Binnenkort bouw 51 woningen in Rivierenbuurt Raad voteert f 1.840.000 uitbreiding raadhuis VAN NIEL „Binnenweg in Heemstede niet bus-vrij maken" (stille armen! HAARLEM Aöenda ee Haarlem Hillegommer, onder invloed, reed politie gewoonweg tegemoet Onvoorzichtige rijders voor Haarlemse Rechtbank Debat en debatjes in raad Heemstede MENING VAN DESKUNDIGEN: GESCHONKEN GOBELIN HANGT IN RAADZAAL Overwegend lagere markt Heerlijk warm! JanFeuen Honden Wessel Hirs overleden Bromfietser gleed weg onder autobus Verbreding Amsterdamse vaart aanbesteed VERMAATs VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 PAGINA 3 OVERLAST VAN HONDEN Raadhuis OMEGA HORLOGES Huisman, Ridder Oranje Nassau Chef pompstation h Leiduin Leidsevaartweg Geen sporthal Verkeer Secretaris van EDO Vriendelijk citaat Slechts enkele schaafwonden mmm Films Toneel Cadeaux voor verwende mannen Roekeloos Muziek Diversen T en toonstellingen Stier op pad gegaan in één woord: verrukkelijk! ROOMBOTER AMANDELLETTER 500 gram f 3.80 Nieuwe werkplaats minder-valieden .HEEMSTEDE, 1 dec. Waartoe avondvergaderingen kunnen leiden is Sisterenavond en vanmorgen-vroeg tijdens de bijeenkomst van de Heem- Steedse gemeenteraad nog eens duidelijk gebleken: debatten en debatjes, verzanden in een eindeloos gepraat. Voor een agenda van eenendertig Punten, waarvan meer dan de helft uit hamerstukken bestond, is de raad niet minder dan vier uur bijeen geweest. Men mag zich afvragen of dit s°ort van beraadslagingen in overeenstemming is met de waardigheid van een gemeenteraad, het hoogste bestuurlijke college van een gemeente. Het ls natuurlijk goed, dat gemeentezaken de volle aandacht krijgen van de- Senen, die voor de behartiging ervan verantwoordelijk zijn. Maar dan zullen beraadslagingen zich moeten toespitsen op de kern van de zaak, welke aan de orde is. Bij dit alles dient men nog te bedenken, dat vele kwesties ?®eds uit en ter na in de verschillende raadscommissies zijn besproken. **e raadsvergadering biedt het raadslid de mogelijkheid om van zijn voor af afkeur met betrekking tot een bepaalde zaak te getuigen, maar dat in pPaste soberheid en weerstand biedend de bekoring de openbare mening k beïnvloeden met het oog op de aanstaande raadsverkiezingen. Maar goed, zonder hoofdelijke stem- {?uig is de raad dan gisteravond ak- p°°rd gegaan met de plannen van het rUilege 0m in de Rivierenbuurt eenen- yttig grote woningwetwoningen en ne- «=ntien garages te bouwen. Door ver rollende raadsleden werd het be- i.Urd, dat er niet meer differentiatie toegepast. Anderen vonden het aan- Jr' garages te groot, waartegenover de Inning stond, dat deze garages ook ten zullen komen aan eventuele auto- jjttende bewoners van de flatgebou- Kj1. welke in die buurt nog zullen ver- cjjïen. Het bezwaar van de heer £~HEER (WD), dat de leefgewoonten alt de bewoners van deze „arbeiders woningen" in een buurt van midden- ^hdswoningen tot allerlei complicaties gouden kunnen leiden, werd door de voorzitter, die by onstentenis van wet houder VAN LENT het voorstel verde- p'Sde, overdreven geacht. Mevrouw S-DHEN (PvdA) kreeg te horen, dat "aar p.jan om ,je bewoners te laten zor- sen voor de gemeenschappelijke tuinen, T.e»ke in dit complex zijn opgenomen, realiseerbaar is, ook al had zij waarvoor een drietal argumenten aan gevoerd. Zij vond, dat met haar plan ae.. gemeenschapszin en een zinvolle yriJe-tijdsbesteding werden bevorderd, rerwfji ook de dienst voor de plantsoe nen enig soulaas werd geboden, nu de- Ze dienst met een ernstig tekort aan arbeidskrachten heeft te kampen. De voorzitter deelde verder in ant woord op een aantal vragen nog mede, Jat met de bouw van de woningen voor januari moet zijn begonnen. Het zal dan waarschijnlijk niet mogelijk zijn de koningen openbaar aan te besteden, daarom de heer VAN DER LINDEN <KVP) had verzocht. De heer SCHUI TEN-MAKER (WD) drong er bij het college op aan, goede zorgen te beste den aan de rookkanalen en de riolering van de woningen. Voor wat de eerste kwestie betrof herinnerde hij aan wat se? ?lee£t voorgedaan