Douwe Egberts HMli fSBSjiSi Bollenvak begint aan tweede fase werkmethodeverbetering Prof. Vondeling spreekt over wereldvoedselvoorziening Waals hervormd predikant spreekt over abhé Couturier Dames van ADO 2 lijden nederlaag tegen TYBB TEENAGER PERMANENT f 1 O.- SALON TRUDY KEITZ ZOEKT U EEN GOEDE, GEBRUIKTE AUTO? GARAGE „DEN HOUT" GARAGE „DEN HOUT" L00NADMINISTRATEUR ASSISTENTE VERKOOPSTER ASSISTENT ADMINISTRATIE NU AAN DE BEURT ÏÏÏV r kg Ds. Baudraz gaat in Zwitserland oecumenisch werk voortzetten Handbal Haarlem en omstreken De Blinkert 3 wijst Full Speed 2 in derde Mas met 4-3 terug a) BANKWERKERS/LASSERS b) LEERLING-LASSERS PROVINCIAAL ZIEKENHUIS VRL. ADMINISTR. KRACHT PAGINA 13 extra-kwaliteitbeschermende goudstaniöl'Verpakking Douwe Egberts Pickwick theeEen verfijnde thee voor ieder, die een kern achtige Engelse smaak prefe reert. Let ook op de afschenk, zo goudkleurig en rijk! Engelse Melange (Groen etiket) 90 ct. Ceylon Melange (Geel etiket) 108 ct. WMÊ&miÊllll Schoferweg 45 Telefoon 57300 Vraagt U dan eens bij 1 DAF DE LUXE 1959 - neg geen 20.000 km gelopen, als nieuw, slechts 2600. Wagenweg 164-168 - Telefoon 12158 en 15056 J. G. NEUS Zn. N.V. Kromhoutstraat 52 - IJmuiden - Tel. 02550-7041 vraagt met spoed een geroutineerd zelfstandig FIRMA G. A. RUIGR0K ZONEN Bij het nabij SANTPOORT GEMEENTE BENNEBROEK Schoonmaakster Stiefmoderlijk Elk bloemstukje met veel zorg gemaakt arl v. Empelen Commissie Drie groepen Centrum Internationale Lezingen Bij inbraak 2700 gestolen ^°or sigarettenpeukje? Betere accommodatie in Zandvoort Brid ge-competitie Spruijt-Germeraad aan de leiding M. Hoole kampioen vierde klasse libre Klein biljart De brie' uit 1946 Hoogtepunt Remmen bij invoegen K.A.V.-Oud Schoten De bestemming van de toto-gelden ^•;v^y v.y.y.j Wij hebben voor U, onder garantie: 1 DAUPHINE 1956, geheel gerevideerd, opnieuw gespoten en bekleed voor 2750. 1 DAUPHINE 1958/'59 in zeer goede staat 2850.— 1 DAUPHINE 1959 met sohuifdak en kunst lederen bekleding f 3500. 1 DAUPHINE 1960 slechts 35.000 km gelopen 4000.— fDAUPHINE 1960/'61 met sohuifdak en kunst leer 4500. bovendien.een 3-tal RENAULT 4 van 1900. 2600.— en 3400.— en GEVRAAGD EEN ERVAREN Bekend met het gehele manufacturenvak. Voor prima kracht hoog salaris. B. BULLE - Gen. Cronjéstraat 51—55 Haarlem GROOT KANTOOR vraagt voor haar afd. Loonadministratie een die in het bezit is van een Mulo diploma en bekend is met Sociale wetten. Leeftijd tot 23 jaar. Sollicitaties worden gaarne ingewacht onder no. 23824 bureau van dit blad. Zij, die in het bouwbedrijf werkzaam zijn (geweest), genieten de voorkeur. Goed salaris. Na gebleken geschiktheid opname in het pensioenfonds. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. Leidsevaart 270 - VOGELENZANG hééft onmiddelijk plaats voor: Geboden wordt: rfc Goed loon 4- premietoeslag •li Reiskosten- en werkkledingvergoeding 4i 5-daagse werkweek. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 5 uur of na tele fonische afspraak. Telefoon 03502 - 6314 en 6828. is in een aantrekkelijke en gevarieerde werk kring plaats voor een bjj de afd. Inkoop. In het bezit van het diploma ULO. Kantoorervaring is gewenst. Salaris voor 21-ja- rigen en ouder 308,tot 406,per maand, afhankelijk van bekwaamheid en ervaring. Voor jongeren jeugdaftrek. Brieven onder letter AI aan de Economisch Directeur. Burgemeester en wethou ders van Bennebroek roe pen gegadigden op voor de functie van voor de openbare lagere school en/of de openbare kleuterschool aan de Klei ne Sparrenlaan. Hte loon bedraagt f 1,75 netto per uur; bij schoon houden van beide scholen is het maximaal aantal werkuren 26. Sollicitanten dienen zich schriftelijk aan te melden binnen 8 dagen na ver schijning van dit blad. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Op ons hoofdkantoor te Haarlem vragen wij een Leeftijd 1621 jaar. Mulo-opleiding gewenst. Geboden wordt: een 5-daagse werkweek een goed salaris een waarderingspremie vrijvervoer op ons lijnennet. Schriftelijke sollicitaties te richten aan afd. personeelzaken, Leidsevaart 396, Haarlem. SASSENHEIM, 25 okt. Het bollen vak is op vele terreinen bezig een achterstand in te halen. Het Alderson- rapport deed de exporteurs op Ameri ka wakker schrikken, daarna verscheen het rapport-Bakkenist. Wat men nooit voor mogelijk had gehouden, gaat nu gebeuren: verschillende firma's gaan een belangengemeenschap aan. Ook de Commissie Werkmethodeverbetering zit hiet stil. Ht eerste project is nauwe lijks achter de rug of men gaat aan hummer twee beginnen. Nam men eerst de werkmethoden in •churen en op het land onder de loep, thans komen de kantoren aan de beurt. M.a.w. de administratie gaat op de helling. Het project zal een uitgave ver gen van ongeveer 130.000,-. Her rijk betaalt 20 pet. met een maximum van 30.000. Het vak zelf zal ongeveer een ton op tafel moeten leggen. Voor men een punt achter dit project kan zetten, zullen twee jaar zijn verstreken: één jaar voor het eigenlijke onderzoek, een half jaar voor het geven van voorlichtings ken van de gegevens en nog eens een half jaar voor het geven van voorlichting bijeenkomsten e.d. Dat deelde drs. J. van Nieuwkoop mede tijdens een in Het Oude Koningshuis te Sassenheim gehouden persconferentie. Het was, aldus drs. Van Nieuwkoop, twee jaar geleden logischer geweest te beginnen met de administratie. Immers deze hoort tot de basisstructuur van de zaak en zij is de bron, die de gegevens Verschaft welke men nodig heeft. De ad ministratie is in het bollenvak altijd stiefmoederlijk behandeld. Men be schouwde haar als een noodzakelijk kwaad, waaraan men zo min mogelijk ten koste moest leggen. Men had te maken met een natuurprodukt, dat wat de bedrijfsuitkomsten betreft, grillige hjnen vertoonde. Waarom alles nauwkeu rig vast te leggen als men aan de cij- Advertentie tot ware bloemsierkunst. BLOEMENMAGAZIJN Heemstede Zo onthoudt U gemakkelijk ons telefoonnummer: 3-80-80. fers toch niet het minste houvast had voor het bepalen van het beleid, zo redeneerde men. Men is wel overstag gegaah, maar enkele jaren geleden was de tijd niet rijp voor het starten van een campagne om de administratie aan te passen aan de eisen van de tijd. Daar om begon men het onderzoek naar mo gelijkheden om de werkmethoden in de schuur en op het land te verbeteren. Dat project werd een grandioos suc ces. Tweeduizend ondernemers volgden de tweedaagse cursussen en haalden daaruit vele praktische tips die ze pas klaar konden maken voor het eigen be drijf. De kosten bedroegen 100.000, waarvan de helft door het Rijk en de helft door het Centraal Bloembollen Comité werden gedragen, achter de rug is, staat weer een derde Wanneer het project administratie" achter de rug is, staat weer een derde op het programma: ,,De commerciële organisatie en het commerciëel beleid". Met de