Vismeel als dsel baby Akkerbouwers willen niet de laagstbezoldigden zijn DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE SLAG Alfredo DAGPUZZLE Oss wil Berghem ANNEXEREN Ongerustheid over ontwikkeling binnen de landbouw Weduwe vraagt nieuw onderzoek De misdaad van Richard Ross VO" DINSDAG 5 DECEMBER 19t>. pagina 4 Stikker is de i.este. man Die de Navo hebben kan. Voor dit knappe, pittig baasje Dank u, dank u Sinterklaasje. Belangwekkend expe riment in Peru Inbreker-vakman aan het werk in BREDA Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht. Wat liepen laatst die treinen slecht! Nu zijn we weer allemaal even blij, Maar wat waren er stoute kindren bij! V si De zak van Sint Niklaas, Sint Niklaas, Zit vol met koek en speculaas. Hij zit zo vol als 'k weet niet wat. Hij zit zo vol als 't Veerse Gat. Zaak-Aernout Brits anti-tank wapen heeft vele afnemers Nederland en Indonesië ook onder gegadigden TV-journaal inspireert spuitgasten in Klundert Met Jordanië Geen discriminatie in luchtvaart overeenkomst door HERCE En nu gaan we de kap/te/n goedendag -v zeggen Ik geloof wel, oiak ik er charmant uitzie DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY Hier.' Te Ie - graf eer dik eren Goed, kapitein.. SS. Aurora aan roorz/kker E FIV O IJsland m zicht Leggen aan Akureyrt Eyja Ejördhr, roor kan ken Alles we/ Meneer Boki/winkelhier hebt Li een boodschap ran de Aurora aan hek Europees Tonds roor tVekenschappe/yk Onderzoek, Onze keleqrafisk nng hek zo ju/sk op Dank Aha Ze gaan dus In IJsland aanJeggen- d/fskekenoi Hek kan mek beker Johnson, ik denk zo, dak ze daar /anger roor anker zullen bJijren,dan ze rerwachkkenkVe zullen eersk een boodschap sturen Neem eens eren op... 84. Er wordt Attila geen andere keus gelaten en zo na enkele uren van angstige onzekerheid kunnen Eric en zijn vrienden wer kelijk de bevrijde gevangenen in hun midden begroeten. De blijdschap van de arme kerels over hun onverwachte redding kent geen grenzen, maar het meest verheugd is wel Eric, nu hij zijn zoon Erwin heelhuids terug ziet. De opgewekte stemming zakt echter wel wat, als de Noor man zich voorover buigt naar Allan de Heruli, die vanaf zijn primitieve draagbaar alles stilzwijgend gadeslaat. Geruime tijd staren de twee oude vrienden elkaar zonder een woord te zeggen aan. „Ze hebben je lelijk toegetakeld," mompelt de Noorman hees. Allan haalt onver schillig de schouders op. „Zo wordt het kwaad gestraft," glimlacht hij bitter. „Gijgij hebt gelijk gehad, oh Noorman. Het spijt mij. IK kan alleen nog maar hopen, dat ge mij de kans wilt geven, iets goed te makenwant ik kan u nog van dienst zijnIk ben van Attila's verdere plannen vrij goed op de hoogteHij staart even voor zich uit en prevelt dan: „Maar ach, wat zal het baten. Geen macht ter we reld kan de Hunnenheerser weerstaan, zoveel weet ik óók." „Dat wat met geweld regeert gaat door geweld ten onder," antwoordt de Noor man grimmig. „Daarom vrees ik Attila's macht niet, Allan. Daarom ook kijk ik met verlangen uitnaar de Laatste Slag!" EINDE VAN HET EERSTE DEEL Vice-premier van Nieuw-Zeeland in ons land Examens door RICO BULTHUIS IJMUlDEN, 5 dec. In het onderzoe kingscentrum voor kindervoeding (Cen- tro d'Investigacion de Nutricion Infan- til - CINI) dat sinds 1 januari 1961 in de Anglo-Amerikaanse kliniek in San Isidro werkzaam is, is de artsen en geleerden een opzienbarend experiment gelukt met vismeel voor de menselijke consumptie. Het ging daarbij om de be handeling van ondervoede Peruaanse kleine kinderen. Bijzonder in het oog lopend is het ge val van een klein meisje, dat 8 maan den oud met een gewicht van 3'h kg totaal ondervoed en apathisch de dood