Amsterdam' bewijst: Baba Sy is nog sterker geworden Van Dijk kan terugzien op goed toernooi Dokter Rolink verweert zich in doping-affaire pijii DRAADLOOS CONTACT j VRIJ SLECHTE START VAN K.R.O.-TELEVISIE Sportrubriek beste deel van eerste avond in nieuwe jaar HYPNOTISCHE TOTO-AANPAK roterdon T otalisator-om zet fiks gestegen RAHN wil weg bij Enschede Weinig steekhoudende argumenten van medische commissie N.S.F. Inzet voetbaltoto blijft staan Weer schaatsduels in het Noorden naar B-PLUS r*; T- DONDERDAG 4 JANUARI 1962 PAGINA Baba een inzinking had. De laatste bleef overigens praktisch onbe dreigd tweede. Een verrassing was wel, dat de Senegalees Kouaté, die zwak was gestart, tenslotte de derde prijs verwierf (door toe passing van het Sonnenborn-Ber- ger-systeem) (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 4 januari De grootmeester Baba Sy startte op Tweede Kerstdag als de grote favoriet in het derde internatio nale damtoernooi te Amsterdam. Reeds vóór de jaarwisseling was het overduidelijk, dat de Senega lees met een duidelijke voorsprong het toernooi zou winnen, mede omdat op de laatste speeldag in 1961 ir. Geert van Dijk tijdelijk Hilversum aan de top Van Steenbergen: 27e zesdaagse-zege Nu succes in Keiden - Interesse voor Schalke RENÉ PALM EN WIM GALKOEN DE BESTE JEUGDSKIËRS Ondernemend Waarom lukt het werk niet meer? Zo vragen u (en anderen) zich af. ROBUFRAL B-PLUS DRAGEES sterken de zenuwen verhogen het prestatievermogen verdrijven lusteloosheid Toernooi in Indië Hockeyteam begint tegen Australië /nét Italiaans initiatief Tehuis voor invalide sportbeoefenaren Zwitsers sportidool: polsstokspringer Bij afgelast programma Voor Jantje Tienkamp een troostprijs Rus Flohr verliest in Hastings Zware opgave voor de Engelsen in testmatcli Ongerustheid over mond- en klauwzeer Felle brand VIJFTIEN volleyballers geselecteerd voor Parijs Sportflits V rijspraak in AYRO- smaadschriftproces Vanavond Wij kijken naar Baba Sy, de winnaar van het damtoernooi in Amsterdam, ontving de laatste hand druk van onze landgenoot Bakhuizen, die met een glimlach van bewondering net onderspit dolf. Een dik jaar geleden, konden we in Nederland constateren, dat Baba Sy's kracht in één jaar tijds klassen vooruit was gegaan. (Hq was voor het eerst tij dens de jaarwisseling 1959/'60 in Ne derland). Na het naspelen van zijn par tyen in het uitstekend bezette toernooi te Yalta en het aanschouwen van zijn spel in het gisteravond beëindigde toer nooi, zqn we geneigd opnieuw vast te stellen, dat Baba Sy weer sterker is geworden. Ondanks een paar kleine man kementjes in zün partyen. Zó spelende, is Sy ongetwijfeld één van de meest serieuse gegadigden om wereldkampi oen Koepermans volgende tegenstan der te worden. Ir. G. E. van Dqk kon de race met Baba Sy niet volhouden. Desondanks had hij nauwelqks concurrentie voor de bezetting van de tweede plaats. Van Dük kan zelfs op een goede wedstrpd terugzien en heeft duideiyk aangetoond nog een rol in het nationale, en mis schien ook wel internationale, damle- ven te willen spelen. Hij verloor geen van beide partijen tegen Sy. Bijzonder meegevallen is Abdoulaye Mansour Kouaté, evenals Baba Sy uit Dakar, die voor de eerste maal buiten TORQUAY, 4 jan, De hypnotiseur Henry Blythe heeft bekend gemaakt, dat hy volgende week 's werelds eerste hyp notische voorspellingendienst voor voet baltoto's zal beginnen. Lady Eve Stewart-Knill, vrouw van baronet Sir Ian Stewart-Knill, zal onder hypnose de voorspellinge doen, die per post naar de klanten zullen worden ge stuurd. Men zal zich bepalen tot het voorspellen van geiyke spelen. Blythe vertelde, dat Lady Eve iedere Maandagmiddag door hem onder hyp- hose zal worden gebracht. Blythe zal haar dan in haar trance