bij de 148 wonin- van 'J1 ,cle Glip, waar zich als gevolg rnineS!'deugdeHjke rookkanalen bedwel- wonerlrschijnselen bij verschillende be- commiw n geopenbaard. In de ze kwestie Va" °Penbare werken is de- wethnnHo^ ?an de orde geweest en de Wasp n heeft toen een soortgelijke ald.fc u tevredenheid beantwoord, rnevrouw VAN DER MEU- (PvdA) de voorzitter te hulp. Voor de verbouw en uitbreiding van t raadhuis voteerde de raad een kre- "'et van 1.840.000. Daarmee ging de U**" tevens akkoord met het voorne- J"en van B. en W. om aan de archi- prof. M. Duintjer uit Amsterdam, hp. ht te geven tot uitwerking van dpi .schetsplan, dat behoudens enkele r» j s de algemene instemming van de a« heeft verworven. tfPver de verlenging van het pachtcon- hEpt van het Verversingshuis „Groe- ji.Jdaal" ontspon zich tussen de voor- en de fractieleider van de WD, L.'. RUTGERS een spits juridisch de- fle over de vraag of B. en W. wel Van13®! geljjk hadden om op grond ]e a een naar de mening van het coi- se niet al te prettige briefwisseling (Advertentie) Edels taal vanaf f 135. Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 1883 Rüj®EMSTEDE, 1 dec. De heer R. 'Ign* ,n' adjuncthoofd van de afde- °duktie van de Gemeentewaterlei- duin.,n van Amsterdam en chef van de hftOi,wa, "''nplaats en het filterbedrijf, V?artu.tion Leiduin aan de Leidse- te Heemstede is benoemd tot i fpi1,1 'le Orde van Oranje Nassau, lp genheid van zijn pensionering. nota11 samenkomst van personeel op tah overhandigde de directeur het eeL ir- c- Biemond, namens aati yentebe.stuur van Amsterdam, tah al heer Huisman de versierselen 'ten p„ jhe, na de bijzondere kwali- ?e heep Lr vele werkzaamheden van p h J"uisman in het bedrijf te heb- Sd# ,eveerii' Naast de reeds ge- f'Hrls ipJhhcties was de heer Huisman m tverke hoofd van de afdeling nieu- h'tvoej-p ®n huin, voor het ontwerpen en s infii),' Xan werken ten behoeve van ph- Daé I- van rivierwater in de dui- is Jpi't wcrk nog niet geheel ge- v?.h dit wi i e heer Huisman de leiding j '-lven vplf ook na zÜn pensionering bo$ verband6n' zodat z« he' in an- hrijf hSvi J10® emge jaren voor het oehouden blijft. v^RMsTvarTfiesloten b?n hiaaird 1 dec- Met 'ngang S-S?®h den7daS za' de Leidsevaartweg vJ,het sta«? voortschelaan en de brug vpr,eidina '?n Van de Amsterdamse Wa tteer lp i°?L, enige dagen voor het h. beide richtingen zijn afgelo- met de huidige pachters een bepaald voorrecht uit het pachtcontract te schrappen. De heer Rutgers was van oordeel, dat de pachters zich op za kelijke gronden hadden verzet en dat er op hun gedrag vrijwel niets was aan te merken. De voorzitter daarentegen meende, dat hun toon wat te autoritair was geweest. „Dan hebt u zeker nog nooit een brief van een advocaat ont vangen?", repliceerde de heer Rutgers. De pachtsom van 19.000 vond iedereen billijk. Met de heer ZEGWAART (KVP) was wethouder VAN WIJK het eens, dat aan de accommodatie van het ge bouw zelf nog wel iets kan worden ge- daan.D e acht procent, die de pachters voor eventuele investeringskosten in re kening wordt gebracht, is naar de me ning van de wethouder van een voor oorlogs niveau. Het is wel zo goed als zeker, dat er in Heemstede geen sporthal zal komen, nu in Haarlem voor de stich ting daarvan plannen bestaan. Zo on geveer was net antwoord van de voorzitter op een vraag van mevrouw Van der Meulen. Aan de Lanckhorst- laan zal er geen gebouwd kunnen worden, omdat het voorhanden zijnde terrein te klein is gebleken. Vandaar dat het onteigeningsbesluit, dat de ge meenteraad in 1955 voor een stuk grond aldaar had genomen, werd in getrokken. Over het reglement voor het Georga niseerde Overleg hebben met name de heren VERKOUW (PvdA) en Zegwaart het woord gevoerd. Zij vonden het zon der praktisch nut, dat in een van de ar tikelen onderscheid wordt gemaakt tus sen ambtenaren op maandsalaris en die op weeksalaris. Vooral de heer Zeg waart zag daarin een continuering van een „oud zeer", dat naar zijn mening bij veel ambtenaren kwaad bloed heeft gezet. De wethouder was het daarmee niet eens en