Personentrein rijdt op goederentrein Bestuurder reageert op verkeerd sein Badminton-overwinningen in Hoofdklasse Duinwijck Heren Alliance spelen gelijls tegen HHYC (2-2) SPARTACV* „ZWERVENDE BUFFEL" IN FREUDENSTADT 1 i Volkswagenbusje in botsing met bus Onregelmatig beeld Vijftien auto's bij kettingbotsing SOLEX Gehandicapte Alliance-dames ver liest met 3-1 van t Gooi m i m DE STEEKPARTIJ OP HET DONKERE BEGIJNHOF Instructie-avonden met oog op Sint Nicolaas- en Kerstviering NOG SLECHTS DRIE DAGEN BASKETBALL-WEDSTRIJD TEGEN FRANSE CLUBS MAANDAG 30 OKTOBER 1961 BIJ SPOORWEGVIADUCT ZIJLWEG ATAX-TAXI Haarlem e.o. Films In mist bij Halfweg Geen persoonlijke ongelukken O T O f HARDEBELT Acht gewonden Zilveren jubilaris bij Droste gehuldigd Hocky in Haarlem en omgeving Haarlemse winkelstand Eenjarig onderhoud Ripperda-kazerne aanbesteed MODESHOW ROBERT MAHIEU PAGINA 3 Waterpolocompetitie NVA 1-De Robben 2 eindigde in 8-1 voor de Robben DWT kwam in Breda op tweede plaats T sny2 12334 HAARLEM, 30 okt. Vanmorgen even voor half negen is een personen trein uit de richting Leiden nabij het spoorwegviadukt over de Zijlweg op een goederentrein gebotst. De wagenbe stuurder van de personentrein had op een verkeerd sein gereageerd. Een der goederenwagens werd uit de rails ge tild en ernaast gezet. Om tien uur was de baan weer vrijgemaakt en kon het reizigerse verkeer worden hervat. U"e gehele ochtend hadden de re.zigers ech ter nog met zij het geringe vertra. gingen te maken. De goederentrein reed van het goe derenstation aan de Westergracht naar het hoofdstation Haarlem. De lange trein bevond zich nog in de wissels. De rails, die de reizigerstrein moest vol gen, was daardoor geblokkeerd. De wa genbestuurder had daarvan kennis gekregen via een zogenaamd voor- sein", dat zich op ongeveer duizend meter ten zuiden van de plaats van het ongeval bevindt. Dit voorsein stond op onveilig, hetgeen betekent dat de wa genbestuurder vaart moet mindern om zonodig snel te kunnen stoppen. Kort Voor de plaats van het ongeval be vindt zich het hoofdsein. De personentrein kwam met sterk verminderde vaart aanrijden met een snelheid van ongeveer twintig kilome ter per uur.Het hoofdsein bevindt zich echter op een brug, waarop de seinen geplaatst zijn voor de verschillende rails, die te ter plaatse aanwezig zijn. De wagenbestuurder zag een sein op veilig staan en meende toen, dat hu veilig door kon rijden. Het bleek ech ter een sein te zijn voor een ernaast gelegen rijvak. Juist wilde hij weer zqn snelheid vermeerderen, toen hij in de mist de goederentrein zag opdoemen, die op het spoor naast het zijne reed en via de wissel op zijn eigen spoor Wam. In allerlijl probeerde hij af te remmen, maar hij kon niet meer voor komen dat de neus van de personen- Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht Cinema PALACE: Spartacus, 14 jaar. (Se week) gewijzigde aanvangstijden. Dag. 1.30 en 19.30 uur. ERANS HALS: Charlie Chaplin's Festival, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. t-IDO: De Olympische Spelen van Rome I960. 2 7 en 9.15 uur. DUXOR: The nun's story. 14 jaar, ge wijzigde aanvangstijden. Dag. ook zo. 2 en 8 uur. Do.-cyclus (2, 4.15, 7 en 9.15 Uur) East of Eden, 14 jaar. Rembrandt Roman Holiday, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. *OXY: Avontuur in Hong-Kong, 14 jaar. kTUDIO0MUnhee^Hutot op vakantie, ai *®1NERVA? De°farnüie Trapp a-l. Wo. 8.15 uur: Anna Karemna, volw. ÏONEEL: Maandag 30 oktober r Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche ~f>medie met „Een mal meisje", comedie Marcel Achard. Regie: Bob de Lange, t" de hoofdrollen: Myra Ward, Ariette U Embden en Else Valk. Cfliv -"OVUWUWMIUR. V» U"1 Va?6?ie met „De kardinaal van Spanje t>i«i Hfenry de Montherlant. Regie: Jpns *un!s' In de hoofdrollen: Albert van Dal- Ida Wasserman en Kitty Kluppell. MUZIEK: Stad! Dinsdag 31 oktober sschouwburg. 