Geesink wereldkampioen laatste wedstrijd ■111 in zijn als judoka Basis gelegd bij training in Tokio Anton Geesink: Piet van de Pol: 28e kader-titel Scholte vooral met moyenne duidelijk de mindere Monoloog van Het en Surprise-avond op het televisie-scherm in de sport „groot" geworden Volleybalploeg goed op dreef DRAADLOOS CONTACT AMVJ klopt zijn rivaal NedLlovd fagina JAPANSE HEGEMONIE - SINDS 1882 - DOORBROKEN Boemerang DES en doen geen gooi naar Europese beker De nachtvergadering omroeppersoneel in de Expohal SPINWIEL ✓VRIJMOED T afeltenniscompetitie Voorlopig is Smash nog dé concurrent Vanavond Wij kijken naar MAANDAG DECEMBER 1961 PARIJS, 4 december Het ongelooflijke in de judosport is gebeurd. Anton Geesink, de zeven- entwintigjarige judoka uit Utrecht is als eerste niet-Japanner wereld kampioen geworden. Even na het middernachtelijk uur van zaterdag op zondag brak een enorm tumult los in het Pierre de Coubertin- stadion. Geesink versloeg in de achtste minuut van de finale de Japanner Koji Sone met een houdgreep. Niet alleen een respec tabele schare Nederlandse suppor ters, maar ook enkele duizenden Parijzenaars snelden van hun plaatsen en jubelden rond Geesink. Enkele uren later kwamen de eerste reacties op dit even onver wachte als sensationele slot van het toernooi. Anton Geesink, nog steeds dolgelukkig uiteraard, kon digde aan, dat zijn befaamdste wedstrijd als judoka tevens zijn laatste was geweest. „Ik heb de top bereikt, verder is er niets". En uit het nog steeds diep verslagen, zwijgend en weggetrokken bijeen- zittende Japanse kamp kwam één man die zijn bewondering voor Geesinks prestatie toonde. Kyuzo Mifune, een tiende dan, expert bij uitnemendheid verklaarde: „Neem een voorbeeld aan Geesink. Hij heeft een geslaagde aanval ge daan op de zelfvoldane geest van de huidige Japanse judo-genera tie". Europese steun Zware weg Uitgeschakeld Geen rappels De Kleine tweede 16-2? ittHiiiiiiiiiiiimmitiiiimimiHiiiiiiiiiMHiiiHimiiiiiiiimiiii' (Van onze sportcorrespondent UTRECHT, 4 december Het is de kolossale man van bijna twee meter gelukt de Japanners te vellen. Dit lijkt voor een kolos een handomdraai. Niet zo in de judosport. Anton heeft ons meerdere malen ver teld, dat hij onmeetbaar ontzag koes terde voor de judoka's in het land van de rijzende zon, dat hij zelf eens be zocht. Daar, in het geheel gemoderni seerde bloemenland, dat na de oorlog een stormachtige ontwikkeling mee maakte, worden de jongetjes gebo ren met een vechtersinstinct. Het lijkt wel, of al die borelingen in hun pri mitieve bewegingen reeds de beginse len van de judogrepen willen demon streren. Het leek er aanvankelijk niet op, dat Anton Geesink op wereldniveau zou komen. Hij was een eenvoudige jongen, vroeg wijs en intelligent. Hij had geen diploma's maar wel een on buigzame wil om iets te bereiken. De sport opende perspectieven. In judo zag hij ze. Lange tijd werd hij in de populaire wijk „het jochie" genoemd, ook nog toen hij landskampioen werd. Geesink verdiende toen zijn brood in de bouwvakken. Maar in de schafftijd leerde hij vreemde talen. Klassiek is de foto, waarop hij zijn kuch verwerkt, tegelijk luisterend naar het hokus poe us op de grammo foonplaat. Geesink wilde per se Ja pans leren. Anton geloofde in zijn successen, plechtiger gezegd: in zijn missie. Hij ontworstelde zich geleidelijk aan het millieu, dat hem zo weinig levens kansen bood en wierp zich geheel op het fascinerende rijk van de sport. Zijn ster bleef rijzen. Anton verhuisde naar een geriefelijke flat en ging zich veel ontzeggen. Hij, die zo graag doceerde, nam