Middelbare Tuinbouwschool viert vijftigjarig bestaan lisse juoh touwtrekkerij van Haarlem, ondanks verzet van J. Krelage H. J. Kapteyn: afbreken van eigen levenswerk Santpoortse feestweek schuift een week op Draverij in de Hoofdstraat Volgende week donderdag uitvoering van „La damnation de Faust" R.K. Bridgeclub „Haarlem" 25 jaar m. Jubileumschrift Onder auspiciën van Koor Katholiek Haarlem EEN DER GAAFSTE COMPOSITIES VAN HECTOR BERLIOZ matrassen- en dehenexpasitie Koffie K REM ER Thee WEINIG ANIMO VOOR VAKONDERWIJS yy ATAX-TAXI ZATERDAG 4 NOVEMBER 1961 PAGINA WMi Sr, i tfi% ffifpu 1910 Noodgebouw Export Gedenkboek AUTOMOBIELREPARATIES N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIGMAATSCHAPPIJ Haarlem leent half miljoen aan het E.G. Voor voorbereiding bouw zusterhuis Lijn 11 over Leidsevaart Per 12 november NAAIMACHINES 225.- Hector Berlioz is niet alleen één van de grootste Franse componisten uit de eerste helft der negentiende eeuw, maar tevens een zeer merkwaardige verschijning in de lange rij van de grote meesters. Deze hyperro manticus, die slechts door het nieuwe kon worden bekoord, is de grondlegger geweest van de 19e eeuwse symphonische pro grammamuziek. Een van zijn gaafste partituren uit zijn gehele oeuvre is ongetwij feld de dramatische legende „La Damnation de Faust", welke hij op 19 oktober 1840 voltooide. Dit gigantische werk, dat aan Franz Liszt is opgedragen,, zal donder dag 9 november door de koren „Katholiek Haarlem" en de Ko ninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" onder leiding van Albert de Klerk met medewerking van solisten en het N.Ph.O. wor den uitgevoerd. van 6—9 november in het Minerva-Theater te Heemstede. Geopend van 14—23 uur Getoond wordt o.a. de complete collectie Slutnberland Droombedden Toegang gratis Interieurverzorging JP* Binnenweg 201—207 Telefoon 3.83.86 Orgelconcerten in Concertgebouw (Advertentie) 1\-V V. -;v- - I'- t v - -A? LISSE, 4 nov. Op 7 november viert de Rijks-Middelbare Tuinbouw school voor de Bloembollenteelt in Lisse haar vijftigjarig bestaan. Voor het hele bollenvak is dat een reden tot feesten, want de school heeft veel bijgedragen tot de bloei van het vak en tot de gunstige positie van de Ne derlandse bollenhandel ten opzichte van de buitenlandse concurrentie. Voor Haarlem is er wel enige reden tot zuur kijken, want de stad heeft destijds veel moeite gedaan om de school daar gevestigd te krijgen. De grote pro motor van het bloembollenvak, J. H. Krelage, heeft met hart en ziel de vestiging van de Rijks Tuinbouw Winterschool zoals het instituut aan vankelijk heette in Haarlem bepleit. Tevergeefs, want tegen de adviezen van de Algemene Vergadering voor Bloembollencultuur in, liet minister Talma in 1910 weten, dat hij aan H. M. de Koningin had geadviseerd de school in Lisse te vestigen omdat „het het beste moest worden geacht de school te plaatsen temidden van de praktijk der cultuur, opdat èn leraren èn leerlingen daarmee zoveel mogelijk in nauw contact zouden kunnen blijven." Op 7 november 1911 werd de school in Lisse gesticht en de oud leraren en oud-leerlingen van de school maken zich nu in groten getale op om op 7 november het gouden feest van de school te gaan vieren in Treslong in Hillegom. De Algemene Vereniging voor Bloem- nienbolleneultuur heeft van haar stich ting in 1860 af in haar statuten vast gelegd het verspreiden van vakkennis en het bevorderen van vakonderwijs. Al in 1866 probeerde de oprichter van de vereniging, J. H. Krelage, een „bollen- Sehool'' in Haarlem gevestigd te krij gen. Krelage zweefde de opzet voor ogen van de befaamde school in Gent, die daar een duidelijk stempel gedrukt heeft op de hele tuinbouw in de omge ving van de stad. Regering en stads bestuur waren echter niet overtuigd van de noodzaak van een dergelijk instituut voor vakonderwijs, en zeker niet om dat vakonderwijs in nauw contact te doen staan met de praktijk van het vak. In het begin van deze eeuw verzocht de Algemene Vereniging de regering Opnieuw om de vestiging van een Ryks- tiiinbouw-winterschnol. In 1907 hadden deze pogingen succes. Ir. K. Volkersz, de eerste directeur van Bloembollencultuur stak zijn voorkeur de Rijks Middelbare Tuinbouwschool voor Haarlem als vestigingsplaats niet onder stoelen of banken. In Aalsmeer was intussen een tuinbouwschool geves tigd (voor bloementeelt), in Boskoop (•voor boomkwekerijen) en in het West- land (voor glascultures). In 1905 begon Bloembollencultuur zijn pleidooien voor Haarlem. De stad was centraal gelegen tussen het bollen gebied van de Noord en dat van de Zuid. De leerlingen zou den gemakkelijk onder te brengen zijn. Toen begon Lisse echter van zich te doen spreken. De school behoort temid den der kwekerijen te zijn gelegen, meende men daar, terwijl men voorts aanvoerde, dat vele ouders er bezwaar tegen zouden hebben als hun kinderen in Haarlem op kamers zouden moeten wonen. In 1910 viel de beslissing van minister Talma. De grote Krelage voelde die beslis sing bijna als een persoonlijke beledi ging. Tot zijn dood toe is hp ervan overtuigd gebleven dat de minister de verkeerde beslissing had genomen. In zpn „Bollenbijlbei" „Drie eeuwen Bloembollenexport" herinnert 'hij er aan, dat het voor de school vaak moei lijk is leraren aan te trekken voor de bijvakken, omdat die niet bereid zijn alsmaar heen en weer te trekken. Voorts merkt hij op, dat een school uit Haarlem veel gemakkelijker ook uit de Noord leerlingen zou hebben kunnen aantrekken. Als de school in Haarlem gevestigd zou zijn, zou tenslotte ook het Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek in Haarlem gevestigd zijn en dan zou een nauw contact van de weten schappelijke staf met de Haarlemse wetenschappelijke instellingen gewaar borgd zijn. Vele jaren later is ten be hoeve van de leerlingen in de Noord een parallelschool gevestigd moeten Worden in Hoorn. De school werd dus gevestigd in de Bollenstreek. Men begon de lessen in een noodgebouwtje, maar al op 19 fe bruari 1912 kon het gloednieuwe school gebouw officieel in gebruik worden ge- bomen. Tal van bollenmensen hebben W de loop der jaren hun opleiding ont vangen van de thans grijze oud-direc- ,eur van de school, ir. K. Volkersz. In "1, toen de school startte trok hij n.af\r Lisse vanuit Haarlem, waar hij sinas 1909 de eerste rijkstuinbouwcon- i~T was. Ir. Volkersz woont nog altijd Mi Lisse, in een comfortabele woning aan de Achterweg. Zijn plaats als di recteur van de school is thans ingeno men door ir. A. F. Vlag. ri2?f °.rSanisaties mogen in het eerste uecenmum van deze eeuw met kracht TÏiiiSS gInf van een rÜ'ks Middelbare •tuinbouwschool bepleit hebben, de in Lisse. mannen van de praktijk waren^van de noodzaak daarvan, allerminst overtuigd. Wie in die dagen bollenkweker of -ex porteur wilde worden, doorliep de school van de praktijk. Een andere weg was er trouwens niet, maar men had LISSE, 4 nov. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Lisse, is een „Jubileumschrift" samengesteld, waarin enkele figuren uit de bloembollenwereld die zich nauw aan de school verwant voelen, bijdragen hebben geschreven. Na tuurlijk wordt de historie van de rij, ?,01 daarin uitgebreid uit de en. gedaan en de voorzitter van A wm ncultuur" mr- dl" O- F' i,', - vari Nispen tot Pannerden, zet rip lln krachtig de betekenis van de uiteen voor wat betreft practischÜ SCl?e fundering van het kwekpr^ vakmanschap van de Uit rf 6n exP°rteurs. kroniek blijkt °Pgenomen deze viiftil dat ln de looP van einddiploma van" ri94 le®rll,nler? rfen tv allo* de school behaal- de ópmerkine PJV06 üjd blijkt uit eedoceerri «m i Russisch niet meer f950 Snaa„c 0rdt'J maar d*t sinds deze bhna 7nnW°r^ onderricht. Tot deze oijna 700 oudleerlingen van de school, behoorden ook drie dimes® Gerda van Dijk (1929), Jacóba Groe- newegen (1922) en Francine van rier Mey (1927). In de lijst vaTlblfuriëm ten treft men hele generaties dragers van beroemde namen uit het bollen- vak: Van Alkemades, Van Eedens Van Reisens. Roozens, Van Veldhuv zens van Zantens en Verdegaals" Voor ieder die zich op enigerleiwiize verbonden weet met de school, is het aantrekkelijk uitgegeven „Jubileum schrift" een goede herinnering. Het statige gebouw van de Rijks Mid delbare Tuinbouwschool in Lisse. De school bestaat 7 november vijftig jaar, het gebouw ruim negenenveertig jaar. er ook geen behoefte aan. Van teeltver- gunningen, produktsehappen, exportver gunningen etc. was nog geen sprake. Iedereen kon tot het gilde van kwekers en exporteurs toetreden. De praktijk zou wel uitmaken of hij capabel was of niet. Met de export viel een vriendelijk in komen te verdienen, getuige de riante villa's die de exporteurs zich toen al in de Bollenstreek lieten bouwen. Maar men verdiende dat inkomen niet met niets doen. De mannen waren vaak een half jaar of langer van huis om heel Amerika of vóór de eerste we reldoorlog Rusland af te reizen. Al in 1793 exporteerden de Gebroeders de Graaf uit Lisse hun bollen. Spoedig kregen ze concurrentie: thans beroem de ,,bollen"-namen doken op: Veldhuy- zen van Zanten, Grullemans, Van der Schoot -een der eerste die naar Ame rika zeilde om er bollen te verkopen Fred de Meulder, Van Waveren, Colijn. Ook de adel wijdde zich aan de kweek en de export: baron Van Pallandt, die het Huys ter Leede in Sassenheim be woonde en een uitstekende hyacinthen- kwekerij dreef; baron Van Heemstra die ook al in Sassenheim kweekte. De zaak werd later overigenomen door zijn medewerker W. Warnaar, die grote naam kreeg als winner van nieuwe nar cissen, In Vogelenzang vormden jhr. Barnaart en baron Van Ittersum de di rectie van The Bulb Company. Men was zijn tijd ver vooruit en wilde in het begin van deze eeuw reeds drastisch gaan mechaniseren. Langzamerhand is men ook in deze kringen gaan inzien, dat naast de praktijk een gedegen vakkennis nodig is om de kwaliteit van de bollen te verbeteren en om een goede concur rentiepositie op de wereldmarkt te be houden. De Rijks Middelbare Tuin bouwschool voor de Bloembollenteelt in Lisse heeft daar veel toe bijgedra gen. Geen wonder dus, dat men het gouden jubileum van de school dege lijk vieren wil. Er wordt gewerkt aan een gedenkboek, dat op ruime schaal verspreid gaat worden en op 7 no vember wordt in Treslong een plech tige herdenkingsbijeenkomst, een reü nie van oud-leerlingen en een receptie gehouden. Chevrolet - Buick - Opel - B.M.W. - D.K.W. Specialisten ,-utomatische versn.- bakken, voortreincontrole op BEAN- apparaat, wielbalancering, modern smeerstation. Haarlem - Houtplein 21 - Telef. 