Iedere dag, behalve zaterdag, Avondmis in St. Josephkerk FALLOUT'-PAKKEN „Sanctus Bavo" inaugureert 27 nieuwe leden Piet Steenvoorden snelste in sluitingswedstrijd Prof. C. Scharff over „de katholiek in de stromingen van deze tijd" Eerste concert in nieuw seizoen van N.Ph. Orkest voor scholieren Unilever vast Voortaan 's zaterdags een middagmis om twaalf uur Getuigschriften uitgereikt Praeses Vermey pessimistisch over steun van Radboudstichting H. Fijnaut gouden jubilaris Bejaard man door kolendamp gedood Koningin Juliana beschermvrouwe OPNIEUW BEZWAREN TEGEN UITBREIDINGSPLAN „ZUID" WF Tentoonstelling Van Geem geopend door H. F. Bot Groepsexpositie in De Ark Cyclus van G. en W. uitstekend begonnen Werkelijkheid Gespannen aandacht De beurs vandaag* I9ÓI H390JDI0 6 DVdNVVlAI PAGINA 3 Aan cursisten van regionale werkplaats Bij aankomst van politie: Goedwillende vechtjas dook in het Spaarne Haarlem e.o. Films Toneel Onder invloed achter het stuur Muziek Diversen Geen spreekuur Frans Hals Expositie Stichting Bescherming Duinlandschap „Veenhof-Staphorst"-beker MODESHOW LANCEL Els Robbé badminton- kampioene van Noord-Holland Prijsuitreiking bij „De Kampioen 80-JARIGE MAN AANGEREDEN Stro in brand bij Haarlemse boer aan de Zomervaart Haarlemse padvinders kregen eerste prijs NEERLANDS NIEUWSTE JONGE GENEVER JONGE *7.9° per hele liter HAARLEM, 9 okt. Met ingang van vandaag wordt in de St. Josephkerk aan de Jansstraat iedere dag, behalve op zaterdag en zondag, een avondmis opgedragen om kwart voor zes. De avondmis op zondag blijft om zes uur, terwijl in het vervolg iedere zaterdag 's middags om twaalf uur een H. Mis Wordt opgedragen. Dat deelde de pastoor van de paro chie, deken drs. Th. Zwartkruis, gis teren zijn parochianen mede. In de paar maanden, dat hij nu in de parochie werkzaam was, had hij zich zo ver klaarde hij bezorgd gemaakt over het matige kerkbezoek in de ochtend uren. Op zoek naar de oorzaak daarvan, had hij zich ook afgevraagd, of de geestelijkheid wel voldoende rekening hield met het veranderde levenspa- HAARLEM, 9 okt. De hoofdinspec teur-directeur van de RUksarbeïdsvc ziening in het district Noordholland, ar. J. A. Snijders, heeft dagavond in de Regionale Werkplaats aan de Spaamwouderstraat samenkomst met oud-cursisten een - spraak gehouden bij het uitreiken van de getuigschriften. De elf een getuigschrift ontvingen hebben n hun ongeveer eenjarige omscholing op de werkplaats twee jaar m het bed J leven gewerkt. De kroon op hun o- scholing was het uitreiken van het ge- ^MrChSnij'ders prees de cursisten om hun doorzettingsvermogen; Zij hebben de keuze van een vak en daarmee een lagere betaling verkozen boven een hoger loon verdienen in de eerste plaats. Spreker was er van overtuigd dat allen een goede plaats in he maat schappij zouden bereiken omdat er al tijd nog een groot tekort aan vakbekwa me lieden is. De bijeenkomst werd onder meer bq- gewoond door de adjunct-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, de heer H. Bups. De uitreiking van de getuigschriften verrichtte de heer B. W. Lasschuit, voorzitter van de commissie van Ad vies. Hij deed dit op de hem eigen wijze met een toepasselijk speechje voor al len, die uit zijn handen het getuig schrift in ontvangst mochten nemen. Dit waren de heren C. P. Roeien (30), J. J. W. Kaldenbach (30), R. van der Meulen (39), C. J. van der Weg (30), R. J. de Ruiter (32), E. J. Doe- litsch (28), I. M. Koster (27), J.S. Appel (24), D. Schwarz (20), Chr. Roo- Vers (23) en J. Balogh (30) HAARLEM, 9 okt. Twee jongelui van omstreeks 25 jaar kregen zaterdag avond ruzie, toen zij een café aan de Hooimarkt verlieten. Beiden hadden wn en ander gedronken en de een achtte de ander niet ir staat om te rilden. HÜ nam na enige woordenwis- S£ng de ander zijn autosleuteltjes af, waarop echter een vechtpartij ont stond. De politie was spoedig terplaatse en verzocht beide jongelui mee naar het "bureau te gaan om de zaaK naaer uit te zoeken. De goede genius, die zijn kameraad de autosleuteltjes had afge nomen, voelde daar niets voor en sprong in het Spaarne. De Pol'tie^a""e?Afken ten hem de helpende hand sn takken hem op het droge. Per politie-auto werd de jongeman naar de