Werkplaats voor minderva- liden in gebruik genomen /Hp man Een Kerstgeschenk Wit-Gele Kruis Noordwijk had gering tekort over 1960 Ledenwinst was aanzienlijk Jaarvergadering van Lisser harddraverijvereniging Hj bavonta Fraaie expositie van konijnen en pluimvee in Lisse van KAN bartveroverend Opheffings uitverkoop p DRAIJER BETERE FOTO DRINGEND l VERZOEK Commissaris van de Koningin verricht officiële opening Voortreffelijke feestavond Belangstelling nodig van jongeren F. Limburg blijft tot 1 juli Geen loslopende honden meer in Haarlem KERSTBOMEN Nell Herbert V Kerstfeest VRIJDAG 15 DECEMBER 1961 PAGINA 3 „DE BRILLENSPECIALIST" 30 KORTING op de NORMALE prijzen voor iedereen „Noordwijk Actief" NAAIMACHINES grote houtstraat tai - haarlem m In Noordwijk Raadslid Passchier overleden I. KAN juwelier - horloger J^rteljorisstraat 2 - Haarlem burgerlijke Stand Noordwijk In Voorhout Jaarvergadering van Bloembollencultuur Deken Van den Bosch 25 jaar priester Feestelijke viering door jeugd en ouderen Vergadering van Bloembollencultuur Individueel Tuinbouw- onderwijs Bollenkeuringsdiensten Dr. ir. P. K. Schenk in tiveehoofdige leiding van het Laboratorium? In Haarlemmermeer Hoger krediet nodig voor werkplaats minder validen „Exclusieve Herenmodes" Koningstraat 7 - t/o het Stadhuis - Haarlem BELACHELIJK LAGE PRIJZEN Uitslag keuring Boomkwekerij HERENWEG 103 b TELEFOON 36301 - HEEMSTEDE Kostuums in de betere klasse Lustrum-viering De Kolibri Burgerlijke Stand van Uithoorn HPC zegeviert op zwem-kring- wedstrijden FEESTDAGEN een mooi blauw COSTUUM 0 Prijzen 108.- - 194.- h prijzen van 134.- - 225.- Stille Armen Heemstede 'N KERSTGESCHENK..... ALS HET EEN MOET ZIJN. Kerstloterij in Warmond RAADSAGENDA WARMOND Haarlem sluit nieuwe gascontracten af Extra-steun voor BB-pakketten Vrije speel gele genheid aan de Borelstraat Bij kunt u uitstekend terecht! J. S. MEUWSEN N.V. Burgerlijke Stand Haarlem KERSTCONCERT DOOR FEIKE ASMA aan onze weekabonné's O HOOFDDORP, 15 dec. In tegen woordigheid van talrijke autoriteiten, onder wie de hoofdinspecteur van de Arbeid in Haarlem, dr. Overdijkink, de heer P. J. de Korte, adjunct-rijkconsu lent van het departement van Sociale Zaken, dr. Metering, inspecteur Gees telijke Volksgezondheid en de verschil lende burgemeesters uit omliggende ge meenten, heeft de commissaris van de Koningin in Noord Holland, dr. M. J. Prinsen gistermiddag de nieuwe werk- Advertentie) Ziekenfondsleden glazen zonder bijbetalen. Iedere 100e cliënt ontvangt het bestede bedrag terug öf een doublé Dames- of Herenhorloge! - De Prisma-kijker 10 x 50 van f 127.50 gaat naar de heer Th. A. Frencken, Spaarnwouderstr. 48 JANSSTRAAT 56 - TELEFOON 10180 NOORDWIJK, 15 dec. Onder het motto „Gezelligheid kent geen tijd" hield de belangenvereniging „Noordwijk Actief" haar jaarlijkse feestavond in het Lido-theater te Noordwijk aan Zee. De voorzitter van de vereniging, de heer J. de Ruiter, deed, alvorens de avond officieel geopend werd, enkele mededelingen ten aanzien van de door de vereniging uit te geven folder van de badplaats, waarvan op deze avond l"eeds een fraaie drukproef circuleerde. Hij deelde verder mede, dat men voor nemens is binnen afzienbare tijd met de leden een bezoek te brengen aan een linoleumfabriek te Krommenie. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. van Eyken, riep vervolgens alle feestgangers een hartelijk welkom toe. Waarderende woorden sprak hij tot de heer N. Pot, directeur van het Lido- theater, voor het beschikbaar stellen Van de zaal en de bijzonder smaakvolle Versiering daarvan, wat door de aan wezigen met een gul applaus beloond werd. Hierna gaf de heer Van Eyken de leiding van de avond over aan het dans en showorkest „De Mirlitons", die voor een zeer afwisselend programma zorg droegen en de leden van „Noordwijk Actief" zeer snel in de juiste feeststem ming wisten te brengen. Hoogetepunt m het programma was het optreden Yan Mitzy Waller, die blijk gaf het kunst- moten en de jodelzang tot in de per fectie te beheersen, terwijl Karei v. der "cyden als solopianist, Henk van Nieu- ^enhuizen als accordeonsolist en Wim van der Putten als veelzijdig instrumen talist bijzonder goede prestaties lever den. Ter verhoging van de feestvreugde heten „De Mirlitons" ook de oudere dansen als de Kruispolka, Valeta en Wienerwals herleven, wat door de iets tninder jonge garde van „Noordwijk Actief" zeer gewaardeerd werd. v,Dat „gezelligheid geen tijd kent" "leek wel het beste uit het feit, dat de hieeste bezoekers zich pas ver na mid dernacht huiswaarts spoedden, wel een 'bewijs, dat bestuur en orkestleden er in geslaagd zijn, de grote schare aanwezi gen een onvergetelijke avond te bezor gen. Advertentie eiectr. m koffer 225.