Wembley wordt het mooiste stadion van de wereld In maart 1963 alle 100.000 plaatsen overdekt Van Geets kansen op een meesterresultaat slinken Profrenners allen sterk gebrand op be la ngen veren iging Massale opkomst in Breda Peek kloppenburg Gevaarlijk tussenspel h Hanigs SCALA DRAADLOOS CONTACT Tour 1962 zonder rustdag en met vier tijdritten Door nederlaag tegen clubgenoot Sovjet-voetballers weigeren om.... Parijs in te gaan Russische sport mijdt doping Met Kerst perfect gekleed! m Oudejaarsradio voor de K.R.O. VRIJDAG 15 DECEMBER 1961 I buskSSS mm* Beide Rikken hebben geen interesse Sportflits Highbury „valt in" üooi DONNER Uitslag en JIMMY GREAVFS KAN WEER AAN DE SLAG Wielrenners ook op de sulky thuis Darlene Hard houdt stand in Sydney Boete ivegens schot in de tribune VOOR DE VARIATIE: NOG EEN REMISE Kuts tot Gordon Pirie Schaatsploeg traint op de 500 meter Van der Grift: 43.9 sec. Overheidssteun voor T.V.-uitzendingen politieke partijen Kerstviering koninklijk gezin uit Burgerzaal Kersttoespraak Paus Terlenka merkshirt met lange levensduur ^erst.aai e enjA 111 Vanavond Wij kijken naar (Van onze verslaggever) LONDEN, 15 dec. Waarop wij twee dagen geleden in het speelse klimaat van een Sportief Plakboek zinspeelden, Wordt werkelijkheid: het indrukwekken de Wembley-stadion gaat in de revisie en wel zo degelijk, dat in maart 1963 Wie 100.000 plaatsen overdekt zullen zijn. ®en surprise voor de Engelse voetbal liefhebbers, waarbij de directie van JVembley kennelijk rekening heeft ge houden met de komende Kerstdagen. Het Wembley van nu is weinig minder dan een blamage voor het Britse voet bal, dat hier zijn interland moet spe len en de ,,Cup" finale organiseert. Bij na alle toeschouwers zijn overgeleverd aan regen en wind, die, zoals men weet, m Londen zelden ontbreken. 38 jaar ge leden was de toestand precies hetzelf de. Toen werd Wembley gesticht op een stuk grond, dat lange tijd dienst had ge daan als golfbaan. Op deze plaats wilde een zekere Watkins een bouwwerk op trekken, dat zou kunnen concurreren met de befaamde Eifel-toren. Zijn plan nen kregen echter niet voldoende steun en sinds die tijd spreekt men nog steeds van de zotte inval van Watkins. De hertog van York stak de eerste spa m de grond voor de bouw van I Wembley-stadion, dat !Ic, zi'n Prem.ière beleefde, de "Cup -finale tussen Bolton Wanderers en West Ham United. Een spektakel Soals men nog nooit in de Britse voet balgeschiedenis had meegemaakt. Meer dan 200.000 toeschouwers be stormden de tribunes, verbraken de afzetting en hadden een grootse voet balmiddag. Sindsdien heeft het Engelse elftal me- n'gmaal op de historische grasmat ge opereerd, een terrein, dat overigens niet kia beste kwaliteit bleek, en gehe keld werd als primitieve accommo- za u De toeschouwers waren genood zaakt een krant mee te nemen om zich Sfen neerslag te beschermen en re gelmatig hoorde men klachten van de radio en televisie over hun geringe faciliteiten. Daaraan zal spoedig een einde komen. De overkapping, die de nirectie wil laten aanbrengen na in de grote stadions van Rome, Lissabon en andere Europese steden uitvoerig te heb- °en rondgekeken, zal niet slechts een Tweemaal het Wembley-stadion. Op de bovenste foto zoals het nu is, zonder over kappingen een gretige prooi van weer en wind', op de foto daaronder een tekening van wat het worden zaleen stadionwaarvan alle 100.000 plaatsen overdekt zijn. De pijlen links en rechts geven de speciale tribunes aan