Stijlvol SCHOTEN honkbalkampioen OWO in returnduel met klein verschil verslagen Ook Laren blijft niet gespaard voor Amsterdamse hockeydrift Groninger verliest in derby Tienkamp, een verschrikking Wouters verrast in Parijs-Tours Duitsers triomferen in motorzesdaa^se Nederland: drie maal goud H Onnes en dreef in Schoofs goed op tafeltennisstrijd Maar het succes is voor Duitsers Scholier en Simon SLAGWISSELING OP HOOG NIVEAU f sswus JrssswnaS Prins Bernhard: verrassende zege in dressuurproef Engelse schakers hoeken succes Onafhankelijke wint klassieker mm '£>$pA'S.sYJc-<z^ WEST ZUID Ceulemans blijft de sterkste driebander OOST NOORD ATLETIEKJEUGD DOOR DUITSERS OVERTROEFD «te «KS MAANDAG 9 OKTOBER 1961 PAGINA een moeilijke dag beleefd. Am sterdam, EMHC en Zwolle lieten zich één punt ontnemen, terwijl de Groninger Studenten aan Gro ningen zelfs twee punten moesten afstaan, hetgeen tevens inhield, dat beide clubs op de ranglijst van plaats verwisselden. Het gelijke spel tegen Union was voor Zwolle na hun overwin ning op DKS een nieuw succes. De Zwollenaren, die op papier de zwaarste tegenstanders reeds één keer hebben ontmoet blijven met 5 punten uit 3 wedstrijden alleen aan de top. Amsterdam en EMHC moeten door het gelijke spel resp tegen Laren en MOP genoegen nemen met een gedeelde eerste plaats want de Delftse studenten en Tilburg maakten geen fouten. Laren scoort het eerst *F - iMPiM In internationaal toernooi '«iroy yyi'i -T Op het Haarlemse sportpark aan de Kleverlaan is het honkbalteam van Schoten door een overwinning van 21 op concurrent OVVO kampioen van Nederland geworden. Hier de equipe zoals die zaterdagmiddag aantrad. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 9 okt. In grootse stijl 's Schoten onbedreigd honkbalkampi- Oen van Nederland geworden. Onbe dreigd want de uitslag 2-1 in de tweede beslissingswedstrijd tegen OWO is niet gevaar geweest. Drie prachtige dub belspelen van werper Jan Bruning by OVVO heeft Schoten van nog meer ver diende runs afgehouden. De Amster dammers hebben met ere het hoofd ge bogen voor de ploeg, die de gehele competitie het meest constant is geweest, cn die wat teamwork en spelinzicht ook bet meest aanspraak kon maken op de boogste eer in de honkbalbond. OWO heeft in dit beslissende duel Voor een verrassing gezorgd. Niet Han Urbanus maar de jeugdige rechtsvelder Jan Bruning startte als werper. Hoewel bij steeds de steun van zijn veldwerk hodig had, en daarop ook kon vertrou wen, bleken zijn worpen toch voldoende te zyn, om de slagvaardige ploeg van Schoten van de thuisplaat te houden. Daarnaast bleek Bruning onmiddellijk ha zijn worp, een uitstekend veldspeler. Hij maakte drie fantastische vangbal- len, en zette deze gelijk in een drietal dubbelspelen om. In alle drie de geval len, zag Schoten evenzovele kansen ver loren gaan. In de tweede slagbeurt had v.d. Brugge met een honkslag het eer ste honk bereikt. Een pracht vang op een slag van Van Maren, maakte niet alleen de slagman, maar ook de reeds naar het tweede honk vluchtende V. d. Brugge kansloos. Eerst in de vijfde slagbeurt kon Scho ten eindelijk scoren. Keulemans kreeg als eerste slagman een vrije loop op vier wijd. Een fout bracht hem op het tweede, en snel daarna ontstond een scoringskans, doordat Keulemans het derde honk stal. Klooster speelde de bal hoog het midveld in, waar deze fraai door Schreuder werd gevangen, maar Keulemans was niet meer tegen te houden in zijn ren ^ïaar de thuis plaat 1-0. Bruning slaagde niet alleen als werper en als veldspeler, maar ook als aanvaller. Hij begon de zesde in nings met een goed geplaatste