22020 HAARLEM. 3 nov. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor om aan de regenten van het St. Elisabeth's Gast- huis een geldlening te verstrekken van een half miljoen. De regenten zullen hiermee de verdere voorbereiding fi nancieren van de bouw van het nieuwe ziekenhuis. Het geld zal vooral besteed worden aan het aanbestedings-gereed maken van de plannen voor de bouw van een zuster huis. De regenten willen zo spoedig mogelijk met de bouw hiervan beginnen, teneinde het huisvestingsprobleem voor het verplegend en huishoudelijk perso neel van het ziekenhuis op te lossen. HAARLEM, 3 nov. Teneinde ver tragingen welke bij herhaling ontstaan tengevolge van de gesloten spoorweg overgang in de Pijlslaan in het ver volg te voorkomen zal bij het ingaan van de winterdienstregeling van de NZHVM op 12 november voor stadslijn 11 de volgende routewijziging worden ingevoerd: Houtplein, Tempeliersstraat, Emmastraat, Leidsevaart tot de Weste lijke Randweg, Randweg en Parnassia- kade. De halten van lijn 3 tussen de Emmastraat en de Munterslaan zullen tevens gelden voor lijn 11. De routes van de overige stadslijnen zijn ongewij zigd. SANTPOORT, 4 nov. Het bestuur van de Harddraverijvereniging „Sant poort en Omstreken" heeft een aantal ingrijpende wijzigingen aangebracht in het jaarlijkse feestprogramma, dat de burgerij van Santpoort en wijde omge ving wordt aangeboden. Besloten is de feestweek een week later dan anders te houden, dus in de tweede week van augustus. Men heeft dit gedaan om niet langer samen te vallen met de bouwvakvakantie. Vroeger gold dat sa mengaan als een voordeel, maar se dert zeer veel nensen er op uittrek ken, ook naar het buitenland, wordt het steeds moeilijker om voldoende krachten beschikbaar te krijgen voor het in orde brengen van de baan, voor de bezetting van muziekkorpsen, e.d. De verschuiving kon des te gemakke lijker worden doorgevoerd, omdat Be verwijk, dat anders de tweede donder dag van augustus voor zijn draverij gereserveerd heeft, hiervan het ko mende jaar geen gebruik zal maken. De feestelijkheden in Santpoort worden daarom het komende jaar gehouden in de periode van 7 tot 11 augustus. Het concours-hippique is in princi- Se vastgesteld op zaterdag 4 augustus, 'it zal echter nog afhangen van de toestemming van de Witte Paters om ook nu weer van hun terrein gebruik te mogen maken, alsmede van de fi nanciële steun van de gemeente. De vorige keren werd hiervoor een ge meentelijke garantie gegeven. Nu de uitkomsten zich in stijgende lijn bewe gen, hoopt men opnieuw het gemeen tebestuur bereid te vinden een garan tie te geven voor dit voor de streek toch wel zeer belangrijke evenement. Het lunapark kan het komende jaar niet meer op het terrein aan de Vlugt- hovenstaat gehuisvest worden. Men is echter bezig om weer zoveel mogelijk terug te keren naar de vertrouwde om geving van de Hoofdstraat en het ziet er naar uit dat het lunapark daar, zij het wat beperkter dan vroeger op de weide aan de Hoofdstraat, weer vorm zal kunnen worden gegeven. Met het toenemende verkeer op de rijksweg wordt het steeds bezwaar lijker het publiek voor de kortebaan- draverij deze weg te laten overste ken naar de grasbaan aan de West laan. In verband hiermede is beslo ten de kortebaandraverij nu te hou den op de Hoofdstraat en wel op het gedeelte tussen Zomerlust en de An- tillenstraat. Tenslotte kan nog vermeld worden, dat de jaarlijkse feestavond voor de le den is vastgesteld op 17 