Kern-neerslag ri SOVJET-SUPERBOM TOCH ONTPLOFT? >sie wellicht veel heviger dan 50 megaton Gisteren loos alarm Exploi Paus moet nog rust houden I Amsterdamse Ba krijgt van fraudeur f 350.000 terug Buitenlandse handlanger nog voortvluchtig Berlijnse tankslag eindigde abrupt Bonn wil non-agressie-pact met Oosteuropese landen EZ3 PRINSES MARGRIET IN MONTPELLIER Haarlemmers boeren melkkrop BECKERING ë=r 4jood will A.R.-partij heeft geen contact met groep-Ri]kens „INDONESIË BLUFT NIET" Achterhaald door tip van hank in Baden-Baden Russen verdwenen het eerst Nederland-België NIET op TV Het weer MAANDAG 30 OKTOBER 1961 85sfe JAARGANG No. 30966 STOCKHOLM, 30 okt. (Rtr., U.P.I.) Vanmorgen omstreeks half tien is in Zweden een kern explosie geregistreerd, voorgeval len in de buurt van Nova Zembla met een kracht, die minstens het dubbele is van de kernbom van plm. dertig megaton, die de Russen er de vorige week hebben laten ontploffen. Aangenomen wordt, dat dit wel eens de door premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie aangekondigde vijftig megaton- explosie zou kunnen zijn. „Vreemde logica" Piratenzender DR. BERGHUIS: Gesprek met Indonesië een christelijke zaak DE BB00DS00RT die de allermeeste VITAMINEN BEVAT IS van de ECHTE BAKKERS mêm (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 30 oktober „Ik had er een voorgevoel van dat ik zou worden gepakt", was het eerste commentaar van de Amsterdamse bankemployé J. E. (47 jaar), toen hij vrijdagmorgen in de hal van de Kommerz-Bank in Baden-Baden door enige West- duitse rechercheurs werd aange houden. Een half uur later, geze ten tegenover commissaris H. Moll en hoofdinspecteur H. Postma van de Amsterdamse centrale recherché, herhaalde hij die woorden. Maar het zou nog een dag duren voordat hij, tegen over het feitenmateriaal dat in een razend snel tempo was bij eengegaard, alle verzet staakte en alle medewerking gaf om zijn aandeel in de fraude terug te be zorgen aan de Amsterdamse Bank. Met tranen in de ogen smeekte hij de Nederlandse poli tiemannen hem onmiddellijk mee te nemen naar Nederland. Dat zal echter nog ongeveer een maand duren. Om tactische redenen gaf commissaris Moll er de voorkeur aan de officiële weg te bewande len en éérst een verzoek tot uit levering in te dienen. handschoenen "handm" BERLIJN, 30 oktober (Rtr., U.P.I.) De tankslag-zonder- kogels aan de sectorgrens tussen West- en Oost-Berlijn is zaterdag morgen even abrupt geëindigd als hij was begonnen. Om 10.37 uur trokken de Russische cavaleristen hun koepels dicht, draaiden de tanks en verdwenen door de Fried- richstrasse en Kraussenstrasse, waarna zij in West-Berlijn niet meer waren te zien. De aftocht van deze koude-oorlogsstrijders ging gepaard met een enthousiast gejouw en sarcastisch gefluit, dat opsteeg uit enkele duizenden Westduitse kelen. Hoongelach Kinderen in de steek gelaten Moeilijke controle DERTIG DUIZEND OP LOT NR. 14966 Aan het lijntje gehouden Al gepakt MORRIS before you dyy! Suède dames- en herenjasjes Toenemende wind V' 4 Til f 'Wy vh f ^lfi .niéKFV ';T-'vvU.. ji •- o BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. IEUWE HAARLEMSCHE COÜRA ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentién eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. fen, ontstaan door de Russische kern explosie (dertig megaton) van 23 okto ber, zich thans boven de Amerikaanse staten Washington, Oregon en Califor- nië bevindt. De wolk heeft een breedte van 320 kilometer en een snelheid van 120 kilometer per uur. ROME, 30 okt. (KNP) De gezond heidstoestand van de paus is in zoverre vooruitgegaan, dat hij zaterdagmorgen reeds in zijn particuliere kapel een H. Mis uit dankbaarheid kon opdragen ter gelegenheid van de derde verjaar dag van zijn uitverkiezing tot paus. Vrijdagavond al was de paus vrij van koorts. De lijfarts van de paus, prof. Rocchi heeft zijn patiënt echter nog wel enkele lagen rust voorgeschreven. De ontploffing werd geregistreerd door het Zweedse Seismologisch