THEATER speelt „Brieven van een dichter" van Henry James STILLE ARMEN! HAARLEM Zwak spelend Typhoons biedt hoofd voor Argus Pluvius is oorzaak van weinig spel-activiteit SPORTNIEUWS Man en vrouw gooien elkaar Met huisraad Italiaan aangehouden r SPORTPRIJZEM Xenocraat beste bij leerlingen SOLEX ,°3T7°_ Ernstige brand in Heemstede Unilever vast r BASKETBALL-COMPETITIE Heerlijk warm! Org. lamsvacht D. E. VAN LEERSUM WATERPOLO- TOERNOOI HARDEBELT Godfried Bomans opende expositie van Joep Nicolas GESTOLEN AUTO VERNIELT HEK MAANDAG 4 DECEMBER 1961 Sfeervolle, maar dramatisch zwakke toneelbewerking van Redgrave ya^RLEM, 4 dec. In de nacht Leirto bdag op zaterdag brak er in de §e\vem®traat omstreeks twee uur een ®er jfGig tumult los. Een 38-jarige poet- tpfek eeg na café-bezoek een twistge- Oit p met een andere café-bezoeker. SS-j-SGbeurde op zó luide toon, dat een tVoon3ge vrouw, met wie hij samen- °mo>i,e' bem van verre kon horen aan- te p m Zij nep hem tegemoet en maak- jHiiS K duidelijk, dat hij op dat uur Ge hoorde te zijn. Zij sloeg daarop ve<brj. dicht. De man nam dit niet, staPtp Ibe een ruit in de voordeur en 26 hopnaar binnen. Daar liep de ruwe Glkaa?g °P. dat de man en de vrouw k huisraad bekogelden. Geen Up Gen liep echter enig letsel op. Siftp 6lSenaar van de woning heeft aan- gedaan wegens vernielingen in zijn <W8' b'e poetser is ingesloten wegens Gbschap. Haarlem e.o. 2' 7 en 9-15 uur- °neel be4?i qa»fe- ^e?ie: K° -?yk" De eerste zondag J\a inbraak m ran Geluk- Park te Bloemendaal „Het geloof in deze tijd" 13.90 Hockey in Haarlem en omgeving Haarlemse Bridge club 25 jaar Openbare Jubileum Bridge-Drive Bil j art-competitie K.N.B.B. Voor Haarl. Medaillehuis Herman Mulder Kampervest 33 Wout Hoolboom-beker voor Joop Rooyers Courses Hilversum PAGINA Vrouw met shock in ziekenhuis BEJAARDE DAME AANGEREDEN Sinterklaasfeest voor de schooljeugd in Zandvoort Twee mannen wegens beroving aangehouden Pakhuis aan Raaks uitgebrand HAARLEM, 4 dec. Een uiterst be perkt publiek is dit weekeinde getuige geweest van de eerste voorstellingen in Ge Haarlemse schouwburg van „Brie ven van een dichter", het toneelstuk dat Ge grote Engelse acteur Michael Red grave schreef naar de novelle „The As- Pern Papers" van Henry James. Woens dagavond wordt de voorstelling in een anonnementssserie herhaald. De toneel groep Theater heeft onder regie van de ^"gelsman Michael Warre een on- Ganks alle gebreken van het stuk zelf h wel boeiende vertolking gegeven urae „isneven van een (lichter' ;en vraagt zich alleen af, waarom dit fGik zo nodig op het repertoire genomen ««est worden. De novelle „The Aspern Papers" is Gen sfeervol tijdsdocument, dat wortelt 'G de romantiek. De jong gestorven Amerikaanse dichter Aspern zou onthul lende brieven over zijn karakter en zijn yerk hebben nagelaten aan een zekere ^Gliana Bordereau, die met haar nicht w Tina een palazzo in Venetië bewoont. publicist Henry Jarvis wil een bio grafie van Aspern schrijven en tracht Ge brieven in handen te krijgen. De ou- Ge dame Juliana is inmiddels al on geveer honderd jaar oud schuift ech- ®r haar nicht Tina, van wie men nau- d'elijks meer weet of zij een nicht of heh dochter van de oude vrouw is Gissen Jarvis en de papieren. Tina doet Ge publicist een nauwelijks verholen hu- P'ehjksvoorstel en Jarvis moet dan kie- F?h tussen Tina die hij zijn zuivere mtenties heeft aangepraat en de brie- zijn hartstocht. Hij kiest het laat- fte. maar Tina weet tijdig de brieven te ^branden. Henry James is groot geworden door schrijven van subtiele verhalen, waarin karakters ragfijn ontleed worden waarin de sfeer zich verdicht tot een £®.rsonage. Op het toneel wordt die sub- Guteit onmiddellijk veel minder, omdat Giles direct aan moet spreken. De ka- ^kterontleding blijft bij een toneelbe werking steken, omdat veel indirecte garakter-aan duidingen verloren gaan. if- sfeer blijft echter en kan zelfs ver kerkt worden. Dat heeft de bewerker, Michael Redgrave, dan ook met succes mlbracht. Regisseur Michael Warre Gle bij Theater o.a. reeds enkele Sha- «espeare-voorstellingen regisseerde er uitstekend in geslaagd die sfeer ge starte te geven. Zij decor van het troos tloze, verpauperde palazzo en de smaakvolle eind-negentiende eeuwse ?