uitvoering van het project ad ministratie is belast een commissie. Het dagelijks bestuur bestaat uit de he ren drs. J. van Nieuwkoop, Sassenheim (voorzitter), A. H. Bergman, Sassen heim (plv. voorzitter), L. de Bruyn, Sas senheim (secretaris-penningmeester) en H. A. G. de la Mar, secretaris-penning meester van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Het dagelijks bestuur wordt bijgestaan door een werkgroep van deskundigen, waaronder twee accountants (de heren K. Volder uit Amsterdam en J. V. Huys- man uit Utrecht) en door het ETI (Eco nomische Technologisch Instituut voor Zuid-Holland) te Rotterdam. Daarnaast is nog een derde (technische) commis sie benoemd, bestaande uit functionaris, sen, werkzaam in het bloembollenbe- drijf, wier taak het is min of meer als tegenspeler van de werkcommissie op te treden. Men zal de bedrijven splitsen: catego rie A: de kwekerijen, b. de middelgrote exporteurs en c. de kwekers-exporteurs. Dit onderscheid is gemaakt omdat de verschillen in deze drie typen onderne mingen ook een verschillende benade ring van het vraagstuk der adminis tratie vereisen. Het programma voor de drie categorieën ondernemingen omvat een drietal onderdelen, n.l. onderzoek, algemene voorlichting en bedrijfsvergelij king. Er zullen, als het onderzoek is af gesloten, ook boekjes over verschenen. Met de uitvoering van de werkzaam heden wordt dezer dagen begonnen. HAARLEM, 24 okt. Gisteravond hebben de organisaties, die zijn aange sloten bij het centrum voor Internatio nale lezingen te Haarlem, in de Muziek zaal van restaurant Brinkman de zes tiende verjaardag van de Verenigde Naties herdacht. Prof. dr. A. Vondeling, oud-minister van Landbouw en Visserij, bfl van de Tweede Kamer en van de Raad van Europa, sprak over „De Ver enigde Naties en de wereldvoedselvoor- fciening". De wethouder van Onderwijs van de gemeente Bloemendaal, mejuf frouw dr. M. E. Nolte, die de herden kingsavond presideerde herdacht in haar inleidend woord op treffende wijze de tragische dood van secretaris-gene raal Dag Hammarskjold. Mejuffrouw Nolte waardeerde in de overledene voor- ai de menselijkheid, die altfjd in zijn Politieke activiteiten aan den dag was Setreden. Met het oog op de huidige wereld-situatie verklaarde zfj er van overtuigd te zijn, dat de zestiende ver- Jaardag van de V.N. niet in jubelstem ming moest worden gevierd, maar eer der in het ernstige besef, dat de moei lijkheden zich voor de V.N. opstapelen, oat er grootse dingen moeten worden gepresteerd, vooral ten aanzien van de voedselvoorziening. Mejuffrouw Nol te durfde geen positief antwoord te Keven op de vraag, of de Verenigde Naties zich kwalitatief in stijgende lijn bevinden. Zij twijfelde eraan, of dit we reld-gezagsorgaan wel in voldoende ma te aan kwalijke machten weerstand biedt. VEe" Y?-n de voornaamste punten uit van fle Verenigde Na ties behelst de bevordering van voedsel voorziening in onderontwikkelde gebie den en in landen, waar door velerlei natuurlijke oorzaken hongersnood kan ontstaan zei prof. dr. Vondeling aan het begin van zijn interessante lezing over het probleem van de voed selvoorziening in de wereld. Van de 2800 miljoen mensen, die op fle aarde wonen, wordt naar deskundige schatting zeker de helft dagelijks door gebrek aan voeding of door de gevol gen van slechte of eenzijdige voeding bedreigd. Het grote percentage van de kindersterfte in sommige gebiedsdelen en