stoot- slag-honkslag. Door een gestolen honk en een fout, verscheen hy op het derde honk. Er ontstond een verwarde situa tie na een wilde worp, en hiervan maak te Bruning gebruik om de gelijkmaker te scoren, 1-1 een stand die tegen alle verhoudingen in was. Schoten gaf in de zevende innings het antwoord. Geurts begon met een vrije loop, en het was weer een werper, nu Zijlstra van Schoten, die als aanvaller een juweel van een honkslag, in het midveld plaatste. Deze honkslag was wel zo nuttig, dat Geurts zonder veel moeite over de thuisplaat kon komen 2-1. Direct hierna presteerde Bruning weer een haast onmogelijke vangbal, na een keiharde slag van Klooster, en weer hield een dubbelspel Schoten van de thuisplaat. In de voorlaatste innings verscheen v.d. Brugge op het derde honk, en van Maren op het tweede, met slechts een man uit. Op dat moment besloot OVVO Bruning van de werpheuvel te halen, en Han Urbanus deze gevaarlijke situa tie te laten klaren. Hij deed dit, zoals van een grootmeester mocht worden Ver wacht. Met tweemaal drie slag, ging deze kans voor Schoten verloren. Henk Keulemans, Joop Geurts en Frank Klooster maakte de vijf kam pioenschappen van Schoten als speler mee, een teken voor de kwaliteit van deze spelers, als men bedenkt dat het eerste landskampioenschap in 1948 werd veroverd. Voor coach Keulemans is dit succes het achtste in zijn sportloopbaan als honkballer. Driemaal werd Neder land onder zijn leiding Europees kam pioen, en Schoten vijfmaal landskam pioen. Hoewel werper Ruud Zijlstra een buitengewone kracht blijft, is het toch de sfeer en ploeggeest, die Schoten tot de grote successen brengt. (Van onze hockeymedewerker) Iter van Voorhout zaaide paniek toen hij A1.TC,_ T I in vrije positie op 8 meter afstand de AMSTERDAM, 9 okt. In alle bal kreeg toegespeeld van Spits jr. die districten hebben de koplopers,,voorj!Pksbuit®P Schölvink was ingevai- van ons vaderlandse tophockey HILVERSUM, 9 okt. In groten ge- tale waren cle dressuurruiters zaterdag naar de Lage Vuursche gekomen voor de jaarlijkse reünie, waarbij gestreden werd om de clubkanipioenschappen van de vereniging van dressuurruiters. De strijd kreeg een bijzonder tintje door de deelneming van Z. K. H. prins Bern hard, die als enige in de zwaarste dres suurproef, de Prix St. Georges, twee paarden in de ring bracht: Arquebuse en Lascar. En niet zonder succes, want met Arquebuse werd de prins verras send winnaar. Verrassend, daar bij de beoordeling door zowel jury als het talrijke publiek de Belg van Dingenen met Jolibois de hoogste waardering werd toegekend. Door tijdsoverschrijding werden echter 10 punten op het totaal van de heer van Dingenen in mindering gebracht, waardoor de prins met gering verschil he overwinning behaalde. P. A. Voor- sluys met Siegried werd derde, terwyl mevrouw Benedictus, die met haar nog Weinig ervaren Rolling Norton uitkwam ®e vierde plaats voor zich opeiste. CHELTENHAM, 9 okt. Het Neder landse schaaktiental, ernstig verzwakt door het niet beschikbaar zijn van o.a. dr- Euwe en Donner, heeft de twee daagse ontmoeting tegen Engeland met 13-7 verloren, nadat de eerste dag was k'gesloten met een voorsprong van 8-2 Voor Engeland. De tweede ronde verliep veel gunsti ger voor Nederland. Dit kon worden Verwacht. De Engelsen waren er van zelfsprekend in eerste instantie op uit ?e totale overwinning veilig te stellen. 1® deze opzet was het te begrijpen, dat zes snelle remises vielen, zonder dat de Nederlanders daar veel aan kon den doen. .Uitslagen: Penrose (E)-Cortlever "^ttnauer (E)-Kramer 1-0; Alexander yD-Langeweg 1-0; Clarke (E)-Baren- Sre8t y,-14- Golombek (E)-Roesael 'A-'i; .arden (E)-Van de Pol 1-0; Wade..