°stuums bepaalden die sfeer uitste- erid. Zijn wat plechtstatig, veruiterlijkt van Eyck als het verliefde nichtje In „Brieven van een dichter". tobben PALACEHet raadsel der ver- Aïfs w Vr°uwen, ontraden. v°lw. ALSDe verleidster van de Nijl, HLq. en 9.15 uur. 1 Caution en Vkop. nj ontraden. verdovende li Inspecteur Calaghan slaat weer jA laar Terreur van de straat, aOJty. 2' 7 en 9.15 uur. iaar o -,1?0De perfecte misdaad, bblO-' 30' 7 e« 9-15 uur- kéftSc??01 v°or „F" linke jongens, JRERVa 7 en 9,13 uur' je L, ^Ia- 8.15 uur: Uit de brand «te 9 St le leeft. v°orsteir° asavond vervallen alle laat- 'e'hngen. C^.a«sSoh„Maandae 4 december °Un«urf.' 8 uur: Nederlandse fa li see liof, Cetatoueerde Roos" van bivi tv k.amrrK>LLj"CII: Ank van der Moer, Pbilio Jecq. RoyaardsSand- up la Chapelle. 6rSEm. j.^estan», •baandag 4 december Va^Dferga^ Srinkmaim, 10 •ut flt gering Vakgriep uur s morgens Akkerbouwers tempo droeg er in belangrijke mate toe bij- Dat de voorstelling in zekere zin toch teleurstelde, is niet aan hem te wijten, maar aan het stuk zelf zoals dat onder de handen van Redgrave vandaan is ge komen. De handeling zelf is boeiend ge noeg, maar de opbouw van de toneelbe werking is uiterst zwak. In het tweede bedrijf komt men enkele dramatische hoogtepunten tegen, maar het derde en vooral het eerste bedrijf zijn vlak en zonder actie. De dramatiek van het der de bedrijf is meer handig camoufleren de uiterlijkheid, dan werkelijk toneel. Van Caro van Eyck zagen we weer eens een van die subtiel opgebouwde en prachtig uitgewerkte rollen, die haar een eerste plaats onder de Nederlandse actrices hebben bezorgd. De Tina, die zij op het toneel bracht, was aangrij pend en bijzonder knap. Naast haar noem ik graag onmiddellijk Loudi Nij- hoff als de oude, scherp van zich afbij tende dame. Af en toe ging zij wel eens over de schreef en verviel zij in het ca- ricaturale, maar over het geheel was haar Juliana prachtig. Hoe viel naast dit tweetal Johan Schmitz tegen als de pu blicist Jarvin. Hij slaagde er niet in zijn uiteindelijke keuze waar te maken en gaf slechts de buitenkant van zijn ro) reliëf. Annie Langenaken was een goed getypeerde Italiaanse gedienstige en Henk van Efferen een wat schutterige Italiaanse bediende. Winnifred Bosboom was een moeizaam ouder geschminkte, maar overigens uitbundige Mrs. Prest. De goed klinkende vertaling was van Ferd. Sterneberg. J. W. v.d. V. «ris.P* .i!i;iillilllMiilillllillliitllliiiliilimiiiiiiiiiiiiiiiiMiimiiiiM iiiüh. hik iiiimimiiiiini Gisteren zijn wij de advent binnen gestapt. In sommige gezinnen leeft nog het gebruik - of het heeft weer burgerrecht gekregen -, een advents krans op te hangen. Vier kaarsen zijn er opgeprikt. De eerste is gisteren ontstoken. Drie kaarsen staan nog ongebrand te wachten op hun beurt: drie zondagen, die het kerstfeest moeten inleiden. Er komt een zekere spanning, die groeit naar het feest van kerstmis. Maar er zijn toch altijd nog mensen, die zo'n spanning op een andere ma nier moeten verwerken. Ieder jaar is er weer die vraag: hoe kunnen wij ook uiterlijk aan het feest wat plezier beleven? Zij moeten passen en meten om het alledaagse leven door te komen. De nood in deze omgeving is groter dan wij denken. Vanavond komt U misschien in de stad; loop even bij ons langs en stop een „geschenk onder couvert" bij ons in de bus. U mag het gewoonweg niet vergeten. Terwille van een vergeten groep. Aan ons bureau werd bezorgd: N.N. 2,50; ACAB 2,50. Per giro ontvingen wij: S.J. 25,-; J.S. f 25,-; N.A.J 15,-. Totaal is nu