Tsjoe En-lai: Geen ruzie maken in het openbaar Aanval tijdens congres op Kaganovitsj en Malenkov Deel van FDP blijf t zich verzetten tegen Adenauer Ondanks staats-subsidie geen nieuwe QUEEN Chelsea meer gebrand op zijn komst dan Tottenham Reserveer een stukje lente... MENDE is optimistisch maar vermoedelijk ten onrechte Cunard-Maatschappij maakt de Britse regering belachelijk Geen kaarfie meer Dank zij Oranje weer plezier CHINESE PREMIER IN MOSKOU: Tijd van prestige-schepen voorbij GEEN nieuws in Russische nota's VS willen Peking niet in de V.N. Twee militairen gedood door handgranaat Duckstein rukt op in Enschede Dick Tol voor vijf wedstrijden geschorst Onderhandelingen met Milaan Van der Kuil en Bosselaar vleugels van Oranjeteam NAAR REGERING OP BREDE BASIS AGFA FLITSERS flits-foto's Basketballploegen geselecteerd ESGOO-toernooi Waarvan tivee wed strijden voorwaardelijk die goeie jonge em DE „AFFAIRE" JIMMY GREAVES Waff lard-Marty om hegemonie biljartprofs VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 PAGINA 11 Begin er Zaterdag mee! A 'n zee van licht... 'n foto vol luister! de beste kijk op •fe Andersen terug naar Noorwegen Chili ziet toekomst gunstig in 1ïr Bosselaar: Coen is heus beter goeie ouwe 9.05 Tennisontmoeting tegen Cambridge-University Post rijdt met Gillen in Zesdaagse van "Dortmund socks of standing MOSKOU, 20 okt. (Rtr, UPI) De premier van rood China Tsjoe En-lai, heeft gisteren de solidariteit van zijn land met het communistische kamp be vestigd en aangedrongen op een ver zoening tussen de Sovjet-Unie en Alba nië, zo is in de Russische hoofdstad ver nomen. Tsjoe, die een rede hield op de derde dag van het 22ste Russische par tijcongres, reageerde hiermee op de veroordeling, die premier Khroesjtsjev dinsdag over de leiders van de Albaan- üe communistische partij uitsprak. Tsjoe maakte bezwaar tegen het in het openbaar behandelen van ruzies tussen twee communistische landen. Een dergelijke praktijk, aldus de Chinese premier, past niet bij het marxisme en verstoort de harmonie in het commu nistische kamp. Hij wees erop dat Al banië een van de ..volksdemocratieën" is en adviseerde de Russische en Al- baanse partijen hun geschillen op vriend schappelijke wjjze bij te leggen. Tsjoe En-lai verklaarde voorts dat Zolang het imperialisme bestaat, het oorlogsgevaar aanwezig is. Hij beschreef president Kennedy als „verraderlijk en avontuurlijk" en beweerde dat Kennedy een olijftak draagt terwijl hij zich in werkelijkheid koortsachtig" op een oor log voorbereidt. Tsjoe beschuldigde de VS van een 'nvasie op Cuba en van pro vocaties in Laos, Formosa en Vietnam. Hij stelde de Amerikanen bovendien nog verantwoordelijk voor het afbreken van de Geneefse onderhandelingen over het Stopzetten van proeven met kernwapens en beschuldigde hen van het voorberei den van plaatselijke en nucleaire oor logen. Hoewel de zittingen van het partij congres thans geheim zijn, lekt veel van het besprokene zoals reeds blijkt uit bovenstaande feiten uit naar buiten. Deelnemers aan het con gres hebben verteld, dat de Poolse communistenleider, Gomoelka, en de Franse, Thorez, Khroesjtsjev krachtig bijvielen in zijn veroordeling van de houding van Albanië. Andere zegslie den hebben meegedeeld, dat enkele sprekers gistermorgen hebben geëist dat de vroegere Sovjet-leiders Kaga novitsj en Malenkov het recht wordt ontzegd, lid te zijn van de communis tische partij. Volgens Podgorni, de eerste secreta ris van de partij in de Oekraïne, heeft Oekraïnse bevolking. De partijsecreta