laten ,,kyken" naar de uitslagen, zoals die de volgende zaterdagavond op de televisie worden gegeven. Wat zjj zegt zal op de band worden opgenomen. Blythe zei, dat lady Eve byzonder ge schikt is voor deze vorm van hypnose en dat bij experimenten al enig succes is geboekt. Er is een onderneming op gericht met Sir Ian, diens vrouw, Blythe en een Londense zakenman als deelheb bers. Een abonnement op de dienst, lopend tot het eind van het seizoen, zal twee pond sterling per week kosten. Zq die mee doen verplichten zich aan de onder neming 10 procent van de winst af te staan. De onderneming zal op haar beurt een deel van het geld schenken aan de voetbalclub Torquay United. Blythe is niet van plan zelf geld te steken in de voorspellingen van Lady Eve. „Ik ben geheelonthouder, rook niet en bovendien wed ik nooit", legde hij uit. DEN HAAG, 4 jan. Nadat in 1960 Voor de eerste maal sinds het herstel van de totalisator de omzet van dit voor Öe paardesport onmisbaar instrument ®en lichte achteruitgang yertoonde, bracht het afgelopen jaar niet alleen sen volledig herstel maar bovendien een staging in de omzet van 1.185.666 tot bet recordcijfer van 15.587.775, een toe name van ruim 10.5 procent. Dit resultaat werd bereikt over 164 Meetings. In de draverqen werd f 14.021.990 ingezet en in de rennen, die vrqwel alleen op Duindigt worden ge houden, 1.214.552. De grootste omzet boekte de paarde sport vereniging Hilversum, die over 44 Wedstrijddagen een totalisatoromzet be reikte van 5.799.811 (1960: 5.077.896) gevolgd door de renbaan Duindigt met ■f 4.560 992 4.159.237), Mereveld met 1.952.555 1.720.000), Alkmaar met f 1-058.514 907.350), Groningen met 879.343 (f 760.059). Slechts de totale omzet op de 14 ove- I'ge kleine banen in ons land liep iets terug van 1.405.781 in I960 naar f 1-260.386 in het afgelopen jaar. Dit Was voornameiyk te wyten aan een min der aantal meetings op deze banen. °e gemiddelde omzet per draverq he- jr°eg 13.032 tegen 11.817 in I960. Bq de rennen waren de cijfers 10.121 te- §en f 8.953 (1960). KEULEN, 4 jan. De tiende zes daagse van Keulen is woensdagavond gewonnen door het Belgische konings spel Van Steenbergen—Severeyns. jlet was de 27ste zesdagenoverwinning van Van Steenbergen. v De einduitslag was: 1. Van Steen- ■PPrgenSevereyns. België. 1939 pnt; 2. VkkeRoggendorf, Den.-Dld. 769. Op één ronde- 3. JunkermannPlatt- d.er, Dld.-Zwits. 801; 4. Arnold—'Terruz- Zl> Austr.-Italië, 677. S8pP twee ronden: 5. Zieg'ler—Renz, Did p,Op drie ronden: 6 SohulzeDe Rossi, uld.-Italië 304. De overige koppels hadden een ach- er*tand van acht of meer ronden. (Advertentie) ,ï;;i HELMUTH RAHN .zou wel weg willen. ESSEN, 4 jan. De vroegere ster van het Duitse voetbalelftal, Helmuth Rahn, die thans bij Enschede speelt, heeft in Essen opnieuw de wens te ken nen gegeven, in het komende seizoen uit te komen voor de FC Schalke 04. Rahn zei, dat hij het liefst al in eer ste wedstrijd van het seizoen 1962/63 het blauwwitte shirt van Schalke zou dra gen. Het bestuur van Schalke heeft reeds een half jaar geleden, na een soortge lijke verklaring van Rahn laten door schemeren, dat het geen waarde hecht te aan een verbintenis met Rahn. Ver moedelijk zal het feit dat er momen teel tegen Rahn een procedure loopt wegens belastings huid, het bestuur van Schalke alleen maar in die me ning kunnen versterken. En voor In- schede lijkt het niet aantrekkelijk, dat de Duitse club ten hoogste 15.000 mark voor overschrijving zou mogen betalen. KITZBÜHEL. 