SINT MAARTEN AAN DE LIEDE Oud-pastoor W. Kooy overleden Geen passie, wel sereniteit bij Volendams Operakoor C. Heilker - 40 hartelijk jaar collectant - gehuldigd Z°'H zin in twin! je mv halve zh&w! Alliance en Rood Wit hand haven kans op bekers Alleen Unilever wat hoger G.H. Schaap overleden Bestuurlijke indeling IJmond Ruim twintig jaar herder van Amsterdamse parochies JfeiB1 fevSe?em b- ®hCniren°ord rpvaartunie BOEIENDE TENTOONSTELLING IN CLUBHUIS „NIEUW LEVEN" Eigen „huis voor Sanctus Bavo Bij Ever Swift komen alleen de heren tot winst Jubilarissen bij Droste en Conrad Stork De beurs vandaag: ÉSïKfSST BOTSING TUSSEN TWEE AUTO'S Bestuurder kreeg hersenschudding JEUGDCONCERT DOOR N.PH.O. Spaarndam zoo-als het waszo-als het is" Bridgeclub „Haarlem" herdacht jubileum FORUMAVOND voor JEUGDLEIDERS Spoorstaafbreuk ont wricht treinverkeer Zilveren jubilaris in St. Josephparochie Biljarten UITSLAGEN ECNBB- COMPETITIE Openbare vergadering Ged. Staten Hockey in Haarlem en omgeving MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 Bijbel-middag en Bijbel weekend iay"'chmerrika U1n w0N°,relfü Nea«i. Haarlem e.o. Films Adjunct-directeur H.T.S. Auto in het water Rijbewijs bestuurder ingehouden 11 Tresliog-beker Amsterdam -beker AMSTERDAM, 13 nov. Vannacht In het O. L. Vrouwegasthuis pastoor emeritus W. H. Kooy plotseling overle den. Pastoor Kooy die vanaf 1935 in Amsterdam werkte eerst als pastoor van de Lourdesparochie aan de Jacob Catskade en in 1941 van de H. Hart- kerk ging vijf jaar geleden met eme ritaat. Hij nam zijn intrek bij de zus- eters van het St. Rem a dus-gesticht, Waar hij voordien reeds jaren kwam als biechtvader. Pastoor Kooy werd geboren in Haar lem op 23 juli 1884. Aanvankelijk stu deerde hij bij de paters Lazaristen te Zundert (Wernhoutsburg). De laatste twee jaar van zijn humaniora maakte hij af op het kleinseminarie van het bisdom Haarlem. Zij filosofische en theologische studie Volgde hii in Warmond. Na zijn Pne- Stenvh'ding op 16 augustus 1908 volgde zijn benoeming tot kapelaan van Oegst- geest. Daama was hij kapelaan in Rot terdam, Alkmaar, Den Haag en in Am sterdam. HAARLEM, 13 nov Morgen is de heer P. van Putten uit de Sterrebos- straat^ veertig jaar in dienst bij de n.v. Droste s Cacao- en chocoladefabrieken. Hij wordt 's morgens ten kantore van de directie ontvangen, waarna hij wordt gehuldigd door het jubileumfonds en zijn collega's. De heer Van Putten is chef van de garage. De heer Th. van de Wal is vandaag vijfentwintig jaar m dienst van Conrad Stork Hij is daar brander. Vrijdagmor gen is hij door de directie gehuldigd en vandaag door het personeel. LEDENVERGADERING N/H.W.H De Noordhollandse aandelsporttond heeft de jaarlijkse algemene ledenver gadering vastgesteld op ?ater '11,;' huari 1962. De vergadering zal den worden in Krasnapolsky in Amster dam. In februari 1928 werd hij benoemd tot pastoor in Wormer. Gedurende de zes jaar dat hij daar werkte heeft een bij zonder groot aandeel gehad in de re organisatie van het jeugdwerk in de Zaanstreek. In 1935 volgde zijn benoeming tot pas toor van de Lourdesparochie, een grote stadsparocbie in het snelgroeiende Am sterdam West. Op 7 november 1941 werd hij pastoor van de H. Hartparo chie aan de Vondelstraat. Hij stimuleer de daar het godsdienstige leven door de oprichting van de Eucharistische Bond en doorstond daar samen met zijn parochianen de moeilijke oorlogsdagen. In deze parochie vierde hij ook zijn 40- jarige priester-jubileum. Als 72-jarige moest hij zijn ambt om gezondheidsre denen neer leggen. Donderdag