— NOORDWIJK, 15 dec.—..-Gisteravond onverwacht overleden het Noord wijk je raadslid J. P. Passchier. De heer fasschier, die 65 jaar oud is gewor- Sj£p, was sinds 1958 lid van de raad. 5'J behoorde tot de Anti Revolutionaire 5artjj. Hij toonde zich steeds een goed 'aadslid met een ruime belangstelling °°r de gemeentelijke problematiek. Pe heer Passchier was een uitermate cipiëel. Zijn woord had steeds de 5 apht van een getuigenis. Hij bekleed- r? verschillende functies in het gerefor meerde kerkelijke leven in Noordwijk ^as sinds jaren penningmeester van christelijke ULO-school in Noordwijk. (Advertentie) Lqo®BOREN: z. v. H. Redèl en J. A j? SJ1z. v. L. G. E Strengers en A. gj^fjluitink, d. v. F. A. Verhoef en ^as^'LEOEN: N. Kloos, echtg. v. D. Cv\T.?,naar 72 ir R. a ERTROUWD: H. G. Raasvelt en M. v' Hildstein; W. Star en E. Meyer Ti. der Luijt en G. van Beden; N. ^oov gerius en M. W. Vink; J. A. de fceuk E. J. M. van Kan; .G S. M. Gp-fëzP' c- Steenvoorden, m. c A°UWDj. H. van Dam en P. phlit'- v>frf?ans; D. Zwaan en P. D. L. Vink.' W. N, c Pesschier en J. M. H. R j 'y/1- Wempe en M. H. J Steins; Oft j. Vh^en E. Vazquez; C. A. Brem plaats voor mindervaliden in Hoofddorp officieel geopend. Dr. M. J. Prinsen beschouwde de taak, die hem gistermiddag was opge dragen, als die van een bevoorrechte, omdat het een voorrecht is van sym pathie te doen blijken voor de minder- valide werkers en hun werkplaatsen. „Het is met name eerst na de tweede wereldoorlog geweest, dat men meer algemeen werd doordrongen van de noodzaak voor mindervaliden op ver antwoorde wij-ze arbeid te scheppen," aldus dr. Prinsen. Hij zei, dat de min- dervalide gelijk recht op arbeid mocht hebben als de niet gehandicapte. „Wij hebben dit recht van de mindervalide te bezien, alleen reeds bij de gedachte aan het voorrecht zelf ongeschonden door het leven te mogen gaan en on belemmerd arbeid te kunnen verrich ten." Dr. Prinsen vond het zeer verheugend te ervaren, hoezeer ook het bedrijfsle ven begrip voor de moeilijkheden van de gehandicapten heeft en hoe de ver schillende bedrijven in den lande op het ogenblik reeds bereid zijn op grote schaal een plaats voor hen in te rui men. „Er is alle reden voor hulde te brengen aan de in 1958 ingestelde com missie, die de bouw van een prachtig geoutilleerde werkplaats in Hoofddorp wist te bereiken," aldus dr. M. J. Prin sen. voorhout, ...o dec. Een record aantal leden was aanwezig op de jaar vergadering van Bloembollencultuur in Voorhout. De voorzitter wierp een terug blik op het afgelopen jaar. Hij consta teerde dat in het bollenvak toch weinig te voorspellen is. De waterschade wierp een schaduw over de resultaten. Ook de export was dit jaar minder en de inkoopprijzen voor vele tulpensoorten te hoog. De gevolgen van de Euromarkt zijn niet te overzien. Men moet echter waakzaam zjjn. Een compliment aan Rijnland voor de goede waterregeling bleek wel op zijn plaats. De voorzitter besloot met de wens dat in het buitenland de kerst- handel goed zal zijn. Bij de ingekomen stukkenwas een schrijven dat een waarschuwing inhield tegen het gevaar van landbesmetting door machines. Een batig saldo van 1384.71 was het resultaat van een goed financieel beheer. De heren C. L. M. Prins en E. F. KnO'ppert werden bij acclamatie als be stuurslid herkozen. De beschrijvings brief werd vlot afgewerkt. Voor het hoofdbestuur werden kandidaat gesteld de heren A. Priester uit Beverwijk en J. A. Heemskerk uit Heemstede. Besloten werd om wederom met een eigen wagen uit te komen in het Bloe mencorso. De commissie zal wederom trachten de gelden hiervoor bijeen te