4 jan. De eerste ski kampioenen 1962 zijn bekend. Woens dag' zijn in Kitzbtihel onder ideale weersomstandigheden het was schit terend weer de nacht tevoren was een pak sneeuw van 30 entimeter ge vallen de Nederlandse jeugdkampi oenschappen ski gehouden. Evenals verleden jaar w rden zowel bij de meisjes als bij de jongens René Palm en Wim Calkoen winnaar in de combinatie. Rene Palm won de reuze slalom, maai eindigde door een val in de slalom op de tweede plaats achter Janine Kets de Vries. Willem Calkoen, de zoon van de Ne derlandse ambassadeur in Bangkok, won zowel de slalom als de reuzeslalom en werd onbedreigd Nederlands kampi oen. Afrika speelde. In het begin had hq moeite zich aan de voor hem vreemde omstandigheden aan te passen, maar toen hjj eenmaal geacclimatiseerd was, ging dit natuurtalent ook een heleboel punten verzamelen met als toppresta tie zyn overwinning op Geert van Dük. Hp wordt, geloven we, geen tweede Ba ba Sy, maar internationaal zullen we beslist nog wel meer van hem horen. De Fransen Gournier en Devauchel- le zijn ons mee- noch tegengevallen. Zij zqn, vergeiykenderwüs, goede Ne- derlanse hoofdklassers. Zoals ook uit de eindstand biykt, is Gournier iets sterker dan de onderwqzer uit Amiens. Van de ovrige drie Nederlanders had den we van Bakhuizen en Verhey iets meer verwacht, een mening die we grondden op hun fraaie verrichtingen in diverse nationale wedstrijden. Het ge wicht van de „eerste internationale wed strijd" drukte kennelijk op hen nogal zwaar. De jonge Groninger TammoAeil- kema heeft aan de verwachtingen be antwoord. Onbevangen trad de Noor derling al zqn tegenstanders tegemoet. De opzet van zijn partüen was steeds ondernemend. Laten we zü'n naam ont houden. De uitslagen van de laatste twee ron den waren: hoofdgroep: Van DükBaba Sy 1-1, BakhuizenKouate 1-1, VerheqDe- vauehelle 1-1, Aeilkema—Gournier 1-1, Gournier—Van Dqk 0-2, Devauchelle— Aeilkema 1-1, Kouate—Verhey 1-1, Ba ba SyBakhuizen 2-0. De eindstand luidt: 1. Baba Sy 23 pnt, 2. Van Dijk 19 pnt, 3. Kouate 14 pnt, 4. Gournier 14 pnt, 5. Bakhuizen 13 pnt, 6. Aeilkema 12 pnt, 7. Devauchelle 9 pnt, 8. Verheq 8 pnt. Jeugdgroep: 1. Dallinga 21 pnt, 2. Ivens 19,3. Varkievisser 17, 4. De Rooy 16, 5. Jonthart 16, 6. Van Leeuwen 11, 7. Klein Rensink 7, 8. Lekkerkerker 5 punten. (Advertentie) U kent de antwoorden. Ik ben te moe. Ik ben te lus teloos. Ik beb het te druk. Ik kan er niet meer tegen op. En waarom? Omdat het jachtige leven van nu, de drukke werk zaamheden, gebrek aan medewerkers en te weinig ontspanning wel héél hoge eisen stellen aan de man, zijn energie en zenuwstelsel. Daarom zijn er nu ROBUFRAL maak f u weer mortier N.V. PHILIPS-DUPHAR AMSTERDAM VELSEN, 4 jan. De uitspraak van de medische commissie van de Neder landse Sportfederatie heeft de heer J. H. M. Rolink, arts te Velsen, aan leiding gegeven tot een uitvoerige repliek, waarin hij als zijn mening geeft, dat het onlangs verschenen rapport over het fenomeen doping weinig overtuigend is. ,,Ik betreur het, dat de inhoud van het rapport zo zwak is, dat door het betoogde de oplossing van het doping-probleem eerder achterop dan naderbü is geko men." De eerste conclusie van de commis sie, zo stelt de heer Rolink vast, is, dat door het onderzoek niet is komen vast te staan, dat by zwemsters een ernstige vorm van doping is toe gepast. Hieruit zou de gevolgtrekking kunnen worden gemaakt, dat wel een minder ernstige vorm van doping is vastgesteld. Daar hiervan in het ver volg van het rapport expliciet geen melding meer wordt gemaakt, kan bü de lezer verwarring ontstaan. De kwa lificatie „ernstige vorm van doping" veronderstelt voorts een kennis van het begrip doping, dat gradaties toe staat. Een definitie wordt echter ner gens gegeven. Een volgende conclusie van het rap port luidt, aldus de Velser arts: „Vast staat, dat een aantal zwemsters, al of niet op aansporing of met mede weten van trainsters of trainers, zich min of meer geregeld lieten behande len door dokter Rolink, met