Haarlemse E.H.B.O. ,,St. Bernardus viert het derde lustrum Z°'n tm m twin! jemreklvezHfare! Eerste vijf bewoners Zegwaart-huizen 1 Geslaagde wedstrijden in het parochiehuis Sint Jan PASTOOR P. BOTTELIER VERLAAT LISSE „Met elkaar hebben wij monument gebouwd' in Heren Alliance verliezen met 3-1 van sterk HGC een Katholieke EHBO hield districtsvergadering Districtswedstrijd op 20 of 21 januari in Onderdijk J. G. de Vries weer voorzitter Reddingsbrigade Bloemendaal Licht verdeelde markt Jubilarissen gehuldigd —PI Alliance dames wint verdiend van sterk spelend Be Fair met 1-0 Hockey in Haarlem en omgeving Wijsmuller onthoudt zich voorlopig van commentaar VOOR HET EERST OP ZATERDAG Haarlemsche Musyckcamer vijftien jaar n MAANDAG 16 OK I OBER 1961 PAGINA 3 55 Jubilarissen Haarlem e.o. Films Wedstrijden Eenheidsdiplom a Benoemd in Vlaardingen Opgevolgd door pastoor W. J. AMulder Nieuwe plannen Na uitspraak in Djakarta - Bijzonder concert op 16 november F. J. RIKKERINK ONDERSCHEIDEN Aan verwondingen overleden Dames HAARLEM, 16 okt. Op zondag 29 oktober is het vijftien jaar geleden, dat de vereniging Sint Bernardus" werd opgericht als afdeling Haarlem van de Katholieke Nederlandse Bond voor Eerste Hulp By Ongelukken Op de datum van de oprichtingsdag biedt het bestuur de ongeveer driehonderd leden een caba retavond aan in het gebouw van de Haorlemse Kegelbond aan de Tempeliersts- straat. Afgelopen zondag heeft Sint Bernardus de feestviering reeds ingezet met een H Mis een gemeenschappelijk ontbijt en natuurlijk EHBO-wedstrijden. In de kerk van Sint Jan aan de Amsterdamstraat - de kerk was smaakvol met bloe men versierd droeg de geestelijk adviseur van St. Bernardus, kapelaan J L. van Kesteren de H Mis op. Vervolgens werd in het parochiehuis aan het Teyler- plein een gemeenschappelijk ontbijt gehouden, waar bijna honderd leden en ge nodigden aanzaten Behalve het voltallige bestuur waren hierbij aanwezig de me disch leider dokter Th Koot, deputaties van de afdelingen Heemstede en Vogelen zang^ en de' tweede voorzitter van het district Noordholland van de K.N.B. voor EHBO, de heer C. J. Pvan Saasse. Tijdens dit ontbijt bood de heer N J. M. Blesgraaf als voorzitter van het feestcomité het bestuur namens de on- geveer driehonderd leden een feestge- schenk aan. Dat bestond uit een kost baar maar als lesmateriaal zeer waarde vol „oog", een standaard te gebruiken voor het ophangen van platen enz. bij het onderwijs, alsmede uit een zestal verbandtassen. Deze tassen dienen ter Vervanging van de vroeger gebruikte doch zeer onhandig te hanteren EHBO- kisten. Mejuffrouw M. Huymans, penning- meesteresse van „De Barmhartige Sama ritaan" de afdeling Heemstede van de K.N.B., bood voorzitter Th. Ederveen van St. Bernardus een plaquette aan. De heer Van Saasse sprak vervol- gens zowel als districtsbestuurder als namens de Vogelenzangse afdeling van de K.N.B.de vereniging Sint Camil lus. Hij memoreerde de grote activi teit van de jubilerende vereniging, de goede sfeer en de prettige samenwer king met de andere afdeling. Naar de mening van de heer Van Saasse had den deze feiten ook er toe meegewerkt, dat voorzitter Ederveen op de zaterdag gehouden districtsvergadering tot dis trictsbestuurder was gekozen. Namens het district bood de heer Van Saasse een boeket bloemen, namens St. Ca- millus een bloemenmand aan. Nadat de heer Ederveen voor al de ontvan gen hulde woorden van dank had ge sproken wijdde kapelaan Van Keste ren nog enige woorden aan de geeste lijke EHBO. Hulde werd gebracht aan degenen, die in het verenigingsverband een lustrum vierden. Met kop en schouders stak daar de heer J. van Gennip met een_ zilveren jubileum bovenuit. Voordat hij vijftien jaar geleden tot Sint Bernardus toetrad had hij reeds in een andere vereniging EHBO werk gedaan. Van de oprichting af zijn lid de dames M. Putman, P. G. H van Gennip-Rauwhorst en de heren Advertentie N.V. Tabaksfabriek j. Gruno - Nijkerfc CINEMA PALaptt- Qnartacus, jaar. Ye^k^fewijz?