1961 kwamen in HAARLEM 861 woningen gereed; 1204 in aanbouw Bouw van parkeergarages is onontkoombaar Jaarrede Ford Taunus 17 M r BURGEMEESTER CREMERS IN NIEUWJAARSREDE Veertig vacatures bij politie GEMEENSCHAPPELIJKE E.E.G, POLITIEK AFGEKEURD HAARLEMS BAKKERSBEDRIJF BEBOET MET f1000 In strijd met cao dubbele lonen uitbetaald Ongeanimeerde markt 20% korting Jersey Shop FAVORIET Productschap Siergewassen Haarlemmerliede B. en W. zien geen aan leiding sluitingsuur cafe's te wijzigen Water polocompetitie DWT-dames spelen gelijk tegen Haarlem De beurs vandaag: WOENSDAG 10 JANUARI 1962 PAGINA 3 Woningbouw Bejaardensteun Kanaaloever Verkeersbeveiliging p mmi» SLACHTOFFER TREIN RAMP HERDACHT Bomen Mytylschool ALLEEN DONDERDAG EN VRIJDAG Barteljorisstraat 27, Haarlem NHC Sport Zilveren koksmuts voor F. H. van Meekeren N. van Deenen 40 jaar bij R.V.S. Tapper door vallend vat geraakt Jaarvergadering KAB-Noord Mevr. J. A. Prinsen De Jong overleden Haarlem e.o. Films Toneel Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van New Vork HAARLEM, 10 jan. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft vanmiddag bij de aanvang van de eerste gemeenteraadsver gadering in 1962 der traditie getrouw zijn nieuwjaarsrede uitgesproken. De nieuwjaarsrede was als steeds in de eerste plaats een terugblik op het af gelopen jaar, ook al bevatte zij thans meer dan in andere jaren tevens perspectieven voor het pas begonnen jaar. De burgemeester begon zijn toespraak met een gelukwens aan het koninklijk paar ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest. In verband daarmee herinnerde mr. Cremers aan het bezoek dat het koninklijk paar dit jaar aan de provincie-hoofd steden hoopt te brengen. Veel aandacht besteedde hij voorts aan de po gingen van de gemeentebesturen om de bevolking van de steden in ver schillende landen met elkaar in contact te brengen, teneinde op die wijze een sfeer van saamhorigheid te kweken. In dit verband herinnerde hij uiter aard aan de vriendschappelijke banden die in 1961 zijn aangeknoopt met Osnabrück en de plannen om dergelijke banden ook aan te gaan met Reims. Bovendien maakt hij melding van de uitnodiging van Salzburg aan Haar lem om een culturele uitwisseling tot stand te brengen, vooral op muzikaal terrein. De proef met de afsluiting van Grote Houtstraat en Anegang op zaterdagmid dagen werd een groot succes. Hopelijk zullen dit jaar parkeersehyven of -me ters gebruikt mogen gaan worden. De nieuwe politie-afdeling „verkeersopvoe- ding en -propaganda" blijkt geen over bodige luxe te zijn: het aantal verkeers ongevallen steeg van 3724 tot 3909. Het aantal dodelijke ongevallen bedroeg 13, tegen 15 in 1960. Over de hoofden der raadsleden heen deed burgemeester Cremers een dringend beroep op de bur gerij om de verkeersregels in acht te nemen. De brandweer kwam in 1961 462 maal in actie, waarvan 218 maal voor brand. De vrijwillige brandweer werd daarbij 45 maal ingeschakeld. In he>t bijzonder wees de heer Cre mers erop, dat vooral van de jeugd een positieve instelling wordt gevraagd ten aanzien van dergelijke vriendschapsbin dingen. Hij voegde daar echter onmid dellijk aan toe, (lat de ouderen de jeugd onbevangen en met vertrouwen tege moet dienen te treden en dat zij een taal spreken, die de jeugd kan ver staan. Dat geldt niet alleen ten aan zien van deze internationale contacten, maar inzake alle gemeenschapsuitin gen. Daarom is er in de burgerzinnota nogal wat aandacht besteed aan de be nadering van de jongeren. B. en W. hopen ten aanzien van de uitvoering Van de burgerzinnota binnenkort met nadere voorstellen te komen. In Zuid-Kennemerland is het contact met de nabuur-gemeenten verstevigd en is een nauwere samenwerking groei ende. Veel waarde hechtte de burge meester aan het bestaan van de wijk- comité's en dankbaar memoreerde hij Ihet feit dat verleden jaar het wyikco-mi- té Spaamdam nieuw leven ingeblazen is. Zorgelijk achtte mr. Cremers nog al tijd de financiële toestand van de ge meente, ook na de verbetering als ge volg van de nieuwe financiële verhou dingswet. Haarlem telde op 31 december 1961 170.282 inwoners en een jaar tevoren 169.497. In 1961 bedroeg het geboorte overschot 1607 en het vertrek-overschot 822. Ten aanzien van de sc'hoolgezond- heidszorg wordt gestreefd naar een gro tere samenwerking tussen de schoolart- sendienst, de kleuterconultatiebureaux en_de 'huisartsen. De afdeling ziekenver- vöfer van de GGD krijgt binnenkort een ruimere behuizing in een grote garage aan de Claes van Ruyvenstraat. Plan nen zyn in bewerking voor de bouw van een afdeling bij de Clarakliniek in Zandvoort voor psychisch gestoorde be jaarden, wier toestand een langere ver- pleegduur nodig maakt. Het woningtekort kon ook in 1961 nog niet worden opgeheven. Er werden 386 woningwetwoningen, 385 premie-wonin gen en 90 