ontvangen: 375,-. U kunt Uw gift bezorgen aan het bureau van onze courant Smedestraat 5, Haarlem, of overmaken op num mer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding HAARLEM, 4 dec. In de eredivisie heeft Typhoons ook het hoofd moeten buigen voor het Haagse Argus, zonder dat ook deze ploeg tot basketDall kwam, dat de naam „eredivisie" waardig was. In de eerste klasse klopte White Stars het Leidse Bona Stars en nestede zich hierdoor achter Flamingo s op de tweede plaats, dat zelf Maasvogels met een 102- 28 nederlaag naar Maastricht terug stuurde. De ploeg van Amerikaanse vliegers van Soesierherg „Holland Dag gers" wist door geraffineerd spelver- tragen en kracht in de rebound H.O.C. in de slotfase te kloppen. H.O.C. had bij de dames moeite met Antilopen (37-40), hoewel bij nadere bestudering van het scoreformulier de spanning in hoofd zaak achter de jurytafel was veroor zaakt. Het is duidelijk dat het verblijf in de eredivisie voor Typhoons verre van prettig is. De mannen van Hooyveld, cue het geloof in sukses allang verloren heb ben, gaan met de week slechter spelen. Argus, dat evenmin veel indruk ver mocht te maken, leidde reeds met 14-0, toen de Typhoons voor de eerste maai tot scoren kwamen. Bij rust was de Stand 12-31. Na rust ging de strijd even gelijk op, 24-37, maar reeds spoedig hernam Ar gus het initiatief en won via 24-44 en 32-52 met 38-80. De talentvoile Verstra ten was met 10-3 voor Typhoons topsco rer, iDnkelberg kwam tot 0-10. Voor Ar gus scoorden Baak 10-6, Pouw 9-15 en Haarman 6-8. White Stars startte tegen Bona Stars in hoog tempo en nam een 6-0 voor sprong. De Leidenaren herstelden zich echter kranig, kwamen bij 16-16 weer gelijk en hadden bij rust zelfs een 22- 24 voorsprong. Na de thee liep Bona zelfs nog meer uit, 28-36. White stars zag tijdig het gevaar in en vooral dank zij Enk Jager was bij 43-43 de stand weer gelijk. Dit bleek voor Bona Stars te veel en in de laatste minuten was White Stars oppermachtig om tenslot te met 55-46 te winnen. De topscorers waren voor White Stars: Jager 10-14; Lagendijk 4-7. Voor Bona Siars van Meel 10-9; Pleg 10-6. Flamingo's was zondagavond gastheer van het Maastrichtse Maasvogels en wel in de kleine zaal van de van der Ley- school. Geheel overeenkomstig de stand op de ranglijst behaalden de Haarlem mers na de 55-10 ruststand een forse 102-28 zege. De Zuiderlingen, die kenne lijk het honderdste punt wilden voorko men gingen in de laatste minuten over tot éen soort veredeld rugby, overigens zonder het beoogde doel te bereiken. Topscorers: Sunter 17-14; Lagerwey 8- 20 en Halewijn 16-8, allen Flamingo's. H.O.C. ontving het Soesterbergse „Hol. land Daggers", dat als zovele Ameri kaanse leger- en luchtmachtploegen een traag tempo speelde. Aanvankelijk was H.O.C. hiertegen opgewassen, getuige de 8-0 en 10-4 voorsprong. Het inzetten van playing-coaoh Jackson bracht ech- BLOEMENDAAL, 4 dec. De Bloe- mendaalse politie heeft een 23-jarige Italiaan aangehouden, die in de nacht van zaterdag op zondag uit het portiers huisje van het Wethouder van Geluk Park aan de Zeeweg een leeg geldkistje heeft gestolen. Later kwam uit, dat de man een valse naam aan de politie had opgegeven. Zondagmorgen werd name lijk door een voorbijganger op de Zee weg een gedeelte van een Italiaans pas poort gevonden en een brief, waaruit de ware identiteit van de Italiaan kwam vasl te staan. Die politie blijkt met de aanhouding van de Italiaan een goede vangst te hebben gedaan, want hij wordt ook door de Amsterdamse politie gezocht voor een diefstal van 303 en een regenjas. B(j zijn arrestatie was de man in het bezit van een pistool. Vandaag is hij voor de officier van justitie in Haarlem voorgeleid. BLOEMENDAAL, 4 dec. „Het ge loof in deze tijd, van drie zijden belicht" is het onderwerp van de eerstvolgende bijeenkomst van de buurtvereniging Bloemendaal, die gehouden zal worden op