|de aanvangstijden. Dag. 1.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: De schaduw van de kat, 14 jaar. 2, 7 en ^5 uur Di. 2 en 8 uur. LIDO: Een taxi naar Tobroek, 14 laar' Dag. 2, 7 en 9,15 uur. LUXOR: De gewelven der verschrikking, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: dr. Vlimmen, str. volw. REMBRANDT: Later zul je dansen, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. Paniek in Rome, 14 jaar. 2'30, 7 en 9.15 uur. Os Bandelrantes, 18 jaar. 4.15 7 en 9.15 uur. MlNERVAWoensdag 2.30 A en C als waag halzen, a.l. Ma. en di. 8.15 uur: Len theehuis voor Tobiki, a.l. TONEEL: Maandag 16 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van Wim Kan. Minerva Theater. 8.15 uur: Poppentheater van Jan Nelissen „Het kleine wereldtoneel nlet „L'heure Espagnole en Alie". Dinsdag 17 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Cabaret van W1m Kan. Muziek: Dinsdag 17 oktober Concertgebouw. 20.00 uur: Eerste Concert ni=„ erserie- Stefan Askenase speelt Pianowerken van Chopin. Diversen Dinsdag 17 oktober Hprans Halsmuseum. 20.00 uur: Mevrouw eicji', b?ronÊsse van TUI spreekt over de vrK. -H se Nederlandss poëzie. Inleiding voor Volks Universiteit. G Ch Malherde en G. J. A. Smit. De heren N. C. de Jager, J. M. Santbergen en Th. J. Stoke zijn tien jaar lid. Allen werden met het uitreiken van insignes voor hun gedurende al deze jaren ver richte werk gehuldigd. Bovendien reik te de heer Ederveen aan zevenendertig voor het EHBO Eenheidsdiploma ge slaagde cursisten dit diploma uit. In het parochiehuls ook werden zon dagmiddag EHBO wedstrijden gehouden, waaraan zeven junior- en vijf senior- ploegen deelnamen. Seniorploegen bete kent, dat men op vorige wedstrijden meer dan zestig procent van het totaal te behalen aantal punten heeft verwor ven. 0e wedstrijden stonden onder lei ding van de heer A. J. van den Putten, cursusleider van Sint Bernardus. De deelnemende ploegen bestonden uit eén commandant met twee help(st)- ers. De jury uit twee artsen en een In structeur. Als juryleden traden op de artsen de heren Th. M. H. H. Koot, H. A. M Botter. W. C. Kors en J. H. C. Mul ler bijgestaan door mevrouw S. C. Dijk stra - Van Baren (Haarlemse reddings brigade) en de beer B. van 't Hoff (Snel- verband). De junioren kregen een opdracht die een ongeluk op een kruispunt voorstel de, waarbij een voetganger bij het de weg oversteken door een bromfietsbe stuurder werd aangereden. De senioren kregen een opdracht, waarbij twee pa tiënten moesten worden geholpen, die bij een vechtpartij in een café waren ge wond geraakt. Tegen het einde van de middag reikte voorzitter Ederveen de prijzen uit nadat de medici Kors en Koot eerst nog een commentaar op de pres taties hadden gegeven. De uitslagen waren: Juniorgroepen: (maximaal te behalen 270 punten)'. 1. De Barmhartige Samari taan, Heemstede, 202 pnt.; 2. Sint Ber nardus, 195 pnt.; 3. St. Camillus, Voge lenzang, 184 pnt. De commandantprijs ging naar mej. L. Elburg van St. Camil lus, die 70 van de te behalen 75 punten verwierf. Seniorengroepen: (maximaal te beha len 250 punten): 1. Sint Bernardus, 97 pnt.; 2. Rode Kruis Kolonne, afdeling Haarlem, 94 pnt.; 3. Haarlemse reddings brigade, 75 pnt. Commandantprijs: A. Kromhout, St. Camillus Vogelenzang, 75 pnt. (max. te behalen 80 pnt.). Aan het einde van het cursusjaar 1960- 1961 hebben een aantal leden van Sint Bernardus, de Haarlemse afdeling van de Katholieke Nationale bond voor EHBO, examen gedaan voor het Een heidsdiploma EHBO: De diploma's zijn gisteren aan de zevenendertig