Amerikaanse diplomatieke inmenging mogelijk? Nederlandse ambassadeur weer op State Department Gesprek over Nieuw-Guinea Hollandia is stad van geruchten Psychose door uitblijven verklaring van overheid AMERIKAANS SMALDEEL WENST „GOEDE KERST" ■HE Eenheid hersteld de CONGO in Maar zal Tsjombe zich nu aan zijn woord houden? Portugees verzet in Goa gebroken Indië belooft eigen aard van Goa te handhaven t Ui»! SCHRAVENDIJK Haarlemmers IN DE KWESTIE NIEUW-GUINEA Opi mieuw brief van Soekarno aan Kennedy Politie in fel vuurgevecht met koopman In kabinet In Djakarta feest vanOorlogsraad' Rijksbemiddelaars keuren radio- en t.vAonen goed Zaakgelastigde heeft contact met Nederlanders Het weer 3.500 PORTUGEZEN KRIJGSGEVANGEN Schroder DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 85ste JAARGANG No. 31010 WASHINGTON, 21 dec. (Rtr., U.P.I., A.F.P.) Het Ameri kaanse ministerie van buitenland se zaken heeft woensdag meege deeld, dat de Verenigde Staten „alles in het werk zullen blijven stellen" om Indonesië en Neder land bij elkaar te brengen voor een vreedzame regeling van hun geschil over westelijk Nieuw- Guinea. De woordvoerder, Lincoln White, zei echter op een pers conferentie dat geen van beide partijen de V.S. had benaderd met een verzoek om bemiddeling. Vol gens U.P.I. nemen de aanwijzingen echter toe, dat een of andere vorm van Amerikaanse diplomatieke inmenging mogelijk is. Reuter meldt, dat de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, woensdagavond op een pers conferentie geweigerd heeft te zeggen of de Verenigde Staten bemiddeling tussen Indonesië en Nederland zouden aanbieden. Hij verklaarde dat het vraagstuk in zbn geheel wordt bestudeerd. P\J- H- van Roijen, de Neder- se ambassadeur in de V.S., s woensdag voor de tweede ach tereenvolgende dag op het depar tement ontvangen voor besprekin gen met Averell Harriman, de onderminister van buitenlandse zaken, belast met aangelegenhe den betreffende het Verre Oosten. Over het doel van dit bezoek is, aldus U.P.I., niet bekend gemaakt. »Een wonderdat er geen gewonden zijn99 ïen lange Beroep van Indonesisch parlement Informatief onderhoud met minister Luns Militaire Ulirusrincj J bespreking werd gearrangeerd Vlagkwestie WÊÈÊÈéÈmè&s> et, uit één vliegdekschip en zes jagers bestaande, Amerikaanse smaldeel dat een bezoek aan ons land brengt voer gisteren ter hoogte van de Doggersbank op weg naar zijn einddoel Rotterdam. Als groet aan het gastvrije Nederland, waar de Amerikaanse jantjes de kerstda gen zullen doorbrengen, vormde de uit elfhonderd koppen bestaan de bemanning van het vliegdek schip „Essex" bij het passeren van de Bank de woorden „Goede Kerst". Hierna verspreidden zich de zes jagers om zich na enkele uren weer met het moederschip te verenigen. Vandaag is het smal deel de Nieuwe Waterweg opge- stoomd voor een operationeel be zoek van tien dagen aan de Maasstad. MORGEN VRIJDAG: QUATERTEMPERDAG geboden vasten- en onthoudingsdag LEOPOLDSTAD, 21 dec. (Rtr.) Betrouwbare zegslieden in de Congolese hoofdstad hebben van morgen meegedeeld dat de pre mier van de centrale Congolese regeling, Cyrille Adoela, en de president van Katanga, Moise Tsjombe, bij hun besprekingen in Kitona een grote mate van over eenstemming hebben bereikt. Zij zijn het erover eens geworden dat de eenheid van de Congo moet worden hersteld en dat de afschei ding van Katanga moet worden beëindigd. Over de mate van soe vereiniteit, die Katanga uiteinde lijk binnen het raam van een Con golese federatie zal krijgen, zal nog worden gesproken. LISSABON/NIEUW DELHI, 21 dec. (Rtr., U.P.I.) Het laatste verzet van de Portugezen in Goa zou thans gebroken zijn, aldus melden Indische bronnen. De havenstad Marmagao heeft zich gisteren aan de Indische