donderdag 7 december in het Jeugd huis aan de Donkerelaan. De pastoor van de parochie der Aller heiligste Drieëenheid, dr. A. A. Olierook de gereformeerde predikant ds. G. Toornvliet, en de predikant van de Her vormde gemeente Bloemendaal, dr. J, H. Stelma, zullen het woord voeren. HAARLEM, 4 dec. Op de woens dagavonden 13 en 20 december wordt in het Frans Halsmuseum een cursus schilderkunst gehouden onder auspiciën van de afdeling Haarlem van de Neder landse Jeugdgemeenschap voor de le den van de bij het N.J.G. aangesloten jeugdorganisaties ter meer raffinement in de Amerikaanse gelederen en leverde zelfs een 14-15 voorsprong op. Desondanks slaagde HO.C. er nog in de eerste helft met een 28-23 voorsprong af te sluiten. Na rust was het initiatief grotendeels aan de vliegers en slechts enkele produktieve perioden van Souverein hielden H.O.C. in de buurt van de Amerikanen, die echter in Campbell eveneens een voortreffelijk afstandschutter bezaten. Leerzaam was hoe de kolossale pivot Bennett betreffende de rebound, overi gens volkomen juist, interpreteerde. De voor dit geweld veelal te lichte H.O.C.- spelers gingen dikwijls als kegels om ver en vooral de serie van drie in de laatste sekonde was opmerkelijk. En passant hadden de „Daggers" na 46-47 het gevaar volledig bezworen en wonnen met 48-58. Topscorers H.O.C.: Huying 12- 2; Winterink 8-4; Souverein 0-10; Hol land Daggers: Jackson 4-12; Campbell 0-10. De damesploeg van H.O.C. is dit jaar sterk verjongd en dit drukt voorlopig de resultaten. Bij rust was de stand 16-17 en ook in de tweede helft liet Antilopen zich niet wegspelen en bleef de spanning. Via 21-26 en 35-37 werd de 37-40 eindstand bereikt. Achteraf bleek een groot deel van de spanning kunstmatig te zijn geweest. De nieuwe scoremethoden hadden namelijk een aantal H.O.C.-doelpunten van Janny Huigen bij Antilopen doen boeken. Topscoorsters H.O.C.: Janny Huigen 8-3; Henny van der Laan 2-8; Antilo pen: Truus Biesbrouck 5-9; Nel Kaart 2-8. De uitslagen in de Haarlemse afdeling waren: Dames: Rapiditas 3-H.O.C. 4 0-2; Ex- cercitia-Rapiditas 27-13; Antilopen 2- White Stars 2 16-20. Heren: Excercitia-Antilopen 2 2-0; H.C.K. 2-Excercitia 2 17-24; Antilopen 3 -H.O.C. 3 32-26; Rapiditas-Typhoons 2 19-47. IJMUIDEN, 4 dec. Over acht da gen, op 12 december, zal bij Hoog ovens de vpfde hoogoven, rechts op de foto (links hoogoven IV) worden aange stoken. Hiermee zal zich de ing. F. W. E. Spies belasten en het zal zijn laatste officiële taak zjjn in dienst van het bedrijf. Ing. Spies gaat 31 decem ber met pensioen. De vijfde hoogoven komt in bedrijf bijna 38 jaar nadat de eerste hoogoven werd aangestoken. In het begin van de maand november is men reeds begon nen met het droogblazen van de oven, nadat de nieuwe windverhitters met hoogovengas op temperatuur waren ge bracht. De nieuwe hoogoven is het spiegel beeld van zijn voorganger „hoogoven IV", die bijna vier jaar geleden in be drijf kwam en tot nu toe ongeveer twee en een kwart miljoen ton ijzer heeft geproduceerd. „Hoogoven IV" gaat, als „hoogoven V" brandt uit de produktie. Ook „Hoogoven II" is kortelings voor revisie uit de produktie genomen. (Advertentie) MODESCHOENEN KRUISWEG 50 HAARLEM Vrij parkeren, ook in de avonduren Beverwijk Gouda HAARLEM, 4 dec. Van het gecom bineerde programma van beker- en in haalwedstrijden is als gevolg van Plu vius' activiteiten weinig terecht geko men. Slechts op enkele velden kwamen de hockeyers nog aan hun trekken en dat was dan o.a. bij Eechtrop, Straw berries, Kraaien en Ever Swift. Ook BMHC werd nog in het gelid ge roepen. HGC, de leider in de overgangs klasse A, was gastheer voor nummer 2 op de ranglijst. BMHC 2 kreeg met 20 geen voet aan de grond en daarmee vergrootte HGC met nog 6 wedstrijden te spelen haar voorsprong tot 8 pun ten. Ter aanwijzing van de toekomstige kampioen is geen helderziende meer nodig! In de promotieklasse