de lage gemiddelde leeftijd, zijn er het bewijs van, dat honger en onder voeding in het grootste gedeelte (twee derde) van de wereld_ norinale, dage lijks verschijnselen zijn. Het behoeft geen betoog, dat landen, waar geen honger en ondervoeding voorkomt, ver- Plicht zijn te helpen. Zu doen dit ook volgens prof Vondeling, maar dikwijls Haarlem, 25 okt. Tussen maan- °agavond en dinsdagmorgen is mge- oroken in een grossierderjj aan dejtie- ensingei. In het kantoor werd een muu uis geforceerd, waaruit de ongewenste ezoekers 1.700,— en een bedrag van hamener l-000»aan vreemde valuta aanA^TPOORT. 25 okt. In een pand eer, Boemendaalsestraatweg, waar ge0r,o flkel werd ingericht om zaterdag lijsten te worden, raakte een doos met deliik ?n fotopapier in brand, vermoe- Peukin tengevolge van een sigaretten- vloerifi' ontstonden brandgaten in hart 15 ed en linoleum. De brandweer net vuur snel geblust. zeZvanmv°°,RT' 25 okt Ten «adhui- pen vn^r.Sanflvoort zjjn enkele ontwer- tvederonLP 1 e herziening van het door zaï^w^ visie gelegd. Daar- »Zuiderharm i worden het hotel restaurant tt!L .^den en het café bedrijf» ei ..Kiefer te vergroten met 2iging bPtnS?°arui?lten- De derde wü- tot winkel 711 vi bestaande bestemming •n ahiusérrfentoK 3a?rin ook „horeca". den toegelaten druven kunnen wor- echter nog niet in voldoende mate. De spreker sprak zeer waarderend over het feit, dat in de V.N.-vergade- ring verleden jaar een resolutie is aan genomen, waarin men overeen kwam om „het voedsel-overschot" in bepaal de landen in ogenschouw te nemen. De Voedsel- en Landbouworganisatie van de V.N. (de F.A.O.) heeft deze resolu tie toegejuicht en beziet haar als een deel van de anti-honger-actie Ondanks alles hebben de V.N. aan gaande de voedselvoorziening grote plannen. Allereerst zijn zij van plan in gebieden, waar te zijner tijd voed- sel-tekorten kunnen optreden, het aan leggen van voorraadschuren te be vorderen. Ook willen zfj in bepaalde landen met medewerking van de ver schillende regeringen voedsel als beta lingsmiddel invoeren. Het voornaamste streven is wel, dat zij de „eigen produk- tie" in de bewuste gebieden willen op voeren, zodat zij in grotere mate „self supporting" kunnen worden. De V.N. willen in onderontwikkelde gebieden de eigen produktie met twee a drie pro cent doen stijgen. Na de lezing van professor Vonde ling werden enkele interessante films vertoond, waarin de voedselvoorzie ning ter sprake kwam. Ook werden de vele aanwezigen, onder wie veel scholieren, in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. HAARLEM, 24 okt. Na de vierde zitting van de parencomnetitie van de Nederlandse Bridge Bond Kennemer- land wist hen naar Spruijt-Germeraad de eerste plaats te heroveren; het ver schil met de naaste concurrenten is overigens nog zeer gering. In de eer ste klasse handhaafden Denekamp- Meijer hun fraaie positie. De huidige stand is als volgt: Hoofdklasse: 1. Mevr. Spruijt-Hr. Germeraad 2. Hrn. Groen-Mr. Koch 3. Hrn. Daniëls-Prins 4. Mej. Bijleveld-Hr. G. Kamoen 5. Mevr. Flint-Hr. Polak 6. Hrn. Fels-Nederkoorn 7. Hrn. Strengers-Winter 8. Hrn. BakkerZonjee 9. Hrn. Bergisch-Willemse 10. Mr. v. Löben Sels-Hr. Streugers 182 180 179 178« 178 176 !4 17214 172 17114 17114 228,52 219.91 217,36 214,35 212,04 209,73 209,25 20695 205.92 204.39 Eerste klasse: 1. Hrn. Denekamp-Meijer 2. Hr. en Mevr. Bakker 3. Ds. de Leeuw-Rienstra 4. Hrn. van Buuren-Frank 