mssAP MEUWSEN WIM KAN met alle lof geslaagd voor „Herexamen a Aöemda voor Haarlem P. Bergman overleden Corry Vonk nis spil van het voorprogramma Niet alleen rechten ook plich ten voor de voetganger Weinig verandering Haarlemse rechtbank DIEFSTAL ONDER INVLOED: TIEN MAANDEN GEËIST V er zekeringsagent verduisterde voor f 7000aan premiegelden Tinholtcollectie naar Elsivout Ondanks vrije zebra-paden samen spel met andere verkeer noodzakelijk evimj SOLEX ,°3T,5°_ hardebelt hvb-compettties LOPEN» GEVAAR Door tekort aan scheidsrechters Grote Houtstraat 32 gehéél verjongd, gehéél vernieuwd Na 25 jaar ABC-cabaret NA 1 NOVEMBER NIET VOGELVRIJ MEER Van melk-losser werd stuk vinger afgerukt WA NAAR SCHAAP LOPEN De beurs vandaag: Muziek 2 VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 PAGINA 3 Eerlijke zaak breimachines Jarenlang penning meester van „St.-Christoffel" Ontspoord Verduistering Zaterdag 14 october om 2 uur gaan onze deuren weer openOns interieur is geheel verbouwd en aangepast aan de eisen van deze tijd. Onze collecties zijn als van ouds op het allerhoogste peil. Overtuig u zelf: komt u gerust bij ons binnenlopen - u bent van harte welkom! Bij MEUWSEN kunt u uitstekend terecht Nieuw karwei voor „Help" Nieuwe bestuursleden r.-k. openbare leeszaal Films Toneel SPORTAGENDA Diversen Tentoonstellingen Beurs van New York HAARLEM. 13 okt. Tien maanden met aftrek eiste gistermorgen de offi cier van justitie bij de Haarlemse Recht bank tegen een 27-jarige los-arbeider uit Zandvoort, die samen met een 18-jarige tegelzetter, eveneens uit Zandvoort, in mei van dit jaar uit een onbewoonbaar verklaarde woning te Zandvoort drie houten ramen en twee duiven had ge stolen. Vervolgens was hem tenlaste ge legd, dat hij enkele weken later uit een cafe een biljartkeu met foudraal had Weggenomen. De los-arbeider ontkende ter rechtzitting niets en gaf alles vol mondig toe. Het enige verweer van ver dachte was, dat hij (en zijn jonge vriend) die avond te veel hadden gedronken, zo dat zij niet meer precies wisten wat zij deden. De president van de Rechtbank vroeg zich af, waarom verdachte zich aan der gelijke kleine vergrijpen schuldig had ge maakt. ,,Het zjjn inderdaad kleine fei ten, maar ze zijn strafbaar. U wist, dat u nog in een proeftijd liep van een vorige veroordeling. Waarom doet u dit toch? U had zelf geen baat met wat u stal, want alle goederen werden aan de tegel zetter gegeven". De raadsman van ver dachte, mr. K. Heimig, pleitte voor een gecombineerde straf; hij bracht ook het feit naar voren, dat zijn cliënt vader is van vijf kleine kinderen. Vervolgens stond de jeugdige tegel zetter terecht. Deze ontkende ten stel ligste, dat hij medeplichtig was geweest bjj de verschillende diefstallen. Wel gaf hij toe, dat hij de goederen als geschenk van de los-arbeider had aangenomen. De Rechtbank geloofde niet veel van het verhaal van de jongen en liet de los- arbeider een getuigenverklaring afleg gen. Deze verklaarde, dat zijn vriend" wel degelijk had „meegeholpen" en op de uitkijk had gestaan. Hoewel niet dui delijk kwam vast te staan, of verdachte wel of niet daadwerkelijk aan de dief stallen had meegeholpen, was de offi cier van mening, dat de tegelzetter in elk geval voor heling streng moest wor den gestraft. Hij eiste een gevangenis straf van vier maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk en een proef tijd van drie jaar. Vervolgens stond een 32-jarige boek houder uit Amsterdam terecht, omdat hij