C won Strawberries met 10 van Eechtrop, hetgeen de sterkte-verhouding juist weergeeft. De revanche tussen deze ri valen kwam in de 2e klasse F, waar de ontmoeting Eechtrop 2 - Strawber ries 2 met 31 eindigde. Voor de Eec'h- trop-reserves een zeer goed resultaat, want zij verlaten daarmede de een-na laatste om zich bij de top met- o.a. Strawberries te plaatsen. HBS 4 behaalde een zeer kostbaar puntje bij Strawberries 3 (22) en in dezelfde afdeling der 3e klasse rekende Kraaien 2 zeer gedegen af met BMHC 6 (4—0). In de vierde klasse won Eechtrop 3 thuis tegen Hermes 2 met 21 en ging Kraaien 4 op eigen veld onder het juk door van Strawberries 4 (02). De dis trictswedstrijden werden op één na alle afgelast. Ever Swift 3 kwam hierbij tot een 50 winst op Hermes 3. Enkele dameswedstrijden bij BDHC waren kennelijk zo vroeg in de voor middag vastgesteld dat afgelasten niet tijdig meer kon geschieden. De Bloe- mendaalsen waren dit keer op eigen veld niet fortuinlijk. Het derde team verloor met 03 van HGC 2 en dat betekent, dat in de 2e klasse B HGC zich iets meer optrekt op de laatste HAARLEM, 4 dec. Ter gelegenheid van haar vijfentwintigjarig bestaan or ganiseert de Haarlemse Bridge Club in een der zalen van Restaurant Treslong te Hillegom op zaterdag 16 december een Openbare Jubileum Drive. De lei ding van de drive, die om acht uur 's avonds begint, is in handen van de heer Johan Fabel en het inschrijfgeld be draagt 2.50 per persoon. Men speelt volgens het Howell Systeem in lijnen van vijf tafels, terwijl voor iedere lijn drie paren-prijzen beschikbaar gesteld worden. Tevens is er als verenigings- prjjs een beker ter beschikking gesteld, waarvoor de verenigingen met teams van vier paren kunnen inschrijven. Deze beker wordt onmiddellijk het eigendom van de winnende vereniging. Tot 11 december bestaat er gelegen heid tot inschrijving bij' de heer J. Fabel, Spaarnwouderstraat 82, de heer N. F. de Vrede, Bos en Vaartstraat 15a en de heer J. Hoogewoud, Linnaeuslaan 6 te Haarlem. In verband met de beschik bare plaatsruimte behoudt de leiding zich het recht voor de inschrijving eer der te sluiten. HAARLEM, 4 dec. De uitslagen van de biljart-wedstrijden, die in de compe- (AdvertentU) Stopwatches Schaakklokken Telefoon 2 110 1 Vraagt gratis prospectus. titie van de K.N.B.B. afdeling Haarlem gespeeld werden, zijn: Afd. A: Duvelshoek - Suisse 6—0, Haarlem Noord - S.V.V. 42, Excelsior - Kruispunt 42, Suisse 2 - O.V.S. 4—2. Afd. C 1; Brinkmann - Scheiwijck 44, S.V.V. 2 - Irene 44, Parkzicht - Insulinde 44, T.G.P. - Duvelshoek 2 2—6. Afd. C II: Groenendaal - O.V.S. 2 26, Entre Nous - Hof van Holland 62, Insulinde 2 - Suisse 3 44, Kenne- merland - A.D.O. 80. Afd. D 1: S.V.V. 3 - Haarlem Noord 2 44, Suisse 4 - Duvelshoek 3 44, Irene 2 - Scheiwijck 2 80, Kennemerland - Het Noorden 80. Afd. D II: A.D.O. 2 - O.V.S. 3 2—6, De Vaart - A.D.O. 3 35, Het Noorden 2 - Suisse 5 62. Afd. E 1: A.D.O. 4 - T.O.P. 2 5—3, Suisse 6 - De Vaart 2 35. Afd. E II: Insulinde 3 - A.D.O. 6 6—2, A.D.O. 7 - Parkzicht 2 80. HAARLEM, 4 dec. Het is van de Haarlemse wielerclub De Kampioen een vaste en goede gewoonte geworden om elk jaar aan het meest verdienstelijke clublid de „Wout Hoolboom"-beker toe te kennen. Voor 1961 is de keus geval len op het wedstrijdcommissielid Joop Rooyers. Hij heeft in het voorbije sei zoen nagenoeg geen clubwedstrijd over geslagen en was onder de meest slech te weersomstandigheden present om zijn taak te verrichten. Sinds de beker in 1951 voor het eerst werd toegekend, is hij achtereenvolgens in het bezit geweest van de heren: Ger- rit Voorting, J. v. d. Domhof, J. En gel, Joh. Stoop (tweemaal), J. Oost- wal, F. v. d. Enden, W. Metz en Jan Rooseboom de Vries. HAARLEM, 4 dec. Met deelname van DWR DWT (winnaar van verleden jAar) Haarlem, HPC, HVGB en VZV wordt zaterdagavond in het Sportfond- senbad het jaarlijks waterpolotoernooi