betoogde, dat het ge wraakte artikel niets met prestige had te maken en dat het geenszins discri minatoir was. Een voorstel van de heer Verkouw om het artikel uit het regle ment te schrappen werd met zeven te gen twaalf stemmen verworpen. Tijdens de rondvraag zijn verschillen de verkeersvraagstukken aan de orde geweest, welke alle door de voorzitter voor behandeling naar de pas ingestel de verkeerscom missie werden verwe zen. Deze commissie kan nog niet mj- eeu worden geroepen, omdat de KNAC nog altijd geen deskundige heeft aange wezen om daarin zitting te nemen. In die commissie zullen dan als eerste on derwerpen aan de orde worden gesteld de kwestie van de zebra's, door de voorzitter als „ondingen" gekwalificeerd en de verlegging van de busroutes van de Binnenweg naar de Heemsteedse Dreef. De heer HOPSTAKEN (KVP) moest genoegen nemen met de mededeling, dat de winkels, die daarvoor in aan_ merking komen, aanstaande dinsdag middag gesloten moeten zijn ingevolge de winkelsluitingsverordening. ,,Daar doet zelfs Sint Nicolaas niets aan' zei de voorzitter, op wie van alle kanten een beroep werd gedaan, dispensatie te verlenen. „Dat is niet mogelijk, omdat in deze kwestie onder andere ook de Kamer van Koophandel moet worden gekend." Vele raadsleden ondersteunden de klacht van mevrouw VRIESENDORP (WD) over het gedrag van vele hon den in Heemstede, die tuinen en plant soenen vernielen en zich nog anders zins misdragen. Er bestaat in Heem stede geen verordening meer, waarbij het verplicht is om honden aan de Ijjn te houden, zei de voorzitter. „De op heffing daarvan was het eerste gene reuze gebaar, dat de gemeenteraad te genover mjj maakte, toen ik in Heem stede tot burgemeester was benoemd," zei mr. Van Rappard, die zoals niet onbekend zal zijn een groot honden- liefhebber is. Daarop aansluitend merk te wethouder CORVER op, dat er zelfs hond-en zijn, die schade aanrichten in B. en W. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiimiiiiiiiiuiiiiHii HEEMSTEDE, 1 dcc. Het is wel bijna zeker dat het verzoek van het VVD-raadslid mevr. Vriesendorp om de bustroutes van de NZH van de Binnen weg naar de Heemsteedse Dreef te ver leggen voorlopig niet zal worden inge willigd. Tot deze bevinding zijn wij ge komen na gesprekken met woordvoer ders van de NZHVM, de winkeliers combinatie Heemstede-Centrum en de politie. Ofschoon ieder van hen van oordeel is, dat de Binnenweg geen idea le verkeersweg is, geeft de huidige verkeerssituatie geen aanleiding tot het treffen van een maatregel, waarvan mevrouw Vriesendorp zich gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering voorstandster heeft getoond. De heer Th. Hetem, chef vervoers dienst van de NZHVM, veronderstelde dat een dergelijke rigoureuze maatre gel bepaald funest zou zijn voor de aan de Binnenweg gevestigde midden stand, Ook zal zij niet worden toege juicht door de klanten van de NZHVM van wie immers een groot deel ook klant van de middenstanders aan de Binnenweg is. „Op grond van rijtech- nische redenen is vervoer over de Heemsteedse Dreef te verkiezen boven dat over de Binnenweg omdat op deze laatste weg het rijtijdenschema her haaldelijk in het gedrang komt. De voorzitter van de winkelierscom- binatie Heemstede-Centrum, de heer A. Schutter, herinnerde aan de uitslag van een enquete welke enkele jaren geleden onder de winkeliers aan de Binnenweg is gehouden. Het meren deel van de ondervraagden was voor handhaving van de busroutes ,0VlGr "e Binnenweg. „Als de bus uit het cen trum van Heemstede zou verdwijnen, is het gevaar groot dat dit centrum dood bloedt.' De heer Schutter opper de nog de mogelijkheid om m cle Binenweg slechts eenrichtingverkeer toe te staan. Hij zelf zou er dan de voorkeur aan geven dat de bussen van uit de richting Haarlem over de Heem steedse Dreef zouden rijden en terug voer de Binnenweg. De grootste moeilijkheden op de Bin nenweg doen zich voor tussen de Kerk- laan en de Kastanjelaan, aldus de in specteur van politie, de heer G. Dob- be. Voor dit gedeelte het smalste is aan de westzijde parkeren