OUDERS VERMOORD: EIS VIJFTIEN JAAR Psychisch gestoorde jonge man leed aan obsessie HET NATIONALE BALLET OEFENT LOETHOELI KRIJGT VRIJ AF Bundesbank voorspelt in Duitsland stijgende prijzen De EEG bereidt zich voor op eerste gesprek met Engeland A HET GOUDEN MASKER ISgp „Weerzinwekkend misdrijf" Politie-„oorlog" in Berlijn Radio-activiteit bij ongeluk in ketelhuis Uitlevering van handlanger Inkomens met 10 produktiviteit met vier procent omhoog Aanvullende vragen aan min. Heath Kredietverlening verder gestegen DINSDAG 7 NOVEMBER 1961 PAGINA 2 Rondom een hek van prikkeldraad Noodweer in Athene eist 28 doden Nederlandse zeeman ROTTERDAM Deskundigen achten gevaar uitgesloten Opdracht ontwerp nieuwe Toneelschool Amsterdamse Bankfraude Joop Geesink gaat nieuwe wegen Uit papier geknipte poppen Het Landbouwschap over ontwikkeling in de EEG Damcompetitie WEER NEDERLAAG VOOR DIEMEN Dodelijke val van trap Kanaleneiland Utrecht krijgt winkelcentrum 32 handelsbanken Wall Street blijft vandaag gesloten Steye van Brandenberg moet rust houden Op Java staat een huis Promotie w»1: Afscheid VLAANDEREN in hoger beroep In Engeland wegens moord veroordeeld COPYRIGHT SWAN FEATURE8 SYNDICATE WE ZIJN ER, MEN SEN.... !K ZE! AL DAT HET EEN GAT WAS, NIET? MAASTRICHT, 6 nov. Een bijzonder weerzinwekkend en de maatschappij sterk verontrustend misdrijf, zo noemde de officier van justitie bij de rechtbank alhier, mr. J. Corsten, de daad waar voor een 23-jarige in Oegstgeest woon achtige maar uit Maastricht afkomstige kantoorbediende zich hedenmorgen moest verantwoorden. Op de zeventiende mei van dit jaar kwam de jongeman, gewa pend met een tevoren in Den Haag ge kocht scherp en stevig dolkmes, naar Maastricht om, zo luidde het primair ten laste gelegde, na kalm beraad en rustig overleg zijn ouders te vermoor den. De verdachte tegen wie mr. J. Corsten vijftien jaar gevangenisstraf en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering eiste stak op de be wuste dag 's avonds tegen tien uur zijn moeder dood en verwondde daarna zijn vader, die op het hulpgeroep van zijn vrouw was komen toesnellen, zodanig dat hij korte tijd later in het ziekenhuis overleed. Met bebloed mes meldde de jongeman zich even over half elf op het politiebureau met de mededeling: „Hier mee heb ik er twee vermoord, die op mensen leken". Oudermoord komt zelden voor, aldus mr. Corsten. „Doorgaans maken alleen psychisch gestoorden zich aan een der gelijk weerzinwekkend misdrijf schuldig, zoals ook in dit geval". De verdachte wist na de lagere school niet wat hij wil de. Hij bracht een korte tijd op een kleinseminarie door, volgde daarna de ULO, kwam bij de Staatsmijnen terecht, brak daar een bedrijfsopleiding af, meld de zich vervroegd voor militaire dienst, bracht het daar tot wachtmeester, waar hij moeilijkheden met zijn ondergeschik ten kreeg, kwam in een psychiatrische inrichting te Utrecht terecht en later in een kliniek te Oegstgeest, waar hij kort daarna op het kantoor werkte en een analystenopleiding volgde. Op zeventien jarige leeftijd kwam hij om onderdak vragen op het Maastrichtse politiebureau omdat hij, zoals hij toen verklaarde, niet naar huis durfde gaarr bang zijn ouders iets aan te doen. Het door dr. Kroft uit Venray uit gebrachte psychiatrisch rapport spreekt over een aangeboren storing van het gevoelsleven bij de jongeman, bij wie het denkbeeld had postgevat dat hij vrijer zou leven wanneer hij zich van zijn ouders zou hebben be vrijd. Hij gaf hun de schuld van zijn mislukt