Enorme ravage bemoeilijkt soekarno met ruimtevaarder titov in makassar ai reddingswerkzaamheden Aantal gewonden overtreft waarschijnlijk de vijftig Soekarno ongedeerd bij met handgranaat aanslag Drie mensen gedood; personen gewond 28 INDONESIË WIJZIGT STANDPUNT NIET Verkeerde wisselstand „Nederlandse agenten" gearresteerd Djakarta antwoordt Oe Thant Geen gesprek met Nederland zonder overdracht als doel ottgering Ook kneedbom voor Sartre Turks schip ramt Duits vaartuig „Incident om geestkracht Indo nesië te breken" SALAN NIET IN LUIK Het weer Wind en regen "1 NEEM DE TIJD OM fiOEDKOOPTE TELEFONEREN Gerucht rond Franse ex-generaal AMERIKAANSE MP HOUDT RUSSISCHE AUTOBUS AAN f3,- f2,- f 1,- MAANDAG 8 JANUARI 1962 85ste JAARGANG No. 31022 (Van onze verslaggevers) WOERDEN, 8 januari Om tien voor half tien vanmorgen is er een ernstige treinbotsing ge weest tussen Harmeien en Woer den. Het ongeluk gebeurde op de plaats waar de lijn Rotterdam- Amsterdam zich afsplitst van de lyn Gouda-Utrecht. Naar schatting van het hoofd van de medische dienst van de N.S., dr. P. Hoving, bedraagt het aantal doden waarschijnlijk bijna vijftig. Anderen, onder wie inzit tenden, die er het leven hebben afgebracht, spreken van meer Om half één waren reeds 48 doden geborgen. Over het aan tal gewonden is niets bekend. De treinen, die op elkaar zijn gebotst, zijn de trein, die om 9.05 uur uit Utrecht was vertrokken met bestemming Rotterdam en de trein van 8.44 uur uit Rotterdam naar Amsterdam. Het vermoeden bestaat, dat een der treinen bij de dikke mist door een onveilig sein is gereden en via een verkeerde wisselstand frontaal op de andere trein is ge reden. Voor Zuidhollandse kust President Soekarno, tijdens zijn intocht in Makassar, staande in een auto met naast hem (in het wit) de Sovjet-ruimtevaarder Gherman Titov, die zoals bekend in het kader van zijn goodwïll-reisprogram ook Indonesië aandoet. MAKASSAR (Zuid-Celebes), 8 januari (U.P.I.) Gisteravond is hier een aanslag gepleegd op president Soekarno. Er ontplofte een handgranaat nabij het sport terrein waar de president een redevoering zou houden, maar Soekarno bleef ongedeerd. Drie DJAKARTA, 8 januari (A.F.P., U.P.I.) Indonesië heeft de wnd.- secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, officieel zijn standpunt meegedeeld. In een boodschap aan de heer Thant, aldus een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, heeft Indonesië bevestigd dat het geen bilaterale besprekingen met de Nederlandse regering kan houden als de Indo nesische soevereiniteit over wes telijk Nieuw-Guinea niet tevoren door Den Haag wordt erkend. Ontkenning mensen werden echter gedood en 28 gewond. De granaat ontplofte op ongeveer 150 meter afstand achter de auto die Soekarno naar de bijeenkomst bracht. Een woord voerder der regering, kol. Joesef zei later dat een aantal mensen was gearresteerd als „Nederlandse agenten". De woordvoerder zei dat het incident was bedoeld om de geestkracht van het Indonesische volk te breken en dat het een voorbeeld was van de „wreedhe den en immoraliteit der imperia listen". Tocht door Zuid-Celebes Automatisch interlokaal telefoneren nu 1/3 goedkoper, op werkdagen van 7 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens en tijdens het weekeinde van vrijdagavond 7 uur Kennedy sr. naar huis «W'MORRIS "êefore ijou duif! Suède dames- en herenjasjes Onbestendig Het weer in Europa r TIJDELIJKE AANBIEDING stomen BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEI" 28 cents oer millimeter hoogte. Omroepers 16 cents eer m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maano. f 7.90 pei kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. BIJNA VIJFTIG DODEN NA TREIN BOTSING BIJ WOERDEN De meeste slachtoffers zijn gevallen in de trein van Utrecht naar Rotterdam (vertrokken uit Leeuwar den), die zich in de zijkant van de trein uit Woerden heeft geboord. Van de eer ste trein ligt een drietal rijtuigen over en op elkaar in het weiland naast de spoorljjn. Om ongeveer 3.10 uur was uit Utrecht de 164, een getrokken elektrische .rein vertrokken, die afkomstig was uit Leeuwarden en >p weg ging naar Rot terdam. Juist op de splitsing werd hy in de flank aangereden door een ge stroomlijnd treinstel de 464, afkomstig uit Rotterdam en rijdend in de richting Amsterdam via Harmeien in Breukelen. De wagens ontspoorden en zijn als een hoop puin en verwrongen staal tot een berg op elkaar gehoopt. Op het moment dat wij dit schrijven is de ramp, die zeker een van de grootste is, welke de Nederlandse Spoorwegen overkwamen, nog niet te overzien. Uit alle richtingen snellen ziekenwagens en auto's toe. Priesters, onder wie cas toor Swilders uit Harmeien, en zijn kapelaan Richter, alsmede Franciscanen uit Woerden gaan rond om de sterven den van het H. Oliesel te voorzien. De arts dr. Van der Giesen uit Woer den, die wij spraken, had alle lof voor het optreden van de militairen en de t geestelijken die zich in de trein bevon den en hulp aan hun gewonden ver leenden. Er doen zich hartverscheurende to nelen voor. Familieleden zijn ijlings naar hier gereisd om te informeren, doch vele slachtoffers zijn nog niet te identificeren. Als stom geslagen staan de reizigers, die er goed zijn afgeko men, langs de straatweg nabij de overweg het ongeluk is op een af stand van ongeveer honderd meter gebeurd deze intrieste tonelen ga de te slaan. Doden en gewonden moeten uitgezaagd worden. Met bran ders trachten te hulp geroepen sme den tot de slachtoffers door te drin gen. Tot zelfs uit Amersfoort zijn mannen van de B.B. opgeroepen om hulp te verlenen. Alle doktoren en verplegend personeel uit de wijde om geving zijn opgeroepen om hulp te bieden. Op smederijen en fabrieken in de omtrek is een beroep gedaan om gas te leveren voor de snijbran ders. Ook alle spoorwegpersoneel is opgeroepen. De heer Ritzema, een reiziger van een der verongelukte treinen, kon zijn in drukken nauwelijks onder woorden brengen. Wat hij nu ervaren had lijkt hem erger dan wat hij meemaakte in vier jaar oorlog. Een ander vertelde ons, dat hij tussen twee schotten e- drukt werd en op zijn hoofd er tussen in kwam te staan. Een andere reiziger, de heer Boer, zei: „de klap die ik hoorde was verschrikkelijk." Volgens de 36-jarige heer Boer, die onderweg was van Appingedam naar Zierikzee en in de vierde wagen zat, die alleen maar is gekanteld, stond de trein van Amsterdam stil toen de trein uit Utrecht er bovenop vloog. De Amster damse trein schoof daarbij grotendeels onder le Utrechtse en werd zeer ern stig vernield. De heer Boer merkte, dat zijn trein krachtig remde vlak voor de botsing. Met enkele medepassagiers heeft hij nog getracht gewonde reizigers te helpen. De meesten van hen lagen echter bekneld tussen de wrakstukken. De eerste ambulance arriveerde volgens het horloge van de hee Boer pas drie kwartier na de ramp; het is in de om geving vat Harmeien bijzonder mistig. Het eerste-klas-rijtuig van de trein uit Utrecht is volkomen verpletterd. De heer Boer zei ons, dat in dit rijtuig slechts twee passagiers het ongeluk hebben overleefd. De wagen lag ver naast de rails en heeft bij de botsing nog een transformatorhuisje meege sleurd. Ook de restauratiewagen van de trein richting Rotterdam i: totaal ver nield. De licht