Nog geen zekerheid over de Billitonplannen in Delfzijl pijn DE GEHEIMZINNIGE STER Hoogovens maakt een kwart eeuw gietijzeren buizen DE LAATSTE SLAG m Alfredo DAGPUZZLE I M De misdaad van Richard Ross Er werden besprekingen gevoerd met de Groningse autoriteiten Russin (20 jaar) kampioene der „kandidaten" I Lage prijs van aardgas voorwaarde RDTERDN Hockeyploeg oefent zuidelijken SIMON DE WIT Wellicht hogere winst bij Slavenburg's Bank Nader onderzoek naar cadeaustelsel In de oorlog roosters voor noodkachels rh- tegen Haags ijshockey is veelbelovend Kans op Europa-beker Soldaten wei gerden officier assistentie bij vechtpartij Promotie Mutatie figUUr=c£ DONDERDAG 23 NOVEMBER 1961 PAGINA 4 0 0 Weer 9 °/o dividend verwacht Textielsector lijdt schade door margarine-propaganda AVONTUREN VAN KUIFJE BOBBY Copyright Casterman fVut Is de lacht hier zuiver...Ah... De krachtige zeeluchtD<st is heel wut jndevs djn die muffe stadslucht! Jz... ik \vuik hsin'ng! door HERGE Na zijn we op wegBobbie! Net doen uis ik, Bobbie. ademenje Jongen vol met tieeviijke - Jucht ERIC DE NOORMAN Van Looy/Post waak zaam in Gentse Zesdaagse Maand detentie 'n op z'n tijd is goed voor meneer. maargeen alcohol by snelverkeerl MOCO J door RICO BULTHUIS PÜ1* .GRONINGEN, 21 nov. Komt er in de nabijheid van Delfzijl om zo te zeg gen boven op de geweldige aardgasla- gen, die in de provincie Groningen zijn aangeboord en die blijkens ingewijden veel groter zijn dan in de officiële pu blicaties wordt toegegeven een groot aüuminiumbedrijf van de Billiton-Maat- •chappjj? In Groningen en Delfzijl onthouden de autoriteiten zich van eik commen taar. Zij worden noch bevestigd, noch ontkend. Maar wel valt af te leiden uit de gesprekken die wij te dien aan zien hebben gevoerd met diverse voor aanstaande figuren in dit gewest, dat er wel degelijk besprekingen zijn ge voerd over soortgelijke projecten. Er schijnt reeds overleg te zijn ge pleegd met enkele regeringsinstanties over deze plannen, die de bouw van een fabriek behelzen, waar langs chemische weg alluminium wordt vervaardigd. Het zou geen arbeidsintensief bedrijf worden, omdat het voor een belangrijk deel wordt geautomatiseerd. Er wordt ge sproken over een investering in de nieu we fabriek van rond 150 miljoen gul den. De jaarlijkse produktie zou onge veer 60.000 ton bedragen. Nu zal het al of niet vestigen van een alluminiumfabriek nabij Delfzijl geens zins afhankelijk zijn van het beschik baar zijn van bouwgrond, noch van bouwfaciliteiten voor zover deze door regionale autoriteiten verleend kunnen worden. De grond is er wel en ook de animo een dergelijk belangrijk bedrijf ln dit gewest te verkrijgen. De plannen «taan of vallen evenwel met de prijs (Advertentie) Stil PHARMACEUTISCHE FABRIEK HILVERSUM VRNJACKA BANJA, 23 nov. De 20-jarige Russische studente Nona Ga- pridasjwili is winnares geworden van het dames-kandidatenschaaktoernooi, dat in Joegoslavië wordt gehouden. Zij heeft hierdoor het recht verworven haar landgenote Elisavita Bykova, houdster van de wereldtitel sinds 1958, uit te da gen voor een tweekamp om het wereld kampioenschap. In de zestiendi en voor-laatste ronde van het toernooi speelde Gapridasjwili remise tegen de Amerikaanse Gresser. De Russische heeft thans 12'4 punt, een aantal dat geen var. haar concurrenten nog kan bereiken. De uitslagen waren: Rinder (W-Dld) Nicolau (Roem) afg.; Nedeljkovic (Joeg.)Lane (VS) afg.; Polihroniade (Roem)Boerissenko (Rusl) '/1-V2 Gresser (VS)Gapridasjwili (Rusl) V2-V1; Chaude de Silans (Fr)Zvorikina (Rusl) Vj-Vs: Konarkowska (Pol)Zatu- lovskaya (Rusl) 1-0; Heemskerk (Ned) Volpert (Rusl) afg.; Handsuren (Mong)Lazarevic (Joeg), afg. Achter Gapridasjwili neemt de Rus sin Boerissenko de "tweede plaats in met 10 4 punt. Mevr. Heemskerk bezet met 41/- pnt en een afgebroken partij de