Ford Taunus 17 M VRIENDSCHAPSVERDRAG Haarlem en Osnabriick hebben elkaar getroffen op hoog niveau Flatgebouw aan Heemsteedse Dreef bij de Zandvaart Oorhonden ondertekend en geschenken overhandigd Schoonheid en virtuositeit hand in hand bij Krebbers en Olof IN VIOOLCONCERTEN VAN BACH EN HENK BADINGS TAXI 13000 REMBRANDT LATER ZUL JE DANSEN Philips en Unilever Nog geen besluit G.S. over beschou wing van Overbos Een jaar minder voor koffiehuis- houder Zestien flats en zeven garages Sfeervolle bijeenkomst in Vredeszaal en feestmaal in raadskelder De beurs vandaag: Mr. H. Waage zakelijk leider Nat. Ballet Gouden jubilaris van handelsvereniging Jeugdige inbrekers- bende georganiseerd KOOPPRIJS RUIM f 45.000 PER STUK Gemoedelijk WOENSDAG 25 OKTOBER 1961 Optreden van „Carrousel" in Minerva Theater N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE 95 numinui - r Beurs van New Vork B. Lasschuit onderscheiden Burgerlijke Stand Haarlem Haarlem e.o Films OSNABRÜCK 25 okt. De Haarlemse delegatie is gisteren gezond en Wel in Osnabrück aangekomen. Deze Duitse stad is nu officieel door vriend- Schapsbanden met Haarlem verbonden. Prachtig gecalligrafeerde oorkon den, zowel in het Nederlands als in het Duits gesteld, zijn ondertekend. En er zijn natuurlijk geschenken overhandigd. Het wachten is nu op de eventuele effectuering van deze vriendschap door de burgerij van beide gemeenten. Zowel in Haarlem als in Osnabrück hebben de eerste vereni gingen zich aarzelend aangemeld om voor uitwisseling in aanmerking te komen. De toekomst zal leren of de burgerij bereid zal zijn inhoud te geven aan het vandaag ondertekende „vriendschapsverdrag". Voorlopig is men gestart „op hoog niveau". HAARLEM, 25 okt. Het is alge meen bekend, dat de Nederlandse violisten Herman Krebbers en Theo Dlof uitzonderlijk begaafde kunste naars zijn. Zij treden vaak samen als solisten op in zogenaamde dubbelcon certen. Hun individuele eigenschap pen weten zij dan te doen samensmel- een geperfectioneerd samen- Pe dat zeldzaam is in het rijk der reproducerende toonkunst. Ieder die gis eravond het concert van het •<?s filharmonisch Or- heeft bijgewoond, is daarvan ge- geweest, toen Krebbers en Olof optraden in concerten voor twee vio len en orkest van Bach en Badings. i De plechtigheid van de ondertekening heeft plaats gevonden in de „vredes zaal" van het historische stadhuis van Osnabriick. Haarlems burgemeester, mr. O. P. E. M. Cremers, vier wethouders en drieentwintig raadsleden waren met enkele ambtenaren voor deze gelegen heid overgekomen naar Osnabriick. Aan de wanden van de vredeszaal herinne ren talrijke portretten van de vele Eu ropese afgevaardigden, die hier in 1648 bijeen waren om een einde te maken aan de 30-jarige oorlog door ,,het slui ten van de Westphaalse vrede, die te vens een einde maakte aan de 80-jarige oorlog. „Gründlich heeft het Osnabrücker stadsbestuur getracht, de plechtigheden van vandaag een entourage te geven, Welke de ondertekening tot een gebeur tenis van gewicht zou maken. De vredeszaal was in een romantisch duister gehuld. Vóór de ramen brand den kaarsen en op een machtige eiken tafel stond de lezenaar tussen twee ho ge waskaarsen. De veertig man en één vrouw sterke raad van Osnabriick was in donker costuum gestoken. Oberbürger- meister W. Kelch van Osnabriick had de hoffelijkheid zich in het Nederlands 4 dvprtentie HEEMSTEDE, 25 okt. Het jeugd- varietégezelschap Carrousel" verzorgt woensdag 1 november in het Minerva Theater een vakantie-matinée. Het pro gramma vermeldt goochelnummers van - Pim Dee, sneltekenen door Geraldini, een poppentheater en een toneelvoorstel ling getiteld „De avonturen van Dickie Drop". t'm donderdag uw laatste kans v.a. 7735.incl. kachel enz. Werkplaats en kantoor: Jansweg 915 Showroom: Houtplein 24 Haarlem Telef. 