Verloofd paar omgekomen bij ongeluk in Tilburg TWEE quiz-winnaars van duizend gulden min één cent „Nieuwe" film op TV-scherm Rivalen in de zesdaagse van Jörgen Roos Te gast bij Dorus J TREIN grijpt BRIEVEN SILVER^MATCH GAS RADIO en TV JAQO SHAWLS auto op overweg van lezers Magda Janssens krijgt pauselijke onderscheiding Voorzieningen bij School voor volwassenen MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 PAGINA 6 Indanthren Het manifest Nieuw-Guinea Teler ecordings op de zaterdagmiddag leven de geniale SILVERJW\TCH ONBEPERKTE GARANTIE Prof. dr. A. Sizoo (V.U.) overleden Mr. Lemmens voorzitter Interdiocesane Ouder raad Bij mogelijke staking Stafpersoneel beraadde zich dit weekeinde SPINWIEL Vanavond wasecht Wij kijken naar Zaterdagavond is op de niet-beveiligde overweg in de Peter van Bremenweg te Soest een personenauto door de trein Amersfoort-Amsterdam gegrepen en tot een hoop schroot gereduceerd (zie foto). In de auto zaten vier personen die ech ter geen verwondingen opliepen, omdat zij de wagen tijdig konden verlaten. De locomotief van de trein ontspoorde met een as. Advertentie (Van onze correspondenten) TILBURG, 13 nov. in de nacht van zaterdag op zondag zijn hier twee jonge mensen bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen. De 24-jarige Rotterdam mer H.N. v. Buuren reed door onbe kende oorzaak met zijn motor tegen de linkerkant van een aanhangwagen van een vrachtwagen, die geparkeerd stond in de Fatimastraat. De heer v. Buuren en de duo-passagiere, zijn 25-jarige ver loofde mej. C. P. Donders, werden zwaar gewond naar het St. Elisabeth zieken huis overgebracht. Bij aankomst bleek de heer v. Buuren reeds te zijn over- Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven van Lezersbetekent niet nood zakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofdredactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaat- ting onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofdredactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het algemeen is ondertekening met naam en adres vereist tenzij in een zeer bijzonder geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Het manifest, door 175 vooraan staande Nederlanders ondertekend en op 6 november j.l. aan de minister-pre sident en beide kamervoorzitters aan geboden, komt mij niet voor een bij drage te zijn voor de oplossing van het Nieuw-Guineavraagstuk. Nadat de Nederlandse regering (en dus Nederland!) officieel tegenover de wereld heeft verklaard, dat het er haai slechts om gaat dat het zelfbeschik kingsrecht van de Papoea's wordt ge realiseerd, zou deze principiële stev'ng- name in een uitermate bedenkelijk licht (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 12 nov. Tijdens een Intieme huldiging in het „Van Nis- penhuis", bij gelegenheid van haar zes tigjarig toneeljubileum, is vandaag me vrouw Magda Janssens onderscheiden met het pauselijk erekruis „Pro Eccle sia et Pontifice." Na een gezongen H. Mis, die voor de bekende actrice werd gecelebreerd in haar parochiekerk ,.St. Willibrordus bin nen de Veste" (De Duif) en waarbij het parochiële zangkoor onder leiding van directeur-organist Kees de Wijs een prachtige vertolking gaf van de „Mis- sa Brevis" van Joseph Haydn, werd de juhilaresse door een commissie van ontvangst, onder voorzitterschap van de heer Geurt Brinkgreve een der za len van het Van Nispenhuis binnenge leid voor een korte huldiging namens vrienden en parochianen. Pastoor Jac. Duyves onderstreepte met een citaat uit Vondels „Gijsbrecht" mevrouw Janssens' openheid, sterkte en christe lijke standvastigheid. De dochter van mevrouw Janssens speldde vervolgens de versierselen bij haar moeder op, die met enige ontroering en toch spontaan enige woorden van dank sprak. ,,Ik zie deze schone ochtend als een ware kroon op alle feestelijkheden rond mijn persoon, die reeds geweest zijn en nog komen", aldus mevrouw Magda Jans sens. Namens de Katholieke Garde, de ini tiatiefnemer van deze huldiging, sprak kapelaan Van Wel zijn gelukwensen uit, waarna de aanwezige vrienden van de actrice hun persoonlijke felicitaties aan