krijgen. De rondvraag had een rustig verloop. Bij het einde van de vergadering ver zocht de secretaris, om bij een even tuele adreswijziging, dit direct aan hem door te geven. NOORDWIJK, 15 dec.Onder voor zitterschap van dr. Goudriaan hield gisteravond het Wit Gele Kruis haar jaarvergadering in „Flora" te Noord- wijk-Binnen, waarbij de opkomst slechts matig was. Over de plannen van het nieuw te stichten wijkgebouw voor de gezamenlijke Kruisverenigingen was niet veel mede te delen, omdat deze plannen nog diverse instanties moeten passeren, terwijl de bestaande bouw- stop hierin ook een voorname rol speelt. NOORDWIJK, 15 dec. Het komende weekeinde is het feest in de parochie van Sint Jeroen te Noordwijk-Binnen, Deken P. A. van den Bosch herdenkt dan namelijk het feit, dat hij 25 jaar ge leden tot priester werd gewijd. Het was op het feest van Driekoningen 1961, dat kapelaan Van den Bosch in de parochie kerk van Sint Jeroen tot deken van Noordwijk en pastoor der parochie werd geïnstalleerd. In de periode van nog geen jaar heeft hij zich doen kennen als een rechtgeaard priester en een liefde volle herder, die bij alle parochianen een grote plaats inneemt. De permanente feestcommissie in de parochie van Sint Jeroen heeft daarom ook gemeend dit jubileum niet zonder meer voorbij te moeten laten gaan en heeft het volgende feestprogramma op gezet: Zaterdag 16 december: 18.45 uur ontvangst van de deken in Noordwijk op de hoek Voorstraat - Lindenplein. 's Avonds om zeven uur vindt een ont vangst plaats in de parochiekerk, waar na een plechtig lof. Zondag 17 decemb 9.30 uur plechtige H. Mis. Van 14.00 tot 15.30 uur receptie in het Hof van Holland voor' de officieel genodigden en van 16.00 tot 17.00 voor de overige belangstellen den. De feestviering wordt besloten met een plechtig danklof om half zes des avonds. De viering van dit zilveren priester feest is deze week ingezet door de schoo jeugd in hotel Royal, waaraan zowel door de kinderen van de meisjesscholen en jongensschool als v.g.l.o. werd deel genomen, en elk op hun wijze hulde brachten aan de jubilaris. Deze zeer ge slaagde bijeenkomsten werden besloten met een dankwoord van deken Van den Bosch, waarin hij het onderwijzend per soneel, de feestcommissie, maar vooral de schoolkinderen betrok. Een geweldig hoera steeg op, toen de deken mede deelde, dat aan alle kinderen bij de uit gang van Royal een versnapering zou worden verstrekt. De feestelijkheden zullen volgende week worden besloten met een huldiging door de leerlingen van de r.k.-uloschool. SASSENHEIM, 14 dec. Op de le denvergadering van de Koninklijke Al gemene Vereniging van Bloembollencul tuur in „Het Bruine Paard", heeft de voorzitter, de heer J. Heemskerk gewe zen op de daling van de export in dit jaar. Tot november werd 14.065.725 kg geëxporteerd tegen 14.553.711 kg in de zelfde periode van 1960. Een teruggang van bijna drie procent. Het tulpenstengelaaltje blijft de aan dacht vragen. De bestrijding ervan wordt met de juiste middelen gevoerd. Verder deelde hij mede, dat van het gemeentebestuur een subsidie was ont vangen voor het avondonderwijs, waar aan door vierentwintig leerlingen wordt deelgenomen. Bij de behandeling .van de beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring steunde men de kandidatuur van J. H. Heemskerk (Hillegom) en A. Priester sr. (Beverwijk) in de vakaturen van het hoofdbestuur. Maar de alge mene vergadering werden afgevaardigd de heren G. Westerbeek en G. Zand bergen. Een voorstel de contributie voor 1962 te verhogen met 20 pet. ter bestrijding van de kosten van deelname aan het Bloemencorso 1962 had, evenals het voorstel het bestuur der afdeling met twee leden uit te breiden de instem ming van de vergadering. Zonder hoof delijke stemming werden de door het bestuur gestelde kandidaten, de heren C. Westerbeek en H. Verdegaal, geko zen. HAARLEM, 15 dec. B. en W. van Haarlem hebben candidaat gesteld voor de functie van directeur van de school voor individueel tuinbouwonderwijs: 1. de heer J. Schoute te Midwoud en 2. de heer D. Jongekrijg uit Tiel. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het ledental door een ge voerde propaganda-actie van 1360 op gevoerd kon worden tot ruim 1600. Van de veel omvattende werkzaamheden van wijkzusters werd een uitvoerig rapport uitgebracht waarvan wij een kort overzicht geven. Ziekenverpleing aan huis: Door de zusters werden 102 patiënten bezocht met in totaal 3679 bezoeken, waarbij 674 maal een verplegingsartikel werd verstrekt. T.B.C. bestrijding: Hiervoor werden 17 gezinnen bezocht met in to taal 122 bezoeken, terwijl 2 patiënten in een sanatorium moesten worden onder gebracht. Zuigelingenzorg: Hiervoor werden gehouden 52 zittingen voor 346 ingeschreven zuigelingen met een totaal van 1427 consulten en 881 bezoeken door de wijkzusters aan huis. Kleuter zorg: hiervoor werden gehouden 50 zit tingen voor 480 ingeschreven kleuters waarvoor 987 consulten werden ver strekt, terwijl de wijkzusters 734 bezoe ken aan huis brachten. Sociale zorg: 492 huisbezoeken werden hiervoor af gelegd, terwijl de zusters 572 zittingen hielden in het wijkgebouw. Het jaarverslag van de penningmees ter gaf aan een totaal cijfer van f 30.984.29 met een nadelig saldo van 904.26. Door de contributie-verhoging en de aanwas van het ledental kan voor het komende jaar op een batig saldo van pl.m. 2500 gerekend wor den. Op een door de commissie ge vraagde toelichting op gestelde vragen werd, door de penningmeester op cor recte wijze geantwoord en de commis sie gaf gaarne haar fiat over het keu rig beheer. In het bestuur werden bij enkele kandidaatstelling herkozen de heren dr. C. G. H. Goudriaan en P. Schenkeveld. Met genoegen kon de voorzitter mededelen dat de feest avond georganiseerd door het dames comité ter versterking van de kasmid delen voor het Wit Gele Kruis, een batig saldo van pl. m. 1000 heeft op gebracht. Na een korte rondvraag bracht de voorzitter dank aan de wijk zusters voor de buitengewone zorg die zij aan hun werk in het afgelopen jaar hebben verricht, waarna hij onder dank voor opkomst deze bijeenkomst sloot. LISSE, 15 dec. In de grote zaal van hotel café-restaurant „De Nachte gaal, vond donderdagavond de 63ste Al gemene vergadering plaats van de harddraverijvereniging „Lisse en Om streken". Het viel voorzitter dr. G. A. Schalij op, dat er zo weinig jeugdige leden aanwezig waren. Hij verzocht de aanwezigen vooral de jeugd aan te moedigen om lid te worden, daar de vereniging figuurlijk gaat vergrijzen. De N.D.R. heeft een commissie sa- LISSE, 15 dec. Dr. Ir. P. K. Schenk die per 1 januari 1962 was benoemd tot directeur van de bollenkeuringsdiensten, zal deze functie in ieder geval niet aanvaarden vóór ljuli 1962. Voorlopig blijft de heer F. Limburg, die de dienst met pensioen zou verlaten, tot 1 juli in functie. Een en ander houdt verband naar het in een officiële medede ling verluidt met de bijzondere werk zaamheden waarmee dr. ir. Schenk be zig is en die hem niet in de gelegen heid stellen zich eerder vrij te maken bij het Laboratorium voor Bloembollen- onderzoek, waar hij thans werkzaam is. Geruchten willen echter, dat dr. ir. Schenk vooral op sterke aandrang van de oud-directeur van het laboratorium, prof. dr. E. van Slochteren, zich be schikbaar houdt om het directeurschap van het laboratorium te gaan waarne men. Deze functie is vrijgekomen, toen prof. dr. J. Ph. van der Want besloot naar Wageningen terug te keren om zich uitlsuitend aan het wetenschappe lijk onderwijs te gaan wijden. De ge ruchten willen voorts, dat de heer Scenk niet als enige belast zal worden met de leiding van het laboratorium. Het zou in de beodeling liggen om naast de wetenschappelijk directeur ook nog een zakelijk directeur aan te stellen. HOOFDDORP, 15 dec. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Haa lemmermeer op donderdag 21 decern lemmermeer op donderdag 21 december waarin men tevens met de gemeente begroting begint voor het jaar 1962, zul len B. en W. de raad voorstellen een aanvullend krediet van 81.284 beschik baar te stellen inzake de bouw en in richting van de nieuwe gemeentelijke werkplaats voor mindervaliden in Hoo dorp. Nu het gebouw inmiddels is vol tooid en gisteren officieel door de Com missaris van de Koningin in gebruik is genomen, hebben B. en W. een volledig overzicht laten opmaken van de totale kosten. Uit dit overzicht bleek, dat het krediet vóór de stichting van de werk plaats met 81.284 is overschreden. Voor deze overschrijding zijn verschil lende factoren aan te wijzen, waarmee bij de opstelling van de begroting geen of nauwelijks rekening kon worden ge houden. Allereerst vermelden B. en W. in hun voorstel, dat de inschrijvingssom van de laagste inschrijver ruim 37.000 ho ger lag dan het voor de bouw beraam de bedrag. Hoewel verschillende onder delen van de begroting, vooral ten aan zien van de verwarming en de vloer, zijn meegevallen hebben zich tijdens de bouw zoveel onvoorziene omstandighe den voorgedaan, dat overschrijding van het krediet niet kon worden voorkomen. (Advertentie) LISSE, 15 dec. Wie nu werkelijk iets moois wil zien op het gebied van het fokken van dieren in de konynen- rassen, hoenders en sierduiven mag niet verzuimen een bezoek te brengen aan de grote show in de nieuwe veiling- hal van Hollands Bloembollenhuis aan de Hobahostraat te Lisse. De tentoonstelling wordt georgamsee door de Pluimvee- en Konijnensportver eniging „Lisse en Omstreken"; mede werking wordt verleend door de zuster vereniging „Streven tot verbetering te Hiliegom. Burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf die de tentoonstelling opende, zei grote bewondering te hebben voor de kwali teit der geëxposeerde dieren en voor de toeleg der exposanten. De voorzitter, de heer N. J. Dol zei, dat de tentoonstellingscommissie, onder de eminente leiding van de heer K. van der Spak, spannende dagen en nachten achter de rug had met zeer weinig nachtrust. Direct na de officiële opening maakte de voorzitter met de burgemeester en de dierenarts dr. Costermans een wan deling langs de stands. Behalve de stands met de genoemde dieren is er een inzending Japanse knobbelganzen, dieren welke men uiterst zelden op een tentoonstelling aantreft. De uitslag van de keuring was als volgt: Het hoogste aantal punten, waarvoor de gemeente Lisse een medaille had uit geloofd, werd in de wacht gesleept door de combinatie Rohde-Lans te Sassen- heim. De fraaiste sierduif was van de heer P. Kanbier te Leiden; fraaiste grote hoender: K. J. Smits te Lisse, fraaiste krielkip: E. Luyk, Lisse; de fraaiste kriel (haan): N. J. Del jr. te Lisse; idem (hen) E. Luyk, te Lisse in getekende rassen; de fraaiste enkelkleu- rige haan was van K. F. van der Spek, te Lisserdijk (Abbenes); fraaiste hen idem van J. J. Bos, Hoofddorp. J. C. van Woerden te Lisse had de Norwich- kropper geëxposeerd, terwijl de heer P. J. van Tol te Heemstede de kroon span de met de beste oud Hollandse Meeuw. In de konijnenafdeling werd het fraaiste dier getoond door Th. v. d. Lans. In de dwergrassen ging de com binatie Philippi-Van Duin met de eer strijken (Hillegom)in de kleine rassen was het Th. van der Lans te Voorhout; in de grote rassen behaalde de heer A. G Teeuwen de eerste prijs, terwijl ook een jeugdlid, n.l. A. van der Spek te Lisserdijk met een 1ste prijs ging strij- k0Men kan op de show terecht tot za terdagavond uiterlijk 9 uur. (Advertentie) ook met kluit. SPARREN en DOUGLASGROEN mengesteld, die tot taak heeft gekregen de reglementen van de kortebaandra- verijen bij te schaven. Een tweede taak van de commissie is de onsportieve gebeurtenissen op de draverijen uit te wissen, waarin tevens is inbegrepen toe te zien op onsportieve gebeurtenissen bij het uitkomen van twee paarden uit één stal, welke wedloop helaas niet al tijd sportief gebeurt. Voor het organise ren van kortebaandraverijen heeft deze commissie van het hoofdbestuur 50 pet. meer bijdrage ontvangen. Uit het jaarverslag van de heer A. P. v. Berkel bleek, dat het ledental ook dit jaar weer opnieuw is teruggelopen en thans staat op 612, hetgeen een te ruggang betekent van 18 leden. Ook de heer A. P. v. Berkel hoopte op toetre ding van meer jeugdige leden. In 1956 bedroeg het aantal leden nog 780. Ook het bezoek aan de kortebaandraverij tijdens de kermisweek loopt achteruit. Telde men in 1955 1200 bezoekers. Nu waren het er nog slechts 780. De ker mis van Lisse is echter niet op haar retour. Dit bewees wel de kaartver koop, welke weer is toegenomen. Ook