CONTACT Educatieve televisie in Amerika Informatiefinstructief en cultureel DAGPUZZLE T.V.-weekend Ti L E fi n Examens B DE GEHEIMZINNIGE STER fi DE LAATSTE Alfredo SCHROOT Wij luisteren naar Radio-V aticana Vanavond Middelbaar onderwijs MAANDAG 9 OKTOBER 1961 PAGINA 4 3 9 1ö li - 1 DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGÉ ERIC DE NOORMAN 36. Gejaagd wekt Eric zijn twee makkers en ademloos luisteren zij diep weggedoken tussen het struikgewas naar de nadering van de vijand. De zachte hoefstap van de paarden gaat voorbij en sterft langzaam weg. Svein zucht opgelucht, maar te vroeg, want zwak klinkt even later een bevelende stem, gevolgd door een ritselend gekraak van voetstappen. „Wewe zijn er bijhijgt Axe. „Ze hebben onze sporen ontdekt." Als versteend horen ze een zachte tred, die lang zaam hun richting uitkomt. Een donkere gedaante doemt een eind- weegs van hen af tussen de berkenbosjes op, maar verwijdert zich dan weer. Het is dezelfde lange fan voerder. „Ze hebben natuurlijk onze paarden gevonden," zegt Eric ademloos „en zijn om het moeras heen gereden, om ons op te wachten." Hij zwijgt abrupt, als een tweetal schaduwen op korte afstand stilstaan. „Toch hoorde ik hier ergens wat," klinkt een stem. Weer diezelfde vaag bekende stem. Vreemd ook, dat deze steppenruiters geen vrees hebben, hier temidden van de dichte begroeiing. De lange Sakser fluistert zijn makker iets toe en zij gaan uit elkaar, de een links, de ander rechts. Sluipend als een boskat glipt de lange aanvoerder tussen de bosjes door, staat dan ineens als vastgevroren stil. Zijn zware boog zwenkt snel in de richting, waar de drie vluchtelingen liggen. Maar dan slaakt Eric een gesmoorde kreet. „HaltEric de Noorman is toch uw vriend." De Hun schokt ineen van plotselinge schrik en doet een wan kelende stap naderbij. Bleek staart Eric in het vertrokken gezicht van Allan, de Heer der Heruli. O la la Wat is die lllllllllillllllllllllllllllllH door P. H. DE WIT NEW VORK, 9 okt. De snelle ont wikkeling van de televisie in Amerika heeft by diegenen, die verantwoordelijk waren voor de samenstelling van de pro gramma's al spoedig de wens doen rij zen om het nieuwe medium, dat door zijn directheid en „huiselijkheid" bij uit stek geschikt bleek om de kennis van vroeger eeuwen aan komende genera ties over te dragen, ten algemenen nut te aan te wenden. Ook de drie grote tv-maatschappijen ABC, CBS en NBC hebben het zich tot een plicht gerekend, om naast de amusementsprogramma's uitzendingen te gaan verzorgen, die op de voorlichting en ontwikkeling van de kijkers waren gericht. Deze educatieve programma's - in tegenstelling tot de schooltelevisie hoofdzakelijk op volwas senen ingesteld kunnen in drie groe pen worden verdeeld: informatieve, in structieve en culturele. Van de eerste groep verdienen de uit zendingen te worden vermeld, die de kijkers een beter begrip willen bijbren gen van het tijdsgewricht, waarin ze le ven. Ze zien daarom niet alleen de voor aanstaande politici van deze tijd op hun beeldscherm verschijnen, maar worden ook terdege voorbereid op de verklarin gen van deze „makers der geschiede nis", doordat de achtergronden van de aan de orde zijnde kwesties worden belicht. Hierdoor raken de kijkers met de mensen en de onderwerpen bekend, zodat begrip kan worden gewekt voor de schok der meningen. Een andere voorlichtingsbron is de. do cumentaire, waarin wordt getracht aan de hand van verleden en heden een blik te werpen in de toekomst. Dergelijke