voor pers en televisie. PARIJS, 15 dec. De toerbaas Jacques Goddet is geen voorstander van de vijfdaagse werkweek. Tweeën twintig dagen lang, zonder een dag rust, zal hq 's werelds beste renners in de Tour de France 1961 laten zwoe gen op de wegen van Frankrijk en Bel gië. In tegenstelling tot andere jaren zul len geen nationale ploegen, maar mer- kenteams elkaar bestrijden. De 49e edi tie van de Ronde van Frankrijk wordt een van de zwaarste en grimmigste se dert de oorlog. Want van 24 juni tot en met 15 juli zal een afstand van 4173 km moeten worden afgelegd, terwijl maar liefst vier tijdritten in het pro gramma zijn opgenomen. De kortste, maar ongetwijfeld zwaar ste etappe, is die tussen Luöhon en Su per Bagneres (18 km.) Verder is er reeds op de tweede dag een ploegen tijdrit in Herentals over 24 km en twee individuele ritten tegen het horloge over tamelijk vlakke wegen. De ronde gaat om de west. Dat betekent dat eerst de Pyreneeën' en daarna de Alpen aan de beurt komen. De Tourmalet, Aspin en Peyresourde, die het Spaans-Franse grensgebied markeren, zijn in één etap pe opgenomen. Rik van Looy gaf als commentaar op het schema van Goddet: „Vier tijd ritten, zij zijn gek. Waarom geen nor male ronde, met normale tijdritten. In deze ronde start ik niet. Ik ben er niet voor te vinden, drie weken lang voor „zotteke" te gaan spelen." Rik van Steenbergen zei: „Om zoiets aan te pakken, moet men een arme jongen zqn. Een mens, die honger heeft en ook op de blote knieën zijn stuk brood wil bemachtigen. Het wordt een ware kruisweg." Gerrit Schulte tenslotte vond dat het een bijzonder zware Tour wordt en een abnormale zonder rustdag. „Jammer, dat er geen Nederlandse merkenploeg kan deelnemen. Ik heb geprobeerd een grote instelling hiervoor te interesse ren, maar dat is mislukt. De belangstel ling in Nederland zal ongetwijfeld min der zijn dan in voorgaande jaren." Het Westduitse voetbalelftal heeft een trainingswedstrijd tegen de eerste divisie club HSV uit Hamburg met 3-4 verloren. Bij de rust was de score 3-0 in het voordeel van de Westduitse ploeg. enkele hoofdtribune gelden. Alle 100.000 plaatsen krijgen een dak van doorschij nend fiberglas, terwijl bovendien de kleedkamers en de restaurants worden gerestaureerd. Het aantal zitplaatsen wordt van 15.000 gebracht op 35.000. Daarmee wordt Wembley 's-werelds meest comfortabele voetbalstadion, wat het leed van de laatste 38 jaar volkomen zal uitwissen. De vijf miljoen, die voor de verbouwing nodig zijn, betekenen uiteraad, dat de toegangsprijzen aan zienlijk hoger komen te liggen. De duur ste plaats, die nu ongeveer 20 gulden kost, wordt 50 gulden, maar de goed koopste, ongeveer vijf gulden, geeft nog altqd recht op een overdekte plaats en dat zal voor de ware voetbalsupporter geen bezwaar zijn. De directeur van Wembley, sir Bra- cewell Smith, die voorspeld heeft, dat met de werkzaamheden niet meer dan 18 maanden gemoeid zijn, heeft zich er van verzekerd, dat het nieuwe Wembley erkend zal worden als het nationale voetbalstadion, de ideale behuizing voor de grote sportevenementen. Het Britse elftal kan in de tijd, dat de verbouwing de poorten gesloten houdt, terecht op Highbury. Daar zal ook de finale voor de Engelse beker moeten worden be twist. De eerste wedstrijd op het gerestau reerde Wembley vindt plaats in april 1963 en de tegenstander van de Britten zal Schotland zijn. Die ontmoeting geldt tevens als de opening van de feestvie ring in verband met de