Smedestraat ge bracht, waar hij de autosleuteltjes zijn vriend deponeerde. Judens zqn zwemdemonstratie in het Spaarne haa zijn kameraad echter kans gezien om^aari de aandacht van de politie te ontsnap pen. De man heeft zich uit de voeten gemaakt. CINEMA PALACE: Spartacus, 14 jr.; (2e week); gewijzigde aanvangstijden: Dag. 1.30 en 19.30 uur. ERA NS HALS: Trottoirmeisjes van Parijs, volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. XIDO: Ma. t/m do.: De jantjes, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR Het geheim tussen man en vrouw, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: De slavin van Pointe du Loup, 14 jaar. REMBRANDT: De wereld van Suzie Wong, volwassenen, 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Maandag t/m do.: Opstand in Meico, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Lokkende horizon, 14 jr.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Min ER VA: Wo. 2.30 uur: Alles draait om Conny, a.l. Ma. 8.15 uur: Kat op een heet zinken dak, 18 jaar. Maandag 9 oktober Stadsschouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Ensemble met „Ingeborg", blijspel van Curt Goetz. Regie: Jan Retel. In de hoofdrollen: Jna van Faassen, Ton van Duinhoven en Eien de la Mar. Concertgebouw, 8 uur: R.K. Toneelgezel schap „Rokato" met „De firma Adam en Eva", blijspel van Guy Bolton en George Middleton. Dinsdag 10 oktober Minerva Theater, 8.15 uur: Toneelgezel- sphap van Jaap van Maarleveld met ••Wijlen hdwina Black", een psychologische trilier Van William Dinner en William Morum. Regie: Ton Lensink. Stadsschouwburg, 8 uur: Letterlievende vereniging „J. J. Cremer" met „De Cocos- Palm", blijspel van Jean Guitton m een Bakk'ing Van Gerarc' Rekers- ReSie: Henk troon in de gezinnen in het algemeen. Tengevolge van verschillende omstan digheden zijn vele mensen niet in de gelegenheid meer 's morgens ter kerke te gaan. Om die mogelijkheid opnieuw te scheppen is toen gedacht aan de invoering van een dagelijkse avondmis. Onder de parochianen is een enquete gehouden, waaruit bleek, dat 50 pet. direct het plan van de Deken onder streepte, 18 pet was niet bepaald enthou siast en 32 pet had geen voorkeur. Met de toestemming van de bisschop werd daarop besloten de dagelijkse avond mis in te voeren. Het was uiteraard moeilijk een geschikt aanvangsuur vast te stellen en het werd spoedig duide lijk, dat welk tijdstip men ook mocht nemen bepaalde groepen toch van de nieuwe gelegenheid geen gebruik zouden kunnen maken. Tenslotte bleek kwart voor zes todh het meest geschik te tijdstip te zijn. De avondmis om kwart voor zes wordt dus alleen opgedragen op maan dag, dinsdag, woensdag, donderdag, en vrijdag. De Deken verklaarde voorts, dat de vrije zaterdag duide lijk haar stempel had gedrukt op het gezinsleven. De vrijdagavond komt steeds meer in de sfeer van het „uitgaan", men gaat later naar bed en men blijft zaterdag wat langer slapen. Daarom leek het de Deken geschikt in zijn kerk iedere zaterdag om twaalf uur een H. Mis te laten opdragen. De avondmis van zondag avond om zes uur blijft gehandhaafd. Een en ander brengrt natuurlijk ver anderingen mee in het patroon van het parochieleven. Zo vervalt bij voorbeeld het rozenkranslof in deze maand. Voort aan wordt om half zes de rozenkrans gebeden, waarop aansluitend de avond mis volgt. ZANDVOORT, 9 okt. In de nacht van zaterdag op zondag reed een 25-ja- rige bedrijfsleider uit Bloemendaal op de Boulevard Barnard in de richting van het dorp. De man bestuurde een personenauto, maar was zo onder in vloed van alcohol, dat hij daartoe, vol gens de politie, niet in staat mocht worden geacht. Het gevolg was, dat hq drie, ter hoogte van Ric'he, geparkeer de auto's ramde, die vrij ernstig be schadigd werden. De man werd aange houden en ingesloten. Met de „fall-out", de radio-actieve neerslag bij kernproeven of atoomexplosies, valt niet te spotten. Men hoede zich er voor en trekke in geval van nood ae speciale pakken aan, welke gemak, nut, warmte, waterdichtheid en enkele min der belangrijke voordelen bieden. De pakken zijn in Amerika ontworpen en worden hier getoond door de Hollywoodse sterren Barbara Hale en Bill Williams. HAARLEM, 9 okt. Gisteravond