zelf lessen in alles en nog wat. Het resultaat van die moei zame arbeid werpt rijpe vruchten af. Anton is een belangrijk ingezetene van Utrecht geworden. Maar wat bleef. zijn eenvoud. Nog zeggen de jongetjes „Anton", als ze hem op een sportfiets door Utrecht zien toeren. Maar als de boeren hem door het Sticht zien draven, nemen ze even het zwarte petje af. En vraagt men naar het geheim van zijn techniek en weergloze tactiek, dan zegt hij be scheiden: Kijk, hier zit het. Dat .hier" betekent dan het kleine plekje achter zijn stevige schedel, waar de spieren worden gecommandeerd en waar precies het moment wordt uitgekiend, waarop de slag moet worden gesla gen. Straks wordt Anton gehuldigd. De Utrechtse burgemeester, een van zijn bewonderaers. zal wel iets fraais in petto hebben. Voor hem is het geen moeilijke taak. Hij kan de woorden herhalen, die hij een paar jaar geleden bij een van de ontelbare huldigingen sprak: Anton, we hopen dat je dezelfde eenvoudige jongen zult blijven. Natuurlijk, Anton Geesink, vijfde dan, 1.98 meter lang, 110 kg. wegend, heeft niet gedacht, dat hjj dit toernooi in de Franse hoofdstad zou afsluiten met een overwinning, die een einde zou maken eaan een sinds 1882 heersende Japanse suprematie. Hij was echter wel boorde vol zelfvertrouwen, op grond van erva ringen, opgedaan tijdens zijn bezoeken aan Japan. „Ik ben twee maal in To kio geweest, maar dat was tijdens kampioenschappen. Dit jaar heb ik er twee maanden getraind en toen zijn mij de schellen van de ogen gevallen. De Japanse judoka's, waar wij in Europa zo tegenop zien hebben een geweldige techniek, maar hun lichamelijke condi tie is matig. Daarom heb ik op het fysieke getraind, dat de stukken er af vlogen. Toen ze zo zelfverzekerd op de mat kwamen of het behalen van de wereldtitel een sinecure was, wist ik, dat ik ze kon hebben. De training in Tokio gaf de doorslag, zij had mijn zelfvertrouwen gesterkt. De stilte in het Parjjse stadion was bona tastbaar, toen zaterdag de finale een aanvang nam. Met ingehouden adem keek alles wat Europees was naar de grootste van de twee in witte kimono's geklede figuren: Anton Gee sink. Hij moest het opnemen tegen Ko ji Sone, zesde dan, 34 jaar, 1.80 meter, 96 kg. Sone wist dat, wilde hij zegevie ren, het snel moest gebeuren. Direct na de begroeting probeerde hij dan ook met een o-soto-gari (eerste beenworp) een beslissing te forceren. Het gelukte niet. Geesink, praOhtig geconcentreerd, greep zijn kans en nam de uit balans zijnde Sone in een uehi-mata (tiende heupworp), die echter tot tweemaal toe werd geblokkeerd. Steeds heviger wer den de aanvallen, maar Sone kon door zijn grote routine staande blijven. In de zevende minuut gebeurde, waarop iedereen in alle stilte gehoopt had. Met een keiharde derde been worp ging Sone naar de mat, draaide zich m de val om en Kwam op zijn borst terecht. Geesink plofte met zijn fehele gewicht op de Japanner neer, raaide hem op zijn rug en in een houdgreep, zodanig dat Sone geen vin meer kon verroeren. Een tumult brak los. Als één man rees het publiek overeind, vijf.tien.vijf tien.twintig seconden, gong. De beslissing was ge vallen. De weg naar de eindstrijd is voor Geesink moeilijk geweest. Alleen in de eerste drie ronden stuitte hij niet op al te grote tegenstand. Eerst versloeg hij de Indonesiër Sudgogo, die* slechts ne gen seconden op de mat stond, daarna de Fransman Michel Bourgoin, die al les deed wat in zijn vermogen lag, tweemaal uit een niet volmaakte houd greep raakte, maar na twee minuten en twintig seconden via een beenworp werd uitgeschakeld en