januari. (Advertentie) (Advertentie) electr. in koffer GROTE HOUTSTRAAT 181 HAARLEM Dit wereldse oratorium, dat behal ve de bekende orkestfragmenten „me nuet des follets" „danse des sylphes", en marche hongroise" zelden te be luisteren valt, heeft de verdoemenis van Faust tot onderwerp. Berlioz ont wierp een geheel persoonlijke versie van de Faust legende, al is zij wel geïnspi reerd op Goethe's vermaarde epos. Uit zijn tekstbewerking spreekt ook het li teraire meesterschap, waarover deze muzikale avonturier beschikte. Wanneer men de lijvige par tituur doorbladert, valt het oog al direct op de geniale instrumentatie (zijn instrumentatieleer is ook in onze tijd van niet te onderschatten waarde. Het werk, dat in „scenes" is verdeeld, opent met de opkomst van Faust, die in zijn onbevredigde begeerte naar geluk de te rugkeer van de lengte bezingt. Berlioz, HECTOR BERLIOZ die deze scène in Hongarije laat spelen, vervolgt met een koor van herders en herderinnen, die een Ronde des Pay- sans zingen. Deze landelijke stemming wordt meerdere malen onderbroken door Faust, die hij vraagt naar de oor zaak van deze vreugde en dan zichzelf antwoord geeft. Een plotselinge tremo lo van het orkest kondigt een voorbij, trekkend leger aan. Het is de bekende .marche hongroise", welke het eerste deel besluit. In het tweede deel treffen we Faust in zijn studeerkamer in een Noordduit- se stad aan, waar hij in een vlaag van sombere gemoedstoestand naar de gif beker grijpt. Op het critieke moment heft het koor een paashymne aan, waar door hij zich weerhoudt van zijn daad en zich geheel overgeeft aan de vreug de van het leven. Het plotselinge verschijnen van Mé- phisto (geest van het kwade) doet alle net herwonnen rust bij Faust verdrij. ven, nu hjj de genietingen van het le ven krijgt voorgespiegeld. In „Auer. bach's Keller" te Leipzig komen de gezworden kameraden in een gezel, schap van drinkebroers terecht. Hier is het de student Brander, die met het be roemde lied van de rat zijn gebrekkige zangkunst toont. Na de parodie over de fugatechniek is het Méphisto, die het geniale lied van de vlo ten gehore brengt. Faust, die genoeg heeft van de uitspattingen, wil weg uit deze siniste re omgeving. Aan de oevers van de El be roept Méphisto voor de ingeslapen Faust de geesten van aarde en lucht op. In zijn droom ziet hij een onschul dig meisje, Marguerithe. Méphisto tracht Marguerithe te betoveren en door middel van een zeer snelle en ui terst licht gehouden orkestpassage schetst Berlioz deze betovering. Wan neer Faust echter van Méphisto ver neemt, dat Marguerithe wegens moeder moord tot de dood is veroordeeld, is de ondergang van Faust nabij. Alleen in ruil voor zjjn ziel kan hjj haar nog red den, en zijn handtekening hiervoor le vert hem aan de hellemachten over. Een van de hoogtepunten uit deze sce ne vormt het demonisch hellekoor, dat door zijn duivelse taal alle verschrik kingen suggereert. In de epiloog, dat door een kort reci tatief wordt ingeleid, vormt een enge- lenkoor, dat Marguerithe een welkom in de hemel toeroept, de etherische apo- theose van dit aangrijpende werk. De prèmiere, die 6 december 1846 plaatsvond was een debacle. De vrijwel lege zaal ontlokte een criticus de vol gende woorden: Het lied van de rat is onopgemerkt voorbijgegaan, aangezien er geen kat in de zaal was. André Kaart De heer H, J. Kapteyn, chef van de technische dienst en adjunctdirec- r u v - ,.,n „„Kieken teur van de NZHVM, is bijna klaar J» heer Kapteyn, van -e gebleken