zijn de zevenentwintig nieuwe leden van de Haarlemse katholieke studentenvereni ging „Sanctus Bavo" op plechtige wijze in de sociëteit „De Waag" geïnaugu reerd. Voor de plechtige inauguratie hield de praeses, de heer Th. Vermey, ©en kort inleidend woord, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van een ver eniging van spoor-studenten in Haarlem. Hij gaf voorts te kennen, dat een ver eniging als Sanctus Bavo" zeker be- HAARLEM, 9 okt. Namens me vrouw Uittenhout van de gelijknamige kunstzaal in de Kleine Houtstraat een trefpunt voor kunstenaars en pu bliek, dat moeilijk meer weg te denken is uit cultureel Haarlem heette de schilder Freek Souwer aan het begin van het nieuwe tentoonstellingsseizoen de belangstellenden voor de opening van de expositie van aquarellen door Jan van Geem welkom en leidde hij nestor H F. Boot in. Deze ging in zijn herinnering terug naar zijn eerste bezoek aan Jan van Geem in Spaamdam. Hq ontmoette in hem een erg overtuigend aquarellist. Na dfe tijd heeft Van Geem de kunst Jarenlang verlaten om op een ande- utiize in ziin onderhoud te kunnen voor zien Uit deze tentoonstelling blijkt, dat Van Geem zijn kunst weer heeft opgeno- men en hij komt volwaardiger en kwintiIftaattor if nief eenvoudig. Hij een heerszuchtige, die geen mededin- gM\tTefuitopXn van z«n vertrou wen ta de man, die kennis de^voort varende secretaris van „Kunst zq ons doel" verklaarde de heer Boot ae toonstelling voor geopend. 1 vijfentwintig Haarlemse «™rs SChilI^Trk nVan de ^erste die zon- de tweede maakt het geneei e veau, maar dat_aan«elfstandig. en werk Dinsdag 10 oktober „Concertgebouw, 8 uur: Concert door Christelijke Oratorium Vereniging „Door ^■ang en Vriendschap" o.l.v. Simon C. Jan- ton, m.m.v. N. Ph, O., de organist Rudolf aansen, de sopraan Nelly Groenevelt, de alt «afje Heynis, de tenor Paul Hameleers en uL bas Max van Egmond. Programma: «erken van Vivaldi, Fauré en Bach. Dinsdag 10 oktober Schuylenburcht, Kleverparkweg, 8 uur; stV'sar,le over Australië door de emigratie- iiaché van Australië, mr. E. W. Waterman A ,f-?n Tem[Sratiepraatje door de heer H. eri /J1 UT', (Kath. Vereniging van ouders li-, amilieleden van geëmigreerden, afde- Haarlem en Omstreken.) te kort komt om -•■-■- t_ i,un. held naar die uiterlpke schp wali- nen handhaven. De werken va teit bepalen het algemene niveau. Het „lezend meisje" van W. A. M. van Dam heeft goede momenten, maar met name de plaatsing der is in ruimtelijke zin ernaast. Als stua is zo'n werk belangrijk voor zpn ma ker; voor openbare bezichtiging zou iet a van eenvoudiger opzet wellicht meer al gemene gaafheid bezitten. Het landschap van Keppel is eerlijk en gedurfd van bouw: dit is een positiei element en zijn perspectief tevens. J. C. Mets komt verrassend te voor schijn met een fris landschap, dat met een grote economie van de middelen is opgezet en beëindigd en met een zeer fpn sferig werkje, dat in Spaamdam werd gezien. De kattenstudies van Mia Maas zjjn in treffende aandacht ont staan. Piet Kloes zond een stilleven in, krachtig en tastbaar van voordracht; Mandersloot zond een variant op zijn thema van bronzen naakten. Tussen dit alles en nog meer glo rieert Boot in zpn onbedreigd meester» schap met een meesterlijk vrij bloem- stilleven. L. T. ZANDVOORT, 9 okt. De heer G. Tates wethouder van publieke werken te Zandvoort is verhinderd op dinsdag 10 oktober spreekuur te houden. staansrecht heeft. „Hoewel het bisdom en vele Haarlemse instanties met onze vereniging sympathiseren, morden wij door de Radboudstichting nog steeds niet voor vol aangezien. Deze stichting heeft het nog steeds niet op met vereni gingen voor spoor-studenten", aldus de heer Vermey, die met' het oog op de toekomst vrij pessimistisch was en ver klaarde er zeker van te zijn, dat er van de Radboudstichting op korte termp'n nog geen verandering van inzicht zou zpn te verwachten ten aanzien van spoorstudenten-verenigingen. Toch mocht er volgens de praeses niet gewanhoopt worden. Hij was er ten volle van overtuigd, dat het de vereni ging ook zonder subsidiëring door de Radboudstichting goed zou gaan en dat de nieuw geïnaugureerde leden, onder wie twee meisjes die volgens de heer Vermey samen met hun oudere jaars- zusters „het gemengd zpn" van de ver eniging zouden moeten waar maken „Sanctus Bavo" van voordeel zouden zjjn. Hij wenste de nieuwe leden veel succes toe. Na de inauguratie hield de heer C. J. Kelk een voordracht over de dichter Slauerhoff. HAARLEM, 9 okt. De Haarlemse, afdeling van de Nederlandse r.