honderdste ver jaardag van de Engelse voetbalbond. Het enige wat ons daarna nog ontbreekt, zo heeft de heer Bracewell Smith gezegd, is een speciale spoorlijn van het cen trum van de stad naar Wembley, om de mensen gerieflijk naar het mooiste sta dion van de wereld te brengen. UTRECHT, 15 dec. Het verloop de partijen in het internationale ^haaktoernooi in Utrecht was donder ss minder belangrijk dan de uitsla- g,rh> die in feite al hadden kunnen be- j 'ssen over de einduitslag. De situatie jj echter niet veel duidelijker gewor- Sn- Alle leidende grootmeesters speel- rtp", namelijk remise en verschoven tw esüssende slag naar de resterende tlt6*6 rontIen. Daar de partijen O'Kelly- jatanovic, Robatsch-Donner en Mata- 'Hie-Robatsch nog op net programma an, is de strijd in feite open. aa^?n Geet, van wie dt Nederlandse dnhang had gehoopt, dat hij een j ®esterresultaat zou kunnen boeken, deze illusie voor een groot gedeelte t6epP°k opgaan door zijn verliespartij fdat Van Geet Üe f6n zijn Utrechtse clubgenoot ir. Van •p UUCUllOC XX. »ui. *"01. Een en ander was nog spijtiger 'land een uitstekende gin"* bezat toer bij een blunder be- S. die een stuk kostte. Srote duel Donner-O'Kelly werd anaiSe met een bord vol stukken, de Punt - beeft wemig aanknopings- Bisguier-Perez werd vroeg- imise, juist toen de hele zaal öög);'achtte, dat zwart een poging zou Zettn om be partij in winst om te nin®n- Perez had namelijk in de ope- gQ een practisch onbekend stukoffer «hVdat DONNER .remise tegen O'Relly hem veel initiatief be- Perez is echter in minder reden lcbarrelijke conditie en om de vvej: j; zag ntj vermoedelijk van een stl'Üd afr hoopvolle doch langdurige eve^'anovic kon Langeweg niet uit s'aviopu brengen hoe fel de Joego- beer(jpbe grootmeester het ook pro een fi' ret begon reeiF in de opening, ^hfront aai) met het beruchte pion- r°chad op contra een korte k\varnae van zwart. Na veel spanning fernigp beide spelers bij de 35e zet een Cnr„0y.ereen' Langeweg verdient yerdpfli Püment voor zijn hardnekkig Uek oi 6n' Bouwmeester-Robatsch bJeldp karakter op de boven ver- sPeler ParHj, zij het dat nu de wit- Variri ro1 van Langeweg vervulde. aag wordt er niet gespeeld. £erez ,t.slagen luiden: ^ed)-ftnPanie) (^ed)-Q?va,t,sch (Oost) Kelly (Belg) >/r Bisguier (VSi- Bouwmeester 7»1U, Donner -1/», Matanovic- (Joegosl.)-Langeweg (Ned) Vs, Van Geet (Ned)-Van de Pol (Ned) 0—1. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Matanovic en Van Geet werd door de Nederlander zonder ver der speien gewonnen gegeven. De stand luidt nu: 1. en 2. O'Kelly en Matanovic beiden 5 pnt, 3. Robatsch 4'h pnt., 4. en 5. Bisguier en Donner beiden 4 pnt, 6. en 7. Bouwmee Ier en Langeweg beiden 3 Vnpnt, 8. Van Geet 2</ü pnt, 9. en 10. Perez en Van de Pol beiden l'/i pnt. SHEFFIELD, 15 dec. Jimmy Grea ves zal zaterdag, in de wedstrijd tegen Blackpool, voor het eerste elftal van Tottenham Hotspur mogen ui'komen. De Engelse league maakte donderdag na een bijeen':or-is! in Sho-7'sld bekend dat met de transfer van Greaves hij werd vorige maand ooi ruim een mil joen gulden door Tottenham overge nomen van FC Milan alles in orde bevonden was. STERREBEEK, 15 dec. De Bel gische wielrenner Pino Cerami heeft donderdag op de Belgische renbaan Sterrebeek laten zien, dat ook de sulky voor hem geen geheimen heeft. In een liefdadigheidsdraverij over 2200 meter, waarbij bekende wielrenners op de sul ky's zaten, zegevierde Cerami met New Star in 3 min. 11.8 sec. De