Insti tuut van llppsala en door het geodetisch instituut van de universiteit van Stock holm. De directeur van laatstgenoemd instituut, prof. Bjarhammer, schat de kracht van de ontploffing, waarvan de eerste trillingen om 9.48 uur werden ;»e- registreert op vier maal die van de vo rige week. Dr Markus Baath, van het seismologisch instituut in Uppsala schat de kracht van de ontploffing op twee a drie maal die van de vorige grote ex plosie. Het meteorologisch instituut in de Zweedse hoofdstad meldt, dat de wind in het gebied van de Poolzee westelijk is en dat de kern-neerslag derhalve waarschijnlijk in de richting Siberië zal gaan Gisteren is tie wereid enige tijd in op- tchudding gebracht door wat later loos alarm bleek: Franse en Zweedse waar nemingen van aardbevingen „respectie velijk aan de Canadese westkus* en in Siberië, die voor een hevige kern-explo sie werden aangezien. De Amerikaanse commissie voor atoom-energie corri geerde later deze foutieve waarnemin gen, waaruit wel bleek, dat de registra tie-techniek van de Amerikanen nauw- keuriger is dan die van anderen. De explosie bij Nova Zembia yan he denmorgen is ook geregistreerd in Lon den en Kopenhagen en ook daar is men van mening, dat het een kern-explosie betreft, waarvan de kracht minstens die van vijftig megaton is. Het K.N.M.I. in Bil. heeft van 9.52 tot 10.00 uur Nederlandse tijd een ex plosie geregistreerd, waarvan de kracht ongeveer viermaal zo groot is als van de ontploffing die men vorige week Haandag constateerde. De seismografen sloegen vanmorgen tweemaal zo ver uit als vorige week maandag het geval was. Dr. J. Veldkamp, hoofd van de geofy sische afdeling van het K.N.M.I. ver klaarde, dat de explosie waarschijnlijk th de buurt van Nova Zembla heeft Plaatsgevonden. Zoals bekend heeft Khroesjtsjev 17 okt aangekondigd, dat hij nog voor het eind van deze maand een vijftig megatonbom zou laten ontploffen. Te gen dit onzalige plan is'minstens de halve wereld in opstand ge"komen. De Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties heeft, zoals zaterdag reeds bericht, een „plechtig en ernstig beroep" op de Sovjet-leider gedaan hm van zijn explosieplan af te zien. De stemmenverhouding was 87 landen vóór, 11 (Het communistische blok en Cuba) tegen en één onthouding (Mali). Khroesjtsjev sprak zaterdag op het congres van de Russische communisti sche partij wederom over „de" bom. pNa onze aankondiging van 17 oktober kreeg de bourgeois-propaganda een hys terisch karakter", aldus de Russische Premier. „Er gingen stemmen op die ALKMAAR, 30 okt. De 74-jarige ftevr. Wed. J. Kooij-De Vries, die Woensdagavond te Alkmaar bij het oversteken van de Kennemerstraatweg door een auto werd aangereden en zwaar Bewond naar het centraal ziekenhuis Werd overgebracht, is daar aan de ge- °lgen overleden. Advertentie Roeven hun kleding niet bij een post- p aerbedrijf te kopen, want zij hebben n, speciaalzaak op dit gebied in hun "tal. n.l. de H.K.C., Jansstraat 51-63. Daar kunnen zij direct keus maken een enorme voorraad Dames-, He- en- en Kinderkleding. f ?snWs0rdt geen rente berekend en (tot ■lou.-) geen vooruitbetaling. .Ook voor kinderen die school gaan er een leuke sortering. zeiden dat de explosie in strijd was met de morele waarden. Dat is een vreemde logicfi, aangezien de Verenigde Staten zich wel het juridische en morele recht toekenden atoombommen te gooien op Hirosjima en Nagasaki. Dat was een daad van zinloze wreedheid, waarvoor geen militaire noodzaak bestond. Niette min zijn de Amerikaanse politici nog steeds trots op deze massamoord." Khroesjtsjev zei ook dat hij brieven en telegrammen van „oprechte mensen" had ontvangen, die ongerust waren over de gevolgen van de kernproeven. „Ik heb geen reden om aan hun oprechtheid te twijfelen. Evenals zij hebben wij kin- derem kleinkinderen en achterklein kinderen. Wij maken ons zorgen, niet alleen over hur heden maar ook over hun toekomst." Een woordvoerder van het communis tisch Chinese ministerie van buitenland