programma's zijn het bekende „Ame rican Heritage', een serie uitzendingen, gewijd aan de mannen en de gebeurte nissen, die gestalte hebben gegeven aan de Verenigde Staten, „Youth Anony mus", dat een beeld geeft van de jeugd criminaliteit, „Conquest", uitzendingen gewijd aan wetenschappelijke ontdekkin gen en „The World of Ideas", een onder zoek naar de beginselen van het denken. De kunst in al haar verschijningsvor men heeft reeds jarenlang een eigen plaats bij de drie grote maatschappijen. Concerten, opera's en andere uitvoerin gen worden geregeld door miljoenen mensen gevolgd. Bijzondere belangstel ling genieten de uitwisselingsprogram ma's zoals vorig jaar het concert van het New York Philharmonic onder lei ding van Leonard Bernstein in Moskou en het optreden van het Moiseyev Bal let In New York. De snelle aanwas van de bevolking en het tekort aan onderwijzend personeel zijn oorzaak geweest, dat de televisie in Amerika een zeer bijzondere taak kreeg toebedeeld: het geven van onder richt in de ruimste zin van het woord, met name aan middelbare scholieren en collegestudenten. In 1958 ging de NBC nog een stap verder en begon een cursus uitgezon den van kust tot kust voor kijkers, die zich thuis wilden bekwamen voor het behalen van een collegegraad. Het pro gramma droeg de titel „Continental Classroom" en werd elke morgen uitge zonden van half zeven tot zeven uur. In samenwerking met de Bond van Kweekscholen werd een programma verzorgd, getiteld „Atomic Age Phy sics". Men begon met natuurkunde, om dat men de kennis van deze wetenschap als ondergrond van alle andere be schouwde. Ofschoon de cursus zeer tech nisch was, werd hij dagelijks gevolgd door ongeveer 400.000 kijkers in de meest uiteenlopende graden van ontwikkeling, opleiding en leeftijd: huisvrouwen, mon teurs, geestelijken, studenten enz. Het daarop volgende jaar werd een cursus in moderne scheikunde gegeven en werd de natuurkunde-cursus herhaald. In 1959 telde de cursus natuurkunde vijfduizend deelnemers, die met de al dus verkregen kennis toelating tot één der 256 deelnemende colleges en univer siteiten verwierven. De CBS heeft een soortgelijk program ma, dat, eveneens in de vroege mor genuren, onder de titel „Sunrise Seme ster" wordt uitgezonden. In het afgelo pen studiejaar werden cursussen over sociologie en de werken van Shakespea re gegeven. Andere instructieve uitzendingen zijn „Mr. Wizard", die de kennismaking van de jeugd met de moderne wetenschap ten doel hebben, een CBS-serie „Wo men", waarin alle problemen van de vrouw en het gezin worden behandeld, en twee programma's van de ABC over populaire wetenschap en geneeskunde. KRUISWOORDRAADSEL illlliliiiiiilllllliiiililiillllllllilliliilllllliliilliilllltiillliiiilliii 1 2 A 6 7 8 15 16 17 18 ■H HORIZONTAAL: 1. gek - 4. gewas - 6. halfronde toren - 8. slee - 9. pers. vnw - 10. opperhuid - 11. laan - 12. en andere (afk.) - 14. zangnoot - 15. heen en weer zeilen - 18 voeg (mv.) - 19 ver binding. VERTIKAAL: 1. Spaanse titel - 2. re gel - 3. watering - 4. Aziaat - 5. links laten liggen - 6. komponist - 7. leeg maken - 13. myth, figuur - 16. smak - 17. zaak (Lat.) Oplossing 6 oktober. 