a.s. wor den in de kapel van Huize St. Bernar- dus om 10 uur de Lauden gezongen waarop de plechtige Requiemmis volgt en om een uur is de begrafenis op de begraafplaats „St. Barbara" te Am sterdam. Zaterdag zijn overal de St. Maar tensoptochten rondgetrokken. In Haarlemmerliede hadden de kinde ren zoals op onze foto blijkt er al bijzonder veel werk van ge maakt. Ze hadden zich verkleed en hun gezichten onherkenbaar ge maakt en aldus uitgedost trokken ze van deur tot deur en van woon schip tot woonschip. Maar ook in Haarlem was het geluid van de huisbellen niet van de lucht. Met lampionnen en uitgesneden bieten trok men ook hier rond, om van „een rijk man die wat missen kan" een snoepje te bemachtigen. De Katholieke Vereniging voor het ge zin organiseerde overal in de stad de traditionele St. Maarten- op tochten. HAARLEM, 13 nov. Donderdag 16 november houdt de pater L. Terstroet weer een bijbelmiddag bij de Zusters, Koningstraat 20. De bijeenkomst be gint om kwart over 2 en eindigt om kwart over 4. Zaterdag 18 en zondag 19 november wordt op hetzelfde adres een bijbel weekend gehouden, waarop gesproken zal worden over „De Heilige Geest Inlichtingen na 6 uur 's avonds bij: mej. G. de Brouwer Zijlweg 81, Haarlem; tel. 16023. HEEMSTEDE, 13 nov. Laten we beginnen te vermelden, dat het Volen dams Operakoor, dat zaterdagavond onder leiding van Jan Steur voor een zeer klein publiek in het Heemsteedse Minervatheater concerteerde een sym- Minervatheater concer eeme, een^y- 3^me£ derf dande beroepszan- pathieke indruk maakte, zowm aoor Een welgemeende raad, die ech- AMSTERDAM, 14 nov. Op Unui- lever na, geeft de Amsterdamse Beurs Vandaag wat lagere noteringen dan de Vorige week vrijdag te zien. Unievers die ex 8 pet. interim verhandeld Werden gaven op de voorbeurs reeds een notering tussen dc 910 en 913 te Zien, waarna de officiële opening op 910 kwam Dat wil zeggen 2% punt bene den vrijdag. Rekent men de interimdivi dend er af dan blijft nog een avance van ongeveer vijf punten over. De an dere fondsen waren overwegend fractio- heel lager Kon. Olie, vrijdag op een koers van ƒ116,20 gesloten, was maan dagmorgen iets hoger marir opende ten slotte tijdens de officiële handel op f 116,10. Philips was, na oplopende koer en tijdens de voorbeurs, by de officiële handel een punt of vier beneden de koers van vrijdag op 1053. A.K.U.s wa- *en eveneens een punt of vier lager op Aandelen Hoogovens moesten een Phntje prijsgeven. De stukken noteer- aen vanmiddag ongeveer 793. paxmefEe huuua pretentieloze optreden als door de ge acheveerde zang. Doch er is een „maar aan Ye,rb°n" den. Operazanig vereist een speciale in stelling, die het koor uit Volendam ten enenmale mist. In het dramatische gen re is een meermalen laaiende passie één der wezenselementen die bij een niet geënsceneerde opvoering maar al te veel het gevaar meebrengt ridicuul te worden. Daarvan zijn voorbeelden te over. De Volendammers echter zingen sereen, hetgeen uitstekend zou klinken in motetten en madrigalen, doch be slist niet in operafragmenten van Ver di, Mascagni, Puccini enz. Dit gemis aan stijl werd nog meer geaccentueerd, toen het koor zong met solisten, die uit geheel ander hout ge sneden waren en terdege weg wisten met gevoelsontladingen ofschoon die niet altijd even fraai klonken. Zo into neerde de glasheldere sopraan Christi na Ciinne te hoog, dus onzuiver; de tenor Gaetano Bardini miste alle be- heersing in volume en expressie, de bariton Bert Olsson kon met overtui gen dat wat hij bracht uit het hart was gegrepen. De vaardige