nabij werd binnengebracht. Na vier maanden voeding met vismeelprepara- ten was het kind genezen. Het thans éénjarige meisje is een gezond mollig kind en heeft een gewicht van 9 kilo gram. Het diëet van het kind bevatte tien procent vismeel, dat in de vorm van pap, tabletten en vloeibare voe ding in melkflessen gegeven werd. Het vismeel, dat voor deze proefneming werd gebruikt werd in de V.S. volgens een speciale methode bereid, omdat men in Peru nog niet de daarvoor be nodigde apparatuur bezit. Het vismeel bevat dezelfde grondstoffen als het ge wone produkt en wordt alleen maar, zoals gezegd, op een bijzondere wijze geprepareerd. Dr. Graham, de leider van het insti tuut, vestigt de aandacht op de bui tengewone mogelijkheden, die in ha- ringmeel voor de menselijke consump tie aanwezig zijn. Het instituut heeft be rekend, dat in Peru een dagelijkse be hoefte van 6 ton eetbaar vismeel be staat. Dit vismeel kan de melk vol ledig vervangen en zou, in verband met het proteïne-gehalte ongeveer zes keer goedkoper zijn dan melk en bo vendien in grotere hoeveelheden ver vaardigd kunnen worden, terwijl melk tot de voedingsmiddelen behoort, waarvan de produktie in Peru heel moeilijk is op te voeren. Daarbij komt, dat vismeel in goede toestand onbe perkt en zonder speciale koelingsvoor- zorgen te conserveren is. (Van onze correspondent) BREDA, 5 dec. Het afgelopen week einde is op vier plaatsen hier ingebro ken in woningen, waarvan de bewoners niet thuis waren. Uit deze woningen in de Emmalaan, de I.nssuslaan en de Ul- venhoutselaai werden sieraden gesto len ter waarde van achtduizend gulden. Alles duidt op het werk van een vakman in het inbrekersgilde met een speciale voorkeur voor en kennis van sieraden en juwelen. De inbraken werden tussen zes uur en tien uur 's avonds gepleegd en de dader kwam binnen langs de achter kant van de huizen via deuren of ramen, welke hjj forceerde. (Van onze correspondent) OSS, 5 dec. Naar wjj vernemen bereidt het gemeentebestuur plannen voor om, uiteraard via de gebruikelijke procedure, te komen tot annexatie van <le naastgelegen gemeente Berghem. Oss beroept zich daarbij op zijn centrum functie ten aanzien van de werkgelegen heid. Alle industrieterrein in Oss is „uit verkocht", zodat uitbreiding over de grens met Berghem noodzakelijk wordt geacht voor een gezonde industriële uit groei. De gemeente Berghem (veertien honderd ha., bijna vierduizend inwoners) wil van annexatie niets weten, al sluit het gemeentebestuur van Berghem sa menwerking met Oss niet uit. HAARLEM, 5 dec. - De rust, die ge woonlijk de jaarvergadering van de akkerbouwers van de L.T.B. kenmerkt, had gisteren plaats gemaakt voor een zekere emotie. Reeds in zijn openings woord ter vergadering, welke bij Brink- mann werd gehouden, had de voorzitter, de heer H. A. Giesen, stelling genomen inzake bepaalde kwesties. Tijdens de behandeling van de verschillende voor stellen gingen de afgevaardigden daar dieper op in en werd met name de stief- moedorliike bedeling van de landbouw aan de kaak gesteld. Er was een hele serie voorstellen bin nengekomen betreffende het garantie- beleid voor de landbouw. Dat beleid betrof uiteraard de verschillende pro- dukten van de akkerbouw, en men kon bepaald geen enthousiast geluid beluis teren. Ontevredenheid was er bijvoor beeld over het feit. dat er ieder jaar weer aan die garantieprijzen wordt ge tornd, terwijl, gezien de ontwikkeling binnen de E.E.G., de prijzen juist om hoog getrokken moeten worden. Uit het prae-advies bleek, dat het bestuur het met alle opmerkingen eens was en ze volkomen kon onderschrijven. Onder meer had het bestuur zich beraden over AMSTERDAM, 5 dec. De