Zorg voor SAN OVITE JMerckwaerdighe Bierologie^ 13?juttr. 3275-4775 Si"4e,":°Na:ï'2475-2775 CHAUFFEURS AA1V1BE1EN Publicatie van de Grolsche Bierbrouwerij N.V. Gieterij Machinale 1 werkplaatsen Constructie-, Wagon-, Apparatenbouw- en Moforenwerkpiaatsen Smederij Koperslagerij en Stelplaatsen Houtbewerking Algemeen Houdbaar! Smakelijk! Handig! PAGINA 12 Prachtige mohair velours, in 7 verschillende kleuren. Een spor tieve grove tricot kraag (als lig gende kraag of als col te dragen) completeert dit modieus geheel. 4-13 jaar. ^75^775 Naar grootte «J** Stoere multicolor mohair „AaBe" winterduffel geheel ge voerd met moderne bijpassende fant. voering. Orig. shawlkraag uit Zweden van heerlijk warme, f 1 als U Sanovite in huis hebt bij onverwacht bezoek bij moeilijke situaties,,, j Jongensjasje van zuiver wollen multicolor mohair velours. De leuke garnering aan kraag, zak- kleppen en rugceintuur is van grove tricot en dus.., héél mo dern! 1-5 jr. 7075.7A75 Naar grootte iO J4* Het leukste kleutertje draagt 'n vlot coatje van winterwarme „longhair" velours. Kraag en zakklepjes zijn grappig gegar neerd met grove tricot. 4 mode- Volgende week meer wetenswaardigs over bier. Bier, een van de oudste dranken ter wereld, kan bogen op een merk waardige historie. Hetzelfde geldt voor de Grolsche Bierbrouwerij, waar van de geschiedenis van 1676 af bekend is. Verplaatsing van de brouwerij In 1854 waren er binnen de stads muren geen uitbreidingsmogelijk heden meer en daarom werd de brouwerij verplaatst naar een terrein buiten de stadswallen, aan de weg naar Eibergen. geschoolde, geoefende en ongeschoolde werknemers FA. 0. SMIT ZONEN Uitbreiding van het afzetgebied Blijkens een expeditie-boek uit 1850 werd het Grolsch niet alleen in Groenlo en in de onmiddellijke omgeving van dat stadje verkocht, maar ook in andere plaatsen als Winterswijk, Haaksbergen en De venter. Gebotteld in de brouwerij Terwijl andere brouwerijen zich nog beperkten tot het afleveren van bier uitsluitend in vaten en het afvullen op flessen overlieten aan de groothandel, werd het Grolsche bier reeds in 1896 in de brouwerij gebotteld, rechtstreeks vanuit de lagertanks. De weg van lagertank via vat tot fles werd daardoor aanzienlijk in gekort, hetgeen aan de kwaliteit van het Grolsche bier zeer ten oede kwam, onder meer door het ehoud van al het natuurlijk kool zuur in het bier. Vestiging ook in Enschede In 1922 was de brouwerij in Groen lo weer te klein geworden om aan alle vraag te kunnen voldoen en werd besloten ook in Enschede Grolsch te gaan brouwen. Sanovite wordt bereid uit volle tarwe en verrijkt met diverse edelvoedingsstoffen. Sanovite heeft een hoge calorische voedingswaarde, "zet niet aan", regelt de spijsvertering. Eet dagelijks enkele Sanovietjes voor Uw gezondheid* (Ook zoutarm overal verkrijgbaar. Door het uitzonderlijk lage natrium-gehalte is zoutarme Sanovite geschikt voor vrijwel ieder zoutloos dieet). Zorg voor gezonde weerstand! Zorg voor Uw gezin. Zorg voor Uzelf. geruststelling PUBLICATIE VAN DE GROLSCHE BIERBROUWERIJ N.V. Bedrijven te Amsterdam en Utrech' vraagt voor haar verschillende afdelingen: (vormers, kernmakers, smelters, afbramei-s, handlangers) (draaiers, kotteraars, fraisers, slijpers, honers, machineboorders, harders) (constructie- en machine-bank werkers, lassers, plaatwerkers, plaatdrijvers) (vuurwerkers, smeden, afbramers, stokers) (elektrisch lassers, koperslagers, bankwerkers, pijpenwerkers) (rijtuigmakers, meubelmakers, timmerlieden) (kraandrijvers, aanslaanders, ongeschoolden) Ongeschoolden kunnen eventueel in aanmerking komen voor een opleiding. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost en reisgeldvergoeding. Voor daarvoor in aanmerking komen de krachten van het bedrijf te Utrecht komt binnen afzienbare tijd een woning beschikbaar. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 8 november tussen 7 en 8 uur n.m. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM, Kleine Houtweg 18, alwaar een Werkspoor-vertegen woordiger aanwezig is. Reis- en verzuimkosten bij sollicitatie worden vergoed. Gevraagd: met kipperervaring. AANNEMINGS- EN TRANSPORTBEDRIJF Vijfhuizerdijk 165, Vijfhuizen. Tel. 13288. HAARLEM. bestrijdt u sneller met RECTO-SEROL de uit natuurlijke stoffen bereide aambeien-zalf, die door een com binatie van heilzaam werkende bestanddelen, klachten zoals jeuk, pijn en branderig gevoel direct wegneemt. Reeds na enkele dagen geregeld gebruik treedt verbetering op. Complete verpakking f. 3.95 Verkrijgbaar bij uw apotheker of drogist SANOVITE V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 12