de reclame-suikerzakjes voor de inter land concours-hippique is bijzonder goed geslaagd. Helaas verknoeide de regen veel van het vele organisatiewerk voor deze internationale krachtmeting. Voor de kortebaandraverijen werden 23 paar den ingeschreven. Bij de loting ver schenen er slechts 16 op het appèl. De spanning was dan ook gauw ge luwd, daar de beste paarden weg ble ven. Het grote vuurwerk was een da verend succes. Helaas waren de weer goden het niet zo bijzonder goed ge zind. Penningmeester J. L. v. Diemen bracht een jaarverslag op rijm. Hier uit bleek, dat de inkomsten belipen 17455. De uitgaven daar en tegen be droegen 19099,54. Een tastbaar tekort dus van 1644,54. Gelukkig kon de ver eniging dit dragen. Namens de kascontrolecommissie ver zocht de heer Van Zonneveld de pen ningmeester te dechargeren. Helaas had hij een opmerking, dat zijns inziens de post uitgave van 500 betaald aan de gemeente, bedoeld als dekking van de eventuele onkosten tijdens de kortebaan draverij wel een beetje hoog was. Vol gens zjjn mening beliepen de onkosten hieraan dit jaar plm. 100 gulden. Dr. Schalij antwoordde, dat de gemeente dit nu eenmaal heeft vastgesteld. Als nieuw lid van de kascontrole-com missie werd benoemd de heer A. Wijs man, die de heer Van Zonneveld zal op volgen. De bestuursverkiezing, als grootste punt op de agenda vermeld, werd het kortste punt van het programma, daar alle aftredende bestuursleden t.w. de heren G. Costermans, J. L. v. Diemen, G. C. Vreeburg en C. v. d. Zaal bjj ac clamatie werden herkozen, daar geen kandidatenlijsten waren binnengekomen. Van de rondvraag werd een goed ge bruik gemaakt. De traditionele verlo ting was het slot van de vergadering. (Advertentie) Zijlstraat 71 Haarlem NOORDWIJKERHOUT, 15 dec. De vogelvereniging heeft in de toneelzaal van de St.-Bavostichting het slagen van haar tentoonstelling gevierd. Telkenjare na de tentoonstelling worden tijdens een feestavond de door de inzenders op de show behaalde prijzen uitgereikt. Voor broeder Aresius, een der steun pilaren van de tentoonstelling, was er een fraai vogelkooi en aan mevrouw Van den Burg, die al jaren ten behoeve van de leden een depot van voer heeft en die op de onmogelijkste uren voor hen klaarstond, werd een bak met vaste planten uitgereikt. In snel tempo kwamen daarna de prijswinnaars voor de bestuurstafel om hun prijzen in ontvangst te nemen. GEBORENd.v. B. de Hoop en M. A. van Bloois OVERLEDEN: B. Prins, A. Buscher wed. v. Z. Steggerda. HAARLEM, 15 dec.Door de Heem- steedse zwem- en poloclub HPC wer den in het Sportfondsenbad voor ver enigingen in Kring Haarlem Konink lijke Nederlandse Zwembond zwem wedstrijden gehouden. De organiseren de vereniging kwam wederom goed uit de bus door op aUe eerste plaatsen beslag te leggen. Bij de 100 meter rugslag dames bleven Hennie Vlaan deren en Lieze Remer, beiden HPC gelijk opgaan en werd het een ded heat; zowel de tijdwaa-rnemers als de kamprechters klasseerden beide da mes als eerste aankomenden waar door ze de eerste plaats moeten delen. De voornaamste uitslagen zijn: 66 2 3 meter schoolslag meisjes: 1. J. Jesse, HPC, 1 min. 3 sec.; 2. L. Tur kenburg, DWT, 1 min. 3.6 sec.; 3. J. Bergé, NVA, 1 min. 4 sec. 66 2 3 meter rugslag jongens: 1. Y. Schulp, HPC, 47,? sec.; 2. G. Lange- reis, Haarlem, 55.1 sec.; 3. J. v. d. Klugt, DWT, 55.5 sec. 100 meter vrije slag meisjes: 1. E. Blokker, HPC, 1 min. 13.5 sec.; 2. N. Dix, HPC, 1 min. 15.1 sec.; 3. A. M. Philippo, HPC, 1 min. 18.3 sec. 100 meter vrije slag jongens: 1. P. Hunik, HPC, 1 min. 4.9 sec.; 2. B. Oomen, DWR, 1 min. 7.2 sec.; 3. H. Kuiper, HPC, 1 min. 9.2 sec. 100 meter rugslag dames: 1. L. Re mer en H. Vlaanderen, beiden HPC, ieder 1 min. 17 sec.; 3. M. Bernink, DWT, 1 min. 29.9 sec. 200 meter vrije slag heren: 1. Johan Bontekoe, HPC, 2 min. 15.9 sec.; 2. R Prins, HPC, 2 min. 19.8 sec.; 3. R. Siebeling, NJORD, 2 min. 26.9 sec. 3 x 33 1 3 meter wisselslag persoon lijk- 1. N. Dix, HPC, 1 min. 26.2. sec.; 2 N Neuteboom, 1 min. 29.8 sec.; 3. E Blokker, HPC, 1 min. 31 sec. 4 x 33 1 3 meter wisselslag jongens persoonlijk: 1. P. Hunik, HPC, 1 min. 45 7 sec.2. H. Kuiper, HPC, 1 mm. 49.5 sec.; 