8 uur: De Haagsche «Mnerva Theater. 8.15 uur: Beethoven- 6erie? door Gerard Hengeveld. (Pianisten- Maandag 30 oktober Serie). DlVERSEN: Maandag 30 oktober V*'- Halsmuseum. 8 uur: „De jeugd mii nu kanten en kansen", lezing door Di?' c J- Kmn en dr_ L. M. van s- (Volksuniversiteit). Dinsdag 31 oktober in ,i£erva Theater. 8.15 uur: „Zwitserland a /n vele facetten", lezing door de heer - van Nijnanten. (Wereldreizigers-serie), vj'ans Halsmuseum. 8 uur: „Leermoeilijk- Va„ voor het normale kind", drs. A. an Meerten. (Volksuniversiteit). ïit?st^?Ur,ant Brinkmann. 8 uur: De ge- bestkl gr9ep Liberi Habentes Munus, Hun c uit vader, moeder en acht van kost «Ui n kinderen met het blijspel „Het Vtwuwe6 lp" Anderlecht" (Katholiek trein een der goederenwagons een lege viswagon uit de rails stootte. De schade viel alles bijeen pogal mee. Beide treinen hadden schaaf wonden." Van de personentrein was nogal wat verf afgeschaafd. Om negen uur begonnen de bergingsploegen van de dienst Weg en Werken uit Haarlem en van de Centrale Werkplaats de goe derenwagon weer in der rails te zetten. De leiding berustte bij ir. D. N. Kla ren, de districts-ingenieur Tractie. Om kwart voor tien stond de wagon weer in het spoor en kon het treinverkeer hervat worden, de gestrande reizigers uit de personentrein, evenals die uit de daaropvolgende, werden per extra trein naar Heemestede teruggebracht, waar na zij per N.Z.H.-bus naar Haarlem werden vervoerd. Het baanvak Haar lem-Leiden was ongeschonden geble ven, zodat men over enkel spoor tus sen Haarlem en Lisse in beide richtin gen kon blijven rijden. Daardoor ont stonden wel vertragingen, maar het treinverkeer kon toch onderhouden worden. HALFWEG, 30 okt. Tussen negen uur en half tien heeft zich vanochtend op de rijksstraatweg tussen Haarlem en Amsterdam ter hoogte van Halfweg een reeks autobotsingen voorgedaan waarbij in totaal vijftien auto's betrok ken waren. Er was nogal wat materiële schade maar persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Even na negen uur botsten ten wes ten van de bebouwing van Halfweg twee auto's op elkaar. Terwijl de rijkspolitie nog bezig was met dit ongeval botsten op verschillende plaatsen nog allerlei auto's, zodat het gedeelte van de weg tussen Halfweg en de Phoenixfabnek in een oogwenk bezaaid lag met autois. Er hing vanochtend op dit weggedeelte een zware grondmist en vele automobi listen hadden last van mistaanslag op de voorruit. Daar komt bij dat de auto mobilisten op dit drukke weggedeelte in het algemeen te weinig afstand be waren waardoor zij geen speling neD- ben om veilig af te remmen bu plotse linge obstakels. HAARLEM, 30 okt. In een bericht, dat op 27 oktober is versohenen over een steek, door een 25-jarige timmerman toegebracht aan de Haarlemse copiist J.U., is ten onrechte vermeld, dat er tevoren een vechtpartij tussen de beide mannen zou hebben plaats gehad. Ook is er geen sprake geweest van een woordenwisseling tussen beiden, noch van een ontmoeting in een café aan de Lombardsteeg. De offset-copiist, die laatstgenoemd café in het geheel niet heeft bezocht, ontmoette de timmerman in de buurt van het Donkere Begijnhof en werd gestoken, toen hij de man op diens al dus begrepen verzoek de weg wees naar ee*i urinoir. HAARLEM, 28 okt. Met het oog op de aanstaande Sinterklaasviering en de Kersttijd organiseert de Haar lemse Raad voor