toege staan voor ten hoogste vijftien minu ten. Er wordt daar gretig gebruik van gemaakt. Vaak evenwel te lang. Van deze situatie ondervinden de bussen HEEMSTEDE, 1 dec. Na een kort stondige ziekte is in de leeftijd van ze ventig jaar in Haarlem overleden de heer Wessel Hirs, in leven secretaris van de voetbalvereniging EDO. Wessel Hirs, die in de Haarlemse voetbalkrin gen 'een bekende en zeer geziene figuur was, heeft voor EDO grote verdiensten gehad. Hij maakte gedurende 39 jaar deel uit van het bestuur, in welk tijd vak hp 37 jaar achtereen de functie van secretaris bekleedde. Kortgeleden, bij gelegenheid van zijn zeventigste ver jaardag, werden zijn verdiensten voor EDO in deze kolommen uitvoerig be licht. Ondanks het verstrijken der ja ren verrichtte de heer Hirs zijn om vangrijke secretariaatsqwekzaamheden met een voorbeeldige nauwgezetheid en werklust en zijn verscheiden betekent voor EDO ongetwijfeld een ernstig ver lies Voor zÜn bijzondere verdiensten werd hii bij EDO onderscheiden met het erelidmaatschap. Ook de KNVB en de HVB verleenden hem onderscheidin gen Dinsdag 5 december, des morgens om elf uur, geschiedt de begrafenis op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. en het overige verkeer veel hinder. Er zal dan ook iets moeten gebeuren, maar wat precies is nog altijd niet uit gemaakt. „De kwestie is bij ons in studie", zei inspecteur Dobbe, die voor het overige gedeelte van de Binnenweg en de daarop aansluitende Bronstee- weg en Raadhuisstraat voorlopig geen moeilijkheden zag in het handhaven van de bussen in beide richtingen. De voorzitter heeft gisteravond me vrouw Vriesendorp toegezegd dat haar vraag zo spoedig mogelijk in de ver- keerscommissie aan de orde zal ko men. Het lijkt bijna zeker dat haar verzoek op grond van eendere argu menten door deze commissie zal wor den afgewezen. minui' HlltHHftNfffHI iiiimiiiiiimm Wij hebben een vriend, die verba zend knap is met citaten. Geen gele genheid, of hij weet het treffende woord te spreken, dat ooit een ander in een originele bui heeft neerge schreven. Nee, hij is geen man, die de traditionele klap verkoopt van onze vrolijke groenteboer, in de trant van „na regen komt zonneschijn". Integen. deel, zijn spreuken ontleent hij aan Salomon of Diogenes, zelfs weet hij Voltaire en Joannes van het Kruis in één adem te citeren. Hij is dus knap op andermans naam. Zo ook gisteren, toen wij hem over onze actie voor de „Stille Armen" vertelden. Even kwam er een frons in zijn voorhoofd. Toen citeerde hij een bejaarde Capucijn: „Hij die geen geld heeft is arm, maar hij die niets dan geld heeft is nog armer". Mooi gezegd, maar voor mensen, die in stilte arm zijn, een schrale troost. En het leven is voor hen toch al zo schraal. Tenzij Per giro ontvingen wij: Th. Z. 25,—; G. H. ƒ25,—; A. M. ƒ10,—; J. van M. 2,50. Totaal is nu ontvan gen 292,50. U kunt Uw gift bezorgen aan het bureau van onze courant Smedestraat 5, Haarlem, of overmaken op num mer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Stille Armen". HEEMSTEDE, 1 dec. Het Vlaam se gobelin, dat de gemeente in april van dit jaar ten geschenke heeft ge kregen van de eigenaar van de buiten plaats „Dennenheuvel", mr. H. E. R. Rhodius, en diens vier broers is thans in de raadzaal opgehangen. Het heeft een plaats gekregen boven de publieke tribune. Het gobelin, dat afkomstig is van een Brusselse weverij van omstreeks 1530,, is ongeveer twee bij drie meter groot en heeft jarenlang in het ouderlijk huis van de familie Rhodius gehangen. „Den nenheuvel" is bijna vijfendertig jaar het ouderlijk huis geweest van mr. Rhodius en zijn broers. Zij wonen nu al jaren in het buitenland, maar met grote dankbaarheid denken zij steeds terug aan de jaren, welke hun ouders en zijzelf in Heemstede hebben door gebracht. Deze dankbaarheid hebben zij willen tonen door het kostbare gobelin ten gesdhenke aan de gemeente te ge ven. HAARLEM, 1 dec. Op de Zomer- vaart gebeurde gisteravond een aanrij ding, die zich aanvankelijk nogal ern stig liet aanzien. Een 19-jarige