gewonde passagiers zijn inmiddels met bussen naar Utrecht ge bracht. De doden worden voor identificatie overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis, waarvoor gebruik wordt ge maakt van militaire trucks. De gewon- DEN HAAG, 8 jan. By het licht schip „Goeree" is vanochtend vroeg in dichte mist het Turkse schip „Rize" (3.805 ton) in aanvaring gekomen met het 2.694 ton metende Duitse schip „AI- debaran". De „Rize" trof het Duitse schip midscheeps, waardoor de sche pen aan elkaar bleven zitten. Van bei de schepen zijn alle opvarenden in vei ligheid. Om zeven uur hebben de „Gele Zee", de „Steenbank" en de „Schouwenbank" de „Aldebaran" op sleeptouw genomen. Het schip, dat veel water maakt, werd om elf uur de Nieuwe Waterweg binnen gesleept. In verband hiermee is het ge hele scheepvaartverkeer daar stopgezet Het was de bedoeling het schip op de zuidzijde van de Waterweg aan de grond te zetten. Het Turkse schip „Rize" ligt voor de ingang van de Waterweg. Het maakt eveneens water. IJMUIDEN, 8 jan. (ANP) Het 2.306 ton metende Zweedse schip „Ulla is gisterochtend vroeg op vijf nujl ten noorden van de oostpunt van Ameland op een mijn gelopen. Er zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd. Het schip is op halve kracht naar Emden gevaren en later daar binnen gelope.., De Insulinric uit Oostmahorn (Fries land) en een Duitse sieepboot voeren Riet de „Ulla" op tot bij Emden. den worden zoveel mogelijk onderge bracht in Utrechtse ziekenhuizen, met uitzondering van degenen bij wie bloedtransfusie moet worden verricht die naar het ziekenhuis in Woerden gaan, waar slechts één chirurg aan wezig is. Bij dit vervoer heeft dr. A. Koopal, directeur van de G.G.D. in Utrecht de leiding. Hij heeft hiervoor de beschikking over ambulance auto's uit Amsterdam, Rotterdam, Gouda en Woerden. Er zijn zeker een 40-tal zie kenauto's bij het terrein van de ramp. Het reddingswerk staat onder lei ding van de president van de N.S., ir. Lomann. Langs de spoorbaan staan brancards met slachtoffers te wachten om weggedragen te worden. En telkens ontmoet men op zijn weg hoopjes de kens, waaronder een dode ligt. De procureur-generaal te Amsterdam, mr. A. R. de Zaaijer, is als lid van de spoorwegongevallenraad naar de plaats van de ramp vertrokken. Teneinde ongerustheid bij ouders te voorkomen deelt de legervoorlichtings- dienst mee dat bij de botsing geen zoge naamde militaire trein betrokken is. In verband met de botsing hebben de spoorwegen bussen ingelegd tussen Utrecht en Woerden. Naar wij van de zijde van de program maleiding der N.C.R.V. vernemen, heeft deze omroepvereniging in de treinramp aanleiding gezien, haar programma voor vandaag te wijzigen. Alle „lichte pro gramma-onderdelen" zijn en zullen wor den vervangen door uitzendingen van ernstige muziek. De Indonesische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, E. J. Lapian. heeft de plaatsvervangende secretaris-generaal van de volkerenorganisatie. Oe Thant, op de hoogte gebracht van Indonesië's standpunt. Een woordvoerder in Djakarta herin nerde in dit verband aan de verklaring van minister Soebandrio, volgens welke ieder overleg de soevereiniteitsover dracht tot doel zou moeten hebben. Hij voegde hieraan toe dat het vraagstuk zich op het ogenblik in „een impasse" bevindt en dat het aan Nederland is een initiatief te nemen. Hij verklaarde dat hij voor Indonesië geen enkele mo gelijkheid ziet zijn huidige standpunt te wijzigen. Er is geen bemiddelings aanbod van de V.S, ontvangen. Intussen heeft een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken ontkend dat de berichten, volgens welke Indonesië bereid