leven. Deze houding leidde tot grote haat jegens zijn ouders. De haat werd een obsessie die resulteerde in het besluit zijn ouders te vermoor den. In tegenstelling tot zijn verklaringen tegenover de politie, waarbij hij nadruk, kelijk had gesteld dat hij met de bedoe ling om zijn ouders te vermoorden, naar Maastricht was gekomen, merkte de verdachte vanmorgen op dat hij zich wilde bevrijden van zijn ouders zonder nadrukkelijk aan moord te hebben ge dacht, alsook dat hij opzettelijk door de stad had rondgelopen met de vage hoop dat iemand hem van zijn voomemten nog zou afbrengen. Mr Corsten noemde dit verweer irrieel „Hoe kon iemand verdachte van zijn voornemen afbrengen aangezien hij dit voornemen aan niemand heeft geopen baard? Bovendien liet verdachte zqn jas in de buurt van zijn ouderlijke wo ning achter om er geen hinder van te ondervinden bij een eventueel gevecht met zijn vader. De officier van justitie achtte moord met voorbedachten rade wettig en overtuigend bewezen. „Gelet op de psychische structuur van verdachte, die sterk verminderd toerekenings vatbaar is, is het bepalen van een strafmaat voor dit misdrijf evenwel erg moeilijk". Mr. Corsten liet de ernst van het misdrijf en „de risico's die de maatschappij zou lopen wan neer een dergelijk individu weer gauw in de maatschappij zou terugkeren, want deze man vormt een gevaar voor BERLIJN. In de Franse sector van West-Berlijn vochten vanmorgen twaalf Westberlljnse politiemannen tegen onge veer 200 Vopo's, die door pantserwagens en een waterkanon werden gesteund. Hoewel zij numeriek ver in de minder heid waren wisten de Wesiberlijnse po litiemanen een hek van orikkeldrr.ad, dat de communisten op Westberlijns grondgebied hadden opgericht, neer te halen. De agenten en Vopo's bevochten alkaar gedurende anderhalf uur met traangas- bommen. Toen het gevecht voorbij was hadden de Westberlijners het gewon nen. Het hek opgericht om het vluchten van Oostberljjners te voorkomen, werd door Westberlljnse arbeiders afgebroken. De Vopo's wierpen dertig traangas- bommen, hun Westberlljnse collega's wierpen er zestig terug. De Vopo's droe gen stalen helmen en machinèpistolen, maar er werden geen schoten gelost. ATHENE, 6 nov. (AFP) In de af gelopen nacht zijn minstens 28 mensen omgekomen en tweehonderd gewond als gevolg van noodweer in Athene en om geving. De meeste slachtoffers verdron ken in hun kelderwoningen of werden bedolven onder hun ingestorte huis. Vijftig mensen worden nog N vermist. Militairen en politie werken met man en macht om het puin op te ruimen. Uit het overige deel van Griekenland wordt slechts lichte materiële schade gemeld. In verschillende delen van het land zijn de wegverbindingen verbro ken. Het binnenlandse luchtverkeer is gestaakt. Uit de haven van Athene, Pi raeus, mogen geen schepen vertrekken in verband met storm op zee. zijn medemensen", het sterkst mee spreken. De verdediger, mr. J. Wijnen, be streed de zienswijze van de officier dat er, gelet op de psychische structuur van de jongeman, sprake zou zijn ge weest van kalm beraad en rustig over leg. De primair ten laste gelegde moord achtte de verdediger niet bewezen. Bo vendien vroeg hjj aandacht voor het ge zinsmilieu waarin verdachte werd opge voed; diens ouders, aldus mr. Wijnen, waren voor deze persoon geen ideale opvoeders. „Niet de genoemde aange boren gevoelsstoringen maar het milieu heeft verdachte tot zijn daad gebracht." Op vragen van de president, mr. W. Berger, of verdachte het weerzinwek kende van