zijn. Alleen in het bedrijf en thuis natuurlijk zal het worden gevierd. De heer Kapteyn kwam in 1921 als volontair in dienst. Het was zijn eer ste betrekking, het zou ook zijn enige blijven. Al direct na het verlaten van de MTS in Leeuwarden, waar hij op goed geluk electrotechniek had ge studeerd, verbond hij zijn lot aan dat van de trams, die toen furore maak ten. De elektrifikatie van het tram net van de NZH was in volle gang en daarbij kon men een man als de heer Kapteyn best gebruiken. Men mag zeggen, dat de aanstaande jubi laris de geboden kansen niet onbe nut heeft gelaten. De ijver, die hij daarbij aan de dag legde, was hem in het Groningse land met de pap lepel ingegeven. Voeg daarbij het on miskenbare talent voor techniek en men heeft een adjunct-directeur-in de dop. Uit deze schaal heeft de heer Kapteyn zich in de loop der jaren zelf gepeld. Toch moet het deze tramman in hart en nieren zwaar te moede zijn. nu hem het lot beschoren is geweest, zijn eigen levenswerk af te breken. De ondermijning begon al in 1949, toen de stadstrams in Haarlem wer den vervangen door bussen. De af braak is nu zo goed als volledig, want de trams tussen Leiden en Den Haag zijn eigenlijk al niet meer van de NZHVM. De omschakeling heeft van de „Noord-Zuidhollandse" een bedrijf met ruim 350 bussen gemaakt, waar aan dagelijks de grootst mogelijke zorg wordt besteed en waarvoor in de afgelopen jaren ultra-moderne ga rages en werkplaatsen zijn gebouwd. Deze garages hebben een grote faam gekregen in de kring van busbedrij ven, doordat er allerlei snufjes in zijn aangebracht, welke nog niet eerder werden ontwikkeld. De man, die deze dingen op zijn conto kan schrijven, met het afbreken van een deel van 1S> dat hem .fKUp^vprvoe^rnet zijn levenswerk Vorige week heeft een snel enj hij namens het Haarlemse vervoers bedrijf de laatste tram verkocht, die (Advertentie) nacht Mobilofoon service dag en 1.2.3.4.5. uitstekend materieel. Of dat nu be staat uit trams of bussen is eigenlijk nu nog op de lijn Leiden-Den Haag van, ^e^arlS- maar rijden, maar in de eerste helft van g°ed rijdt, november vervangen zullen worden door bussen. Aan de opbouw en uit breiding van het tramnet van de „Noord-Zuidhollandse" heeft de heer Kapteyn een groot deel van zijn leven gewijd. Veertig jaar om precies te zijn. Dat gedenkwaardig feit viert hij 21 november, zonder dat daarbij van enig officieel vertoon sprake zal siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit Gisteren bestond de R.-K. Bridge- kaarten ook blokken hout mee. Voor club „Haarlem" vijfentwintig jaar. een kachel had een van onze leden Op die dag was het een kwart eeuw gezorgd.Hoewel het soms uren duur- geleden, dat de heer Westerman de voordat er in de zaal een drage- voor een rijksdaalder een zaal huur- lijke temperatuur begon te heersen, de in gebouw St. Bavo aan de Sme- ging het allemaal best. Vte hebben destraat en in het bijzijn van achten- de gezelligste herinnenngen aan die twintig enthousiaste Haarlemse tijdelijke behuizing. De sfeei waa bridgers de club oprichtte. „Het meesterlijk. Trouwens, de sfeer is ging helemaal niet zo eenvoudig met altijd goed geweest, ook na de oor- die oprichting," aldus de heer Wes- log tijdens ons spel bi] Bnnkmann, terman, „We wisten aanvankelijk zegt de heer Westerman. niet eens hoe we aan leden moesten Na de oorlog heeft de katholieke komen. En voor een gezonde club bridgeclub zich aangesloten bij zijn leden nodig." De heer Wester- de Nederlandse Bridge Bond. Hoe man, die