de bedoe ling tot betere zwemprestaties te ko men". Ook deze conclusie kan verwar ring wekken. Voor mq persoonlijk zün betere sportieve prestatie van de door mü behandelde sportlieden nooit pri maire doelstelling. In mün gesprek met de medische commissie alsook in verscheidene publikaties heb ik steeds duidelqk gesteld, dat het mq slechts te doen is om het verkrügen (of band haven) van een optimale lichamelqke conditie van de behandelde sportman of -vrouw. Ik houd aan sportlieden dan ook steeds uitdrukkelü'k voor, dat mün behandeling niet per se betere sportieve prestaties tot gevolg behoeft te hebben. Het is natuurlqk mogelqk en zelfs begrqpelqk, dat de betrokken zwemsters in hun gesprekken met de medische commissie niettemin hebben gesuggereerd, dat prestatie verhoging het uiteindelqke doel van hun beroep op mq is. De instelling van de medicus echter, die voor de behandeling ver- antwoordelqk is, moet m.i. bepalend zün. Dokter Rolink vervolgt dan: de commissie concludeert verder: „Zon der hier een definitie van doping te willen geven, stelt de commissie wel vast, dat men bü doping altüd te maken heeft met tot zich nemen van middelen, die men anders op dat ogenblik niet genomen zou hebben, met de bedoeling de prestaties te verhogen. Het maakt, naar de mening van de commissie, geen ver schil of dit in het geheim of openlük geschiedt en ook niet of de toepas sing of het voorschrüven door een arts of een leek gebeurt". Het in deze conclusie gestelde is zo 99 aanvechtbaar en verwarrend, dat men het beter geheel achterwege had kun nen laten. Als doelstelling wordt ge noemd de prestatieverhoging, hetgeen mijns inziens inderdaad een essentieel element van het begrip doping kan zün. Wanneer echter de conditie verbetering (noodzakelqk voor de te verrichten extra-zware inspanning) doelstelling is, is er m.i. van doping geen sprake meer; het door de be voegde medicus toegepaste middel is dan geneesmiddel, en geen „dope". Derhalve maakt het terdege verschil uit, of de toepassing of het voorschrij ven door een arts of door een leek geschieden, daar alleen de arts de conditie van de betrokkene kent en de werking van de middelen kan be oordelen. Tot slot zegt dokter Rolink; „Hoe wel door het rapport van de medische commissie van de N.S.F. op mijn werk enige blaam werd geworpen, zijn de daarin aangevoerde argumen ten zo weinig steekhoudend, dat ik daarin geen aanleiding kan zien een wijziging aan te brengen in de door mij tot dusver gevolgde gedragslijnen. Ter bevordering van gezonde verhou dingen in de sport acht ik me hiertoe vanuit mqn beroeps vera ntwoordelqk- heid in geweten verplicht. AHMEDABAD4 jan. Het landen hockeytoernooi in Ahmedabad (Indië) wordt zaterdag geopend met de wed- strqd IndiëJapan. Het Nederlandse team komt zondag voor het eerst in het veld. Onze landgenoten ontmoeten dan Australië. De tien aan het toernooi deel nemende landen: India, Japan, West- Duitsland, Nieuw Zeeland, Verenigde Arabische Republiek, België, Malakka. Indonesië, Australië en Nederland, spe len een halve competitie. Het speelplan voor Nederland luidt: 7 januari: Neder landAustralië, 9 januari: België—Ne derland, 11 januari: NederlandIndië, 12 januari: NederlandVar., 14 januari Japan-Nederland, 15 januari: Neder landMalakka, 17 januari: Nederland West Duitsland. 