invallers overgegeven. De gouverneur- generaal van Goa, generaal Ma nuel Antonio Vassalo e Silva, is door de Indiërs gevangen genomen in Marmagao, vanwaar hij het laatste gecoördineerde verzet leidde. Hij wordt, aldus het Indische ministerie van defensie, met alle aan zijn positie verschuldigde égards behandeld. De Indische minister van defensie, Krisjna Menon, verklaarde te Cairo (op doorreis naar New York, waar hij in de Veiligheidsraad het Indi sche standpunt zal verdedigen) dat er ongeveer drie en een half duizend Portugese militairen krijgsgevangen gemaakt zijn en dat deze voor de keus geplaatst worden in Goa te blijven of te repatriëren. Opmerking verdient, dat de indiërs vóór hun overval beweerden, dat Portugal een troe penmacht van een 10.000 man in Goa had geconcentreerd. BLAUW KAMGAREN KOSTUUM 138.— Zaterdag meer nieuws over plannen van Indonesië Geen kerstgratificatie; wel uitkering ineens van 2,5 pet Club- en Privélessen Voor de tweede maal Regering wil Reydons en De Jagers lot verlichten me. IYIUKKIó veforeifouüuif! Suède dames- en herenjasjes Bewolkt Het weer in Europa Ook voor uw Kerstgeschenken naar BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severiru NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Volgens Reuter en AFP voerden func tionarissen van Amerika, Indonesië en Nederland afzonderlijke besprekingen °P het State Department en elders ter gereld om beide partijen tot elkaar te orengen. Deze persbureaus vernamen «at in Washington eveneens elke dag ?verieg gaande is met Engeland en Aus- iralië. Rusk sprak gisteren met des kundigen op het gebied van de buiten- andse politiek in de Amerikaans Se naat over een reeks internationale Jjpjfpunten, waaronder de kwestie 1 'euw-Guinea. De democratische sena- or Hubert Humphrey zei na afloop vol gens up, tot de pers; De v s dringen op aan, datovereenstemming orden bereikt via bemiddeling". zal Volgens berichten uit Djakarta zou President Soekarno opnieuw een brief (Van een onzer verslaggevers) v NSTERDAM. 21 dec. De politie vann bureau Warmoesstraat heeft dn°?ucht na een hevig duel, waarbij werd geschoten, een 33-jarige hia» darnse R00Pman die met een oud We T°fid functionerend Australisch Zijj 'Teweer de omgeving van de Oude- - us Aft,*..».,:1:~ maakte, schot, onderzoek Wei' Achterburgwal onveilig en te overmeesteren. surveillerende agent hot Rjg, ®n. in deze omgeving een Uit tv-le c°Hoga's ging hij op oni.c,^« hiaVi de Molensteeg troffen zij een On 5r?an met een geweer in de aanslag. vUura?aties: ..Geef dat geweer over" Sehr'fo driftig op de agenten, die de Voonv1? nauwelijks wisten te ontduiken, boa 1gangers zochten dekking achter len t 0f f'eten zictl tegen de grond val- enigen een agent met zijn pistool ViUchH waarschuwingsschoten loste, te de koopman in een portiek. fenafbedreiging van vier pistolen ninae "ij tenslotte de trap van de wo- luilf -°P en 'eSde zich bij het trappen- Sehn In hinderlaag, de agenten waar- schio^Hd met een hysterisch „Ik ten allemaal kapot". Zijn scho- ten gisten echter doel. Toen de agen- trap cvnlflrvTYirrioTi vliw»iht+a rl.o opklommen, vluchtte de beurt een etage hoger. hiatie?"Be leste. na herhaalde som- en ear' ?meet zÜn geweer neer ■Vonden z-lcb over- In zijn jaszak be- Dten z'ch nog een achttal patronen. 