van De Waterratten om de D.E. van Leersum wisselprjjs gehouden. Om acht uur wordt met de afwerking van het pro- gramma begonnen en wordt er volgens de oude regels gespeeld. (Van onze paardesport-medewerker) HILVERSUM, 4 dec. Van de weder om tien koersen wanneer zal het pro gramma eens beperkt worden viel er zondag geen bepaald hoofdnummer aan te wijzen. Hoewel het voor de leerling-pikeurs wel heel belangrijk was, wie van hen het kam pioenschap alsmede de hieraan verbonden twee ereprijzen zou toevallen. Een sterk bezet veld van veertien paarden presen teerden zich voor de linten. Na een goede start legden Xenocraat, gevolgd door Vic tor Hollandia en Troubadour, een hoog tempo voor, waardoor een langgerekt veld ontstond. Uranle sloot de rij. Qui Suit haalde veel van zijn voorgift in, doch kon niet verder dan de zesde plaats komen. Xenocraat, gereden door de jeugdige M. Bouwhuis, kon niet worden belopen. Xissy Norton verwees Upper Ten en Victor Hol landia resp. naar de derde en vierde plaats. De uitslagen waren: Speculaasprijs: 2040 m. 15 d-seln. 1. Zorro d'Aster (Ho£) 1.31.9, 4.60, 2.—; 2. Zenith Williams 3.— C 6.90. Koppel 5.50; 3. Zeioma Speucer, 4.30. St. Nicolaasprijs I: 2400 m. 9 deeln. 1. Zalketis van E. (J. S. v. Leeuven) 1.29, 5.30; 2. Zsa Zsa du Commerce 1.50, C 4,70. Koppel 5.90; 3. Zusaumi van Gonny 2.50. Zwarte Pletprijs I: 2000 m. 16 deeln. 1. Yell (Koppejan) 1.27.5; 6.40, 2.10; 2. Yel- lowthroat S. 3.70 C 12.30. Koppel 6.30; 3. Y. Saint Parisien 2.40. Schimmelprijs I: 2000 m. 12 deeln. 1. Winifred Hollandia (Zeeman) 1.27.2; 5.30, 2.50; 2. Ylite Rose 1.50, C 6.—. Koppel 7.70; 3. Xerophyl 4. Stoombootprijs: 1610 m. 8 deeln. 1. Sunny Williams (Heskes) 1.24.9, 2.10. 1.20; 2. Uranus 1.30, C 5.70, Koppel 6.70; 3. Umber 1.30. Kampioensprijs leerling-pikeurs 24.00 m. 14 deelnem. 1. Xenocraat (M. Bouwhuis) 1 26.5,2; 1.70; 2. Xissy Norton 2.80. C 9.40, Koppel 3.90; 3. Upper Ten 3.30; 4. Victor Hollandia. Pepernotenprijs: 2000 m., 12 deel.n. Vink S (Wagenaar jr.) 1.26.2; 3.50, 1.30 2. Yas- mine 1.40, C 4.60, Kappel 4.70; 3. Whip Bird van Permit 1.80. Zwarte Pietprijs II: 2000 m. 13 deeln. 1. Xeres (P. J. de Bruin) 1.26.3; 5.60, 1.60; 2. Xanthia S. 1.80, C 7.60, Koppel 5.20; 3. Yemen 1.40. Schimmelprijs II: 2000 m., 10 deeln. 1. Unita Zora (Wagenaar jr.) 1.26.9; 6.30 ,1.50; 2. Xelinotte 1.50, C 4.10, Koppel 16.60; 3. Ynno Con Dios 2.10. Boterletterprijs: 2400 m. 9 deeln.: 1. Xave- ro (v. Dooyeweerd) .26.7; 5.90, 1.20; 2. Vis- uil S 1.60, C 5.50, Koppel 9.70; 3. Walter Mitty 1.20. Toto-omzet 191.228,50, plaats, waardoor BDHC 3 en HDM 2 ook groot gevaar gaan lopen. BDHC 5 verloor van Terriers met 02. Een normale uitslag welke geen verande ring brengt in de laatste plaats welke BDCH 5 in de 3e klasse inneemt. Alle districtswedstrijden werden afgelast. De bekerwedstrijden zullen verder doorgang vinden zonder Ever Swift. Het bezoekende herenteam van HDS rekende met de bruinhemden waaronder 4 invallers maar liefst met 210 af. BMHC 7 heetf nog wel kansen op de Treslingbeker. Het won met 10 van HHYC 5. De derde ronde voor de Am sterdambeker (dames) geeft maar één gespeelde wedstrijd aan: Kraaien 2 - Strawberries 2 (07). Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 BLOEMENDAAL, 4 dec Een ten toonstelling van werken van de beken de Limburgse glazenier Joep Nicolas in Bloemendaal verschaft reden genoeg om een grote belangstelling bij de ope ning te verwachten Het feit dat God fried Bomans, nog maar sinds kort Bloemendaler, de tentoonstelling open de was er wellicht mede oorzaak van, dat een bijzonder groot aantal mensen zaterdagmiddag in „Bloemenheuvel" de opening heeft bijgewoond. Ofschoon de heer Bomans voorgaf aanzienlijk min der' van kunst te weten dan een zijner toehoorders, gaf hij een kernachtige schets van het werk en de persoon van de exposerende kunstenaars. De gesluier de lichtval en het koekplankachtige