zijn daad wel besefte alsook of hjj zich bewust was van het onpeil bare leed dat hp zijn twee jongere broers en zpn zus aangedaan had, liet de jonge man een onderdrukt „ja" horen. Uit spraak 20 november. ROTTERDAM, 6 nov. Naar van de zijde van het gemeentebestuur eerst nu is bekend gemaakt, is vrijdagmiddag bij de montage van de derde ketel in de nieuwe elektriciteitscentrale „Waalha ven" van het gemeente-energiebedrijf een kleine tralingsbron gebruikt om de kwaliteit der lassen die in de ketelpij- pen worden gemaakt, rontgenologisch te onderzoeken, deze van grote hoogte naar beneden gevaller en beschadigd. Hierbij werd een gedeelte van he. ketel, huis door radio-actief materiaal besmet. Uit metingen van de arbeidsinspectie, de metingen van de arbeidsinspectie, de G.G. en G.D., de keuringsdienst van waren en de pharmaceutische hoofdin spectie bleek de besmetting van geringe omvang te zpn. Gevaar voor omgeving en personen acht men uitgesloten. De vier instanties geven leiding bij het ontsmettingswerk en onderzoeken of de kleding van de mensen die in de be smette omgeving werkzaam zpn geweest door het ongeval ook besmet is geraakt. In elk geval zou deze van zo geringe aard zijn, dat hieruit geen gevaar voor de betrokkenen is te duchten. Een deel van het ketelhuis is inmiddels vrijgege ven; de werkzaamhedén zpn er hervat. AMSTERDAM, 3 nov. Het curato rium van de academie voor dramatische kunst „De Toneelschool" heeft de archi tect F. van Klingeren opdracht gegeven tot het ontwerpen van een schetsplan voor de nieuwe toneelschool. De heer Wim Vesseur is als toneeltechnisch ad viseur benoemd. Het rjjk en de gemeen te Amsterdam hebben het mogelijk ge maakt de eerste voorbereidingen voor de bouw te treffen. De nieuwe school zal verrijzen op het terrein tussen de Amstelveenseweg en de Pamassusweg, waar zowel de nieu we openluchtschool als de nieuwe Kunst nijverheidsschool (de laatste van archi tect Rietveld) zullen verrpzen. De hui dige toneelschool staat aan de Marnix- straat naast het politiebureau Raam poort. STAPHORST Vanmorgen is hier op een onbewaakte overweg een land bouwtrekker door de sneltrein Gronin- gen-Zwolle gegrepen. De bestuurder van de trekker bleef ongedeerd; de tractor werd echter als het ware in tweeën gesneden. De trein had twintig minuten vertraging; de locomotief werd ernstig beschadigd en moest in Zwolle worden afgekoppeld. Het Nationale Ballet oefent hard voor de vier balletten die woensdag in de Stadsschouwburg in Amsterdam zullen wor den uitgevoerd. Een der scènes uit „Etudes" van Harald Lander. AMSTERDAM, 6 nov. Zo spoedig mogelijk na de terugkeer van hoofdin specteur H. Postma zal de officier van justitie bp de Amsterdamse rechtbank mr. W. H. Lagerwaard het verzoek tot uitlevering van de 57-jarige Franse za kenman G. via de diplomatieke kana len bp de Spaanse regering indienen. Zoals gemeld werd deze handlanger van de bankbediende E., die de Am- sterdamsche Bank voor naar schatting acht ton benadeelde, vrijdagavond in de Spaanse hoofdstad door de Madri- leense politie op aanwijzing van hoofd inspecteur Postma gearresteerd. Het wachten is nog op het in Spanje opgestelde voorlopige verbaal. Hoofdin specteur Postma, die de handlanger op spoorde aan de hand van een nauwkeu rig door de Amsterdamse politie sa mengesteld signalement, wordt morgen in Amsterdam terug verwacht. Er zjjn aanwijzingen dat hp een groot deel van het aandeel dat de Fransman voor zijn aan de bankbeambte verleen de diensten ontving, 400.000), heeft