zestiende en voor-laatste plaats. van het aardgas. Immers dit gas moet dienen als basisgrondstof om op heel goedkope manier electriciteit te kunnen leveren, zo goedkoop dat een Neder lands aUuminiumbedrjjf kan concurre ren met die bedrijven, die bij voorkeur aan snelstromend water gevestigd wor den. De vervaardiging van 1 kilo allumi nium vraagt minstens 18 kWh stroom. Wil de alluminiumproduktie Ionend ge maakt worden, dan mag de prijs van de electriciteit niet hoger zijn dan twee en halve cent, hooguit drie cent per kWh, zo vertelden ons ter zake deskundigen. Dat zou betekenen dat de aardgas die omgezet zou moeten worden in speciale centrales, tegen twee cent per m3 geleverd zou moeten worden. Het is uiteraard mogelijk om bijvoor beeld de centrale van het Provinciaal Electriciteits Bedrijf te Groningen om te bouwen voor aardgas (enkel de vuur mond zou veranderd moeten worden). Nog gemakkelijker zou het zijn een cen trale te zetten boven op het aardgas en vlak bij de vestigingsplaats van de allu miniumfabriek. We denken hier aan een centrale met gas-turbines, waar het ruwe aardgas ingeblazen wordt en omge zet in electriciteit. Deze centrale zal dan speciaal gebouwd moeten worden voor een dergelijke alluminiumfabriek, die continu stroom afneemt. Men spaart dan de aanleg van gasleidingen naar el ders uit. Het aardgas dat in de provincie Gro ningen is aangeboord,- zowel te Slochte- ren, Thesinge of Heveskes leent zich bij zonder goed voor „verstoken", aange zien in dit gasmengsel geen zwavel wordt aangetroffen. Dit in tegenstelling tot het gas dat in Zuiddrente wordt ge wonnen. Bij verbranding van aardgas met-zwavel'komt nl. zwaveldioxyde vrij, dat met het condens-water van ketels zwavelzuur vormt en de ketels aantast. Naar verluidt, zijn dit voorjaar ook reeds door een groot buitenlands be drijf, gelegen binnen de EEG, serieuze onderzoekingen gedaan naar de moge lijkheid van vestiging van een allumi- nium-fabriek nabij Delfzijl. Ook toen zijn terreinen bekeken in en om Delfzijl en besprekingen gevoerd, die echter zijn vastgelopen op de prijs van het aard gas. De regering bleek toen niet bereid mee te werken aan een dergelijk lage prijs van het aardgas, uitgaande van de toen bekende hoeveelheid aardgas in Groningens bodem. Zouden inderdaad de besprekingen tussen Billiton-Maatschappij en rege ringsinstanties positieve vooruitzichten bieden, dan zou daaruit tevens afgeleid kunnen worden, dat de totale aardgas- hoeveelheid beduidend groter is, dan tot dusver is gesteld. Over de plannen van de Billiton-Maat schappij wordt nog gezegd, dat het de bedoeling zou zijn het bauxiet, dat via de dochteronderneming ..Billiton Maat schappij Suriname" in de West wordt gewonnen, in Suriname of Amerika om te smelten tot ruw alluminium, waarna verscheping naar Delfzijl zou volgen. De directie van Simon de Wit in Zaandam deelt betreffende de gang van zaken in 1961 mede, dat de bedrijfskos ten een niet onbelangrijke stijging te zien gaven, waarvan de doorgevoerde arbeidstijdverkorting een der oorzaken was. Bovendien stegen de afschrijvin gen op winkelinrichtingen en andere be drijfsactiva. Hiertegenover stond echter een bevredigende omzetvermeerdering. Hoewel het jaar nog niet ten einde is en de laatste maand van belang is voor het jaarresultaat, meent de direc tie onvoorziene omstandigheden voorbe houden te kunnen mededelen, dat even als over 1960 een dividend van negen procent zal kunnen worden voorgesteld. Het batig exploitatiesaldo over 1960 bedroeg f 1.790.799 tegen f 2.052 941 in '59 en de nettowinst f 694.145 (1.0.10.263) Het dividend werd bepaald op 9 pet. (onv.) voor aandelen B en 5 pet. voor aandelen A. ROTTERDAM, 23 nov. Ter ge legenheid van de opening van het nieu we kantoor in Rijswijk heeft de direc- tie van Slavenburg's Bank medege deeld, dat