1. arno - 2. reet - 3. neet - 4. otto - 5. para - 6. aria 7. riel - 8. aalt - 9. ebro - 10. boek - 11. rede - 12. oker - 13. etre - 14. tree - 15. reel - 16. eelt. HILVERSUM, 9 okt. De AVRO-te- levisie besluit vanavond onder de titel „De ontknoping" haar detective-serie „De andere" van Francis Durbridge, waarna Willem O. Duys, die een onder zoek instelt naar de invloed van de langspeelplaat op het concertbezoek, de internationale faam van bepaalde kun stenaars en de smaak van het muziek- minnend publiek, de 'zelfde Muziek Mo zaïek presenteert. Tevoren kan men kij ken en luisteren naar AVRO's Televi- zier en naar het muziekprogramma „Zing met ons mee", waaraan Anny Palmen, Jenny Roda, Truus Koopmans, Dick Doorn, John de Mol, de Juke Box Sisters en het orkest „De Windmolens" onder leiding van Johnny Holshuysen medewerking verlenen. Voor de NCRV-microfoon speelt van avond om tien vóór acht het Ensemble Amati, waarna men kan luisteren naar het vierde en laatste deel van „Pionier van het leven", een hoorspel over het leven van dr. Semmelweis. In de grammofoonplatenrubriek „Zwerftochten door operaland" van de AVRO wordt vanavond om zeven uur een verkorte uitvoering uitgezonden van de opera „Un ballo in maschera" uit- fevoerd door solisten en het orkest van e Metropolitan Opera te New York on der leiding van Dimitri Mitropoulos. Om tien over acht volgt de Radio- scoop, waarin een programma is opge nomen over het werk van Radio Neder land Wereldomroep. Zondagavond bracht ae VARA vanuit de Kleine Komedie in Amsterdam het TV-spel „De Sabijnse maagdenroof". Een scène met Yoka Berretty en Wim van den Heuvel. Het lange t.v.-weekend heeft de af gelopen dagen zijn intrede gedaan. De zaterdagmiddag was voor deze eerste keer aan de N.C.R.V. en zij vulde het middagprogramma geheel met telere- cordings; het avondprogramma trou wens ook. Dat begon met „Teledisco- parade" van Dick van Bommel, een naar onze smaak zeker niet geslaagde poging tot „beeldhumor".. In feite komen dit verknippen van filmpjes en het onderschuiven van niet toepasselij ke teksten neer op een soort ongijn, die alleen maar vermoeiend is. In de loop van het geval werd de door toe doen van een frequente beeldherhaling steeds maar weer een bloemenmeisje kussende minister Luns op weinig dis crete manier bespottelijk gemaakt. Het zal ongetwijfeld niet zo kwaad bedoeld zijn geweest, maar wij moesten op dat moment wel even denken aan de heer Berghuis, dm destijds Wim Kan gebrek aan eerbied voor het gezag heeft ver weten. In „Tien kaarsen voor een jarige" dook de N.C.R.V. in het verleden van do televisie; het programmaatje bood enkele goede nummers maar het geheel was technisch zo stuntelig uit gewerkt en voorzien van zulk een ge zapige tekst, dat men er maar weinig genoegen aan beleefde. Tenslotte zag men Godfried Bomans een verfijnde hommage brengen aan Charles Dickens. En men zag hem dus ronddwalen in het Dickenshuis in Londen en in Ro chester. Bomahs is zo'n escapade wel toevertrouwd. En hij had gezorgd voor een spirituele en bovendien nog instruc tieve commentaar. Jammer dat ook hier de techniek niet helemaal klopte. De V.A.R.A. schotelde ons zondag avond „De Sabijnse Maagdenroof", een oeroude Duitse klucht, voor. Het stuk is, in het genre, niet z.ó onge- kunsteldd openhartig als bijvoorbeeld „Drie is te veel" maar het moet het toch wel hebben van ietwat zotte, onwaar- schijnlijk-gecompliceerde situaties en van allerlei malle „terzijdes". Het werd overigens nogal „beschaafd" ge speeld en daardoor kwam het niet he lemaal tot zjjn recht. Maar de opvoe ring werd voor een goed deel dan ge red door het joyeuze optreden van Al- bert van Dalsum, die Striese, de theater directeur, gestalte gaf met het vrolijke entrain van de geroutineerde vakman, die dit simpele varkentje wel