Zuivelfabriek „Campina morgen officieel geopend m. Tweede competitiewedstrij d voor V.H.S. succesvol Heemskerk, snelst groeiende gemeente in Nederland Uitstel van landbouwdebat in E.E.G.-ministerraad HET GOUDEN MASKER IIII3.!!!ï! en !üi Steiger tegen de grond f142.000 vooreen Fantin Latour Negen jaar geëist wegens moord op bejaarde man Minister Marijnen naar Eindhoven Adenauers kabinet telt 21 ministers Mr. Mathuisen zal Boudewijn H. verdedigen Ontsnappingen uit gevangenis en rijksasiel Militair tot een jaar veroordeeld Nieuw Duits kabinet heeft tijd nodig Straf vervol ging tegen bemiddelaar Bord 70 km rechtsgeldig99 Theo Mastwijk ter aarde besteld mmim. Arbeider aan het hoofd getroffen Veiling Amsterdam Ongeval bij Hoogovens Zaak Haagse Uile bomen voor rechtbank 58.235 woningen in eerste negen maanden SIMPLEX halveert dividend tot 4 pet Poging tot doodslag in hoger beroep NOORDHOLLANDSE SCHAAKBOND a voor de goede huisvrouw voor de betere maaltijd de beste keukenmachine Bestolene kreeg buit terug buiten de politie om Olie-overeenkomst tussen de E.N.I. en de V.A.R. Advocaat- generaal CHESTER BOWLES NAAR INDONESIË Trekking premielening Amsterdam 1959 100.000 op no. 6 van serie 13786 teur secretariaat U.F.l. Mogelijk in 1962 weer een lening in Nederland WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 PAGINA 2 mm its de keuken: ■■li Demonstraties in de Kenwood-keukenj Warmoesstraat 94, Amsterdam, elke donderdag om 2 uur. Mr. dr. v. Roy-em^Jirec- Europese Investeringsbank VLAANDEREN WH t» afe ia. 'x 'v- BEVERWIJK, 15 nov. Door de harde noordooster ging gistermiddag op het veilingcomplex, in aanbouw aan de Parallelweg, bij het verplaatsen een steigerstelling tegen de grond. De ar beider A. v. E. uit Beverwijk werd aan het hoofd getroffen en moest ter observatie naar het Rode Kruiszieken- huis worden overgebracht, vanwaar hij later weer naar zijn woning kon worden vervoerd. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 14 nov. Bepaald sensationeel was vanmorgen, bij de aan vang van de grote kunstveiling bü Mak van Waay in Amsterdam de opbrengst van een bloemenstuk van de Franse schilder Fantin Latour. Het „Boeket herfstasters in een vaas op tafel" (1873) ging voor 143.000 naar een buitenland se koper. Daartegenover was een Breitner uit 1901 (Afbraak aan O.Z. Voorburgwal) al met 15.000 aan de definitieve ha- merklop toe. En een zelfportret van I. Israëls haalde zelfs met moeite de 2.000. Opvallende prijzen dus. De talrijke schilderijen uit het atelier van wijlen C. G. 't Hooft haalden gemiddeld en kele honderden guldens, met een uit schieter van 640 voor een mooie „Bocht van de Herengracht". De po pulariteit van eertijds aanbeden Sir Alma Tadema schijnt nu wel het diep tepunt te hebben bereikt. Een „Egyp tische jongeling" ging weg voor hon derd gulden. David Bles daarentegen doet het nog goed. Voor zijn lekker sentimentele „Lege Stoel" (1884) werd 2200 neergeteld. Een ongewone Bon vin, „Brievenbesteller" uit 1878 haal de 1575. Een Bosboom bleef aan de lage kant 950) vanwege „prijsver- minderende" monniken op het doek en een dubieuse maar toch wel mooie Van Dijck bleef al bij 3400 steken. IJMUIDEN, 15 nov. De 55-jarige H. J. van het G. uit Driehuis viel dins dag op het terrein van Hoogovens van drie meter hoogte van een ladder, die hij verkeerd had geplaatst, waardoor de ladder onderuit gleed. Hij werd zo danig in het gezicht gewond, dat hij in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 