkse baas, mrs. Chalmers. Deze is namelijk verwikkeld in een vreemdsoortig com plot. Luxueuze villa's, een gangsterkoning op een eiland bij Napels en een ontij dig einde van de frivole mrs. Chal mers zijn de voornaamste elementen van deze film, die van de week in Lido wordt vertoond. Een routineprodukt met veel „glamour" en wat confectiegang- sters. Marina Vlady speelt de schone Hélène Chalmers en Robert Hossein de journalist met Eddie Constantine-allu- res. Voor strikt volwassenen. Vanaf maandag wordt in deze bios coop het vooroorlogse Nederlandse film succes „De Jantjes" gedraaid. A.l. (Advertentie) Regisseur Delbert Mann heeft in zijn film „Dark on te top of the stairs" vele kansen om zijn werkstuk enigszins op niveau te brengen onbenut gelaten. Het overbekende thema misverstanden tus- sen elkaar oprecht liefhebbende echte lieden, die het huwelijk en daardoor het gezinsleven dreigen te verwoesten wordt op een wel bijzonder zwakke ma nier uitgewerkt. De hoofdrolspelers Ro bert Preston en Dorothy McGuire ac teren bovendien bijzonder slecht. En dat is iets wat het huilerig verhaaltje, dat van tragische toevalligheden aan elkaar hangt, nu net helemaal niet kan verdragen. 18 jaar. Lido. T AXTrn TmT'ncj'rT** *T 1HFT 11"»" „The Sundowners", die van de week in Studio wordt vertoond, is een dure, kleurige, vriendelijke, ruim twee uur lang in rustig tempo voortkabbelende film over de lotgevallen van een Au stralisch gezin, waarvan het hoofd (Ro bert Mitchum) een zwerversnatuur heeft een „sundowner" is een man, die bij het ondergaan van de zon op een willekeurige plek zijn tent opslaat. tot groot misnoegen van zijn vrouw (Deborah Kerr), die een boerderij wil kopen en zich voor goed ergens ves tigen. De intrigue, in zoverre daarvan in de film sprake is, houdt zich hoofdza kelijk bezig met de vraag, wie van de twee het tenslotte zal winnen. Met het Australische landschap als indrukwek kend decor en de fauna als figuranten schildert Fred Zinnemann, die met „The Men", „High Noon" en „From heré to eternity" zijn veelzijdigheid en bekwaamheid als regisseur heeft bewe zen, op uitbundige wijze het ruige leven van schapenscheerder en veedrijvers. Studio, A.l. 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht In Frans Hals draait deze week een film van de bekende Franse regisseur Henri Decoin, „Trottoirmeisjes van Pa rijs". De film vertelt van een provin ciaal Frans meisje uit de omgeving van Amiens,, dat na een ruzie met haar ou ders van huis wegloopt en op eigen houtje naar Parijs trekt. Aanvankelijk probeert zij zich in de grote stad op een moreel verantwoorde wijze in leven te houden. Al spoedig ziet zij in, dat het niet allemaal zo gemakkelijk gaat. Om haar eenzaamheid te ontlopen stelt zij zich op argeloze wijze in verbinding met welgestelde mensen, die het niet zo nauw nemen met de goede zeden. Zij raakt op het verkeerde pad en belandt op een gegeven moment op het politiebureau. Haar verloofde, die tijdens de „vroe gere" ruzie thuiss, in militaire dienst zat, is haar in Parijs gaan zoeken. Niets is hem teveel en na veel omzwervingen vindt hij haar; poserend voor een Parijs foto-blad. Hoewel zij alles vertelt dreigt de verhouding mis te lopen; de teleur gestelde jongeman vertrekt per trein terug naar Amiens. De film heeft een happy ending, aangezien hij het meisje op het laatste nippertje de trein weet in te trekken. Samen en herenigd keren zij Amiens-waarts. Hoewel de film dikwijls de sfeer juist weet te typeren, komt hij door zijn cli chématigheden niet boven de middel maat. Henri Decoin stelt zich te vaak tevreden met beelden en scenes, die al in ettelijke films vertoond zijn. 18 jaar. (Advertentie) m Herfst- er wintercoiffure 1961. Gelanceerd door 't Syndicat Haute Coiffure Francaise et Coiffure Creation op 5 oktober 1961 voor de internationale