Haarlemse raad vraagt B. en W. om visie en krachtig beleid Zi ISTILLE ARMEN HAARLEM Voor Gouden echtpaar Van Eijk: „In die vijftig jaar niets bijzonders beleefd" Burgemeester loopt (duidelijk) vooruit op Sinterklaasfeest 1 „Teveel beloften op korte termijn Mr. RF. A. Laane verlaat Haarlem Uit STAD en STREEK NABESCHOUWING BEGROTINGSZESDAAGSE Ds beurs vandaag: Philips beter in kalme en onregelmatige markt §iS^yenoord 8«S? 5k*S2S,5?m 'S9 ATAX-TAXI De eerste klap Bromfietser schrok en slipte PARAPLUIES Margriet de Groot getrouwd VAN NIEL BEJAARDE DAME AANGEREDEN DINSDAG 28 NOVEMBER 1961 PAGINA 3 Biil «IÉ t-Ku V SSfcgS '5s 5611 K.A.V.-Haarlem Oost Ledenvergadering van tuinlieden Heemstede Haarlem e.o. Films Toneel Diversen Diploma-zwemmen VOOR „ZIJN" SCHOEN fj De behandeling van de ontwerp-be- groting 1962 in de Haarlemse raad zal het College van B. en W. nog lange tijd heugen. Er zjjn heftige woorden gevallen en er is scher pe kritiek geuit. Het begon al bij de al gemene beschouwingen, toen de heer VAN LIEMT (KVP) het College gebrek aan visie en daadkracht verweet. Dat verwijt is in telkens andere toonaarden gedurende de verdere begrotingsbehan deling herhaald. Het scherpst richt- *ert de verwijten zich tegen de Wethouders mevrouw SCHELTEMA Van Sociale Zaken, en HAPPÉ van Openbare Werken. De raad heeft dui delijk te kennen gegeven, dat hij zich diet langer aan het lijntje wil laten hou den. Met name wenst hij meer betrok ken te worden in het bestuur van de ge meente. Meedenken" noemde de heer Van DEN BERGH (PvdA) dat parle mentair. Het leek echter sterk op wan trouwen van de raad in het beleid van het College. Mevrouw Seheltema moest 'beloven de commissie Sociale Zaken va ker bijeen te roepen en geregelder m te lichten omtrent haar beleid. Wethou- der Happé moest ondanks een virtuo ze verdediging van zijn beleid, die een- ter meer woorden dan inhoud bevatte toezeggen, dat hij zeer binnenkort aan de raad een ontwerp-bestemmings- plan- zou voorleggen en dat hij dit ont werp vergezeld zou doen gaan van een waarin het College een inleiden- saner^Clh<>Uwine hoopt te seven over het i\l™Ssvraagstuk. derf y°°RZlTTER kon al niet veel an- bet v, Pen dan de raad verzekeren, dat bra V a kollege beslist niet aan visie ont lat 4 plannen vereisen echter een «mgdurige studie en het College wilde ue raad niet „met een half ei of een lege afschepen. De raad heeft er echter geen twijfel over laten bestaan, dat men """iiiimiiiiiiiiimiiiiiniiiHiiimuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM, 28 nov. De beurs Vaide de bezoekers vandaag voor een glassing, want integenstelling tot het- vjyt men de laatste tijd gewend is ge- est, lagen aandelen Philips vast in 16„ markt terwijl daartegenover Uni- als gevolg van winstnemingen hj?1 terrein moest prijsgeven. De winst Vn de opening van de beurs bedroeg 98n Philips 16 pnt. op een koers van w' Unilever was daarentegvn ruim 4 de lager op 935 Hoogovens konden §en ere stemming van de laatste da to/1 voortzetten en stegen met 7 pnt. op A.K.U. was goed prijshoudend tweede koersen waren over het Hon e tot 977%, Unilever tot 933% en Aanf0Vens tot 788. A.K.U. kwam op 390. het Kon. Petroleum konden zich aan hpfj-koerspeil in New York optrekken bel^eetl een winstje avn ca. 3 dub- 10 5ns opleverde. K.L.M. werd ook weer ri hoger geadviseerd. Kon scheepvaartmarkt was verdeeld. °°t W£is prijshoudend en v. Nie- tika ;00nde enig herstel. Holland Ame- dew„ do, Paketvaart, Stoomv. M«. Ne- gi/land, Rott. Lloyd