1.4.1.2.5 (Advertentie) AMSTERDAM. 25 okt. Nu de wind in Wallstreet gisteren naar een iets be tere hoek is gedraaid, lag het min of meer voor de hand, dat ook de Amster damse beurs vandaag een betere ten dentie te zien zou geven. In de niet- officiële handel kon dan ook reeds een stijging van het koerspeil worden waar genomen. De explosie van wilUgte welke bij de opening van de officiële markt uitbrak, vormde echter een ware verrassing, zij het dat de willige tendens zich eenzijdig richtte op Philips en Unilever, welke beide fondsen voor Amerikaanse rekening gevraagd waren. Philips steeg tot 1105, d.i. 35 pnt. boven de slotprijs van gisteren en Unilever kwam op 855, hetgeen een winst van bijna 20 pnt. inhield. Aandelen Kon. Petroleum gingen ook in stijgende rich ting. Genoteerd werd ca. ƒ115.40 tegen gisteren 114,40. AKU was echter slechts een puntje hoger en Hoogovens zijn nog een paar punten gedaald. De scheep vaartmarkt was nog licht gedrukt. Al leen Scheepvaart Unie kon een puntje verbeteren. De staatsfondsenmarkt was voor de lang lopende soorten aan de vaste kant. De 4 pet. lening 1961 be reikte voor het eerst de pariprijs. Let tergieterij Tetterode heeft bekend ge maakt, dat binnenkort zal worden over gegaan tot de uitgifte va*. een 414 pet. in aandelen converteerbare obligatie lening. De handel in de certificaten In ternational Flavors zal morgen een aan vang nemen. i<A Ned 1960 1 1!4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 StaifeJ 1947 rf.N.G Won.Douwi b Ned Handel Mij. Cer: Amsterdam Rubber tf.V.A A.K.U BerkeJ Patent ^aivé Delft Cert Dell-Mij Fokker Ford v Gelder Hoogovens Müller Co Ned Kabel Philips Gem bez Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Jordtsche Petr Kon. Petroleum 50 Holl Amerika LUn lava Ch F.L K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mn K.P.M Stoumv My Neder! v Nievelt v Ommeren Rott LJoyd wu.Scheepvaart Unie in terunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven 57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 IJ 2% A'dam '56 III 2% Amsterdam '59 2% R'dam '57 Alb He.vn KI obi vorig 25/10 opening Slot 102% 99*t 94 93H 109 320 110% 110% 125% 391A 293% 308 800 3771 681 355 782'- 780% 534 585 1070 101% 837 354 300 543- 114.3 115.20 162 156A 58.5 203 201% 157 156 .72 161 337 337 158 162 163 222 250 499..; 139.5 143 125 64% 89 89 98% 97% 124 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater U.S. Steel 23/10 47% 40 51 72% 49 79% 16% 33% 52 58% 31% 39% 28% 56 45 19% 76% Stemming: 24/10 47% 40 51% 72 48% 79% 16 32% 52li 58% 31% 38% 28% 55% 45% 19% '5% lager VELSEN NOORD, 25 okt. - Op de Rooswykeriaun is te29-jarige brom fietser J. J. M. uit Beverwijk bij het passeren van een voor hem rijdende wielruder vermoedelijk geslipt en daar door gevallen. Met schaafwonden aan zyn gezicht en een hersenschudding is S%5°or^de- ongevallendienst naar het Koode Kruis-ziekenhuis in Beverwiik overgebracht. AMSTERDAM, 24 okt. Op voor dracht van het ministerie van onder wijs kunsten en wetenschappen en het gemeentebestuur van Amsterdam heeft het bestuur van de Stichting Het Na tionale Balletmr. H. J. Wange, thans zakeljjk leider van het Concertgebouw orkest, uitgenodigd de functie van za kelijk leider te aanvaarden van het na tionale br.llet. De heer Waage heeft de ze uitnidiging geaccepteerd en za' zo spoedig mogelijk zijn nieuwe functie gaan bekleden. HEEMSTEDE, 25 okt. Gedeputeerd de Staten van Noord-Holland hebben nog geen beslissing genomen over de bebouwing van „Overbos" te Heemste de, waar het regentencollege van Hui ze „Sint