de Jeugd in samen werking met de Vereniging voor Han denarbeid twee series instructie-avonden. Zowel in verenigingsverband als in de huiselijke kring zoekt men steeds meer naar een goede verrassende wijze van de Sinterklaasviering (het maken van surprises en het verpakken van ca deautjes) ook wil men de viering van het Kerstfeest op goede wijze verzor gen. De instructie-cursussen voor de Sinterklaas-viering zijn op 9, 16 en 23 november in ,,Het Baken aan de Ba- kenessergracht 10. De instructie-cursus sen voor de Kerstviering zijn op 30 no vember en 14 december en vinden eveneens plaats in ,,Het Baken Herstellingsploegen bezig de uit de rails gestote goederen wagon op net reen te spoor te zetten. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen SOLEX SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 K.A.B. OVERVEEN De mis, die zondag in de kapel van het Tnmteits- lyceum voor de leden van de Overveen wordt opgedragen, begint niGt om acht uur, maar om kwart voor acht. HAARLEM, 30 okt. Zaterdagmid dag omstreeks half drie botste er op de kruising Kleine Houtweg - Linaeuslaan - Vijverlaan een Volkswagenbusje tegen een bus van Maarse en Kroon toen de bestuurder van het busje, de 43-jarige chauffeur S. W. uit Hoofddorp, geen voorrang verleende. W. kreeg hoofd- en snijwonden, de 33-jarige bloemistknecht I. v. P., die naast hem zat, kneusde en kele ribben. Verder zaten in het Volks wagenbusje twaalf jongens van om streeks veertien jaar, allen uit Hoofd dorp. De gewonden zijn naar het Grote Gasthuis en de Mariastichting gebracht. Het busje werd zwaar beschadigd, de Maarse en Kroons bus kreeg lichte schade. 's Avonds om negen uur reden twee personenauto's tegen elkaar op de hoek van de Marnixstraat en de Duinoord straat. De 18-jarige machinebankwer ker P. T. uit Haarlem wilde met zijn auto vanaf de Marnixstraat linksaf de Duinoordstraat inslaan maar verleende geen voorrang aan een hem tegemoet komende personenauto bestuurd door de 31-jarige verkoper P. B. Het 12-jarig broertje van T. werd met een wond aan de lip naar het Grote Gasthuis gebracht. De 26-jarige echtgenote en het 2-jarig zoontje van B. werden met lichte ver wondingen naar de Mariastichting ge- bracht. HAARLEM, 28 okt. Gisteren vier de de heer Ghr. Schouten zijn zilveren jubileum bij Droste's Cacao-en Choco ladefabrieken N.V. Vergezeld van zijn dochter en de beide paranymphen werd de heer Schouten, die werkzaam is als cacaobewerker, door de directie, mr. J. C. Droste en mr. L. van Nouhuys, ontvangen. De heer Van Nouhuys sprak de zilveren jubilaris toe en dankte hem voor het vele werk dat hij voor het be- drjjf heeft verricht. Hü overhandigde hem de zilveren legpenning van het be- drjjf en het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel voor vijf en twintig jaar trouwe dienst. Mejuffrouw Schouten kreeg een doos Droste bonbons. In de toonkamer werd de „zilveren" cacaobewerker gehuldigd door het ju bileumfonds. De voorzitter van het fonds, de heer C. A. Guit, prees de heer Schouten om zijn prettige wijze van om gang. De heer Guit bood een gedeelte lijke keukenuitzet aan. Mejuffrouw Schouten ontving een bloemstukje. 