geslaag den uitgereikt, te weten: de dames H. M. Dekker-Schouten, J. M. Ransmijn-Jan- sen ,A. M. Nooij-Koopman, G. M. Hom- burg-Nijssen, C. J. Zoon en W. C. M. van Bruggen, de zusters Eugenia (E. Wet- sels), Hildeburgs (A. Jacobs), Humilia (B. Segerink), Immaculata (A. van Dam), Marita (J. H. B. Boss) en Paula (M. Hollak)en aan de heren W. J. M. Apon, J. Z. Bosma, R. Deen, L. L. Falen- tijn, G. C. Juffermans, M. E. H. Th. Kla ver, J. H. Koek, M. C. J. Koop, J. H. Leijen, Th. Molenaar, A. E. M. J. van de Pavoordt, E. M. Puts, J. P. van den Put ten, L. M. van Riel, C. Th. M. Rooze, M. van Rossum, L. van de Sman, M. C. J. Steffens, L. C. Stevens, W. Wage, G. L. Warmels, J, J. M. van Warmerdam, L. P. L. Zandstra, Th. M. Zegwaart en L. Zwart. LISSE, 16 okt. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft pastoor P. E. J. Bottelier van de Engelbewaar dersparochie alhier benoemd tot pastoor van de Willibrorduskerk te Vlaardingen. Hij was sedert 1 december 1956 pastoor te Lisse. Geboren te Haarlemmerliede op 19 januari 1903, werd hij 22 decem ber 1928 priester gewijd. Hij was achter eenvolgens kapelaan te Wassenaar (Wil- librordus), Rotterdam (II. Familie), en Haarlem (Kathedraal, van 1939-1951). Daarna werd hij pastoor te Maassluis vanwaar hij in 1956 naar Lisse vertrok. Tot opvolger van pastoor Bottelier is aan ,,De Engel" te Lisse benoemd pastoor W. J. A. Mulder, die 8 april 1905 te Schiedam werd geboren. Na zjjn priesterwijding op 14 juni 1930 was hij kapelaan in De Zilk, daarna in Zaandam (Bonifatius)Leiden (Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en St. Jo seph) en Den Haag (Theresia van het Kindje Jezus). Op 3 juli 1945 werd hij pastoor te Achthuizen waarna hij 21 februari 1959 tot pastoor van de Boni fatius te Dordrecht werd benoemd. De Nederlandse kampioen Willy Jaegers leverde de beste persoonlijke prestatie ■in de landenturnwedstrijd Nederland-Oostenrijk te Haarlem, welke met gering verschil door de Oostenrijkers werd gewonnen. Op bovenstaande foto ziet men Jaegers tijdens de afsprong van het zweefrek na een zeer fraaie oefening. Zie verder ook de sportpagina's. HAARLEM, 16 okt. Wie de stand in de overgangsklasse heeft bezien, had de heren van Alliance in de thuiswed strijd tegen HGC al niet veel kans toe gedacht. Die kansen zijn er voor de Heemstedenaren ook niet gekomen, of schoon zij nog tot in de tweede helft stand hielden tegen het zeer agressieve spel der gasten. HGC had al direct het meer aan initiatief in een doelDunt uit gedrukt, welk doelpunt na een snelle aanval van Alliance door een schot van midvoor J. Beynes kon worden geëve naard. Na de pauze kon Alliance echter niet meer op het vereiste temno door spelen, terwijl HGC wel hetzelfde niveau de tweede helft wist te handhaven. Dit kwam de zwart-witten op nog twee doel punten te staan (1-3). De overgangsklasse bracht voor Straw berries de 2e overwinning. Scheybeek was daarvan met 2-1 de dupe. Eechtrop kon het op eigen veld net niet halen tegen Pinoké (0-1). BMHC 4 kan nog op geen enkel winstpunt bogen. Dit keer werd met 4-1 tegen en Bij Amster dam 3 verloren. De eerste aanpak van Ever Swift in de tweede klasse is buiten verwachting goed. Uit de vier gespeelde wedstrijden 7 punten is de huidige stand, welke al leen bij Kraaien wordt achtergesteld. Nu was Hermes de tegenstander welke aan het kortste eind trok. Het was een fraaie, snelle wedstrijd, waarvan speciaal de eerste helft op hoog peil stond. Bij Ever Swift is de aanvalslinie op eigen veld zeer spectaculair aan het werk ge weest, welke dankzij gedegen steun van het middentrio de stand op 4-1 kon brengen. HBS 2 haalde bij Pinoké 2 net een puntje weg met de eindstand van 2-2. Na een gewonnen wedstrijd, ge volgd door twee gelijke spelen, moest