weduwe van de in 1948 in het voormalig Ne- lands - Indië omgekomen Vaandrig Aernouf heeft aan de minister van De fensie een brief gezonden, waarin zij schrijft „In 1950 en 1951 heb ik alle po gingen in het werk gesteld, om de in structie inzake de moord op mijn echt genoot, de inlichtingenofficier vaan drig R, L. C. Aernout, gepleegd op 28 februari 1.948 te Lembang in Ne- derlands-Indië te doen openen. De om standigheden waaronder de moord is gepleegd, zijn zeer bezwarend. Ik heb mij gewend tot de officier van jus titie te Amsterdam, tot de procu reur-generaal te 's-Gravenhag'e, tot uw voorganger minister Staf, tot Zij ne Koninklijke Hoogheid de Prins en tot Hare Majesteit de Koningin. Alle pogingen bleken tevergeefs. Thans, naar aanleiding van de recente pu- blikatie in de Nederlandse pers, zijn verschillende meerdere feiten te voor schijn gekomen, waaronder de huidi ge verklaringen van een der belang rijkste personen, die destijds in het on derzoek van de moord, op Neder lands gebied gepleegd, was betrok ken. Ik moge Uwe Excellentie dan ook thans met de meeste klem ver zoeken, opdracht te willen geven de instructie hier te lande alsnog te doen openen, zodat alle personen, die bij deze zaak destijds waren betrokken, gedegen bij proces verbaal en onder ede kunnen worden gehoord". LONDEN, 5 dec. (UPI) Naar aan leiding van een mededeling door de ..British Aircraft Corporation" dat Ne derland en Indonesië tot de 35 landen behoren die geïnteresseerd zijn in het nieuwe Britse anti-tank wapen „Vickers Vigilant" heeft een Nederlandse zegs man in Londen verklaard dat de Neder, iandse regering, indien zou blijken dat het wapen aan de Indonesische repu bliek zou worden geleverd, zeker langs diplomatieke weg een protest zou indie nen. De zegsman acht de „Vigilant" blij kens de rapporten een geleid projec tiel dat een tank met „dodelijke zeker heid" kan treffen, een „voortreffelijk wapen" maar voegde daaraan toe, dat de regering in Den Haag nog geen besluit had genomen inzake de aan koop daarvan. Een woordvoerder van de B.A.C. had tevoren verklaard dat zowel Indonesië ais Nederland uitsluitend inlichtingen hadden ingewonnen over het nieuwe in- fanteriewapen. Hij stelde dat een Nederlandse aan koop geen toestemming van de Britse regering behoefde, maar dat voor leve ring aan Indonesië een en ander wel vereist was. KLUNDERT, 4 dec. Vanavond is in de machinefabriek „Promeco" aan de Beatrijsweg bran<J uitgebroken, die door de plaatselijke vrijwillige brand weer is bestreden. Na twee uur was men de vlammen meester. De schade Hjkt mee te vallen. .De brand ontstond doordat de slang van een acetyleentoe- stel brak, toen een van de personeelsle den de brander wilde ontsteken. De brandweer heef* zich vooral met twee stralen nevel geconcentreerd op dit toe stel, dat niet ontplofte. De meeste brand weerlieden zaten aan het televisietoe stel toen de sirene ging. Het televisie journaal liet toen juist beelden van een scheepsbrand in Amsterdam zien. de resultaten van het tot nu toe gevoer de beleid. Daarbij was het tot de conclu sie gekomen, dat het gemiddelde ar beidsinkomen van de akkerbouwer, zoals dat aan de hand van de L.E.I.-uitkom- sten over de laatste jaren valt te bere kenen absoluut aan de te lage kant is, en geen voldoende basis biedt om de risico's en specifieke lasten van de ondernemer op te vangen. Uit de vergadering werd nog eens krachtig betoogd, dat men niet langer de laagst-bezoldigde wilde zijn in Ne derland. De laatste jaren zijn de in komsten gelijk gebleven, terwijl de onkosten met 30% zijn gestegen. De L.E.I.