momenteel ere-lid van de wel de heer Westerman, kort na de door hem in het leven geroepen club oprichting van „Haarlem" reeds, al- is, heeft een paar dagen voor de op- le moeite heeft gedaan om tot de richtingsdag in de Nieuwe Haarlem- verwezenlijking van een diocesane sche Courant geadverteerd. Achten- club te komen mgr. Aengenent twintig mensen natuurlijk allen was er zeer voor is dit door aller- verwoede bridgers gaven gevolg lei omstandigheden niet doorgegaan, aan de oproep en kwamen 8 novem- Hoewel de jubilerende club niet zo- ber 1936 's avonds in het Bavo-ge- zeer naar het spelpeil als wel naar bouw bij elkaar. Na een kort openings- de sfeer in de vereniging kijkt, is woord van de heer Westerman was „Haarlem" de eerste club, die de nu het bestaan van de club een feit. De jaarlijkse aarbeien-drive in Bever- eerste katholieke bridgeclub in Ne- wijk won. Zij kreeg toen een grote derland bestond. zilveren aardbeienslof. ,,We waren De kleine dertig leden betaalden zo beduusd en we zaten eigenlijk zo per week een dubbeltje contributie, met die trofee in onze maag, dat we Heel vlug al moest de contributie hem maar op de Twentse Bank heb- tot een kwartje worden verhoogd, ben gedeponeerd. Niemand durfde omdat de bridgers overstapten naar het ding mee naar huis te nemen." Brinkmann. De vereniging is na bij- Ook voor de stille armen in Haar- na vijfentwintig jaar bridgen ver- lem heeft de club, in samenwerking groeid met dit bedrijf. De leden van met de Haarlemse St. Vincentius- Haarlem" hebben tijdens de oor- vereniging, veel gepresteerd, log een korte tijd met zeer wei- heerst een uitstekende team- nig comfort„elders" moeten spe- geest jn de vereniging; ook heeft zij len. Hun tijdelijk clubhuis was een nooit; te klagen gehad over het le- zaal in gebouw Cultura aan de Jans- jjental. Integendeel. De vijfentwintig straat. jaar hebben uitgewezen, dat „Haar- ,,Die tijdelijke behuizing gmg ln ]em" in een grote behoefte voorziet, het begin gepaard met moeilijkhe- zowel met de zusterverenigingen in den, die we echter vlug vooral Haarlem en omstreken als met het door de goede samenwerking en de Districtsbestuur van de NBB heeft uitstekende sfeer in de vereniging (je vereniging steeds prettig contact hebben overwonnen. Er was name- geha(] lijk geen verwarming en het was hartje winter. We hebben daar toen Zaterdag 11 en zondag 12 novem- een 'oplossing voor gevonden. Elke ber wordt er in Brinkmann een grote zondag gingen we na de Hoogmis open jubileum-drive gespeeld. De in- met z'n allen naar Cultura en we zet is een prachtige beker, de Gebr. namen behalve brood, en bridge- Brinkmann-beker. (Advertentie) Bezoekt onze grote HAARLEM, 4 nov. De gemeente lijke concerten op het Cavaillé-Coll- orgel in het Concertgebouw beginnen dinsdag 7 november. Organist is Albert de Klerk, die dan werken van Bach. Widor en Schuman ten gehore zal bren gen. Het concert begint om acht uur. De volgende concerten vinden plaats op 19 december, 16 januari, 6 februari, 27 februari en 20 maart. KLAVERJASSEN De samenwer kende onderafdelingen van de R. K. S.V T.Y.B.B.. te weten de afdelingen Hand bal, Honkbal, Tafeltennis, Softbal en Klaverjas organiseren op woensdaga vond 8 november om acht uur een kla- verjasdrive in de kantine op het TYBB- terrein aan de Schalkwijkerweg. Eventu ele deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer J. Koster, Harmie Schaftstraat 84 of in de kantine op het TYBB-terrein

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3