boden. ?lotseling komen te staan, wanneer West-Guinea toch maar aan Indonesië wordt gegeven, omdat het anders alle maal zo moeilijk wordt. Alle mooie ver klaringen, dat wij menen in geweten verplicht te zijn de Papoea's, die tot een totaal ander ras behoren dan de Indonesiërs, in de gelegenheid te stel len zelf hun lot te bepalen, zouden plot seling moeten worden vergeten. Een dergelijk opportunistisch laveren zou het vertrouwen in onze integriteit, terecht, niet vergroten. Ik heb dan nog buiten beschouwing gelaten, dat de lancering van het plan Luns ook aan de Papoea's een zekere garantie heeft gegeven en dat het voor hen pijnlijk moet zijn te ervaren, dat de Nederlandse principes zeer veranderlijk zijn. Ik krijg de in druk, dat de ontwikkelde Papoea's (en dat zijn toch degenen, wier oordeel re levant is) beslist niet enthousiast zijn voor aansluiting bij Indonesië. De on dertekenaars van het manifest ver wachten moeilijkheden van de zijde van Indonesië, maar mag niet met even veel recht worden verwacht, dat de in heemse bevolking op Guinea in toene mende mate in verzet zal komen tegen het hen onvrijwillig opgelegde Indone sische juk? Argeloos vind ik de opmerking in het manifest, dat grote waarde moet wor den gehecht aan de uitspraken van In donesische zijde, dat bij overdracht van het gezag aan Indonesië, Westelijk Gui nea interne zelfbeschikking wordt gela ten in de vorm van een redelijke auto nomie. Ik meen, dat de ervaring, des tijds opgedaan t.a.v. de autonomie van de deelstaten, een tegenovergestelde opinie rechtvaardigt. Vervolgens vind ik het een grote vraag of de uitlevering van Guinea aan Indonesië de betrekkingen tussen beide landen werkelijk veel zal verbeteren. Is N.G. wel de enige en zelfs wel de diepste oorzaak van die slechte ver standhouding? Vormt de onderhavige kwestie niet veeleer een uiting van een antipathie, die dieper wortelt, Overigens wil ik hier onmiddellijk aan toevoegen, dat ik ervan overtuigd ben, dat die an tipathie slechts aanwezig is bij een be trekkelijk kleine groep nationalisten. Mijns inziens kan het manifest er slechts toe bijdragen, dat de positie van ons land nog moeilijker wordt dan zij reeds is en dat er helemaal geen op lossing komt. De regering is bü haar beslissing niet over een nacht ijs ge gaan en men kan haar standpunt toch moeilijk als dwaas kwalificeren, of schoon ieder natuurlijk het recht heeft te menen, dat er een betere oplossing mogelijk is. Maar moge dit laatstge noemden er niet van weerhouden, om, nu de beslissing eenmaal gevallen is en wij ze onmogelijk kunnen herroe pen, de regering in haar beleid te steu nen. Want daardoor, geloof ik, wordt momenteel de zaak het best gediend. Mr. J. Ph. M. FREIJTERS Amsterdam Een jonge bewonderaarster feliciteert Magda Janssens tijdens de receptie welke op de plechtige hoogmis volgde. leden. Het meisje bezweek zondagmor gen aan haar verwondingen. POELDIJK, 13 nov. Zaterdagmid dag is de 52-jarige heer A. L. van der Lans uit Loosduinen met zijn personen auto door een achteruitrijdende diesel locomotief van de Westlandse stroom- trammaatschappij gegrepen. Het slacht offer was op slag dood. De heer Van der Lans was gehuwd en vader van aoht kinderen. SITTARD, 13 nov. Het 6-jarig zoon tje van de familie Jansen alhier is over leden aan de verwondingen, die hij heeft opgelopen bij een aanrijding enkele da gen eerder. Eerst een dag na het on geluk is hij naar het ziekenhuis overge bracht. UTRECHT, 13 nov. Zaterdagavond is op de niet-beveiligde overweg in de Peter van de Bremenweg in Soest een personenauto door de trein Amersfoort- Amsterdam gegrepen. In de auto zaten vier personen. Er hebben zich daarbij geen persoonlijke ongelukken voorge daan. De auto geraakte met de wielen tus sen de rails, maar de inzittenden kon- dert de aldus vastgelopen auto tijdig verlaten. De trein ramde de auto en de locomotief ontspoorde met een as. De passagiers konden overstappen op een BUSSUM, 13 nov. Martie Verde- nius heeft zo bleek zondagavond, haar „School voor volwassenen" ietwat ge wijzigd. Tante Miep is als zodanig ver dwenen en Meneer Wens gaat nu voor taan