3. B. Huizinga, HPC, 1 mm. 52 4 SGC. 5 x 66 2 3 meter vrije slag esta fette dames: 1. HPC I 3 min. 59.7 sec.; 2. DWT 4 min. 16 sec.; 3. HPC II 4 min. 20.7 sec. 5 x 66 2 3 meter vrye slag estafette heren: 1. HPC I 3 min. 23.3 sec.; 2. NJORD 59 3 min. 27.1 sec.; 3. HPC II 3 min. 45.5 sec. (Advertentie) %r Voor de aanstaande j hebben wij a in één- en twee rij-model 3| Oók in modern grijs of in Blue fe Caravelle in Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 54679 Het comité voor stille armen te Heem stede mocht na de verantwoording van de vorige week de volgende bijdragen ontvangen T. B-R 10; A. S. v. C. 25; P. M v. D. 5; A.k. J. D.-W. 2,50; W. J. E. ƒ5; X. f 5; M. W. v. d. K. 10; H. J. R. 50; H. J. V. 2,50; V. T. 5; H. H.-B. 5; J. M. P. 10; mr. J. f). R 10; C. P. W. 10; A. P. 2.50; E. A. 10; Mw. D 2,50; C. B.-K. 10; K. J. 5; G. M. S. 10; Mw. M. M. v. V. 5; Mevr. v. R. 2,50; R. S 30; H. Z. 2,50; W. J. B. 5; R. H. B. 15; H. v. d. B. 5; s. d. 10; A. D. 2,50; G. F. 10; H. J. 5; H. C. R. S-W. 50; J. H. P. 25; R. A. P. R. 50; Dra. H. L. S. ƒ5; Th. d. V.-D. 2,50; C. A. v. M. 10; N.N. ƒ1; H. D. 10; C. H. B. 5; S. d. C. 100; in totaal ƒ588,50, zodat nu is ontvangen ƒ2.637,11. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne uw giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize, Willem Pijperlaan 14, als ten Raadhuize. Gironummer 153.308. (Advertentie) Lange Veerstraat 11 13 - Haarlem Telefoon 11178 (BESTELT U VOORAL T IJ D I G Reproducties naar oude foto's WARMOND, 15 dec. Zoals ieder jaar heeft de Warmondse r.-k. jeugd beweging weer een kerstloterij georga niseerd. Ook dit jaar zjjn er weer tien vette konijnen te winnen, terwijl op de trekkingsavond, welke morgen plaats zal vinden om half negen in de grote zaal van De Burcht, onder de bezoe kers van de trekking een extra-konijn zal worden verloot. Op deze avond zal ook het rad van avontuur weer draaien en een stortvloed van worsten, taarten en vele andere zaken zal haar weg moeten vinden. WARMOND, 15 dec. Dinsdag 19 december komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Beëdiging van de heer J. v. d. Voet als lid van de gemeenteraad. Benoeming van een wethouder ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Dek ker. HAARLEM, 15 uec. Honden moe ten in Haarlem voortaan aan de lijn gehouden worden. In de raad is al ver schillende malen geklaagd over de hin der die loslopende honden voor het ver keer kunnen betekenen. Laatstelijk heeft de heer PRIKKEL (PvdA) daarover nog gesproken. B. en tV. stellen nu de raad voor in de Algemene Politie verordening een bepaling op te nemen, waardoor eenieder verplicht is zijn hond aan een lijn van hoogstens anderhalve meter vast te houden, wanneer hij zich daarmee op straat vertoont. B. en W. stellen tevens voor in het artikel een bepaling op te nemen, waar door eenieder verplicht wordt er zorg voor te dragen, dat zijn hond geen uit werpselen deponeert in plantsoenen of openbare speelgelegenheden, op trot toirs of in andermans tuinen. B. en ff. behouden zich het recht voor bepaalde straten of plantsoenen aan te wijzen, waar men honden los kan laten lopen. HAARLEM, 15 dec. Op 7 november 1957 is tussen Haarlem en de Hoogovens een contract afgesloten, waarbij Haar lem zich verplichtte een bepaalde hoe veelheid gas van de Hoogovens te be trekken. Met ingang van 1 februari van dit jaar is een gedeelte van de gmnt Haarlemmermeer, dat tot nu toe gas be trok van Haarim, gas gaan betrekken van Amsterdam. Dat betekende voor Haarlem verminderde afname en Haar lem nam dus zelf ook minder af van de Hoogovens. Maar tegelijkertijd steeg het verbruik van gas bij een aantal groot verbruikers. In verband met deze ont wikkelingen is het nodig geworden, dat de leverantiecontracten tussen Haarlem en de Hoogovens, en tussen Haarlem en Haarlemmermeer worden herzien. B. en W. van Haarlem hebben de raad twee ontwerp-contracten voorgelegd ter goed keuring. HAARLEM, 15 dec. In antwoord op vragen van de heer J. J. VOOGD (PvdA) delen B. en W. van Haarlem thans mede, dat zij de directeur van Sociale Zaken zodro daartoe aanleiding bestaat, opdracht zullen geven om een uitkering var. enkele weken ineens