pers. Deze nieuwe lijn is volkomen nieuw van opvatting. De juiste omlijsting verleent het gezicht hierdoor alle vrouwelijke gratie. Dit embleem wordt uitsluitend gevoerd door de leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coif fure Création. Zij zijn de eersten in Nederland die u de nieuwe Franse modelijn kunnen brengen. Ten gerieve van de lezeressen doen wij U hieronder het adres toekomen van de leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création in Uw woonplaats. HAARLEM Maison Léonard, Wagenweg 29 Louis Pierlot, Zijlstraat 88 Maison Mary, Zandv.l. 156 H'stede-A'hout P Salon cUssê Haute Coiffure Fr»n$aU« cf Coiffure Créatioa pour 1961 HAARLEM, 7 okt. Gistermiddag is onder grote belangstelling de bazar van de afdeling Haarlem van de ka tholieke Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden in ,,'t Stoofke" aan de Stoofsteeg geopend door de heer W. J. B. M. J. van Liemt, voorzitter van het Interparochieel Sociaal Charitatief Cen trum. De heer Van Liemt toonde zich verheugd over de expositie van zelf vervaardigde werkstukken. Hij vond het belangrjjk dat op deze tentoonstel ling naar voren kwam hoe de bejaarde zijn vrije tijd besteedde en meende dat het resultaat zeker een stimulans voor anderen was. Tevoren had de heer C. J. Sel'horst, voorzitter van de plaatselijke bond, een welkomstwoord gesproken. Hij spoorde vooral de mannelijke leden aan wat te gaan doen in hun vrije tijd en stelde hen de vrouwen als voorbeeld. „Als je wat aanpakt, blijf je veel fitter, en blijf je geestelijk een beetje bij." Na het officiële gedeelte ging het rad van avontuur draaien, kon men enve lopjes trekken, iets kopen van de ge haakte, gebreide, met hout bewerkte werkstukken of eenvoudig een kop kof fie drinken aan de bar. De heer C. van Gogh verhoogde, evenals andere jaren, de sfeer met gezellige piano muziek. De opbrengst van de bazar is voor het Kerstfeest, dat de Bond zieke en eenzame bejaarden bereidt. Vandaag en morgen is de expositie - fancy fair - bazar geopend van drie tot elf uur 's avonds. Bij het agentschap Haarlem van de centrale Volksbank werd in de maand september ingelegd 24914,48. Terug betaald ƒ20339,63. Meer ontvangen dan terugbetaald f. 4674.85. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 Zoals te verwachten viel heeft CINE MA PALACE de vertoning voortgezet van „Spartacus", die geprojecteerd wordt volgens het nieuwe Todd-AO-sys. teem. MINERVA draait tot en met morgenavond „Morgen zijn zij volwas sen", alweer een opvoedingsprobleem op de filmband. Volw. Morgen- en woens dagmiddag wordt er „Alles draait om Conny" vertoond, een teenagerfilm voor alle leeftijden. Maandagavond draait men de filmbe werking van Tennessee Williams' to- toneelstuk „Kat op heet zinken dak" Volw. BEVERWIJK, 7 okt. Pater Romedio (O.F.M. Cap.), die nu al een jaar met de zielzorg over de Italiaanse arbeiders in de IJmond is belast, heft zijn handen ten hemel en roept in gebroken Nederlands uit: Men heeft de Italianen tijdens de drieweekse vormingscursus op Sardinië beloften gedaan, ook in verband met het eten, die men niet kan nakomen. Het bedrijf is goedwillend, maar men zal de Italianen nooit echt Italiaans eten kunnen aanbieden. Men heeft daarvoor de ingrediënten niet en het is te kostbaar ze aan te voeren. Pater Romedio vindt de klachten van de Italianen over het eten gerecht vaardigd, desondanks ziet hij er niet meer in dan de druppel die de emmer deed overlopen. Een situatie van een zo grote mannengemeenschap, zoals op de „Arosa Sun" is volgens hem niet houdbaar. Vooral waar het hier de Italianen betreft, die gewend zijn hun vrije tijd op straat door te brengen en in bars. Zij zoeken gezelligheid na hun werk. Volgens de pater is deze gezelligheid niet te vinden op de „Arosa-Sun". De sfeer op het schip is te koud voor