(E)- .on gsma »/«-*/«; Little wood (E)-Kuypers ,."0; Milner Barry (E)-De Rooi 1-0; Hol- da-Orbaan 1-0. -Tweede ronde: Ponrose-Cortleve 14-16 y-ottnauer-Kramer Vt-VG Alexander-Lan- |&Weg 1/2-1/2; Clarke-Barendregt V2-V2; parden-Van de Pol 1-0; Wade-Jongsma Littlewood-Kuypers 0-1; Milner arry-De Rooy 0-1; HoUis-Orbaan 1-0. (Vervolg) I*mS, gaat een winter lang gewichthef- j®n> draaft en springt 's avonds in de yyssen, en blijft voor de rest een ge woon, sympathiek mens. Van bank huis®?- is hij arbeidsanalist geworden c, hilips, en daar zit hy overdag bij urves en statistieken. Hij houdt er- an om af en toe eens op stap te gaan met zyn vrienden een pilsje te zaü? Vriendinnetjes heeft hij lang- merhand over de halve aardbol, ke van trouwen is nog geen spra- zit geen greintje ver- vattfmg t in zijn sPortop- Het is mooi om te toen* j11 ook voor deze bprn-ve toPklasse nog hit in?lk®n Is- als je loei 100£ eentje moet zoals Kamerbeek. Reeds weken had de ontmoeting tegen Laren de Amster dammers benauwd. Speelde Laren im mers niet steeds een van zijn beste wed. strijden in het Wagener Stadion? En wat te denken van de rentree van Jan Wil lem Van Erven Dorens, wat voor uitwer king zou zijn Spaanse reis geven! Bo vendien, zo redeneerden de Amsterdam mers, moest Laren succes behalen wilde het met geheel de aansluiting met de kop missen! Behalve Amsterdam had ook menige hockey-liefhebber deze gedach- ,?Pz'en de buitengewoon grote belang stelling van de zijde van het publiek voor een competitiewedstrijd. Strijd op hoog niveau is er eigenlijk niet geleverd, maar het werd wel een duel waarin de spanning niet ontbrak. Vanaf het eerste fluitsignaal begon de lichte Amsterdamse voorhoede, die op het gladde veld beter uit de weg kwam dan de zware" Lari. nezen, aan een offensief dat mannen als Charles en Conne Manes en Fokker tot wanhoop bracht. De achterhoede van Laren kreeg het zwaar te verduren Cos- len. Zijn „wip" ging echter hoog over. Vlak daarna was er ook hoogspanning voor het Larense doel. Zo schoot Voigt van de rand van de cirkel hard in doch de bal werd nog juist door de stick van Fokker van richting veranderd en scheerde rakelings over de lat. De enerverende momenten leverden (nogi) geen Amsterdamse doelpunten op en zoals vaak gebeurt heeft een rlotse- linge uitval van de verdedigende partij wel succes. Van Erven Dorens was de architect van de succesrijke aanval. Van af c)e middenlijn ondernam hij een rush op de Amsterdamse veste. Met een meesterlijke techniek was hij ongrijp baar voor Mijnarends en Minnema. Een maal in de cirkel gekomen trok hy Van Waayen en keeper Boks on zeer listige wijze naar zich toe en gaf de bal op een presenteerblaadje aan de goed meege komen Van Dijkum die de richting) van het lege doel wel kon vinden en be heerst inschoot, 10. Het ijs was gebroken. Laren voelde zich superieur, doch Amsterdam zou terugkomen. Voigt leidde een nieuwe be storming in. Met flitsende passes trachtte hij de Amsterdamse voorhoede dc kan sen te bieden, doch .de Larense achter hoede kweet zich zelfverzekerd van haar taak en behoefde bovendien niet veel te duchten van de rechtervleugel waar Spits sr. deze keer niet „mee" kon ko men. Toch was het Spits die de gelijk maker scoorde en hiermede Amsterdam redde van een nederlaag. Uit een straL corner schoot de rechtsbinnen zo hard in dat de gehele Larense verdediging kansloos was. Na de rust was Amster dam steeds iets meer in de aanval, echter zonder resultaat. Het bleef I1. De Delftse Studenten profiteerden van het eerste verliespuntje