ris van Leningrad, Spiridonov, en de eerste secretaris van de Witrussische partij, Mazoerov, brachten beschuldigin gen aan het adres van Malenkov. Spi- ridinov stelde hem verantwoordelijk voor de ,,Leningradse zaak" in 1949, een zuiveringsoperatie die het leven kostte aan talrijke vooraanstaande commu nisten uit Leningrad, onder wie Koez- netsov verdediger var Leningrad in de oorlog en burgemeester Popkov. Deze zuivering kwam na de dood van Zjdanov, die werd beschouwd als Sta- lins kroonprins, en was gericht tegen Le- ningradse „Zjdanowieken". De man die in de eerste plaats verantwoordelijk was voor de terechtstellingen, Abamoekov, werd in december 1954 op zijn beurt te rechtgesteld. Mazoerov wees op de rol, die Malenkov heeft gespeeld bij de zui Kaganovitsj persoonlijk deelgenomen veringen in de jaren 1935 en 1936 in aan vergeldingsmaatregelen tegen de Wit-Rusland. Advertentie Plant bollen (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 20 okt. De lijst van West- duitse ministers zal waarschijnlijk van daag gereedkomen, wat echter nog geenszins betekent dat de nieuwe bonds regering daarmee in kannen en krui ken is. Gisteren voerden de C.D.U. en de C.S.U. (vertegenwoordigd door dr. Adenauer, minister Strauss en fraktie- leider dr. Krone) twee langdurige ge- spekken (van respectievelijk drie en vijf uur) met de liberale Vrije Demo- Advertentie HierbovenIsi-flitser, strak modern en prak tisch van vorm f. 15.-. Verder nogIsi-flitser M voor Isoly' f. 15.-. flitser voor Click en Clack f. 14.50 en Agfalux-flitser f. 36.55. Een Agfa-flitser „vangt" elk gezocht beeld in een alles ziend zoeklicht. Elk detail dus ook het aller kleinste I - wordt daarom zon-scherp geregistreerd. Het resultaat: luisterrijke, scherpe foto's- (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 20 okt. De Cunard- scheepvaartmaatschappii heeft de Brit- «e regering in ernstige verlegenheid gebracht door gisteren mee te delen dat zij het plan om een nieuw passa giersschip te bouwen ter grootte van 15.000 ton voor de dienst op Amerika, zulks ter vervanging van de Queen ftïary", had uitgesteld. Dit nieuws leid de gisteren tot tumult in het Lagerhuis, Waarvan de minister van vervoer, de heer Marples, het slachtoffer werd. Uf- kchoon de directie van de maatschap pij sprak van uitstel, beseft men z°w'eJ in als buiten liet parlement dat uitstel hier afstel betekent. De reden waarom de regering met een grote hoeveelheid gebakken pe ren zit is de omstandigheid dat ztJ- na veel geharrewar en parlementaire tegenstand, had besloten de Cunard- maatschappij bijstand te verlenen voor het nieuwe schip, dat 300 mil joen gulden zou kosten, door een goed kope lening ter beschikking te stellen Van 180 miljoen gulden. De tegen stand tegen dit regeringsbesluit nam toe, toen de Cunard-maatsehappu Vervolgens besloot om zelf 60 mil joen gulden te beleggen in vliegtui gen voor de dienst op Amerika. Gisteren maakte de directie van Cu- vhrd bekend dat de maatschappij dit jaar werkt met aanzienlijke verliezen dat zij heeft besloten de kwestie van ®en nieuw passagiersschip opnieuw te overwegen. Aangezien een aantal con servatieve Lagerhuisleden in de cam- Pagne voor de algemene verkiezingen y&n 1959 hun kiezers hadden beloofd te weren voor de bouw van een groot pas- sngiersschip ter vervanging van de i'Queen Mary", hadden de leden van de j-abourfractie gisteren gemakkelijk spel, oen zij gedurende bijna een half uur p mmister van vervoer te lijf gingen, haaldelijk eisten zij het ontslag van «onfortuinlijke