5. Ds. van Item-Luesken 6. Hr. en Mevr. Pesch 7. Hrn. Beukenkamp-Ramakers 8. Hrn. HeugensPatist 9. Hr. en Mevr. de Looper 10. Mevr. Schreiner-Hr. Schuld Tweede klasse: 1. Hr. en Mevr. Crolla 185 K 2. Ds. KlootsZürcher 184 3. Hr en Mevr. Hazevoet 181% 4. Ds. Horsmeijer—Koperberg 180)4 5. Ds. Bakker—v. d. Goes 17314 6. Hr en Mevr. Hogestein 17214 HAARLEM, 24 okt. De eindstand van de wedstrijden om het kampioen schap vierde klasse libre klein biljart van de K.N.B.B. afdeling Haarlem is be kend. De wedstrijden zijn gespeeld in café Engwerda, L. Begijnestraat te Haar lem. Kampioen: M. Hoole: 514, 259, 12, 198, 12- Cleasen: 506, 263, 16, 192, 12; Jasper sen- 505, 237, 17, 213, 9; Hesselman 495, 213* 18, 232, 8; Annót: 492, 217, 20, 226, 7; Nieuwenhuizen: 370, 203, 15, 182, 4; Jan sen: 424, 253, 11, 167, 4; Nijman; 364, 233, 8, 156, 0. De heren Jaspérsèn, Hesselman en Annót promoveren. HAARLEM, 25 okt. Er was veel belangstelling voor de inleiding, die de Waals hervormd predikant, ds. J. F. Baudraz, gisteravond in de vergaderzaal van „De Schuijlenburcht" hield over de Franse abbé Paul Couturier en diens oecumenisch werk. De bijeenkomst was belegd door de Haarlemse afdeling der Sint Adelbertvreeniging, die behalve haar leden ook een aantal reformatori sche christenen had uitgenodigd. Onder de meerdere preisters, die de avond bij woonden, bevond zich deken Zwartkruis. Ds. Baudraz begon met een typeifijig van zijn huidige status als die van een man „zwischen den Zeiten". Hij doelde daarmede op zijn aanstaand vertrek uit Haarlem na zondag j.l. afscheid te heb ben genorren van zijn gemeente. Ds Bau draz gaat maandag naar Bern, waar hij zijn geestelijke arbeid in het bijzonder hoopt te richten op de oecumene. Zoals men zich zal herinneren, heeft ds. Bau draz samen met mgr. Diepenbrock de Couturier-kring in Haarlem opgericht, zijnde een bezinningsgroep van katho lieken en protestanten (goeddeels gees telijken), op welker initiatief in de laat ste twee jaren massale getuigenisbij een- komsten van christenen van diverse ge. zindten tijdens de internationale bid week zijn gehouden in de Haarlemse Concertzaal. In Zwitserland hoopt ds. Baudraz te komen tot de stichting van een Europees oecumenisch centrum, waartoe de nog wat zwakke fundamen ten ziin gelegd op een internationale bijeenkom!?, die enige tijd geleden op het landgoed „Schapenduinen in Bloe mendaal heeft plaats gehad. In zijn inleiding kwalificeerde ds. Bau draz een uit 1946 berende brief van de in 1953 gestorven abbé Couturier als een document van enorme betekenis. In die brief spreekt abbé Couturier on omwonden als zijn mening uit, dat de Franse katholieken een erkenning van schuld en spijt past wegens de wreedhe den welke de Franse protestanten (met name de Hugenoten) hebben moeten on dervinden tijdens de godsdiensttwisten en vooral in de bloedige Bartholomeus- nacht van 1572. De weerklank op die brief is enorm geweest. De protestant se professor J. Cadier van Montpellier getuigde in een antwoordbrief van dank baarheid en diepe ontroering over abbé Couturiers erkenning van een persoon lijk lijden wegens schuldbesef. Ds. Baudraz schetste voorts de ge schiedenis van de internationale bidweek (in oorsprong een Anglicaans initiatief) en de bijdrage van abbé Couturier, al die jaren leraar aan een middelbare school te Lyon, bij het verruimen van die week tot een interconfessionele chris telijke