nov. De officier van justitie bij de rechtbank alhier mr. dr. J. C. Maris heeft vanmorgen tegen een 33-jarige zwerver die in de nacht van 8 op 9 juni do 71-jarige gepensio neerde kantoorbediende J. van der G. in diens woning aan de Uilebomen heeft gewurgd, wegens doodslag een gevan genisstraf van negen jaar geëist. De zaak is op verzoek van 3e verdediger met gesloten deuren behandeld. De raadsman deed dit verzoek in verband met de psychische gesteldheid van zijn cliënt, die in het huis van bewaring heeft getracht zich van het leven te be roven. De dader, een delinquent uit de rijksinrichting te Avereest verdween op 6 juni van zijn contactadres en zocht zjjn toevlucht bij de bejaarde Van der G. Twee dagen later wurgde hij zijn gastheer. Hij verborg het stof felijk overschot in een grote kast. De volgende dag verkocht hij de brom fiets en de kleren van zijn slachtoffer. De dader bracht nog twee nachten in het hofwoninkje aan de Uilebomen door. 's Zondags vertrok hij naar Rotter dam om te proberen daar onderdak te vinden. Dezelfde dag vond een verloofd paar, Kennissen van de bejaarde man, het stoffelijk overschot in de kast, waar na net hele recherche-apparaat in wer king kwam. De volgende nacht werd de zwerver, die niet op de hoogte was van de ontdekking, gegrepen toen hij het wo ninkje wilde binnengaan. Tijdens het verhooi legde hij een volledige beken tenis af. Uitspraak 2- ovember. (Van onze Brabantse redacteur) EINDHOVEN, 15 nov. Morgen, donderdag, komt de minister van land bouw, mr. V.' Marijnen, de officiële opening verrichten van Neder lands grootste en modernste zuivelfa briek: het nieuwe bedrijf Campina van de Coöp Zuivelvereniging „De Kempen", bouw en inrichting van de nieuwe fabriek hebben vier jaar ge duurd. Het bedrijf is nu in staat, 50 miljoen kg melk per jaar te verwerken. De rest van de 120 miljoen kg die de 4600 aan gesloten boeren aan „De Kempen" le veren dat is twee procent van de ge hele Nederlandse melkplas worden in de vier andere fabrieken van de coöperatie opgevanger De nieuwe fabriek heeft een inhoud van 97000 kubieke meter. Gemiddeld le vert zij per dag 110.000 flessen melk en nog 29 andere produkten: boter, pappen etc. Los hiervan staat het assortiment BONN, 14 nov. (UPI) Het aantal ministers in het nieuwe Westduitse ka binet, Kanselier Adenauer incluis, is op het laatste moment op 21 gebracht. Kort voordat de nieuwe bewindslieden van president Lübke hun geloofsbrieven ontvingen, werd aan Heinrich Krone, voorzitter van de christen-demokrati- sche fraktie in de Bondsdag, de post van „minister voor speciale taken" ge geven. Naar verluidt, zal Krone erop moeten toezien, dat tussen de christen- demokratisc.he en vrij-demokratische coalitiepartners de vrede bewaard wordt Met Krone's benoeming is de gemid delde leeftijd van de Westduitse rege ring op 55,4 jaar gekomen. Die van het vorige kabinet was 55,2 jaar. AMSTERDAM, 14 nov. Boudewijn H. de mede-verdachte in de beruchte Baarnse moordzaak, zal worden verde digd door de bekende Amsterdamse strafpleiter mr. Joh. K. Mathuisen. Mr. Dietz zal als advocaat optreden van Boudewijn's broer Ewoud H. Zoals wij reeds hebben gemeld zal mr. Francois Pauwels de verdediging voeren van Henny W. DEN HAAG, 14 nov. In september zijn, volgens gegevens van het centraal bureau voor de statistiek, in totaal 6.933 woningen gebouwd, tegen een aantal van 8.008 woningen in dezelfde maand van 1960. Dit jaar kwamen tot