zou zijn tot onderhandelingen met Nederland, doch slechts op basis van overdracht van de soevereiniteit over West-Nieuw-Guinea aan Indo nesië. waarheid bevatten. De Indonesische politiek" aldus de woordvoerder, „blijft onveranderd, het geen wil zeggen dat Indonesië slechts met Nederland wil onderhandelen over een overdracht van het bestuur over dit gebied door Nederland aan Indone sië Het gaat hier dus niet om een over dracht van de soevereiniteit (die vol gens Indonesië reeds door Nederland aan dit land is overgedragen)." In kringen van het Indonesische mi nisterie van Buitenlandse Zaken zijn zaterdag krachtig de berichten tegen- gesproken dat Indonesië bereid is een „mate van zelfbeschikking aan de Papoea's in westelijk-Nieuw-Guinea te verlenen nadat het gebied onder het gezag van de republiek is gekomen. Behalve twee volwassenen werd ook een kind gedood. Onder het publiek werden veertien kinderen en tien vol- waaenen door granaatscherven getrof fen; böfe drie leden van de mobiele bri gade en een soldaat liepen verwondin gen op. Soekarno was op weg naar het sport veld om weer een redevoering te houden in verband met het conflict om Neder lands Nieuw-Guinea. Hy maakte bij zijn red,, geen gewag van de aanslag. Ongeveer drieduizend studenten, amb tenaren en andere functionarissen be vonden zich op het terrein en duizenden mensen hielden zich nabij de hekken op. Soekarno zou vandaag naar Djakar ta terugkeren om deel te nemen aan iiiiiiiliiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiimHiiiiiiiiniiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiin plechtigheden, waarbij hy de Russi sche ruimtevaarder Titov de ster tweede klasse van de republiek Indo nesië zal opspelden. In de stoe» auto's die Soekarno naar het sportterrein bracht, bevonden zich onder meer tien ambassadeurs. De Ame rikaanse ambassadeur Howard Smith waa voor Soekarno het stadion binnen gegaan. Hij vertelde dat de montere stemming van de president teek te zijn omgeslagen en dat Soekarno duidelijk in een ernstige stemming verkeerde. Het was de derde aanslag op Soekar- no's leven in ruim vier jaar. Eind 1957 ontplofte in Djakarta een handgranaat bij zijn auto. Een aantal mensen werd toen gedood Er volgde een proces waar bij doodvonnissen vielen die evenwel niet zijn voltrokken In maart 1960 werden twee paleizen van Soekarno door een piloot van de Indonesische luchtmacht beschoten vanuit een straaljager van het type Mig-17. De president bleef onge deerd, hoewel hij zich in een van die twee paleizen bevond. Soekarno heeft gisteren eerder op de dag, in een rede te Rontham, zyn eis herhaald dat onderhandelingen met Nederland over de kwestie westelijk- Nieuw-Guinea uitsluitend mogelijk zul len zijn indien hierbij wordt uitgegaan van bestuursoverdracht van het omstre den gebied aan de republiek Indonesië. Indien aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, aldus Soekarno, dan zal het Indonesische volk een invasie in West-Irian uitvoeren ,,inj duizenden en duizenden kleine bootjes". De Indonesische president verklaarde dat zijn regering er de voorkeur aan geeft de kwestie door middel van on derhandelingen te regelen, zodat bloed vergieten kan worden vermeden. Tijdens een 130 kilometer lange co- ionnerit door het zuidoostelijke gedeel- te van Celebes volgde Soekarno in een hefschroefvliegtuig. Eerder had Soekarno, volgens Reu ter, op een massa-by eenkomst m Pare-Pare, een plaats noordelijk van Makassar, verklaard, dat de door hem benoemde gouverneur voor westelyk- Nieuw-Guinea zich reeds op het door de Nederlanders oezette gebit be vindt. Hij kon derhalve de naam van de functionaris