-berekeningen achtte men te laag. Produceren wij niet genoeg? Of wer ken we niet hard genoeg?, zo vroeg men zich af. In dit verband moest de K.V.P. het ontgelden, toen een der sprekers opmerkte, dat de K.V.P. reke ning zal moeten houden met de stem men van agrariërs, die niet meer ge blinddoekt achter haar vaandel mar cheren. Als argument op de te lage prijzen werd aangevoerd, dat wat de landbouw betreft de E.E.G. vast loopt op de Nederlandse landbouw. De heer Giesen bevestigde, dat bijvoor beeld de voergraanprijzen nog niet op één peil waren gekomen. Hij verklaarde, dat de minister nog geen rekening had willen houden met de E.E.G., maar de heer Giesen scheen ervan overtuigd te zijn, dat de prijzen in de E.E.G.-ianden zo naar elkaar toe zullen groeien, dat de Nederlandse landbouw daarvan wel voordeel zal hebben. Voorts verklaarde hij naar aanleiding van enkele andere opmerkingen, dat voor slechts enkele produkten garantie wordt gegeven. Wat dat betreft is de akkerbouw het mis deelde kind, zozeer zelfs, dat de garantie voor het voergraan feitelijk niets anders meer is dan het niet hoeven nemen van verlies. De vrije uitloop heeft geen kansen. In aansluiting daarop kwam de kosten berekening van het L.E.I. ter sprake. Daarover werden harde woorden gespro ken. Men achtte het vooral juist, dat bij het opstellen van de berekening de „dure bedrijven" werden uitgeschakeld. De heer Giesen gaf daarop enkele erva ringen weer en ging in op de opmerking, dat als bij een in de berekening opge nomen bedrijf een bepaalde oogst is mislukt die door het L.E.I. wordt uitge- calculeerd. Hij had naar aanleiding daarvan informaties ingewonnen bij het L.E.I. en een aarzelend antwoord gekre gen. Hij had de heren van het L.E I. aan het verstand gebracht, dat zo iets niet meer diende te gebeuren Uitzonderings maatregelen dienen uit den boze te zijn, aldus de heer Giesen. Het L.E.I. dient bovendien rekening te houden met de ontwikkeling in de landbouw, zeker wat de investeringen betreft. Bij ieder be drijf liggen namelijk de kosten hoger dan door het L.E.I. berekend. Men heeft hem toegezegd de zaak opnieuw te zul len bekijken. Met de opmerking, dat er in de akkerbouw een grote ongerustheid heerst en dat het platteland zeer on rechtvaardig wordt behandeld, ging deze kwestie voorlopig van de baan, waarna nog enkele technische onderwerpen aan de orde kwamen. Voor de middagvergadering stond een uiteenzetting op het programma van ir. W. v. d. Ven, die zou spreken over het doel en de betekenis van een bedrijfs economische boekhouding voor de ak kerbouwer. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 dec. De luchtvaart overeenkomst tussen Nederland en het koninkrijk Jordanië bevat geen beper kende bepalingen voor personen van Joodse afkomst. De Nederlandse rege ring verwerpt iedere discriminatie we gens geloof of afstamming en zal geen medewerking verlenen aan buitenlandse voorschriften op dit punt. Dit blijkt uit het antwoord van minister Luns op vragen van het Tweede Kamer lid Van Der Goes van Naters (PvdA). In de vragen was verwezen naar een Jordaans voorschrift, dat aan Israëliërs, maar ook aan alle personen „van Joodse afkomst" de toegang tot het land ont zegt. De heer Van Der Goes van Naters had verder aan de regering gevraagd geen „verklaringen van niet-Joodse af stamming" af te geven. Met deze ver klaringen zou de weerzinwekkende dis criminatie van de „Neurenbergse wet ten" herleven aldus de vragensteller. (Advertentie) Publicatie voor de actieve belegger: Switchen van PHILIPS en KON. OLIE. Wanneer en Waarom? Prijs 5.90. Aut. M. A. Begheijn, Oud-employé Kon. Shell. Bestellingen uitsl. per giro 529763 BURECOMAR - Kamperfoeliweg 33 AMSTERDAM. Copyright Casterman (G)PIB COPENHAGEN lVVWA.1 HiirfiMiit