1 »aa, n°g niet kunnen achterha- °Vergepo°m Se man t°t het schieten Is atellinp k>e koopman bleek in tegen- uacht n-met wat men aanvankelijk het dronken te zijn. De politie ^oivoncj an wonder" dat er niemand Ü?uten httti S. strijd is gekomen. Op de klen zelf a K van bef geweer vond *°gel. r,„ sporen van een afgeketste ar he» 's geboeid overgebracht indacht pouf'ehureau, waar hij tevens Besloten an P°King tot doodslag, is in- aan president Kennedy hebben ge schreven, maar deze brief is nog niet in Washington ontvangen. Amerikaan se functionarissen verklaarden aan Reuter te betwijfelen of president Soe karno en het Indonesische opperbe vel werkelijk een invasie beogen. DJAKARTA Woensdag heeft de Amerikaanse ambassadeur in Djakarta Jones een gesprek gehad met Soeban- drio, de Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken. Hij kreeg Soekarno's antwoord op het verzoek van president Kennedy aan het Indonesische staats hoofd, het geschil met Nederland op vreedzame wijze te regelen. Men neemt in Djakarta aan, aldus bericht U.P.X., dat Soekarno aan Kennedy heeft geschreven dat Nederland verantwoor delijk ervoor gesteld moet worden indien Indonesië zijn toevlucht tot geweld moet nemen in de kwestie Nieuw-Guinea. Het Indonesisch parlement heeft een stemmig Soekarno's commando om zich gereed te houden voor algemene mo bilisatie, goedgekeurd. Het deed een beroep op het Nederlandse volk en het parlement opdat „zij begrijpen hoe ern stig het Indonesische besluit is om westelijk Nw.-Cuinea te bevrijden." kwartier gehad met luitenant-generaal Pollard, chef van de Australische ge nerale staf. De generaal heeft een be zoek van tien dagen aan Indonesië ge bracht.. Ondertussen is de plaatsvervan gend chef-staf van het Indonesische le ger, generaal-majoor Ahmed Jani, in Indonesië teruggekeerd na in Europa en de Verenigde Staten orders te heb ben geplaatst voor dertig miljoen dol lar aan militaire uitrusting. PEKING Volgens het persagent schap „Nieuw China" heeft de Chinese vice-premier en minister van Buiten landse Zaken, Tsjen Ji, de Indonesi sche ambassadeur ontvangen. Hjj heeft hem meegedeeld, dat „volk en regering van China de rechtvaardige strijd van volk en regering van Indonesië voor de bevrijding van Irian, steunen". DEN HAAG, 21 dec. Een woord voerder van minister-president prof. dr. J. E. de Quay heeft meegedeeld dat een aantal beschikbare ministers woensdag middag in het kabinet van de premier een informatief gesprek van anderhalf uur heeft gevoerd over de stand van za- i i'l'j. 'l i' iken in de kwestie Nieuw-Guinea. De-s President Soekarno heeft gisteren, al-1 bancl met tie terugkeer dus Reuter, een onderhoud van drie Luns uit Brussel. van in ver minister HOLLANDIA, 21 dec. (ANP) Hol landia is thans ogenschijnlijk een even kalme stad als anders. Maar er is een sterke onderstroom van spanning, die zich uit in de wildste geruchten en spe culaties. Het uitblijven van enige be kendmaking of mededeling van over heidswege, hetzij door Den Haag hetzij door Hollandia, mag als voornaamste oorzaak worden gezien van een psycho se die zich niet alleen van een groot deel der Nederlandse bevolking, en wel de „men in the street", dreigt meester te maken doch die zich zelfs meedeelt aan de meest nuchter denkende amb tenaren. Men oordeelt dat slechts een positieve houding en uitspraken van de Nederlandse regering de spanningen zullen kunnen doen verminderen. Er kunnen twee zaken worden aange wezen waar men het meest over denkt: het recht tot zelfbeschikking een ge dachte die vooral onder de Papoea-be volking leeft en de veiligheid. Daarbij wijst men in ambtelijke kringen op het feit dat Nieuw-Guinea een land is waar de groep ambtenaren als een soort or gaan van technische bijstand werkt, en zij derhalve dubbele waarborgen dienen te genie', -n. Zo is Hollandia vandaag een stad van geruchten, variërend van de ogen schijnlijk meest geloofwaardige tot de meest absurde en meestal gepaard gaand met zeer breedvoerige maar alle van grote onrust getuigende spe culaties. Deze geruchtenstroom zou funest kunnen zijn indien eenmaal, door welkoorzaak dan ook, een pa niek zou uitbreken, want dan zouden de Nederlanders tevens bij de