de resultaten over 1961 tot dusverre niet zijn achter gebleven bij die van vorig jaar. Zelfs mag worden verwacht, dat het uiteindelijke resul taat hoger zal zijn dan dat over 1960. Over 1960 werd een nettowinst ge boekt van 4.099.394 (in 1959 3.265.645). Uitgekeerd werd een on veranderd dividend van 8 pet. in con tanten en 2 pet. agiostock. DEN HAAG, 23 nov. Het bestuur van het hoofdbedrijfschap detailhandel heeft gisteren besloten een nader on derzoek te laten instellen naar het cadeaustelsel, naar eventuele maatrege len die dit stelsel zouden moeten be perken en te laten aangeven welke maatregelen in dat geval aanbeveling zouden verdienen. Aanleiding tot dit besluit is een brief, die de vereniging van Nederlandse Kamgarenspinnertjen in september heeft gericht aan de hoofddirectie van Van den Bergh en Jurgens N.V. te Rot terdam om te protesteren tegen een door deze N.V. in het leven geroepen propaganda-actie. Deze actie houdt in dat breiwol voor een, naar de vereni ging van Nederlandse Kamgarenspin nertjen meent, niet zakelijke prijs en tegen inlevering van op pakjes marga rine voorkomende zegels kan worden verkregen. De vereniging acht het deloyaal, zo deelde zij in de brief aan de N.V. mede, dat een van de grootste levensmidde- lenbedrijven „op een volgens de wet op het cadeaustelsel nog juist getolereerde methode de concurrentie onnodig komt. verstoren" in de textielsector. DEN HAAG. 23 nov. Het voorlopig Nederlands hockeyelftal, samengesteld uit de aangewezen spelers voor het toernooi in Indië, zal zaterdag 25, no vember op het terrein van Tilburg een oefenwedstrijd spelen tegen het Zuide lijk elftal. De opstelling van het bondsteam is voor deze wedstrijd: doel: De Ruiter (DKS), achter: Leemhuis (SCHC) en Terlingen (Be Fair), midden: Van Gooswilligen (SCHC), Fiolet (HDM) en Van Rossum (HHYC), vóór: Van Vroon hoven (Tilburg), Overdijkink (DSHC), Van Buchem (Union), Voigt (Amster dam) en Krol (Leiden). GENT, 23 nov. Woensdagavond luidde de stand in de Zesdaagse van Gent: 1. .Van Looy-Post (Belg.-Ned) 117 pnt. op een ronde: 2. Pfennmger-Maes (Zwits-Belg) 114 pnt., 3. Bugdahl-Deca- booter (W.Dld.-Belg) 73 pnt., 4. Van Steenbergen-Severeyns (Belg) 34 pnt., op twee ronden: 5. Amold-Van Aerde (Austr.-Belg) 115 pnt., 6. Lykke-Platt- ner (Den.-Zwits) 65 pnt. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. DEN HAAG. 23 nov. Hijs Hoky heeft woensdagavond de leiding geno men in het toernooi om de West Euro pa-beker. In Den Haag zegevierde het Hoky-team voor 3.000 toeschouwers met 9-1 over Kev Krefeld, dat alleen in de eerste speeltijd vooral dank zij voor treffelijk werk van doelman Jansen de balans in evenwicht kon tiouden. De tussenstanden waren 0-0, 5-1, 4-0. Voor de Nederlandse doelpunten zorg den Adair (3x), Hendriks. Richard (2s). Mcquire, Loret en Bakker. De sta^d in deze competitie luidt thans: Hijs Hoky 3-6, Dortmund 4-5 Krefeld Kev 3-2, Preussen-Kref 3-1, Dusseldori 1-0. AMSTERDAM, 23 nov. In Amster dam is op feestelijke wijze het feit her dacht, dat 25 jaar geleden door de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens werd begonnen met de produktie van gietijzeren buizen. In zjjn welkomst woord merkte de heer P. R. Bentz van den Berg, directeur van de Hoogovens, op dat het voor iedere industrie belang rijk is, juist nu de economische gren zen in de Eurcmarkt wegvallen, een stevige nationale markt op te bouwen. Hij roemde het initiatief van de oprich ters van de buizenfabriek, dat zjj inder tijd toch met de proeffabricage en la ter met de definitieve produktie van buizen voor gas- en waterleiding zijn begonnen, ondanks dat het van be voegde zy'de sterk werd afgeraden. Ook professor W. F. J. M. Krul had in zijn rede bewondering voor dit ini tiatief, aangezien men in Nederland vroeger de buizen voor een lagere prijs