verleden jaar en het begin van dit jaar grammofoonplaten zou hebben ge stolen bij een grammofoonplatenfabriek te Zandvoort. De boekhouder was daar toen werkzaam. Van de circa veertig platen, die er bij hem thuis werden aan getroffen, bleken er dertien het opschrift „Noraton" te dragen, platen, die door de fabriek zijn geperst en in feite nog niet in de handel waren. Ook werden er bij verdachte thuis platenhoezen aan getroffen, die evenmin rechtmatig zou den zün verkregen. De boekhouder ver klaarde ter rechtzitting, dat het kantoor personeel van de fabriek verleden ja-ar en in het begin van dit jaar tijdens het bewind van de vroegere directeur na elke nieuwe platen-pers gratis een plaat je mee naar huis mocht nemen. De hui dige directeur verbiedt momenteel dit gratis-meenemen en had door een toe vallige omstandigheid huiszoeking ver zocht bij verdachte, bij wie dus enkele, niet in de handel zijnde platen werden aangetroffen (Advertentie) WOLLANA Tempellersstr. 64-68 Haarlem Tel. 21164 HAARLEM, 13 okt. In h«t zieken huis St.-Joannes de Deo is op 78-jange leeftijd overleden de heer PBer,K.rrJ?„"' een der oudste leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katho lieke Vereniging van Handels vertegen- woordigers. Handelsagenten en t ?„r7;T keringsinspecteurs „St.-Christoffel Raar aanleiding van dit overlijden ont vingen wij van de zijde van „St.-Chns- toffel" een ,,In Memoriam", waaraan Wij het volgende ontlenen. ,,In de heer Bergman verliezen wij een van onze oudste leden, die vele verdiensten voor „St.-Christoffel" heeft gehad. Hij was een van de werkers van het eerste uur. Niet minder dan 32 jaar is hij onafgebroken penning meester geweest. In het jaarverslag van 1952 schreef de secretaris, de heer Schumacher- een grote slag trof ons, toen de heer Bergman te kennen gaf, dat hn bij de periodieke beurt van af treden zich niet meer herkiesbaar stelde. De man, die 32 jaar onze mi- nister van financien was, voelde zich wegens zijn jaren gedwongen heen te gaan en zijn plaats aan een jongere af te staan. Ofschoon dat aftreden met onverwacht kwam betreuren wp het teg zeerste. Hü was toen 70 jaar oud Tpdens het 50-jaris bestaan van de af ding Haarlem ^ferd hem, en enkele andere leden -w ere-lidmaatschap aangeboden. Het hoogtepunt was, dat de heer Bergman onderscheiden werd etepontif1ce"en ere_kruis "Pr° Ecc Zaterdag 14 oktober wordt de plech tige Requiemmis in de St.-Liduinakeik opgedragen. Daarna geschiedt de be grafenis op het St.-Jozefkerkhof aan ae vergierdeweg. HAARLEM, 13 okt. Het bestuur van de Haarlemse Voetbalbond ziet de toekomst met bezorgdheid tegemoet, indien er niet spoedig een verbetering komt in het ernstig tekort aan scheids rechters. Op de jaarlijkse algemene vergadering werd aan dit punt reeds aandacht besteed, maar nadien is de situatie nog niet verbeterd. Noodge dwongen zal het competitieprogramma moeten worden beperkt indien men niet afzienbare tijd over de nodige scheidsrechters kan beschikken. Het "•v-B.