even zal wassen. H. Hn. ROTTERDAM, 9 okt. Aan de Ne- derlandsche Economische Hoogeschool in Rotterdam zijn geslaagd voor het kandidaats-examen in de economische wetenschappen: mej. H. H. Perk en de heren J. Elias, M. W. Dekker en Tan Hoan Boen, allen Rotterdam. Voor het doctoraal-examen in de economische wetenschappen slaagden de heren: C. J. M. Meershoek, Den Haag; K. A. Schrader, Rotterdam; H. J. Posthuma Overveen en J. A. Haverhals (met lof, Rotterdam). LEIDEN, 9 okt. An de rijksuni versiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet examen geneeskunde II de heer H. Wamsteker, Overveen; voor het semi-artsexamen mej. A. G. Dek ker, Den Haag en de heren J. de Ko ning, Den Haag en L. J. H. Lempers, Den Haag; voor het artsexamen de he ren J. J. W. van Haga, Oostvoorne; W, A. Kaasjager, Den Haag en J. Thomp son, Rotterdam. i Geslaagd voor het kandidaats-examen Duitse taal- en letterkunde de heer H. B. Jonkman, Leiden; voor het kandi daats-examen westerse sociale weten schappen de heren E. J. L. Plieger, Den Haag; G. D. J. Wuurman, Den Haag en J-P. Verhoogt, Leiderdorp. LEIDEN, 9 okt. Doctoraal examen geologie mevr. H. E. van de Heyde-Bak- ker (Noordwijk)dpctoraal examen scheikunde de heren S. C. A. Tan (Lei den). P. R. Avis (Leiden) en R. Mar tens (Leiden); doctoraal examen na tuurkunde de heren M. Knoester (Sche- veningen) en C. R. Traas (Leiden); kandidaatsexamen A' wis. en natuur kunde de heer B. N. Swanenburg (Lei den); kandidaats-examen F' wis- en na tuurkunde mej. W. E. Gerritzen (Lei den). LEIDEN, 9 okt. Doctoraal Neder lands recht de heren C. A. Rosheuvel (Leiden) en F. A. Bibo (Voorburg). AMSTERDAM, 9 okt. Aan de vrije universiteit te Amsterdam zijn ge slaagd vobr het doctoraal examen rech ten: mej. E. M. A. v.d. Veen, Gronin gen; A. H. G. Blankenstein, Den Haag; en mej. T. A. Beens, Wierden. Voor het kandidaats examen geneeskunde le ge deelte: J. Bles, Eindhoven; G. P. van Dongen, Zaandam; mej. B. van Dorp, Amstelveen; H. Gerritsen, Nij- verdal; mej. G. v.d. Stoel, Amsterdam en E. A. v.d. Veen, Oosterbeek. AMSTERDAM, 9 okt. (V.U.) Kand. geneeskunde deel II: P. van Andel (Heemstede), J. E. Calkhoven (Nijver- dal), Mej. F. H. W. de Jong (Den Haag), J. H. W. Keur (Hillegom), R. J. Leerling (Barendrecht), P. J. Lont jes (Amsterdam),; doet. geneeskunde: T. J. Bak (Utrecht), Mej. B. H. Bie- wenga (Gasthuizen, Gr), J. Blpleven (Vlaardingen), G. van Delft (Amster dam), D. J. Geisterfer (Amsterdam), K. P. Go (Amstelveen), P. A. de Meer (Harderwijk), W. Paul (Amstelveen), L. G. Thijs (Den Haag (cum laude), C. B. H. Yoe (Zierikzee), J. A. Zweers (Den Haag); Semi-arts: T. A. Gan (Amsterdam), T. H. Siem (Amsterdam), B. van Veen (Amsterdam), Mej. N. van der Zwan (Scheveningen),; Arts: R. G. H. Albrecht (Amsterdam). (JTRECHT, 9 okt. Kand. rechtsge leerdheid: F. K. B. Carbasius Weber (Velp), G. A. J. Mettrop (Vught), L. C. van der Knoop (Brielle)kand. so ciologie: J. L. A. Heyman (Weert), P. J. M. van Dun (Breda), A. W. M. Teulings (Hengelo), H. M. Borghouts (Breda); doet rechtsgeleerdheid: M. C. Burkens (Delft) (cum laude); semi- arts: Mevr. A. Nobel-de Beer (Den Haag), M. M. Elenbaas (Zaamslag); arts: Mevr. M. J. van Maanen-Peters (Cuyk), F. K. E. C. Sohl (Geulle), E. L. Waisvisz (Doom); kand Nederlandse letteren: L. L. Stijnen (Amersfoort). NIJMEGEN, 7 okt klassieken: de heer H. J. B. Elferink, Ootmarsum; semi-arts: de heren J. M. J. Scheepers. Heerlen en R. G. W. L. Tiggeler, En- Copyright Casterman Ulillllll'»"1 