's Middags maakte de heer Schouten de traditionele rijtoer door Haarlem en omgeving. HAARLEM, 30 okt. Zowel het eer ste als het tweede team van Duinwijck, heide spelend in de landelijke hoofd klasse, hebben zondag tegenstander De Kortenaer uit Den Haag verslagen. Duinwijck 1 speelde in de nieuwe bad- mintonhal en wijdde de zaal in met een gedecideerde zege van 71 op de gas ten. F. te VVeeme had weinig moeite met H. S. Liem en won tweemaal met 154. Peter Roodhart hield met lang spel zijn tegenstander J. van Barnau Sijthoff ver van het net en de Hage naar had geen macht om het dirigeren de spel van de Haarlemmer te verplaat sen: 155 en 1511. De Nederlandse kampioene, Els Robbé, miste in de eer ste game van haar single tegen de jeug dige mej. A. Roebers alle controle over haar slagen, kwam zelfs met 104 ach ter, slaagde er in om door slecht ser veren van haar tegenstandster tot 109 in te lopen, maar moest toch de game met 1210 afstaan. Herstel volgde in de volgende games, die met 114 en 11—3 door mevrouw Robbé meer in de lijn der verwach tingen werden gewonnen. Wil Haye zorgde voor de vierde overwinning in de singles en klopte mevr. G. v. Barnau Sijthoff met 114 en 113. Van de dubbelspelen werd alleen het heren- dubbel in drie games door de Duin- wijekers verloren.' 1416, 159 en 915. De overwinning van 53, die Duin wijck 2 op De Kortenaer 2 in Den Haag behaalde, mag men voor een goed deel toeschrijven aan het spel van de zeer jeugdige Duinwijck-dames Marja Ridder en Felise de Nooyer, die drie punten vergaarden in hun enkel- en dubbel spel. De resultaten van de singles luid den: H. v. Hemert Stakenburg versl. H. Kok (Duinwijck) 155, 150; M. v. Ol den versl. Ed Ridder 158, 157; mej. H. Ernst verl. van Marja Ridder 8—11, 16, 4—11; mej. J. v. d. Tol verl. van mej. F. de Nooyer 116, 011 en 811. Het eerste gemengd dubbel werd in drie games door de Haarlemmers ver loren, het tweede met 159 en 154 gewonnen, zodat het dames- en het herendubbel de doorslag moesten geven. Het herendubbel werd door Duinwijck gewonnen met 1814 en 1512 en het damesdubbel met 155, 815 en 158. Overige resultaten van Duinwijck- teams: Duinwijck 4Zeemacht 44, Duinwijck 6—MVO 2—6, Duinwijck 7— Haarlem 3 1—7. Badmintonclub „Haarlem", met zeven teams in de competitie vertegenwoor digd, heeft nog enige moeite met het acclimatiseren in de landelijke eerste klasse. Zaterdag verloren de Haarlem mers van Slotermeer met 53. Met 1513, 215 en 715 verloor D. Regens burg van R. Mesaeh (Slotermeer) en F. de Nooyer moest aan L. Nardten met 158 en 159 zijn single afstaan. De Haarlemse dames brachten met twee overwinningen de balans na de singles weer in evenwicht. Mej. W. Schutter klopte mevr. J. Schreuder met 811, 118 en 113 en mevr. N. Wolters ver sloeg mevr. T. Tyveleijn met 116 en 11—2. Van de dubbelspelen werd door de Haarlemmers echter alleen het dames- dubbel gewonnen. Het tweede team van Haarlem werd door DES in Den Haag verslagen met 6—2. Irene Vermeulen won haar enkelspel met 118 en 114 en won met G. Wolters het gemengd dubbel van mevr. Bos en Filon met 15—12 en 15—8. HAARLEM, 30 okt. Het heeft niet veel gescheeld, of de heren van Alliance waren tot - zeer welkome - winst ge komen. De eerste 20 minuten van de wedstrijd bij HHYC was Alliance be duidend sterker. Er werd toen een voor sprong genomen met een doelpunt van J. Peltenburg. Hadden de Heemstedena ren toen iets sterker kunnen aanval len, dan was hoogstwaarschijnlijk op dat moment de hele wedstrijd in hun voordeel beslist. Het werd niet gedaan. De stand bleef tot rust op 0-1, maar deze voorsprong bleek niet voldoende. Na de hervatting kon HHYC uit een korte hoekslag gelijk maken en de Hagenaars gingen daarentegen wèl door. Ook ech ter niet vergenoeg, want de stand van 21 werd door midvoor J. Beynes tot een gelijkspel gebracht omdat de rollen weer keerden, toen HHYC teveel leunden op hun kleine voorsprong. Voor de Heemstedenaren toch nog gunstig resul taat (2-2). Dat Kieviten een gelijke stand tegen BMHC 2 bereikte (1-1) is voor de Was- senaarse spelers gunstig, maar geeft Alliance nog weinig lucht voor