-bestuur heeft thans een drm- rioit 0Pr0ep tot de verenigingen ge- «ait om naar geschikte kandidaat- 5-cneidsrechters uit te zien. Men ver- erop, dat de verenigingen ten Vrvii?en van nÜpend probleem hun e medewerking zullen verlenen. Volgens de oud-directeur, die als ge tuige ter rechtzitting verschenen was, heeft verdachte wel degelijk platen mee naar huis mogen nemen. „Vooral omdat hjj veel overwerkte, stopte ik hem wel eens een mooie plaat in handen; ik gaf hem ook hoezen, die eigenlijk niet in de handel waren: deze hoezen waren meest al beschadigd". De president was van mening, dat de platen die onrecht matig zouden zijn verkregen tijdens het bewind van de vroegere directeur mee naar huis konden zijn genomen. „In dat geval heeft de boekhouder niet fout gehandeld". De officier van justitie was het in zijn requisitoir met de president eens en achtte „oneerlijkheid" van de boekhouder niet bewezen. Hij vroeg vrq- spraak. Uitspraak over veertien dagen. Een gevangenisstraf van vijf maan den met aftrek eiste de officier tegen een 21-jarige pakhuisknecht uit Haar lem, die enkele maanden geleden sa men met een vriendin in het huis van zijn oom had ingebroken (de oom was met vakantie) en er, eveneens met het meisje, drie dagen had vertoefd. De pan- huisknecht, die uit een zeer goed milieu afkomstig is en van zijn ouders alle kan sen voor studie en verdere ontplooiing heef gekregen, heeft van jongsafaan zyn ouders veel last bezorgd. Enkele maanden geleden is het tot een hevige ruzie gekomen. Na de ruzie is hij met het meisje vertrokken en hebben zij hun intrek genomen in het huis van zijn oom. De vader van de jongeman, die na een paar dagen met de schuil plaats van zijn zoon op de hoogte bleek te zijn, heeft uit eigen beweging de po litie gewaarschuwd. Verdachte zei ter rechtzitting, dat hij verschrikkelijk veel spijt van het ge beurde had en dat hij na zijn ïnvrij- heidsstelling alles zou proberen, om het bjj zijn ouders en zijn oom weer goed te maken en in het vervolg op het rechte pad te blijven. De jongeman, die al en kele malen met de politie in aanraking is geweest, zit al twee maanden in voor arrest. De raadsman van verdachte, mr. <L D. A. Viskil, kwam in zijn pleidooi tot de conclusie, dat er met de jongen nog veel te bereiken is en dat er, met het oog op de door hem gepleegde feiten, eigen lijk niet van „misdaad" mag worden ge sproken, maar van een „ontspoord-zijn". Mede in aanmerking nemende, dat zijn cliënt al twee maanden in voorar rest vertoeft en hem de toezegging is gedaan, pleitte mr. Viskil voor een on voorwaardelijke straf, die gelijk zou zijn aan de reeds in voorarrest doorgebrach te tijd. Uitspraak over veertien dagen. Tegen een 59-jarige Haarlemse brail- list, die in zijn vrije tijd agent van een verzekeringsbedrijf is en voor ongeveer zevenduizend gulden aan premiegelden heeft verduisterd, werd een gevangenis straf van acht maanden waarvan vier voowaardelijk geëist. De Haarlemmer scheen niet veel cliënten te hebben. Wel behoorde een arts tot zijn cliëntele, met wie hij een spaarregeling had afgesloten. Op een gegeven moment was de arts drieduizend gulden voor op zijn premie betaling. Het geld bevond zich bü ver dachte thuis. Op dergelijke wijzen, had hü ook van andere cliënten geld verkre gen dat hij echter niet afdroeg aan de verzekering. Volgens verdachte zou het niet tot een politie-zaak zijn gekomen, wanneer hij niet plotseling een ongeluk met zün bromfiets zou hebben gekregen, waardoor hij langdurig niet heeft kun nen werken. „Ik wilde juist beginnen met het inlossen van mijn schuld aan de verzekering. Wanneer ik dat ongeluk niet had gekregen, had ik geleidelik aan een afbetaling kunnen beginnen; er zou geen haan naar gekraaid hebben'. De officier van justitie was echter van mening, dat de praktü'ken van verdachte door het ongeluk juist aan het daglicht waren gekomen en dat de zaak aan het rollen was gebracht. „Verdachte had niet zo op de toekomst op het later