-k. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers en Behangers „St. Antonius van Padua" hield een bezinningsmorgen, welke be gon met een H. Mis in de kapel van de Zusters aan de Koningstraat. Het H. Misoffer werd opgedragen door de geestelijk adviseur, kapelaan C. B. Kou- wenhoven, die ook de predikatie hield. Na afloop schaarde men zich rond een goed verzorgd ontbijt in gebouw Sint Bavo. Onder de genodigden was de heer Vonk, districtsbestuurder. De voorzitter van de afdeling, de heer B. Nienhaus sprak een woord ter opening, waarin hp vooral memoreerde dat de heer H. Fqnaut vijftig jaar lid is van de Bond. De heer Vonk huldig de daarna de jubilaris, die het beste zou kunnen meepraten over de toestand, zoals die een halve eeuw geleden was. Wij zijn aldus de heer Vonk - enorm vooruitgegaan in die vijftig jaren, dank zij het werk ook van de pioniers.Daar- om feliciteerde hij de jubilaris van har te en overhandigde hem een Delfts bord. De echtgenote van de jubilaris werd evenzeer in de hulde betrokken, nu niet met bloemen of bonbons, maar met een geschenk in de vorm van een theeser vies. Namens de jubilaris sprak de heer Schuurman een woord van dank. Nadat de heer Vonk nog enkele or ganisatorische kwesties had behandeld, iprak de voorzitter een algemeen dank woord. HEEMSTEDE, 9 okt. Gistermiddag is de 82-jarige heer H. Ebink, alhier door kolendampvergiftiging om het le ven gekomen. De man heeft 's middags, samen met zijn echtgenote, getracht een nieuwe haard aan te steken. Dit lukte echter niet. Toen de vrouw, die was gaan rusten, een uur later in de kamer kwam, trof zij haar echtgenoot bewusteloos aan. De man werd naar een zieken huis In Haarlem overgebracht, waar hp kort na aankomst is overleden. La ter is gebleken, dat er een prop papier in de schoorsteen zat, waardoor de ka chel niet wilde branden. HAARLEM, 9 okt. Koningin Julia na heeft het beschermvrouwschap aan vaard over de grote Frans Hals Ten- toonstelling, die volgend jaar alhier zal worden gehouden. De tentoonstelling wordt 15 juni officieel geopend en zal voor het publiek dagelijks toegankelpk zijn van 16 juni t.m. 30 september. Rondom het Gemeentelijk Museum- bezit aan werken van Frans Hals zul len schilderijen van de 17de-eeuwse meester worden geëxposeerd uit Euro pa, de Verenigde Staten en Canada. Men hoopt ook werken te kunnen ex poseren uit België, Duitsland, Denemar ken, Zweden, de Sovjet-Unie, Tsjecho- Slowakpe, Oostenrijk, Hongarije, Zwit serland, Frankrijk, Engeland en Liech tenstein. De tentoonstelling zal worden gehouden in het gehele complex van het Frans Hals Museum, met uitzondering van de historische ruimten en de stijl kamers. ZANDVOORT, 9 okt. De Zand- voortse stichting „Bescherming Duin landschap" heeft ook tegen het gewij zigde ontwerp-uitbreidingsplan „Zuid" bewaren bij de Zandvoortse gemeente raad ingediend. Het eerste pian werd in dit voorjaar van de raadsagenda af gevoerd in verband met de talrijke be zwaren die waren ingebracht tegen de aantasting van het duingebied ten zuid oosten van de bestaande dorpsbebou wing. De belangrijkste wijziging, welke in het uitbreidingsplan werd aangebracht, blijkt nu te zpn dat de terreinen welke tegenover het „Huis in de Duinen" zpn gelegen, niet meer voor woning bouw worden bestemd, maar zijn aan gemerkt als duingebied. Voor het overi ge zijn de belemmeringen in het uitbrei dingsplan nagenoeg ongewijzigd geble ven. De actieve stichting blijft bezwaar aanvoeren tegen het egaliseren van de HAARLEM, 9 okt. Piet Steenvoor den heeft voor de derde keer de slui tingswedstrijd van het Haarlemse „De Kampioen" om de „Veenhof-Staphorst"- beker, die zondag over een afstand van vijftig ronden in het „Van der Aart sportpark" werd gereden, op zijn naam gebracht. De sterke Heemstedenaar zegevierde ditmaal eerder triom feerde hp in 1957 en I960 in de eind sprint over Coen Visser, Henk Peters, Jan