begeleiding aan de vleugel van Hans Broekman kon vanzelfsprekend het gemis van het orkest niet opheffen. Doch niet allen het oor, ook het oog moest genoegen nemen met dingen die met de goede smaak in strijd waren. De Volendammers waren in hun be roemde kleding een lust om te zien, vorig Slot 101H 194*7 Neti t, Won.bouwl 6 Caiv|Jrfatent ford SoGelae jix -der to; Kabel0' Ko!? pChe petr Boü' Petr°leum 50 Stoomb Mij Ommeren S°tt. Lloyd. Robeco gnitas Yer Bezit Rentespasrbneven «fntespaarbrieven '58 !u A„msterrtarr: '56 Sic /Vnsterdani '56 n 11? darn '56 III i{? Amsterdam *59 A7uR^am 157 Hevn Kl «ki 97% 971/2 108 332 110 125 387% 298 890 143 710 351 795 523% 587 1057 912% 295 483 5491/2 116.30 157% 152 60.60 156 164% 1581/4 227.50 252 503.50 142.50 opening 13/11 9314 111% 124% 383 142.00 1053 •10 ex int. 116.10 157 156% CINEMA PALACE: Zeven mannen zonder vrees. 14 jaar. 2, 7, en 9.15 uur. FRANS HALS: Charlie's tante, volwassenen. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Gezworen kameraden. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Messalina, ontraden. 2, 7 en 9.15 u. REMBRANDT: Exodus, 14 jaar (2e week). Gew. aanvangstijden. Dag. 2 en 19.30 uur. ROXY: Ik zag hem vermoorden, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Misdaad achter het voetlicht. 14 jaar. 2.15, 7 en 9,15 uur. MINERVA. 8.15 uur: Bonjour Tristesse, str. volwassen. TONEEL: Maandag 13 november Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co- medie: „Bittere Honing" van Shelagh De- laney. Regie: Cas Baas. In de hoofdrollen: Georgette Hagedoorn, Mia Goossen en Leo de Hartogh. Muziek: Jurriaan Andriessen. MUZIEK Maandag 13 november Gem. Concertgebouw. 8 uur: Beethoven- avond door de meester-violist Herman Krebbers, m.m.v. Danièle Dechenne, piano. Minerva Theater. 20.15 uur: Piano-recital quatre mains door Ans Bouter en Miep van Luin. Programma: Mozart, Schubert, Mendelssohn, Hindemith en Masseus. Dinsdag 14 november Gem. Concertgebouw. 20.15 uur: N.Ph.O. o.l. v. Marinus Adam, soliste: Monique Haas .piano Programma: Mozart, Honeg- ger, Bartók en Korsakoff. DIVERSEN: Maandag 13 november De Schuylenburcht. 8.15 uur: R. F. J. Vink houdt voor de St. Adelbertvereniging doch daartegen vloekten de rokcos- tuums van de solisten en het kardi naalsrode decolleté van de sopraan. Zij had als partner naast zich de Vo- lendamse bas Piet Guyt, die als koor lid-dilettant ons met zijn nobele stem dl UIUWV HICCl uuii VIV- gers. Een welgemeende raad, die ech- ter zeer moeilijk op te volgen is: transformeer het koor in een madri gaalvereniging, de kwaliteiten zijn er. T. de Vr. HAARLEM, 13 nov. Vrijdag is over- leden de heer G. H. Schaap, adjunct-di recteur van de Hogere Technische School in Haarlem. De heer Schaap werd gebo ren op 15 december 1896 te Leiden en is aanvankelijk werkzaam geweest by het lager onderwijs. Al spoedig ging hy over naar het mulo-onderwijs: van 1920 tot 1931 was hij onderwijzer aan de christelijke mulo-school in Alphen aan de R«n- In 1931 werd de heer Schaap benoemd tot leraar in het Duits aan de Haarlem se H.T.S. (toen nog M.T.S. geheten). Sinds 15 juni 1945 fungeerde hy daar als adjunct-directeur. De heer Schaap heeft ook enige functies bekleed by de Koninklijke Luchtmacht. Toen hy daar in 1950 eervol ontslag kreeg, had "flde rang bereikt van luitenant-kolonel. Tot aan zijn dood was hij docent aan de stafschool der Koninklijke Luchtmacht in Den Haag. De begrafenis zal morgenmiddag om 2 uur plaats hebben op de begraaf plaats aan de Bergweg te Bloemendaal. De schoolgemeenschap zal