Bavo" een modern bejaarden tehuis wil bouwen ter vervanging van het huidige aan de Kerklaan, Zij heb ben B. en W. laten weten dat 'i\j een beslissing voor ten hoogste zes maan den hebben verdaagd. In de vergadering van 23 maart van dit jaar ging de Heemsteedse gemeen teraad akkoord met het voorstel van het college voor „Kennemerduin" en „Overbos" een partiële herziening van het uitbreidingsplan-in-onderdelen vast te stellen. Dat gebeurde na een debat naar aanleiding van bezwaren, welke het bestuur van „Kennemeroord" had geopperd tegen het bouwplan van Hui ze „Sint Bavo." De Vredeszaal in het raaanui* vun Osnabriick, waar gisteren het „vriend schapsverdrag" is ondertekend. HAARLEM, 25 okt. Op de dezer dagen gehouden jaarvergadering van de Haarlemse Handelsvereniging is de heer B. W. Lasschuit onderscheiden met de verguld zilveren legpenning van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel. De heer Lasschuit herdacht het zeldzame feit dat hij ge durende 50 jaar lid is van de HHV. De onderscheiden jubilaris was niet al leen tweede en eerste secretaris van de vereniging, maar van 1935 tot 1952 voorzitter en vanaf 1952 ere-voorzitter. De heer Lasschuit werd toegespro ken door de vice-voorzitter, de heer J. Spaander die de jubilaris ook de legpenning en het bijbehorend vererend getuigschrift overhandigde. Mevrouw Lasschuit kreeg een boeket bloemen. In zyn dankwoord wees de heer Lasschuit op de zware taak die het nieuwe bestuur te wachten staat in de ze zo snel veranderende maatschappij met vele problemen voor de midden stand. De heer A. G. Spaargaren, secreta ris van de HHV, gaf hierna een korte uiteenzetting over de reorganisatie van de Middenstands Centrale, welke kortgeleden haar beslag heeft gekre gen. De inleiding werd besloten met een herhaling van de op de band op genomen rede van de voorzitter van de Middenstandscentrale, de heer M. Eek jr., welke was uitgesproken bij de installatie van de centrale. BEVALLEN van een zoon: A. M. de HeerLouwerens; A. de Boervan Dongen. Van een dochter: H. J. Weststeijn Monster; A. PauelBos; L. Koster Schipper; W. G. WissinkLambooij: W. GosewehrWjjnands; J. Schreefel Berkhout; L. P. BoekelaarLoogman. OVERLEDEN: J. H. AlbertsFaber, 77 j., Acaciastraat. ONDERTROUWD: A. J. Elsendoorn en C. H. J. Hogeboom van Buggenum; W. Huis in 't Veld en M. A. Meijer; G. A. Bout en E. C. Bouwens; G. M. van Rijn en W. S. Tammes; A. J. Laane en N. van Dijk; C. M. Sabelis en A. C. Koers; R. Waijenberg en M. A. Neder- I dael. I GEHUWD: J. G. Markink en M. C. de Haas; J. H. van de Weegh en A. J. G. Leis; F. C. Aerts en J. A. Groene- veid; H. van den Berg en L. Spilker; A. Vriése en A. K. Huyer; A. M. J. Stokman en M. Sintenie; B. H. Jongsma en J. de Haas; H. J. Roos en A. van Veen. Advertentie AMSTERDAM, 24 okt, - Het gerechts hof heeft een 30-jarige koffiehuishouder, eigenaar van een voormalig koffiehuis in de Spuistraat, overeenkomstig de eis veroordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest plus voorwaardelijke terbe schikkingstelling aan de regering met een proeftijd van drie jaar. Deze straf werd hem opgelegd we gens uitlokking tot afpersing door twee leden van een jeugdige inbrekersbende, die in zijn koffiehuis vorig jaar enige tijd haar hoofdkwartier had, voorts we gens medeplichtigheid aan diefstal, een poging daartoe en heling. De Amster damse rechtbank had hem na een eis van vijf jaar véroordeeld tot 3'/. jaar. Frankrijk In Nice zijn dinsdag drie mannen aangehouden, die geld inzamelden voor het geheime ieger, de uiterst rechtse organisatie die met alle middelen de Algerijnse politiek van president De Gaulle bestrijdt (AFP). SPREEKUUR Wethouder J. A. Schippers van Haarlem houdt morgen geen spreekuur. CINEMA PALACE: Spartacus, 14 jaar (4e week). Dag. 13.