en Scheepv. Unie oli echter alle wat achteruit. My, de cultuuraandelen hebben enig fohfl h moeten prijsgeven. Op de staats- Ujsenmarkt was de 414 pet. lenmg iets Dc andere soorten waren prns- ,n Ue handel was over de gehele kalm. fft 1947 t, Won.bouwl 6 jJjsS'10 M'i-Cert- «.V ierdam Rubber Sa&atent Vorig opening Sto^elder thujKabeh' tóGem.bel. St'P'1iea Sto°mb. Mi). V^elt03"Nederl- Rlt?Pniilepvaart Ume 2ietlte^aarh even '5' Slot 101% 10014 99ft 93H 10814, 336% 113 130% 391% 914% 147.50 450 720 344% 783 527 570 964 939% 287 502 539' 113.70 149% 62.50 191 162% 330 156 158% 148 153% 228.50 253.50 506 143.50 82% 89% 89% 98% 97 125% 28/11 10014 99& 93% 11214 129% 792 980% 735% 113.90 152% vond dat er nu meer dan genoeg ge studeerd was. Duidelijk werd telkens herhaald, dat men met toezeggingen „binnenkort" of „binnen afzienbare tijd" geen genoegen meer nam. Met na me de heer SPEK (Prot. Christ.) maakte zich op dit punt erg boos. De raad heeft duidelijk een grotere con creetheid geëist van het College. Die eis houdt nauw verband met een ander punt: men verwijt het College, dat het te gauw het woord „vertrouwe lijk" in de mond neemt. In verband daarmee werd door de heer Van Liemt (KVP) gepleit voor een grotere openheid tegenover de pers. De goede verstand houding tussen de gemeentelijke over heid en de pers kwam een ogenblik in het gedrang, toen de heer VOOGD (PvdA) bij de algemene beschouwingen een der plaatselijke dagbladen verweet, dat het in zijn kritiek op de overheid „de grondslagen der democratische in- stitutiën" had aangetast en het blad ervan beschuldigde een stijl te hebben gehanteerd die „in de Telegraaf of de Waarheid" niet zou hebben misstaan. Tegen deze aantijgingen in een raads vergadering hebben ook wij ernstige be zwaren geopperd. Door de heer Voogd (PvdA) werd helaas geen woord terug genomen. Het incident is derhalve een blijvende smet op deze begrotingsbe handeling geworden, temeer omdat de voorzitter de heer Voogd niet op zijn onjuiste handelwijze heeft gewe zen, maar diens woorden integendeel nog eens onderlijnde. Zes mofies De kritische houding van de raad te genover B. en W. is ook gebleken uit het feit, dat er maar liefst zes moties werden ingediend. Eén daarvan waarin gevraagd werd de aankooppost voor bloembollen ter verfraaiing van de stad van 2000,- tot 10.000 te verhogen werd met 22 tegen 10 stemmen aan genomen en leidde tot een suppletoire begroting, waarin dit verlangen werd verwezenlijkt. Bij motie vroeg de raad ook om bin nen drie maanden concrete plannen te vernemen over huisvestingsmogelijkhe den voor het Kindertehuis. Kindertehuis en Bejaardentehuis delen samen het ge bouw aan de Schotersingel, dat voor beide instellingen veel te klein is. Sinds jaar en dag deelt het College mee, dat er een oplossing voor het vraagstuk gezocht wordt, maar verder gebeurt er niets. Thans is het College verplicht bin nen drie maanden concrete plannen aan de Commissie voor Sociale Zaken voor te leggen. Bij motie sprak de raad zich ook uit voor drastische verlaging van de tarieven van het gemeentelijk bu reau voor school- en beroepskeuze. Ver leden jaar zijn deze tarieven aanzien lijk verhoogd, met als gevolg dat het aantal aanmeldingen even aanzienlijk terugliep. Bij motie vroeg de raad ook om een beveiliging van het kruispunt Westelijke Randweg Zijlweg met ver keerslichten. Huurverhoging De behandeling van de huurverho ging voor woningwetwoningen, waarvan de electriciteitsleidingen