18 januari: Nederland— Indonesië, 20 januari: Nieuw Zeeland- Nederland. Stil PHARMACEUTISCHE FABRIEK RÜTER) HILVERSUM FLORENCE, 4 jan. Oude en Inva lide Italiaanse sportlieden, die hun sport niet meer kunnen beoefenen, zul len spoedig in Florence hun tehuis heb ben. Het plan een dergelijk huis te bou wen is door de voorzitter van de natio nale organisatie voor hulp aan sport lieden, professor Giorgio Soppelsa, be kend gemaakt. Soppelsa deed deze mededeling op een kunsttentoonstelling, welke was ge organiseerd om gelden in te zamelen voor dit tehuis voor sportlieden. Voor deze tentoonstellingen waren door le schilder Carlo Bassini een aantal van zijn werken afgestaan. Alleen oude sportlieden cn jonge men sen die door de sport verwondingen hebben opgelopen zullen recht hebben in dit tehuis te worden opgenomen. ZÜRICH, 4 jan. De Zwitserse sportpers heeft de polsstokspringer Ge rard Barras uitgeroepen tot Zwitser- lands beste sportman van 1961. De 24- jarige Barras heeft het nationale e- cord in een jaar tijds van 4.40 meter op 4.52 gebracht en is daarmee de eni ge Zwitserse kanshebber tijdens de Europese atletiekkampioenschappen in 1962 in Leipzig. DEN HAAG, 4 jan. De stichting nationale sporttotalisator legt er de na druk op, dat de poolformulieren voor toto nummer 63 dd 7 januari a.s. (de pool met de dubbele inzet), deze week dienen te worden ingeleverd. Mocht het programma van 7 januari door weersomstandigheden niet door gaan, dan worden de wedstrijden een week verschoven. Het is uiteraard niet mogelijk wanneer de voetbalwed strijden van 7 januari worden afge last daarna nog formulieren in te le veren. (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, 4 jan. Hoewel de tem peratuur in het noorden gisteren tot bo ven het vriespunt kwam, vonden de drie ijsverenigingen het toch tijd worden aan de derde ijsperiode te beginnen. Maar zowel Geert Regts als Jantje Tienkamp zal het misschien betreuren aan het avontuur op het fondantqs te zün begon nen. Zij werden beiden namelijk ge klopt. Jantje Tienkamp sneuvelde in Mid- wolda in de halve finale. De ranke Anna Zomer-Struik nam in drie ritten revan che voor de tqdens het Drentse kam pioenschap geleden nederlaag. Arina had zich echter zoveel inspanning moe ten getroosten, dat zq op haar beurt in de finale werd geklopt door de veterane Grietje Dieterman-Schuur. Uitslag: 1. Grietje Dieterman-Schuur, Fmsterwol- de, 100,-; 2. Arina Zomer-Struik, Bor ger, 60,-; 3. Jantje Venekamp-Tien- kamp, Assen, 40,-. Veel minder moeite om de zoveelste zege te grqpen had Martha Wiermga in Nqehorne. Atje Deelstra was haar tegen standster in de eindstrüd en daarvan kwam Martha uiteraard met onder de indruk. Uitslag: 1. Martha de Vries-Wre- ringa, Franeker, 60,-; 2. Atje Deelstra, Irnsum, 40,—; 3. Joekje Hoekstra, Nijehorne, 20,-. Boele de Vries zag niets in het kleffe qs en daarom werd de mannenrqderq in Jutrqp-Hommes een Friese aange legenheid. De nationale kampioen Jan Heitbrink toonde opnieuw zqn vorm te hebben teruggevonden, want in de halve eindstrijd werd Geert Regts voor de tweede maal in dit seizoen geklopt. Dit gebeurde na drie enerverende ritten. De weg was daarmede voor Heitbrink ge plaveid. Uitslag: 1. Jan Heitbrink, Ak- krum, 80,-; 2. Klaas Kooistra, Koot- stertille, f 50,-; 3. Arien Dqkstra, Ny- beets, ƒ30,-; 4. Geert Regts, Nieuwe- brug, ƒ15,-. HASTINGS, 4 jan. Voor het inter nationale schaaktoernooi van Hastings werden de partijen van de zesde ronde gespeeld. De uitslagen luiden: Botwin- nik, Rusl.Penrose GB. afg.Robatsch Oost.Littlewood GB 1-0; Gligoric j-Sl.—Flohr Rusl. 1-0; Wade Nw-Zeel. Bisguier afg.; Barden GBAaron In- dië 1-0. De ontmoeting Botwinmk—Ghgonc uit de derde ronde eindigde in remise. Ook Wade en Robatsch kwamen in hun party uit de vqfde ronde tot een puntenver deling. Na de zesde ronde luidt de stand: 1. Botwinnik 4->/« punt en 1 afg. party. 2-3 Penrose en Bisguier 3Va punt en 1 afg. partq. 