Alliance 2 gisteren de eerste verliespar- tij incasseren. Hic 2 was in Amsterdam met 2-1 de baas. Zandvoort en Eechtrop 2 deelden de winst met 1-1 en Amster dam 4 bleek de baas over Strawberries 2 te zijn (3-1). HEEMSTEDE, 16 okt. Onder grote belangstelling zijn zaterdagmorgen aan de eerste vijf bewoners van de wonin gen aan de Hunzelaan in Heemstede, welke deel uitmaken van het zogenaam de plan-Zegwaart, de sleutels uitgereikt. Alles werkte er toe mee om aan dit heuglijk gebeuren een feestelijk tintje te geven. De zon straalde hoog aan de hemel en het rood-wit-blauw van de vaderlandse driekleur mocht mede als een teken worden gtezien, dat er deze morgen in de Rivierenbuurt iets bijzon ders aan de hand was. Onder de vele belangstellenden bevonden zich burge meester nr. A. G. A. ridder van Rappard en wethouder E. J. van Lent. Wethouder O. H. van Wijk, voorzitter van de stichting tot bevordering van de woningbouw in Heemstede, zei in zijn openingstoespraak dat een groot moment was aangebroken, omdat thans een lof waardig streven tot leniging van de Heemsteedse woningnood gerealiseerd was, Mr. van Wijk wilde m e«ste rvlaats hulde brengen aan de neer neg waart die het initiatief voor het bouw plan had genomen .JJankeen h samenwerking met verscneme ties is het bewijs geleverd dat eenüracot nip' alleen macht maakt, maar dat door eendracht £k huizen kunnen worden gebouwd" De heer Van Wijk w»cni dank aan het gemeentebestuur voor de steun welke het bij de ultv°®rl£| /f? het plan had verleend, aan de heer H; Dekkers, directeur van de Co°Pv vensverzekeringmaatschappij „CMCor dia", welke onderneming de bouw had gefinancierd, alsmede aan de Provinciale directie. De heer H. Dekkers verklaarde dat het Heemsteedse project het eerste was sinds 1945, dat in het kader van huur- woningbouw door de maatschappij „com cordia" tot stand was gebracht. Men had hiervan tot dusverre af moeten zien. omdat de woningen ofwel niet aan de eis->n voldeden, of dat de bouwprojecten niet rendabel mochten worden geacht, ln Heemstede was dat niet het geval en daarom verheugde het hem dat een gunstige oplossing voor de woningnood werd gevonden. Hij getuigde van zijn lof voor de initiatiefnemer Zegwaart en daarnaast wilde hij vooral de burge meester bedanken voor diens voorbeel dige medewerking. Na ook de architect D. Plat, de leden van de stichting, de aannemer p. g. M. van den Putten N.V., en alle andere medewerkers in zijn dank te hebben betrokken, stelde de heer Dekkers de sleutels in handen van de vijf gelukkige „eerstelingen". Dat waren de heren Ph. G. Huber, C. Band, H. Zegwaart, A. H. Vorderhaken en J. Nierop, die vergezeld van hun echtge notes onmiddellijk in hun nieuwe wo ning een kijkje gingen nemen. Zij wa- ren enthousiast over hetgeen zij te zien kregen en gezegd mag worden dat de Zegwaart-huizen" inderdaad een niet geringe aanwinst voor Heemstede mo gen worden genoemd. In het Verversingshuls „Groenendaal" volgde daarna een geanimeerd samen zijn, tijdens welke een overgelukkige P. Zegwaart op spontane wijze uiting gaf aan zijn blijdschap. Hij noemde deze dag een van de hoogtijdagen in zijn le ven, waarbij hij voorop wilde stellen dat door de medewerking van velen het bouwplan verwezenlijkt had kunnen worden. „Met elkaar hebben wij een monument gebouwd", zo besloot de heer Zegwaart Namens de nieuwe bewoners sprak de heer Nierop een dankwoord uit Als stoffelijk blijk van waardering voor diens onvermoeide arbeid offreerde hij de heer Zegwaart een kist sigaren. Mevrouw Zegwaart werd verrast met een fraai boeket bloemen. Het project-Zegwaart waarvoor op 10 oktober 1960 de eerste paal in de grond werd geslagen, omvat in totaal 54 wo ningen, gelegen aan de Hunzelaan, Am- stellaan, Reggelaan en IJssellaan. Ne gentien