kilometer- strijd was 1,26. Een finishfoto maakte uit, dat Frans Demulder met Mercury Foggy tweede was geworden en Quitte ou double, ge reden door Roger Naeye, derde. Bij de nietgeplaatsten waren o.a. Rik van Steenbergen en Louison Bobet. SYDNEY, 15 dec. Darlene Hard, de Amerikaanse speelster, is de enige buitenlandse deelneemster, die zich in de kampioenschappen van Nieuw- Zuid-Wales heeft weten te handhaven. De wedstrijden zijn donderdag hervat, nadat deze verleden maand wegens overvloedige regenval moesten wor den gestaakt. In de kwartfinales van het dames enkelspel zegevierde zij met 61, 62 over de jeugdspeelster van Queens land, Fay Toyne. In een andere kwart finale versloeg Margaret Smith (Vic toria) Madonna Schacht met 64, 61. In de kwartfinale van het heren enkelspel hervatte Roy Emerson (Au stralië) zijn partij tegen de Joegosla- viër Bora Jovanovic. Emerson won met 63, 62, 62. ZWOLLE, 15 dec. Een speler van de voetbalclub Olympia uit Noordzwol- de werd onlangs, toen zijn club in Em- meloord tegen de ploeg van die naam speelde zo getergd door het optreden van het publiek, dat hij de bal plotse ling keihard midden tussen de toe schouwers trapte. Een argeloos jongetje, dat part noch deel had aan het rumoer, werd door de bal uitermate pijnlijk in de maagstreek getroffen. De woedende vader diende onmiddellijk een aanklacht tegen de speler in, die vandaag voor de politie rechter te Zwolle moest verschijnen. Tijdens de zitting bleek, dat het pu bliek te Emmeloord zich bij thuiswed strijden uiterst vlegelachtig gedraagt. Er zijn supporters, die van de eerste minuut af staan te schelden. De offi cier van justitie vond dit geen excuus voor het onbeheerste gedrag van de voetbalier en eiste een geldboete van 30 gulden. De politierechter, maakte er 20 gulden van. MOSKOU, 15 dec. De laatste partij van de tweekamp om het wereldkampi oenschap dammen, donderdag te Mos kou gespeeld, is evenals zeventien van de negentien voorgaande in remise ge ëindigd. Koeperman die tweemaal zijn tegenstander Tsjegolev versloeg, zege vierde dus met 22 tegen 18 punten. De vrede in de laatste partij werd reeds bij de 29e zet getekend. Indië heeft zijn eerste innings van de derde testmatch tegen Engeland, die in New Delhi wordt gespeeld, afgeslo ten op 465 runs. Aan het einde van de tweede dag bedroeg het Engelse totaal 21 runs voor het verlies van één wic ket. (Van onze sportredacteur) BREDA, 15 dec. Bij de 20, die verhinderd waren de bijeenkomst bq te wonen maar schriftelijk hun instem ming hadden betuigd, hebben zich gis teravond alle 53 aanwezige beroeps- wielrenners geschaard achter Wim van Est, Michel Stolker, Jo de Roo en Piet Rentmeester, de initiatiefnemers voor een belangenvereniging. Op zeer korte termijn zullen nu de noodzakelijke for maliteiten worden vervuld om tot een oprichtingsvergadering en de samen stelling van een bestuur te kunnen ko men. In het kort komen de activiteiten welke de vereniging wil ontplooien wq meldden dat reeds eerder neer op het aantrekken van een rechtskun dige en een medische adviseur, het behartigen van de sociale belangen, het waken tegen overtredingen van de re clamebepalingen door de amateurs, het stimuleren van wedstrijden in eigen land, het trachten meer Nederlanders in buitenlandse wedstrijden te krijgen, kortom het behartigen van allerlei voor beroepsrenners belangrijke zaken. Wim van Est, de voorzitter van de bijeen komst, lichtte een en ander toe. Hij vertelde o.a. van de