als derde tegen stander trof Geesink de Joegoslaaf Dmitar, die na tien seconden met de mat kennis maakte. Maar toen kwam het. In de kwartfi nale ontmoette Geesink de Japanse kampioen van I960 en 1961, Akio Da- minaga, de man, die vierentwintig uur voor de kampioenschappen, volgens een welberaamd plan, als vervanger van zijn landgenoot Shigematsu was aange wezen. Als Geesink nu zou winnen was de titel binnen zijn bereik. Zes minuetn lang heeft Geesink alles gegeven. Zes minuten, waarin hij steeds maar aan viel en Kaminaga tweemaal met goede beenworpen buiten de mat zond. Voor iedereen stond de overwinning vast. Maar zouden de Franse juryleden te midden van hun grote Japanse colle ga's het aandurven om Geesink tot overwinnaar te verklaren? Zjj deden het onder ovationeel applaus unaniem. Het tweede obstakel was de veel klei- (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 4 dec. De kans dat het Nederlandse volleybalteam van avond de finale van de West Europa beker voor nationale volleybalteams zal bereiken is bijzonder groot. Deze voorspelling steunt op de resultaten die het Nederlands team dit weekeinde in het Brusselse Palais du Midi behaalde, de. In deze voortreffelijk geoutilleerde sporthal voltrok zich dit weekeinde de strijd in poule A van deze beker, waar uit een van de finalisten te voorschijn moet komen. De andere finalist zal wor den opgeleverd door poule B. die dit weekeinde in Lissabon is gespeeld en waaraan door Frankrijk. Italië, Portugal en Marokko werd deelgenomen. Vanavond speelt het Nederlandse team zijn laat ste wedstrijd voor poule A tegen de eveneens nog ongeslagen Belgen. De manier waarop het oranjeteam zijn triomfen over West-Duitsland en Lu xemburg opbouwde was aanmerkelijk indrukwekkender dan de wijze waarop België over dezelfde tegenstanders ze gevierde. Vooral zaterdag tegen West-Duitsiand speelde het Nederlandse team sterk. Ir> de eerste set kwamen de Duitse ver- dedigingsblokken steeds te iaat om de Nederlandse smahes te stuiten: 15-1. In de tweede set gaven de West-Duitsers iets beter partij. Van Zweeden had zich enkele wissels gepermitteerd, waardoor Duitsland een voorsprong van 3-0 kon nemen. Verder kwamen de Duitsers echter niet. In de derde set schonk coach Van Zweeden zijn vertrouwen aan Van Eyck en Koole in plaats van zijn uitblinkers Goedhals en Groenhuy- zen. Het maakte hem even bezorgd want pas b;j 13-13 had Nederland, na dat inmiddels Van EyN< en Groenhuv- zen weer waren vervangen, pas con tact met zijn tegenstanders: 2-3, 2-7, 3-9, 4-9. 9-11, 10-12. 11-13, 13-13, waar na Nederland nog voldoende sprint kracht had overgehouden om met 15-13 te finishen. nere, maar aalvlugge Hitoshi Koga, die alles op de aanval zette, daardoor kon worden verrast door tegenaanvallen en na één minuut dertig seconden met een machtige uchi-mata (tiende heupworp) door de lucht vloog. De Eindhovenaar Hein Essink werd in de eerste ronde zoals verwacht uit geschakeld door Koga, die de aanvallen van de Nederlander beheerst afsloeg en met een vijfde beenworp, na, 83 secon den ingezet, onze landgenoot de pas af sneed. Jan van Ierland, die er bijzonder vee) zin in had, nam zijn eerste tegenstander, de Oostenrijker Paul Kunisch, in re cord-tijd: acht seconden. Daarna ver sloeg Van Ierland de Brit Arthur Pe- therbridge met een achtste sutumi, een opofferingsworp, waarmee de aanvaller eerst naar de mat gaat en zijn tegen stander in zfln vlucht zodanig draait, dat deze als een blok op zijn rug te recht komt. Tegen de Koreaan Kim-i- Tai kreeg Van Ierland, hoe aanvallend hij ook streed, geen kans. De