de Italianen, evenals trouwens onze Hollandse mentaliteit hen niet ligt. De Italiaan begrijpt de Hollander niet en niets van zijn leef wijze volgens rechte lijnen en de hokjesgeest hier, aldus de pater. Aan de andere kant begrijpen de Hollanders volgens hem de Italianen niet, die gewend zijn meer vrij te leven. De twee mentaliteiten botsten zo, dat inte gratie, volgens de pater, een onmogelijke zaak is. Pater Romedio uit veel kritiek op de wijze waarop de Hollanders de Itali aanse mentaliteit tegemoettreden. Wat is dat voor situatie, zegt de pater, als men bij de directeur van de Volksbond voor drankmisbruik (die de verzorging aan boord van de „Arosa-Sun" in han den heeft) bij het uitspreken van klach ten als antwoord krijgt: „Hier krijg je nog wat te eten, thuis maar één maal per week". Die man, aldus de pater, loopt tien jaar achter. Er is in som mige streken van Italië nog wel ar moede, maar al hebben de Italianen geen stoel om op te zitten, eten doen ze... en goed. Dat is bij hen punt één. Ook functionarissen van Hoog ovens, die met de leiding over de Italianen zijn belast, behandelen de Italianen te geringschattend. De jon gens worden niet geaccepteerd, vindt de pater en vooral omdat men hen niet begrijpt. Uit heel de houding van de Hollanders spreekt, aldus de pa ter, dat de Italianen blij mogen zijn, dat ze hier mogen werken, omdat men denkt dat ze anders toch niets hebben. De meesten kunnen echter in Italië wel werk krijgen, maar beschouwden het als een avontuur (zonder risico), want van de zijde van het bedrijf werd het zo mooi té mooi voorgespie geld, vindt pater Romedio. Er was be loofd goed eten en goed geld. Welke jongen zou zo'n kans om van de wereld te kunnen zien, voorbij laten gaan. Overigens is de pater van mening, dat men de zaak met de staking ver keerd heeft aangepakt. Door het laten HAARLEM, 7 okt. Het Haarlemse raadslid J. Prikkel (PvdA) heeft B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: Nu de winst van het electriciteitsbe- drfjfmede tengevolge van de daling van de brandstoffenprijzen, voor 1962, ongerekend de extra-afschrijving, op een aanmerkelijk bedrag is begroot en on geveer de helft van de Nederlandse ge meenten, naar aanleiding van de kost prijsverlaging, het besluit heeft geno men om de electriciteitstarieven voor de klein-verbruikers te verlagen, heb ik de eer Uw college de volgende vra gen te stellen: Acht Uw college het mogelijk om, in samenhang met het gehele financi ële aspect van de begroting, een verla ging van de electriciteitstarieven voor de klein-verbruikers tot stand te bren gen? Zo ja, zou deze, nader door U voor te stellen verlaging, dan kunnen ingaan op 1 januari 1962?. HAARLEM, 7 okt. Morgenmiddag om half drie en aanstaande zaterdag middag om drie uur bestaat er gelegen heid de kathedraal te bezichtigen. De heer J. Beijk zal een uitleg geven van de kunstwerken, welke in de kathedraal aanwezig zijn. Men dient zich te ver voegen bij de ingang aan de Wester- graoht. HEEMSTEDE, 6 okt. De afdeling Heemstede van het Katholiek Vrouwen gilde opent dinsdag het winterseizoen met een Maria-avond, welke gehouden zal worden in het parochiehuis „Anno Sancto". De Hageveldse leraar Th. Kra mer houdt een toespraak, terwijl me vrouw C. Heemskerk-van Kalmthout de avond met enige Marialiederen zal op luisteren. aanrukken van politie zette men de Italianen juist tegen zich op. Ik had de zaak in tien minuten gesust, aldus de pater. Hij weigerde echter er heen te gaan. Drie maanden geleden wilde de Italianen ook al staken, eveneens vanwege het eten. Toen heeft hij de zaak gesust, maar erbij gezegd, dat wanneer het weer zou voorkomen, hij zich er niet meer in zou mengen. De heren moesten maar zorgen dat het eten beter werd. Hij is dus niet heen gegaan. Wel heeft hij later tegen zijn jongens gezegd, dat