26V2 mil"" „iitniw»1""; 'in'"*",I,, ui"" MOCO schede; arts: de heren E. C. L. M. van Mierlo, Gilze N.B. en M. G. N. Pouls- sen, Tegelen. DELFT, 9 okt. Kand. werktuigk. ir: A. M. de Boer, Zoetermeer; J. Cop- poolse, Den Haag; W. F. J. Drent, Heerlen; R. T. Excher, Rijswijk ZH; R. L. J. Lacroix, Maastricht; C. Parle- viet, Katwijk aan Zee: D. W. Schen- derling, Rotterdam; H. A. Verduyn, Amersfoort; J. M. Vemooij, Tilburg; J. A. Yzer, Eindhoven. Ingemeursex. scheepsbouwk. ir.: J. A. J. M. Bogaers, Rotterdam; J. E. Los, Delft; A. J. Zinkweg, Rotterdam. (Advertentie) iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 70 Maar hij wil niet weten wie het is. Vijanden kijker hem na. Kom aan een mens zijn geld en 1-ij is je vij and. Vriendschap houdt op met geld lenen! En is aan delen uitzetten niet hetzelfde als geld lenen? In de gang komt hij weer wat tot rust. Hij hoor. druk praten binnen. Wat gaat het hem nog aan? Ol hij er bij is of niet, zijn kop zal toch wel vallen. Me1 grote passen wandelt hij op en neer. Tot het raam, dai uitzicht geeft op een goor, groezelig binnenplaatsje en weer tot de trap, waar het bord hangt: „Ver gadering Noordstar zaal 2". Hij leest de woorden mei nadruk. Het is alsof zij hem wakker schudden. Waar om is hij naar buiten gelopen? Betekent dat niet een onmiddellijke capitulatie? Als hij weer binnenkomt, is juist de discussie ovei het voorstel begonnen. Het zijn maar enkele sprekers, die in bittere woorden verwijten maken over de zor geloosheid, waarmede de vennootschap is geleid. De aandeelhouders worden op zo'n manier door één man deelhouders worden op zo'n manier ooor één man voor een voldongen feit gesteld. Verdam luistert scherp toe. Wie is die man? Hjj kent hem niet. Zeker een speculant, die indertijd aan gelokt door de grote dividenden, een aandeel heeft gekocht en nu eens lucht komt geven aan zijn veront waardiging over zijn tegenslag. Hoort hn het goed? Wat zegt hi) nu? „Als de commissarissen niet met het voorstel tot het ontslag van de directeur willen komen, zal ik het wel doen". „Dat voorstel zou dan gesteund moeten worden", interrumpeert Van Elzen. „Dat wordt het ook, mijnheer de president", gaat de onbekende voort. Er gaat een deining door de zaal, als in een sluis- kolk bij een plotseling opkomende watergolf. Stemmen rumoeren door elkaar. „Dat gaat te ver!" wordt er zelfs geroepen. Van Elzen hamert stilte. „Er zal eerst gestemd worden of dit voorstel in een nieuwe vergadering aan de orde kan komen. Deze stemming zullen wij direct laten volgen op die over het oorstel van de commissarissen inzake de Ik was er bij. Maar toch is het wel van daaruit ge suggereerd. Het is ze als pap in de mond gegeven. Kom je nu bij me je geweten schoon pfaten? Toe ga weg, ik was in gesprek!" Het tafellaken tussen hem en Van Elzen is door deze uitval definitief in tweeën gesneden. Wat er nu gebeuren moet, gaat gebeuren. De „Noordstar" is in alle opzichten voor hem verloren. Vijf minuten later heropent Van Elzen de verga dering met een van woede verbeten gezicht. Er afstempeling der aandelen op vijftig procent. Dan wordt tot stemming overgegaan. Het voorstel tot schors ik nu de vergadering voor de tijd van tien afstempeling der aandelen wordt met 98 tegen 8 minuten." st.pmm<an flflno'pnnmpn. T-Tpt IwippHo xrnnrctol r»m Terwijl kellners binnenkomen met koffie en gla zen bier vormen zich k'eine groepjes, die met over slaande stemmen, soms druk gebarend, elkaar hun mening staan op te dringen. Tegen