Europese judoka's hebben zondag bewezen ook gezamenlijk tot een bijzon dere prestatie te kunnen komen. De Europese formatie boekte twee over winningen in de teamwedstrijden. Met 35-25 punten zegevierde de ploeg met o.a. Essink en Van Ierland over de Aziaten, die o.a. de sterke Japanners Yamagashi en Shigematsu hadden op gesteld. Daarna werd Amerika met 37- 17 verslagen. Anton Geesink (rechts) op de mat met de Japanner Koji Sone in de beslissende wedstrijd voor het wereldkampioenschap. (Van onze speciale verslaggever) NIJMEGEN, 4 dec. De ouverture van het biljartseizoen, het eerste natio nale kampioenschap, en wel in het an ker-kader 47/2, heeft een resultaat op geleverd met bedenkelijke kanten. Want hoe bijzonder aangenaam het ook is voor Piet van de Pol, dat hij op 53- jarige leeftijd zijn 28e titel in de wacht kon slepen, de elfde in het 47/2, het valt te betreuren, dat de jeugd niet zo maar een stel jongeren, dat bij voor baat terugdeinst bij de gedachte aan Van de Pol, neen, een met veel talen ten uitgeruste groep, duidelijk heeft ge faald. Scholte, Wijnen en De Kleine, de laatste in mindere mate, hebben jam mer genoeg niet de indruk kunnen be vestigen, dat Piet van de Pol met een gerust hart de biljartsport vaarwel kon zeggen. Sterker nog: zonder de Rotter damse „professor" van het groene la ken, zou de uitslag van dit kampioen schap in de ere-klasse door het buiten land met een medelijdend gebaar zijn afgedaan. De algemene gemiddelden, die hier werden genoteerd, zouden ac ceptabel geweest zijn voor het 71/2, niet voor het kaderspel, dat de specialisten als een a.b.c. plegen op te vatten. De gunstige uitzondering vormde Piet van de Pol. Hij speelde in deze vierdaag se slijtageslag niet onfortuinlijk, won vrijdag o.a. een partij tegen Van Njj- natten door een ongelooflijk „zwijntje" en had tegen De Kleine zaterdagavond geen reserve over om ongeslagen te blijven. Maar hjj speelde in al zijn duels het kaderspel volgens de ongeschreven wetten, met uitgebalanceerde „plaat singen" en voortdurend attent op de driehoekspositie. Piet van de Pol rappe leerde niet, gelijk men van hem gewend is. Hjj schuwde zelfs de geamortiseerde trekstoot over de 47 centimeter. Dit was geen onmacht, maar een kwestie van briljante taktiek. Goed rappeleren bleek namelijk bij na onmogelijk met de ballen, die door tocht en andere oorzaken de neiging vertoonden juist bij een ragfijn stootje uit de koers te vallen. De grote ver dienste van Piet van de Pol schooi in dit aanpassingsvermogen, dit omgooien van het stuur, met een gemak, alsof er geen kampioenschap op het spel stond. Wij nemen aan, dat de nukken van het ivoor Henk Scholte te veel parten hebben gespeeld, zoveel, dat hij met een voor hem triest gemiddelde van 26.14 aan de finish is gekomen. In dit verband her inneren wij ons het Europese kampioen schap 71/2, het vorig jaar in Thionville. Ook toen vertoonden de ballen zonder linge neigingen, ook toen bleef de Eind hovenaar ver beneden zijn kunnen. Het idee niet te kunnen spelen en te winnen met matig tot slecht materiaal heeft Scholte in Nijmegen voordurend ach tervolgd. Tot en met de finale met Van de Pol, hoewel er geen sprake van was, dat de Rotterdammer rechtstreeks op de zege en daarmee op de uitzending naar het wereldkampioenschap in Düs- seldorf afstevende. Integendeel, de Rot terdammer lag na de zesde beurt in geslagen positie. Het enerverende ge- PIET VAN DE POL ...weer kampioen... vecht duurde echter nog net lang ge noeg om hem de kans te geven de 400 het eerst te bereiken. Scholte, die dus had voorgestaan (375-304), maakte