op eigen gelegenheid verder. En hij staat dus geheel gratis en voor niets mensen bij, die zich met hun moeilijk heden te zijnen huize vervoegen. Me neer Wens is duidelijk een heel vrien delijke, psychologisch begrijpende man. Martie Verdenius sieren even duidelijk dezelfde eigenschappen. Als wij ons niet vergissen wil zij ons een soort „levens spiegel" voorhouden: „Kijk mensen, zo zijn we nou". En daar is dan niets te gen, alleen moet zij niet van ons eisen dat wij al, die nogal uitgesponnen klein- menselijke huis tuin en keuken-zifte- rijtjes zo verschrikkelijk belangrijk vin den. Enfin, dat zal zij dan ook wel niet doen. Vooralsnog echter hebben wij ons hoofdzakelijk geamuseerd met de Wil lem Wamselaar van Jan Blaaser. Hij was vorig seizoen de meest pétillante figuur, hij is dat gebleven. In zoverre was er dus niets veranderd. George van Renesse speelde samen met het Kunstmaandorkest o.l.v. Anton Kersjes het piano-concert van Schu mann. Ben Mettrop had zich bij de weergave daarvan bijzonder uitgesloofd op het camera-werk. En hij goochelde zo aanhoudend en nadrukkelijk met „dubbelbeelden" dat de aandacht van de muziek tenslotte werd afgeleid. Het geen niet zijn bedoeling heeft kunnen zijn. Voor het eigenlijke programma her dacht Prof. Asselbergs met een bijzon der treffende gesproken karakterschets de schrijver Antoon Coolen. H. Hn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiimiiiiiiimiiHiiiiiiii BUSSUM, 12 nov. Zaterdagavond waren we weer te gast in Saint Ger main des Prés bij Dorus, die ons ont haalde op een aardige romantische bal lade over een te klein wordende regen jas in het gras en op een staaltje „play back", dat mag worden gerekend tot het beste en grappigste, wat we op dit gebied van hem hebben gezien en ge hoord. Een leuk decorstraatje gaf hem ge legenheid, zichzelf en zijn medewer kers aan de kijkers voor te stellen, hoe wel de bedoeling van het zorgvuldig op een muur geschilderde woord „Oprui ming" ons is ontgaan. Of het moest slaan op de verschillende „nummers" in zijn programma, dat naar onze smaak te veel gaat lijken op een soort revue - de muzikale hutspot en het schoorsteen- vegersnummer naast de schets van de vergeten huissleutel, waarbij ditmaal geen simpele vaas, maar zelfs een hele lantaarnpaal sneuvelde -, maar dan zonder de rijkdom aan vondsten en vooral het tempo, dat de moderne vorm van dit soort amusement pleegt te ken merken. Zondagavond bracht de K.R.O. voor de eerste keer in het nieuwe seizoen de „School voor volwassenen" weer op de t.v. Riek Schagen (uiterst links) en Jan Blaaser (rechts) fungeerden opnieuw als het echtpaar Wamselaar. In het mid den Ans Koppen en Bé Schonk. Het idee van de hevig dramatische stomme film Dlijkt bij verdere voort zetting toch eigenlijk niet zo goed als men aanvankelijk misschien zou hebben gemeend. De derde aflevering van de quiz „Wil lens en wetens" leverde twee winnaars op van duizend gulden, - min een cent, die door Theo Eerdmans en Maud met de hardvochtigheid van Shylocks wer den opgevorderd. Aan spanning, in teressante onderwerpen en menselijke gesprekjes ontbrak het ook ditmaal niet in deze „harde" quiz. In „Achter het nieuws" sneed de VARA de kwestie der spijtopanten weer eens aan, maar dan van de meer poli tieke kant, terwijl men het bestond, een uitbundig feest als het tachtigjarige be staan van de Oeteldonkse Carnavals club te behandelen in een doodernstig en doodvervelend interview. De zaterdagmiddaguitzending, die uitsluitend uit telerecordings en (Ame rikaanse) films bestond, toonde pjjnlijk duideijlk aan, dat de tv-:.acties in Bus- sum zich heel wat meer zorgen maken over de manier, waarop ze de sinds ok tober beschikbaar gekomen extra zend uren moeten vullen dan over de kwali teit van de programma's. Neem „Het leven is vol verrassingen", de eerste aflevering van een kennelijk als humo ristisch bedoelde Amerikaanse filmse rie. Als voorbeeld van het zouteloze amusement, dat de Amerikaanse com merciële televisie, die naar men zegt niét met gebrek aan geld en talent heeft te kampen, de kijkers biedt, moge zo iets misschien leerzaam zjjn en