opgespoord. Zowel in kringen van justitie als van politie wordt de snelle opsporing van de Fransman als een knap staaltje van speurwerk beschouwd. Via Baden-Ba den en Basel kwam de heer Postma op het spoor van de Fransman, wiens luxe auto in Madrid was gesignaleerd. AMSTERDAM, 4 nov. Joop Gee- sink's „Dollywood" heeft een geheel nieuwe filmtechniek ontwikkeld, waar in uit papier geknipte poppen en re- quisieten worden gebruikt. Geesink is op dit idee gekomen, omdat hij weer iets nieuws op de wereldmarkt wilde brengen. Na dit materiaal geprobeerd te hebben in een aantal televisie-spots voor Engeland is nu de eerste film gereed gekomen „The travelling tune", die in opdracht van een grote gloeilampenfabriek in het zuiden des lands is vervaardigd. De opnamen voor deze film, die tien minuten lang is, hebben anderhalf jaar geduurd. Nu men de techniek onder de knie heeft kan een soortgelijke film in de toekomst echter in een jaar worden vervaardigd. Joop Geesink, heeft ook al een. film pje tot stand gebracht, waarin uitslui tend glas voor de figuratie is gebruikt. Naar zijn mening zal echter de tradi tionele poppenfilm, zq het in moderne re vormgeving, nooit verdwijnen. FRANKFORT, 7 nov. Het oktober nummer van de mededelingen van de Deutsche Bundesbank bevat een ern stige waarschuwing, dat de prijzen in West-Duitsland waarschijnlijk in de naaste toekomst zullen stijgen. Volgens de bank bedraagt de stijging van de inkomens in West-Duitsland dit jaar gemiddeld 10 procent. De produktiviteit heeft echter slechts een toeneming van 4 procent te zien gegeven. De prijzen van landbouwprodukten stijgen door onbevredigende oogsten en de export orders zijn na de herwaardering van de Deutsche Mark afgenomen. Op enkele belangrijke buitenlandse markten zijn de producentenprijzen de laatste tijd stabiel gebleven. In West-Duitsland zijn zij echter in de eerste helft van dit jaar 7,3 procent omhoog gegaan. De arbeidsmarkt staat onder hoog spanning, want het aantal vacatures is 5 keer zo groot als het aantal werk lozen. Buitenlandse arbeiders zoeken in West-Duitsland geen werk meer, om dat de omstandigheden in hun eigen land beter worden. Doordat begin 1962 ongeveer 5 miljoen arbeiders een kor tere werktijd zullen krijgen, zullen de kosten blijven stijgen en het arbeids vraagstuk nog moeilijker worden. Volgens de Bundesbank was het te kort op de Westduitse betalingsbalans over het derde kwartaal van dit jaar ongeveer D.M. 2,5 miljard groot. De beslissende factor voor het tekort was het saldo van de kapitaalrekening. An dere belangrijke oorzaken waren de lening voqr Engeland bij het I.M.F., de slechter wordende ruilvoet en de poli tieke toestand, met name die in Berlijn. Hieraan wordt toegevoegd, dat de aan zienlijke kredieten, die aan internatio nale instellingen werden toegestaan, het hunne hebben bijgedragen. In het derde kwartaal had het I.M.F. DEN HAAG, 6 nov. Het Landbouw schap heeft in een brief aan_ de minis ter van Landbouw en Visserij inzake de recente ontwikkeling in de EEG als zijn mening uitgesproken, dat het ge meenschappelijk landbouwbeleid even wichtig moet worden opgebouwd. Daar om is het noodzakelijk dat de vorming van het sociale beleid en van het struc tuurbeleid niet achterblijft bij de ont wikkeling van het markt- en prijsbe leid. Ook in het kader van het markt- en prijsbeleid moet de EEG streven naar een redelijk evenwicht. De maatregelen welke voor een aantal groepen van pro- dukten zijn voorgesteld moeten in hun onderlinge