niet bekend maken. Opnieuw deed de president de be lofte, dat het betwiste grondgebied nog voor het einde van dit jaar bij Indonesië zou zijn gevoegd. De U PI -correspondent die aan de tocht door Zuid-Celebes deelnam, con stateerde, dat Celebes er niet uitziet als een gebied waar voorbereidingen voor een oorlog wordei} getroffen. Voor Pare- Pare lag slechts éen korvet. Kolonel Joesoef de commandant van dit gebied zei intussen: „U hebt een gedeelte van onze marine bij Pare-Pare gezien, de rest is rond West-Irian geconcentreerd." Het feest dat als slot van de tocht in Makassar is gehouden klonk als een klok De Russische ruimtevaarder Titov gaf er zijn versie van „Nachten ui Mos kou" en de Amerikaanse ambassadeur Howard Jones zong ..There are smües. Uit een der talrijke redevoeringen tijdens de tocht tekende U.P.I. nog aan uit de mond van Soekarno: „Wij zijn niet bang voor het zenden van de Karei Doorman naar de wateren van Nieuw- Guinea." En verder: „Wanneer wij West-Irian binnentrekken zal het volk dat doen. Wat zal de „Karei Doorman" doen indien in een donkere nacht dui zenden kleine sampans (vaartuigjes) naar West-Irian varen, wat kan hij doen? Kan hij ze allemaal wegschie ten?" En de president herhaalde: „Wij zijn niet bang." Dominicaanse Republiek, Het minis terie van Buitenlandse Zaken in Was hington heeft zaterdag officieel bekend gemaakt dat de diplomatieke betrekkin gen tussen de Verenigde Staten en de Dominicaanse Republiek zijn hersteld. Advertentie) tot maandagmorgen 8 uur. PTT LUIK, 8 jan. (Rtr) De Belgische politie heeft de persberichten tegenge sproken, volgens welke ex-generaal Salan, de leider van de organisatie voor het geheime leger (OAS), op het ogen blik in Luik zou zijn. De politie ontken de voorts, dat de Fransman André Ca- lal in Luik gearresteerd is. Zaterdagavond had de Franse radio melding gemaakt van geruchten, dat Salan van België uit de oppositie te gen president de Gaulle zou leiden. Gisteren meldde het Brusselse blad „Dimanche Presse", dat Salan in Luik besprekingen met Belgische figu ren zou hebben gevoerd en dat er „goede redenen zyn aan te nemen, dat hij zich thans in de Ardennen zou verbergen". Van politiezijde werd niet alleen dit bericht tegengesproken, maar ook be richten in het Brusselse blad, dat er een aanslag door de OAS zou zijn ge pleegd in het Luikse en dat de politie de Fransman Calal in dit verband zou hebbe: gearresteerd. BERLIJN, 8 jan. (UPI) Ameri kaanse politie heeft gisteren in Berlijn gedurende een uur en twintig minuten een Russische autobus met militairen vastgehouden, die West-Berlijn wilde binnenrijden. Een Amerikaanse woord voerder bevestigde dat de bns van tien voor twaalf tot tien over een aan de sectorgrens werd vastgehouden, in ver band met het besluit van de Ameri kaanse militaire autoriteiten om de Russische commandant van Berlijn kolonel Andrei Solovjev en diens poli tieke adviseur niet meer .ot de Ameri kaanse sector toe te laten. Volgens de Westberlijnse politie be vonden zich in de bus „ongeveer twin tig Russische soldaten, tillen in uni form en voor het merendeel stafofficie ren". De aanhouding vond plaats aan de doorlaatpost „Charlie" aan de Frie- drichstrasse. De Russische comman dant en zijn adviseur mochten de Ame rikaanse sector niet meer binnengaan, omdat de Russen de Amerikaanse commandant, de generaal-majoor Watson, moeilijkheden in de weg had den gelegd, toen hij met zijn politieke adviseurs Oost-Berlijn had willen be treden. Toen de Russische soldaten de vra gen van de Amerikaanse militaire poli tie naar tevredenheid hadden beant woord, mochten ze de sectorgrens over