oktober 58.235 nieuwe woningen gereed, tegen 59.560 in de eerste negen maan den van 1960. AMSTERDAM, 14 nov. Naar wij vernemen zal op de aanstaande jaarlijk se vergadering van aandeelhouders van de n.v. Simplex machine- en rijwiel- fabrieken een dividend van 4 pet. wor den voorgesteld (v.j. 8 pet.). Exterieur van de nieuwe zuivelfabriek „Campina" in Eindhoven, die minister Marijnen morgen opent. van de ijsfabriek, die in het nieuwe com plex begrepen is. Het komende jaar vordt hier een ijsautomaat geïnstal leerd, die 12.000 verpakte ijsjes per uur kan leveren. Men gaat dan in het sei zoen twee miljoen ijsjes per week pro duceren. De fabriek heeft in Eindhoven en omgeving een gunstig afzetgebied: de snelle bevolkingsgroei leidt tot een voortdurende toeneming van de vraag naar melk, ondanks de daling van het verbruik per hoofd, die in Eindhoven overigens tot dusver minder groot is geweest dan in de Hollanden. Het ver bruik is in het zuiden echter vanouds la ger dan in het noorden en westen. Daar staat tegenover, dat de consumptie van roomboter in de zuidelijke provincies al tijd veel hoger is geweest dan in de rest van het land. De zuidelijke waardering voor het culinaire is daar waarschijn lijk niet vreemd aan. Het grootste probleem van „Campi na" en van vele andere zuivelfabrie ken is niet de produktie en evenmin de afzet van consumptiemelk, maar de bezorging. Een bezorger die 2000 liter per week verkoopt ontvangt bij de hui dige marge van 7 ct f 140 per week; trekt hij daar de kosten van zijn ver voermiddel af. dan houdt hij amper 100 gulden over. Een verhoging van de mar- §e tot b.v. 10 ct kan geen oplossing rengen, want de marge vormt nu al een relatief groot deel van de literprijs. De zuivelvereniging heeft bij de ge legenheid van de officiële opening een fotoboek uitgegeven, waarin Mar- tien Coppens de snel verdwijnende schoonheid heeft vastgelegd van het oude Kempische land, waaruit het hypermoderne bedrijf is opgebloeid. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 nov. Uit het huis van bewaring in de Casuariestraat is vannacht een gevangene ontsnapt. Het is een twintigjarige jongeman uit Gou da, die voor diefstal was gedetineerd en over vier maanden in vrijheid ge steld zou worden. Hij wist uit de ge vangenis te ontkomen door de tralies van zijn cel te verbreken. De gedetineerde was tijdelijk onderge bracht in het Haagse huis van bewaring omdat hij in hoger beroep was gegaan tegen de uitspraak van de Rotterdamse rechtbank. Vandaag zou hij naar Vught worden overgebracht. De gevangene zaagde twee tralies van zijn cel door, sloeg een ruit stui en liet zich vervolgens langs aan elkaar geknoopte lakens en dekens van de derde etage zakken. Met behulp van dit zelf gefabriceerde „ont- snappingskoord" wist hij over enige mu ren te komen. Op kousevoeten zijn schoenen heeft hij in de cel achter ge laten is de gevangene in het nachte lijk duister verdwenen. Zijn ontsnapping is bij het ochtendappèl ontdekt. BALKBURG Gisteravond zijn drie verpleegden uit de rijksasielin- richting alhier ontsnapt. Hoewel men onmiddellijk alarm sloeg slaagde men er niet in de ontvluchten in te reke nen. Wel vond vanmorgen een kleer maker. die juist enkele weken geleden in Dedemsvaart een zaak in heren kleding had geopend in zijn winkel een duidelijk spoor van de ontsnap ten: drie bundeltjes gestichtskleren. De „heren" hadden zich toegang ver schaft door een ruit uit de voordeur te snijden. Zij hebben