contracten met buitenlandse „stallen", die vaak bijzon der eenzijdig zijn gesteld en waar men soms moeilijk wijs uit kan worden. Hij gaf ook een voorbeeld van misstanden in eigen land, waar het mogelijk bleek dat een wielrenner voor een „salaris" van 250,- per jaar kon worden ge contracteerd en sterker nog een dergelijke verbintenis niet eens kon be ëindigen toen hem elders aanmerkelijk betere voorwaarden werden aangebo den. En wat de reclame door amateurs betreft: er bestaan allerlei beperkende bepalingen, maar er wordt nauwelijks de hand aan gehouden met als gevolg, dat allerlei extra-sportieve firma's er gretig van profiteren. Amateurs ,,koS' ten" immers minder. Hoeveel interesse de renners voor zo een belangenvereniging hebben, bleek niet alleen uit de massale opkomst, maar ook uit de animo, waarmee al lerlei suggesties voor mogelijke activi teiten werden gedaan. Men mag dan ook aannemen, dat de vereniging spoe dig „op poten" zal staan, temeer om dat er intensief contact is met in Frank rijk en Italië reeds bestaande belangen verenigingen. PARIJS, 15 dec. Spelers en offi cials van de Russische voetbalclub Dy namo Moskou hebben donderdag zes uur op het vliegveld Orly te Parijs doorgebracht om te protesteren tegen het feit, dat de Franse veiligheidsdienst een toeristen visum had geweigerd aan de manager van Dynamo, Fedor Kol- manov. Het Russische gezelschap arriveerde in Parijs op weg 'van Zuid-Amerika, waar een aantal wedstrijden was ge speeld, naar Moskou. Door een serie formaliteiten, werd het vliegtuig naar Moskou gemist, waarna plaatsen wer den gereserveerd in het vliegtuig, dat zaterdag vertrekt. De autoriteiten ver schaften alle spelers en officials een toeristenvisum voor 48 uur, behalve de heer Kolmanov, een lid van de Rus sische sportraad. Als blijk van solidariteit bleef daar na ook de rest van het gezelschap op het vliegveld, maar na zes uur besloot men toch maar Parijs in te gaan. MOSKOU, 15 dec. In een open brief aan Gordon Pirie in Sovjetsport, het toonaangevende Russische sport blad, heeft Vladimir Kuts de beschul diging, dat Russische sportlieden do ping gebruiken tegengesproken. De wereldrecordhouder op de 5000 me ter zegt in zqn brief, die hij geschre ven heeft naar aanleiding van een ar tikel van Pirie in een Engels zondags blad, o.a.: Russische sportlieden en doktoren kunnen met trots bevestigen, dat in ons land geen enkele atleet zqn toevlucht moet nemen tot het gebruik van stimulerende middelen om goede prestaties te leveren. FAGERNES, 15 dec. Alle Neder landse hardrijders, die momenteel in de Noorse plaats Fagernes trainen, hebben donderdagavond, bij een tem peratuur van veertien gradenonder nul, meegereden in een wedstrijd over 500 meter. Winnaar werd de wereld kampioen Henk van der Grift in de goede tijd van 43,9 sek. Chris Meeu- wisse werd tweede in 45,2. Klaas Rens eindigde als derde in dezelfde tijd. Rudi Liebrechts werd vierde, Jeen Wester vijfde, Ari Zee zesde in res pectievelijk 45,6 45,7 en 45,9 sek. Van Zanten eindigde als zevende (46.3), Gerben Karsten als achtste (48.4) en Henny van Tilburg als negen de (50,8). (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 dec. De politieke partijen krijgen voor de directe pro grammakosten, die zij moeten maken voor hun TV-uitzending een tegemoet koming van ten hoogste vierhonderd gulden per uitzending van tien minu ten. Dit staat in de regeling, die is ge troffen voor de politieke TV-uitzendin- gen. De minister van