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: Fracasse, de onoverwinne lijke musketier, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO- t/m do.: Nacht der opgejaagd-en, 16 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: The big show, 14 jaar. 2, 7 en 9 15 uur. Do.-cyclus (2, 7 en 9.15 uur): De man in het donkergrijze pak. 18 jaar. REMBRANDT: Later zul je dansen. 6tr. volw. (2e week) 2, 7 en 9.15 uur. ROXY- t/m do.: Rit in de nacht, 14 jaar. 2.30,'7 en 9.15 uur. STUDIO: Mijnheer Hulot op vakantie, a.l. 2.15, 7 en 9.15 uur. TONEEL: Woensdag 25 oktober Stadsschouwburg. 8.15 uur: Toneelgroep Ensemble met „Ingeborg", blijspel van Curt Goetz. Regie: Jan Retel. In de hoofd rollen: Ina van Faassen, Ton van Duin hoven en Fien de la Mar. Minerva Theater. 8 uur: Het Heemsteeds Amateur Toneel met „Tot Uw dienst mijn heer'. Donderdag 26 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Acht vrouwen", thriller van Robert Thomas. Regie: Walter Kous. Minerva Theater. 8.15 uur: Het Amster dams Volkstoneel met „De Jantjes" van Herman Bouber. MUZIEK: Donderdag 26 oktober Concertgebouw. 8 uur: Heemst. Christ. Oratorium Ver. met „Die Jahreszeiten" Haydn o.l.v. Jaap Hillen, mjn.v. N. Ph. O. Solisten: Nelly Groeneveit, sopraan, Dick de Jong, tenor, Herman Schey, bas. DIVERSEN Woensdag 25 oktober Gebouw Kamer van Koophandel, Nassau- plein. 8 uur: Algemene Ledenvergadering Kamer van Koophandel. Donderdag 26 oktober Concertgebouw. 10 uur: Jaarvergadering vakgroep Veehouders der L.T.B. HEEMSTEDE, 25 okt. Aan de Heemsteedse Dreef op de hoek van (1e Jacob van Campcnstraat bouwt de exploitatie-maatschappij „Hogerveka" een flatgebouw van acht verdiepingen met zestien luxe driekamerflats. De pry's voor deze flats bedraagt ruim 45.000. Met de bouw is men enkele weken geleden begonnen. Verwacht wordt, dat het gebouw volgend jaar augustus gereed is. Bij het flatgebouw komen zeven garages. Ov-er de bebouwing van dit terrein, dat jarenlang heeft braak gelegen, is veel te doen geweest. Vorig jaar wilde een Haarlemse aannemer op dit stuk grond een dubbel woonhuis bouwen, waarvan het plan door het college van B. en W., tegen het advies van de schoonheidscommissie in, niet werd goedgekeurd. De aannemer ging in beroep van deze beslissing en werd daarbij gesteund door de overgrote meerderheid van de gemeenteraad. Van de daarna verkregen vergunning heeft hy evenwel geen gebruik ge maakt en het terrein, waarop hy in de loop der jaren een groot bedrag had toegelegd, verkocht hy aan „Hogerve- ka". In december van het vorig jaar kreeg deze maatschappij van B. en W. vergunning er een flatgebouw te bou wen. Voor een estetisch verantwoorde kop peling van de daar gelegen brug over de Zandvaart aan het flatgebouw is het naar het oordeel van B. en W. nodig, dat de gemetselde ballustrade van het aan de brug gebouwde plateau wordt afgebroken en voor het gedeelte langs de Zandvaart wordt vervangen dor een ijzeren hek tot tegen het flatgebouw. Dit werk zal worden uitgevoerd op kos ten van de bouwonderneming, die daar voor een stukje grond „om niet" krijgt Aangeboden. Aan de raad, welke mor genmiddag in openbare vergadering bij eenkomt, wordt voorgesteld met deze transactie akkoord te gaan. tot zijn gasten te richten. „Verzoening, begrip en wederzijds respect zyn nodig, zo zei hij." Hij was er verheugd over, dat Haarlem Osnabrück de vrienden hand had toegestoken en hij verzekerde dat de Osnabrückers na alles wat in de tweede wereldoorlog gebeurd is, nog slechts in vrede en vriendschap willen leven. Burgemeester Cremers sprak zyn gastheren in het Duits