eventueel afbetalen moeten rekenen. Hü had de gelden onmiddellijk moeten afdragen en niet op eigen houtje spaar regelingen moeten treffen." De officier vond het niet nodig om een onder toe- zichtstelling te eisen. „Verdachte weet best, wat hij wel en wat hü niet mag doen." De braillist voerde tot zijn ver weer aan het feit, dat hij al een afbe talingsregeling met de verzekering had eetroffen. Uitspraak over veertien da gen. (Advertentie) w% HAARLEM, 13 okt. - Gisteravond haalt wat anderen met zorg hebben heeft candidaat Wim Kan „Herexa men" gedaan in de Haarlemse schouw burg. Waarom eigenlijk? Bij mijn we ten heeft niemand hem ooit afgewezen. En als de candidaat dan precies wil we ten hoe er over hem gedacht wordt: wat mij betreft krijgt hij drie maan den. Over drie maanden wil ik hem graag terugzien. Zo mogelijk zelfs nog eerder. De Schouwburg was gister avond helemaal uitverkocht. Dat zal de komende week niet anders zijn. Acht dagen Wim Kan, betekent nu eenmaal: acht dagen een uitverkochte zaal. Ze ker niet een beleefdheidsgeste van een publiek, dat vindt dat men Kan niet in zijn hemd kan laten staan. Het is puur eigen belang. Welbegrepen eigenbelang zelfs. Wim Kan heeft zich ook gisteravond weer de grootmeester van het babbe len getoond. Hij verstaat als geen an der de kunst om inhakend op een nationale karaktertrek eindeloos te blijven praten, iedereen op de hak ne mend; links en rechts heilige huisjes intrappend en niemand ontziend. In het feestprogram zegt hij ergens: men kan niets belachelijk maken, dat al met een klein beetje belachelijk is. Kans hele conference is het bewijs van die stel ling. Hij maakt alles en iedereen be lachelijk, omdat alles en iedereen al een klein beetje belachelijk is.- Het is zijn kracht, dat hij zorgvuldig neer- WIM KAN, de babbelaar. opgeblazen tot het buiten alle propor ties groot is geworden. Gisteravond heeft hij ook over Haar lemse zaken gebabbeld: de bomen van de Spanjaardslaan, en niet te vergeten: Speenhof die jaren geleden de burge meester van Haarlem bezong: een ha ven-loos mannetje. Maar Kan is op zijn best als hij gevestigde reputaties tot hun ware proporties kan terugbren gen. Zijn liedjes zijn een mengeling van gezonde spotzucht en een tikkeltje weemoedige levensernst. Hij brengt ze knap. Als er iets is, dat ieder jaar be ter wordt, dan is het de trefzekerheid van zijn conference. Vóór de pauze is natuurlijk Corry Vonk de spil: met het beroemd gewor den ,,'t Konijn is dood", prachtig van eerlijk sentiment en vooral als de sim pele non, zuster Corriola. Deze eer waarde zuster is een schepping van Toon Hermans en het desbetreffende nummer is door hem geregisseerd: een klassiek voorbeeld van gezonde zelfspot, zoals alleen joden en katho lieken die kunnen opbrengen. Verder was er natuurlijk Maya Bou- ma met merkwaardige vrouwetypes, knap over het voetlicht gebracht met alle kracht waarover deze routinière beschikt. Denk aan „Het liftende meis je" of „De violoncelliste". Haar zus Annelies heeft een goede zangstem, maar mist nog de ervaring en het ge mak van zich bewegen. Hoewel „Plu che" toch wel een verbazend goed nummer was. Sant Heyermans toonde ook een in het oog vallend cabaretta lent. Philippine Aeckerlin leek me gis teravond niet erg op dreef te zijn. Jen ny Arean en Eva Gosler staan nog aan het begin van hun carrière, maar toon den toch al een goed begrip te hebben voor wat het cabaret vraagt. Van de heren viel René Frank mij het meest op, hoewel Henk Elsink