aanmerkelijk moesten worden uitgebreid vond eveneens tijdens de begrotingsbehande ling plaats. B. en W. wilden de kosten ont vangen via een huurverhoging, maar de raad besloot bij motie erop aan te dringen, dat deze kosten gedekt zouden worden uit de zogenaamde Grootboek reserve. Tenslotte nam de raad vrijdag; nacht nog een motie aan, waarin er bij de regering op wordt aangedrongen de ambtenaren over 1961 een extra uit kering van 3 pet te geven. De indiener van deze motie, de heer VOSKUILEN (PvdA), wilde aanvankelijk B. en W. via een motie verplichten de uitkering te geven, maar wethouder BAKKER zette hem uiteen, dat men beter de le gale weg kon bewandelen en de wense lijkheid van de uitkering ter kennis van de minister kon brengen. Uitgesproken waardering bleek de raad te hebben voor het beleid van de wethouder van Economische Zaken, de heer SCHIPPERS. Deze wist een in teressante visie op de ontwikkeling van de stad te ontvouwen, maar was er hui verig voor een uitgewerkte visie bij no ta aan de raad voor te leggen. Hij zette o.m. uiteen, dat mèt de gemeente Vel- sen getracht za lworden een vinger in de pap van de Amsterdamse havenplan nen te krijgen, waarbij hij - de moge lijkheid zag, dat het Haarlemse indus trieterrein in noordelijke richting tot voorbij Spaarndam zou worden uitge breid tot aan de oever van het Noord zeekanaal. Industrieën, die van toevoer via zwaardere zeeschepen afhankelijk zijn, zouden dan niet meer gehandicapt worden door de enge sluizen van Spaarndam. Atelierwoningen Een plaatje van een typerend voor val tijdens de afgelopen begrotings debatten in de Haarlemse raad. Burgemeester mr. O. P. F. Af. Cre- mers van wiens hand wij elders op deze pagina het product publi ceren van zijn creativiteit tijdens de begrotingszittingen in een vluchtig onder-onsje met wethou der W. F. Happé en diens collega J. A. Schippers. Advertentie 190% 155% 161 159% Waardering viel ook de wethouder i™/? van Onderwijs ten deel. De heer GE 0 /3 LUK heeft kans gezien om ondanks al le moeilijkheden op het gebied van de scholenbouw en het personeelstekort, het onderwijs op een goed peil te hand haven. Als wethouder van Kunstzaken gaf hij de mededeling, dat nog vóór 1 januari a.s. een commissie in het le ven zal worden geroepen, die zich ten doel stelt atelierwoningen te zoeken I voor kunstenaars. Een kunstraad, I waarvoor de heer VAN VELSEN (KVP) ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST l Grote collectie GESCHENKEN: BAROMETERS - THERMOMETERS TONEELKIJKERS - BRILETUIS vele jaren heeft gepleit, zag de wet houder niet als een reële mogelijkheid. Het was opmerkelijk wellicht met de verkiezingen in zicht toch ook weer niet zo opmerkelijk te zien hoe de fracties om strijd dongen naar de gunst van Spaarndam. Wethouder SCHIP PERS had zelfs goede hoop, dat nog voor het einde van dit jaar de woning bouw aan de Kerkiaan begonnen kan zijn. Overigens bleek duidelijk, dat een werkelijk belangrijke uitbreiding van de Spaarndamse woningvoorraad slechts gevonden kan worden in Spaarndam-oost. Maar daartoe zal dit gebied eerst geannexeerd moeten wor den en daarvan kan vóór 1 januari 1963 geen sprake meer zjjn. Rijksgoedkeuringen Een van de grote moeilijkheden voor Haarlem blijkt te zijn: het verwerven van rijksgoedkeuringen voor de bouw van allerlei noodzakelijke voorzieningen. Haarlem ligt nu eenmaal in een moei lijk district: de industriële bouw in de IJmond zuigt vrijwel alle bouwvakar beiders weg. Vandaar, dat