van de Am sterdammers. Door een overwinning van 21 op Kampong hebben zij na 5 wed strijden evenveel punten. Voor de doel punten in deze wedstrijd zorgden de Delftenaren De Moulin en Geldorp. Een boeiend treffen was de strijd die HDM en Hilversum op Groenendaal le verden. Beide ploegen hadden het accent op de aanval gelegd en lieten een half- speler als zesde aanvaller opereren. HDM kreeg in de eerste helft de beste kansen, doch v. d. Veen noch Gostink. noch v. d. Rovaart hadden succes. Hil versum zag een aanval wel met een doelpunt beloond, zodat de strafbully die Fiolet voor HDM in de tweede helft benutte de uitslag op 1—1 bepaalde. Bij Hilversum was linksbinnen Ter Haar de grote uitblinker, terwijl bij HDM rechts binnen Fuyt, die gewoonlijk als links back speelt, sterk opviel. Geheel volgens de verwachting ver loor Leiden van BMHC (02), terwijl LLANDRINDOD9 okt. West-Duits- land heeft de International Trophy de hoofdprijs van de 36e internationale motorzesdaagse gewonnen. De zilve ren vaas ging dit jaar naar Tsjecho- Slowakye. Het Nederlandse a-team moest met een bescheiden klassering genoegen nemen. Het is een spannende dag geweest, deze zaterdag waarop de rijders eerst een kleine 140 kilometer over bijzon- TOURS, 9 okt. De 19-jarige Belgi sche onafhankelijke Jos Wouters heeft zondag naam gemaakt door een fraaie zene in de zware wieier klassieker Pa- rys-Tours. Na een 15 kilometer lange, alles vergende jacht, waarbij het pelo ton nauwelijks vijftien seconden later doorkwam, had de jonge Belg nog vol doende reserves over voor een flitsende eindspurt, die zijn landgenoten Gilbert Desmet, Janssens, Impanis en de Fransman Novak ver voor de eindstreep tot geslagen mannen maakte. Een harde tegenwind was er de oor zaak van, dat het tempo in de wedstrijd ditmaal beduidend lager was dan in voorgaande jaren en juist daarom was het een verrassing, dat de beslissing reeds na vijf km rijden gevallen was. Terwijl enkele coureurs, onder wie Ab Geldermans, door pech even achter wa ren geraakt, begon in de voorste gele deren Valentin Huot aan een, zo op het oog zinloze, vlucht. Het liep evenwel aanmerkelijk anders. Simon, Planc- kaert, Janssens, Wouters, Bihouee, Ca- zala, Desmet en Novak gaven Huot hun steun, zoals Schroeders dat al even te voren had gedaan en na nog enkele schermutselingen vormde zich tenslotte een veertien man sterke kopgroep. De renners in het peloton lachten, want er waren op dat moment zegge en schrijve 40 km gereden. De kopgroep kon dan ook ongestoord aan een voor sprong gaan bouwen en zo was het verschil 100 km verder opgelopen tot bhna zeven minuten. Toen pas kwam er enige reactie en doordat het tempo Van de vluchters die inmiddels-een vry- wel uitgeputte Huot achter zich hadden gelaten, terugliep, was er zestien km voor het einde weer van alles mogehu. Nog slechts anderhalve minaut, s®' den de kopgroep van deJ^£f™|£Ï!Ï en nu begon er een sensationele acn tervolging op een 5% km lang circuit, dat driemaal moest worden afgelegd. Terwijl vooraan Novak vergeefs de- marcheerde verlieten De Roo Ignolin en Ciampi het peloton. Even laterprobeer- de Novak het opnieuw en nu konden slechts Gilbert Desmet en de nog op merkelijk frisse Wouters ho"1 volgen. De strijd spitste zich toe. ImPanI|0v°lg" de met nog 6 km te ryden op 20 sec later kwam Janssens door en ®P sec volgde Michel Stolker, die in zyn eentje op jacht was gegaan. Impanis e Janssens smaakten kort voor de fmis het genoegen de drie leiders in te len en achter hen streed Michel Sto - Ook nu kwamen Wouters en Gilbert Desmet weer by en daarmee was de strijd gestreden. De rappe