4-5. Flohr en Gligoric beiden 3>/« punt. 6. Littlewood 2-Vi punt. 7. \Vade 2 pnt en 1 afg. 8-9 Robatsch en Barden 2 pnt. 10 Aaron 1 pnt. CALCUTTA, 4 jan. Op de vierde dac van de vierde testmatch tegen En geland was Indië all out voor een to taal van 252 runs in de tweede innings Engeland heeft nu de moeilijke taak 421 runs bij elkaar te slaan wil het de wedstrijd nog winnen. Indië, dat gisteren tot 106 runs kwam voor het verlies van drie wic kets, verloor op deze vierde dag oo- nieuw drie wickets (119 runs) voordat het zich herstelde en tot aan de "unch een totaal van 229 behaalde voor zeven wickets. De drie laatste wickets vielen echter zeer spoedig. BUSSUM, 4 jan. In het actualitei tenprogramma „In woord en beeld", dat de KRO gisteravond op het scherm zette, hadden de samenstellers kenne lijk de bedoeling een boeiende vergelij king te trekken tussen de nieuwjaars wensen van nu en een jaar geleden, uit gesproken door bekende persoonlijkhe den. Een aardig, zij het niet origineel idee, dat echter hopeloos in de verf bleef steken, en tenslotte uitliep op een op I oninteressant gebabbel over het „bran- UTRECHT, 4 jan. Tqdens de gis teren hier gehouden vergadering van het Produktsehap voor Vee en Mees heeft de voorzitter, de heer Joh. de Veer uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over de ontwikkeling van mond. en klauw zeer onder het vee. Men had gehoopt door het instellen van een tijdelijk ver- voersverbod de omvang van deze ziekte terug te brengen, maar, zo zei hij. deze wens is niet in vervulling gegaan. Hij pleitte voor de grootst mogelijke mede werking bü het bestrijden van de mond en klauwzeer. De heer De Veer adviseerde de boeren de voorschriften van de veterinaire dienst stipt na te leven. Hq" heeft de in druk, dat men zich niet voldoende be wust is van de ernst van de situatie. Op de bedrqven is de grootste voor zichtigheid geboden. De veehouders die nen hun stallen gesloten te houden voor bezoekers. Het mond- en klauwzeer kan een ernstig gevaar worden voor de ex port, aldus de heer De Veer. Nog steeds is de mond- en klauw zeer epidemie in de Peelstreek niet Eelocaliseerd. Op drie bedrqven te eunen, Nachtegaal en IJsselstein, drie gehuchten in de gemeente Ven- ray is namelqk weer mond- en klauw zeer geconstateerd. Gisteren zijn van deze bedrijven 324 biggen, varkens, zeugen en beren en vqftig stuks jong vee overgebracht naar het abattoir om te worden afgemaakt. UTRECHT, 4 jan. Een korte maar hevige brand heeft gisteravond gewoed in een bovenwoning aan de Vosstraat alhier. De bewoner, de heer C. Pouw, was bezig het plafond te schilderen en verloor, staande op een trapje, plotse ling zqn evenwicht. Hq liet toen een verf pot vallen op een petroleumkachel die ontplofte. In korte tüd stond de kamer in lichter laaie. De heer Pouw rende naar boven om zün vrouw en drie kin deren te redden. Hij slaagde er in hen naar buiten te brengen, voordat het vuur ook de zolderverdieping had be reikt. De brandweer bestreed de vuurhaard met vqf stralen. Van de inboedel viel niets meer te redden; een onder de wo ning gelegen wükgebouw van de BB liep ernstige waterschade op. De schade, die nog niet kon worden vastgesteld, wordt door verzekering gedekt. Het gezin Pouw heeft voorlopig bü buren onder dak gevonden. DEN HAAG, 4 jan. r>e Nederland se volleybalploeg voor het eindtoemooi van de strijd om de West-Europa-beker, dat van 2 tot en met 4 maart in Parijs wordt gehouden, zal worden samengesteld uit de volgende 15 spe lers. J. Tinkhof, J. Coolen. J. Ooster- baan, J. Hoogland, J. Vink (allen DES), G. Goedhals, H. Jansen, J. van Wijnen (allen REVA), D. van der Stoep, H. van Rump (beiden Sportcen trum), R, Groenhuizen. B. Krijgsman (beiden Libanon), J. Ewals (Valuas), K. Becker (Cito) en W. Hoeboer (AM- VJ). De ijshockeyclub Hijs Hoky heeft woensdag in Den Haag een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Glas gow Flyers met 9—4 jew zinnen. De tussenstanden waren: 2-2, 6-0, 1-2. dende" probleem van een gecentrali seerde of particuliere kerstboomvar- branding. Jan Cottaar pr u een voortreffelijke sportrubriek, "die aar presenteerde vervolgens nogal onelegant en zonder nadere toe lichting werd afgebroken, juist op eer moment, dat ir. A. van Emmenes en bondscoach Elek Schwartz zich ten be hoeve van de vaderlandse T.V.