O. K. en W. a.i., mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft de regeling, waarvan reeds een aantal punten in de memorie van antwoord op de onderwijsbegroting bekend zijn gemaakt, naar de Tweede Kamer ge stuurd. De partijbesturen, die de rege ling eveneens ontvangen hebben, is voorgesteld in februari van het volgend jaar met hun uitzendingen te beginnen. De politieke partijen zullen om beur ten de beschikking krijgen over de we kelijkse zendtijd, waarbij de regerings commissaris de volgorde bij loting zal vaststellen. In afwijking op dit punt zullen twee of meer partijen als zij daar prijs opstellen en de mogelijkheid er voor bestaat hun zendtijd inciden teel of geregeld samen kunnen voegen. De vorm, waarin de uitzendingen plaats vinden zal binnen de grenzen der tech nische mogelijkheden worden overgela ten aan de betrokken partijen. Voor de inhoud van de uitzendingen gelden de bepalingen van het televisie- besluit 1956. Een ander punt vermeldt, dat de partijen zonder dat daar kosten aan verbonden zullen zijn, de beschik king krijgen over studioruimte, appa ratuur en het daarbij nodige personeel. HILVERSUM, 15 december In een Nationaal Programma wordt vrijdagmiddag 22 dec. de Kerstviering van het Koninklijk Gezin met het ge zamenlijk personeel uitgezonden, die dit jaar plaats heeft in de Burgerzaal van het Koninklijk Baleis te Amsterdam. HILVERSUM, 15 december De Kerstboodschap die Paus Joan nes XXIII donderdag 21 december tot de wereld zal richten, zal door de K.R.O. die op donderdag 's avond geen uit zending heeft worden opgenomen. De opname met de vertaling wordt uitge zonden in het vrijdagmiddag-program ma van 12.40-13.00 uur. (Advertentie) NU OOK IN HET WINKELCENTRUM AMSTELVEEN BUSSUM, 15 dec. Peter van Cam- pen vertoonde in zijn „Filmkader" gis teravond enkele fragmenten uit de nieu we film van Stanley Kramer „Oordeel te Neurenberg", die tezelfder tijd in Berlijn in première ging. En dat is dan op zich een zeer te waarderen geste, die althans van enige voortvarendheid getuigt. Alleen moet het ons van het hart dat Van Campen in zijn begelei dende commentaar wel erg gemeen- plaatserig te werk ging. Als spel van de week zette de NCRV ons vervolgens „Gevaarlijk tussenspel van F. Wijmdham Mallock voor Het stuk was aangekondigd als een „psy chologische thriller". Ten onrechte, bleek bij nader inzien. De spanning van de echte thriller had het nauwe lijks of niet. En de „psychologie" kwam er ook weinig aan te pas. In feite had de auteur wat dat betreft alleen zijn hoofd figuur iets kunnen meegeven. De vrouw dus, die elf jaar geleden werd beschuldigd van moord, maar in hoger beroep werd vrijgesproken en die nu geconfronteerd wordt met de open bare aanklager van destijds. Precies op het moment, dat zij op het punt staat een nieuw leven, mutatis mutandis een nieuw huwelijk te beginnen. Het een en ander roept dan enige spanningen op, die tot een bevrijdende, maar ook AMSTERDAM, 14 dec. Evenals vo rig jaar, zullen André Meurs en Her- bert Joeks op Oudejaarsavond voor de K.R.O.