samenhang worden beoor deeld en het is wenselijk dat de beslis singen hierover tegelijkertijd worden genomen. Voorts is het gewenst dat zo spoedig mogelijk een ontwerp-verorde- ning voor een heffingstelsel voor zui- velprodukten wordt voorbereid, waarin de gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid voor de afzet wordt vastgelegd. Het landbouwschap zou het in werking treden van de heffingen die reeds zijn voorgesteld afhankelijk willen stellen van het tot stand komen van een hef fingstelsel voor zuivelprodukten. (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM, 6 nov. In de hoofd klasse van de damcompetitie is één wed strijd gespeeld, de uitgestelde match tussen Diemen en Joseph Blankenaar II. Het verzwakte Diemen zag geen kans deze wedstrijd tot een goed eilL°® te brengen en verloor dan ook met 7-13. In afdeling B kwam dr afgebroken wedstrijd TrefpuntJoseph Blankenaar I tot een resultaat van 10-10. Hierdoor heeft Joseph B. de kop alleen overge nomen. In deze week staat de big-match tus sen Gezellig Samenzijn en iJmuiden op het programma. D.M. 1,43 miljard nodig, waarvan 1.080 miljoen voor D.M.-trekkingen door En geland. Het fonds verwierf 360 miljoen D.M. door goud aan West-Duitsland te verkopen. Het goud- en deviezenbezit van West-Duitsland verminderde door een en ander met D.M. 1,07 mld. en bedroeg einde oktober jl. netto D.M. 26,6 miljard of D.M. 2,9 miljard minder dan per einde juni 1961. Het hoogste punt der reserves werd medio april 1961 bereikt met D.M. 32,5 miljard. Op het gebied van effectenaankopen werd door de Westduitsers meer in augustus belegd in buitenlandse fondsen dan er in die maand door buitenlanders in Duitse obligaties werd gestoken. Ook de balans voor andere kapitaalbewe gingen werd van actief passief doordat er meer Duits kapitaal naar het buiten land ging, deels wegens het lage dis conto in West-Duitsland en deels ook doordat leningen, die na de herwaar dering van de Mark waren opgenomen, werden afgelost. ELST, 6 nov. Vannacht is hier de 75- jarige mej. J. J. M. Holleman aan de gevolgen van een val van een keldertrap overleden. Zij was met een schedelba- sisfractuur in een ziekenhuis in Arnhem opgenomen. BRUSSEL, 7 nov. De vier-daagse bijeenkomst van de minister.aad van de E.E.G. in Brussel, die woensdag en donderdag zal zijn gewijd aan de eerste onderhandelingen met Engeland over het Britse limaatschap van de gemeen schap, is maandag begonnen met ver dere besprekingen over de voorstellen van de Europese commissie voor het anti-kartelbe»eid en tariefkwesties ten aanzien van het G.A.T.T. De behande ling van dit tweede punt zal dinsdag worden voortgezet. He, gaat hierbij om de vervanging van tariefsafpsraken, die de zes lai.den van de E.E.G. vóór de ondertekening van het verdrag van Rome hebben gemaakt met de bij het G A.T.T. aangesloten staten door éen E.E.G.-tarief en een daarop aan te bie den verlaging van 20 procent. Vandaag zullen de ministers van de zes E.E.G.-landen ook afzonderlijk be raadslagen ter voorbereiding van het eerste formele gesprek met de Engelse delegatie onder leiding van ondermi nister Heath over het Britse lidmaat schap van re gemeenschap. De af gelopen week hebben ambtelijke delegaties van de zes landen in Brussel reeds voorbereidende bespre kingen gevoerd, die echter niet hebben geleid tot een eensluidend advies aan de ministerraad vart de E.E.G. Op de ver gadering van woensdag en donderdag zullen aan minister Heath een aantal aanvullende vragen worden gesteld naar aanleiding van de verklaring, die de Britse bewindsman de vorige maand over het Britse verzoek om aansluiting bij de E.E.G. heeft afgelegd op de bil eenkomst met de zes in Parijs. 