zich vervolgens in de winkel en de paskamer van nieuwe kleding voorzien. De inbrekers hadden vrij spel want de eigenaar woont zelf nog niet bij zjjn nieuwe zaak. Van de vluchtelingen ontbreekt nog elk spoor. DEN HAAG, 15 nov. Het hoog mili tair gerechtshof heeft vanmorgen een gevangenisstraf van een jaar met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar opgelegd aan een negentienjarige diensplichtig soldaat die op 31 oktober voor het H.M.G. in hoger beroep terecht stond. Het vonnis was gelijk aan de eis van de advocaat-fiscaal. De krijgsraad te velde-West had de soldaat op 9 augustus veroordeeld wegens „pogmg tot doodslag". Hij had op 17 maart in de Kolonel Palm- kazeme te Bussum, waar hij bij het regiment Intendance-troepen was ge legerd, een collega-soldaat de keel dichtgeknepen totdat het slachtoffer bewusteloos werd. De advocaat-fiscaal had hij de behan deling door het H.M.G. onder meer ge zegd: „Op de een of andere manier is er wel een poging tot doodslag van te maken, maar mijns inziens is er slechts sprake van ernstige mishandeling". Het H.M.G. heeft zich in zijn uitspraak met deze zienswijze verenigd, door aan de primair ten laste gelegde doodslag voor bij te gaan. HAARLEM, 15 nov. De tweede competitiewedstrijd van de Haarlemse schaakclub VHS is succesvol verlopen. Voor de KNSB-competitie le klasse A werd een bezoek gebracht aan het Nij meegse SMB dat de eerste wedstrijd met ruim verschil van Amersfoort had gewonnen. VHS dat in de eerste ont moeting met 4-6 de eer aan Philidor moest laten had dus iets goed te ma ken. De Haarlemmers zjjn hierin vol ledig geslaagd en keerden met een voor lopige 4-5 voorsprong huiswaarts. De wetenschap dat 8MB uit de resterende partij niet meer verlangt dan een halve punt maakt in elk geval de eindzege tot een vaststaand feit. De vraag is nog slechts of het 4-6 dan wel 41/i-51/« zal worden. In de NHSB-competitie moest Heem stede in de overgangsklasse het debu terende Schaakmat een gelijkspel toe staan hetgeen een tegenvaller voor voor Santen c.s. is. In de eerste klasse A boekte Zaanstreek Noord (Kromme nie) een mooi succes middels de 5-5 score tegen de reserves van VW. Het Beverwjjkse duel Pat Mat 2Weenink voor de eerste klasse B eindigde ook al onbeslist. Voor de Pat Matters die meenden uit de afgebroken partijen vol doende punten te kunnen vergaren voor de zege ongetwijfeld een teleurstelling. De tweede klassers noteerden voor treffelijke overwinningen van het jubi lerende Bloemendaal 2 en Zandvoort. Beide teams zullen in het verder ver loop van de competitie nog wel van zich doen spreken. In 2D boekte Hoofd dorp reeds de tweede zege en zal ze ker een goede kans maken op het kam pioenschap. Bjj de derde klassers kwamen Rol land 2, Zandvoort 2 en HWP 2 in hun eerste wedstrijd met een goede zege voor de dag. Kijk Uit 4 begon in de vierde klasse met een ruime overwin ning en stelde zich daarmee kandidaat voor de eindzege. De uitslagen van de gespeelde ontmoe tingen zijn: HEEMSKERK, 15 nov. Blijkens een onlangs verschenen publikatie van het C.B.S. is Heemskerk de snelst groei ende gemeente van Nederland. In Heemskerk namelijk nam sedert 1946 de bevolking met 149 pet toe. En bet in wonertal steeg van 5305 op 1 januari 1946 tot 13.249 op 1 januari 1961. Ook de overige IJmondgemeenten werden in deze periode gekenmerkt door een snelle groei. In Beverwijk nam de bevolking in dezelfde periode met 44,7 procent toe, van 25.302 tot 36.599. Velsen