in de beslissende drie beurten geen enkele carambole meer. Een „narrow escape" ongetwijfeld voor Van de Pol. Sprekender was ech ter het algemeen gemiddelde van de grootmeester: 34.37. Dat Scholte hierbij niet minder dan acht volle punten ach terbleef, zegt aanzienlijk meer dan een verschil van twee matchpunten. Wat bovendien in het voordeel sprak van de kampioen waren de hoogste series: voor Van de Pol 271, voor Scholte 160. Daaruit valt weer te concluderen, dat de nationale records, die Van de Pol in 1958 in Gent voor zich reserveerde 400 serie en particulier gemiddelde voorlopig niet geëvenaard zullen wor den. Dat Henk Scholte zelfs de tweede plaats verspeelde aan Henk de Kleine, mag men beschouwen als een gril van het lot, hoewel de Kampenaar er fel voor heeft gestreden en ook langzamer hand wel een succesje verdiende. Zijn kwaliteit als kaderspeler zakt echter in het niet bij die van Scholte. De Kleine behaalde de positie vlak achter Van de Pol door Wijnen in de slotmiddag te verslaan in 19 beurten. Voor Wijnen be tekende dit het besluit van een reeks ontgoochelingen en misschien zelfs een definitief verdwijnen uit de biljarttop. De Nijmegenaar schoot twee jaar gele den als een meteoor omhoog, verover de in een roes alle kadertitels, lapte de superieure spelopvatting van Piet van de Pol aan zijn laars en scheen onbe twist diens opvolger. Schijn bedriegt. Op de triomf is de terugslag gekomen. Het vorig jaar al wat vaag, nu zeer duidelijk. Het spel van Wijnen miste elk overleg, miste ook de brille, die het vroeger ken merkte, de onnavolgbare soepelheid bij het herstellen van fouten en de enorme scoringsdrift. Hjj had geen geloof in eigen kracht, wat onder meer bleek in de belangrijke partij tegen Van de Pol zaterdagmiddag. De Nijmegenaar ging ten onder met een totaal van... 82. De overige deelnemers aan dit toer nooi, dat meer allure had gekregen met de aanwezigheid van Kees de Ruyter en Van Oosterhout, stelden niet teleur. Van Leur en Van Njjnat- ten, de beide Brabanders, weerden zich met elan en kwamen enkele ma len tot verrassend zuiver gecarambo- leer op de lijnen. Bij een meer inten sieve training kunnen hun prestaties nog beter worden. Vultink en Beek man hielden zich boven de degrada tie-grens, maar niet zonder moeite. Voor de Aaltenaar Vultink weinig hoopvol, want langzamerhand begint het wei duidelijk te worden, dat hij zich nimmer bjj de beste spelers van ons land zal voegen. De uitslagen van de slotpartijen wa- ren: Wijnen 209 19 75 11.— De Kleine 400 19 100 21.05 Vai. de Pol 400 9 151 44.44 Scholte 375 9 160 41.66 De eindstand luidt: Van de Pol 12 2784 81 271 34.37 De Kleine 12 2569 116 141 22.14 Scholte 10 2614 100 160 26.14 Wijnen 9 2291 110 133 20.82 Van Leur 7 2219 110 128 20.17 Van Nijnatten 4 2460 122 170 20.16 Vultink 2 2108 115 121 18.33 Beekman 0 2116 112 126 18.89 Toernooi-gemiddelde: 22.12. DEN HAAG, 4 dec. De Nederland se clubkampioenen volleybal DES Voor burg bij de heren en Boemerang Am sterdam bij de dames zullen niet uit komen in de Europese bekerstrijd voor landskampioenen. DES lootte twee jaar geleden bjizon- def ongunstig de club moest zich terugtrekken omdat de financiën een reis naar Moskou niet toelieten en wil nu een dergelijk echec voorkomen. Boemerang had wel interesse, maar kreeg pas beschikking over bepaalde formulieren, toen de inschrijvingster mijn reeds was verstreken. (Van onze radio- en t.v. redactie) HILVERSUM, 4 dec. In onze be richtgeving in de editie van zaterdag over de in de nacht van vrijdag op za terdag gehouden vergadering van het radio- en