se zaken heeft zaterdag ontkend, dat het ministerie van defensie het Chinese volk in een radio-uitzending tegen de gevol gen van kernproeven heeft gewaar schuwd. Vrijdagavond waren in Hong kong Chinese radioberichten opgevan gen, waarin de bevolking van Noord- China werd gewaarschuwd tegen de ge vaarlijke fall-out". Politieke waarne mers zagen hierin een poging van Pe king om Rusland in discrediet te bren gen. Thans gelooft men echter dat het bericht werd omgeroepen door een pi ratenzender. Uit Washington werd gisteren Se™eld, dat de wolk met radioactieve afvalstot- AMSTERDAM, 30 okt. Op het za terdag hier gehouden partijconvent der AR-partij heeft de heer G. Buiten uit Eindhoven als enige de gelegenheid gekregen aan het bestuur een vraag te stellen over de koerswijziging van de partijleiding met betrekking tot de kwestie van een gesprek met Indone sië over Nieuw-Guinea. Over deze zaak had de voorzitter, dr. W. P. Berghuis zoals wij reeds berichtten uitvoerig gesproken in zijn openingsrede. In zijn antwoord op de vragen van de heer Buiten zei de heer Berghuis onder meer, dat het op het ogenblik niet gaat om een poging tot verzoening met Indonesië hoe serieus deze overi gens ook moet worden genomen. Met betrekking tot de vraag waar om er nu volgens de A.R.-partijleiding in tegenstelling tot voorheen wel een basis is, zei de voorzitter, dat „bepaal de veranderingen nieuwe situaties cre- eren die tot nieuwe vormen van beleid kunnen leiden, inmiddels zijn er symp tomen in Indonesië, die op een veran dering wijzen." Nadrukkelijk stelde dr. Berghuis: Wii hebben geen enkel contact met de groep-Rijkens. Het is onjuist als politieke personen langs de regeling heen contact opnemen met Indonesiërs. Er is in ieder geval een mogelijkheid voor een open gesprek: het is een volkomen eerbare en christelijke zaak". (Advertentie) DJAKARTA, 30 okt. (Reuter) De Indonesische wrn. president dr. J. Leime. na heeft zaterdagavond gezegd dat Indo nesië niet „bluft maar dodelijk ernstig is wanneer het dreigt een oplossing te zoeken voor West-Irian zonder de Ne derlanders". Sprekend tijdens een plech tigheid op jeugddag zei hij dat het In donesische volk bereid is zich de nodige opofferingen te getroosten om westelijk Nieuw-Guinea te winnen. „Als Nederland van plan is het vraag stuk zonder Indonesië te regelen, zijn wij bereid een regeling zonder Neder land te zoeken". Eerder bad de Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio, in een rede op het ministerie gezegd: „Als God wil zal West-Irian spoedig onder het territoriaal bestuur van de republiek Indonesië worden terugge bracht". u -j: v v- - x r f' 'g'y\ Premier Nikita Khroesjtsjev heeft gisteren in Moskou een zeven meter hoog standbeeld van Karl Marx onthuld. Dit is het eerste gedenkteken in Moskou dat is gewijd aan de grondlegger van het communisme. In de nacht van zaterdag op zondag na enkele slapeloze nachten konden de beide politiemannen, terug in Amster dam, aan de officier van justitie, mr, Hartsuiker, melden dat E. in verze kerde bewaring was gesteld. Tegelijker tijd berichtte de directeur van de Am sterdamse Bank, de heer C. André de La Porte aan zijn collega's, dat spoe dig een overschrijving van ongeveer 350.000 gulden te verwachten was. Een bedrag van 10.000 gulden kon reeds in Baden-Baden worden geïncasseerd. 10 oktober (Rtr., omgeven door jouwende en schel (Advertentie) (Advertentie) HAARLEM: GR. HOUTSTR. 