-kijker» over de sporttoto van komende zondag hadden gebogen. Onder het motto „Men is nooit te oud om te leren" kregen wij achtereen volgens een dansles en een taalles voor gezet, met als (middelmatig) intermez zo een documentaire over de landaan winning in het voormalige moerasge bied ten noorden van Cambridge. Allee bijeen: een vrij slechte start van de KRO-televisie in het nieuwe jaar. F.B. LEEUWARDEN4 jan. De recht bank alhier heeft gisteren uitspraak ge daan in het proces, dat de burgemees ter van Haskerland, mr. W. Hoekstra te Joure, in zqn kwaliteit van geweste- lük voorzitter van de AVRO, aanhangig had gemaakt tegen een redacteur van de „Leeuwarder Courant," een hoofd onderwijzer te Eerbeek en een admini strateur te Leeuwarden. Laatstgenoem den waren door de journalist geïnter viewd en zouden daarbq uitdrukkingen hebben gebezigd, die mr. Hoekstra be schouwde als een aantasting van zijn goede naam. De officier van justitie eiste veer tien dagen geleden tegen de drie ver dachten een boete van f 75 subsidiair vüftien dagen hechtenis. De recht bank heeft hen echter vrijgesproken. In het betreffende interview had de hoofdonderwijzer onder meer gezegd, dat ..de Friese bestuursleden van de AVRO zich hoogst onbetrouwbaar had den getoond en een houding hadden aan genomen, een AVRO-lid en zeker een lid van het gewesteiyk bestuur onwaar dig." De president van de rechtbank was vein oordeel, dat in dit geval geen sprake was van smaadschrift. De raads man van de journalist had vrijspraak bepleit, omdat, zo er sprake mocht zjjn van belediging, deze belediging niet een natuurlijk persoon, doch een groep be trof. HILVERSUM, 4 jan. Onder regie van Walter van der Kamp, die zicfc daarbij baseerde op de toneelregie van Fred Engelen, speelt de toneelgroep Theater vanavond voo'- de T.V.-came ra's van de AVRO het toneelstuk „Lij men" van Manuel van Loggem, naaf het gelijknamige boek van Willem Els- schot. De voornaamste rollen zijn in handen van Riek Schagen Elly van ste kelenburg, Jan Apon, Lo van Hens- bergen en Bemhard Droog. Teroren worden onder de titel „Welvaart be houden" in een T.V.-documentaire dt economische vooruitzichten van 1964 besproken. Voor de NCR V-microfoon speelt van avond om elf uur het Rias-strijkorkest onder leiding van Hans Carste compo sities van Sinding. Debussy, Rachmani noff. Ravell, Rimsky, Korsakov, Rossini en Saint-Saëns. De AVRO zendt vanavond om vijf over acht in haar radio-programma „Otello" uit, de op grammofoonplaten op. genomen opera van Verdi naar het ge lijknamige drama van Shakespeare. Uitvoerenden zijn de tenor Mario del Monaco (Otello), de sopraan Renata Tebaldi (Desdemona), de bariton Aldo Protti (Jago), de bas Fernando Corena (Ludovico), het Weens Staatsoperakoor, het Weens kinderkoor en het Weens Philharmonisch Orkest onder leiding van Herbert von Karajan. Zwitserland. In het kanton Wal lis zijn vier Zwitserse skiërs in het Loetschental door een lawine verrast en om het leven gekomen. Twee ande ren uit hun groepje wisten zich uit de sneeuwmassa's te bevrijden en zochten de gehele dag naar hun vrienden, maaf tevergeefs. (Advertentie) DE OLVEH voor Uw levensverzekering. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. S.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Gram. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Nwe gram. 13.20 Dansork. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Kamer muziek en liederen. 