spurter Wou ters zegevierde namelyk opvallend ge makkelijk en bekroonde daarmee zijn debuut in een klassieke wegwedstrijd met een overwinning. Stolker finishte als beste Nederlander vijftien seconden later in gezelschap van De Cabooter. Uitslag: 1. Wouters 6.57.53- 2. Gil bert Desmet (Belg) zelfde tijd; 3. Novak (Fr) op 2 sec; 4. Impanis (Belg) zelfde tyd; 5. Ludo Janssens (Belg) op 5 sec; 6. De Cabooter (Belg) op 15 sec; 7. Stol ker (Ned) zelfde tijd; 8. Armand Des met (Belg) op 19 sec- 10. Jo de Roo (Ned) zelfde tijd; 18. Piot Damcn. 26. Ab Geldermans, 32 Jo de Haan, 33. Wim van Est, 34. Piet van Est, allen in de zelfde tijd als Armand Desmet; 44 Van Egmond, 45. Bas Maliepaard, 46. Rent meester, eveneens in de tijd van Des met. Een van de cracks die dit weekend veel belangstelling trokken op de tiende inter nationale tafeltenniskamploenschappen van Nederland was de Hongaar Sido, die hier met de Engelsman Ingber in het heren-dubbel 'uitkomt. ker, nu in gezelschap van De Cabooter, Desmet, Nino Defilippis, Jo de Roo en achter het leidende drietal, weer 5 sec Marcel Janssens om elk© meter winst. Met nog een kilometer te rijden gaf Novak alles in een felle demarrage. MICHEL STOLKER sprong lukt niet (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 9 okt. Met trots mag na de internationale kampioen schappen tafeltennis, die dit weekeinde in de Apollohal zijn gehouden, worden vastgesteld, dat het Nederlandse tafel tennis zich door Bert Onnes en Frans Schoofs, een plaats in de Europese topklasse heeft veroverd. Met waar lijk bijzonder bekwaam spel en een mo reel van deze eerste orde hebben deze spelers voor een reeks indrukwekkende prestaties gezorgd. Bert Onnes begon al in de derde ronde de aandacht op zich te vestigen door cherqui, één van de sterkste Franse spelers, met niet minder dan 21-7, 21-9 en 21-17 van de tafel te slaan. Een ronde verder was de Oostenrijker Sedelmayer het slacht offer en ook hier ging het uitermate vlot: 21-11, 21-17 en 21-18. Frans Schoofs had er duidelijk meer moeite mee, maar met name zijn overwinning op de Duit ser Michalek getuigt toch wel van een bijzonder grote vechtlust. De beide eerste games immers gin gen met resp. 21-15 en 21-13 naar de Duitser Schoofs echter boog het hoofd niet Hij won de derde game met 21-12, de vierde zelfs met 21-8, waarna op zijn beurt de Duitsers hard en sterk terug vocht. Het werd 15-10 voor Schoofs, 15-15 en zelfs 15-17. Onder enorm en thousiasme verzekerde Schoofs zich op nieuw van een voorsprong, waarna bei de spelers op matchpoint gelijk kwa men" '20-20. Met twee prachtige ballen maakte Schoofs toen een einde aan de spanning, waardoor hy, evenals Onnes in de halve finales kwam. De beide ove rige halve-finalisten waren de Duitser Scholier en Gab. De laatste leverde daarbij een zeer grote prestatie door de favoriet Ferenc Sido met 13-21, 21-15, 21-19 en 21-15 te kloppen. De hoop, dat de Nederlandse succes sen met een finale-plaats zouden wor den bekroond kwam helaas niet uit. Schoofs speelde niet onverdienstelijk te gen Gab, maar ondanks een knappe ze ge in de derde game verloor hij toch vrij vlot: 21-14, 21-16, 18-21 en 21-8! Bert Onnes startte veelbelovend tegen Scholier en stond zelfs lange tijd op winst. In de eerste game liet hij prach tige backhandaanveulen zien, afgewis seld met doeltreffende dropshots, wat resulteerde in winst met 21-19. In de 2e game echter maakte hij de tactische fout te gaan forceren, toen by de stand 19-17 in zyn voordeel de officiële tijd was verstreken. Dit forceren kostte hem met 22-20 de winst en een duidelijk aan geslagen Onnes verloor