televisiepersoneel in de Expo hal, is een technisch begrijpelijke, maar niettemin storende fout geslopen. De zin: „Deze uitlating was voor een deel der aanwezigen in de hal aanleiding om de bijeenkomst onder protest te ver laten", moest luiden: „Het laatste was voor één der aanwezigen in de ha! aan leiding om de bijeenkomst onder pro test te verlaten". Met „het laatste" werd het slot van de daaraan voorafgaande zin bedoeld, namelijk dat vertegenwoor digers van de vakbonden aanwezig wa ren. Het betrof derhalve één der aan wezigen, die niet protesteerde tegen de opmerkingen van de voorzitter der bij eenkomst, de heer B. Steggerda, maar tegen de aanwezigheid van vakbonds bestuurders. De heer Steggerda moest toen zijn zienswijze over wat eventueel zou kunnen gebeuren, wanneer op 1 ja nuari 1962 geen verantwoorde regeling der salarissen zou zijn afgekomen, nog ten beste geven. Simon van Collem had ditmaal aan dacht besteed aan één figuur: Fernandel. En er kwam via op zichzelf niet zo erg belangrijke interviewtjes en fragmenten uit oude films en uit de nieuwste „Don Camillo" toch wel een aardig portret van de joyeuze man tot stand. In „Samen uit en samen thuis", een schakelprogramma tussen Bussum en Brussel had de V.P.R.O. leut en ernst door elkaar gemengd. Van de eerste categorie beviel een door bijzonder- geestige tekeningen ondersteunde tekst van Annie M. G. Schmidt ons het meest, van de laatste natuurlijk de door Ank van de Moer zeer indringend voorge dragen monoloog van Strindberg. Dit staal van exquise toneelspelkunst had overigens naar onze smaak, wel een ietwat betere „omgeving" kunnen heb ben. Magda Janssens en Paul d. Velde sukkelden met een ietwat gefor ceerde verbindende tekst. Tot slot van de zaterdagavond was er dan de Eurovisie-uitzending uit ^arijs van de judo-kampioenschappen. Men zag in een voortreffelijke reportage Anton Geesink twee Japanners vloeren; men had het hem ook graag de derde zien doen. Maar zover kwam het helaas niet; de reportage werd afgebroken. Menigeen zal zich afgevraagd hebben of het nu niet mogelijk was geweest om de uitzending een half uurtje te rekken. Terecht. De V.A.R.A. bracht zondagavond oor spronkelijk televisie-toneel. „Het eiland", een eenakter van Carrie Rens, die daar mee debuteerde. En dat laatste ver ontschuldigt dan misschien wel wat. Niet dat het spel naar de vorm gemeten zo slecht in elkaar stak - wat dat betreft was het spel zelfs „veelbelovend" - maar de inhoud was daaraan niet helemaal adequaat. Het verhaal van de weduwe lerares, die verliefd wortlt op een aan zienlijk jongere leerling was namelijk gedoopt in een sentimentaliteit van een nogal bedenkelijke soort; die van de „dames-romans" namelijk. In feite De heer Carel van Laar uit Leiden, va* het bureau Industriële vormgeviMh heeft in het zaterdagmiddagprogramroa van de V.P.R.O. „Omnibus" een demofi* stratie gegeven van het maken van P* guren van marsepein. ging het allemaal in de sfeer van: „Loei stormde de trap af, schudde haar blon de krullen en riep: dag Moes!" maar dan in het serieuze. IJda Andrea ca vooral Jules Hamel speelden overigens voortreffelijk en deden daarmee het stuk meer eer aan dan het verdiende- H. Hn. Het programma „De oude Draaidoos" was zaterdagavond gewijd aan de bekei'df Franse filmspeler Fernandel. Hier ziet men de held van o.a. de „Don Camillo films met Simon van Collem. HILVERSUM, 4 dec. Blijkbaar om dat het surprise-avond is en de belang stelling van de kijkers dus wel naar andere dingen zal uitgaan, zendt de Advertentie prijs par flas f. 6,*70 VIEUX U proeft er de echte Franse cognac