een teken aan de wand. Op zich was er aan dit flauwe gedoe vol confectie-grapjes en cliché-situaties weinig echt genoegen te beleven. Een heruitzending van een bijzonder interview-rijke reportage, die Ben Steg- gerda in 1958 onder de titel „Rond-,fijn en platvis" van de Rjjksvisafslag in IJmuiden heeft gemaakt, werd gevolgd door een telerecording van de dans groep „Fiesta Gitana" waaraan men door de vele close-ups van Nico Knap per die de dansers, zangers en handklap pers half naar boven of naar beneden afsneden, maar een gedeeltelijk genoe gen kon beleven. Het was allemaal wel erg vurig en wild, maar weinig feeste lijk, wat we op het scherm te zien kre gen. Tenslotte volgde nog „Brandweer training", een nieuw exemplaar in de serie films over de Blue Angels van de Amerikaanse marine. Een even onsa menhangend als rumoerig en rokerig geval met een fikse knokpartij om de „tough"-heid van de „guys" der marine en de speciale voorkeur van de Ameri kaanse kijkers te demonstreren. FTN. andere trein uit Amersfoort. niiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiBiiiiiiDiniiiiiiiiiiiiiiiinuiiiHiHiiiiiiiHiiiiiiiiiiiMiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiii Advertentie gasaansfeker voor Uw onbeperkte garantie onfeilbaar automatisch 3 verwisselbare onderdelen maandenlang vuur uit één gastank sierlijke modellen vanaf f16,50 nu ook verkrijgbaar met windscherm en.*.. met een SILVER MATCH lieefl U nooit meer reparatiekosten, ieder eventueel door een fabrieksfout defect ondei* deel is gratis overal ter wereld inwisselbaar terwijl U erop wacht. AMSTERDAM, 12 nov. Op 72-jari- ge leeftijd is vanochtend overleden de oud-hoogleraar aan de Vrije Universi teit prof. dr. A. Sizoo, die zaterdag in verband met een hartaanval was opge nomen. Prof. Sizoo werd in 1889 te Gorin- chem geboren. Aan de Vrije Universi teit studeerde hij letteren en promo veerde daar in 1918. Hij was achtereen volgens leraar aan gymnasia in Den Haag en Arnhem. Vervolgens werd hij conrector van het chr. lyceum te Hil versum om in 1933 benoemd te worden tot hoogleraar aan de Vrije Universi teit in de klassieke talen en de taal- en letterkunde van de keizertijd. Op het gebied van historie en klassie ke letteren heeft de thans ontslapene zeer veel gepubliceerd. Na zijn eervol ontslag als hoogleraar, ontving prof. Sizoo van de V.U. nog een leeropdracht voor het vulgair Latijn. UTRECHT, 13 nov. - Op een alhier gehouden vergadering van de interdio cesane ouderraad is tot voorzitter ge kozen mr. J. W. Th. Lemmens. Mr. Lem mens volgt dr. G. L. Muskens op, die zijn functie wegens drukke werkzaamheden moest neerleggen. UTRECHT, 13 nov. Het afgelopen weekeinde is er rond de televisie- en radiocentra van Bussum en Hilversum een informeel contact geweest tussen personeelsleden van de N.T.S., de N.R.U. en de omroepverenigingen. Met name waren bij dit overleg personeels leden betrokken die een verantwoorde lijke functie bij deze bedrijven vervul len. Doel van dit contact was een nader beraad over de situatie wanneer mo gelijk een staking zal worden afgekon digd. De deelnemers aan dit overleg hebben zich voornamelijk laten leiden door de verantwoordelijkheid die zij op hun res pectievelijke posten dragen. Vanuit deze verantwoordelijkheid menen zij dat maatregelen getroffen dienen te worden om bi) een eventuele staking de belan gen van het publiek veilig te stellen. In dit verband is gedacht aan speciale voorzieningen om bijvoorbeeld cala miteiten, belangrijke internationale ge beurtenissen, maar ook voor de mede delingen van algemeen of groepsbelang (politieberichten, waterstanden) de uit zendingen door te laten gaan. De geda ne suggesties zullen nog nader worden uitgewerkt. „Dorus" (Tom Manders) was zaterdag' avond in Saint Ge. main des Prés de begeleider van Sven Smeele, die op het beeldscherm als „operazanger" optrad. Aan het slot begaf de piano het, maat Smeele zong zijn aria uit terwijl DorUt op de grond beteuterd toe keek. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) prlj« per ffea f. 6,7*0 VIEUX HILVERSUM, 13 nov. Er is geen regel, of men komt wel een uitzondering tegen, die hem bevestigt. De regel is in dit geval het tussen de NTS en de Ne- derlandsche Bioscoop Bond gesloten gentlemen's agreement, dat een film pas drie jaar en vier maanden na de Nederlandse première voor uitzending door de televisie in aanmerking mag ko men en als de uitzondering kan, overi gens maar tot op zekere hoogte, de Deense film „Rivalen in de zesdaagse" worden beschouwd, die morgenavond door de NTS op het scherm wordt ge bracht. Deze film, waarmee de jonge Deense cineast Jörgen Roos zijn speelfilmdebuut maakte, is namelijk in 1959 gereedgeko men en valt dus in elk geval binnen de gestelde termijn van veertig maanden. Daartegenover staat echter, dat de film geen Nederlandse première heeft gehad, althans niet in de officiële bioscoopthe aters, want hij wordt in Nederland uit gebracht door Cefa, de Filmdienst van de Christelijke Film Actie, die geen lid is van de Nederlandse Bioscoop Bond en die de in zijn bezit zijnde films uit sluitend vertoont voor de leden van de 1500 bij hem aangesloten verenigingen en instellingen. Voor de Cefa bestond dus geen enkel bezwaar om de film, die van 1960 of normaal in Duitsland heeft gerouleerd en die hier te lande in beslo ten kring al vele malen is vertoond, voor projectie op het beeldscherm ter be schikking te stellen. De NTS had echter de goedkeuring nodig van de gemengde commissie, die toezicht houdt op het tussen de NTS en de Nederlandse Bios coop Bond gesloten akkoord. Een goedkeuring, die blijkbaar zonder veel bezwaar is verleend. Aangezien we niet in de gelegenheid zijn geweest, de film te zien is het niet mogelijk in een voorbeschouwing op de kwaliteiten van het werk van Jörgen Roos in te gaan. Wel kunnen we naar aanleiding van ons verstrekte gegevens vertellen, dat de film, zoals de titel trouwens reeds aanduidt, in de kringen van de wielersport speelt. Hoofdfiguren zijn twee wielerpartners, gespeeld door de acteurs Paul Reichhard en Jorgen Reenberg, die van elkaar zijn ver vreemd en die bij een zesdaagse zelfs elkanders rivalen zijn geworden. Reden van deze vervreemding is de opvallende belangstelling, die de echtgenote van de oudste renner voor diens jongere part ner is gaan koesteren. Op de laatste avond van de strijd weet de oudere een kleine voorsprong op zijn rivaal te be halen, maar hij vergt daarbij teveel van zijn krachten en stort bewusteloos van zijn fiets. Dit is dan tevens het moment voor zijn vrouw om haar houding defi nitief te bepalen. Erg opwindend en oorspronkelijk klinkt het allemaal niet. Alles zal dus afhangen van de wijze, waarop regis seur Roos de sfeer van het rennersmi lieu heeft weten te treffen en de span ningen rond een zesdaagse met zijn beelden voelbaar te maken. In hoeverre hij daarin is geslaagd, zal men pas kun nen uitmaken bij het zien van zijn Ilim, die door de katholieke nakeuring toelaatbaar is verklaard voor personen boven 14 jaar. U proeft er de echte Franse cognac in! HILVERSUM, 13 nov. Na de actu aliteitenrubriek „Memo" van Peter van Campen en een nieuwe aflevering in de Amerikaanse filmserie „Vader weet het beter", getiteld „Man met een plan' zendt de NCRV-teievisie vanavond on der het motto „Vijfentwintig minuten met het Dave Brubeck Quartet" een muziekprogramma uit, waarin dit be faamde jazz-kwartet optreedt. Het NCRV-programma wordt hierna onder broken voor een NTS-uitzending van een exemplaar uit de serie van 26 films over de tweede wereldoorlog, die naar de „Mémoires" van Winston Church»» onder de titel „The V for Victory" zij» gemaakt. In de eerste aflevering wordt de terugkeer van Churchill op het Britse departement van marine behan deld. Vandaar de titel „Winston is te rug". Het programma van de NCRV wordt hierna hervat en besloten met een forum onder leiding van prof. nff» dr. I. A. Diepenhorst. In haar radioprogramma zendt NCRV vanavond om kwart over acht „De spinkamer" uit, een zangspel van Kodaly, waaraan meewerken Catharin® Hesseit, alt, George Spijkstra, bariton» Maria Pluister-Leentvaar, alt, Bert va» 't Hoff, tenor, Hea Ruys, sopraan, Wit» Lamme, bas, het Radiokoor en het om roeporkest, het geheel