daarby aan wezig zyn. HAARLEM, 13 nov. Zondagmorgen omstreeks 8 uur werd in de Kinderhuis- singel, ter hoogte van de Nieuwe Gracht, een auto aangetroffen. De politie en een kikvorsman van de brandweer stelden een onderzoek in, maar er werd nie mand in de auto gevonden. De wagen bleek eigendom te zijn van een 43-jange kunstschilder. Een onderzoek aan diens adres leverde niets op, daar hij met thuis bleek. Hjj verscheen later zelf op het politiebureau en vertelde, dat hij om streeks 4 uur in de nacht van zaterdag op zondag, rijdend op de Nieuwe Gracht, ter hoogte van de Kinderhuissingel, ge schrokken was van een hond of kat, de macht over zijn stuur verloren had en te water was geraakt. Hij en een mede passagier hadden tijdig de auto kunnen verlaten, waarna een vriend ze thuis gebracht had. Daar de politie, op grond van getui genverklaringen, reden had aan te ne men dat de kunstschilder de bewuste nacht onder invloed was, werd zijn rij bewijs ingehouden. HAARLEM, 13 nov. Vanmorgen zijn een bestelauto en een personenauto op de kruising tussen de Kloosterstraat en de President Steijnstraat tegen el kaar gebotst. De bestuurder van de be stelauto, die in westelijke richting de Kloosterstraat uitreed, gaf geen voor- rang aan de personenauto in de Pre- sident Steijnstraat, welke bestuurd werd door een machinetekenaar uit Haarlem. De bestelauto kantelde en liep zware schade op. De bestuurder moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo wor den overgebracht. HAARLEM, 13 nov. Het tweede jeugdconcert in de jaarlijkse serie van vier, welke onder auspiciën van de kunstcommissie voor voortgezet onder wijs door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest worden gegeven, vindt plaats op vrijdag 17 november. Het orkest zal onder leiding van Mari nus Adam een programma uitvoeren, ge wijd aan werken van Van Beethoven, Rameau, Von Weber, Tsjaikowsky, Ber lioz en Dukas. Het middagconcert, dat om kwart over vier begint, is in hoofdzaak bestemd voor leerlingen van de lagere klassen van scholen voor voortgezet on derwijs en het avondconcert om half acht voor de oudere leerlingen. SPAARNDAM, 13 nov. De Spaarn- dammers hebben er geen gras over la ten groeien. Pas hog is het nieuwe ge bouwtje van de speeltuinvereniging „Nieuw Leven" aan de Boezemkolk officieel geopend door wethouder J. A. Schippers, of reeds grijpt het Wijkco- mité Spaarndam deze gelegenheid aan om er een unieke tentoonstelling in te richten onder de titel „Spaarndam zoo als het was, zo als het is". Helaas heeft de tentoonstelling slechts twee dagen geduurd, zodat menige Haarlemmer die ongetwijfeld de bijeengebrachte ver zameling eens had willen bekijken, daar toe nauwelijks gelegenheid heeft gehad. De Spaarndammers hebben dit week einde echter in groten getale de expo sitie bezocht. Zaterdagmiddag kwam wethouder D. HAARLEM, 13 nov. Zaterdagmid dag herdacht in restaurant Brinkmann de R.K. Bridgeclub „Haarlem", dat het op 8 november vijfentwintig jaar was geleden, dat de heer Westerman mo menteel ere-lid van de vereniging in het Bavo-gebouw in de Smedestraat de club oprichtte. Velen maakten tijdens een receptie van de gelegenheid gebruik het huidige bestuur van de bridgeclub, waarvan de heer J. Faase voorzitter is, proficiat te wensen. Op de druk bezochte receptie waren onder meer aanwezig vertegenwoordigers van het bestuur dis trict Kennemerland, de R.K. Bridge club „De Schuylenburcht", de bridgeclub „De Jump" uit IJmuiden, de Zandvoortse Bridgeclub en de bridgeclub „Spel en Vriendschap" uit Haarlem. Door mr. Viskil