B. en W. nu aan het rijk zullen gaan vragen om een andere vorm van verdeling van rijksgoedkeuringen en bovendien om de mogelijkheid om evenals de grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zelf het goedkeuringscontin gent te mogen verdelen, omdat men hier ter plaatse het best de urgentie van de verschillende projecten kan be oordelen. Ten aanzien van de voorzie ningen op sportgebied blijkt de situatie iets gunstiger. Er zijn plannen in voor bereiding voor meer dan vijf miljoen. Bepaald triomfantelijk was de raad gestemd toen de wethouder voor Jeugd zaken, de heer SCHIPPERS, aankon digde, dat de subsidies voor de Sociale Jeugdzorg tot 40 pet zuilen worden op getrokken. Vele jaren heeft de raad daarop aangedrongen. Tevens zal men met het rijk en de betrokken organisa ties tot overeenstemming zien te komen over een gelijke beoordeling van de te subsidiëren posten. Veel geleerd De raad kan tevreden zijn. Meer dan andere jaren heeft hij tegenover het College de tanden laten zien. De be handeling moge dan lang geduurd heb ben, de debatten waren boeiender door dat er vanwege de raad klare wijn ge schonken werd en doordat het College gedwongen werd tot concrete uitspra ken. Terecht kon de VOORZITTER in zijn slottoespraak verklaren, dat het College veel van de raad geleerd heeft en dat met name de Memorie van Toe lichting op de ontwerp-begroting 1963 volgend jaar behalve de begrotingscij fers een duidelijke neerslag zal bevat ten van de visie van B. en W. Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht <uii:iiiiiiiiimii iiiiiiiiiimmiiii iiiiimimimm Gisteren heeft het actie-comité zijn oproep geplaatst om de Stille Armen ook dit jaar niet te Vergeten. Nota bele namen hebben het manifest on dertekend. Het wachten is nu op de giften van onze lezers en lezeressen. Dat de actie leeft, werd ons twee weken geleden weer duidelijk. Toen werd de eerste gift al overgemaakt. De tweede volgde een paar dagen later. Dat doet voor dit jaar het beste verwachten. Wij weten nu al, dat de trouwe klanten zich weer present zullen melden. Bekende N.N.-gezich- ten aan het loket van onze admini stratie, één-jaarlijkse namen op het giro-strookje. In die grote kring van bekende onbekenden is voor velen nog plaats. Wij noteren met plezier hun gift in de dagelijkse „verant woording". De eerste .klap is een daalder waard. Vandaag komt die klap harder dan een daalder aan. Kijkt U maar: Aan ons bureau werd bezorgd: A. O. f 25,per giro ontvingen wij n.v. J. W. V. f 150,—; Th. H. f 2,50. Totaal f 177,50. U kunt Uw gift bezorgen aan het bureau van onze courant Smedestraat 5, Haarlem, of overmaken op num mer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Stille Armen". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiMiiiiiiiimiiiMii HAARLEM, 28 nov. Mr. F. A. Laane, directeur van het kantoor Haar lem van de Rotterdamsche Bank, gaat Haarlem verlaten. Hij is met ingang van 1 januari 1962 benoemd tot direc teur van kantoor Utrecht van de bank, en tevens tot plaatsvervangend direc teur van het districtskantoor Utrecht. Mr. Laan wordt in Haarlem opgevolgd door de heer L. Molijn, thans directeur van het kantoor Doorn van de Rotter damsche Bank. De scheidend-bankdirecteur heeft zich in Haarlem vele verdiensten verworven in de r.