Pa poea's het gezicht verloren hebben. Het ernstige in deze situatie is dat het vrij grote korps ambtenaren dat hier veelal met gezin werktziel» in de steek gelaten voelt, aangezien noch veiligheid noch rechtspositie gegarandeerd zij- Verder zal de ambtenaar zo redeneert men in die kringen verder bovendien geconfronteerd worden met het verlies van zijn g 'hele inboedel inclusief auto, zonder dat daarvoor ook maar enige compensatie in uitzicht is gesteld. Toch dienen juist de Nederlanders door hou ding en kalmte een voorbeeld te zijn voor de Papoea's in de huidige zeer ge spannen situatie. Een standvastig en positief optreden van de Nederlandse regering, gesteund door het gouvernement, zoa bovendien een vijfde colonne in welke omvang zij ook mag bestaan, geen kans geven, en in elk geval zeer preventief werken. Het zou goed zijn, zo menen velen, indien de gouverneur zich via de radio, zoals in ernstige situaties toch veelal gebrui kelijk is, met positieve verklaringen tot het publiek zou wenden. In een vraaggesprek met de „Nieuw Guinea Koerier" heeft de zeer Nedcr- landsgezinde vice-voorzitter van de Nieuw-Guinea raad, Marcus Kasiepo, volgens U.P.I. gezegd, dat „zodra iemand ergens mocht proberen de rood witte vlag te hijsen, die vlag door onze mensen omgehakt en verscheurd wordt. Het gouvernement kan niet toestaan dat ergens de rood-witte vlag gehesen wordt, want het heeft de papoea-vlag officieel erkend." De resident van de afdeling Geelvink baai, de heer Veldkamp, is echter van mening, dat wanneer ergens een rood witte vlag wordt gehesen met daarnaast de Nederlandse vlag er geen principiële bezwaren tegen zouden bestaan. Bij een ordeverstoring zou het gouvernement op treden door de roodwitte vlag te laten strijken, aldus de resident. „Al zal dit met alle eerbied voor de vlag van een nabuurnatie gebeuren," vóegde hij er aan toe. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 51 Grote keuze Gezelschapspellen Roulette - Monopoly - Go Mah. Jongy Scrabble. Kamerbiljarts 190.tot 525. Scalextric, electrische autorenbaan, van 99.75 tot 127.50. Waarnemers in Leopoldstad en elders, die er niet aan twijfelen dat Adoela en Tsjombe inderdaad overeenstemming hebben bereikt, althans op papier, staan nogal sceptisch tegenover de vraag of Tsjombe zich inderdaad aan zijn woord zal houden. Hp heeft nu, zo neemt men aan, zjjn concessies gedaan onder de druk van de omstandigheden, omdat hij inziet dat de Verenigde Naties op het punt staan geheel Katanga te onderwer pen. Het lijkt echter vrij waarschijnlijk dat Tsjombe straks, als de situatie voor hem is verbeterd, opnieuw iast zal krij gen van zijn neiging tot onafhankelijk heid en alle gemaakte afspraken zal beschouwen als vodjes papier. Dat heeft hij in het verleden I zo vaak gedaan. Daar komt nog bjj dat het ditmaal wel zeer gemakkelijk voor hem is te betogen, dat zijn afspraken met Adoe la tot stand zijn gekomen „onder dwang", want dat is ook zo, ook al hebben de Verenigde Naties herhaal delijk betoogd dat de bedoeling van hun optreden in Katanga niet was een politieke oplossing van de Congolese crisis te forceren. BRUSSEL De Belgische Senaat heeft een motie aangenomen om een bedrag van ongeveer twee en een half miljoen gulden van de Belgische contri butie aan de V.N. niet te betalen als protest tegen de V. N.-actie in Katanga. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft tegen Franse, Belgische en Russische bezwaren in, besloten tot juni 1962 tien miljoen dol lar per maand te voteren voor het optreden van de V. N. in de Congo. De Assemblée heeft voorts besloten aan het internationale gerechtshof in Den Haag te vragen, of alle lid-staten van de V. N. verplicht zijn aan de Congo-begroting bij te dragen. De Belgische gedelegeerde in de As semblée, Walter Loridan. zei dat zijn regering tegen de Congo-begroting was uit principiële overwegingen en uit praktische. Volgens hem is het optreden van de volkerenorganisatie herhaaldelijk gekenmerkt geweest door machtsmis bruik, waardoor zeer ernstige conse quenties optraden. Loridan maakte er voorts bezwaar tegen, dat België in de resolutie van de Assemblée werd ge noemd „een land dat rechtstreeks be trokken is bij de toestand in de Congo", Portugese berichten, opgevangen van een radio-zender op een schip nabij Goa, melden, dat er nog steeds hier en daar dapper verzet geboden wordt. Overigens geeft men toe, dat de Por tugese enclaves definitief verloren zijn. Van Indische zijde wordt gemeld, dat de toestand in Goa weer nagenoeg nor maal is. De ambtenaren zullen worden gehandhaafd; ze waren merendeels uit Goa zelf afkomstig. Volgens waarne mers in Nieuw Delhi geeft de Indische regering zich veel moeite de Inwoners van Goa die bij de bestuurswisseling voor een voldongen feit geplaatst wor den ervan te overtuigen, dat het eigen karakter van het land gehand haafd zal blijven, met name wat be treft handhaving van de godsdienst en de Portugese taal. Veertig procent van de Goanezen is katholiek. De eerste ci viele Indische bestuurder is katholiek. Met veel vertoon heeft een hoogge plaatst Indisch militair, eveneens ka tholiek, de relieken van Sint Francis- cus Xaverius in Goa eer betoond. Bij zijn aankomst in New York ver klaarde Krisjna Menon, dat de Indi- Advertenties) hkc KLePING CENTRALE hoeven hun kleding niet bij een post orderbedrijf te kopen, want zij heb ben een speciaalzaak op dit gebied in hun stad, nl. de HKC, Jansstraat 51-63. Daar kunnen zij direct keus maken uit een enorme voorraad Dames-, Heren- en Kinderkleding. Er wordt geen rente berekend en (tot f 150.—) geen vooruitbetaling. sche actie niet als agressie, noch als een schending van het Handvest van de Verenigde Naties beschouwd kan worden, omdat Indië „immers niet de souvereiniteit van een staat aangetast heeft". Indië ontkent de rechtmatig heid van de Portugese souvereiniteit in Goa, Damao en Diu. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, George W. Ball, heeft in Los Angeles verklaard dat zijn regering er zeker van is dat het pre mier Nehroe zelf was die het eigenlijke besluit tot de inval in Goa en de twee andere Portugese enclaves had geno men. De Amerikaanse natie, aldus Ball, Is „diep bezorgd" over de affai re. Ball verklaarde echter dat de in vasie geen verrassing voor de Ame rikaanse regering was. „Washington heeft er voortdurend bij de Indische premier Nehroe op aangedrongen te streven naar een oplossing van het Por tugese koloniale probleem door vreed zarne middelen," voegde hij eraan toe. Hjj achtte Nehroe persoonlijk verant woordelijk voor de invasie. Advertentie Zijlstraat 71 Haarlem DJAKARTA, 20 dec. (UPI) Soekar no's rede heeft in de Indonesische hoofd stad enige bedrijvigheid veroorzaakt. Zo hebben de drie grote politieke par tijen hun leden opgeroepen om de Ne derlandse pogingen „een marionetten- staat" te stichten in Nieuw-Guinea, te verijdelen. De Indonesische katholieke partij verzocht alle katholieken in het land en in west Nieuw-Guinea te helpen bij de uitvoering van Soekarno's bevelen tot verovering van het gebied. Soekarno's rede werkte weliswaar in spirerend op de Indonesische bevolking maar zij was tamelijk vaag. In Djakarta zal de door Soekarno in gestelde „oorlogsraad" zaterdag een verjaardagsfeest vieren met een parade waarbij militaire en andere leiders re devoeringen zullen houden. Men ver wacht dat deze redevoeringen aanwij zingen zullen bevatten wat betreft de vraag hoever de Indonesische regering van plan is te gaan in