-microfoon weer een uurlang hun actuele en politieke grappen spuien. Zij worden hierbij geassisteerd door een orkest onder leiding van Kees Bruijn. De productie is in handen van Tonny Schifferstein. De samenstelling, ideeën en teksten van dit programma „Klaar- over Jaarover" waarin de luisteraars via het zebra-pad van 1961 naar 1962 worden geloodst, zijn weer van André Meurs, de nan die reeds zovele suc cessen geschreven heeft voor o.a. Tobi Rix, de Wama's, Cocktail-trio, zoals Malle Vent-ja, de Grote Beer, het Kan- garoe-eiland, Leve de man die 't bier uitvond, Kriminaal-tango etc. ietwat onbenullige oplossing worden ge bracht. Myra Ward sloofde zich kenne lijk uit om de vreemde, enigszins his- terische dame geloofwaardig te maken. Dat lukte haar voorzover het in de be perkte mogelijkheden lag. De andere, vreemd heen en weer lopende figuren, bleven in het volstrekt cliché-matig» steken of verdwenen geheel in een mist van vaagheid, zoals in het geval van Harriet en Betty, respectievelijk „vertolkt" door Enny Meunier en Ted dy Schaank. Maar ook Lo van Hens- bergen en Hans Tiemeyer wisten met de psychiaterige dokter en de openbare aanklager geen raad. En daar konden zij in de gegeven omstandigheden wei nig aan doen. H. Hn. HILVERSUM, 15 dec. Bij gelegen heid van Koninkrijksdag zendt de NTS vanavond onder het motto „Zesmaal één is één" een programma uit over de Ne derlandse Antillen. De in dit program ma, waaraan solistische medewerking wordt verleend door Julian Coco en Ottmar Fraai, opgenomen filmfragmen ten zijn van Peter Creutzberg. In het daarna volgende programma van de VPRO-televisie kan men kijken, en luis teren, naar de derde aflevering van de chansoncompetitie ,Wat bied je voor een liedje", waaraan meewerken Jetty Paerl, Sonja Oosterman, Ellen Craa- mer, Rijk de Gooyer, Henk Janmaat en Louis Dusée. De uitzending wordt be sloten met „Gesprek aan de schrijfta fel" van prof. dr. L. J. van Holk en een documentair programma van dokter A. C. van Swol over kankerbestrijding. In de radiorubriek „Prisma" van de NCRV wordt vanavond om tien vóór half negen een indruk gegeven van de wijze, waarop het Kerstfeest wordt ge vierd op de Caraibische eilanden en de Philippqnen. Om elf uur speelt het Am sterdams Kamerorkest onder leiding van Marinus Voorberg, met solistische medewerking van de altviolist Klaas Boon, IntroQUzione, Aria en Presto van Marcello, het Concert voor altviool en strijkorkest in G van Telemann, Italie- nische Serenade van Wolf en Toccata van Burkhard. Voor de VPRO-microfoon houdt van avond om tien over acht ds. J. A. van Nieuwenhuyzen een slotbeschouwing over de derde assemblee van de Wereld raad van Kerken te New Delhi. ■'L; Wim van Est, met de voorzittershamer, presideert de vergadering van de beroeps renners. Op de achtergrond Piet Rentmeester (links) en Jo de Roo. ZATERDAG HILVERSUM 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Vrouwenkoor. VPRO: L0.U0 Samen thuis. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoon stellingagenda. 10.55 Jazzmuz. 11.20 Sport- uitz. 11.45 Gram. 12.15 Van de weg tot het graf. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Vara- varia. 13.20 Hammondorgelsp. 13.55 Tus sen mens en nevelvlek. 13.50 Lichte muz. 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Gram. 15.00 Ra- diofllharm. ork. en sol. (Om 15.55-16.15 boekbespr.). 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act_. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen. 19.45 Kamermuz. 19.55 Deze week. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.50 Soc. comm. 22.05 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 de zwarte diamant. 23.10 Quiz. 23.3o Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 7.00 Nws, 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 1200 Middagklok noodklok 12.04 Promenade-ork. en sol. (Om 12.33-12.50 Land- en tuinb. meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Harmonie-ork. 13.50 Gram. 