'De vergadering met Edward Heath zal worden voortgezeten door de West duitse minister van economische zaken, Lodwig Erhard. (Het voorzitterschap roteert automatisch tussen de zes mi nisters). Het antwoord, dat Erhard aan Heath zal geven, hangt uiteraard geheel af van hetgeen de ministers besluiten. UTRECHT, 7 nov. Op het Kanalen eiland wordt een groot winkelcentrum gebouwd, dat ondermeer een negentig meter hoog torengebouw voor kantoor ruimte zal omvatten. De wethouder van Openbare Werken, mr. W. H. J. Derks, heeft gistermiddag de eerste paal ge slagen. Het eerste project van het winkelcen trum „Kanaleneiland" voorziet in 4300 vierkante meter winkeloppervlakte, 1500 vierkante meter voor kleinere bedrij ven en dertig woningen. Tot het tweede project behoort met te scheppen win kel- en kantoorruimte op de begane grond tot een oppervlakte van 2750 vier kante meter, een gelijke ruimte voor kantoren op de eerste verdieping en een zelfde ruimte aan kelders eventueel in te richten als parkeergelegenheid voor auto's het torengebouw met een oppervlakte van 18000 vierkante meter. Een derde project voor winkels, kanto ren en kelders zal nog volgen en ten slotte houdt een vierde project een par keergarage met quick-service in. De stedebouwkundige en architectoni sche verzorging van het winkelcentrum is in handen van de architecten Maas kant, Van Dommelen, Kroos en Ir. Senf uit Rotterdam- De stichtingskosten van het gehele plan zijn geraamd op opge- veer achttien miljoen gulden. Bij wijze van protest tegen het voorgenomen bezoek van koningin Elizabeth van Engeland aan Ghana, waartegen verzet is gerezen, heeft men in Accra, de hoofd stad van Ghana, onder een standbeeld van de president Nkroemah een bom gelegd. Het beeld staat thans in de steigers. Na Erhard zal prof. Hallstein, voor zitter van de commissie voor de E.E.G-. spreken. Vermoedelijk zal Hallstein Heath een uiteenzetting geven .an de rol van de Europese commissie waarbij hij er de nadruk op zal leggen, dat de commissie vooral scherp zal toezien op de naleving van de bepalingen van het verdrag van Rome. Deze rede zal waar schijnlijk ook wel bedoeld zijn als een waarschuwing dat Engeland niet moet tr„chten d bepalingen inzake de poli tieke integratie zoals die zijn neergelegd in het verdrag van Ron e te verzwakken. DEN HAAG, 7 nov. In de maand september is de kredietverlening geste gen. Uit cijfers van het C.B.S. blijkt, dat de overheid aan het einde van deze maand voor 342,3 min. had opgeno men tegen 339,8 min. een maand daar voor. Het cijfer voor de post overige debiteuren dat uit de hoofdposten van de 32 respresentatieve handelsbanken blijkt, en dat de kredietverlening aan particulieren vertegenwoordigt, geeft voor de maand september een stijging van 5.449,4 min. tot 5.563,4 min ts zien. Het totaal van de uitstaande kredie ten van de overheid ligt daarmee 74,9 min hoger dan per begin 1961. Voor da particuliere kredieten ligt het cijfer ten opzichte van 1 jan. 1.003,7 min. hoger. Van de kredietverlening aan de over heid kwam per eind september 269.7 min. voor rekening van de vier grote banken en 72,6 min van de overiga banken. Van de overige debiteuren wa ren deze cijfers 3.487,1 min en 2.076,3 min. De post kas enz. toon voor de 32 banken een daling van 948,3 min tot 818,0 min. en de post schatkistpapier geeft