staal- smelter, stak nadat hij op zijn brom fiets enige tijd op de ventwel van de Zomervaart had gereden, over naar de rijbaan. Daar stonden enkele auto's ge parkeerd, zodat hij geen vrij uitzicht had. Hij kon daardoor een autobus niet zien aankomen. Mede tengevolge van het door de regen giadgeworden weg dek was een aanrijding niet te verhin deren. De bromfietser gleed geheel on der de autobus. Nadat de bestuurder van de bus zijn wagen langzaam achter uit gereden had, bleek dat de jongen slechts enkele schaafwonden, o.a. aan het gezicht, had opgelopen. Zowel auto bus als bromfiets liepen schade op. HILLEGOM, 1 dec. Gisteravond om 8 uur wilde een bestuurder van een auto, C.J.d.V., rijdende op de Hoofd straat te Hillegom, de Brouwerlaan in rijden en vergat daarbij voorrang te verlenen aan een over de Hoofdstraat rijdende bromfietser, F. H. M. uit Lis- se. Beide voertuigen liepen materiële sphade op. Geen noemenswaardige kwetsuren, ofschoon de bromfietser kwam te vallen. _-~U- A an de Ir. Ingenhouszstraat, die de verbinding vormt tussen het oude en het nieuwe Heemskerk werden in verschil- /I lende blokken 152 flatwoningen gebouwd voor rekening van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap voor werk- /I nemers van de Hoogovens. Boven de ingang van elke flat negentien in totaal zijn tegeltableaus aangebracht, in opdracht van de Hoogovens ontworpen en vervaardigd door de Bergense schilder-ceramist Jaap de Carpentier. Deze jonge schilder, die reeds eerder een ceramiekwand maakte in een school te Krommenie en muurschilderingen in Alkmaar, Bergen, de Zaanstreek en Mallorca heeft met het vervaardigen van deze tegeltableaus tot dusver zijn grootste opdracht vervuld. Hij maakte bij het ontwerpen van de tableaus gebruik van zeven verschillende motieven, zoals vogels, vlinders, vissen en bloemen of combinaties van deze. De tableaus zijn opgebouwd uit drie maal zes tegels van 20 bij 20 cm.. De glazuurverf heeft De Carpentier direct op de door hem gebakken tegels aangebracht; de tableaus hebben alle een mooi, vaak genuanceerd blauw tot achtergrond en vertonen een speels ritme van lijn en kleur. Op het raadhuis van Heemskerk zijn de tableaus donderdagmorgen aan de gemeente overgedragen. CINEMA PALACE: Het raadsel der ver dwenen vrouwen, ontraden. FRANS HALS: De verleidster van de Nijl, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDOLemmy Caution en verdovende middelen, ontraden. L.UXOR:Inspecteur Calagfhan slaat weer 'oe. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. -yo.-cyclus, 2, 7 en 9.15 uur: Les Diabo- liques, volw. REMBRANDT: Terreur van de straat, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vrij. t/m zo.: De bruiden van Dracula, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: De perfecte misdaad, 18 jr. STUDIO: School voor „F"linke jongers, alle leeft. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. t/m ma.: Romanoff en Juliet, a.l. Vrij. en ma.: 8.15 uur. Za. en zo. 7 en 9.15 uur. Zo. 2 en 4.15 uur en wo. 2.30 uur: Uit de brand ben je, a.l. Wo. en do. 8.15 uur: Orfeu Negro, 18 jaar. Op St. Nicolaasavond vervallen alle laat ste voorsetllingen. Advertentie kamerjassen, wol v.a. 29.75 grof gebreide pullovers v.a. 29.5' suede vesten met tricot mouw v.a. 59.5< tricot-nylon overhemden v.a. 12.90 mohair sjaals zijden sjaals, wol gevoerd nappa handschoenen met tricot voering v.a. 15.90 crochet handschoenen (gehaakte bovenkant) v.a. 17.90 ANEGANG 17 HAARLEM, 1 dec. Drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar eiste gisteren de officier van jus titie bij de Haarlemse Rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman tegen een 50-jarige café-houder uit Hillegom, die op 29 juli op de Kruisweg in de ge meente Haarlemmermeer onder in vloed achterhet stuur zou hebben geze ten, terwijl hem het rijbewijs bij een vorige veroordeling enkele maanden geleden was afgenomen. De man kon worden aangehouden, omdat hij agres sief reageerde tegen een politieagent, die in verband met een gecompliceer de autobotsing op de Kruisweg het ver