vertoonde een bevolkingsgroei van 77,9 procent, het inwonertal vertoonde een toename van 36.417 tot 64.804. De snelle groei van Heemskerk werd vooral veroorzaakt door de vestiging in deze gemeente, terwijl daarnaast het geboortecijfer door de vestiging van jonge gezinnen aanmerkelijk steeg. Opmerkelijk is dat de groei van Heemskerk nog maar dateert van de laatste jaren. Pas na 1956 begint hier de bevolkingsgroei met een welhaast explosief karakter. Alleen al in de pe riode 1956 - 1960 verdubbelde het inwo nertal van deze gemeente, n.l. van 6691 inwoners op 1 januari 1957 tot 13.249 in woners op 1 januari 1961. Ruim een maand geleden werd de 14.000 inwoner in het bevolkingsregister ingeschreven en de 15.000 inwoner wordt even na de jaarwisseling verwacht. Het gemeentebestuur verwacht dat na 1 januari 1962 de groei van Heems kerk zich in een versneld tempo zal voortzetten, vooral omdat het bouw- tempo aanzienlijk verhoogd is, in deze gemeente in verband met de stijgende woningbehoefte van het Hoogovenbe- drijf. Op het ogenblik zijn in Heemskerk al 1200 woningen in aanbouw en voor het einde van dit jaar hoopt men zelfs 1800 woningen in aanbouw te hebben. Dit be tekent dat wanneer medio 1963 dit bouwprogramma voltooid is, een bouwprogramma overigens dat groter is dan van de gemeente Eindhoven deze gemeente meer dan 22.000 inwoners zal tellen. Heemskerk gaat dus in een versneld tempo voorwaarts. KNSB: le kl. A: VHS—Philidor 4-6; Unitas-Bussum 4>/2-5>/s; ASC 2P'hilidor uitg.; SMBVHS 4-5 voorl., Amersfoort —Staunton uitg. NHSB: Overgangsklasse: Heemste deSchaakmat 5-5. Eerste klasse, afd. A: VW 2Zaan streek Noord 5-5; Afd. B: Pat Mat 2 Weenink 5-5. Tweede klasse, aid. B: De Pion Witte Paard 5Vï-4V2, Caissa 2—Purmer- end 4»/i-5'/2, SaendePurmerend 4V2-4V2; voorl. Afd C: Bloemendaal 2Sant poort 2 51/*4V«, V.H.S. 3Zand voort 37. Afd. D: De Torens—KSC 6V«-4»/«, KSC Hoofddorp 3-7. Derde klasse, afd. B: Oppositie 2 Zaandam 3 TU-2'U. Afd. D: Heemstede 3Rolland 2 4-6, Zandvoort 2VHS 4 ÖVz-IVj voorl., HWP 2Aalsmeer 2 6V2-3V2. Vierde klasse, afd. B: De Pion 2 Weenink 4 S^i-Vh, Witte Paard 2As sendelft uitg. Afd. C: Het Oosten 4 Kijk Uit 4 3-6 voorl. Advertentie Menmrood :'x MmW& 3 5 s 3 BRUSSEL, 15 n*v. De ministerraad van de E.E.G. heeft op verzoek van de regering van Je Duitse Bondsrepubliek besloten de landbouwdebatten een tien tal dagen uit te stellen. Aanleiding tot het Duitse verzoek was, dat het nieuwe kabinet meer tijd nodig heeft om zich over de komende belangrijke bespre kingen te heraden. Aanvankelijk was overeengekomen, dat de ministers van de zes landen op 20 en 21 november en 1 december aparte vergaderingen zouden wijden aan de landbouwvraagstukken in de gemeen schap. Van officiële Franse zijde is maandag nog in Parijs medegedeeld, dat de Franse goedkeuring to', over gang van de eerste naar de .weede fase van de uitvoering van het E.E.G.-ver drag zou afhangen van de vorderingen, die voor het einde van het jaar zullen zijn gemaakt 1 t het totstandkomen van het gemeenschappelijk landbouwbe leid in de zes. De E.E.G.