wat de derde plaats van onderaf betreft. Scheybeeck in de promotieklasse kon het niet bolwerken tegen Hic (1-3) en blijft daardoor nog wat in de midden moot hangen. Eechtrop daarentegen sleepte nog een punt uit de wedstrijd tegen A'dam 3 (3-3) en liep daardoor iets uit op de plaatsgenoten. BMHC 4 haalde voor het eerst de volle winst en dat dit geschiedde bij Pinoké een der koplopers is het memoreren ex tra waard (1-2). Normaal was de winst welke Strawberries op Alkmaar be haalde (3-2). In de 2e klasse E heeft leider Kraaien de zaken flink scherp gesteld. Het bezoekende Ever Swift (met 2 punten achter op de 2e plaats) werd de reke ning gepresenteerd met 5-0. Ever- Swift heeft door pech wel wat ver keken kansen tot scoren zien voorbij gaan, maar dat de winst aan Kraaien toekomst is buiten kijf. HBS 2 liet een kans voorbij gaan door aan Amster dam 5 met 3-0 de winst te laten. De afdeling F der 2e klasse bracht ook deze keer nog geen winst voor Eecht- trop. Tegenpartij Myra won met 6-0. Zandvoort had een vrije dag. Alliance 2 maakte wel doelpunten, maar niet genoeg. Strawberries 2 deed het beter dan de Heemstedenaren (2-4). Alliance 3 in de derde klasse was dui delijk de meerdere van BMHC 6 (5-0) evenals Alkmaar 2 over en hü Straw berries 3 (0-4). De wedstrüd van HBS 4 tegen Hoorn vond geen doorgang. De reserves van Zandvoort vonden op eigen grond geen genade bü AMVJ 2 (1-3), terwül Fit 2 een gelijke koers vaarde in haar wedstrüd tegen Alliance 4 (1-2). De wedstrijd Kraaien 3Scheybeeck 2 uit de 4e klasse werd met puntenverde ling beëindigd (2-2). Eechttrop 3, te gast bij Rood Wit 2, ging met volle winst naar Beverwijk terug (1-2). BMHC 8 en Al liance 5 lieten hun wedstrijd resp. tegen Saxenburgers en Hermes 2 niet door gaan. Evenmin deed HBS 5 dat tegen Hic 5. Zandvoort 3 boekte een nederlaag tegen Strawberries 4 (0-5). Uitslagen Onderbond le klasse: Eecht trop 5-Strawberries 5 4-2; Strawberries 6—HBS 6 2-0: Fit 4—BMHC 9 3-1; Ever Swift 2Zandvoort 4 3-1; 2e klasse: Ever Swift 4Alliance 7 2-0; Rood Wit 4— Alliance 8 2-3. Andere wedstrijden af gelast. DAMES Ofschoon de kans op een goed resul taat in de wedstrüd tegen 't Gooi zeer goed was, is dit treffen voor het eerste elftal der dames van Alliance op een nederlaag uitgelopen. Drie invalsters waaronder de doelverdedigster, was een te grote handicap om deze goede kans te realiseren. Binnen de 10 minuten was de stand al 2-0 ten voordele van 't Gooi, flat met zeer enthousiast en uiterst ac tief spel de verzwakte verdediging der Heemsteedste dames al direct onder grote druk zette. Daarna werkte Allian ce zich meer naar de aanval toe, doch stuitte daarbü op een zeer hechte ver dediging van 't Gooi. Voordeel daarbü (Advertentie) HAARLEM, 28 okt. Donderdagmid dag heeft he( Electro-Technisch bedrijf C C. Krouwels, de van oudsher beken de firma aan de Koninginneweg, een fi liaal geopend aan de Wagenweg 78. De firma Krouwels is een installatie- en reparatiebedrijf en verkoopt buiten ra dio's en televisies en stofzuigers, aller lei gevarieerde kleinere electrische ar tikelen, zoals broodroosters, scheerap- paraten en lampen. Vooral met de ex clusieve verlichtingsartikelen zijn bij zonder decoratieve en kleurige effecten bereikt. De lampen hangen zeer over zichtelijk door de gehele zaak heen. Ar chitect 't Hart uit Eindhoven heeft in de kasten in verschillende hoeken van de winkel op ingenieuze wijze televisie contacten verwerkt. Ook met de achter gronden is rekening gehouden, zodat een televisietoestel, wat geprobeerd of gedemonstreerd wordt, een gunstig beeld geeft. Alleen in de winkel zijn vaak verborgen een kleine