in in f •j (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 4 dec. Het top-duel in de ereklasse van de tafeltennis-com- petitie heeft AMVJ opnieuw een stapje verder gebracht in de richting van een prolongatie van zijn landstitel. Ned- lloyd werd met 6-4 verslagen en dit be tekent, dat de titelhouders in de eerste helft alleen nog de hindernis Smash wacht. Toch bracht de ontmoeting AMVJ-Nedlloyd een verrassing en wel in de vorm van een nederlaag van Bert Onnes. Onnes werd door zijn grote ri vaal Frans Schoofs geklopt en dit bete kende zijn eerste nederlaag van dit sei zoen. Schoofs klopte Gimbel en Goud smit. Veel verder kwamen de mannen van de verzekerings-ploeg echier niet. Jan Scheffer won nog van Gimbel, maar alle overige punten waren voor AMVVJ. Een ander duel uit de hoogste regio nen, dat tussen Smash en Wibo, eindigde in een enorme overwinning voor de Am sterdamse gastheren. Harry Kenter was niet in zijn beste vorm en dit betekende voor Hogendoorn en Nederpelt twee punten. Wim Schoonemeijer echter zo wel als Henny Habes boekte de maxi male winst en aldus bleef Wibo bij twee tegenpunten steken. Onderaan wordt het steeds benauwder voor PSV, dat na een goede start met twee overwinningen, nu al zijn zevende nederlaag in successie boekte. Ditmaal was Scvlla duidelijk sterker, wat de uitslag 9-1 in het voordeel van de Lei- denaren ook wel duidelijk aangeeft. Smash AMVJ Nedlloyd Scylla Wibo Povac 17 14 11 10 10 UBTV 8 AMVJ 2 9 Batswingers 8 PSV 9 Eendracht 9 Treffers 9 NTS morgenavond de film „Het dozijn blijft voordeliger" uit, een romantisch niemandalletje van de Amerikaanse re gisseur Henry Levin. De film is een vervolg op de filmcomedie „Voordeliger per dozijn", die in februari van dit jaar werd uitgezonden en waarin Clifton Webb, met medewerking van Myma Loy als echtgenote, zijn originele theo rieën met betrekking tot een gezonde gezinseconomie in praktijk bracht. In dit vervolg, waarin de sterren uit de vorige film nieuwe avonturen be leven, demonstreert Myrna Loy uit voerig, hoe moeilijk het is een gezin op te voeden, bestaande uit twaalf kinde ren, onder wie Jeanne Crain, Debra Paget en Barbara Page, die allemaal van een eerste verliefdheid hebben te lijden, nadat papa Clifton Webb is over leden. Een geluksvogel, die mr. Webb! Hetgeen intussen niet wegneemt, dat iedereen, die klaar is met zijn pakjes en zijn verzen, zich onbezorgd kan amuseren met de rooskleurige oplossing, die voor alle nu eens grappige dan weer een tikje ontroerende problemen in deze film wordt gevonden. HILVERSUM, 4 dec. Het televisie programma van de AVRO vermeld» voor vanavond de rubriek „Televizier en een met de Prix d'Italia bekroond* TV-documentaire van de BBC over de stad Chicago. In de dertiende aflevering van de rubriek „Muziekmozaïek" breng» Willem O Duys de Amerikaanse gospel zangeres Odetta op het scherm, wa» voor hem aanleiding is om nader in t® gaan op enkele aspecten van de reli gieuze zangkunst. De NCRV zendt vanavond om ach* uur in haar radioprogramma fragmenten uit van „De kleine hertog" (Le Pet» duo, opéra-ccmique in drie bedrijven van Charles Lecocq. Medewerking ver lenen de sopranen Elisabeth Lugt. An neke van Setten en Leoni Smits, mezzo-sopraan Cilly Mensink, de ten"» Cornelis Kalkman, de bariton Bernar» Kruysen, het Radiokoor en het Prome nade Orkest, het geheel onder leidid» van Benedict Silberman. Onder het mot to „Pakjesavond" volgt om kwart ove negen een amusementsprogramma roh de goede Sint, waarin Gocfried Botna" zijn visie geeft op surprise-avond. In de grammofoonplatenrubric" „Zwerftochten door Operaland" geeft AVRO vanavond om zeven uur eetl verkorte uitvoering van de opera ma" van Reljini, uitgevoerd door aanse solisten en het koor en orkest va de Scala in Milaan onder leiding va^ Tullio Serafini. Om elf uur brengt H( I'_ man Felderhof in een gezamenlijk Pt0 gramma verslag uit van de derde A semblée van de Wereldraad van Kerke DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V .d. kleu ters. 11.20 V. d zieken .12.20 Regerings uitzending :Üitz v. .d. landbouw .12.30 Land- en tuinb meded. 