en Jacco van Renesse beslist niet uit de toon vielen. Sterk was dit „Herexamen" vooral door de goede teksten: voor een groot deel van Wim Kan, maar ook van Seth Gaaikema. Zoals gewoonlijk bespeelde Ru van Veen de vleugel. Van zijn hand waren ook de meeste vaak uitste kende composities. Kees Vlak secun- deerde hem bijzonder goed op de trom pet. De regie van het pauzenummer een herinnering aan 25 jaar ABC-caba ret was door Sonneveld speels in el kaar gezet. Helaas was zijn andere bij drage aan het programma, Bobbie Bob niet sterk. J.W. v.d. V. IJMUIDEN, 13 okt. Het hef- en bergingsvaartuig Help van de N.V. Bu reau Wijsmuller te IJmuiden, dat na de opruiming van het wrak van de cut terzuiger Lake Fithian bij Calcutta, op 28 augustus aan de thuisreis was be gonnen, is bü een nieuwe berging be trokken. Op 550 mijl zuidwest van Co lombo, op Gan-Island, in de Indische Oceaan, is het 865 ton metende Ita liaanse motorvrachtschip Ornella Pri ma, o.a. geladen met talkpoeder, ge- strand De „Help"-bemanning is reeds begon nen met een deel van de lading te los sen BLOEMENDAAL, 13 okt. Aan de Bloemendaalse raad wordt voorgesteld de zogeheten Tinholtverzameling van na tuurhistorische en oudheidkundige voor werpen weer voor het publiek toegan kelijk te stellen. Men denkt daarbij aan de Jachtkamer in het poortgebouw van Elswout. Wegens gebrek aan financiële midde len werd in 1958 besloten de Tinholt verzameling niet langer voor het pu bliek toegankelijk te stellen. Het ge bouw aan de Vrqbruglaan, waar de ver zameling was ondergebracht, werd inge richt tot kleuterschool en de verzame ling verhuisde naar de zolder. De Jacht kamer van het poortgebouw van Elswout is weliswaar geen ideale expositieruim te, maar zij biedt de mogelijkheid om het publiek weer in de gelegenheid te stellen de verzameling te zien. De col-1 lectie is te groot om in haar geheel geëxposeerd te worden. Daarom wii men er periodiek tentoonstellingen in richten van gedeelten van ie Tinholt collectie. Voor het overbengen van de collectie vragen B. en W. de raad thans om 500, HAARLEM, 13 okt. Er stonden donderdagavond heel weinig auto's ge parkeerd voor het gebouw van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Vestestraat. Er werd daar dan ook een voorlichtingsavond gehouden voor voetgangers wegens de 1 novem ber van kracht wordende nieuwe re geling inzake de beveiligde zebra-over steekplaatsen. De belangstelling met ruim honderd aanwezigen overtrof zo de stoutste verwachtingen, dat in aller ijl de (te kleine) klein zal werd verla ten en de bijeenkomst naar de kerk- zaal werd verplaatst. Onder die aanwe zigen waren burgemeester mr. O.P.F.M. Cremers, hoofdcommissaris van poli tie A. L. de Boer, het raadslid en lid van de verkeerscommissie de heer J. Prikkel en vooral een groot aantal be jaarden. Na een inleidend woord van de heer H. G. Cannegieter, voorzitter van de deze bijeenkomst organiserende afde ling Haarlem van de Nederlandse ver eniging voor bescherming van voetgan gers (N.V.B.V.) sprak in een omlijs- voetganger te beveiligen door het maken van trottoirs. Daarna kwamen de wettelijke gedragsregels en bepalin gen. De Overheid werd er van over tuigd, aldus spreker, dat de (vogelvrij verklaarde) voetganger beschermd diende te worden. Hoewel de nieuwe regeling de voetganger op alle zebra paden beschermt wees de heer Van Deenen er met nadruk op, dat iedere deelnemer aan het verkeer dus ook de voetganger geen rechten, maar alleen maar plichten