minister. De heer Mar- ftin maakte duidelijk dat een herzie den Van besluit voor de bouw van Cun nieuw passagiersschip door de <Jfv/a maatschappij zou betekenen dat reken maatschappij nu niet langer kan Zit 7 n °P een regeringssubsidie, als zou besluiten alsnog over te gaan tot de bouw van een schip van 75.000 ton of zelfs van een kleiner schip. Conservatieve Lagerhuisledeu waren gisteren eveneens verontwaardigd, migen omdat zij van mening zijn de regering nooit had moeten be om een subsidie te verlenen aan een particuliere maatschappij, anderen omdat het besluit van de umird-maat- schappij een ernstige klap betekent de Britse scheepstouwers en nun perso neel. De verdediging van minister atar- P.les was, dat de regering haar verkie zingsbeloften had nageleefd door het ter beschikking stellen van een som van 180 miljoen gulden en dat het niet haar schuld is dat de Cunard-Maatschap pij teruggekomen was op haar besluit. Het is nu duidelijk, nadat genoemde maatschappij de Britse regering in niet geringe mate belachelijk heeft gemaakt, dat de tijd voor grote prestige-schepen voorby is. Het is eveneens duidelijk dat de Cunard-Maatschappij niet een tweede keer behoeft aan te kloppen voor regeringshulp. WASHINGTON, 20 okt. (Rtr) Jo seph Reap, de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken, heeft verklaard dat de jongste aan de westerse bondgenoten overhandigde Russische nota's niets anders bevatten dan een herhaling van hetgeen reeds in Russische nota's van 2 september, die handelen over de luchtwegen naar Berlijn, is vermeld. Reap voegde hieraan toe dat de V.S. hun standpunt te dezen by vele gelegen, heden duidelijk uiteen hebben gezet. Het laatst is dit geschied in de Amerikaanse nota die 8 september in Moskou wprd overhandigd. In deze nota ver- wferp Amerika de bewering in de Rus- oUcJie nota van 2 september, dat de luchtwegen tussen West-Duitsland en West-Beriün werden gebruikt voor het overbrengen van „spionnen saboteurs, rèvanchisten en oorlogophitsers". kratische partij (vertegenwoordigd door partijvoorzitter dr. Mende en de voor zitters in Noordrjjnland-Westfalen, Ham burg en Baden-Württemberg). Tijdens een middagpauze, die dr. Mende benutte om de FDP-fraktie ir de Bondsdag van het verloop der be sprekingen op de hoogte te brengen, toonde de liberale partijleider zich zeer optimistisch. Hjj verklaarde dat een coalitie „zeker zou lukken". De besprekingen werden vandaag voort gezet. In liberale kringen is men evenwel aanzienlijk minder optimistisch dan dr. Mende. De FDF voorzitters in Slees- wijk-Holstein, Hessen en het Saarge- bied hebben gedreigd hun functies te zullen neerleggen, wanneer de F.D.P. zitting neemt in een kabinet dat door dr. Adenauer wordt geleid. De jonge li beralen hebben Mende eveneens ge maand zich verre te houden van een re gering onder Adenauer. Ook de schrif telijke verzekering, die dr. Adenauer bereid is te geven, dat hij tijdig genoeg zal aftreden om zijn opvolger de kans te geven zich in te werken voor de ver kiezingen in 1965 is de anti-Adenauer- vleugel in de FDP niet voldoende. Na het gesol met Adenauers kandidatuur voor het presidentschap in 1959 gelooft men niet meer aan dergelijke toezeg gingen. Dat de kabinetsljjst nog geenszins gelijk staat met „het kabinet" blijkt uit de omstandigheid, dat de partijraad van de F.D.P. pas zaterdag in Bonn het vonnis zal vellen over dr. Mendes pogingen zijn party een aandeel te ge ven in de regeringsverantwoordelijk heid. Als de raad hem een votum ont houdt, kan men de kabinetslijst wel