uit het buitenland kon betrekken dan men er in het land van herkomst Voor betaalde. En bovendien, „waar zou Nederland de bekwaamheid, kennis en ervaring vandaan moeten halen, die an dere landen zich in vele jaren verwor ven hadden." Was voor de oorlog de werkverschaf fing in de gas- en waterleidingsector de grote stimulans voor de afzet van de gietijzeren buizen, vlak na de oor log was het vooral het wegvallen van het buitenlandse aanbod dat de binnen landse vraag sterk beïnvloedde. De heer D. Soestters bedrijfsleider van de buizengieterij, merkte over de oor logsjaren op, dat het gebrek aan per soneel en materiaal het bedrijf naar andere werkzaamheden deed uitkij ken. Men vond die in het gieten van roosters voor noodkacheltjes. Ir. J. G. Voogd, die sprak over „gas- pijp en pijpgas greep een heel eind terug in de geschiedenis van de buis. Hij vertelde, dat ver voor het begin van onze jaartelling, de Chinezen al buizenstelsels voor drinkwater hadden, samengesteld uit bamboe. Ook glas buizen en buizen van hout zijn in de historie bekend geworden, o.a. in Ame rika. De kwaliteit van de Hoogovenbuizen werd door dr. ir. J. E. Carrière ge prezen. Hoewel er zeer vele materialen in omloop zijn voor vervaardiging van diverse soorten buizen, bepleitte hij bij de afnemers van buizen, zich bij de keu ze vooral te laten leiden door de vermoe delijke levensduur van het materiaal, en dus niet alleen de aanschaf en aanleg- kosten maar ook de gemiddelde jaarkos- ten in overweging te nemen. (Advertentie) 74. Ondanks zijn zware lichaamsbouw blijkt Attila zich met ver bijsterende snelheid te kunnen bewegen, want nog maar amper ziet hij vanuit zijn ooghoeken, wat Allan van plan is, of het zwaard ligt al vast in zijn hand. Terwijl hij gelijktijdig zijwaarts uitwijkt, schiet zijn arm vooruit, om de slag té pareren, de slag die niet komt; want met opgeheven zwaard slaakt Allan ineens een schorre kreet en kramp achtig zakt hij ineen. Weinige seconden later tuimelt ook de bood- schappei ter aarde, en uit het struikgewas springt een lenige Hun een van Attila's persoonlijke lijfwacht te voorschijn, de boog gereed voor een derde schot. Hijgend en bleek van woede doet Attila een stap in de richting van de Heruli, die na een flauwe poging zich op te rich ten roerloos blijft liggen. Maar dan laat de Vorst der Hunnen zijn zwaard zakken en een duivelse uitdrukking verschijnt op zijn brede gezicht. „Hij zal leven," lispelt hij. „Mijn heelmeesters zullen hem ge nezen, want hij zal leven... om te sterven." Zelfs de geharde lijfwacht rilt, als hij Attila's gezichtsuitdrukking ziet. Dan is de Vorst zijn woede weer meester. „Oh kleine marter," prevelt de Hun. „Attila, die u groot gemaakt heeft, zal u thans vertrappen." Hij snuift diep en wendt zich tot de lijfwacht. „Neem de kleding af, die ik hem schonk," beveelt hij. „Roep mijn heelmeesters. Zij zullen hem beter maken." De lijfwaccht knikt stom en wil zich verwijderen, maar Attila roept hem terug. „Er is onrecht gedaan aan de oude Toctah," lispelt hij. Ik wil het beken nen, want dat toont mijn grootheid. Alleen hij, die waarlijk groot is, kan zijn ongelijk erkennen." De lijfwacht knikt gehoorzaam. „Toctah zal zich niet meer bevinden op de plaats, waar wij hem achterlieten, doch ver kan hij niet zijn," vervolgt Attila. „Zend twintig van mijn beste spoorlezers uit om de voortreffelijke Toctah te zoeken." DEN HAAG, 23 nov. Twee dienst plichtig soldaten zijn gistermorgen door de krijgsraad te velde-West veroor deeld tot een maand militaire detentie en voorlezing van het vonnis „voor het front van de troep" omdat zij in augus tus een officier die door burgers werd afgeranseld geen hulp hebben geboden. In de bus van de legerplaats Ermelo naar het gelijknamige dorp hadden een leerling garagehouder en een bijrijder hun medepassagiers, de