-ministerraad besloot dins- AMSTERDAM, 14 nov. Hoe ver mo gen een expertisebureau er een verze keringsbedrijf gaan ten aanzien van een tipgever die zegt het gestolen goed In handen te kunnen spelen van de benar deelde of het verzekeringsbedrijf? Deze principiële vraag zal over enige tijd aan de rechtbank worden voorgelegd. In de kringen van het schadeverzeke ringsbedrijf is men bijzonder geïnteres seerd in wat de rechtbank toelaatbaar en niet meer toelaatbaar zal achten. De aanleiding tot deze rechtzaak is de diefstal van 370 fototoestellen bjj een Amsterdamse expiditeur. Een schade- expert, die door de verzekeringsfirma was ingeschakeld, was juist op het kan toor van de expediteur toen iemand op belde en vroeg wat hjj zou krijgen in dien hij er voor zorgde dat de foto toestellen terug kwamen. De schade- expert trad verder met hem in contact en het resultaat was dat er 305 foto toestellen terugkwamen waarvoor, via een tussen persoon, de dief 1600 gld kreeg. De politie werd pas enkele uren later door de schade-expert op de hoogte ge steld van tijdstip en plaats waar de transactie zich had afgespeeld. Deze transactie wordt door de justi tie als een vorm van heling beschouwd. De officier van justitie, die de zaak be handelt, heeft nu een gerechtelijk voor onderzoek gevorderd bjj de rechter commissaris tegen de schade-expert en de directeur van het expertise-bureau en voorts de benoeming gevraagd van een commissie van drie deskundigen uit het schadeverzekeringsbedrijf om in deze zaak de rechtbank van voorlichting te dienen. De dief van deze fototoestellen is bjj de politie bekend, maar nog niet gear resteerd. Het is een op 23 oktober j.l. uit de Van der Hovenkliniek te Utrecht ontsnapte psychopaat. Italianen hebben steeds een voorliefde getoond voor grote beelden; zij hebben hun helden, vorsten en kunstenaars geëerd met bovenmaatse monumenten, het liefst versierd met enorme beeldengroepen. De Amerikaanse beeldhouwer met de Italiaanse naam, Enzo Serafini, exposeert momenteel ir het land zijner vaderen borstbeelden van Italiaanse kunstenaars. Hier staat de beeldhouwer bij de koppen van de dirigent Arturo Toscanini (links) en de componist Giuseppe Verdi. dag, dat een speciaal aan de landbouw gewijde vergadering zal worden gehou den van 29 november tot 2 december, gevolgd door een tweede bijeenkomst op 12 en 13 december, waarop beslissingen zouden moeten worden genomen over de voorstellen, die de Europese com missie ter bereiking van het gemeen schappelijk landbouwbeleid heeft inge diend. Daarbij zal het speciale lancf- bouwcomité van de ministerraad vrijwel permanent in Brussel bijeenkome De ministerraad heeft op zijn ver gadering van maandag en dinsdag voorts nog: de tekst goedgekeurd van een kaderovereenkomst tussen Euratom en Argentinië voor samenwerking op het gebied van het vreedzaam gebruik van kernenergie, een bedrr.g van 127 miljoen dollar goedgekeurd voor het programma voor onderzoek en investeringen van Euratom. de agend„ goedgekeurd voor de be sprekingen, die de E.E.C. en de Afrikaanse geassocieerde gebieden op 6 en 7 december in Parijs zullen voeren over de toekomstige asso ciatie-regeling. een verklaring aangehoord van de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, dr. Van Houten, waarin de t reidheid werd uitge sproken het volledige debat over het N-derlandse voorstel tot samen, smelting van de drie Europese exe cutieven uit te stellen tot januari, besloten de bespreking over de her benoeming van de leden van de E.E.G.