werden namens het Hoofd Bonds Bestuur enkele woorden van waardering gesproken. Vele leden van de jubilerende club en vertegenwoordigers van zusterclubs in Haarlem en omstre ken lieten hun waarderende woorden van een klein geschenk vergezeld gaan. Het bestuur van „Haarlem" mocht talloze bloemstukken in ontvangst nemen. Ter gelegenheid van haar jubileum heeft de club tijdens het weekeinde in restaurant Brinkmann waar zij haar bridge avonden pleegt te houden een grote open jubileum-drive georganiseerd. De inzet was een prachtige beker, die door de Gebr. Brinkmann beschikbaar ge steld was. HAARLEM, 13 nov. De commissie jeugdvoetbal van de Haarlemse Voet bal Bond organiseert morgenavond in Restaurant Brinkmann een bijzondere jeugdleiders Forumavond. In het forum hebben zitting de heren D. Beets, voor zitter van de Haarlemse Sportraad, S. Heyers, inspecteur lichamelijke opvoe ding van de gemeente Haarlem, G. de Korte, secretaris van de scheidsrechters- commissie van de HVB en Frits van Veen uit Amsterdam. De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de HVB, treedt als forumleider op. UTRECHT, 13 nov. Bij Lisse is vanmorgen om kwart over acht een spoorstaafbreuk ontkekt. Daardoor moesten de treinen tussen Lisse en Lei den over verkeerd spoor rijden. Om half twaalf was de situatie weer normaal. Enkele internationale treinen, waaronder de D-trein Amsterdam-Pa rijs werden omgeleid over Harmelen- Breukelen. GUNNING ZUSTERHUIS De Ver eniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekten heeft de bouw van een nieuw zusterhuis (naar een plan van de Haarlemse architect ir. W. Th. van Harreveld) op het complex Meer en Bosch in Heemstede voor 1.211.350 opgedragen aan de firma J. F. P. Jan sen, te Nieuw-Vennep. HAARLEM, 13 nov. Ter gelegen heid van zijn veertig-jang jubileum als collectant in de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara is de heer C. Heilker een hartelijke huldiging ten deel gevallen. Na de plechtige Hoogmis was er een samenkomst in „Bolwerk waarby ook de heren Boon en Van Nu- poort aanwezig* waren namens het kerk bestuur. De voorzitter van het collec tantencollege, de heer C. van der Voorn, feliciteerde de jubilaris met deze ge denkwaardige dag en overhandigde als blijk van dank en waardering een bu reauklokje. Mevrouw Heilker werd ver rast met een boeket bloemen. Pastoor J. Tesselaar sloot zich van „Levensbeschouwing van een lezing over Oost en West". Muziekzaal van restaurant Brinkmann. Vergadering van de Nederlandse Vereni ging van Suikerzieken met causerie en film. Dinsdag 14 november Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prin senhof. 8 uur: Prijsuitreiking bij de keuring van voortuinen te Haarlem. harte aan bij deze hulde en getuigde eveneens van zjjn grote erkentelijkheid jegens de heer Heilker. De heer Rutte memoreerde in een geestige toespraak aan de jaren, dat de jubilaris de voor zittershamer in het college hanteerde. Wegens drukke werkzaamheden moest hij toen zjjn functie aan een ander over dragen. Uit die jaren dateert ook het clubje, dat geformeerd is uit de dames van de collectanten, en namens hen voerde mevrouw Brosens het woord, die duidelijk liet blijken, hoe men in menig opzicht grote dank aan de heer Heilker verschuldigd is. De nestor van het col lege, de heer Kuiper, die reeds meer dan vijftig jaar collectant is, greep ook terug naar de voorzittersperiode van de jubilaris. Hij herinnerde er aan, hoe de vergaderingen bij de heer Heilker thuis soms wel lang duurden, maar dat me vrouw Heilker en haar dochters er haar