DEN HAAG, 5 dec. De vice-pre mier van Nieuw-Zeeland, de heer J. R. Marshall, brengt morgen een oriënte rend bezoek aan Nederland. De heer Marshall, die tevens minister voor Over zeese Handel en voor Handel en Indus trie is, brengt een kort bezoek aan de zes landen van de E.E.G. Tijdens zijn verblijf in Den Haag zal hij een ont moeting hebben met minister-president De Quay en met minister De Pous. AMSTERDAM, 4 dec. Gem. Uni versiteit kand. rechten de dames R. Ruys, T. Pameyer, L. Laverge en de heren B. Dutrner (Amsterdam) en J. Baerveldt, Santpoort. UTRECHT, 5 dec. Rijksuniversiteit doet. rechten: jhr. A. Loudon, Den Haag, kand. rechten: P. Roscam Ab- bing, Utrecht en mej. H. van der Lin den, Utrecht, dierenarts: C. J. Cysouw, Biervliet, en J. van Leeuwen, Zoeter- woide, doet. wijsbegeerte: mevr. H. van Doorn, Bilthoven, doet. culturele anthropol.; R. Hulst, Baarn, semi-arts: W. Jansen, Hilversum, W. A. Klaus, Utrecht en J. Lekkerkerker, Groningen, arts: J, Holtzer, Roosendaal, W. Boers- ma, Zeist en mej. J. van der Held, Bilthoven, tandarts: P. Bok, Meppel, J. H. Keyser, Amsterdam en M. van Dijk, Den Haag. LEIDEN, 5 dec. Rijksuniversiteit doet. geneesk. II; mej. P. v.d. Lee, Oegstgeest en de heren R. Bieger, Den Haag, Ch. Staalman, Hilversum, en G. Terpstra, Rotterdam. Semi-arts: mej. H. can Joost, Den Haag, arts: mej. C. Schellingerhout, Waddinxveen en de he ren J. Baijens, Kapellebiezelinge, dr. H. Buseh, Oegstgeest en K. Hermsen, Katwijk. 42 toofd Ja, zei Tilly, toen Ross ongelovig het schudüi, John Grondhout en wat zou dat? Ross trok een gezicht, of hij er nu niets meei -n begreep, hij lachte en zei, dat die meneer an d ;rs om .legen uur gestor-en was. Tilly zat als een slappe pop in haar stoel, haai ïond zakte open. Ge dat is niet waar, u bent gek! Wanneei orr negen uur Helaas niet juffrouw, hij is dood. Tilly kwam op een rare manier overeind, ze struikelde bijna over het tafeltje, toen ze naar Ross toeging Dat kan niet ...Hij kwam om acht uur, nog even daarvoor en om vier uur ging hij weg ik mop' hem opbellen, ik moet Ziekenhuis, afdeling lijken. Als u de kamer af gaat, dan moet ik u helaas arresteren, juffrouw, de ma met de bolhoed kan goed vechten! Tilly balde haar vuisten, ze zag wit. Ross nam de toiletspiegel in z{jn hand. U martelt me, zei ze toen. Hield u zoveel van de heer Lucas? Tiily haalde zo diep .idem, dat het leek, of ze geheel met lucht volliep. Lucas, Lucas herhaalde ze. Ross kinkikte, ja, Lucas, hij is dood. Toen begon hij weer met zijn duim en zijn vingers te werken. Bij elke vinger die hij opstak, maakte hij het erger: Dood Moord Moord met voorbedachte re rade Roofmoord sluipmoord Tilly sloot haar ogen en ging bevend zitten. Ross trok .ijn hand van de spiegel terug. Gisteravond om negen uur werd hij vermoord. We waren hier op de kamer, huilde Tilly. Kunt u dat bewijzen? Tilly opende haar ogen en keek naa. het asbakje. Ze slikte een paar keer. Tja, nu ziet u eens, juffrouw .Agarra, misschien vocht ik vanmorgen wel voor uw vrijheid. Als ik u direct naai uw bezoek gevraagd had, zou u het bezoek ontkend hebben en dan had het er lelijk ior hom uitgezien. De bewijzen, zei Tilly met een gebruken stem en ze keek naar het asbakje, dat ze zo grondig had schoongemaakt. Toen stak Ross zijn hand in zijn zak en haalde er iets uit. - We zullen ruilen zei hij. U krtfgt dit er ik krijg de waarheid. In zijn hand hield hij een pijp, de )ïjp van John Grondhout, die hij in een haastige aftocht vergeten had. Eet meisje wist blijkbaar niet,- dat de getuige nis van de inspecteur voor het vernietigde bewijs, voldoende was, om haar te vrijwaren en Ross vor het niet noodzakelijk, haar hier op