schrijden. Wat ze in West-Berlijn gin gen doen of wie ze waren, waren vra gen die de Amerikaanse woordvoerder vooralsnog niet wilde beantwoorden. WEST PALM BEACH, 8 jan. (UPI) De voormalige ambassadeur van de V.S. te Londen en vader van de Ame rikaanse president Kennnedy, Joseph Kennedy zal binnenkort uit het zieken huis te Palm Beach worden ontslagen, zo hebben de behandelende artsen mee gedeeld. Zij verklaarden dat de 73-ja- rige Kennedy sr., die 19 december werd getroffen door een beroerte gepaard met verlammingsverschijnselen, „goed vooruit gaat" hoewel het spreken hem nog altijd onmogelijk is. Advertentie t bXrtbjorisstr HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTftAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot dinsdagavond, op gemaakt te 11.15 uur. Aanvankelijk veel bewolking met enige regen of motregen en hier en daar mist. Later wisselende bewol king met plaatselijk enkele buien Tot krachtig of stormachtig toene mende wind tussen zuid en west. Ho gere temperaturen. Dinsdag: zon- 8.46-16.48; maan 10.39- 20.52. DE BILT. 8 jan. Het afgelopen weekeinde bleef zeer somber met nu en dan wat lichte regen en ook van morgen nog een dichte mist. Een actie ve depressie trekt vandaag van Noord- Ierland in de richting van Zuid-Noorwe- gen en doet de wind tot krachtig of hard toenemen. Er is opnieuw regen te ver wachten by een versterkte aanvoer van zachte lucht waarbij de mist zal wor den verdreven. De komende dagen zul len onbestendig blijven doordat de de pressies wat dichter bij ons land zullen komen. max min Station Weer temp -emp i.eersi gisteren 24 uur Den Helder mist 6 2 0.6 Ypenburg mist 7 0 0.5 Vlissingen mist 7 3 1 Eelde mist 4 1 0.3 De Bilt mist 6 1 0.4 Twente mist 5 4 1 Eindhoven mist 6 4 3 Zd.-Limbur geh. bew. 6 5 2 Stockholm geh. bew. -3 —2 0 Oslo onbew. 2 —8 3 Kopenhagen motregen 2 1 4 Londen mist 11 1 0 Amsterdam mist 6 0 0.6 Brussel motregen 7 5 4 Parijs geb. bew. 10 7 0.2 Nice onbew. 15 6 0 Berlijn motregen 4 0 1 Frankfort regen 3 2 0.4 München geh. bew. 3 —1 0.3 Zürich mist 4 -0 0 Genève geh. bew. 6 —2 0 Wenen onbew. 5 --5 0 Innsbruck onbew. 4 —8 0 Rome onbew. 14 2 0 Madrid onbew. 10 —1 (Advertentie) costuum mantel dames r ia of heren Af» japon (eenv.) pantalon rok jumper Af» Grote Houtstrut 5 tel. 10771 Amsterdamse vaar. 30 tel. 11501 Binnenweg 137 tel. 36432 PARIJS, 8 jan. De „geplastiekeer- de van de dag" was gisteren te Parijs de vermaarde Franse schrijver Jean- Paul Sartre, dat wil zeggen dat een kneedbom voor de deur van zijn apparte ment op nummer 42 van de Rue Bona parte, vierde etage, tot ontploffing werd gebracht. Het was kwart voor elf 's avonds. Het appartement was leeg, de heer Sartre op reis en er waren dan ook geen slachtoffers. Maar wel werd aan zienlijke materiële schade aangericht, die vooral ook weer werk zal verschaf fen aan de glazenmakers. De scher ven van gebroken ruiten bedekten een foed deel van trottoir en plaveisel in e Rue Bonaparte en op de Place Saint Germain des Prés. Het evenement, dat veel bedrijvigheid van politie en brandweer teweeg bracht, had grote belangstelling van het talrijke en zeer gemengde publiek, in deze buurt altijd op de been of neergezeten in de vele cafés, brasseries en „boites." Toen het donkere geluid van de ontploffing klonk, wisten habitués van de buurt on middellijk dat gebeurd was wat allang in de lijn der verwachting lag. De waan zin blijft er niet minder sinister om. ATHENE, 8 jan (R :sschop Theokletos, het hoofd ar de Griekse Orthodoxe Kerk, is hedenmi rgen vroeg als gevolg van een hartaanval overleden. Hij was 71 jaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1