14.50 Gram. 15.30 V. d. zieken. 16.35 Vrouwenkoor. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Amateursmuz. 18.20 Over- ijsels progr. 18.50 Regeringsuitz.Ontwik kelingen op het platteland. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr v. d. milit. 20.30 V. d. jongeren. 20.50 Gram. 21.30 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lezing. 22.50 Concertgebouworkest. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 GrEim. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Praatje. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V. d. huisvr. 11.15 Pianorecital. 11.45 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Beursber. 13.30 Kinderkoor. 13.50 Boekbespr. 14.10 Orgelconc. 14.35 Licht progr. 15.30 Liedjes. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Lezing. 18.20 Lichte muz. 18.50 Praatje. 19.00 V. d. kleuters 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Gesprek. 19.45 Pianorecital. 19.50 Lezing. 20.00 Nws. 20.05 Lezing. 20.20 Filmpraatje. 20.30 Hobo er piano. 20.50 Lezing. VARA: 21.00 Metropole ork. 21.30 Discussie. 22.00 Vocaal instrumentaal ens. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Le zing. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muz. gesprek. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Lichte muz. 1230 Gram. 15.00 Gram. 15.30 Lichte muz. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Ork. conc. 20.00 Zangrecital. 21.00 Ork. conc. 22.30 Gevar. progr. 23.30 Pia norecital. 0.06-0.36 Kamermuziek. ENGELAND. BBC Light progr., 1500 en 247 m.12.31 Gevar. muz. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Amus. muz. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. b. h. werk. 17.34 Gram. 18.00 Lichte muz. 18.3* Ber. en gevar. muz. 21.00 Gevar. muz. 22.15 Gevar. iruziek. 23.40 Ouderw. dansmuz. 0.31 Orgelspel. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Lichte muz. 13.15 Ork., koor en soliste. 14.00 Amus. muz. 16.00 Volksliederen en -dansen. 17.40 Gevar. muz. 21.15 Pianorecital. 22.15 Lich te muz. 22.30 Cabaretprogr. 23.00 Dans muziek. 23.15 Amus. muz. 0.10 Gevar. muziek. 1.00 Gevar. muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.10 Kamermuz. 15.00 Festival van Luik 1961: Vocaal ens. 18.30 Nieuwe gram. 20.00 La Foret Bleue, opera. 23.10 Kamermuziek. BRUSSEL, 324 m.12.03 Gram. 12.45 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Imitatio Christ, oratorium. 15.45 Lichte muz. 16.06 Gram. 17.15 Gram. 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 V. d. sold. 19.40 Kinderliedjes. 20.00 Ka mermuziek. 21.00 Kamermuz. 21.35 Lie deren. 22.15 Jazzmuziek. 484 m.13.15 Gram. 14.03 Belgische muziek. 15.03 Lichte muz. 18.38 Ork. conc. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 22.15 Lich te muziek. NTS; 20.00 Journ. NCRV: 30.20 Act. 21.00 Drankje voor Toto. eenacter. 22.06- 22.15 Kerkkoor en orgel. DUITSE TELEVISIEPROGP 17.00 V. d jeugd. 17.20 V. d. jeugd. 17.45 V. d. jeugd. 18.10-1S.15 Progr. overz (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Progr.- overzicht. 18.25 Die Nordschau. 19.25 Un- ternehmen Kummerkasten. WDP.18.40 Hier und Heute. 19.15 Pariser Kammer- theater). 20.00 Joum. 20.20 ""etectivespei. 20.55 Documentaire. 21.35 Chansons. 22.06 Laatste nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Tussen hemel en aarde. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Documentaire. 21.00 Filmkron 21.45 Kron. over de vrijetijdsbesteding.' 22.30 Hoogtepunten uit de geschiedenis v. d. stomme film. 22.55 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 V. d. jongeren. 19.00 Filmkroniek. 19.35 Econ. kron. 20.00 Joum. 20.30 Spel. 22.20 Kunstkron. 22.50 Journaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9