te wijzen. U heeft dus niets gezien of gehoord en uw 1 verloofde ook niet? Nee. En toen nog eens. Nee Ik zou de waarheid krijgen. Moet ik u in de spiegel laten zie.), dat uw voorhoofd groen ziet? T!Uy zei mompelend, dat ze zich doodgeschrokkei was. Ross stond uit zijn stoel op en boog zich ovei baar heen. Zie ik er uit als een vijand? vroeg hp vriende lijk. Heb ik me vanmorgen niet a„ een baby laten poeieren? Ik heb niet eens gehuild. Ondanks haar tranen schoot Tilly in een lach. Ze hief haar hoofd op en toen kwam het: We hebben gisteren de radio van mevrouw Weber horen spe len. Hoelaat? Om negen uur. Verder niets? We waren niet in de stemming om te iuiste- Hoezo, ruzie? Ach!! Dit op een nijdige toon. Ross beet zich op zijn lip, hij verlangde geen con fidenties en op zijn vraag, oi er nog meer mensen in huis waren, zei ze, dat ze dat natuurlijk niet wist. Ross legde de pijp in het bakje. We hebben geruild, zei hij. Hij reikte haar de hand, hield de hare even vast en verzocht haar over alles te willen zwijgen. Tot besluit raadde hij haar nog aan, het portret van John, wat vanmor gen op het boekenkastje had gestaan, er gerust weer neer te zetten. Lieve hemel, zei Tilly ademloos, wat bent u glad! Het lag niet in de methode van Richard Ross, om iodeloos lief te doen. Hij volgde geen methode en de wetenschap, die men criminologie noemt, was voor hem afhankelijk van de ervaring van de speur der en stond of viel met diens intuïtie. Hij kroop (of trachtte te kruipen) in de huid van de ezel en ie schurk, maar ontmoette daar meestal een mens als een ander, vol tegenstrijdigheden, opvoedings fouten, erfelijke belasting en minderwaardigheidsge voelens. Ross was zich bewust, dat er iets van de misdaad gepleegd hadden. Daar kwam echter veelzijdig pseudo misdadiger, dan een bekwaam po litieman met rechtsgevoel. Hij volgde de gedach tengang van diegenen, die hij moest verhoren en stelde zich dan voor, dat zij (in dat geval hijzelf) de misdaad gepleed hadden. Daar kwam echter iets bij en dat kon hij niet verklaren. In verreweg de meeste gevallen wist hij direct, of zijn tegen stander schuldig was ot niet. De overtuigende be wijsstukken waren steunpunten, maar zeiden in we zen niet zo veel. Hij zocht de oorzaken en niet het betreurenswaardige gevolg en z:' die in zijn handen vielen, verloren dit bijna altijd uit het oog. Ze ver doezelden het gevolg, hun misdaad dus, op een zo danige wijze, dat het gehele complex van oorzaken bloot kwam te liggen. De meeste misdadigers ver raden zich door bijkomstigheden, die ook als np- komstigheder. aan de misdaad kleefden, maai dit waren dan meestal getn misdadige dingen: integen deel! (Wordt vervolgd. DEN HAAG, 5 dec. Staathuishoud kunde en statistiek M. O. J. G. M. Ve® enturf, Meerveldhoven. A. A. Veldkamv Hengelo (O). KRUISWOORDRAADSEL 23456/89 10 Horizontaal: 1. kramp, onf!etbe&e i Amerikaanse grasvlakte, vio .g king; 3 seheidsrechterlijke D n e&* 4. getroffen, klemste deeltje stof; 6 aftreksel, salvis omissis- vao bekend Engeis vlootvoogd; verzo®7.' obligatie plomp; 8. smekend boDrn' met spoed: 9 Oostindische P arre 10 pret dun metalen plaatie. te. en ei. Vertikaal: 1 ontzien, i1 Tl 1 even land; 2. ten koste van andere ja3r"g. diplomaat: 4 hardlopersst-no - ek. tiiHfi- R cphoolftorm komPa foïtlB tijde; 5 schaakterm rennen, oiersoort; 7 strpl stam; 8 ik, schrandere: 9 derfwerenö vocht, voegw van auto Aziaat. Oplossing 4 december- 10- Horizontaal: 1 erg, 4 ®e°,ej E-j'vei. dulus: 8 al: 9 ia. 10 |de. l X9j 4; re: 14 ta; 15 negeren 18 re ge Vertikaal: 1 eed: 2 r°u 7. sa' soldeer; 5. «uister, 6 13 rede; 16 gek; 17. rei.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 4