heeft. Het zou dus wel eens fout kunnen gaan bij de voet gangers, die van een standpunt uit gaan: ha..... een zebrapad, daar steek ik zonder uitkijken over. Tevens noemde de heer Van Deenen elke bepa ling onvolledig, wanneer er geen samen spel tussen de weggebruikers is. Om het uitzicht van de voetganger niet te belemmeren zal parkeren op een afstand van minder dan vijf meter bij een zebrapad ontoelaatbaar zijn. De per auto of ander vervoermiddel rij dende weggebruiker moet degenen, die zich op een zebrapad bevindt, onbe- ting van enige verkeersfilms de heel I lemmerd doorgang verlenen. P. van Deenen, van de verkeerspolitie in Haarlem. De heer Van Deenen behandelde aan de hand van een aantal kleurendia's, uit het Haarlemse stadsbeeld wat de voetgangers na 1 november te wachten staat. Hü beklemtoonde, dat er bij de nieuwe regeling heel veel zal afhangen van de wil van voetgangers en overig verkeer om tot een goed „samenspel" te komen. Het gevaar voor de voetganger, zei de heer Van Deenen, begon al toen de diligence in het verkeer verscheen. Via de loop- en stoomfiets en later het snel lere verkeer kwam men er toe, de HAARLEM, 13 okt. Gisteren om streeks twaalf uur was de 63jarige Haarlemse melk-vervoerder, F. H. bezig met het lossen van melk-krat- ten bij de Sierkan. Op een gegeven moment bleef de man met zijn trouw ring aan een uitsteeksel van een vrachtauto hangen, waardoor het voor ste deel van zijn linker ringvinger werd afgerukt. De melk-vervoerder is overgebracht naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo. (Advertentie) BEVERWIJK HAARLEM ZAANDAM Kruisstraat 25 - Haarlem - Tel. 12921 Er werden verschillende vragen ge steld en daarbjj kwam nog eens ter sprake, dat er geen trottoir is bij het stadhuis tussen het bordes aan de Gro te Markt en de ingang aan de Kon in g- straa.t Op een der vragen deelde de heer Van Deenen mee, dat het bescher men van voetgangers op zebrapaden beslist niet betekent, dat de schoolver- keersbrigadiertjes nu zonder werk ko men. Zjj zullen hun werk blijven voort zetten. HAARLEM, 13 okt. Op de gisteren gehouden algemene ledenvergadering van de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek zijn twee nieuwe bestuurs leden gekozen. Eenerzjjds moest worden voorzien in de vacature, ontstaan door dat mejuffrouw A. Bolsius het be stuurslidmaatschap had neergelegd, an derzijds werd een bestuursaanvulling nodig geoordeeld. Gekozen werden de heren C. J. Alders en drs. G. P. Wil- lemsen; de laatste zal fungeren als penningmeester. iiiiiiiiiillllilllliiiiliiiiiilllliilillilillillllllllliillliiiillilililllll CINEMA PALACE: Spartacus, 14 jaar. (3e week); gewijzigde aanvangstijden. Dag. (ook zondag) 1.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: De schaduw van de kat, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Een taxi naar Tobroek, 14 jaar. Dag. 2, 7 en 9-15 uur. Zo. 2, 4.15 7 en 9.15 uur. LUXOR: De gewelven der verschrikking, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: dr. Vlimmen, str. volwassen. REMBRANDT: Later zul je dansen, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXYVrij. t/m zo.: Tankbataljon, 14 jaar. Ma. t/m do. Paniek in Rome, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Os Bandeirantes, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15. Za. en zo. 7 en 9.15 uur: The Misfits, volw. Za. en wo. 2.30 zo. 2 en 4.15 uur: A en C al6 waag halzen, a.l. Ma. en di. 8.15 uur: Een theehuis voor