v.d. Horst, enige B-rijder in de kop groep, Henk Castricuf en Gerrit Krab benbos. Deze zes aanvallers hadden een beslissende voorpsrong veroverd op het uiteengeslagen peloton. Voor deze sluitingsrit verschenen 24 A- en B-klassers aan de start en van hen heeft vooral Steenvoorden een sterke race gereden. Steeds streed Heemsteedse Piet op het voorplan om het koersverloop onder controle te kun nen houden Nochtans gaven Visser. Peters, Van der Horst, Castricuf en Krabbenbos herr geen meter vrijspel en nadat een aanval van Bogaard, Ste. vens, Sminia Marcel Rutte er Pius door Steenvoorden ongedaan was gemaakt vooral Rutte bood heftige tegenstand kwamen deze zes rijders aan de leiding. En ook al deden Riethoff, Rutte en Plus daarna op het tweede plan nog zo hun best, de zes ontsnapte aanvallers kregen zij niet meer te pakken. De zes koplopers hebben het elkaar tenslotte niet al te lastig meer gemaakt en in de beslissende eindsprint toonde Steenvoorden zich van hen duidelijk de sterkste. Met een volle lengte verschil bleef hij aan de winnende hand. De uitslag luidt: 1. Piet Steenvoorden, Heemstede, de 60 km. in 1 uur 27 min. 41 sec.; 2. Coen Visser, Santpoort; 3. Henk Peters, Heemstede; 4. J. v.d. Horst, Haarlem (1ste B-klasser); 5. H. Cas- tricum, Beverwijk; 6. G. Krabbenbos, Haarlem; 7. op 1 ronde: M. Rutte, Haar- lemmerliede (2e B-klasser); 8. C. Plus Haarlem (3e B-klasser); 9. E. Riethoff, Haarlem: 10 op 2 ronden: H. van Steyn, Haarlem; 11. R. Stevens, Haarlem (4e B-klasser). Bij de C-klassers toonde Ted Blom zich weer eens de sterkste sprinter van een zes man sterk kopgroepje. Cor Baars was daaruit door pech verdwe nen. HAARLEM, 7 okt. De moraaltheo loog prof. dr. C. Scharff o.e.s.a. heeft voor „Geloof en Wetenschap" een wijs gerig getinte, maar tevens zeer bevatte lijke achtergrond getekend van het een. trale thema dat de stichting voor haar toehoorders dit seizoen aan de orde heeft gesteld: „de katholiek in de stromin gen van deze tijd." De opkomst was be moedigend. Mr. dr. F. Bijvoet, de voor zitter van G. en W. zag daarin een te ken, dat de nieuwe opzet (de bespre king van een centraal thema) had aan geslagen. Toch waren er nogal wat lege stoelen in de kleine zaal van het Con certgebouw. De afwezigen, die verzuim den deze te bezetten, hadden ongelijk. Zij kunnen de schade inhalen gedurende de voortgang van de cyclus, te begin nen op 7 november (filmvoorstelling) maar vooral op 27 november, wanneer de moderne kerkbouw aan de orde wordt gesteld. We leven in een echte crisis, zei pof. Scharff, de mensheid en vooral de christenheid is even in de wankelende positfe van iemand die bezig is een stap voorwaarts te zetten. Het oude is on vast geworden: het nieuwe heeft nog geen gestalte. De katholieken hebben een merkbare achterstand in het incarne ren van hun geloof in de wereldse wer kelijkheid. Er is nog te veel clerica- lisme en sacristie-christendom. Onze houding moet er een zijn van moedig mee durven gaan met de onzekerheid van de tijd, maar dan als authentieke chris tenen en niet als modieuze napraters van leuzen. Wij hebben een specifieke taak in het helpen bewoonbaar maken van de wereld. Bij een wijsgerige doordenking van de ideeën, die sedert de Renaissance de (westerse) wereld zijn gaan beheersen, zien we na de met Descartes begonnen rationalistische periode een toewending tct de z.g. fenomenologische denkwijze (Husserl, Edith Stein en anderen). Het rationalisme heeft geleid tot de verab solutering en de idealisering van het HAARLEM, 7 okt. Het eerste scho lierenconcert in het nieuwe seizoen van het Noordhollands Philharmonisch Or kest stond grotendeels in het teken van de honderenvijftigste geboortedagher denking van de grote Hongaarse pia nist en componist Franz Liszt. De di rigent en programma-inleider Marinus Adam deed er goed aan, de jeugd op deze zeer expansieve figuur uit het muzikantenrijk opmerkzaam te maken. De Haarlemse pianist Leendert Huges speelde Liszt's weinig gehoorde Hon gaarse fantasie voor piano en orkest. Hü deed dit op voortreffelijke ..wijze, hierdoor in staat gesteld door zijn uit muntend beheerste techniek en natuurlijk stijlbegrip. Marinus Adam stond hem hierbij op de bekende uiterst