eerste luite nant H. B. en de 22-jarige vaandrig A. S. zonder enige aanleiding uitge scholden. Bü het uit de bus stappen vielen er klappen; de luitenant beval drie passerende soldaten van het 41e infanterie bataljon hem te begeleiden. De twee burgers kregen versterking van drie kameraden. Toen ze de lui tenant vastgrepen staken de beide stoot- troepers geen hand uit. De luitenant werd ten slotte ontzet door twee andere militairen. omntiiiHtiitiiimtiiiir UTRECHT, 23 nov. Gisteren promo veerde hier de heer K. Hara. geboren te Nagoya in Japan en tijdelijk wonende te Utrecht, tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift getiteld: „Regional Neu ral differentiation induced bij prechordal and presumptive chordal mesodem in the chick embryo". Hij is de eerste- Japanner, die aan de Utrechtse univer siteit de doctorsgraad verwerft. GRONINGEN, 23 nov. Op het proef schrift „The upta Ke of cations by Val- lisneria leaves is hier gisteren gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen de heer H. Win ter, geboren te Nieuw Weerdinge. Pro motor was prof. dr M. G. van Raalte. DELFT, 23 nov. Aan de T.H. is gisteren gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen de heer P. J. Bruijn op het proefschrift „On the theory of multicomponent distallation at minimum reflux". Promotors waren rof. dr. W. R. van Wijk en prof. ir. Kramers. A. Kats promoveerde op het proef- „Hydrogen in Alpha-quartz" Ir. schrift Promotors waren Boer en prof. dr. prof. dr. J. H. J. M. Stevels. de DÉN HAAG, 23 nov. Bij K.B. is eervol ontheven van de functie van luchtmachtattaché bij de ambassade te Washington de generaal-majoor H. P. Zielstra. Als zijn opvolger is aangewe zen de luitenant-kolonel J. J. Singor; hü is voor de tijd, dat hij deze functie vervult, tijdelijk benoemd tot kolonel. DEN HAAG, 23 nov. Op het inter nationale filmfestival te San Francisco is aan de film „Het Huis" van Louis A. van Gasteren een onderscheiding toe gekend als de „best creative experimen tele film". 32 In deze kamer zult u zich toch het best thuis- voelen, zei hij. Ze gaf het grif toe. Een kamer was als de ziel van de bewoner. Alle dingen uit een ka mer vertellen ons van de diepste geheimen van de mens, die er dagelijks in verkeert. Inderdaad, we zijn het eens, vond Ross met over tuiging. Hij zei: tik kent natuurlijk ook de overpeinzing. Dat kende ze zeker, ze had haar „stille uren" voor ze ontbeet. En daarna scheert u zich, zei Ross boosaardig. De vrouw tegenover hem rees uit haar stoel en wees naar de deur: U kunt gaan meneer, van deze en dergelijke grappen ben ut niet gediend. Van scheren? vroeg hij onverstoorbaar. Meneer, ik wens niet meer met u te praten, daar is de deur... Ross liep als een gelouterd wande laar in Gods liefelijkste dreven naar de wastafel. Hij sloeg het gordijn terzijde, deed een snelle en zekere freep en hield mevrouw Haye een Scheerkwast onder e neus. En hier is de kwast! riep hij hard. Verleden maand. begon de vrouw, die bleek was geworden, maar Ross sloeg de haren van de kwast op zijn vooruitgestoken linkerduim, zodat het water hem langs de hand liep. Nog geen etmaal geleden! sneerde hij met zijn politiestem. Hij ging door: Kletsnat mevrouw, de zeep zit er nog aan. Dit kleine ding vertelt me veel meer dan de kleinigheden van uw ziel. Het vertelt me namelijk, dat u me zit voor te liegen. Dat u zich niet scheert is duidelijk en wat mij betreft, mag u het gerust doen, doch een natte kwast na een week ziet er anders uit, ook al schrijft u inmiddels tien boeken over alle Godsdiensten die er bestaan. U behandelt me als een kwajongen, u zet me op mijn plaats vol gens uw lieve manier, u wijst me de deur en u be driegt me. Het zou me niets kunnen schelen wie uw heilige kamer tot scheersalon heeft herschapen, ais u vannacht werkelijk niet thuis