52 AMSTERDAM-DEN HAAG Toen de laatste Russische tank uit het gezicht was verdwenen, startten ook de Amerikaanse soldaten de motoren van hun tanks. Zij hadden echter geen haast om weg te komen. De motoren bleven zeker een uur stationair lopen, pas daarna gingen de Amerikanen er van door. De G.I.'s haalden de bajonetten van hun geweer en hingen die aan hun koppels. Officiële Amerikaanse kringen toonden zich later „zeer voldaan" omdat de Russen het eerst een eind hadden gemaakt aan de gevaarlijke spanning bij de sectorgrens, die gemakkelijk een ernstige situatie had kunnen veroor zaken. Overigens dient te worden ver meld dat de Russen hun tanks pas te rugtrokken nadat in Washington was verklaard dat de Verenigde Staten niet van plan waren op korte termijn op nieuw gewapende konvooien naar Oost- Berlijn te sturen. Terwijl de Amerikanen en Russen nog druk boodschappen, brieven en protes ten uitwisselden het geschil dient door middel van overleg te worden ge regeld, zo werd in Washington meege deeld gingen de speldeprikken onver droten door. Een Franse en een Engelse legerwagen, ieder met twee officieren er in, reden zaterdagmiddag ongehin derd Oost-Berlijn binnen. De Vopo's staken geen hand uit. In drie uur tijd reden de Russen op hun beurt minstens zestien maal West-Berlijn binnen, steeds omgeven door jouwende en scheldende Westberlijners. De Amerikanen blijven zich intus sen onverzettelijk gedragen. De Rus sische commandant van Oost-Berlijn, kolonel Soloviev, overhandigde zijn Amerikaanse collega een protest te gen het vliegen van Amerikaanse helicopters boven Oost-Berlijn. Als antwoord steeg onmiddellijk een Ame rikaanse Dakota op, die prompt boven Oost-Berlijn rondjes begon te draaien. Aan de doorlaatpdst bij de Friedrich- strasse ontstond zaterdagmiddag een in cident rond de Westduitse minister Lemmer die de portefeuille van „Ge- samtdeutsche Fragen" beheert. Lemmer wilde West- en Öostduitse journalisten toespreken, maar werd door de Ameri kaanse militaire politie teruggeduwd, onder luid hoongelach van de Vopos. Waarop Lemmer de Oostduitsers toe voegde" „Kijk toch niet zo boos! Wij ziin°toch allemaal Duitsers? Ik wens en hoop dat dit moeilijke vraagstuk op vreedzame wijze zal worden opgelost.' Later moest er weer een Amerikaanse woordvoerder aan te pas komen om te vertellen dat „niemand" minister Lem mer had weggeduwd. BONN (U.P.I.) West-Duitsland is bereid een non-agressie-pact met zün Oosteuropese buren te sluiten, om te proberen de spanning tussen Oost en West te verminderen, zo is in rege lingskringen in Bonn vernomen. Men meent dat men, door zulk een pact te sluiten, Rusland de wind ut de zeilen kan nemen wat betreft de beweringen, dat West-Duitsland wordt herbewapend voor agressie en dat Bonn de hereniging van Duitsland met geweld wenst te be reiken. Volgens de zegslieden is West-Duits land bereid het pact aan te gaan met Oost-Duitsland, Polen en Tsjechoslowa- kije. Door de bereidheid Oost-Duitsland in liet pact op te nemen, kan men een soort waarborg verbinden aan de oude beloften van Bonn, dat bij het streven naar hereniging nooit gebruik zal wor den gemaakt van geweld. Men mag echter niet menen dat het streven naar hereniging is opgegeven of dat Bonn de deur opent voor officiële erkenning van het Öostduitse regime. B1NNENVERINGBED het beste bei ooit gemaakt 1 SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector Jffiket fabrieken Zevenbergen (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 30 okt. Naar wij van de zijde van de NTS vernemen, zal de interland voetbalwedstrijd Ne derland-België, die op zondag 12 no vember in het Olympisch Stadion in Amsterdam wordt gespeeld, niet per televisie worden uitgezonden. De reden hiervan is, dat de Belgi sche voetbalbond bezwaren tegen de uitzending heeft gemaakt omdat men concurrentie vreest voor de competitei- wedstrjjden welke op die dag in België worden gespeeld. De hulp van Interpol zal nodig zijn om de handlanger van E. die door de politie slechts wordt aangeduid als een „buitenlander", te achterhalen. Op basis van fifty-fifty met. hem sa menwerkend heeft deze de andere helft van de ongeveer 800.000 gulden bedragende fraudi in de wacht ge sleept. Na de voortreffelijke samen werking metde Duitse en Zwitserse politie en. naar eerst nu is toegegeven, ook met de banken van deze landen, lijkt er voor deze handlanger weinig kans te bestaan zijn buit ongehinderd in handen te krijgen. Er is een mogelijkheid dat de echt genote van E. spoedig in vrijheid zal worden gesteld. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht dat haar rol in de fraude betrekkelijk gering was. De buitenlander, die de aanleiding werd tot de fraude, ontmoette de em ployé van de afdeling buitenlandse re keningen der Amsterdamse Bank in mei van het vorig jaar, toen h(j in Am sterdam was wegens een erfenisaffaire, waarmee ook een der door E. verzorgde buitenlandse rekeningen was gemoeid. Na enige vriendschappelijke gesprekken volgde een gezamenlijk etentje. De bui tenlander informeerde toen of er niets was te „versieren" E. reageerde in stemmend en daarop begon een serie conferenties om de fraude waterdicht te regelen. De buitenlander zorgde voor de toezending uit het buitenland van vervalste betalingsopdrachten die E. hem. waarschijnlijk voorzien van een valse handtekening, had bezorgd. De fr .uda begon met betrekkelijk Kieine bedragen (in totaal ca f. 40.000) van zgn. dode rekeningen liggende gelden waarmee jaren lang niets ge beurde en waarop de controle slechts jaarlijks geschiedde. Van het eerste geld werden onder meer een vals pas poort, een vals identiteitsbewijs en een vals rijbewijs voor E. vervaar digd: hiermee was 10.000 gulden ge moeid. Toen rijpte bij E. het plan om met een formidabel slag een ka pitaal te vergaren, dat het hem mo gelijk zou maken zijn verdere leven on der valse naam in een Zuideuropees land te ïeven. Zijn vrouw, die hjj eerst op de dag van zijn vlucht oppervlak kig inlichtte, zou hem vergezellen, maar zijn beide zonen van respectie velijk vijftien en zeventien wilde hij in de steek laten Voordat hij, per 1 november, ontslag nam, verrichtte E. in het begin van ok tober de transfer van vele tonnen van de particuliere rekeningen naar banken in Zwitserland en Duitsland. Het geld van eerdere frauduleuze transfers had hij naar de bank in Baden-Baden ge stuurd en, typisch voor een bankman, laten beleggen in aandelen en obliga ties. Baden-Baden was hem goed be kend. Hij had er als krijgsgevangene tijdens de oorlog verbleven en zjjn vrouw leren kennen; voor en tijdens de oorlog diende hii in het Franse Vreem delingenlegioen Na de transfers van de tonnen geld fingeerde E. een ruzie met de perso- neels-chef en verliet on staande voet het gebouw van de A.B. Dit wekte enige verwondering, doch de achterdocht steeg toen E. de volgende dag aan het loket verscheen met een man naar la ter is gebleken zijn handlanger om 10- duizend gulden van een „dode rekening" te innen. De betalingsopdracht was ui teraard vervalst en de buitenlander had zijn paspoort „vergeten". Ondanks E.'s verzekering dat hij de buitenlander als een cliënt van de bank kende, weigerde de verantwoordelijke procuratiehouder uitbetaling. Het tweetal verdween om het paspoort in het hotel van de cliënt te gaan halen, maar liet zich niet meer zien. Dit was voor de directie aanlei ding om met grootste spoed de rekenin gen te gaan controleren. B(j de bank stond men voor het probleem dat de „dode rekeningen" niet snel te controleren zijn omdat men de eigenaars van het geld zeer moeilijk kan bereiken. Enige procu ratiehouders werden naar het buiten land gestuurd om de, meestal reizen de, rekeninghouders op te zoeken. Men had na enkele weken het geluk Bij het eerste verhoor gaf hij al zijn daden toe, maar weigerde informaties over de banken waar het geld was on dergebracht. Toen waarschijnlijk via de heer André de Ia Porte, bleek, dat men daarvan ai veel wist, staakte hij zater dagmorgen ai zijn verzet. Hij zorgde er voor dat twee safesleutels in het bezit van de politie kwamen en zegde verder alle medewerking toe. Het geld is, op de naam van E. en ook op zijn valse naam, in open be- waameming b(j de banken gedepo neerd. Het zal (loor de Duitse resp. Zwitserse politie worden geïncasseerd en overgemaakt aan de Amsterdamse Bank in de Nederlandse hoofdstad. De nu door geheel Europa gesigna leerde medeplichtige wordt door de politie beschreven als een zwervende figuur, die in allerlei artikelen handel drijft. De 50.000 gulder die aan het aandeel van E. in de fraude ontbre ken heeft