betrouw bare wijze terzijde. Het orkest maakte een goede indruk in de suggestief gespeelde drie delen uit de Hary Janos-Suite van een andere, nog levende, Hongaarse componist: Zoltan Kodaly. Het was opmerkelijk hoe deze muziek goed aansprak bi) de jeug dige toehoorders. De Piet Hein-rhap- sodie van de Nederlandse componist Peter van Anrooy deed het al niet min- der De belangstelling was niet zo groot als vorig jaar, maar wat er was heeft ingespannen geluisterd, hetgeen mi) als een winstpunt in de ontwikkeling van de jeugdconcerten voorkomt. J. L. rationeel bedachte systeem: de fenome nologie heeft de correctie gebracht van het eerbiedig luisteren naar de werkelqkheid. De gevolgeai daarvan heb ben zich gemanifesteerd op allerlei ter rein: de psychologie, de theologie, de moraal, de opvoeding. Het gesprek tus sen leek en priester, ouders en kinderen, christenen en niet-christenen, katholie ken en protestanten heeft er de invloed van ondergaan en heeft er zijn moder ne (hoopgevende) gestalte aan te dan ken. Nadat prof. Scharff dit alles met boeiende, zeer concrete, voorbeelden had toegelicht, volgde een levendige gedachtenwisseling, die ongeveer be antwoordde aan wat het bestuur als een nieuwe gestalte van dit soort van bijeenkomsten van G. en W. voor ogen staat. Met crltische realiteitszin wees prof. Scharff er o.m. op, dat de nieuwigheden in de Kerk en de li turgie (het opdragen van de Mis, wëarbij de priester naar het volk ge wend staat; het door leken voorlezen van evangelie en epistel) eerst zin hebben als het geen modieuze uiter lijkheden zqn, maar als deze orga nisch voortvloeien uit een authentieke mentaliteitsverandering. HAARLEM, 9 okt. In de Hilde- brandzaal van Brinkmann werd vrijdag avond de najaarscollectie getoond van Lancel couture. Het was een met zorg samengestelde internationale collectie, die uitmuntte door de keuze van de stof fen. De mode voor het komende seizoen is zeer elegant en men heeft een ruime keus wat de modellen aangaat. De ge tailleerde japon is evenizeer in trek, als die met de vaag aangeduide taille. Wel gaat in vele gevallen de mode terug tot de dertiger jaren, toen de ceintuurs, evenals nu, op heuphoogte werd gedra gen en men de hals flatteerde met ruches. Voor de mantels en deux- en trois pièces was in deze show een ruime plaats ingeruimd. De twee- en driedelige ensembles wa ren o.a. vervaardigd van mooie wollen kamgaren, jersey, alpaca e.d. en soms voorzien van een antilope voorpand, wat een zeer charmant effect geeft. De man tels hadden meestal een bontgarnering en door de knappe verwerking van het rugpand, gaven ze een cape-achtiige in druk, mede vaak ook door.de zeer apar te manier van mouwinzet. Zeer modieus is ook de zogenoemde „Coll Militair", een afstaande boord. Bij deze mantels werden hoeden gedragen, die vervaar digd waren door maison Finia. Ook op dit gebied blijkt bont een geliefd en zeer mooi artikel te zpn, gezien de büzonder flatteuze modellen. De korte en lange avondtoiletten vormden het slot van een geslaagde avond. Hier zijn het vooral de lurex- stoffen, die het geheel een apart tintje geven. Niet minder lof hebben we voor de satin-duchessen, dat gecombineerd met nylon tule een sprookjesachtig ef fect geeft, doch in ons land maar zelden gedragen wordt, daar in Nederland van avondtoiletten veel te weinig gebruik wordt gemaakt. De uitslag luidt: 1. Blom, 2. Willemse, 3 Van der Pol, 4. De Klerk, 5. Hand- graaf, 6. Uttien, 7. Portegies, 8. Wol- fers, 9. Schenk, 10. Otte. De uitslag der jeugdklassers was; 1. Kuilboer, 2. De Haan, 3. Lissenburg, 4. Caarels, 5. Verdonschot, 6. Schouten, 7. Engel. Aan de „Ouwe Knarrenrace' namen ditmaal slechts zes veteranen deel. Van hen bleek Nijssen sr. de sterkste en hij bleef in de sprint baas over Kiekens (vorig jaar triomfater) en Aanholt. Vierde werd Fennis, vijfde Van Zome ren en zesde Gieske sr. HAARLEM, 9 okt. In de Oude-RAI in Amsterdam werd zaterdag en zondag om de badmintontitels van het district Noordholland gespeeld. Mevr. E. Robbé kreeg evenals bij de nationale kampioen schappen in 1960 weer een aanval te ver duren van Imre Rietveld, die via een overwinning in de halve-eindstrijden op Felise de Nooyer van Duinwijck