keer regelde en passanten zo veel mo gelijk maande door te rijden en verder te lopen. De café-houder, die in beschonken toe stand was komen aanrijden in een auto, waar, bij nader onderzoek, veel mankementen aan bleken te zitten, geen gevolg aan het verzoek van de agent om door te lopen, toen hij uit zijn auto stapte om een kijkje te gaan ne men. In eerste instantie werd de man hiex-voor ingerekend. Later verklaarde hij ongeveer vijf glazen bier en enkele glazen jenever te hebben gedronken. ,,U moet toch wel veel gedronken heb ben om in de netelige omstandigheden waarin u verkeerde de politie gewoon weg tegemoet te gaan", aldus de presi dent. Uitspraak over veertien dagen. Een 55-jarige magazijnmeester uit Haarlem moest zich verantwoorden, omdat hij in juli van dit jaar in be schonken toestand hij zei vijf zes borrels te hebben gedronken op de Zijlweg te Haarlem links en rechts van de weg zou hebben gereden. Een auto en een bus, die achter de dron ken man reden, zagen geen aksn om de zigzaggende auto te passeren. De officier van justitie, die zich ergerde aan de houding van verdachte de man scheen weinig spijt te hebben van het gebeurde en trachtte zich nog enigszins te verdedigen kwam tot een straf van drie weken gevan genis en een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Uitspraak over veertien dagen. Een boete van vijfhonderd gulden eiste de officier tegen een 62-jarige dame uit Heemstede. Zij zou 4 april door een onhandige manoeuvre met haar auto op de kruising Hazepaters- laan en Wagenweg een ernstig verkeers ongeval hebben veroorzaakt, waarbij een jong meisje, dat op het trottoir liep, door de etalageruit van een sla gerswinkel op de hoek van de Wagen weg gedrukt werd. Eerst had zij een 13-jarige Hillegomse jongen aangereden. Zelf raakte zij ook ernstig gewond. De vrouw, die voor de oorlog veel reed, maar het huidige verkeer ontwend was, was enkele lessen gaan nemen. Volgens haar rijinstructeur reed zij be gin april volkomen safe. Tijdens het ongeluk zat de rij-instructeur naast haar; het was haar eigen wagen, dus zonder dubbele bediening. De officier van justitie meende, dat mensen, die het huidige, drukke verkeer niet meer aankunnen ook al reden zij voor de oorlog uitstekend zich niet met een (Advertentie) KRUISWEG 50 HAARLEM Beverwijk Gouda Ruime parkeergelegenheid ook op zaterdag auto tussen het verkeer moeten wagen. Hij achtte geen gronden aanwezig om geen hoge geldboete te eisen. Mr. Rogge veen vroeg om ontslag van rechtsver volging, omdat zijn cliënte, zijns inziens het slachtoffer was geworden van haar nauwgezetheid. Dat de vrouw „hoogst toekeloos" zou hebben gereden, vond de raadsman wel wat overdreven. Uit spraak over veertien dagen. Drie weken gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar eiste de officier van justitie tegen een 19-jarige machi nebankwerker uit Zaandam, die op 23 juni in de Damstraat te Zaandam, ter hoogte van het standbeeld van Tsaar Peter, met zijn scooter op een over steekplaats voor voetgangers een bejaar de dame had aangereden. De dame had door de aanrijding verschillende ern stige fracturen opgelopen en zal waar schijnlijk in de toekomst niet meer kun nen lopen. Volgens getuigenverklarin gen heeft de jongeman, die met een snelheid van om en nabij de vijftig kilo meter de oversteekplaats naderde, de bejaarde dame van achteren willen pas seren. De met grote snelheid naderen de scooter moet bij de dame een ang stige reactie te weeg hebben gebracht, want in de plaats van door te lopen zij liep reeds op de oversteekplaats maakte zij een stap achteruit, zodat de scooterrijder, vooral door zijn grote snelheid, haar niet meer heeft kunnen ontwijken. De president vwas van mening, dat de jongeman, die een dag tevoren zijn auto-rijbewijs had gehaald maar niet in bezit was van een scooterrijbewijs op zeer roekeloze wijze de dame had willen passeren. „In juni waren de hui dige bepalingen ten aanzien van de oversteekplaatsen nog niet van kracht, maar u had de dame toch wel wat voorzichtiger en met wat minder snel heid