haar plannen om Nieuw-Guinea op de Nederlanders te veroveren. DEN HAAG, 21 dec. Het college van rijksbemiddelaars heeft gisteren aan de vertegenwoordigers van de be trokken werkgevers en werknemers zijn beslissing medegedeeld inzake de loon- voorstellen voor het personeel bij radio en televisie. De voorgestelde salaris schalen zijn goedgekeurd met dien ver stande, dat voor het jeugdig administra tief personeel enige aanpassing aan de algemeen voor deze groep geldende re gelingen nodig is. Er bestaan echter bezwaren tegen het voorstel tot invoe ring van een kerstgratificatie. Deze gra tificatie wordt derhalve niet goedge keurd. Door partijen is voorts toegezegd, dat de collectieve arbeidsovereenkomst, waarin de nieuwe salarisschalen zullen worden neergelegd, op korte termijn ter goedkeuring aan het college, zal worden aangeboden. Tenslotte is het college ak koord gegaan met het verlenen van een uitkering aan het personeel van 2,5 pro cent van het inkomen over 1961, over eenkomstig het verzoek, dat partijen aan het college hebben gedaan. Advertentie) DANSACADEMÏE RAAMSINGEL 16 Haarlem - Tel. 11045 DEN HAAG, 21 dec. De tijdelijke zaakgelastigde in Moskou, de heer P. J. Polak, heeft maandag in Moskou voor de tweede maal met de wegens spionage veroordeelde Nederlanders Reydan en De Jager kunnen spreken, aldus is van bevoegde Nederlandse zij de vernomen. De heer Polak die vergezeld was van twee leden van de ambassade, heeft de twee Nederlanders elk een half uur lang kunnen spreker». Zes Russische ambtenaren waren bij deze gesprek ken in het gebouw van het Opperste Gerechtshof aanwezig. Er waren allerlei beperkingen voor het gesprek opgelegd, bijvoorbeeld was het spreken over proceskwesties en ge vangenschap verboden. De twee Nederlanders die zeiden li chamelijk in goede gezondheid te ver keren, zullen binnenkort worden over bracht naar Vladimir, ongeveer 120 km van Moskou. De indruk die zij maakten, verschilde niet met die bij het eerste contact van de heer Polak met de twee gevangenen. De Nederlandse bezoekers hadden on der meer brieven en foto's voor de ge vangenen meegenomen die zij hun wel mochten laten zien maar niet overhan digen. Een Russische ambtenaar nam ze in ontvangst en zegde toe dat de twee gevangenen ze zouden ontvangen. Gebleken is, dat de Nederlandse ge vangenen maandelijks twee brieven mo gen schrijven en twee brieven mogen ontvangen. Ook kunnen zij pakjes en geld toegezonden krijgen. De heer Polak heeft hun de verze kering gegeven dat de Nederlandse re gering geen middel onbeproefd zal la ten om hun lot te verlichten. (Advertentie) 8ARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 I Verwachting tot vrijdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Over het algemeen veel bewolking en nevelig, met later kans op enige regen. Voornamelijk in het noordoos ten en oosten enige daling van tem peratuur, elders weinig verandering. Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen. Vrijdag zon: 8.4616.31 maan: 17.22 —8.42. (Advertentie) elegon'e tassen en byoux GR.HOUT5TR .1SA T E L.204I5 - HAARLE M max. min. Station Weer: temp. temp neersl. gisteren 24 uur Den Helder geh. bew. 6 5 0 Ypenburg motregen 6 6 0.2 VUssmgen geh. bew. 6 4 0.2 Eelde regen 5 4 0.3 De Bilt motregen 3 3 0.2 Twente motregen 4 2 0.3 Eindhoven motregen 1 1 0.2 Zo.-Lamhui motregen 1 0 0.2 Stockholm sneeuwbui 4 5 1 Oslo zw. bew. —2 6 0 Kopen ha er half bew. 8 0 0 bonden mist 4 —1 0.1 AmsterOari motregen 5 3 0.1 Brussel mist 1 —1 0.2 Luxernhu geh. bew. —1 —2 0 Parijs geh. bew. 2 —2 0 Nice onbew 11 —4 0 Berlijn geh. bew 3 1 0.1 München ijzel —3 0.1 Genève zw. bew. —2 —6 0 W .ten zw. bew. 2 0 G Innsbrück licht bew. S —10

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1