eveneens een daling te zien n.l. van 1.637.9 tot ƒ1.446.8. De balans totalen van de 32 banken tonen een daling van 12.588,4 tot 12.325,8 min. NEW YORK, 7 nov. Vandaag zullen i.v.m. „Election Day" de New Yorksa effectenbeurs en de New Yorkse goede renmarkten cacao, wol, koffie, suiker en katoen gesloten blijven. ROTTERDAM, 6 nov. De acteur Steye van Brandenberg zal op advies van zijn arts gedurende enkele weken zijn werkzaamheden moeten beperken. Hij blijft optreden in de voorstellingen van „Irma la Douce" en „Een man van alle tijden", maar zijn rol van de bode in „Koning Oidipous" zaterdag a.s. in première bij het Rotterdams Tonoo! wordt overgenomen door Willeth Tollenaar. an de hand van 120 foto's heeft Hein Buitenweg, de schrijver o.a. van „Java; droom en h erinne- ring" een nieuwe serie herinne ringen vastgelegd. Hij heeft dit nieuw® boek, dat in bescheiden vorm is uit gegeven, de titel gegeven „Op Java staat een huis". In de motivering van deze titel zegt de auteur, dat nO schrijft over mensen die op zekere dag in zo 'n huis, Far op Java, trokken» er kortere of langere tijd leefden en op een andere dag weer zijn weggegaan- Hij laat in prettig leesbare trant d® lezer een vluchtige blik slaan in dj® huizen, in de levens van mensen di® daar hebben gewoond, hun gevoelens en hun gedachten. De grote lezers kring die de Indische auteurs in Ne derland zich hebben verworven zal di* nieuwe boekje van Hein Buitenweg zeer zeker verwelkomen. De foto's zü'1 fraai. Zij dragen bij tot begrip vat* achtergronden, waardoor de levenshou ding van vele landgenoten (al dan niet gerepatrieerd) duidelijk wordt voor hen die het Indië van voor de oorlog niet hebben gekend. De uitgave is van Servire, Den Haag- WAGENINGEN, 7 nov. Aan Landbouwhogeschool is bevorderd J® doctor in de landbouwkunde ir. M. H* te). dél hoogleraar in het dierkundige de® fez (geboren te Beni-Suef-Egypte). P® motoren waren professor dr. J. de »'j de, hoogleraar in het dierkundige d®® van de plantenziektenkunde en prof®*, sor'dr. H. Klomp, hoogleraar in de gemene dierkunde. Eveneens werd D® vorderd tot doctor in de landbouwKU' de ir. P. Walstra na verdediging v® het proefschrift: „Enige gewichtsan lytische methoden ter bepaling van n vetgehalte van melk en melkproduj) ten." Promotor was prof. dr. fi. der, hoogleraar in de zuivelbereiding en de melkkunde. UTRECHT, 7 nov. Aan de rü^ universiteit alhier promoveerde dagmiddag de heer J. Jansonius uit berta, Canada tot doctor in de fa®'rt. teit der wiskunde en natuurwet®, schappen op een proefschrift get'te'aé „Palynology of Permian and Triass Sediments, Peace River area, Weste Canada." DEN HAAG, 6 nov. Bq K.B. is mr. M. B. Vos op zijn verzoek met Tjv gang van 1 december eervol ontslag leend uit zqn ambt als kantonrechter Den Haag met dank voor de bewe^ diensten. LONDEN, 6 nov. De Nederlandse j reeman die wegens moord op de 21-ja- Albert Loethoeli, de Zuidafri rige Margaret Hughes in Llagefni 26 van vona mar ten deel ts aev ktl ijveutveu, ue ^jucuuj i ikaanse negerleider, die de Nobelprijs voor de Vrede rice Marearet Hughes in Llagefni 26 van vorig jaar ten deel is gevallen en door Verwoerd enige tijd vrij-af gekregen heeft nktohor tot levenilan°-e gevangenisstraf om die onderscheiding te Oslo in ontvangst te kunnen nemen (Loethoeli is de werd veroordeeld heeft hoger beroep arrestant van het Zuidafrikaans-blanke apartheidsregiem), gefotografeerd met aangetekend een Van zijn dochters.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2