onder leiding va» Tibor Paul Voor de VARA-microfoon spreekt van avond om vijf over acht minister-presi dent, prof. dr. J. E. de Quay een woord van aanbeveling voor Openbaar Kunst bezit *1962. iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiHiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»» (Advertentie) Onovertroffen wasecht zonedit wee recht KLEURECHTHEIDS MERK VAN WERELDVERMAARDHEID iiiiiimiiiiiiiiiuiiimiimiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiiiinMiiiiiiiiiimimiim. miiiiiiiuiiiiiiiiiimmniuiiiiiiMiHiiiimiiiiiiiiiiiiiii1 HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Piano en zang. 12.20 Regeringsuitz. Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole-ork. 14.00 Gram. 14.40 School radio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Hobo en plano. 16.00 Lezing. 16.15 Hammondorgel spel. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Liedjes. 17.55 New York calling, praatje. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.35 Ama- teursprogr. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.00 Literaire quiz. 22.00 Pianorecital. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nielws. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 School radio. 10.00 V. d. kind. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Klass. muz. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Kron. v. h. leven. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 12.58 Gebed uit Syberië. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Gram. 14.05 School radio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. (herh.j. 15.50 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Su riname vroeger en nu. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Gram. 18.30 Dansork. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Muziekcur- sus. 20.45 Radiofilharm. ork. 21.35 Ka- mermuz. 21.55 Amus. progr. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.40 Gram. 22.55 Ca baret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 13.00 Ork. conc. 16.30 Gram. 20.00 Vi ool en piano. 21.30 Ork. eonc. 23.45 Parl.- overz. 0.06-0.36 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 14.00 Gevar. progr. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.34 Gram. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 22.31 Gram. 23.40 R.A.C.-rallye. 23.45 Dansmuziek. NDR-WDR 309 m: 12.00 Amus. muziek. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.20 Pianorecital. 17.45 Lichte muz. 19.15 Jazz- muz. 19.45 Lichte muz, 21.15 Gram. 23.30 Ork. conc. 0.10 Dansmuziek. Golflengten: 31-, 41,-. 48-m-band; 196m. Uur van uitzending: 22.15 uur. MAANDAG 13 NOVEMBER Een bezoek aan de Sixtijnse kapel WOENSDAG 15 NOVEMBER Landverhuizing.... volksverhuizing heeft daar iedereen recht op? VRUDAG 17 NOVEMBER Romeinse katacomben. DAGELIJKS Gezinsrozenkrans o.a. op Cr 196m. 21.00 UUR in het Latijn (N.B.: Programma-wijzigini- voor behouden vanwege aktualiteiten.) FRANKRIJK Progr. 12.10 Ork. conc. 14.15 Ork. conc. 23.13 Gram. Ill 280 en 235 m: Kamermuz. 20.00 BRUSSEL 324 m: 12.02 Gram. 12.35 Gram. 13.15 Kamermuz. 15.45 Gram. 16.21 Vlaamse kamermuz. 17.15 Kamer muz 17.50 Jeugdconc. 18.20 V. d. sold 19.40 Gram. 22.15 Gram. 484 m: 13.15 Gram. 14.45 Gram. 17.16 Kamermuz. 18.30 Discographie. 20.00 Ork. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.35 Film. 20.55-22,25 Speelfilm. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00—18.10 V. d. jeugd. (Regionaal pro gramma: NDR: 18.20 Progr.-overz. 18.*.5 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Amus. muz. NDR: 19.25 Tus sen rots en Ijs). 20.00 Journ. 20.20 Doe. progr. 21.00 Speelfilm. 22.25 Laatste nws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 19.00 Int. jeugdkron. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Doe. film. 21.15 TV-spel. 22.20 Kamermuz. 22.40 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Wedstr. progr. 19.00 Gitaarspel- 19.30 Filosofie en lekenmoraal 20.00 Nws- 20.30 TV-spel. 22.00 Lectuur voor alle»- 22.45 Nieuws. MM—II ■■■■■■III CONTACT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 6