-cc. imissie en de Euratom- commissie tot een volgende vergade ring uit te stellen, daar er nog geen Franse beslissing ter zake is ge nomen, een eerste bespreking gewijd aan een ontwerp voor een gelijkluidend personeelsstatuut voor het personeel van alle dri- gemeenschappen, de verdere besprekingen van het anti-kartelbeleid en de invoering van gelijke beloning voor mannen- en vrouwenarbeid uit te stellen tot 2 december. CAIRO, 15 nov. Tussen het Italiaan se olieconcern E.N.I. en de Verenigde Arabische Republiek is een overeen komst gesloten, waarmee een bedrag van 50 miljoen dollar zal zijn gemoeid. De Italiaanse maatschappij is over eengekomen materiaal en diensten te leveren, vooral op het gebied van de petrochemie en onder-water-boorinstal laties. De V.A.R. zal voor een overeen komstig bedrag aan ruwe olie leveren. De overeenkomst is getekend door de president van de E.N.L, Enrico Mattei, en de minister van Industrie van de V.A.R., Aziz Sedky. De gesloten overeenkomst bepaalt, dat 75 procent van de winsten, die ge maakt zullen worden na ontdekking van olie in de V.A.R. aan de regering te Cairo ten goede zullen komen en 25 procent aan de E.N.I. In het communi qué van de directeur-generaal van de E.N.I. wordt behalve dit nog medege deeld, dat de overeenkomst nieuwe ge bieden in de Sinaï, de Rode Zee en de Njjldelta afstaat voor prospectiewerk zaamheden van de E.N.I. Er is geen sprake van de exploitatie van de wes telijke woestijn, gelegen tussen de Ly- bische grens en het westelijk deel van het Njjldal. DEN HAAG, 14 nov. Gisteravond veroorzaakte een automobilist in de Ter- Ietstraat een aanrijding met een gepar keerde auto. De man bleek zodanig on der invloed van verdovende middelen, dat hij niet in staat was een auto te be sturen. Via het ziekenhuis aan de Zuid- .0 wal is hij overgebracht naar de stich- in de Amsterdamse beursnotering wera ting Bloemendaal te Loosduinen. I opgenomen. DEN HAAG, 14 nov. De Advocaat- Generaal bij de Hoge Raad, mr. Moons acht het verkeersbord op rijksweg no 1 in Naarden, waarop staat, dat de toe gestane maximumsnelheid in deze ge meente zeventig kilometer per uur be draagt rechtsgeldig. De rechtsgeldig heid was bestreden onder meer op grond dat het buiten de bebouwde kom is ge plaatst en geei. verbod of gebod be helst. Mr. Moons concludeerde tot verwer ping van het beroep. Met het gerechts- hol is h(j van mening, dat het geplaatst zjjn van het betreffende bord alleen aanduidt, dat bij uitzondering is toege staan om met een grotere snelheid dan vijftig km. per uur te rijden en dat dit bord een gemengde betekenis heeft, die afwijkt van de borden, welke een ver bod of een gebod weergeven. Wat de plaatsing van het bord betreft is naar de Advocaat-Generaal zei reeds eerder beslist, dat dit buiten de competentie van de rechter ligt. De Ho ge Raad zal 12 december arrest wijzen. DJAKARTA, 14 nov. (Rtr) De Ame rikaanse onderminister van buitenland se zaken, Chester Bowles, zal aan het einde van deze week een tweedaags be zoek aan Indonesië brengen. HJ zal be sprekingen voeren met premier Djoe- anda, de waarnemend minister van buitenlandse zaken, dr. Leimena en de minister van defensie, generaal Nasoe- tion. Bowles, die aan het hoofd staat van de Amerikaanse delegatie naar de bij eenkomst van ministers van de „Colom- bo-landen" te Koeala Loempoer, wordt donderdag in Indonesië verwacht. Vol gens officiële kringen geldt het hier uitsluitend een beleefdheidsbezoek. AMSTERDAM, 14 nov. Vandaag is opnieuw een trekking gehouden van de 2% pet. premielening Amsterdam 1959. Uitgeloot werden 12 series van 10 obligaties van f 100 elk, in totaal 120 obligaties. De nummers van Ie series wa ren: 2367, 3899, 8644, 11143, 11980, 12352, 13436 13786, 15077, 16716, 17333 en 18725. De premie van