woningen worden verhuurd te gen een prijs van f 80.per maand. De woningen bevatten twee benedenka mers, drie slaapkamers, een douchecel ei, een vliering. Begin november zullen alle huurwoningen klaar zijn. De reste rende 35 woningen van het bouwplan zijn verkocht tegen een gemiddelde prijs van f 18.500. De koopwoningen be vatten een kamer meer dan de huizen welke worden verhuurd en in plaats van een vliering hebben de koopwonin- geon een zolder. De heer Zegwaart ver telde dat voor een nieuw planin deRivie- buurt het bestek reeds klaar ligt. Het is een voortzetting van het thans bijna gereed zijnde project en de maatschap pij „Concordia" heeft toegezegd ook hi-rvoor de financiering te willen ver zorgen. Het ontwerp van de architect D. Plat omvat voor dit „vervolgplan" 24 premiekoopwoningen. waarvoor zich reeds een dubbel aantal gegadigden heeft aangemeld. Een overgelukkige heer en mevrouw Huber uit Heemstede ontvingen uit han den van de heer H. Dekkers (links), directeur van de Coöperatieve Levens verzekering „Concordia", de sleutels voor hun huis aan de Hunzelaan. ÏJMUIDEN De directie van NV Bureau Wijsmuller heeft naar aanleiding van de uitspraak door het gerechtshof in Djakarta tot verbeurdverklaring van haar diesel-elektrische zeesleepboot „Noord-Holland" meegedeeld, dat het schip tegen molest is verzekerd, maar dat nog niet precies bekend is, of dit ook voor de verbeurdverklaring van het schip geldt. De directie wenst zich ver der van ieder commentaar te onthou den tot na de terugkeer van kapitein Edelenbosch en eerste stuurman Meijer in Nederland, daar alle feiten omtrent de aanhouding en het proces de directie uitsluitend uit verslagen van persbu- reau's bekend zijn. De sleepboot, die een waarde heeft van 2,5 tot 3 miljoen gulden, is het vlaggeschip van de Wijsmuller-vloot. Het werd in 1943 in de Verenigde Staten ge bouwd en in 1947 aangekocht. De sleep boot heeft in haar dienst voor de Ne derlandse maatschappij zeer vele en lan ge sleepreizen met alle mogelijke drij vende objecten over de gehele wereld volbracht. De laatste twee jaar was het schip niet meer in IJmuiden. Deze rei zen bestonden uit het verslepen van vijf vliegdekschepen van Amerikaanse ha vens naar sloopwerve'n in Japan en Hongkong, het verslepen van drie tank- boten van Singapore naar Hongkong en het vlot brengen van een gestrand schip op de kunst van Sumatra. HAARLEM, 16 okt. Op de zaterdag- j komst had een geanimeerd verloop en middag in restaurant Brinkmann gehou- anderhalf uur na de opening door dis den vergadering van het district Noord- trictsvoorzitter de heer C. Sisterman uit Holland van de Katholieke Nationale Grootebroek had men de agenda edge- Bond voor Eerste Hulp Bij Ongelukken is de heer Th. Ederveen, voorzitter van de Haarlemse EHBO-vereniging Sint Bernardus, tot lid van het districtsbe stuur gekozen. Met deze benoeming wordt voorzien in de ontstane vacature door het tussentijds aftreden van de heer G. van der Broek, eveneens te Haar lem. Voor het eerst werd de districtsverga dering op zaterdag in plaats van op zon dag gehouden. Deze proef is uitstekend geslaagd, want het aantal vertegenwoor digde afdelingen was groter dan ooit te voren. Vijfentwintig van de ongeveer veertig afdelingen in Noord-Holland hadden vertegenwoordigers naar deze districtsvergadering gezonden. De bijeen OVERVEEN, 16 okt. In de tentoon- stellingsr ilen van huize Bloemenheuvel aan de Bloemendaalseweg heeft de Bloemcndaalse reddingsbrigade een zeer druk bezochte ledenvergadering gehou den. De oud-voorzitter, de heer Jan G. de Vries, die drie jaar geleden als voor zitter aftrad maar in het bestuur zitting hield, werd opnieuw als voorzitter van de brigade gekozen. Destijds trad de heer De Vries af, om dat hij meende de voorzittersfunctie