van de decembermaand roepen een stem ming op, waarbij ik mi) zeer wel ge voel, aldus de heer Bomans, maar hoe zeer is dit alles in tegenspoed met de ju- bilante en barokke aard van Joep Nico las. Deze is een verdwaalde Jeroen Bosch met een sterke Lek naar Rabelais en met lugubere tendenzen als van Edgar Al lan Poe, dit alles vermengd met een Franse esprit. De critici weten met de ze veelsoortigheid geen raad. Zij rubri ceren hem naar één facet, zoals men mij een „humorist" noemt. Het is de behoefte van de mensen om iemand op te prikken als een vlinder (to pin him down en er dan mee klaar te zijn. Nicolas is in zijn werk een emigrant van het ene genre naar het andere; hij is een duivelskunstenaar Bij de bijzonderheden uit de levens loop van Nicolas vermeldde de heer Bomans diens moeizame bezigheid met het oude ambacht, zijn weigering om op het recept van de middeleeuwen te werken en zijn ontkenning van het al leenrecht der kerken om met gebrand schilderd glas versierd te worden. Ge lukkig is Nicolas na een verblijf van bijna twintig jaar in Amerika weer naar Nederland teruggekeerd. Daar, in Amerika, vroeg iemand eens aan hem, een muurschildering te maken op het thema „een haan is het meest potent in zijn eigen kippenhok". Aansluitend bij dat motto wenste de spreker aan Nicolas nog een enorme produktiviteit toe in Nederland. Mevrouw Nicolas ontving bloemen na mens het gemeentebestuur uit handen van de gemeentesecretaris, de heer G. J. van Eek, die als voorzitter van de tentoonstellingscommissie-Bloe- menheuvel een inleidend woord had ge sproken. Bij de aanwezigen waren o.m. burgemeester Peereboom Voller en de dichter A. Roland Holst. HAARLEM, 4 dec. Zaterdagmid dag is aan de voet van de Slaperdijk ter hoogte van de IJsclub „Nava Zem- bla" een personenwagen onbeheerd aan getroffen. De auto was blijkbaar van de dijk afgegleden en had in zijn vaart het hek naast de weg over een lengte van tien meter vernield. Een 40-jarige elek tricien, die 's morgens aangifte had ge daan van de vermissing van zijn auto, die hij voor de deur van zijn woning geparkeerd had, bleek de eigenaar te zijn. De wagen was aan de rechterzijde zwaar beschadigd. Van de dader is nog geen spoor gevonden. HEEMSTEDE, 4 dec. Zaterdag morgen omstreeks vijf uur werd een 68- jarige manufacturier, die een winkel drijft in de Jan van Goyenstraat, wak ker. Hij rook brandlucht en merkte bij onderzoek, dat er brand was beneden in de gang. Tengevolge van de rook ontwikkeling kon de man niet meer naar beneden. Hij maakte zijn vrouw wakker en sloeg alarm. Hjj had reeds kleren naar buiten gegooid, toen via het achterbalkon hulp van de buren kwam. De vrouw van de winkelier bleek een shock opgelopen te hebben en in bewusteloze toestand te zijn geraakt. Langs het balkon werd zij naar buiten gebracht. Opname in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem bleek noodzakelijk. De Heemsteedse brandweer was uit gerukt en kon de brand waarvan de oorzaak nog niet bekend is, spoedig blussen. De schade was vrij aanzienlijk. HEEMSTEDE, 4 dec. Een 70-jarige dame uit het rusthuis Kennemeroord stak zondagavond omstreeks zeven uur de Bronsteeweg over, achter een bus om, die bij een halte stond. Zij werd toen aangereden door een personenauto. Ernstig gewond zij liep een bekken-, pols- en onderbeenfractuur op moest zij naar het Elisabeths Gasthuis te Haarlem worden overgebracht. ZAND VOORT, 4 dec. Het onderwij zers-Sint Nicolaascomité heeft de Zand- voortse schooljeugd een goed geslaagd Sinterklaasfeest bezorgd. Hoogtepunt hiervoor was de opvoering van een to neelspel. waaraan door onderwijzers en onderwijzeressen van de openbare en bijzondere scholen werd meegewerkt. Viermaal was de grote zaal van „Mo- nopole" tot de laatste plaats bezet met een enthousiaste kinderschaar, die met grote aandacht de lotgevallen van Ko ning Termotijn volgde. Na tal van ko mische