f 100.000 viel op nr. 6 van serie 13786, die van f 50.000 op nr. 2 van serie 16716, die van f 20.000 op nr. 8 van serie 2367. die van f 10.000 op nr. 1 van serie 13786 en die van f5000 cp nr. 4 van serie 11980. Vijf obligaties lootten met f 1000 uit: nr. 2 van serie 11980, nr. 2 van serie 12352, de nummers 2 en 8 van serie 13786 en nr. 4 van serie 17333; de vijf premies van f 500 vielen op nr. 2 van serie 3899, de nummers 7 en 9 van serie 13436, nr. 3 van serie 15077 en nr. 2 van serie 17333. Tenslotte lootten de reste rende obligaties met f 125 elk uit. UTRECHT, 14 nov. Dr. W. P. J. A. van Royen, oud-directeur van d9 Koninklijke Nederlandsehe Jaarbeurs, is benoemd tot directeur van het se cretariaat van de U.F.l. (Union des Foires Internationales) te Parijs. Dr. Van Royen werd op 19 juli 1905 in Rijswijk geboren. In 1951 werd hij benoemd tot assi stent op de afdeling buitenland van de Kon. Ned. Jaarbeurs. In 1953 volgde zijn benoeming tot directeur van dit instituut. Vorig jaar verliet de heer Van Royen de dienst van de jaarbeurs in verband met de gewijzigde struc tuur dezer instelling. Drs J. H. D. van der Kwast, de huidige directeur van de Jaarbeurs, is opgenomen in het directie-comité van de U.F.L AMSTERDAM, 15 nov. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de Europese investeringsbank in 1962 we derom op de Nederlandse kapitaal markt zal verschijnen, gezien het goe de resultaat van de eerste emissie en de ruimte van deze markt. Men wees er op, dat de onderhandelingen over het verstrekken van kredieten door de bank ten behoeve van uitvoering van bepaalde projecten of voor de ontwik keling van achtergebleven gebieden, ge ruime tijd in beslag plegen te nemen en soms wel een jaar tot anderhalf jaar duren. Dit werd medegedeeld door directie leden van de bank die te gast waren van het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel. Aanleiding tot dit bezoek was het feit, dat op 13 juli j.L de eerste guldenslening van deze bank SOEST, 15 nov. Theo Mastwijk, het veertien-jarige slachtoffer van de Baarnse moord is vanochtend ter aar de besteld. Gisteravond werden de stoffelijke resten in het ziekenhuis van Baarn opgebaard van waaruit vanoch tend de kist, die gedekt werd door een viertal bloemstukken van familieleden en kennissen naar de ouderlijke wo ning werd vervoerd in Soest. In de kerk van de H.H. Petrus en Paulus heeft een familielid van de ver moorde jongen, pater H. G. Mastwijk, een gezongen Requiemmis opgedragen. Toen de lijkwagen met twee volgwagens de parochiegrens van deze kerk passeer, de. beierden de klokken. In de kerk, waar de lijkkist werd afgehaald door pater Mastwijk, had zich een klein ge zelschap verzameld, waaronder ook de hoofdinspecteur-korpschef van de Baarn se politie, de heer G. J. Backer, die het onderzoek in de Baarnse moordzaak heeft geleid. Het was een devote plechtigheid i» deze kille kerk, waar het zwart het al taar omfloerste. BILTHOVEN. 15 nov. In het .zie kenhuis alhier is op 76-jarige leefujn overleden de heer J. Bleeker, die van 1937-1950 met een onderbreking rende de jaren 1943-1945) burgemeeste van Dordrecht is geweest. De heer Blea ker was ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw en ridder in de ora van Oranje-Nassau. DAAR KOMT DE STERKE ARM- KLAAR M VOOR 'N VER- HOOR, TONVj/ EEN MOORD? HE? IK STUUR DIRECT DE H00FD- HET POLI TIEBUREAU, ALSTU BLIEFT COPYRIGHT SWAN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2