tweehon derd stopcontacten aangelegd. Achter de zaak is een grote ruimte ingericht als reparatiebedrijf. Deze re paratie-afdeling heeft een achteruitgang, wat praktisch is voor het in- en uitgaan van goederen. Vele zakenrelaties en bekenden van de firma kwamen donderdag de zaak bezichtigen. Een kleine honderd bloem stukken sierden deze nieuwe en moder ne zaak. HAARLEM, 30 okt. Vanochtend heeft de eerstaanwezend-ingenieur der Genie te Haarlem, in zün kantoor aan het Kenaupark, het eenjarig onderhoud bouwkundige werkzaamheden van de Ripperdakazerne openbaar aanbe steed. Er werden 23 inschrijfformulie ren ingediend. De laagste inschrijfster was do firma P. M. Sprengers uit Haarlem met 65.200. De raming van de Genie werd niet bekend gemaakt. was alleen, dat de achterstand tot 2-0 be perkt bleef. Na de rust kwam het initia tief bij Alliance terecht en in die periode was het midvoor J. Pielage, die haar elftalgenoten het uitzicht op een goed resultaat teruggaf (2-1). Toen kort daarna aan 't Gooi een strafbully werd toegekend wegens een - aanvechtbare - overtreding van de doelvrouwe van Al liance en daaruit de stand op 3-1 kon worden gebracht, schoot voor de enigs zins gedeprimeerde Heemsteedsen niets anders over dan met hard werken de Gooische aanvallen zo vroegtüdig mo gelijk af te breken. Met deze taktiek hielden zij de stand op 3-1. BDHC kwam niet tot doelpunten tegen Kieviten en moest genoegen nemen met het tweede gelijke spel in deze compe titie (0-0). Daar de velden van HGC2 afgekeurd waren, hoefde Ever Swift niet te spelen. Hetzelfde geldt voor de tweede klassers BDHC 3. In deze afde ling behaalde Rood Wit bijna gewoon te een 5-0 overwinning, deze keer op HDM 2. Dat Leiden met 4-2 van Straw berries won, is de verrassing van de dag geworden. Eechtrop bracht het bij Amsterdam 3 tot de 2-3 overwinning. BDHC 5 uit de derde klasse kon we gens afkeuring der velden Scheybeeck niet ontvangen en om dezelfde reden ging Zandvoort niet naar Terries. Rood Wit 2 wees met liefst 4-0 HBS 2 terug. Alliance 2 zag haar meerdere in Straw berries 2 (1-2). Ook de velden van HBS 3 en Hic 2 werden afgekeurd. Vele wedstrijden uit de vierde klasse werden afgelast. Onder de wel gespeelde wedstrijden behoort die, welke Alliance 3 van en bij Te Werve2 won (1-6), en Eechtrop 2 van Amsterdam 4 wist te winnen (2-1). Strawberries 3 stuurde Alkmaar 3 met een 5-0 nederlaag naar het noorden terug. Rood Wit 4 gaf ten slotte aan Zandvoort 2 geen kans (3-0). Uitslagen onderbond: Ever Swift 3 Alliance 5 1-0; 2e klasse: Strawberries 4 Ever Swift 4 0-1; Eechtrop 4Alkmaar 6 5-1; Amsterdam 6—Alliance 6 2-0; Ever Swift 5Hic 6 1-2; AMVJ 4—Strawberries 5 0-2; HBS 6Eechtrop 5 2-0. HAARLEM,28 okt. In de Hilde- brandzaal werd een modeshow gehou den, georganiseerd door de couturier Robert Mahieu, in samenwerking met Maison Finia, die de hoeden verzorgde, de juwelier Stuurman en Cohen en de bontwerkerij Weill. Robert Mahieu had een variatie gemaakt op de traditionele gang van zaken, door zün vier manne quins te laten beginnen met de bruids toiletten, die aangepast waren aan de leeftijd van de draagsters. De leeftij den varieerden van 18 jaar tot de mid delbare leeftijd. In aansluiting daarop kon men de vier bruiden volgen op haar huwelüksreis, speciaal wat de garderobe betreft. Daar bij viel het ons op, dat Robert Mahieu een voorkeur heeft voor draperieën, die soms aan de voorkant, maar meestal in het rugpand waren verwerkt, en tevens voor loshangende flappen, die gevoerd waren met imprimé, mousse line en op een ingenieuze manier tot een soort bolero konden worden her schapen. Voor slanke figuren