daarna de 3e game met 21-13. In de 4e game liep Scholier al dadelijk snel weg tot 93, waarbij hij zelfs van tijd tot tijd aan viel en daarmee verschillende punten maakte. Onnes vocht dapper terug, maar verspeelde toch via 18-6, 18-10 en 21-11 zijn laatste kans op een finale plaats. Ongetwijfeld een teleurstelling voor het talrijke avond-publiek, dat juist na Onnes' gemakkelijke overwinningen van 's middags meer had verwacht. De finale was, hoe kan het anders 11a alle door de Nederlanders veroorzaakte spanning, voor het publiek een beetje een anti-climax Toch lieten Gab en Scholier een uitermate knappe wedstrijd zien, die echter wel wat van het vuur en de strijdlust miste, die men daar voor in zo ruime mate te genieten had gekregen. Scholier was duidelijk de sterkste en won met 21-19, 21-7 en 21-15. De laatste game was werkelijk bijzon der knap. Een enorme achterstand van 11-5 werd omgezet in winst met 21-15! Was er voor de Nederlanders een glans rol weggelegd in het Heren-enkel spel, in de overige klassen lagen hun prestaties heel wat, lager. In het Dames enkelspel boekte de Rotterdamse Aukje Wynia de beste resultaten met een plaats in de kwart finales, waar zij door Agnes Simon echter met duidelijk ver schil werd verslagen: 21-9, 21-9 en 22-20. Na Wynia sneuvelde ook de Franse Al- ber voor het geweld van Mevr. Simon, die aldus een finale-plaats bereikte. Ook Diana Rowe, die in Nederland een goe de bekende is en o.m. in 1956 de Ne derlandse titel veroverde, drong tot de eindstrijd door. Zij ontmoette onver wacht veel tegenstand van de Belgi sche mevr. Roland, die op verrassende wijze de Franse Mohktan had geklopt 21-15. en daarna haar uiterste best deed ook tegen de Engelse voor een uitschieter te zorgen. Dit lukte echter niet, gezien de knappe zege voor Diana Rowe met 21-13, 21-12 en 21-17. De finale Simon Rowe was een aangenaam wederzien met twee hier bekende speelsters, van wie vooral Agnes Simon na haar Rot terdamse jaren aanvankelijk duidelijk favoriet was. Rowe, als enige topspeel ster met een gewoon nopjesrubber-bat spelende, veroverde al spoedig de sym pathie van het publiek, maar dit kon een zege voor Simon, die ook echt wel sterker en meer agressief was, niet in de weg staan: 21-18, 21-8, 17-21, 21-12. In het Heren-dubbelspel had men gro te verwachtingen van het Amsterdamse duo Frans Schoofs en Bert Onnes. Zij werkten zich voortreffelijk door de voor ronden heen, waarbij vooral de fraaie over-winning op de gevreesde Fransen Cherqui-Haguenauer opviel: 21-11, 21-17, 18-21 en 21-14. In de halve finales echter lieten de Nederlanders voornamelijk in de laatste game een te zwak spel zien voor de Duitsers Michalek-Gab. Sido-Shead, een Hongaars-Engels ge legenheids-koppel, verloor in de finale van Michalek-Gab. In het Dames-dubbelspel waren de Nederlandse vertegenwoordigsters al na de eerste ronden uitgeschakeld en le verden daarmede nog eens het bewijs, dat het met het spelpeil van onze da mes maar matig is gesteld. De finale werd voor drie-vierde een Duitse aange legenheid. Aan de ene kant van de tafel immers stonden Simon-Muller en aan de ander kant Gomolla met de En gelse Diana Rowe. De eerst game ging na een fikse achterstand naar het Duit se koppel met 21-18, maar toen herstel den Rowe-Gomolla zich voortreffelijk. Met twee maal 21-17 en tot slot een zege met 21-12 ging de eerste plaats naar het Duits-Engelse koppel en voor al Diana Rowe was duidely'- verheugd over haar geslaagde revanche-poging op haar rivale in het enkelspel, Agnes Si mon. In het troost-toumooi boekte de Am sterdammer Henny Habes een aardig succes, om daarna de