naast zijn drukke werkzaamheden als voorlichtingsambtenaar van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland niet voldoende te kunnen be hartigen. Hij droeg zijn functie toen over aan de heer G. Schuitemaker. Thans was het de heer Schuitemaker niet langer mogelijk om aan te blijven. De heer De Vries bleek bereid zijn oude functie op nieuw te willen vervullen. Na schrifte lijke stemming werd de heer De Vries met 28 van de uitgebrachte 33 stemmen gekozen. De aftredende leden van het dagelijks bestuur de heren E. Vegter (secretaris) en A. Heitlager (penning meester) werden herkozen. Omdat door het uittreden van de heer Schuitemaker een vacature was ontstaan moest een nieuw bestuurslid worden gekozen, waar voor noch door het bestuur noch door de leden kandidaten werden gesteld. Na een eerste stemming werden als kandi daat voor een bestuursfunctie gesteld mevrouw M. E. StraatsburgEffring en de heer R. van Heulen. Eerstgenoemde werd gekozen De voorzitter deelde mee, dat het lid mevrouw J. BoomsMunnik'las admini stratrice was aangesteld. Tevens introdu ceerde de voorzitter een door de heer W. Beuling vervaardigde oefenpop voor het onderwijs in zwemmend redden. De ledenvergadering ging akkoord met het voorstel van het bestuur om de tech nische commissie uit te breiden en van drie op vijf leden te brengen. Tijdens de vergadering werden voorts tien kandida ten als lid, respectievelijk jeugdlid tot de brigade toegelaten. De begroting voor het dienstjaar 1962, die ondanks een aan vrage van een verhoogde subsidie toch een tekort vertoond, werd aanvaard. De vergadering, die vele uren in beslag nam, werd besloten met een praatje door de heer Beulink over wat men kan vin den aan de rand van het Bloemendaalse strand. HAARLEM, 16 okt. Ter gelegen heid van het vijftienjarig bestaan van „Die Haarlemsche Musyckcamer", welk feit het muziekgezelschap op 4 oktober heeft herdacht, wordt donder dag 16 november, 's avonds om kwart over acht in de Hildebrandzaal van Brinkmann aan de Smedestraat, een luisterrijk concert door de Camer ge geven. De leden van het orkest en de medewerkenden zullen in achttiende eeuwse Frans costuum zijn gekleed. Solistische medewerking wordt ver leend door het violistenduo Bouw Lem- kes en Jeanne Vos, die juist van een succesvol optreden in Londen zijn teruggekeerd. Verder werken mee de fluitist Edo Wilod Versprille, een groep van het Nationaal Ballet en een bal letgroep van het Koninklijk Conserva torium uit Den Haag, Na het concert is er gelegenheid een dronk op de ju bilerende Camer uit te brengen. God fried Bomans zal de heilwens voor zijn rekening nemen. wérkt. Een belangrijk punt van de agenda was de bespreking over de te houden districts EHBO-wedstrijd en de vooraf gaande voorwedstrijden. Het district Noord-Holland bestaat uit de volgende vijf rayons: Haarlem, 't Gooi, Zaandam, West-Friesland en Heer Hugo waard. In al deze rayons zullen de voor wedstrijden worden gehouden op zondag 19 novem ber. Per rayon zullen ongeveer twaalf junior- en seniorploegen aan de voor wedstrijden deelnemen. Vervolgens zal de winnaar van elk rayon, zowel in de junior- als de senior- afdeling, worden afgevaardigd naar de districtswedstrijden, die op 20 of 21 janu ari 1962 gehouden worden in Onderdijk in het rayon West-Friesland. De afdeling Onderdijk kreeg de districtswedstrijden toegewezen wegens het zilveren jubileum van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO. HAARLEM, 14 okt. Vanmorgen is in de tuinzaal van restaurant Brink mann de heer F. J. Rikkerink, pen ningmeester van de Kennemer Turn kring, onderscheiden met de eremedail le in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, reikte de onderscheidingstekenen uit. Bij de uitreiking waren behalve de vrouw