kunnen voorbijgaan", zei de presi dent. In zijn requisitoir memoreerde de officier, dat volgens de verkeerspolitie te Zaandam de veilige snelheid ter plaat se circa twintig tot vijfentwintig kilo meter per uur was. De raadsman, mr. Boreel uit Amster dam, meende, dat de reactie van de dame het weifelen om verder te gaan en dan plotseling een stap achter uit te maken verwarrend moet zijn geweest voor de scooterrijder. Ook be twijfelde hij de in de dagvaarding ver melde snelheid, waarmee zijn cliënt zou hebben gereden. Hij pleitte voor een aanmerkelijke strafvermindering. Vrijdag 1 december Stadsschouwburg. 8 uur: De Ned. Co- medie: „De getatoueerde Roos" van Ten nessee Williams. Regie: Ko van Dijk. In de hoofdrollen: Ank van der Moer, Jacq. Roy- aards-Sandberg, Paul Cammermans en Philippe la Chapelle. Zaterdag 2 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater: „Brieven van een dichter" van Michael Redgrave. Regie: Michaed Warre. In de hoofdrollen: Caro van Eyck, Annie Langenaken, Henik van Efferen, Johan Schmitz en Loudi Nijhoff. Zondag 3 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater: „Brieven van een dichter" van Michael Redgrave. Regie: Michaed Warre. In de hoofdrollen: Caro van Eyck, Annie Langenaken, Henk van Efferen, Johan Scbmitz en Loudi Nijhoff. Maandag 4 december Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: „De Getatoueerde Roos" van Tennessee Williams. Regie: Ko van. Dijk. In de hoofdrollen: Ank van der Moer, Paul Cammermans, Jacq. RoyaardsSand- berg, Philip la Chapelle. Woensdag 6 december Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater: „Brieven van een dichter" van Michael Redgrave. Regie: Michaed Warre. In de hoofdrollenCaro van Eyck, Annie Langenaken, Henk van Efferen, Johan Scbmitz en Loudi Nijhoff. Donderdag 7 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneslver. Al- berdin'k Thym: „Quarantaine". Regie Jan W. van de Ven. Zondag 3 december Teyler's Museum, Spaarne 16. 1415 uur: Anton de Beer bespeelt het 31-toons Fotókerorgel. Vrijdag 1 december Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit: H. A. Broekman geeft populaire cursus automobieltechniek. Brinkmann. 8 uur: Kon. Ned. Natuur- hist. Ver. afd. Haarlem: Ch. Groenhart en W. Holthuizen houden lezing met dia's over Lapland. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein. 8 uur: Toneelwedstrijd tussen Volleybal Ver. W.I.K, Toneelver. „Haarlem Noord" en Toneelver. „De Brug". Maandag 4 december Restaurant Brinkmann, 10 uur 's morgens Jaarvergadering Vakgroep Akkerbouwers van de L. T. B. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy, Geopend dag. van 10—12.30 en van 13.30—17 uur: zo van 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur. Zo. 13—17 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag beh. maandag van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—17 u„ Zon.- en feestdagen 13—16 uur. Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103, Haarlem: Werk van de Rotterdamse graficus Andreas Schotel (t/m 3 dee.). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land. 26 nov. t/m 8 dec. Dag. van 917 uur en tijdens de concerten op maandag, van 1820 uur: Expositie van schilde rijen, aquarellen en gouaches van J. C. Heeck. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe KKerkplein, van 323 dec. expositie van tekeningen van Dick Breed. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Overveen. Tentoonstelling van wer ken van de schilder-glazenier Joep Ni colaas. Geopend van 3 tot 23 dec. van 1017 uur. Zondags 14—17 uur. HAARLEM, 1 dec. Vanwege rijks waterstaat is vanmorgen de verbreding van de Amsterdamse vaart, de rijksweg tussen Haarlem en Amsterdam, aanbe steed. In totaal waren er elf inschrij vers. De laagste was de firma P. C. Zaanen uit Heemstede met een bedrag van 423.000, de hoogste was de n.v. Aannemings Mij. v. h. J. M. Strijland uit Uithoorn met een bedrag van 447.000,. Rijksweg 5 is nu van Am sterdam tot Halfweg vierbaans gewor-: den. Die werkzaamheden zijn tenmin ste vrijwel voltooid. Men