finale met 1521, 21-13 en 21-5 te winnen van de Belg Damman. Bij de dames was de eerste prijs in het troost-toemooi voor de Bel gische Marianne van Gelder, die in de finale duidelijk sterker was dan het Am sterdamse meisje Tine de Jong: 21-14, der moeilijk terrein moesten afleggen, alvorens zij aan de snelheidsproef op het vliegtuig-circuit van Shobdon be gonnen. Er zyn zaterdag in het Ne derlandse kamp geen strafpunten ge vallen, zodat de motorzesdaagse 1961 Nederland drie gouden, twee zilveren en zes bronzen medailles heeft opge leverd. Gemakkelijk hebben de deelnemers, tegen alle theorieën in, het niet gehad. Zeker de debutant Hein van Olst niet. Weliswaar was hy toen de snelheids proef begon nog straf puntloos, doch hy moest in de proef tenminste 30 winst punten behalen om met goud getooid de reis naar Nederland te kunnen aan vaarden en dat gelukte ruimschoots. Jan van Dobben en Frits Selling behoef den alleen maar hun strafpuntenlysten blanco te houden. Dick Muller bracht het voorts tot een zilveren medaille, evenals Vos Rudi Boom, Rob Selling, Henk Cortie Sik- kema, Vroly'k en Wendelgelst, die allen meer dan 25 strafpunten opliepen, ver dienden aan de zes dagen ryden door modder, regen en mist een bronzen me daille. De stryd om de international trophy kreeg een dramatisch slot. Ts.ieclio-Slo- wakye, het enige land dat de Westduitse rijders nog kon bedreigen, werd name lyk uitgeschakeld toen de ketting van de motor van Sedina brak. Italië werd tweede en Oostenrijk derde. ANTWERPEN 9 okt. De Belg Ceulemans is zaterdagavond te Af werpen winnaar geworden van het in ternationale driebanden-toernooi Het eindklassement ziet er als volgt uit; Ceulemans (B) 12 10 10 9 TOGO op Klein Zwitserland tegen SCHC het onderspit moest delven (01). Amsterdam 5 9 HDM 5 4 DSHC 5 9 BMHC 5 4 SCHC 5 8 Kampong 5 3 Laren 5 5 TOGO 5 2 Hilversum 5 4 Leiden 5 2 Tilburg) is door een overwinning van 30 op Breda en het eelijke spel van EMHC tegen MOP (11) weer lijstaanvoerder ge worden. De cijfers, waarmee Tilburg won, ge ven echter geen juist beeld van de wed strijd. Tot twee keer toe was de Til- burgse verdediging namelyk zodanig in het nauw gebracht dat J. Enneking al leen door overtredingen redding kon brengen. Dit betekende 2 strafbullies doch de zondaar tegen de reciels kwam beide keren als overwinnaar uit het duel te voorschijn! Van Vroonhoven deed het na de rust voor Tilburg beter, waar door de eindstand op 30 kwam, want in de eerste helft hadden dezelfde spe- ier en de Beer voor een voorsprong van 20 gezorgd. Venl'o zegevierde met 5—0 over het debuterende Zwart Wit. Met een straf- corner van Staring en twee doelpunten van middenvoor Theelen was het met de rust reeds 30. In de tweede helft ver zorgde Venlo een hockeyshow en ver hoogden Gerrits en Trynes en passant de score tot 50. Bij HTCCKeep Fit vond een doel- puntenrace plaats welke speciaal na de rust gehouden werd. Bij de thee leidde liluo namelijk met 10 door een doel- punt van Peters die met Van Vonderen de uitblinkers bij de thuisclub waren. Na de rust werd het al spoedig 1—1, do£b HTCC liep uit door doelpunten van Ijepkema en Van der Somme. Na 3—2 volgde een succesrijk schot van Van Sta veren 42. Hierna scoorde Luykx uit een strafcorner voor Keep Fit het derde doelpunt hetgeen hij nogmaals herhaalde doch met eerder voordat Peters voor HTCC het vijfde doelpunt op zijn naam had gebracht (54). Tilburg 3 5 HTCC 3 3 EMHC 3 5 Breda 3 2 Venlo 3 4 Zwart Wit 3 1 MOP 3 4 Keep Fit 3 0 Zwolle komt dit 'aar bijzonder goed •oor de dag. De overwinning op DKS twee weken toleden had de Zwollenaren zoveel moed