van de heer Rikkerink ook enkele ande re familieleden en leden van de Kenne mer Turnkring aanwezig. De heer Rik kerink is reeds 35 jaar penningmeester van de turnkring. De koninklijke onder scheiding van de heer Rikkerink is een der hoogtepunten van het 59-jarig ju bileum. Morgenmiddag organiseert de kring de Iandenwedstrijd Nederland Oostenrijk. Burgemeester Cremers vond het van groot belang, dat er nog mensen zijn, die 35 jaar jang een goed penningmees ter kunnen zijn. Hij dankte de heer Rik kerink hartelijk en wenste hem nog veel succes toe. De burgemeester herdacht in zijn toe spraak ook het jubileum van de ver eniging. „Bijzonder belangrijk is de turn kring voor de jeugd in Kennemerland. Uw vereniging speelt als overkoepelend lichaam een grote rol voor Haarlem en wijde omgeving", aldus de burge meester. In de derde klasse zorgde Rood Wit voor een verrassing door BMHC 7 de eerste nederlaag toe te brengen (3-2). Na de eerste wedstrijd is HBS 3 niet meer aan bod geweest. De nederlaag van gisteren was met 1-2 tegen Kie viten 3. Tot gisteren toe zat Hoorn in de hoek waar de slagen vielen, maar met de royale winst van 4-1 op het bezoekende BMHC 6 hebben de Westfriezen zich daaruit wat losge werkt. HBS 4 zit daar nu alleen, want ook de 4e wedstrijd leverde niets op. Alliance 3 velde dit vonnis op Bleek en Berg met 0-4. Strawberries 3 schijnt van afwisseling te houden. Om en om werd verloren en gewonnen. Winst was gisteren aan de beurt en dat ge beurde royaal. Alkmaar 3 ging met 8-0 ten onder. Alliance 4 won met 4-2 van Be Fair 4 en Zandvoort 2 liet zich weer in de hoek drukken, nu door Pi noké 3 (5-2). Alliance 5 uit de 4e klasse moest met 2-0 n Wormerveer de meerdere erken nen in Kraaien 3. Rood Wit 2 versloeg gastheer BMHC 8 met 2-3. De Saxen burgers zetten hun zegetocht voort door Eechtrop 3 met 2-0 te verslaan. Schey- beeck 2 hield Hermes 2 net met 2-1 on der de duim. Hic 5 bracht het tot winst door Strawberries 4 met 3-2 te verslaan, terwijl HBS 5 en Zandvoort 3 de punten deelden (1-1). HAARLEM, 16 okt. De 80-jarige L. C. Logmans uit Haarlem, die vori ge week zondagavond in de Spaamwou- destraat ter hoogte van de Lange He- renvest werd aangereden door een be stelwagen, is vannacht in het Grote Gasthuis aan zjjn verwondingen over leden. De dames van Alliance hadden niet alleen een snelle start in de thuiswed strijd tegen Be Fair, het hoge tempo nodig om zich tegen de sterke tegen partij te kunnen handhaven kon tot het eindsignaal onveranderd worden aangehouden. Vooral in de verdediging is Be Fair sterk en het kostte dan ook al heel wat aan inspanning en doorzet tingsvermogen om tot een doelpunt t« komen. Linksbuiten M .v. Bueren slaag de voor rust er in om Alliance een voorsprong te geven, welk mentaal rug- gesteuntje zo sterk bleek te zijn dat de vele tegenaanvallen van Be Fair op uit stekende wijze konden worden afgesla gen. Speciaal direct na de rust toen de gasten met hernieuwde kracht storm lie pen om tenminste nog een gelijke stand te bereiken. Alliance ving elke aanval op en lanceerde bovendien zelf menige uitval. Bijna werd de stand nog gun stiger doch ofschoon geen doelpunt meer werd gemaakt, de vele goede aanvallen van Alliance bevestigden duidelijk dat de dames uit Heemstede hun winst vol komen verdienden. Momenteel is de stand na vier wed strijden: Kieviten 8 pt; BDHC 7 pt; Am sterdam 4 pt; Alliance 4 pt; RBC 3 pt; Laren 2 pt; Be Fair 2 pt; Gooi 2 pt. De laatste wedstrijden zijn voor Ever Swift in de tweede klasse niet zo be moedigend geweest. Gisteren werd met 1-3 van Strawberries verloren, zodat het is gebleven bij het ene winstpuntje dat tot heden uit de vier wedstrijden werd behaald. Een lichtpunt voor de Haar lemsen is echter dat niet met hoge cij fers werd