de eind strijd had bereikt. Mevr. Robbé had in de halve-eindstrijd haar clubgenote Marja Ridder als tegenstandster, die het haar bijzondermoeilijk n—akte; 12 1 en 11-3. In de eindstrijd heeft de routine, de techniek en de tactiek van de natio nale kampioene weer de doorslag gege ven in de strijd met de veelbelovende, zeer jeugdige Imre Rietveld uit Velsen. De eerste game won mevr. Robbé met 12-9, de tweede game na een voorsprong van 8-0 met 11-9. Het heren-enkelspel werd gewonnen door K. Geveke it Bad hoevedorp, die H. Sweep versloeg met 14-18, 15-5 en 15-1. Het herendubbel won J. Mallant en D. Regensburg van K. Geveke en H. Boelen 12-15, 15-13 en 17-16. Het damesdubbel werd een Duinwijck-aangelegenheid, nu Imre Rietveld en ook Wil Haye zich bij Duinwijck hebben aangemeld; Imre Riet veld en Wil Haye versl. mevr. Robbé en Marja Ridder 15-3, 13-15 en 15-12, De titel gemengddubbelspel kwam in han den van mej. W. Schutte en L. Alders van de badmintonclub Haarlem door een zege op mej. W. Langkamp en K. Geveke 10-15, 15-5 en 15-4. In het jeugdtournooi hebben de jon gelui uit Haarlem en Velsen grote suc cessen geboekt. Het meisje M. de Noo yer van „Haarlem" bracht drie titels op haar naam en had mej. M. Wolters als tegenstander in het meisjes-enkelspel. Paul Ridder van Drinwijk won het jon gens-enkelspel met P. Visman op de tweede plaats. De resultater van de dubbelspelen luid den; J. D.; 1. P. Visman en J. Menger; 2. Paul en Piet Ridder. M.D.; M. de Nooyer en M. Wolters; 2. Hogendijk en Menger. G.D.; 1. M. de Nooyer en P. Visman; 2. broer en zus Menger. duinen om deze geschikt te maken voor de bouw van flatcomplexen en wonin gen. Een bijkomstigheid is nog, dat de opponenten menen, dat de bij het plan behorende bebouwingsvoorschriften zo danige eisen aan de woningen stellen, dat deze voor het gros der Zandvoortse woningzoekenden te duur zullen wor den. De aantasting van het recreatie-poten tieel van Zandvoort kan dus ook niet met een beroep op de woningbouw te Zandvoort gerechtvaardigd worden. HAARLEM, 9 okt. Gisteravond U bij de Amsterdamsche Poort een 80- jarige man aangereden. De man stak waarschijnlijk onverwacht de straat over toen juist een bestelauto vanaf de Amsterdamse Brug' de Lange Heren- vest wilde opdraaien. De bestelauto remde krachtig, maar kon niet voorko men dat de bejaarde man werd ge schept en op het trottoir werd gewor pen. Met een zware hersenschudding en ribfracturen moest hij in het St. Elisabeth's Gasthuis worden opgeno men. De politie verzoekt eventuele getui gen van dit ongeval en met name de dame die ten tijde van het ongeluk vóór het cafetaria ter plaatse op het trottoir stond zich met haar in ver- vinding te stellen. HAARLEM, 9 okt. Zaterdagavond is een brandje ontstaan in het stro van de veehouder Daane aan de Zomer vaart. De man had daar al sinds sep tember van het vorig jaar tachtig ba len stro liggen, betrekkelijk dicht bij de afrastering langs de weg. Vermoe delijk heeft iemand onvoorzichtig een peuk sigaar of sigaret weggegooid, want ongeveer anderhalve meter diep had het vuur ingevreten. Samen met een jongeman die hem was komen waar schuwen, heeft de heer Daane de eerste bluspogingen gedaan. Later nam de brandweer het over. De schade beloopt ongeveer 300,-. HAARLEM, 9 okt. De N.P.V. Dis- tricts-padvindersband Haarlem onder leiding van hopman L. de Jong heeft zaterdag op een muziekconcours in Utrecht met 338 punten een eerste prijs behaald in de eerste afdeling drum bands. Het Stichts vocaal- en instrumentaal ensemble „Internos" hield het jaarlijk se tweedaagse concours dit weekeinde in de Handelsbeurs in Utredht. (Advertentie) GENEVER van Wyeand CllQckihli Licht en lekker Pittig en puur Fris en fijntjes HAARLEM, 9 okt. Voor de wiel renners van het Haarlemse „De Kam pioen" was het zondagmiddag weer fees., want meteen na afloop van de sluitingswedstrijd om de „Veenhof-Stap- horst"-beker kregen zij in het club lokaal „Kennemerland" aan de Rijks straatweg de prijzen van de verschillen de clubwedstrjjden en competities die in het voorbije seizoen werden gehou den uitgereikt. Vooral de C-klasser Ted Blom ging met enkele mooie tro feeën naar huis om er zijn prfjzenkast mee te verrijken. De veie