gegeven, dat men vol vertrouwen in Nymegen de strijd tegen Union aan bond. V an Büchem kreeg een vaste be waker en wanneer hij zich daarvan had ontdaan doken onmiddellijk twee nieuwe Zwollenaren op die hem geen kans ga ven. Aangezien de overige aanvallers van Union op één keer na niet van hun vrijheid profiteerden scoorde rechts buiten Wydeveld na de rust het geliik- -nakende doelpunt. De Zwollenaren die na het beëindigen van de eerste helft gedroomd hadden van een nog fraaier resultaat, zullen met deze uitslag niette min tevreden huiswaarts zijn gekeerd: BKS heeft het tegen het sterk ver jongde en technisch aardig spelende Nii- toegen niet gemakkelijk gehad. tov-o .uitslaS :n bet voordeel van JKS is dan ook een weinig geflatteerd. De rust ging in met een dubbelblanke stand Na de hervatting opende Koen- aerink ae score, die uit een vrije slag genomen door Kristen, listig inschoot. Via een strafbully, genomen door Beek tegen Koenderink, kwam Nijmegen weer gelijk, doch Koenderink had nog andere snode plannen. Met een throughpass bediende hy Kristen op maat en het was -1--VlaK voor het einde had midden- voor Groeneveld nog succes toen de bal op het verkeerde been van de Nijmeegse keeper belandde (3—1). Onderaan de ranglijst maakte PW een aa? het tot nog toe\ trieste resul taat. Met 2—0 vierden de Enschedeërs hun eerste overwinning in dit seizoen 2w.fmrd°or het debuterende Almelo een- zaam de rode lantaarn draagt. Arnhem behield het contact Kopgroep door een 30 op Upward. met de overwinning van Zwolle Union DKS Arnhem Nymegen Upward PW Almelo Classen (B) Teegelaar (N) Popeyus (N) De Ruyter (N) Dc Smedt B) Stellaert (B) Verheyden (B) 413 375 386 375 356 353 327 306 376 439 503 483 462 467 459 49 9 10 10 7 10 9 8 7 1.098 0.854 0.767 0.776 0.760 0.755 0.712 0.684 In dit district verraste Groningen stadgenoot Gronin ger Studenten met een overwinning van 3-1. LHC, dat met 5-0 zegevierde over HVA vormt nu met Groningen de kop van de ranglijst. Het debuterend^ Daring boekte een onverwachts succes me) Seli,(U)JW3ard00r GHBS. dat n et onJefspit moest delven voor HMC, met HVA de rij sluiten h'HC 3 5 Meppel 3 2 kroningen Gron. Stud. HMC Meppel Daring HVA GHBS REMSCHEID, 9 okt. Zowel de Nederlandse jongens- als de meisjes- atletiekploeg heeft zondag de interland tegen West-Duitsland verloren. De Westduitse jongens zegevierden met 113 tegen 74 punten en de Westduitse meisjes wonnen met 100.5 togen 84 5 pnt. Over het algemeen waren de prestaties van zeer behoorlijk gehalte ondanks het kille weer en de slechte sintelbaan. Twee Nederlandse jeugd- records werden er verbeterd, nl. bij de jongens door Roel Hendriks op de 1500 m steeple chase in 4 min 31.7 sec Het oude record stond met 4 min 35 4 sec op zyn naam, terwijl het Leeu wardense meisje Antje Tanje een bij zonder sterke race op de 600 m hen Zy verbeterde haar eigen record met een tijd van 1 min 38.8 sec, met pre cies drie seconden. Oog in oog staan hier Zijne Excellentie Pr,WSam Ali' za^9elastigde ai van Pakistan, en prof. ir. N. Nunninga vlor- Hogeschool te Technische 7ie DelfL Deze enerverende buiu, lng wfs bedoeld als de begin- de VanlderhiZyn nteUWe terre™n aan Plec'«ip ertoon vergezeld 1 a W 9 ext. Voor de inter- tind-turnwedstiijii Nederland-Oosten- ryK (neren) op zondag 15 oktober a.s. m ,Haarlem heeft het K.N.G.V. de Nederlandse ploeg ais volgt samen- gesteld: Willy Jaegers (Bocholtz), Jaap van der Sande (Vlisslngen), Joost Blitz (Amsterdam), Rob den Broeder (Alkmaar), Nico Valkenburg (Doo: en Henk Kaaks (Hengelo). Resen Pruys (Amsterdam).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11