Tobiki, a.l. Haarlem. EDOLong»., SchotenCe- leritudo, TYBBHBC, Onze Gezellen Lijnden. Heemstede. RGHOldenzaal. Hillegom. Concordia—DOCOS. Lisse. Lisse—Alphen. De Zilk. Van Nispen—Lugdunum. Noordwijkerhout. WSBSVLV. Voorhout. ForeholteHillegom. Hoofddorp. Hoofddorp BoysTHB, Aalsmeer. AalsmeerZandvoort- meeuwen. Bloemendaal. Bloemendaal—ETO. IJmuiden. VSVHeracles. Velsen-Noord. WBQSC. heim—Renova, WETA OTAAh ETA Beverwijk. DEMBeverwijk, Kin- heimRenova, Wijk aan ZeeSEW. Castricum. VitesseRipperda. Uitgeest. ÜSVUDe Rijp. Vrijdag 13 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Wim Kan met ABC- cabaret „Herexamen". Gastregis seurs: Toon Hermans en Wim Sonneveld. Zaterdag 14 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Zondag 15 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Maandag 16 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Minerva Theater. 8.15 uur: Poppentheater van Jan Nelissen „Het kleine wereldtoneel" met „L'heure Espagnole en Alie". Dinsdag 17 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Woensdag 18 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Donderdag 19 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. VTIjdag 13 oktober Oeeertgebouw. 20.15 uur: Noord Hollands hilharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. "f Solistische medewerking van Branka Mu- sulin, piaho. Programma: werken van Dvorak, Enesco en Chopin. Maandag 16 oktober Frans Halsmuseum. 20.00 uur: Voor leden van Volksuniversiteit: Kamermuziek op grammofoonplaten (Jaap Geraedts). Dinsdag 17 oktober Concertgebouw. 20.00 uur: Eerste Concert Meesterserie. Stefan Askenase speelt pianowertcen van Chopin. Vrijdag 13 oktober Frans Halsmuseum. 20.00 uur: Dr. A. L. Constandse spreekt over „Achtergronden van het huidige wereldgebeuren". Inlei ding voor leden van de Volks Universiteit. Kenaupark 17. 20.15 uur: Mr. A. Th. Mer- tens spreekt over „Waarom wij leven in de grootste tijd der geschiedenis" voor leden van de St. Adelbert-Vereniging. Voor 1 de inleiding, om half acht, algemene leden vergadering. Zondag 15 oktober Concertgebouw. 14 uur: Kennemer Turn kring landenwedstrijd OostenrijkNeder land. Concertgehouw. 20.00 uur: In Tuinzaal: dansavond. Maandag 16 oktober Concertgebouw. 20.00 uur: Propaganda- avond van de firma Hogenbijl. Medewer kenden zijn Mieke Telkamp, The Fouryo's, Tobi Rix en anderen. Dinsdag 17 oktober Frans Halsmuseum. 20.00 uur: Mevrouw H. J. baronesse van Till spreekt over de eigentijdse Nederlandss poëzie. Inleiding voor Volks Universiteit. Woensdag 18 oktober Frans Halsmuseum. 20.00 uur: Prof. dr. K. van het Reve houdt inleiding voor Volksuniversiteit over het culturele leven in het huidige Rusland. Donderdag 19 oktober Frans Halsmuseum. 20.00 uur: Ds. F. R. A. Henkels spreekt over het Isenheimer Altaar. Er zullen tevens kleuren-dia's wor den vertoond. De lezing is voor leden van de Volksuniversiteit. Concertgebouw. 9.30—22.30 uur: Vergade ring van de Stichting Johanna van Wie- ringen. Cruquius Museum. Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953, Geopend dag. 912.30, 13.30— 17 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy, Geopend dag. van 1012.30 en van 13.30—17 uur: zo van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zo. 1317 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag beh. maandag van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u., Zon.