verloren. Iets wat niet ge zegd kan worden van Kieviten en HGC 2. Ofschoon Rood Wit opnieuw won, is de uitslag van 2-1 tegen BDHC 3 niet zo overtuigend. Eechtrop had een flinke inzinking en bij Pinoké werd met 6-1 verloren. De derde klasse bracht een ruime zege van Alliance 2 op BDHC 5 (1-6). Rood Wit 2 kon het niet tot winst brengen bjj Terriers (1-0), evenmin ais Straw berries 2 bij Scheybeeck (2-0). HBS 2 haalde voor de 4e keer 'n overwinning. Zandvoort was op eigen veld de verlie zende tegenpartij (1-2). BDHC 4 haalde het net bij Myra (3-4), terwijl HBS 3 de eer aan het bezoekende Hic 2 moest laten (1-4). In de 4e klasse bracht Alliance 3 weer een flinke overwinning binnen. Sisco 2 kreeg in Heemstede geen voet aan de grond (5-0). Rood Wit 3 en Kieviten 4 hielden elkaar in evenwicht (1-1). Eech trop 2 stuurde Pinoké 5 met lege handen naar de hoofdstad terug (3-0), hetgeen Strawberries 3 met Alkmaar 4 ook deed (5-1). De derby Rood Wit 4-Alliance 4 was voor de laatste (1-3). HBS 4, dat vorige week met hoge cijfers verrassend verloor, deed haar notering weer stij gen met de winst op Saxenburgers be haald (2-4). Zandvoort won met 3-0 van VW. Uitslagen onderbond: Heren le klasse: Scheybeeck 3Alkmaar 5 04; Eechtrop 4Strawberries 5 12; Strawberries 6 Allaince 6 11; Ever Swift 2Fit 4 10; Zandvoort 4BMHC 9 2—0; 2e klasse: Ever Swift 4Adelborsten 2 04; Alkmaar 6Strawberries 7 11; Alliance 7Saxenburgers 3 4—2; Saxen burgers 2Ever Swift 3 10; Schey beeck 4Rood Wit 4 00; Alliance 9 Hermes 3 20. Dames le klasse: Ever Swift 2Hur ley 4 40; BDHC 6Pinoké 6 51; Eechtrop 3Hic 5 51; HBS 5Rood Wit 5 90; Randwyck 3Ever Swift 3 01; HoornAlliance 5 20; 2e klasse; Eechtrop 4Strawberries 4 02; Alk maar 6—Ever Swift 4 21; Scheybeeck 3BDHC 7 12; Saxenburgers 2AMVJ 3 2—1; Alliance 6—Fit 3 32; Schey beeck 4Sarto 0—4; Ever Swift 5—HBS 6 20; Strawberries 5Hic 8 30; Hic 6Eechtrop 5 10. iiiHnmminimiiunmiunininiiiininiiiiinimimmimiiHin Vorig opening AMSTERDAM, 16 okt. De beurs had vandaag een verdeeld aanzien. De handel was stil en kopers bleken terug houdend, waarbij waarschijnlijk de ge dachte voor zat dat het morgen begin nende Russische partijcongres en het daarvan te verwachten politieke vuur werk wel weer eens een ongunstig psychologisch effect oi de markt zou kunnen hebben. Philips en Unilever noteerden hoger, gedeeltelijk als uit vloeisel van de koersstijging welke deze fondsen in de avondhandel van vrijdag hebben ondergaan. Hoogovens behiel den daarvan ook nog een restantwinstie AKU en Kon Petr. lagen echter ge drukt. Scheepv. aandelen waren even eens enigszins onregelmatig. Kon. Boot en v. Ommeren waren wat beter, waar tegenover de andere soorten merendeels een lichte koersafbrokkeling te zien gaven. Op de staatsfondsenmarkt lag de 4 pet. lening 1961 weer iets beter. 4% Ned. 1960 1 Hi Ned. 1961 1 Ned. 1961 Staffel 1947 dN.G Won.bouwl6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber d.V.A. A.K.U BerkeJ Patent lalvé-Delft Cert Oeb-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever W ilton-Feyenoord Billiton 2e Oordtsche Petr Kon. Petroleum 50 Hull Amerika Lijn lava Ch P.L. K.L.M. Kon^Ned Stoomb Mi; Stoomv. Mi] Nederl. v Nievelt v Ommeren Rott Lloyd. „eu.Scheepvaart Unie tnterunie Robeco ünitas Ver Bezit ■lentes pa ar brie ven '57 Kentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2 Amsterdam '56II 2% A'dam '56 Hl 2% Amsterdam '59 2% R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl Slot 16/10 102ft 99%, 94ft 109 A 315% 109 127 126% 388% 383% 303 782 146.70 380 690 362 781% 782% 530 590 1030 1034% 824 830% 293 488 543 114 114 161 160% 62.50 203% 204% 156 155 171% 171 162 331% 330 164% 163% 220.50 248 499 138.50 84% 88% 88% 98% <M>5/ 123%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3