-k. Reclasseringsvereniging, waar hij voorzitter van de afdeling Haarlem was. HAARLEM, 28 nov. Gistermorgen omstreeks half tien is een bromfietser, rijdende op de Heemsteedse Dreef in de richting van Heemstede, dermate van een auto, die van de Hazepaterslaan de Heemsteedse Dreef wilde inslaan, ge schrokken, dat hij slipte en tegen de opstaande rand van het grasperk viel. Met een rugwervelfractuur is 'hij in het Diaconessenhuis opgenomen. De brom fietser, een 21-jarige dragline-machinist, verklaarde, dat de auto hem aanvanke lijk geen voorrang had willen geven, maar later, zij het over de streep, toch geremd had. De achterzijde van de bromfiets werd zwaar beschadigd. Te gen de bestuurder van de auto is pro ces verbaal opgemaakt. HAARLEM, 28 nov. De KAV, af deling Haarlem-Oost, heeft haar derde lustrum gevierd. Ter opluistering wa ren aanwezig de kindermondorgelclub van „Kindervreugd" en de dames van de KAV in de Petrus en Paulusparochie, die met haar KAV-levensloop veel bij val oogstten. Mejuffrouw Nel Naber kreeg hartelijke bijval met haar ge slaagde declamaties. De feestelijke vie ring stond onder leiding van de voor zitter, mevrouw Van Deursen. Advertentie dames en heren ©r. Houtstraat 47 - Tel. 18996 Haarlem AMSTERDAM, 28 nov. Tijdens de vakantie van de „Mij Fair Lady"- groep is de hoofdrolspeelster, Margriet de Groot, in het huwelijk getreden met haar vroegere schoolvriend Jaap van Luin. Het huwelijk werd, alleen in het bijzijn van twee getuigen, gesloten in de Londense voorstad Edgware. Jaap van Luin is opgetreden in het Amster dams Studenten Cabaret. Het echtpaar heeft zich gevestigd in Amsterdam. (Advertentie) Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan En 't eerste wat SINT doet, Is naar 't Silver Stoepke gaan. Hij weet daar voor Moeder Een heel apart geschenk. Dat is ook voor U, lezers, Een heel goede wenk CADEAU-LIJSTJE (kil f)É een gouden boogcollier v.a. 110.— een gouden halscollier v.a. 18.75 een gouden hanger v.a. 24.50 een gouden Fant. ring v.a. 37.50 een Briljanten ring v.a. 125.— een gouden dameshorloge met band 275. een gouden dameshorloge v.a. 115. Onze goede merkhorloges zijn: CERTINA - INDUS - PRISMA - REMOVA - JUNGHANS U weet 't 't SILVER STOEPKE heef. t Grote Houtstraat 49 - Het huis met het carillon - Telef. 20049 V.V.V.'. !vXv! .V.VA W.V.V.V V« V« m m m aaavmtmmm aammaaaawmaamamaamm /Xv/.V.'.ViV.V.V.'.V.V.V.'.V.V. y.-yyy. (Advertentie) Overal en altijd hebt.u de Step bij u voor éven een beetje parfum.- Hoe charmant en echt vrouwelijk, deze Step, de Franse parfum-verstuiver' in goudfonkelend, elegant lipstick-model. PARFUMS BIJOUX Grote Houtstraat 92 - Tel. 12160 HEEMSTEDE, 28 nov. Een 71-jarige Utrechtse dame werd gistermiddag, toen zij bij het oversteken van de Zand- voortselaan ter hoogte van de kruising met de Herenweg te veel op een bak kerskar, maar te weinig op een van dezelfde richting uit Zandvoort naderende auto lette, door de auto ge schept en op het wegdek geslingerd. Met een rechteronderbeen-fractuur en schaafwonden aan het gezicht is de be jaarde vrouw in het Grote Gasthuis op genomen. De auto werd licht bescha digd. HEEMSTEDE, 28 nov. De onder linge tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" belegt woensdagavond een ledenvergadering in hotel „Het Wapen van Heemstede". Tijdens deze bijeenkomst zullen de heren Dick de Vries en Han Bouman een lezing hou den die als titel heeft „Langs andere wegen" en waarbij het een en ander verteld wordt over het mooie landschap van Kennemerland. De causerie zal met dia's worden toegelicht. CINEMA PALACE: 2e week. Can-Can, volw. Gew. tijden: Dag. 2 en 8 uur. LIDO: De liefde van Hercules, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOROperatie Vuurgordel, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: 4e week Exodus, 14 jaar. Gew. aanvangstijden. Dag. ook zo. 2 en 19.30 uur. nnxv- Vrii t/m zo.: Invasie uit het heelal, 14 iaar. Maandag: Satan lokt met liefde, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO' 2e week. De professor wil er uit. alle leeft. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. t/m zo. (Vrij. 8.15. Za. en zo 7 en 9.15 uur): Makkers staakt uw wild geraas, 18 jaar. Za. 2 30 en zo. 2 en 4.15 uur: Manna, alle leeft. Ma. 8.15 uur: Saint Joan, 14 jaar. Wie probeert, het leven van twee mensen in één ogenblik te „vangen", loopt de kans, dat zijn voorstelling van zaken niet helemaal levensecht is. Wanneer men echter bij het echt paar van Eijk-De Vos de indruk krijgt, dat het alles van de zonnige kant bekijkt, kan men er zeker van zijn, dat het zo is. De heer Van Eijk (achtenzeventig jaar) en zijn echtge note, mevrouw van Eijk-de Vos (een enzeventig jaar) zijn goedlachse mensen. Zij zullen 29 november de dag herdenken, dat zij vijftig jaar ge leden zijn getrouwd zijn. Zij hebben, volgens hun zeggen, in die vijftig ja ren niets bijzonders bleefd. Maar een halve eeuw kan nooit ongemerkt voorbijgaan, ook niet bij het echt paar Van Eijk. Toen het echtpaar trouwde, was de heer Van Eijk als werfbaas bij de Houtzagerij en Opslagplaats van de n.v. Kon. Wagonfabriek Beijnes werk zaam. Daarvoor had hij op de fabriek van dezelfde firma gewerkt. Hij was daar fraiser, bij de afdeling machi nale houtbewerking. Na vijf jaar werd hij baas op de werf. Hij had daar de controle over het hout, dat aan- en afgevoerd werd. Een leuke tijd, vindt hij, ondanks het feit, dat hij tot driemaal toe van de werfhel- ling afgleed en door het ijs van het Spaarne zakte. Na hun huwelijk gin gen de heer en mevrouw van Eijk wo nen in een huis „aan de overkant", in de Waarderpolder. ,,Ik heb toen moeten leren roeien, want de roei boot vormde onze enige verbinding met de andere Spaameoever. Dat was, vooral als het mistte, wel eens vervelend". Toen de firma Beijnes overging tot het vervaardigen van ijzeren wagens, nam de heer Van Eijk zijn oude baan van fraiser weer op. Vijftig jaar was hij, toen hij ten gevolge van een verlamming zich niet meer kon bewegen. Later werd het wel iets beter, maar de heer Van Eijk kan nog altijd niet lopen. Wie zou denken, dat het echtpaar Van Eijk en vooral de heer des huizes, treurt en klaagt over de narigheid, heeft het volkomen mis. Ze lachen veel met elkaar en de heer Van Eijk knutselt en timmert graag; hij heeft als bijzondere lief hebberij het herstellen van schoenen. Als het mooi weer is, maakt hij veel gebruik van zijn invalidenwagentje, waarmee hij naar het sportpark rijdt. Hij geniet daar van de sportieve pres taties van de jeugd. Mevrouw Van Eijk maakt zich nuttig bij vele pa rochiële acties. Reeds zevenentwin tig jaar is zij prefecte van „De Hei lige Familie". De heer en mevrouw van Eijk, die nu in de Lindenstraat 21 wonen, ho pen morgen hun huwelijksjubileum met een feestelijke H. Mis en een gezellig samenzijn met hun familie te vieren. Het euvel van taalmisbruik neemt hand over hand toe. Ook in de Haarlemse gemeenteraad, waar men steeds veelvuldiger buitenlandse woor den en uitdrukkingen in zijn beschouwingen pleegt te verwerken. Dat heeft de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, er toe gebracht om vooruit lopend op het Sinterklaasfeest een