bekers en vaantjes ook de tweede, derde, vierde en vijfde prijs winnaars kwamen bij deze prijzenregen ruimschoots aan hun trekken werden met een toepasselijk woord door voor zitter J. Engel uitgereikt. Allereerst moest de amateur Henk Peters voor het voetlicht komen om de hoofdprijs van de dinsdagavondcompe titie. de kolossale „W. Metz"-beker, in ontvangst te nemen. Daarna was het' de beurt aan de C-klasser Ted Blom en hij moest als winnaar van de „Engel"- beker, de eerste prijs van de wedstrijd- commissiebeker, „Herman Mulder"-be- ker, ,,Toto"-beker en sluitingsrit nog enkele keren terugkomen. De jonge Blom kwam handen tekort om al zijn prijzen te kunnen dragen. De hoofd prijzen van de eerste zomercompetitie en najaarscompetitie gingen bij de C- klassers naar respectievelijk Cor Baars en Tom de Klerk. Baars kreeg boven dien de „Napoleon"-trofee als de meest trouwe clubrijder. De jeugdklassers kregen ieder een herinneringsvaantje aangeboden. De amateur Gé Fennis kreeg niet alleen de fraaie „Toto"-beker als win naar van de donderdagavondcompetitie, maar kwam door zijn tweede achter eenvolgende triomf bovendien defini tief in het bezit van de wedstrijdcom- missiebeker. De mooiste prijzen van de eerste en tweede zomercompetitie en de najaarscompetitie kwamen in het bezit van Hans van Steyn, Ben Gieske en Henk Castricum. De eerste prijs van de vijfkamp was voor Cees v. d. Aar en de „rood-witte" vaantjes van de prestatie- klassemer.ten gingen naar Coen Visser (amateur) en Jan v. d. Horst (nieuwe ling) Aan het slot van deze prijsuitreiking, die druk bezocht werd, kreeg Piet Steenvoorden opnieuw de „Veenhof- Staphorst' -beker uit handen van voor zitter Engel. „Je hebt hem maar heel kort af hoeven te staan", sprak de praeses van de „rood-witte" club tijdens de overhandiging tot een van zijn beste rijders. Ook vorig jaar en in 1957 had Piet deze beker al eens gewonnen. Na dat alle prijzen verdeeld waren, moesten de deelnemers aan de „Ouwe Knarren- race" naar voren komen om hun prijzen af te halen. ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinii AMSTERDAM, 9 okt. De belang stelling ter beurze concentreerde zich vanmiddag in belangrijke mate op de certificaten Unilever, die op buitenland se vraag vast in de markt lagen. Begin beurs werd ca. 15 pnt boven de officiële slotprijs van vrijdag genoteerd, waar mede Unilever voor het eerst sinds half juni van dit jaar weer boven de acht- maar pariprijs is gekomen. De veronder stelling ligt voor de hand, dat de koop lust, welke de laatste tijd voor het mar- garineonfddnas ea dagreenugt.shrdhrdd garmefonds aan de dag treedt, verband houdt met de voorgenomen introductie van het aandeel op de New Yorkse beurs. Aand. Kon. Petroleum hebben zich vanmiddag intussen ook goed gehouden. Nadat op f 115,20 was geopend, trok de notering aan tot f 115,80, waarmede weer f 0,40 aan het vorig niveau is toege voegd. Het Nederlandse publiek was op bescheiden schaal weer als koper in de markt, terwijl de arbitrage vrijwel geen materiaal uit het buitenland aan voerde. AKU wist zich verder boven de viermaal parikoers te verheffen en voor Philips kon eveneens een lichte koers- verbetenng worden genoteerd. Scheepvaartaandelen waren goed prijshoudend. Hi Ned. 1960 1 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel MijCert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U id. Stocks Berke) Patent Caivé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever W ilton-Feyenoord BUliton 2e Dordtsche Petr. Id st 50 n k Kon. Petroleum 50 ld. Stocks: Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon Ned Stoomb. Mil k.p.m. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v Ommeren Rott Lloyd. Led .Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 H 2(4 A'dam '56 III 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. Vorig Slot 102 ioo(4 99ft 109R 315(4 127(4 399(4 310 764 147.5 344 685 359(4 838(5 546 615 994 792 302 494(s 548 113.50 163 159 63.10 207 173(4 163(4 159(4 165(4 218.50 246.50 484 138 84 90(4 90(4 98(4 97(4 124 opening 9/10 99A 94(4 109(4 126(4 401 146.20 821(4 997(4 804 115.40 162% 207(4 160 173(4 163(4 160 165(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3