gebedsactie. In de dertiger jaren stemmen voor het eerst orthodox ooster se katholieken met het gebed der rooms- katholieken in, en één jaar na abbé Couturiers' dood, in 1954, beveelt ook de protestantse Wereldraad van kerken de gebedsweek voor de eenheid der Kerk aan. Van het grootste gewicht is daarbij de door abbé Couturier opgestel de gebedsformule, waarin de Heer ge vraagd wordt om „een eenheid zoals Gij die wilt en met de middelen die Gij wilt." Het hoogtepunt van de avond viel, zoals ook de voorzitter, mr. J. H. H. Zeelen- berg, in zijn dankwoord zou constateren, na de pauze, toen ds. Bandraz op bezielde wijze naar aanleiding van enige vragen zijn inzichten preciseerde. Het samen bidden van een eender gebed achtte hjj een wezenlijk moment in de gerichtheid op eenheid in Christus. Ieder bidt in de Kerk die de zijne is tot de eendere Heer; ieder belijdt schuld te hebben ten aanzien van de zonde der verdeeldheid; ieder vraagt om beili- Christus gegeven eenheid het resultaat ging en reiniging, dat eens een door ging van Zijn Kerk: een zodanige heili- kan zijn. Inmiddels kan bij alle dog matische verschillen, welke het ge- spreksondererp van theologen behoort te zijn, de christelijke liefde beoefend worden, krachtens welke katholieken en protestanten elkaar beschouwen als ern- stige christenen tussen wie geen plaats is voor wantrouwen en vrees. Ds. SANTPOORT, 25 okt. Op de rijks weg te Santpoort wilde de bestuurder van een personenauto zijn wagen invoe gen in de file tussen twee scooterrij ders. Toen de auto afremde reed de achterste scooter tegen de auto op. De berijder, de 41-jarige instructeur J. M. S. uit Haarlem, moest met een hersen schudding door de ongevallendienst naar de Maria-Stiehting in Haarlem worden overgebracht. HAARLEM, 25 okt. De K.A.V. af deling in de parodhie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten hield gisteravond een bijeenkomst in het parochiehuis aan de Lingestraat. Ondanks het slechte weer waren vrij veel leden en andere belangstellenden gekomen, om vol be langstelling te luisteren naar vele inte ressante bijzonderheden die de afde lingsaalmoezenier, kapelaan Chr. Vrie- sekoop vertelde over zijn reis naar het H. Land. Een grote hoeveelheid dia's hielpen mee het gesproken woord te verduide lijken en het was reeds laat toen tot slot een filmpje over deze reis, gedraaid werd. De voorzitster, mevrouw Ouderdijk, deelde mede dat de Kerstviering dit jaar vroeg zou vallen en wel op 15 de cember a.s. Deze zal worden opgeluis terd door een toneelgezelschap van Miep de Leeuw. DEN HAAG, 24 okt. Het bericht van de verleden week over de bestem- van de toto-gelden heeft enige verwar ring gewekt. Het bedrag van 6.777.000, dat de Nederlandse Sport Federatie uit de opbrengst van de per 31 juli afge sloten toto heeft ontvangen, is niet voor de huishouding van de NSF zelf bestemd. Het bedrag is door de toto- bestedingscommissie verdeeld. De sportorganisaties ontvingen voor trai ning, materiaal enz. 2.100.000,-, voor steun aan sportaccommodaties (ijsba nen, sporthallen enz. werd 1.996.000,- uitgekeerd. Voor het op te richten na tionale sportcentrum resteerde een be drag van 2.733.000,- Bandraz zag veel heil in het streven naar „herbronning" in Katholieke kring en verwachtte veel van ht komende concilie. De avond vond een treffend einde in het gezamenlijk bidden, op voorstel van voorzitter Zeelenberg, van abbé Coutu