beste zorgen aan gaven. De heer Heilker dankte voor al die hulde en mocht daarna ondervinden, hoe hij ook de sympathie heeft van vele andere parochianen. Zij verschenen ter receptie om de jubilaris te complimen teren Pastoor J. Tesselaar feliciteert ae neer C. Heilker met zijn jubileum. HAARLEM, 13 nov. In de St. Jo- seph-parochie werd gisteren het zilve ren collectantenjubileum van de heer P. van Dam gevierd met een gezongen H Mis opgedragen door Deken drs. Th Zwartkruis. Na de H. Mis waren de jubilaris met zijn familieleden en collega's de gasten in de pastorie, waar door het kerkbestuur een feestelijk ont bijt werd aangeboden. De jubilaris werd toegesproken door deken Zwartkruis als de ere-president van het college en de heer Borgelt, na mens het kerkbestuur. Deze reikte de heer Van Dam het zilveren kruis van de parochie uit, dat' de jubilrris door zijn echtgenote werd opgespeld. Ook de voorzitter van het Armbestuur de heer Huizing, de heren Wester en Rybroek, voorzitter en oud-voorzitter van het college, voerden het woord. Ve len deden hun huldiging vergezeld gaan van geschenken, waarbij ook de echt genote van de jubilaris niet werd ver- geten. 's Middags werd deze jubileum-vie ring ten huize van de heer v. Dam voortgezet en velen hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt hun colle ga een waarlijk feestelijke dag te be zorgen. J. A. Geluk de tentoonstelling openen. Een beperkt aantal genodigden nood zakelijk beperkt, want de ruimte is niet bijzonder groot kon uit 's wet houders mond vernemen, dat een in zicht in de historie voor de mensen van nu belangrijk is, want het leven in de toekomst dat thans wordt voorbereid, dient geënt te zijn op het verleden. Voor Spaarndam geldt dat al heel in het bijzonder, want veel is er in het dorp dat tot het eigene van de dorps gemeenschap behoort en dat in stand dient te worden gehouden. De tentoon stelling zelf noemde de wethouder trou wens al een getuigenis van die gemeen schapszin, want al het geëxposeerde ma teriaal was door de dorpelingen en de oud-dorpelingen zelf bijeenge bracht uit eigen bezit. Het wijkcomité Spaarndam, dat het initiatief genomen heeft tot deze tentoonstelling, heeft mid den in de roos geschoten. De oudere Spaarndammers zullen on getwijfeld hun hart sneller hebben voe len kloppen, toen zij al die prentbrief kaarten, foto's en plattegronden uit vroe ger dagen weer eens bijeen zagen: oude plekjes, romantische doorkijkjes uit het verleden en veel mooie hoekjes die er ook nu nog zijn, maar die men dage lijks voorbijgaat zonder erop te letten. Curiosa uit de historie van het dorp: de krant van 7 november 1910 met de berichtgeving over de gruwelijke dub bele moord in Spaarndam; foto's van koninginnefeesten; herinneringen van oer-Spaarndamse instellingen als het Oranjecomié en de IJsclubvereniging „Nova Zembla". De kunstschilders van Spaarndam hebben zich ook niet onbe tuigd gelaten: waardevolle schilderwer ken, geïnspireerd op het dorp, waren op de tentoonstelling te zien. Het is dui delijk dat een zo omvangrijk materiaal nauwelijks overzichtelijk geëxposeerd kan worden in de betrekkelijk kleine ruimte van het clubhuis. En toch had de tentoonstellingscommissie al zoveel doenlijk geselecteerd. Voorzitter Nooy van het Wijkcomité herinnerde het ge meentebestuur van Haarlem tijdens de opening van de tentoonstelling terecht aan de dringende behoefte in Spaarn dam aan een ruim en behoorlijk ge outilleerd verenigingsgebouw. Daarmee wil overigens niet gezegd zijn, dat het clubhuis van „Nieuw Le ven" niet een bijzonder