ze het verkeerd hadden aangepakt door te staken. Bo vendien heeft hij ze verteld, dat hij boos was „omdat ze een processie or ganiseerden zonder de pater". Ook het optreden met een politie macht keurt pater Romedio af, maar Pater Romedio, zielzorger van de Italia nen in de IJmond. overigens is hij geneigd het voorval te bagataliseren. Hij zoekt de oorzaak dieper: in het verschil in mentaliteit en gelooft dat alle Italianen bij groep jes zullen terugkeren. Het gebruiken van een schip voor huisvesting is vol gens de pater de grootste misrekening geweest. De zo nodige integratie wordt hiermee geheel tegengegaan. (Advertentie) COLLECTE De opbrengst van de collecte van het Centraal Comité Kin deruitzending, die werd gehouden in de week van 18 tot en met 23 septem ber, heeft f. 7633.71 opgebracht. CINEMA PALACE; Spartacus, 14 jr.; (2e week); gewijzigde aanv.tijden: dag. ook zo. 1.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: Trottcirmeisjes van Parijs, volw.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO, t.m. zo.; De wraak van een ver dachte, str. volw.; ma. t.m. do.: De jan tjes, 14 jr.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Het geheim tussen man en vrouw, 18 jr.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; do.-cyclus: De slavin van Pointe du Loup, 14 jr. REMBRANDT: De wereld van Suzie Wong, volw.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: Gorgo, het duivelsmon- ster, 14 jr.; ma. t.m. do.: Opstand in Mexico, 14 jr.; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9Ö5 uur. STUDIO: Lokkende horizon, 14 jr.; 2.15, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINÈRVA: za. en zo. 7 en 9.15 uur: Morgen zijn zij volwassen, volw.; za. en wo. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Alles draait om Conny, a.l.; ma. 8.15 uur; Kat op een heet zinken dak, 18 jr. Maandag 9 oktober Stadsschouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Ensemble met „Ingeborg", blijspel van Curt Goetz. Regie: Jan Retel. In de hoofdrollen: Ina van Faassen, Ton van Duinhoven en Fien de la Mar. Concertgebouw, 8 uur: R.K. Toneelgezel schap „Rokato" met „De firma Adam en Eva", blijspel van Guy Bolton en George Middleton. Zaterdag 7 en zondag 8 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: De Hoofdstad Operette met „Das Dreimaderlhaus", een operette op muziek van Franz Schubert.. Cruquiüs Museum. Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederlané met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953. Geopend dag. 912.30. 13.30— 17 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103. het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy, Geopend dag van 1O—12.30 en van 13.30—17 uur: zo van 1417 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur Zo. 13—17 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Rosy Parrish en Jan Handerson in een scene uit „Das Dreimaderlhaus", de ope rette die zaterdag- en zondagavond in de Stadsschouwburg wordt opgevoerd door de Hoofdstad operette. Italiaanse, Franse School Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, ml neralen, 31-toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag beh. maandag van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst. schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften Advertentie) BREIMACHINES WOLLANA Tempeliersstr. 64-68 Haarlem Te!. 21164 en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u.. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen, etsen en aquarellen van Chris Tonbreker. Geopend dag., ook zondag van 1022 uur. Vishal: Expositie van tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder, (tot 11 okt.) Geopend dagelijks van 1017 uur. Zo. var 13—17 var. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1—3: Wisseltentoonstelling werken van Haarlemse Beeldende kunstenaars. Dag. geopend van 917 uur en ma. en wo. en vrijdagavond ook van 1820 uur. Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103, Haarlem: „Logboek van Slauerhoff; let terkundige tentoonstelling ingericht ter herdenking van de dichter en roman schrijver Slauerhoff, die 25 jaar geleden, op 5 oktober 1936, overleed. Geopend dag. van 10—17 uur; zo. van 1317 uur. Badhoevedorp, gebouw Openb. Leeszaal en Bibl., Arendstraat 34: „Roem der Roman tiek," schilderijen uit de romantische pe riode van de Ned. Schilderkunst. Ge opend van 14—17 en van 1922 uur, zater dags bovendien van 1013 uur. HAARLEM, 7 okt. Het is al weer geruime tijd geleden, dat wij de to neelgroep „Thalia" aan het werk heb ben gezien. Woensdag- en gisteravond is de groep in de stadsschouwburg op de planken gekomen met ,,'t Maja-Mys terie", een vrolijk en spannend spel van Hans Gelria. Het stuk heeft niet zo heel veel om het lijf, negeert zelfs alle logische voorwaarden van een echte thriller, maar is voor amateurs een heerlijke kluif, waarvan de toeschou wers minstens zoveel kunnen genieten. Het verhaal speelt zich af in een lu guber kasteel, v/aar een stel belangheb benden zich scharen rond de notaris, die het testament van de overleden kas teelheer zal voorlezen. Maja, een lief meisje, blijkt de enige erfgename te zijn, maar zij krijgt de verplichting een vol jaar in het spokige kasteel te blij ven wonen. In het grote gezelschap is natuurlijk een snodaard, die op de erfenis loert. Hij vermomt zich tot spook, jaagt de bewoners de stuipen op het lijf en probeert aldus Maja op de vlucht te drijven. Vanzelfsprekend lukt dat niet, de boef, die overigens tot ieders verrassing de notaris blijkt te zijn, wordt ontmaskerd en tenslotte ko men er nog meer verrassingen uit de bus en Cupido laat zich evenmin onbe tuigd. Een griezelige geschiedenis dus. On der regie of volgens het program ma: de artistieke leiding van Paul Haanstra hebben de Thalianen er een meer dan redelijke vertolking van ge maakt. De mise-en-scène was goed verzorgd, de taalvaardigheid uitstekend en het tempo vlot genoeg om de toe schouwers in spanning te houden. Wel licht had het spel aan kracht gewon nen, als er in sommige rollen sterker gechargeerd was. Het duo Kees Sens- Aly Duits bijvoorbeeld, dat een verruk kelijke creatie gaf van de rentenier en zijn secretaresse, zou het spel een nog lichtere toon hebben gegeven. De titelrol was bij Ans Geeriings in goede handen. Zij kwam met een lieve maar doortastende Maja voor het voet licht. Thea v. d. Bosch ging daar gelijk mee op, al speelde zij soms als actrice te weinig comedie. Een pit tig dienstmeisje zagen wij van Ank Sens, een gestroomlijnde butler van Wim Smit, en zelfverzekerde huis houdster van Rie Turk, een charme rende koopvaardij-officier van Piet Braam, een op spoken beluste freule van Ans Sens 'en een verbeten auteur van Wybrand Groot. Natuurlijk had Jan Overtoom voor een gedegen overigens in en uit de plooi vallende notaris gezorgd en kwam Bram Oud verrassend voor de dag met een excen trieke musicus. Een goede Thalia-voorstelling dus, welke op de bekende en stemmingsvol le wijze werd omlijst door een orkestje dat ruimschoots in het applaus mocht delen. W. H. BEVALLEN van een zoon: M. Treep- Hasenack- H. J. Kaptein-van der Poel; Nolst-KraussW. Visser-Gravesteijn; J. M. Hulsebosch-Verzeilberg; P. A. van der Veek-Groenevèld. BEVALLEN van een dochter: A. Hart man-van Balen Blanken; N. H. Blok land-de Graaf; B. J. M. Bot-Krommen- dijk; E. M. Termets-Moeskops; J. W. Bijlsma-de Vries: E. A. Versteeg-van der Linden; M. W. Overgaauw-van der Krogt; C. J. P. M. M. Vriend-van Ede- ren; N. Boeser-van Loo. OVERLEDEN: G. Dekker, 67j, Slan- genkruidlaan; J. Peperkamp, 62j, Kruis tochtstraat; A. Weij-van den Heuvel, 67j, Gasthuisves. ONDERTROUWD: H. J. H? Roos en A. van Veen. GEHUWD: J. Knip en E. M. Meyer. JEUGD EN MUZIEK De beiaar dier Arie Peters houdt maandag 9 okto ber een inleiding over het carillon in het clubhuis „Naast d'Appelaar" in de Dam straat voor de leden van Jeugd en Mu ziek. Daarna zullen de aanwezigen de toren van de Grote Kerk opgaan om de bespeling van het carillon van dichtbij mee te maken. (Advertentie) l'iÜLfclVtfUF. HA Lil O erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM TeL 14609 HAARLEM, 7 okt. Gistermiddag om drie uur vond het vier en een half jarig meisje Anna de Droog in de Per- seusstraat alhier een aktetas met f.7250. Zij ging met de tas naar de Westerveld-- school in de Overtonstraat, waar haar grootvader conciërge is. De politie werd meteen van de vondst in kennis gesteld, waarop meisje en tas naar het politie bureau werden getransporteerd. Daar had zich inmiddels een 15-jarig meisje gemeld, die de tas met het geld had verloren. Het meisje bleek de dochter te zjjn van de procuratiehouder van het bijkantoor van een bank. Zij had de tas met het geld van het bijkantoor naar het hoofdkantoor moeten brengen. Die tas was zij verloren. Het eerlijke vind- stertje kreeg van de bankdirectie een spaarbankboekje met een bedrag van f. 100. (Advertentie) BLOEMENDAAL - TELEF. 51855 HAARLEM, 7 okt. Donderdagavond om 8 uur houdt de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers een bijeenkomst in de kleine zaal van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Veste- straat 1. Tijdens die bijeenkomst zal de heer P. van Deenen van de Haarlemse verkeerspolitie de nieuwe voetgangers- bepalingen bespreken. Op 1 november worden de nieuwe voetgangersbepalingen van kracht, vol gens wel'ke voetgangers voortaan voor rang genieten op zebra's. De heer Dee nen zal een speciaal voor dit doel ver vaardigde film vertonen, alsmede kleu rendia's projecteren. HAARLEM, 6 okt. Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek, welke dit jaar van 28 oktober tot 4 november wordt gehouden, zullen de Haarlemse boekverkopers bijzondere aandacht vra gen voor het genre der kindersprook jes, door hun etalages daaraan te wij den, aldus vernemen wij van het be stuur der Boekverkopersvereniging voor Haarlem en omgeving. Op de jeugdaf deling van de r.-k. Openbare Leeszaal aan de Nieuwe Gracht zal een tentoon stelling met boeken in het bijzonder van het volkssprookje worden opgezet. Daarnaast wordt da.rk zij de mede werking van de meisjes van de Huis houdschool „Mons Aurea" een tentoon stelling ingericht van handwerken, te keningen, geboetseerde figuren en af fiches, welke betrekking hebben op het sprookje. Waarschijnlijk op dinsdag 31 oktober wordt een feestmiddag gehou den voor en door de kinderen, waarop onder meer aan hersengymnastiek wordt gedaan. Ook wordt er gegoocheld en is er een poppekastnummer. Voor de gro tere kinderen is er een sprookjespuz zel. Ook in het filiaal aan de Muiderslot- weg worden verschillende puzzels ge houden. Vrijdag 3 november is er een feestmiddag georganiseerd, waarop sprookjes worden verteld, hersengym- nastiek-spelletjes worden gedaan en de uitslagen van de puzzels bekend wor den gemaakt. Bij de Gemeentelijke Jeugdbibliotheek aan de Schouwtjeslaan zal het er fees telijk aan toe gaan tijdens de Kinder boekenweek, omdat dan tevens het tien jarig bestaan van de bibliotheek ge vierd wordt. Er wordt een tentoonstel ling verzorgd een keuze uit het boekbezit die speciaal gericht is op het sprookjesboek. De kinderen zullen zelf worden ingeschakeld bij het opzet ten van de expositie. Zij zijn ook bezig met het instuderen van een toneelstuk, natuurlijk een sprookje. Naast de pop penkast voor de jongeren is er voor de oudere lezers van de Jeugdbiblio theek een opstelwedstrijd op touw ge zet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2