vermaan in rijmvorm voor te houden. Tijdens de laatste dag van de begrotingsdebatten heeft de burgemeester het aan het begin van de vergadering persoonlijk voorgelezen. Wij vonden dit rijm ook voor anderen dan raedsleden de moeite van het kennisnemen waard en besloten het rijm hieronder af te drukken: Dames en Heren Ik wil U leren, Uw taal te conformeren Aan, c.q. te integreren In, het praatpatroon van wie vandaag de dag Bij de tijd nog heten mag. 4 Zeg nooit dat iets mooi is of goed: „Verantwoord" is het woord dat 't 'm doet. Van Germanismen wordt ons haar niet grijs. Leve de meerkosten, de groenstrook en de nieuwprijs. En al kennen we geen latijn: Qua en c.q., dat staat fijn! Ook is con amore Een kreet, die wij graag horen. Pro deo ligt ook in die sfeer Men verwart ze wel een keer. We zeggen dat Haarlem leefbaar is. Maar of dat verteerbaar is Wil men zich aan de mode conformeren Dan mag en/of in geen brief mankeren. Of de prijscurve recht is of krom Kan ons niet schelen. Ook is het dom, Te vragen of het rentegamma Grieks is of muziek Als we maar blijven onder de piek. Gewoon „vergaderen", dat is gek. Wij voeren een liefst open gesprek. Wij tasten elkander af om te zien Of de samenspreking adequaat was bovendien. Hoewel wij alles goed doorspraken Kwamen sommige zaken Niet uit de verf. Eén instantie was met vakantie. En zo kwam niet uit de doeken Waar men de franjepot moest zoeken. We voelden echter goed aan Waar het voorzieningspeil moet staan. Het voedselpakket zullen we bereiden En de relatief-socialen trouw begeleiden. Maar onze verhoudingen blijven intermenselijk Voor mensen is dat wenselijk We praten met de massa mee En zijn zo heel tevree. Dinsdag 28 november Stadsschouwburg. 8 uur: Rotterdams Toneel „Huwelijkslessen van Leslie Ste vens Regie: Pim Dikkers. In de hoofd rollen: Pim Dikkers Enny Meunier en Trins Snijders. Woensdag 29 november Stadsschouwburg. 8 uur: „J. J. Cremer" voor de leden van H. T. C. met „De Cocospalm". Dinsdag 28 november Minerva Theater. 8.15 uur: Jan Boon spreekt over „Het Tibetaanse leven in Sikkim, Himalaya en Nepal". Woensdag 29 november Stadhuis. 2 uur: Begrotingsvergadering van de gemeente Haarlem. Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit Mevrouw dr. M. Révész-Alexander houdt een lezing over „Italiaanse schilder kunst". SPREEKUUR - De wethouder van so ciale zaken, mevrouw mr. E. A. J. Schel- tema-Conradi, heeft deze week haar spreekuur verplaatst van donderdag naar vrijdag. Wethouder W.C. Bakker houdt deze week geen spreekuur. Ook de wethouder van economische zaken, de heer J. A. Schippers, is deze week afwezig, evenals de burgemeester. Het eerstvolgende spreekuur van de burgemeester is bepaald op 6 december. JEUGDSOOS Woensdagavond wordt er in het feestelijk versierde „Trefpunt", het jeugdgebouw achter de H. Hartkerk, een Sint Nicolaasavond gehouden voor de leden van de meisjes- en jongenssoos van de H. Hart-paro- chie en wel van 19 tot 20.30 uur voor de jongere meisjes en jongens en van 21 tot 22.30 uur voor de ouderen. HAARLEM, 28 nov. Sinds kort heeft Spaarndam een eigen zwemver eniging. Men gaat reeds flink van start, want donderdag 30 november, 's mid dags om half zes, zullen ongeveer der tig kinderen in het Sportfondsenbad diploma-zwemmen. Advertentie Pullovers v.a. 19.75 Vesten v.a. 24.90 Handschoenen 15.90 Sjaals 5.90 Kamerjassen 29.75 Zakdoeken 0.95 Manchetknopen 1.95 Sokken 2.25 ANEGANG T7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3