toe. „Ook ik kan niet vergeten en ik wil ook niet verge ten. Maar juist de blijvende herinnering aan wat gebeurd is, heeft bij mij de overtuiging vast gezet dat dat alles juist bieden wij als eerste een Duitse stad vriendschappelijke betrekkingen nooit meer gebeuren mag. Een daarom aan". Na de beide toespraken plaatsten beide burgemeesters hun handtekening onder de in wit leer gebonden „ver dragen" en zoals het internationale gebruik het wil, werden vervolgens ge schenken uitgewisseld. Haarlem ont ving een kostbare zilveren cassette met op het dekste-1 een historische af beelding in email van het stadhuis van Osnabrück. Osnabrück kreeg een zil veren schotel met het wapen van Haarlem en op de achterzijde gegra veerd de Nederlandse tekst: „Bij de gemeenten begint Europa's eenheid". Het Kopatschka-kwartet omlijstte de plechtigheid muzikaal en besloot de on dertekening met het spelen van het Ne- derlandse en het Duitse volkslied. Het Osnabrücker Kamerorkest voerde ver volgens in de hal van het stadhuis wer ken uit van Riceiotti, Telemann en G. F. Handel terwijl de intendant van de stadsschouwburg, Peter Massmann, het g'edicht An die Völker der Erde van Werner Bergengrün declameerde. Na dit officiële gedeelte van de eerste ontmoeting tussen Haarlem en Osna brück volgde onder wat gemoedelijker omstandigheden het feestmaal in de raadskelder van het Osnabrücker stad huis. Ongetwijfeld tot groot genoegen van de Haarlemmers, die sinds de lunch in Enschede om één uur waar bur gemeester Thomassen zijn Haarlemse gasten aan tafel begroeten kwam niets meer gegeten hadden. Het was m- tussen bij achten geworden. Ook aan ta fel werden nog veel vriendelijke woor den gewisseld maar men kon pas goed een begin maken met informele con tacten tijdens het gezellig samenzijn dat Osnabrück georganiseerd had in de raadskelder. Daar werd wat gelachen om de „in breuk" die de autobus met Haarlem mers gemaakt had op het plechtige Os- nabrückse decorum. Daar ook hebben de Haarlemmers zich verbaasd afge vraagd waarom naast de Nederlandse driekleur, de landsvlag van Nedersak- sen en de stadsvlag van Osnabrück nog een geel-witte vlag van het stadhuis van Osnabrück wapperde. Het bleek de vlag van de Welfen te zijn. De Haar lemse vlag (rood-wit) ontbrak, omdat deze per post verstuurd, nog niet gear riveerd was. In het concert van Baeh, waarin de motorische en melodische elementen contraputisch geniaal verenigd zijn, le verden Krebbers en Olof (vooral in het derde deel) een virtuose prestatie, die gepaard ging met een zeer grote artisti citeit. In Henk Badings' dubbelconcert, een meesterlijke partituur, groeide het samensepl uit tot een bijna griezelige ^Muzikale schoonheid en briljante vir tuositeit gingen hier hand in hand. Hen ri Arends zrogde met zijn orkest voor een boeiende begeleiding, waardoor de uitvoering een grote muzikale beleve nis werd. Dat kan helaas niet gezegd worden van Mozart's Paryse Symfonie De violisten Herman Krebbers (rechts) en Theo Olof hebben gisterenavond de bezoekers aan het concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest met hun spel in verrukking gebracht, toen zij als solisten optraden in werken van Bach en Badings. in D grote tersts K.V. 297. Het won der van deze muziek heeft zich tydens de uitvoering van igsteravond met vol- trokken Met de tot slot gespeelde Ouverture fantasie Romeo en Julia van Tsjaikow- skv waren Henri Arends en zyn orkest gelukkiger. Door de aard van de muziek werd de luisteraar meegevoerd in een breed gewelfde melodieënstroom. Lang durige bijval van het publiek was de welverdiende beloning voor dit spontane musiceren. j L

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3