aantrekkelijk gebouwtje zou zijn. Het is een modern ingericht en in lichte kleuren geschil derd tehuis voor de kinderen van „Nieuw Leven", die hier hun clubbij- eenkomsten houden. Het gebouwtje heeft een minimaal podium en een keuken hoek met thee-zet-accomodatie. Voor het doel waarvoor het is gebouwd, is het ze ker geschikt. Maar voor grotere bijeen komsten is Spaarndam aangewezen op het volkomen verouderde, slecht ge outilleerde Jeugdhuis. Het wordt tijd, dat ook in deze behoefte van Spaarn dam ten spoedigste wordt voorzien. HAARLEM, 13 nov. De uitslagen van de wedstrijden, die in het week einde in de KNBB-eompetitie district Haarlem gespeeld zijn, zijn als volgt: Afd. A: OVSSuisse 1 4-2, Duivels- hoek 1Excelsior 2-4, Suisse 2£W 1 4-2, Haarlem Noord 1—Kruispunt 4-2. Afd. C: SVV 2—TOP 1 2-6 Brinkmann Duivelshoek 2 6-2, Parkzicht 1—Schei- wijck 1 7-1, Insulinde 1Irene 1 6-2. Afd. C 2: GroenendaalHof van Hol land 4-4. ADO 1—Entre Nous 8-0, In sulinde 2—OVS 2 6-2. Afd. D l: Schei- wyck 2Suisse 4 4-4, Irene 2Het Noor- den 1 4-4. Duivelshoek 3Haarlem Noord 2 6-2, Kennemerland 2SW 2 6-2 Afd. D 2: ADO 2-ADO 3 3-5, Duivelshoek 4—Het Noorden 2 4-4, OVS 3Suisse 5 2-6. Afd. E 1: ADO 4 —ADO 5 6-2, TOP 2—De Vaart 2 8-0, Suisse 6SVV 4 8-0. Afd. E 2. ADO 6 ADO 7 6-2, SVV 5—De Vaart 3 4-4. (Advertentie) N.V. Tabaksfabriek J. Gruno Nijkerk HAARLEM, 13 nov. Blijkens de convocatie voor de negende dies-viering beschikt de Haarlemse Katholieke Stu denten Vereniging „Sanctus Bavo" bin nenkort over een eigen sociëteit. Tot op heden heeft de vereniging onderdak ge vonden in De Waag". Thans zal het pand Ripperdastraat 11 aangekocht worden. Daar waren vroeger de Trek vogels van de Marthavereniging gehui vest. HAARLEM, 13 nov. Ged. Staten maken bekend, dat op vrijdag 15 decem ber om 2 uur in het Provinciehuis een openbare vergadering van hun college zal worden gehouden, waarin de raden van Beverwijk, Heemskerk en Velsen in de gelegenheid worden gesteld door gemachtigden hun gevoelens ten aan zien van de voorgenomen opheffing van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk, de vorming van een nieuwe gemeente Beverwijk-Heemskerk, alsmede om trent de voorgenomen wijziging^ van de grens tussen Velsen en Beverwijk toe te lichten. Ook de leden van de drie ge meenteraden kunnen, zonodig door ge machtigden, in deze vergadering hun ge voelens over dit onderwerp kenbaar nv ken. HAARLEM, 13 nov. Het leeuwen aandeel van 't hockeyprogramma kwam gisteren voor rekening van de beker wedstrijden. Daarover kan dan direct al gezegd worden, dat zowel All'" Ms Rood Wit deze ronde goed heb' digd. Bij Ever Swift kwamen heren tot winst. Om de HTCC-beker toog BMHC naar Nijmegen om aldaar de strijd aan te bin den met Union, een team uit de le klasse Oost. De Bloemendalers kwamen, zagen en overwonnen zonder moeite met 06. Opnieuw werd een niet-westelijke can- ditatuur voor deze wisselprijs afgewezen. Alliance ontving het eerste team van Kameleon uit Hilversum en ofschoon de heren uit de radiostad in de com petitie een klasse lager spelen dan de zwart-witten, had Alliance de handen vol aan deze tegenpartij. Kameleon trachtte winst te behalen met nogal fors spel en helde bovendien vooral in de verdediging over naar afbraaKspei. Alliance hield desondanks het initia tief in handen en kon in de verlenging het winnende doelpunt maken (4 3). Voor dezelfde inzet gold de wedstrijd Scheybeeck—HBS. In de eerste helft van deze prettige ontmoeting werden de Be- verwijkers in de verdediging gedrongen. De beste speler van