is dat een zeer te appreciëren, voorname mode, Hü heeft voor deze creaties büzonder mooie stoffen verwerkt als zuiver zijde, kamgaren en jaquard weefsels. Ook voor de volslanke figuren waren er prachtige modellen bij, zoals een een voudig recht gehouden japon, gegar neerd met tres of leer. Als sieraad werd daarop een kostbare diament ge dragen. Heel apart waren op deze exclusieve show de pakjes, vervaardigd van een mooie wollen tweedstof, gecompleteerd met een ruime pelerine, die een fraaie coupe hadden. Bij dat alles gaven de hoeden van Finia een eigen cachet, evenals de korte en lange bontmantels van o.m. persianer, Indisch lam en nertz. HAARLEM, 30 okt. Op donderdag 2 november 1961 vindt in het Haarlemse Krelage-huis een basketball-evenement plaats. Op die avond spelen een Neder landse dames- en herenploeg tegen ploe gen van de Union Sportive de la Fédération de l'Education National (U.S.F.E.N.) uit Parüs. De dames be ginnen om 19.30; de heren om 21.00 uur. HAARLEM, 30 oktober In de wed strijd NVA 1—De Robben 2 heeft NVA haar debuut gemaakt in de bekereompe- titie Koninklijke Nederlandse Zwem- bond, afdeling dames. Het was meteen zwaar geschut, dat NVA tegenover zich kreeg; een ploeg, waarin Atie Voorbü en Marianne Heemskerk op doeltreffen de wijze van hun aanwezigheid blijk gaven. Maar in de eerste helft diende Ria van Dam de Robbendames van repliek, nadat Atie Voorbij en Marianne Heemskerk De Robben op een voor sprong van 20 hadden gebracht. De ruststand 12 verging in de tweede helft spoedig. Midvoor Atie Voorbij werkte een schermutseling voor het NVA-doel goed af, waarna Marianne Heemskerk vrij regelmatig een nuttig gebruik van haar snelheid maakte om vanaf de rechtervleugel vijfmaal de NVA-verdediging te doorboren. Met de stand 18 was het spel uit. Voor de bekercompetitie heren was De Futen 1 de tegenstander van DWT 1 De Haarlemmers hebben niet uit de strijd gehaald wat ze konden. Er zat te weinig verband in de ploeg en de af werking was slordig. Met veel moeite bracht Sigling de ruststand op 01. Na de rust drong Eichhorn goed door de Futen-verdediging heen. waarna Wes terman ook het Futendoel doorboorde. Maar ook deze voorsprong moesten de Haarlemmers prüsgeven. Sigling had de stand op 22 gebracht toen afgefloten werd. Voor de eerste klasse dames van de competitie kring Haarlem KNZB kwam VZV 1 uit Velsen over voor de strijd tegen Haarlem 1. Het was een vrijwel gelijk opgaande strijd, waarin VZV een keepster had opgesteld, die zich niet makkelijk liet passeren. Toch wist Nel Goedhart haar te verrassen, waarna Marijke van Koten met het nemen van een strafworp gelegenheid kreeg om de ruststand op 1—1 te brengen. Na de hervatting deed Marijke van Koten de balans omzwaaien in het voordeel van VZV. Toen werd door de Haarlem-aan- valsters de VZV-verdediging zwaar on der druk gezet, hetgeen resulteerde in een doelpunt van Tineke Steensma. waarna Thea Hölsken van veraf een schot op het VZV-doel lanceerde dat met een tikje van de Haarlem-midvoor in het VZV-doel belandde. Marijke van Koten werkte deze Haarlem-voorsprong weg om met de stand 33 te eindigen. Verder werden gespeeld: derde klass-: heren: Njord '59 2Haarlem 2 39 e: DWR 3—VZV 2 5—2. HAARLEM, 30 oktober. De strijd om de fraaie Mgr. Koenraadtwisselbeker waarvan DWT in 1960 houder werd werd zondagmiddag in het Bredase Sportfondsenbad tussen vijf katholieke zwemverenigingen gestreden. DWT was met een flinke ploeg naar Breda getrok ken, doch kwam nu niet zover als in 1960; zij moest met de tweede plaats genoegen nemen achter het Maastrichtse Kimbria. Weer was de 200 m schoolslag heren een van de