123.3 Promenade ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pianoduo. 14.20 Dubbeikwart. 14.40 School radio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Liederen. 16.00 Lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeutd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York Calling. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 V. d. kind. 19.05 Praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.55 Lichte muz. 21.55 Gram 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Lezing. 12.00 Middag klok. 12.04 Klankb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Metropole ork. en solist. 14.05 Gram .14.35 V. d plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitzending: Het Nederlandse boek ln de Antillen. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Kaarten op tafel. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.20 Gram. 21.55 Cabaret. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram 23.00 De Derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken 23.10 Gram. 23.40 Gram 23.55-24.00 Nws ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.13.00 Ork. conc. 16.30 Lichte muz. 17 45 iGtaarspel 20.00 Pianospel. 21.30 Ork. conc 23.45 Pari. overz. 0.06-0.36 Ka mermuziek. ENGELAND, BBC light Progr., 1600 en 247 m.12.31 Filmprogr. 18.00 Gram. 173* 20.31 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. muz. Lichte muz. 16.31 Muz. b. h. werk. Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. Gevar. progr. 21.00 Pianospel. 22.31 Gran 23.40 Dansmuziek. NDR-WDR, 309 m.12.00 Lichte mu£ 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. l<- Amus. muz. 21.00 Jazz. 23.30 Ork. co 0.10 Gram. 1.00 Weerber en Sev muziek. FRANKRIJK 3 380 en 235 m.12.10 Or conc. 14.15 Kpmermuz. 18.30 Opera> 20.00 Kamermuz. 23.13 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.02 Gram. 13. Tuinb. kron. 12.40 Gram. 13.15 Kamer 15.45 Gram. 16.06 Duitse les. 1M1 "y, mermuz. 17.15 Tenor en piano, i»-»„r. d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Verz. P»"e 21.15 Jazz. 22.15 Lichte muziek. ,,,vS. 484 m.13.15 en 14.45 Gram. 17.W U oo 18.30 Discographie. 20.00 Ork. conc. - Wereldnws. NTS: 17.00-18.00 Sinerklaasprogr. J-jre kind. 20.00 Journ. 20.20 Docum^ Flint- film. 20.40 Speelfilm. 22.10-22.ZO ye- verslag v. d. Derde Assemblee v. reldraad v. Kerken. DUITSE TELEVISIEPROGK. (Re. 17.00 V. d. jeugd. 17.15-18.00 gionaal progr.NDR 18.20 Pr0=, 0el 18.25 Die Nordschau. WDR: - und Heute. 19.15 Typisch Lucy^ joUr»; 19.25 Afval van iedere dag). 2Ö.Ö0 J ggjjg 20.20 Balans in bewegende beelu - nVls. TV-spel 21.30 Filmrep. 22.15 Laats VLAAMS-BELG. TELEVISlKPK l9.30 17.00 De kath. gedachte en sf"mannf; V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.2a uinents ke. 20.30 Speelfilm. 22.00 D°cu progr. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIE?»0 0gf. Ifi Qrt XNaAcir nrncr 19.00 „n Qft V 18.30 Wedstr. progr 39.00 19.30 Station Service 20.00 Nvra spel. 22.00 Literair progr 22.45 '20.30,, Nie"' v»*s-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 8