was geweest, doch ik ben zeker van het tegendeel. Vanmorgen heeft een kennis zich even bij me geschoren meneer, gelooft u me toch, wat wilt u toch van me... De waarheid! Alleen de waarheid mevrouw. Iemand heeft dus vanmorgen vroeg dit huis bezocht. Hij heeft u voor dag en dauw gestoord en wakker ge beld en heeft zich hier geschoren. Ja meneer. En de andere huisgenoten hebben daar niets van gemerkt? Nee meneer, hij had toevallig de sleutel. Sliep u nog, hoe laat was dat? Een uur of... of... zeven, meneer. Had hij thuis geen scheerkwast? Jawel meneer... ja... Of was het soms zijn maandeltjke beurt en ge bruikt hij daar uw kamer voor? Ik weet het niet meneer. Ik wel mevrouw. Ten eerste was u dus thuis. Ten tweede heeft u bezoek geh? .1 en ten derde liegt u en dat vind ik niet netjes al schrijf ik geen trac- taatjes! Toen ze geen antwoord meer gaf hief Ross zijn arm op, als wees hij naar de hemel. Zijn stem klonk zacht. Het scheen wel, of hij haar een geheim vertelde: Hierboven mevrouw, schuin hierboven, heeft men vanmorgen om een uur of zeven een dode man gevon den en laten velen denken, dat die man aan een hartverlamming gestorven is, ik moet u echter mede delen, dat... Nee meneer, schreeuwde mevrouw Haye, houd op meneer, ik wil het niet weten! Ross schudde het hoofd. Het spijt me voor u, doch men zal het u duizend maal gaan vertellen met alle bijzonderheden. Men zal u bij de dode brengen, men zal uw leven tot op de draad uitpluizen en in de krant zetten... Wat wilt u van mü, meneer de inspecteur, wat wilt u dan toch?... De waarheid mevrouw. De door u zo vurig ver dedigde waarheid en anders niets. De gestorven Lu cas... Wat gaat mij die man aan? huilde mevrouw Haye, plotseling onbeheerst. Vreemd, sprak Ross een beetje medelijdend. Vreemd mevrouw, dat uw mensenliefde en uw waarheidsliefde zich richt tot het bundelen van alle Godsdienstige moraal, doch geen steun geeft aan de hulpeloosheid van een wreed omgebrachte man. Het is mijn zaak niet, riep ze wanhopig. Waarom is het Godsdienstige werk dan wel uw zaak mevrouw Haye? Hij sloeg met de vlakke hand op tafel, ging op een felle toon zonder onderbreking door: U heeft gisteravond om een uur of negen met kisten horen gooien van de trap. Nee meneer, heus niet, geloof me, het was dood stil. Dat klopt, riep Ross, zegt u het weldood stil. Zich tot haar overbuigend vroeg hij, of ze de radio van mevrouw Weber niet had horen spelen. Ze ont kende. Ze had om een uur of... twaalf iets van een radio menen te horen. Juist, dus dat kunt u hier horen. Ja... maar verder heb ik niets gehoord en weet ik werkelijk niets... Ross opende zijn tas en stopte de natte scheerkwast in een enveloppe en sloot de tas weer. Morrelend aan de knippen, zei hij: Ik zal u eens iets zeggen mevrouw. Ik geef u vier en twintig uur gelegenheid om mij de waarheid mede te delen en daarna acht ik mij gerechtigd, u te verdenken van moord, met alle gevolgen van dien. (Wordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL 2 3 4 5 6/ 89 10 Horizontaal: 1. beroemd vliegenier: 2. spie, bijbelse ondernemingszin; 4. stuk voor stemmen, biersoort: 5. zwart (Fr.) staartvlinder; 6. schaapkameel, woord; 7. oude Griekse munt. Amerikaan* voeg' mans* naam; 8. kwab. wijzing; plaats waar J. 11 Mariabeeld 20 9. godsdienst, ver- ndt. geilULC va" M. Vianney pastoor w 10. echtgenote van Rembrai Verticaal: 1 schaakstuk, telegra schrift; 2. bekend president van de fiscb V.S-» 4. be- wal; 3. beginletter, salvo meloire, naming, zwaardvis; 5. oude Neder an munt, werk: 6. Food and Agricu Organisation: 7. bepaalde wed oo deel van schip, zeegodin: 9. grove boven het gewone; 10. inham, damse voetbalclub in de afd. ama Oplossing 22 november: 1. solo; 2. Locarno; 3. nomade: 4- cimaal; 5. maalteken; 6. kennel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 4