HBS, v. d. Bree, was de enige die kon scoren. Na de hervat ting kwam Scheybeeck enigszins onder de druk uit. Dit leidde wel tot een nog beter spel, doch gaf aan de gastheren niet de gelegenheid de stand gelijk te maken. Integendeel. HBS stelde de over winning veilig, waarvoor ook v. d. Bree zorgde (0—2). Voor Scheybeeck dus geen bekerwedstrijd meer, voor BMHC even min. Dit team verloor van Ring Pass met 1_0. Ook BMHC 2 drong niet naar de volgende ronde door, want RBC bleef baas in eigen huis (53). Ever Swift haalde de volgende ronde voor de Tresling-beker op het nippertje. Be Fair 5 gaf goed tegenpartij, kon tot 2—2 mee en ging slechts op het laatste moment op de knieën (32). Scheybeeck 2 presteerde het om het in een hogere klasse spelende Sisoe de weg naar de volgende ronde te versperren. Ook na verlenging bleef de stand gelijk (33) en de eer was daardoor voor het bezoe kende elftal. Mede ook omdat Schey beeck 2 in een lagere klasse uitkomt. Myra had weinig moeite met Alliance 5 (60). Voor de Heemstedenaren was de opgave te moeilijk, daar de tegenpartij maar liefst twee klassen sterker is. Zandvoort won van Pinoké met 21. Toen na de wedstrijd de thee werd gedronken en de spelers van beide teams wat nakaartten, kwam men ineens tot de ontdekking dat er ruim 5 minuten te kort was gespeeld. Met onderbreking was n.l. geen reke ning gehouden. Alle spelers werden weer opgeroepen voor het inhalen van deze mogelijk kostbare minuten, doch wijziging in de uitslag kwam er niet. Alliance 2 speelde zich in de volgende ronde met de uitslag van 3—1 in de thuiswedstrijd tegen Amersfoort 2. BMHC 7 behield ook haar aanspraken door eveneens met 31 te winnen. HDS 3 werd daarmede uitgeschakeld. Voor de Parnassiaprijs moesten de da mes van HBS naar Leeuwarden. LHC (le klasse noord) maakte daar opnieuw kennis met het westelijke spel en moest tot de ontdekking komen dat het spel uit de promotieklassen te zwaar voor haar was. De Bloemendaalsen wonnen met 02. Alliance had weinig moeite met SDHC 2 en het is waarschijnlijk daaraan te wijten, dat geen groots spel getoond werd (41). Het eerste team van BDHC voltrok een zelfde vonnis aan het Amsterdamse Fit (41). De strijd om de Amsterdam-beker bracht de opmerkelijke uitslag van de 2e klassers Rood Wit en Amersfoort (8—1). Strawberries 2 behield de kans door met 2-3 te winnen bij Sisoe. Zand voort won met 3—2 van Pinoké en bliift eveneens in de running. Het eerste van Strawberries liet er bij Pinoké geen twijfel bestaan (24). Ever Swift daar entegen werd door Be Fair 2 uit de be kerwedstrijden gewipt. Het lukte de Haarlemse dames niet ondanks aanmoe digingen van eigen publiek (1—2). Alli ance 2 werd door Kameleon uitgescha keld (03), Alliance 4 door Kraaien 2 (13). Strawberries 3 kon het ook niet bolwerken en moest in Pinoké 3 de meerdere erkennen (20). Voor de rest waren de Haarlemse teams sterker dan de tegenpartijen en komen dus ook in de volgende ronde uit. Het zijn Rood Wit 2 dat met 52 Amersfoort versloeg, en HBS 3 dat met 23 RBC 2 overwon. Uitslagen competitie-wedstrijden: He ren (3e klasse) Togo 6Rood Wit 31. Onderbond le klasse: Hoorn 2Straw berries 5 32; Zandvoort 4Fit 4 02. 2e klasse: Alliance 9Ever Swift 3 62; Alkmaar 5Eechtrop 5 13; Alkmaar 6Rood Wit 3 00; Hermes 3Rood Wit 4 3—3. Dames, Onderbond le klasse: Hoorn Ever Swift 3 00; Ever Swift 2HBS 5 1—0; BDHC 6—Echtrop 3 8—1; Schey beeck 2—Myra 3 1—0. 2e klasse: Alhanc 6HIC 7 2—2; Kraaien 4—Scheybeeck 50: Alkmaar 5BDHC 7 12; Sc/ beeck 4Saxenburgers 2 01.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3