riers gebed om eenheid. HAARLEM, 24 okt. De vijf katho lieke teams, die afgelopen weekeinde voor de handbalcompetitie van het dis trict Haarlem en omstreken binnen de lijnen kwamen, hebben het er niet zo best afgebracht. Slechts één ploeg wist ziin wedstrijd in een overwinning om te zetten, te weten TYBB in de eerste klas dames dat op bezoek ging bij ADO 2. Naast het reserve-elftal uit Heemskerk werden het Hillegomse Concordia, IEV en TYBB 2 eveneens op een nederlaag getracteerd. De belangrijke ontmoeting in de derde klas dames tussen De Blin- kc-t 3 en Full Speed 2 met als inzet de eerste plaats leverde een zege voor eerstgenoemde op. De overwinning, die TYBB in de eer ste klas dames behaalde op het thuis- spelende ADO 2, dankte het voorname lijk aan meer doortastendheid van de voorhoede. Mej. Van Zanten opende voor de bezoeksters de score, waarna mej. Van Kesteren er 0-2 van maakte. Nadien benutte ADO 2 te ver opdrin gen van TYBB met het fabriceren van een tegenpunt (1-2). In de tweede helft zoijde mej. Braak voor een stand van 1-3 .De voorhoede van ADO 2 werd hierna nog vrij gevaarlijk, maar TYBB stond geen succes meer toe. Geheel in overeenstemming met de verwachtingen moest het Hillegomse Concordia in de Spaarnestad het hoofd buigen voor zijn leidende naamgenoot, die met 11-2 zijn superioriteit onder streepte. Ook voor IEV was het weer een trieste dag, aangezien het ditmaal met 7-1 bij Full Speed verloor. De Stand: Concordia 6 11 IEV fi a Full Speed 6 10 ADO 2 5 o Rapiditas 6 9 Concord-Hi 5 -2x 1Y Bb r x) 2 verl. pnt. Doordat bij DSO-Samen een arbiter verstek liet gaan en voor de ontmoeting HBC-IJmond 2 geen scheidsrechter be- schikbaar was. ging in de tweede klas slechts een wedstrijd door. De Blinkert heren ging alleen IJmond 2—De Blin- 2 trok naar Concordia 2 en zegevierde vlot met 0-6. Nu luidt de stand- Bilinkert 2 7 8 Samen Een 6 6 IJmond 2 6 7 DSO 5 5 Concord. 2 7 7 HBC 5 2 De strijd om de leiding in de derde klas tussen De Blinkert 3 en Full Speed 2 leverde een surplus aan spanning op. Tenslotte trok de thuisclub met 4-3 aan het langste eind. tvrr Vor dn de,.tweede helft wist TYBB 2 Concordia 3 een kostbare voorsprong van 0-1 te bewaren. Maar toen gebeurde het. Enige gevaarlijke aanvallen van de thuisclub leverden '~AWee doelPV"?ten op, waarna IS de stand geen wijziging meer kwam (2-1). IJmond 3—Rapiditas 2 leverde een verrassende uitslag op: 2-2. Full Speed 2 5 8 Blinkert 3 5 8 Rapiditas 2 5 6 Z'meeuwen 2 2 TYBB 2 5 lx Cfcncpd. 3 5 lx IJmond 3 5 Ox x) 2 verl. pnt. Wegens afgelasting van de wedstrijd Tonegido-Rapiditas 2 in de eerste klas kert 2 door; een aantrekkelijke kracht meting met veel doelpunten, die de beslisten-8 10"12 in hUn voordeel De stand is thans: Blinkert 2 6 9 Rapiditas 2 4 2 Z meeuwen 4 8 Tonegido 4 2 IJmond 2 6 3 In de tweede klas heeft Umond 3 er Se6u enkele twijfel over laten bestaan dat het vastbesloten is een greep naar de eerste plaats te doen. Dat onder vond Concordia 3 met een nederlaag van liefst 4-14. Dan had De Blinkert 3 het heel wat moeilijker tegen Rapiditas 3, dat zich tot het uiterste weerde en slechts met één doelpunt verschil (3-2) wenste te capituleren. Zandvoortmeeu- wen 2AHV werd afgelast wegens het ontbreken van een scheidsrechter. Blinkert 3 6 11 AVA 1 2 IJmond 3 6 10 AOG 1 0 AHV 3 4 Z'meeuw. 2 2 0 Rapiditas 3 5 3 Concordia 3 6 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 13