- en feestdagen 13—16 uur. Kunstzaal ,,In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen, etsen en aquarellen van Chris Tonbreker. Geopend dag., ook zondag van 1022 uur. Vishal: Van 14 t/m 22 oktober fototentoon stellingen „Haarlem Uw Stad" en „De Plaats waarin wü wonen". Geopend da- gelüks van 1017 uur. Zo. van 1317 uur, bovendien maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 2022 uur. Gebouw „Het Trefpunt" te Nieuw Vennep: Tentoonstelling „Roem der Romantiek", schilderijen uit de romantische periode van de Nederlandse schilderkunst. Op werkdagen geopend van 1417 en 19 22 uur. (van 17 t/m 23 okt.). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1—3: Wisseltentoonstelling werken van Haarlemse Beeldende kunstenaars. Dag geopend van 917 uur en ma. en wo. en vrü dagavond ook van 18—20 uur. Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103, Haarlem: „Logboek van Slauerhoff; let terkundige tentoonstelling ingericht ter herdenking van de dichter en roman schrijver Slauerhoff, 'die 25 jaar geleden, op 5 oktober 1936, overleed. Geopend dag van 10—17 uur; zo. van 1317 uur. AMSTERDAM, 13 okt. De beurs was vandaag zeer stil met kleine koersver schillen. Het buitenland was niet als ko per in de markt, terwijl het publiek eerder enig materiaal afgaf. Vergeleken bij de voorbeurskoersen, die iets ho ger waren (AKU gol394, Hoogovens 796, Philips 1033 en Unilever 828) viel de officiële markt iets tegen. AKU en Hoogovens bleven resp. 3 en 6 pnt. on der het vorig niveau terwijl Unilever en Philips nog slechts een verbetering van 1 a 2 pnt. te zien gaven. Kon. Pe troleum was met een stüging van 40 cent slechts zeer bescheiden in herstel van de forse daling van gisteren. De ac tieve scheepvaartaandelen noteerden ongeveer het vorig niveau, met uitzon dering evenwel van Van Ommeren, welk fonds bijna 5 pnt. lager was dan gis teren. In de cultuursector moest Am sterdam Rubber nog een puntje prijs geven. De staatsfondsen waren prijs houdend. Jan de Poorter stelt over het boekjaar 1960 een dividend voor van 5 pet. (v.j. 8 pet., naar keuze in con tanten of aandelen). Houth. v. Wessem handhaaft het dividend op 8 pet. en Du Croo en Brauns stelt verhoging van het dividend voor van 7 tot 8 pet. Aniem keert over 1960 geen dividend uit (v.j. werd het dividend eveneens gepasseerd). Vorig opening Slot 4(4 Ned. 1960 1 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U Berkel Patent Jalvé-Delft Cert Deh-Mü Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MüJJer Co Ned. Kabel. Philips Gem bez Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. PX. K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mii K.P.M. Stoomv. Mij Nederl. v Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd. Nea.Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 A'dam '56 III 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb Heyn KI obl 13/10 102ft lOOft 99 H 99H 109 (i 315% 109 1081/4 127 393(4 390% 307 7») 145.6: 3431 695 363 7901 783 y2 536 595 1024 1027 8221 82234 295 4851. 539 113.5' 113.70 1601. 160 Va 1563.. 63 201 202 157 170% 162 162 329 162% 155Yi. 220.50 248.50 495 138.50 84% 88% 88% QR1/ 97 123i/2 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Ui] Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater U.S Stee) 11/10 50% 41% 54% 76% 51 81% 17% 32% 56 60% 32% 38%. 29% 60% 43% 19.) 79% 12/10 50% 41 53% 75% 50% 82V« 17(4 34% 56(4 60 32 37% 29 60% 44% 19'4 79% Stemming: nauweliiks Driish'iudena (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG '249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3