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Piano recital. 16.00 De klokkenmaker. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Instr. octet. 17.30 Boekbespr. 17.40 Lichte muz. 18.00 Kunst- kron. 18.30 Strijkork. 18.50 U bent toch ook van de partij?, 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wedstr. in muziekllteratuurkennis. 19.45 Lichtbaking, lezing. 19.55 Gram. 20.50 Van klanten en wanten weten. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22.20??? 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lui den de zondag in. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND BBC Home Service 330 m: 12.00 Gram. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 16.10 Hoogtepunten uit de pro gramma's v. d. algelopen week. 17.00 Gram. 18.30 Gram. 20.00 Amus. muz. 30.30 Gevar. progr. 0.06-0.36 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 11.00 Gevar. progr. 13.00 Licht progr. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Licht pro gramma. 15.30 Lichte muz. 19.30 Jazz muz. 20.24 Voetbalcomm. 20.31 Ork. conc. 21.31 Gevar. progr. 22.15 Gevar. muz. NDR-WDR 309 m: 12.00 Amus. muziek. 13.15 Hammondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Gewijde muz. 16.30 Lichte muz. 17.30 Gram. 19.30 Koor zang. 22.10 Ork. conc. 22.35 Gevar. muz. 0.05 Dansmuz. FRANKRIJK Progr. Ill 280 en 235 m: 12 10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.40 Spaan se muz. 18.30 Ork. conc. 23.05 Gram. BRUSSEL 324 m: 12.03 Amus. muziek. 12.35 Amus muz. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Lichte' muz. 14.30 De academie der discofielen. 15.30 Amus. progr. 16.00 Thea- terkron. 16.20 Lichte muz. 17.20 Ad te Le- vavi. 17.30 Lichte muz. 18.00 Orgelreci tal. 18.20 V. d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Amus. ork. 22.15 Lichte muz. 23.05 Dansmuz 484 m: 12.18 Bel Canto. 16.03 Disco club. 18.55 Gram. 22.15 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. NTS: 14.00 Eurovisie: voetbalrep v. d. beslissingswedstr. in h. kwalificatietoer nooi voor de wereldkampioenschappen Frankr.-Bulgarije, te Milaan. KRO: 15.45. Anno. 16.15 Inst. ens. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 T.V.-film. NTS: 20.50 Joum. en weerber. KRO: 20.20 Act. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Sport. 22.20 TV-film. DUITSE TELEVISIEPROGR. 14.45 Over het werk v. d. Canadese po litie. 15.10 Kookpraatje. 15.40 Doe. 16.20 Rep. 17.15 Gevar. muz. 18.15-18.25 Schla ger-toto. (Reg. progr.: NDR: 13.00 Los- bude zum kieinene Gluck. 18.35 Progr.- overz. 18.45 Die Nordschau. 19.25 Dat zou ik graag willen zien. WDR: 14.00 Die Woche Hier und Heute. 18.40 Hier und Heute. 19.15 Muziek zit in de lucht.) 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Rep. 21.00 Mu- zik. blijspel. 22.30 Laatste nws. 22.45 He' woord voor de zondag. 23.00 IJshocke;. wedstrijd. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR 15.30 Sportprogr. 16.15-16.45 Beelden ui Vlaanderen. 19.30 Film. 20.00 Journ. 20.3' Melodrama. 22.15 Film. 22.45 Joum. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.00-15.45 EurovisieVoetbalwedstrijd Frankrijk-Bulgarije. 17.00-18.00 V. d. Jeugd 19.00 Kathol, uitz. 19.30 Weekjoumaal 20 00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 TV feuill. 21.00 Amus. progr. 22.00 Russisc gefilmd variétéprogr. 22.40 Nieuws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11