weer verscheuren en opnieuw beginnen, Omdat president Lübke geen minder, heidsregering wenst, komt dan ver moedelijk een kabinet op brede basis (met alle partijen er in) aan de orde. WASHINGTON, 20 okt. (UPI) Pre sident Kennedy heeft gisteren opnieuw verklaard, dat de Verenigde Staten ge kant zijn tegen toelating van communis tisch China tot de Verenigde Naties. DEN HAAG, 20 okt. Gistermorgen zijn bij een ongeval op de handgranaat- haan op de Rucphense Heide twee mi litairen, de 28-jarige eerste luitenant W. A. W. van Dooremaal uit Breda en de negentienjarige dienstplichtige sol daat J. Maas uit Groede om het leven gekomen. Beiden behoorden tot het korps commandotroepen. Hoe het ongeluk zich precies heeft toe gedragen is niet bekend. De leden van een groep militairen moesten beurtelings een granaat werpen. Toen soldaat Maas aan de beurt was begaf hij zich samen met de instructeur de luitenant naar de plaats vanwaar de granaten wor den geworpen. De achterbljjvenden hoor den een explosie. Toen er daarna nie mand van achter het muurtje vandaan kwam, gingen zij kijken wat er was ge beurd. Zij vonden de luitenant en de soldaat dood. Het werpen met scherpe handgranaten is een deel van de voortgezette oplei ding van de commando's. den HAAG, 20 okt - Voor de Ne derlandse dames-basketballploeg, die Hinsdae 24 oktober a.s. in de Apollo- hal te Amsterdam tegen Wèst-Düitsland uitkomt, zijn de volgende speelsters ge- splpcteerd: Annie Koper-Van Es( aan voerster), Els de Groot, Jeanne Knoop, LenyRemeyer-van der Velde, Leny Re- nout-van Beek en Ria Schouten (allen Blue Stars), Bep Dijkstra, Els van der Heiiden Dies Schipper en Greet Duyf (allen AMVJ), Hilda Draak, (AGON) en Henny van der Laan (HOC). Coach is Tan Burgert. De Duitse ploeg zal bestaan uit: mevr. M Biller (aanvoerster), A. Gunther, n Holl M, Buttner, J. Kndek, A. Gruber,' R. Zdrabek, U. Becker, E. Zaczok, G. Spille en E Volgt Als coach zal fungeren de heer L. Waldowski. De Nederlandse heren-bondsploeg, die onder de naam „Springbokken" die zelfde avond, eveneens in de Apollo-hal, het Belgische kampioensteam Antwerp se als tegenstander heeft, is als volgt samengesteld. Gunther van der Berg, Ton Boot en Wim Franke (allen The Wolves), Henny Braun, Hans Perrier en Jan Driehuis (aanvoerder) (allen Blue Stars), Kees Smid, Rob Sterker en Ger Kok (allen Landlugt), Rinus de Jong en Frans de Haan (beiden The Arrows) en Jan Joubert (Punch). Coach is Jan Janbroers. ENSCHEDE, 20 okt. - In het zesde en voorlaatste ronde van he* internationa le ESGOO-schaaktoernooi is de span ning nog toegenomen. Duckstein slaag de erin mede aan de leiding te komen, doordat hijzelf won en Guimard reeds na 17 zetten de vrede met Rollstab te kende. Wade staat tegen Keiler een pion voor, maar het is niet zeker dat hij kan winnen. De uitslagen zesde ronde: Keiler iZwits.) - Wade (Nw. Zee.) afgebr.; Gui mard (Arg) - Rellstr.b (W.Dld.) Van Gooi (Ned) - Heidenfeld (Zd Afrika) 0 - 1; Van de Pol Ned.) - Duckstein (Oostenr.) 0-1; de stand 1-2 Duckstein en Guimard beiden 4-1/; p, 3. Keiler 3-'/j p en 1 afg. part., 4. Wade 3 p. en 1 afg. part., 5. Heidenfeld 3 p. 6-7. Van de Pol en Rellstab beiden 2 p., 8. Van Gooi (Ned. y, p. (Van onze sportcorrespondent) VOLENDAM, 20 okt. Vanmorgen heeft de midvoor van Volendam Dick Tol bericht ontvangen van de K.N.V.B. dat hij wegens het incident in de wed strijd FeijenoordVolendam voor vijf wedstrijden is geschorst, waarvan twee wedstrijden voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. ANDERSEN .teruggekomen. De schaatsliefhebbers in Noorwegen hebben met de vuist op tafel geslagen. Het moet uit zijn niet onze onbeduiden de rol in Europese en wereldkampioen schappen, gromden zy. Ons land met zoveel natuurlijke ijsbanen wordt zelfs door een natie als Nederland overtrof fen. Dat moet veranderen. Het zal ver anderen, heeft de Noorse schaatsenry- dersbond beloofd. En om zijn goede wil Advertentie (met 't baardje) (met de baard) te tonen stak hy zijn voelhoorns uit om in hef buitenland een bekwame trainer te vinden. Het resultaat daarvan was dat de Noor Hjalmar Andersen Zwe den in de steek liet om het schaatspres- tige in zijn geboorteland omhoog te gaan brengen. Enkele jaren geleden vertrok Ander sen naar Zweden om daar de schaats- trainers instructies te geven. Het bleek een groot succes. De Zweedse rijders profiteerden met volle teugen van de lessen die de drievoudig Olympische kampioen gaf en groeiden als schaats land zelfs over Noorwegen heen. Zeker toen Ivar Nilsson als jong talent Ander- sens raadgevingen in de practijk ging brengen. In Noorse kringen nam r.iet de schaats- hausse in Zweden de verbittering toe over de conservatieve houding van de eigen bond, die Hjallis zonder meer had laten vertrekken en hem geen bevre digend aanbod wilde doen. Van do wijze van training deugt letterlijk niets, jammerde men toen de Noorse schaat sers door Rusland, Zweden en Neder land werden overtroefd. Er moet fris bloed bij komen. Ligt het niet voor de hand dat we onze eigen Hjallis terug halen door een aantrekkelijke overeen komst?" De kogel is door de kerk. De befaam- Noorse hardrijder, die vóór de Russische activiteiten in deze sport, jarenlang aan de top troonde, komt terug. Hij is tot algemeen trainer benoemd met assisten tie van een man, die tot enkele jaren na de oorlog wereldrecordhouder was op de sprint, namelijk Hans Egnestan- gen. Deze combinatie van specialisten op de lange en korte afstand is door de Noorse schaatswereld me', gejuich be groet, want men vertrouwt er vast op dat beiden binnen korte tijd Noorwegen weer aan de top zullen brengen van de inmiddels zo sterk bezette schaatsladder, k De velden, waarop zich de wedstrij den voor het wereldkampioenschap voetbal in Chili afspelen, zijn niet zo goed als Wembley of dat van Arse nal, maar er staat gras op. Dit heeft de voorzitter van het Chileense orga nisatiecomité medegedeeld toen hij in Europa de zaken kwam bespreken. Het programma voor dit wereldtoer- nooi is in grote lijnen in kannen en kruiken. Er worden in totaal 32 wed strijden gespeeld, te beginnen op 30 mei en met de finale op 17 jüni. Daar voor komen vier stadions in aanmer king: te Santiago, Arica, Vina del mar en Rancagua. Voor de tien ontmoe tingen in de hoofdstad Santiago is nu al geen kaartje meer te krijgen. Als men dan beseft dat het stadion 77.000 toeschouwers kan bergen, is het wel duidelijk dat de Zuidamerikanen het voetbalfestijn met spanning verbeiden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling vier stadions meer in te schakelen, maar een aardbeving verijdelde di' plan. Een derde gedeelte van het land moest weer worden opgebouwd. De deelnemende landen zullen twee maal per week aantreden, waarbij de loting in februari zal beslissen hoe he' wedstrijd-schema wordt. Die loting wordt overigens „voorbereid". Het is niet mo gelijk dat bijvoorbeeld Brazilië. Spanje Argentinië en Engeland (of Portugal' by elkaar in één groep komen. Het stre ven is in elke poule een Amerikaans land en een Europese topploeg te plaat sen en zo de