hoogtepunten van de middag en het traditionele gevecht tussen Mat- tie van Lijf (Kimbria) en Jan Eichhom van DWT eindigde nu onbeslist: een ge lijke tijd van 2.52.8 voor beiden. Verder eisten de leden van Kimbria alle eerste plaatsen voor zich op; toch waren er voor meerdere DWT-ers gunstige resul taten te noteren, vooral bij de jongens. De eindstand werd: 1. Kimbria Maas tricht 2147 pnt.; 2. DWT Haarlem 2357.1 pnt.; 3. Baronie Breda 2465.7 pnt.; 4. Wilskracht Utrecht 2552.4 pnt. en 5. WIK Viaardingen 2656.1 pnt. De voornaamste resultaten waren: Dames 100 m rugslag: 1. Toetie Beek- wilder Kimbria 1.19.2; 2. Marjolein Ber- nink DWT 1.25. 200 m schoolslag: 1. Anneke de Vree. Kimbria 3.13.1; 4. Willy Koelemy DWT 3.25.6. 100 m vrije slag: 1. Toetie Beekwilder Kimbria 1.11.1; 7. Marjolein Bernink DWT 1.21.5. 4 x 100 m wisselslag estafette: 1. Kim bria 5.43.1; 2. Kimbria II 6.02.3; 3. DWT 6.23.3. Heren: 100 m vrije slag; 1. Rob God frey Kimbria 1.02.5; 4. Rob van Gaale DWT 1.06.6. 100 m vlinderslag: 1. B. Knubben Kim bria 1.18.4; 3. Piet Meijer DWT 1.26.6. 200 m schoolslag: 1. en 2. Jan Eichhorn DWT en Mattie van Lijf Kimbria 2.52.8; 4. Lex van Gaale DWT 3.13.1. 100 m rugslag: L Jo Vertommen Kim bria 1.13.8; 2. Jan Eichorn DWT 1.16.4. 4 x 100 m wisselslag estafette: 1. Kim bria 4.58.2; 2. Kimbria II 5.15.8; 3. DWT 5.27. Indiaanse opperhoofden, mijnwerkers uit het Roergebied en een generaal van nationalistisch China stonden dezer dagen nn één podium bij de opening van een conferentie van de be'leep ng oor Morele Herbewapening te Freudenstadt. Over eenkomstig de gewoonte van de Morele Herbewapening betonden de notabelen, atleten en politici, kunstenaars en zaken lieden zich niet uitsluitend op het podium. Zij waren m °a ,n£nsen> die de conferentie tieaen, hebben by0e«,oond. Het hier getoonde opperhoofd is „Zwervende Buffel van de Swuxstam. AMSTERDAM, 30 okt. De beurs is in de nieuwe week in een enigszins ver deelde stemming begonnen. De onder toon van de markt was echter aan de vaste kant. Als zodanig kon worden ge wezen op de hogere koersen die voor Philips en Unilever werden betaald. He! electrofonds klom tot 1094 16) en brokkelde daarna iets af. Unilever was 10 pnt. beter op 858. AKU hield het op de vorige prijs en Hoogovens gingen mét een daling van ca. 10 pnt. weer eens tegen de draad in. Ook Kon. Petr. no teerde lager. De koers van ca. 114 50 ct.) betekende echter niet meer dan een aanpassing van de notering in Amsterdam aan het lagere koerspeil van vrijdag in Wall Street. Scheepv.aandelen konden goed prijshoudend worden ge noemd. Op de staatsfondsenmarkt lagen de 414 pet. leningen enigszins gedrukt. De andere soorten waren eveneens eer der iets luier. ty, Nefl. I960 1 U4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 tJ.N.G Won.Bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U Berkel Patent Jaivé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsehe Petr. Kon. Petroleum 50 Hol], Amerika Lijn Java Ch PL. K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mil K.P.M Stoomv. Mij. Nederl. v Nievelt v Ommeren Rott LJoyd. .,Li..Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 tientespaarbrieven '58 2Amsterdam '56 2 Amsterdam '56 II 2 Vb A'dam '56 III 2li Amsterdam '59 2-/i R'dam '57 Alb Heyn KI. obl. Vorig Slot 102A 100A 108% 336% 304 810 147.70 391 680 350 794 529 Vi 569 1077% 847 ft 293 483 ft 5421/4 114.50 157 153 58.50 197% 157 ft 33734 157ft 223 246.50 498 139.50 opening 30/10 100rt 99 ft 94 108 ft 386ft 782 ft 1089% 85534 114 199ft 153 166 ft 338 ft 155 158 ft 88% 88 99 98 123

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3