een pilaar ge leund staat Verdam alleen. Een eenzame in een vol le zaal. Een tik op zijn schouder doet hem omkij ken. Het is Dirk van der Stap. „Wat doe jij hier?" vraagt hij verwonderd. „Wat ik hier doe? Als aandeelhouder de vergade ring bezoeken. Ik zei tegen Jans: „Ik geloof, dat ze Verdam de nek willen omdraaien, daar mot ik bij zijn, dat mot ik verhinderen als het kan." „Maar dat kun jij niet Dirk. Jij weet nog niet hoe gemeen de mensen zijn. Die ene stem van jou is als een roeibootje in de Waalhaven tussen hon derd rijen rijnaken." „Dat merk ik nou. Ik heb nog nooit een aandeel houdersvergadering bezocht, maar ik zal tegenstem men, 'at beloof ik je." stemmen aangenomen. Het tweede voorstel om in een nieuwe vergadering het ontslag van de di recteur aan de orde te stellen krijgt eveneens een meerderheid van stemmen; 80 tegen 23, 3 zijn er blan co uitgebracht. Van Elzer wil met een kort woord de vergadering sluiten. Verdam springt echter naar voren, loopt om de bestuurstafel heen, staat achter de' stoel van Van Elzen. Met beide han den omklemt hij de leuning en stoot er uit: „Jullie nemen mijn vlees en mijn bloed." Dan valt de hamer van Van Elzen. De vergade ring van aandeelhouders van de „Noordstar" is ge sloten. Verdam weet, dat hjj in de volgende verga dering zijn ontslag zal krijgen. En dat Van Bercke- laer en Van Elzen dit zo hebben gewild! Het bedrag aan geld, dat Frans Verdam uit de „Noordstar" heeft kunnen redden, is welgeteld min der da.zijn vader hem heeft nagelaten, toen hjj een kleine sm„.lerjj begon aan de kade van Spuidam. Hjj zou er zelfs geen sober renteniersbestaan van kunnen Dirk steekt zijn hand uit. Frans pakt haar met leiden, zo hem dat zinde na de vele moeizame jaren beide handen. „Ik dank je Dirk, jij weet wat vriend- van ploeteren en werken, waarin de sloperij groeide schap is." tot een groot industrieel bedrijf, waarmede rekening „Zeg Verdam," hoort hij een stem achter zich. werd gehouden. Midden uit zijn werk gerukt, is h{j Kan ik je even apart hebben?" thans een speelbal van het lot geworden. Een schip Het is Van Elzen. „Een ogenblik Dirk, ik dank je zonder roer kan niet moeilijker te hanteren zijn. Hij nog wel." Vragend kijkt hij Van Elzen aan. laveert door de grote stad zonder bestek, zonder koers „Ik wou je nadrukkelijk zeggen, dat dit voorstel niet uitgezet te hebben en tracht hier wat te kopen, daar van onze tafel is gekomen. Je bent weggelopen, je wat te verkopen. Zijn oude ambacht opnemen gaat mocht soms denken, dat Van Berckelaer daar de hand niet meer. Een man tegen de vijftig is geen beginner, in heeft gehad." die met de toekomst een accoord kan aangaan. „Waarom die excuses Van Elzen? Ik weet, dat het voorstel niet van de bestuurstafel is gekomen. (Wordt vervolgd) DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVKO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Radio volksuniversiteit, lezing. 11.30 V. d. zie ken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Regerings- uitz.V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole-ork, 14.00 Kamermuz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Kamermuz. 16.00 Lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Ama- teursprogr. 17.55 Praatje .18.00 Nws. 18.15 Pianospel 18.30 Radiovolksuniversiteit: Latijns Amerika. Lezing. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Muzik. le zing. 19.25 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 Licht progr. 21.00 Gram. 22.00 Zangrecital. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Joum. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. kind. 7.45 Conc 17.00 Kamermuz. 18.30 Nieuwe ope- Morgengebed. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 rasterren. 20.00 Kamermuz. 23.13 Gram. V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lezing. 10.25 Gram. 11.00 BRUSSEL, 324 m.12.02 dram. 12.35 V .d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Lezing. Gram. 13.15 Kamermuz. 15.45 Gram 12.00 Middagklok. 12.04 Klankb. 12.30 16.21 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.15 Viool Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 en piano. 17.50 Muz. door de jeugd. 18.20 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 v. d. sold 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. Gram. 14.05 Gram. 14.35 V. d. platte- 21.10 Operettemuz. 22.15 Gram. landsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlol. 484 m.12.28 Gram. 13.15 dram. 17.15 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. 18.30 Discographie 20.00 Ork. Regeringsuitz Nieuw-Guinea. 18.00 V. d. conc. 21.35 Gram. 22.15 Vrije tijd. jeugd. 18.20 Gesprek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 XVI" I **1 Cosi lan tutte, opera. I. d. pauze (20.45- W11 K11KCH Hel Hf l 21.15): muziekcursus. 22.25 Boekbespr. *J GOLFLENGTEN: 23,55 m; 31,10 m; 196 m. Uur van uitzending: 22.15 uur. Maandag 9 oktober De Focola- rini: nieuwe stad in een nieuwe wereld. Woensdag 11 oktober Moeder- in oktober. Vrijdag 13 oktober Geestelijke dwergen met dito waterhoofden. Dageiyks 21.00 uur Gezms- rozenkransgebed in het Latijn o.a. op de 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). 22.30 Nws 22.40 Gram. 22.55 Cabaretpro gramma. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Rep. uitreiking TV-prijs 1961 20.30 Documentaire over ENGELAND, BBC Home Service, 330 het NTS-journ. 21.00-22.55 Speelfilm, m.12.00 Ork. conc. 15.30 Gram. 19.00 Kamermuz. 19.30 Muziekfestival v. Swan- DUITSE TELEV1SIEPROGR. sea: ork. conc. 23.06-23.36 Kamermuz. 17.00-18.10 V. d. jeugd. (Regionaal pro- pnprm AND RRP i ierht Prnvr 1600 en gramma: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 247^^2 M(£am Tl 00 Gevar nroer Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heu- n IA n,r,i™,r?fli', Mn, h h' w»?k te. 19.15 Fred. Kraus Bretü. NDR: 19.25 1631 Cram v kind 17 00 Gram 17 31 Leven van de zee)" 20'00 Journ" 20"20 Do" i?;3 T' inieTemnJten fxT^'prl'ir, cumentair progr. 21.05 Toneelstuk. 22.15 Muz. v. d. automobilisten. 18.00 Gram. Fii„nrn„r ot aa,-to nws 19.31 Gevar. progr. 20.00 Lichte muziek, Fllmprogr „2.25 Laatste nws. TYi^Hvyrn?fn'Jk'31 Gram- 22A0 VLAAMS-BELG. TELE VISIE PROGR. Latijns-Amerikaanse ork. lg Q() De Kath Gedachte en Actie. 19.30 NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Lichte muz. V- 20 iTlLuilm Tl00 WeTeS T™?" 13.15 Amus. muz. 14.00 Moderne dans- ae. 2'0.30 Speelfilm. 22.00 Wetensch. progr. muziek. 14.30 Gram. 16.00 Ork. concert. 11 Nieuws 17.45 Gram. 19.50 Verz. progr 21.00 Dans- vpsnc rtti p 'F p t evTcirpunpR muziek. 23.30 Zang- en pianorecital. 0.10 1RANS-BELG. TELE VISIE PROGR. Gram. 1.00 Weerber en gevar. muziek. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Documentair progr. 20.00 Nieuws. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.10 20.30 TV-spel. 22.00 Literair progr. 22.50 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 14.45 Ork. Nieuws

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 4