of van bonnen voor het aanschaffen van een noodveodsel-pakket te verstrekken aan gesteunden en anderen, die een dergelijke aanschaf niet kunnen bekosti gen. B. en W. zijn overigens van oordeel, dat het aanschaffen van een nood-voed selpakket in het kader van de burger lijke zelfbescherming, de meeste gezin nen niet voor onoverkomelijke moeilijk heden ste Het inrichten van een vei-tl. heden stelt. Het inrichten van een vei lige schuilplaats, zoals in recente voor lichtingsfolders van de B.B. wordt voor gesteld, zal voor velen een onmogelijke opgave zijn. omdat daarvoor in hun wo ning geen gelegenheid is. .van dat niet, dan moet het gezinshoofd in de omge ving van zijn woning een geschikte schuilgelegenheid zoeken, aldus B. en W. HAARLEM, 15 dec. Voor het aan leggen van een vrije speelgelegenheid aan de Henri Borelstraat, vragen B. en W. van Haarlem de raad om een crediet van 26.800. Mer wil hier een ruime zandbak, een klimboog en enkele kleinere speeltoestellen plaatsen. Het speelterrein zal onderverdeeld worden door muurtjes van verschillende hoog te, die tevens als zitgelegenheid komt in de meest zuidelijke strook van het grondgedeelte tussen de Herman Rob berstraat, de Henri Borelstraat, de Louis Couperusstraat en de Marcellus Emanstsstraat. (Advertentie) Verzorgde kleding is essentieel voor sfeer en stem ming. Van de beste binnen- en buitenlandse buizen hebben wij thans de collectie gereedhangen. geklede oostuums o.a. grijs flannel, met vest, v.a. f 159.50 bijpassende witte overhemden (no-iron) v.a. f 15.90 uitgebreide collectie geklede grijze dassen f7.90 Gr. Houtstraat 32, Haarlem, Tel. 1344O BEVALLEN van een zoon: J. van Rjjn-Kopijn, C. B. G. Meegdes-Meief, W. M. van Veen-Bjjtjes. BEVALLEN van een dochter; W. M. van Veen-Bijtjes, H. S. Kamsma-Snij- der, M. B. Lammerse-Lommerse, P. Stam-van der Gugten, W. A. Rinkel- Smit. OVERLEDEN: H. M. Groenenwegen- Bierman, 50 j., Kamperlaan, E. A. J. Romeijn-Rolfes, 58 j„ Lombokstraat, M. J. Bengsch-de Swart, 89 j-, Westerhout straat, D. Cornet-Zwaan, 73 j„ Oranje straat, R. Berghuis-Steendam, 88jes park, J. Verschoor, 71 j-, Gasthuisvest, J. de Kloet, 91 j„ van Raephorststraat, J. J. H. Philippo, 72 j., Jan Stuytstraat. ONDERTROUWD: J. B. van Delft en M J. Smit, J. Luik en P. Giesesteijn, J. B. ten Bosch en A. E. Singels, J. W, de Jong en .J Epskamp, J. C. Adri- chem en C. M. Willemse, H. J. Wegerif en P. Londema. GEHUWD: A. Peper en K. L. Poul- sen, J. J. Calvelage en J. J. van Doorn, P. M. Kooij en G. Dijkstra, K. H. Lerch en 1. Werner, J. M. J. van Kins en M. A. Scheerder, W T. Kolderie en H. M. van Rugge, B. J. Mesdher en A E. de Jong, G. A. Engelenburg en R. Grass! BOCCHERINI KWINTET Onder auspiciën van het Haarlems Comité voor Kamermuziek zal maandag 18 de cember om acht uur in het Concertge bouw te Haarlem een concert door het Italiaanse Boccherini Kwintet plaatsvin den. Op het programma staan werken van J. S. Bach, Luigi Boccherini en Paul Hindemith. ADVENTSVIERING K.A.B. De af deling Haarlem van de K.A.B. zal zon dag 17 december om acht uur in het ge bouw St. Bavo in de Smedestraat een adventsviering houden. Aan deze avond zullen nekele koren medewerking ver lenen. o.a. bij de samenzang. NOORDWIJK 15 dec Onder aus piciën van de Stichting Orgelcentrum die zomers te Noordwijk de badplaats- concerten organiseert zal de Haagse organiste Feike Asma op vrijdag 22 de cember des avonds om acht uur een kerstconcert geven op het orgel van de Gereformeerde Kerk te Sassenheim De kerk is gelegen aan de Julianalaan en zal worden verwarmd Het programma vermeldt een drietal koraalvoorspelen van Bach Advents- en Kerstliederen in een bewerking van Jan Zwart waaronder de volledige suite Kerstfeest no 1 Voorts werken van César Franck d'Aquin Mulet en Guil- mant Het orgel van de kerk heeft drie klavieren een vrij pedaal en telt veer tig stemmen In verband met de korte tijd, welke in de Kerstweek beschik baar is voor het ophalen van de week-abonnementsgelden, verzoeken wij u bij de eerstvol gende inning het abonnements geld over 2 weken te voldoen. De administratie. ■y^^WWVWWWVSrt^WW-'VW-'V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3