verwikkelingen raakte de koning tenslotte zijn eksterogen kwijt en toen keerde het geluk weer terug in de hof houding van de vorst, die tengevolge van de pijn van zijn eksterogen voor zijn om geving ongenietbaar was. Onder leiding van regisseur Dröse wis ten de leerkrachten amateurtoneel van uitstekende kwaliteit te bereiken. Ver schillende sublieme momenten deden zich voor, zoals bijvoorbeeld toen aan het slot van het stuk minister Marcoroni de stoute schoenen aantrok en freule van Hak tot Tak ten huwelijk vroeg. De laatste voorstelling werd door talrijke genodigden bijgewoond. O.a. door me vrouw van Fenema (de burgemeester was verhinderd) en de wethouders Ta- tes en Kerkman met hun dames. HAARLEM, 4 dec In verhand met de nachtelijke beroving in de Jaco- bijnestraat zijn een 20-jarige lichtma troos uit Haarlem en een 16-jarige leer ling-kapper. eveneens uit Haarlem, aan gehouden Zij bekken iets te maken te hebben met de geweldpleging, maar beweren niets te weten van de diefstal. De lichtmatroos bleek een sigaretten aansteker op zak te hebben, die ver moedelijk het eigendom is van de be roofde. Beiden zijn ingesloten. HAARLEM, 4 dec. Zondagavond omstreeks negen uur is brand uitgebro ken in een pakhuis aan de Raaks, op het zogenaamde „Nieuwe Landje". Het pakhuis, een onbewoonbaar ver klaarde woning, brandde geheel uit. Volgens de huurder, een 62-jarige koop man, had de inboedel, bestaande uit gereedschappen, motoren en een han delsvoorraad bloemen en planten, een waarde van 2000,-. De oorzaak van de brand is onbekend. De huurder is niet verzekerd. AMSTERDAM, 4 dec. De beurs is de nieuwe week over het algemeen op een iets hoger niveau begonnen. Aan delen Kon. Petroleum vormden echter een uitzondering. Na de forse stijging, welke dit fonds vorige week heeft on dergaan, is vrijdag in WaUstreet een kleine reactie ingetreden en in aanslui ting daarop noteerde ook het Damrak lager. De openingskoers kwam op ƒ119,40, d.i. ƒ1 onder de slotprijs van vrijdag. Unilever lag vast in de markt. Dit fonds was voor Amerikaanse reke ning gevraagd en verder viel ook voor Philips enige buitenlandse kooplust waar te nemen. Met een koers van 931 no teerde Unilever 15 pnt. boven het ni veau van eind vorige week, terwijl Philips 6 pnt. beter was op 986. Hoog ovens waren goed prijshoudend en AKU was nauwelijks prijshoudend. Scheep vaartaandelen waren in doorsnee een puntje hoger. Op de staatsfondsenmarkt noteerde de staffellening iets lager. Het communiqué van de Ned.-Amerikaanse Fittingfabriek omtrent de gang van za ken bij dit bedrijf in het lopende jaar heeft wel tot royering van een aantal lopende verkooporders geleid, maar dit nam niet weg, dat de adviesprijs ad ca. 110 pet., welke begin beurs werd ge noemd. 10 pnt. onder de vorige gedane koers bleef. Vong M Ned. 1960 1 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 .-s.N.G Wun.Bouwie Ned Handel Mij. Ceri Amsterdam Rubber d.VA. VK.U. tierkeJ Patent ^alvé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mttller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez. Unilever W ilton-Feyenoord BiUiton 2e Dordtsche Petr Kon. Petroleum 50 rioll Amerika Lijn Java Ch Fi.. K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mil KJJ1 Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd. uea.Scheepvaart Unie [nterunie Robeco (Jnitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven 57 Rentespaarbrieven os 2(6 Amsterdam '56 2(6 Amsterdam 56 II 2(6 A'dam '56 m 2(6 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb Heyn KI obl 100% 101H 83(6 108(6 230 125(4 383(6 272 891 143.21' 434 730 340(i 763 520 560(4 980(4 916(4 289 493 565 120.40 149(2 150 61.50 191 155 162 160(6 332 147 153 238.50 253 507 143 82 89(6 89(6 98(6 124(6 opening 4/lï 100(6 89A 83(6 110(4 382(6 764 984(4 930 119.50 151 192(6 162(6 160'/, 148 154(6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3