hij onder meer gebruikt om zijn vals paspoort te betalen. DEN HAAG, 30 okt. —In de 553e staatsloterij 2e klasse is de prijs 30.000,gevallen op lot nummer 14966. een rekeninghouder in Nederland te treffen. De controle bracht een frau de van f 50.000 aan het licht. Onmid dellijk deed men aangifte. De heer André de la Porte was reeds naar Zwitserland en Duitsland onderweg om banken, bij wie men door E. overgeschreven geld vermoedde, te waarschuwen. H(j kreeg er opmerke lijk veel medewerking en, ondanks het bankgeheim, voldoende gegevens om de politie belangrijke aanwijzingen te kunnen verschaffen. E. was (op 9 oktober) vertrokken, nadat hij zijn vrouw een verward ver- haai had gedaan en haar had verzekerd dat zij „voorlopig rustig konden leven". Het echtpaar had in de vorige maan den onder meer zijn meubilair ver nieuwd en een auto gekocht; E. beweer de tegenover zijn vrouw, dit te hebben bekostigd uit een prjjs van f 5000. die hij inderdaad in die tijd had gewonnen in de Belgische Lotto. Enige dagen na zijn vlucht, maar vóór de aangifte van de fraude, ontving mevr. E. een brief, uit het buitenland van haar man, met machtigingen ter ondertekening, zij moest tekenen, z(j moest ze hem poste- restante terugsturen. De machtigingen hielden in dat zij de beschikking over het geld kreeg als E. iets mocht over komen. E. was naar Baden-Baden gereisd Het feit dat de Amsterdamse bank hem de tienduizend gulden niet had willen uitbetalen, had hem in moeilijk heden gebracht omdat hij nauwelijks over geld voor de reis beschikte. In Baden-Baden gaf hij de Kommerz- Bank opdracht zo spoedig mogelijk zijn beleggingen te gelde te maken. Dit vroeg enige tijd omdat er Oosten rijkse staatsobligaties bij waren, die aan de Duitse beurzen niet werden genoteerd. Op het nippertje kreeg de bank van Interpol het signalement. Onmiddellijk werd de Amsterdamse politie „getipt". Men hield E. enige tijd aan het lijntje. Donderdagavond stapten commissaris Moll en hoofdinspecteur Postma in een politiewagen voor een razende rit van 650 km. naar Baden-Baden. Onderweg kregen ze alle denkbare pech, inclusief een „klapband" in de omgeving van Frankfort, vrijdagmorgen zes uur wa ren ze ter plaatse. Na de opening van de bank om acht unr stelden zij zich op in de hal, maar tot aan de middag sluiting kwam E. niet opdagen. De mid dagpauze benutten zij om enige kennis sen van E. in de omgeving te "bezoe ken. Een half uu na de heropening te ruggekeerd kregen ze te horen dat E. al door Duitse collega's was gepakt. (Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 IEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) In het zuiden van het land aanvan kelijk hier en daar mist, overigens veel bewolking met later plaatselijk enige regen. Weinig verandering in temperatuur. Tot matig of krachtig en langs de kust mogelijk tot hard toenemende zuidwestelijke wind. Dinsdag: Zon: 7.32-17.15. Maan: 23.44-14.19. f w*L V 'A'fi f llü Ti Prinses Margriet die verleden week haar intrek heeft genomen in Montpellier, aan de Boulevard Ledru Rollvn, kijkt van het balcon van haar kamer naar het drukke verkeer inde straat. De prinses zal m Montpellier colleges in de Franse letterkunde volgen. Zy logeert ten huize van dr. Deshons max. min Station Weer: temp temp neersL gisteren 24 UT Den Helder half bew. 18 7 10 Yi-.nburg regen 13 7 4 Vlissingen onbew. 12 7 0 Eelrie mist 12 6 6 De Bilt geh. bew. 12 6 0.6 o Twente zw. bew. 12 6 Eindhoven licht bew. 12 3 Zd.-Limburg mist 12 6 1 Stockholm zw. bew. 12 6 0 Os onbew. 11 1 0.3 Kopenhagen zw. bew. 13 8 0 Londen mist 13 0 0 Amsterdam mist 13 6 8 Brussel Luxemburg half bew. mist 12 9 5 2 0.1 4 Parijs geh. bew. 11 6 3 Nice regen 19 12 0.3 Berlijn geh. bew. 14 6 0 Frankfort zw. bew. 13 6 0.1 München half bew. 14 2 0 Zürich mist 9 4 0.1 Genève geh. bew. 13 3 0 Wenen geh. bew. 14 6 0 Belgrado half bew. 21 6 0 Athene onbew. 23 15 0 Rome zw. bew. 22 15 41 Madrid mist 15 7 7 Lissabon onbew. 16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1