zestien landen in poules van ongeveer gelijke sterkte in te delen. De financiële perspectieven voor de organisatie lijken niet ongunstig. Men rekent op zeer hoge recettes en is er vrijwel zeker van dat er een record za' worden gevestigd voor de geschiedenis van de wereldkampioenschappen met een totale recette van vijf miljoen dol lar plus 200.000 dollar aan televisierech ten. Men is zelfs zo royaal om voor he maken van radioverslagen geen koste in rekening te brengen. LONDEN, 19 okt. Algemeen wordt verwacht, dat de beroemde Engelse voetballer Jimmy Greaves, die momen teel in Italië speelt, maar zich daar vr(j ongelukkig voelt, binnen vier we ken weer terug zal iün by zyn oude club Chelsea. Chelsea is vastbesloten de onderste regionen van de eerste divisie te ver laten en wil het publiek terughalen naar Stamford Bridge, waar men 80.000 toeschouwers kan ontvangen. De greep naar da ouda roem en glorie begon met de manager Ted Drake enkele we ken geleden de laan uit te sturen. Thans is de club voornemens een fortuin te basteden aan een nieuwe achterspeler, een nieuwe halfspeier, een nieuwe ma nager... en Greaves. „Als alles volgens plannen verloopt, komt Chelsea er weer loven op hoewel de clubkas een stevige aderlating zal ondergaan," verklaarde een zegsman. Eerst wil Chelsea tenminste 40.000 pond bieden voor Pat Crerand, vleugel- lalf van Glasgow Celtic en het Schotse elftal. Vandaag reist de secretaris, John Battersby naar Schotland om te trach ten deze zaak te beklinken Als het met Crerand niet lukt, wil Chelsea proberen Billy Stevenson over te nemen van Glasgow Rangers. Vervolgens zal wor den geboden op Ray Wilson, achterspe ler van Huddersfield en het Engelse elf- lal Hem wil Chelsea aanvoerder ma ken. En als Milaan Chelsea zou willen benaderen om Greaves weer aan zijn oude club kwijt te raken, zou men daar gretig op ingaan. Chelsea heeft Milaan een bod van ongeveer 90.000 pond gedaan, om Jimmy Greaves, die in april van dit jaar voor 80.000 pond was verkocht, terug te krij gen. Dit is verklaard door de voorzit ter Joe Mears. Mears is bereid Milaan de 80.000 pond terug te betalen die het voor Greaves heeft betaald, plus de onge veer 5.000 pond die Milaan aan Grea ves heeft betaald toen hij het con tract ondertekende en bovendien wil Mears er nog wel wat bij doen als schadeloosstelling, Chelsea hoopt Grea ves de volgende week al te kunnen opstellen in de thuiswedstrijd tegen Birmingham. Een woordvoerder van Tottenham hotspur heeft tegengesproken dat zijn club Greaves wil overnemen van Mi laan. Ongetwijfeld zou Greaves die met 100.000 lire is beboet omdat hy zondag in de competitiewedstrijd tegen Modena niet zijn best heeft gedaan het liefst naar Tottenham gaan. Maar Chelsea heeft wat dit betreft meer ambities dan Tottenham. PARIJS, 20 okt. De strijd om het Europees prof-bil jard-kampioenschap kader 47-2 is voortgezet met de partijen van de zesde dag. De Belg wafflard en de Fransman Marty, die beiden hun partijen wonnen, komen zaterdag in de finale uit. De uitslagen van donderdag zyn: Marty (Fr) 400 3 190 133.33; Du- fetelle (Fr) 193 3 100 64.33; Wafflard (B) 400 8 164 50; Co te (Fr) 222 8 78 27.75. DOETINCHEM, 20 okt. De interna tionale Club van Nederland zal hier 4 en 5 november uitkomen tegen een team van de Cambridge University. De ploeg van de IC Nederland bestaat uit de vol gende spelers: P. van Eysden, H. Go- ris, E. Schneider, R. Kuypers, W. Breu- kink en Bijker. AMSTERDAM, 21 okt. De bonds coach Elek Schwartz heeft donderdag middag na de laatste centrale training in het Olympisch Stadion het Nederland se elftal, dat zondag in Boedapest tegen Hongarije zal spelen, als volgt samen gesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord), achter: Wiersma (PSV) en Veldhoen (Feijenoord), midden: Kreyermaat (Feijenoord), Pronk (Ajax) en Muller (Ajax), voor: Van der Kuil (PSV), H. Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Van der Gijp (Feijenoord) en Bosselaar (Sparta). Reserves: Lagarde (DHC)Ouder- land (Ajax), Swart (Ajax), Kerkhoffs (PSV) en Wagemakers (Alkmaar). De Feijenoord-speler Rinus Bennaars is wegens een knieblessure niet beschik baar. DORTMUND, 20 okt. Donderdag avond is voor 7.000 toeschouwers het startschot gelost voor de 145 uur du rende Zesdaagse van Dortmund waar aan 15 koppels deelnemen. Een der combinaties wordt gevormd door het Nederlandse duo Jo de Roo- Jan Plan- taz. Peter Post rydt met de Luxembur ger Gillen. Aan de start van de zesdaagse ging een amateur-stayerwedstryd van 50 minuten vooraf. De rit werd gewonnen door de Westduitser Leonhard Preuss die 50,2 km aflegde, wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van 60^0 km/u. De Nederlandse wereldkampioen Leen van der Meulen werd tweede op 480 meter, op 20 meter gevolgd door Bert Rometfn. BOSSELAAR .weer zelfvertrouwen. 1 inus Bosselaar heeft plotseling weer plezier in voetballen. Zater dag kwam er een bericht van de K.N.V.B., dat iedereen behalve Sparta's linksbuiten zou hebben ver wacht: Stuur onmiddellijk je pas op; je gaat met het Nederlands elftal naar Boedapest. Dat had hij juist nodig om over een enorme deceptie heen te ko men. „Al weken speelde ik slecht", vertel de Bosselaar toen hij dinsdag voor het eerst sinds lange tijd weer van de par tij was op een van de trainingsbijeen komsten in Den Bosch van het Neder lands elftal. „Ik wist, dat het de laatste tyd soms bar en boos was. En als je dan de pech he-bt, dat je hele elftal niet „draait", kom dan maar eens over de narigheden heen. Daar kwam nog bij dat wij thuis moeilijke dagen hebben beleefd. Myn moeder was ernstig ziek mijn vader had daardoor nauwelijks tijd om in de zaak te zyn en het gevolg was, dat ik het dus bijzonder druk had Zoiets hang je natuurlijk niet aan de grote klok, maar het doet je toch dubbel PÜn als het publiek je hoont, omdat je slecht speelt. Ik ging op het laatst met tegenzin naar Sparta. Wat je na een wedstrijd al niet van de mensen op straat te horen kreeg Het publiek is toch wel wreed. Waar om begrijpt het niet, dat je steeds banger wordt als je de „boehs" van de tribunes hoort. Als je twee kansen hebt gemist, hoop je op het laatst dat je geen derde zult krijgen. Je zou die ook eens kunnen missen..." Tinus Bosselaar heeft zondag weer goed gespeeld. Hij inspireerde Sparta en had een groot aandeel in de over winning op Rapid J.C. En „het publiek" klopte hem vanaf maandag weer fors op de schouders: Tinus, je was gewel dig; Tinus, je bent een held. Intussen maakt Bosselaar zich by alle vreugde om zijn uitverkiezing voor het Nederlands elftal toch wel zorgen Het is niet prettig", zegt hij, „om linksbui ten te spelen als je wiet dat CoenMou- lijii de beste van het land is, maar thuis moet blijven. Je hebt op die manier niet het gevoel, dat je voor volgende wedstrijden je plaats kunt verdienen. Heus, hij is de beste. Mijnheer Kieboom is met gek. Als hjj een speler naar Feijen oord haalt, reken dan maar, dat die kan voetballen". Advertentie Uxilalfabritkaa Emit* Locksfeer N.V. Hulst (Z)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11