kan nu be ginnen met de werkzaamheden aan het laatste stuk, tussen Halfweg en Haar lem. HAARLEM, 1 dec. Bewoners van een pand aan de Lod. van Dyssellaan kregen gisteravond ongewenst be zoek van een stier. Deze was losgebro ken uit een naburige wei. Daar het niet de eerste keer was dat de stier hun tuin met zijn hoeven bewerkte, besloten de bewoners het dier te vangen en aan een paal te binden. De gewaarschuwde politie heeft toen samen met de eige naar van de stier het gat in het hek opgespoort en maatregelen genomen ter voorkoming van verdere uitstapjes van het dier. (Advertentie) HOOFDDORP, 1 dec. Donderdag 14 december zal de nieuwe werkplaats voor minder-validen aan de Ter Veen- laan officieel in gebruik worden geno men. De opening geschiedt door de Commissaris van de Koningin in Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen. AMSTERDAM, 1 dec. De effecten beurs was vandaag onder druk van de min of meer teleurstellende houding van Wall Street weer overwegend le ger. Over het algemeen namen de ver liezen echter geen grote omvang aan. Alleen voor Hoogovens moest een ver lies van meer dan 10 pnt. worden ge noteerd. Dit fonds opende namelijk op 761 (-14). Unilever was ca. 6 pnt. lager en Philips is met 7 pnt. gedaald. De tweede koersen waren iets beter. Uni lever kon zich herstellen tot 918 en Philips tot 981. AKU handhaafde zich op het vorig niveau. Aandelen Kon. Petroleum handhaafden de betere stem ming van de laatste dagen. Gisteren is de koers van het aandeel in Wall Street nog met dollar gestegen bij een om zet van ca. f 950.000 nominaal. Aan het Damrak bedroeg de omzet giseren f 356.000. Op de koers van f 120 lag enig gelimiteerd aanbod aan de markt maar dit werd door vraag van de arbi trage goed opgenomen. Tegen half twee werd een koers van f 120.30 genoteerd, d.i. 60 ct. boven de slotprijs van giste ren. Vergeleken bij het Amerikaanse niveau, dat op f 121 uitkwam, bestond echter enige achterstand. KLM werd onveranderd f 62.50 getaxeerd. De scheepvaartmarkt was licht on regelmatig. Van Nievelt kon nog een fractie verbeteren en v. Ommeren haal de van het gisetren geleden verlies van 6 pnt. vandaag 4 a 5 pnt. in. Scheepv. Unie was eveneens iets beter. Cultures onveranderd, evenals staatsfondsen. Vandaag stond de inschrijving open op een 5 pet. guldenslening, groot f 30 mil joen, ten laste van de stad Kopenhagen De belangstelling hiervoor was zeer groot. Op last van het beursbestuur is van daag geen notering gemaakt in de ge wone en preferente aandelen van de Nederlands-Amerikaanse Fittingfabriek Dit in verband met een gepubliceerde mededeling van de directie omtrent de gang van zaken in het lopende boek jaar. De netto-winst over de eerste tien maanden van dit jaar wordt becijferd op f 669.000 vergeleken met f 616.000 over het gehele jaar 1960. De resteren de twee maanden van het boekjaar laten zich gunstig aanzien. Echter dient rekening te worden gehouden met de noodzaak van reserveringen tegen de deelenming in Venlo over dit jaar en de eerstvolgende jaren van enige ton nen geuldens per jaar. Vorig slot Slot 1/12 4% Ned. 1960 1 101% 4J4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 99ft 99* Staffel 1947 93% ri.N.G Won.bouwlö 108 y2 Ned. Handel Mij. Cert 235 Amsterdam Rubber 110 110% H.VA. 126 125% A-K.U. 385 385 Berkel Patent 278 Jalvé-Delft Cert. 886 Deü-Mij. 143.5i Fokker 430 Ford 721 v. Gelder 340 Vi. Hoogovens 776 761 Miiller Co. 529 Ned. Kabel. 565 Philips Gem. bez. 986 979 Unilever 918-> 912% W ilton-Fey enoord 2891 Billiton 2e 497 Dordtsche Petr. 565 Kon. Petroleum 50 119.5 120 Holl. Amerika Lijn 149*3 148% Java Ch. Pi. 149 K.LM. 63 Kon. Ned. Stoomb. Mij 190 U 189% K.PÜ. 151 Stoomv. Mij. NederL v. Nievelt 159% Ommeren 327 330 Rott. Lloyd. 146% in eü .Scheepvaart Unie 151 151% tnterunie 229.5' 254 504 Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(2 Amsterdam '56 82* 2iï Amsterdam '56 11 883/4 2)b A'dam '56 Hl 383i 2 *4 Amsterdam '59 98 93 y2 125 2% R'dam '57 Alb. Heyn KI obl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3