sector-woningen gebouwd. In totaal dus 861 woningen. Op 1 januari waren er 1204 woningen in aanbouw, waarvan 792 woningwetwoningen, 192 premiewoningen en 220 vrije sector-wo ningen. De politie heeft veertig vacatures en •lf sollicitanten. Groepssurveillance moest in de plaats komen van de ge wone surveillance en er moesten post huizen gedeeltelijk worden gesloten. Der traditie getrouw heeft bur gemeester Cremers vanmiddag in de gemeenteraadsvergade ring zijn nieuwjaarsrede uitgesproken. Helaas moeten we opnieuw constate ren, dat het een vrij droge opsomming is geworden van feiten, die op de een of andere ma-nier al bekend waren. Gelukkig heeft de reden dit jaar iets meer perspectief dan anders geboden op het nieuwe jaar. Maar van een uit eenzetting va-n de visie van het Col lege van B. en W. of van de burge meester persoonlijk is geen sprake ge weest. Dat is, menen wij, een gemiste kans. De gemeenteraad heeft bij ge legenheid van de begrotingsbehande ling nadrukkelijk aangedrongen op een dergelijke uiteenzetting. Het verdient, menen wij, overwe ging eens na te gaan of een dergelijke gelegenheid als de nieuwjaarsrede niet moet worden aangegrepen om een bpaald actueel probleem eens nader uit te werken. Er zijn tal van gemeentelijke vraagstukken, die in den lande onderwerp va-n gesprek vormen. Zou het niet aan te bevelen lijn, wanneer op gezette tijden ook een stad als Haarlem bij monde van zijn eerste burger zich in deze discussie in het openbaar mengde. Wij denken aan de voortreffelijke nieuw jaarredes, die de burgemeester van Rotterdam sedert enige jaren pleegt uit te spreken. Overigens, nadat hij eerst een aantal jaren zich beperkt had tot het geven van feitelijke jaar verslagen zoals die in Haarlem ge bruikelijk zijn. De gewoonte van burgemeester Cremers om een gemeentelijke balans uit te brengen zou aanvaardbaar zijn, Wanneer het gemeentebestuur andere mogelijkheden aangreep om zijn stem in den lande te doen klinken. Da-t is in het algemeen niet het geval. Wij zijn ervan overtuigd, dat het prestige van de stad Haarlem in het land zou stijgen, wanneer de stem van het ge meentebestuur, ook buiten de binnen kamers van de centra-le overheid, op gezette tijden duidelijk gehoord werd. Thans vestigt men de indruk, dat het geen hier gebeurt, gezegd en gedacht wordt, niet verder hoeft te reiken dan de muren van het Prinsenhof. Kort om: men wekt de schijn, dat Haarlem zichzelf genoeg acht. Het komt ons Voor,.dat dit een minder juiste instel ling is, juist op een moment dat men in tal van zaken aangewe zen is op de belangstelling Van anderen in den lande. Nu er in veel mindere mate verhaal wordt toegepast op verwanten van ge steunde -bejaarden, durven meer bejaar den zich om steun tot Sociale Zaken te wenden. Hun aantal steeg met 325 tot 1225. De werkeloosheid daalde in 1961 opnieuw. In totaal ondersteunt de ge meente thans 1790 personen. Het industriegebied in de Waarderpol- der ontwikkelt zich voorspoedig. Bin nenkort wordt het vergroot met 2.3 ha. Negen nieuwe fabrieksgebouwen zijn in aanbouw en in 1962 en 1963 zullen er nog tien gebouwd worden, mits de rijks goedkeuringen tijdig afkomen. Twee fa brieksgebouwen kwamen gereed aan de Stephensonstraat. Dit -industriegebied nadert daarmee zijn voltooiing. Vijf bouwplannen wachten daar nog op ver wezenlijking. In 1961 werd de bouw van zeven gemeentelijke industriehallen goedgekeurd en een plan voor de bouw van de zeven hallen is in voorberei ding. Vooral de kleinere bedrijven die uit de binnenstad weg moeten, hebben er belangstelling voor. Spoedig zal ten behoeve van de industrie het terrein aan de Munterslaan ontsloten moeten worden. Met Velsen is de vraag besproken welke de beste bestemming is voor het Velsense gebied ten zuiden van de oever van het Noordzeekayaal. Ontsluiting van dit gebied voor indus triële en commerciële doeleinden zou voor Haarlem belangrijk kunnen zijn. Nu Rijkswaterstaat begonnen is met de verlegging en verlenging van de pieren buiten IJmuiden, hebben de burgemeesters van Amsterdam, Haar lem, Velsen en Zaandam een organi satie in het leven geroepen, die toe ristische propaganda maakt voor de ze werken om de belangstelling voor 'het Noordzeekanaal als havenbekken te bevorderen. Vele wegen zullen in 1962 hopelijk ver beterd kunnen worden. Voorstellen zijn in dit verband te verwachten tot ver betering van de Spaarndamseweg, en vooral tot verwijdering van het beruch te bruggetje bij de Holland Nautic. De Raaksbrug moet verbeterd, de Buiten- rustbrug verdubbeld en de Eendjesbrug vernieuwd worden. Binnenkort komt het schetsplan van ir. Bijvoet voor de nieuwe stadsbibliotheek gereed. Er wordt een herziening voorbereid van het verkeersplan 1954. In dit ver band herinnerde de burgemeester aan de belangrijke verkeersverbeteringen in 1961 rond de Schouwtjesbrug en de Bui tenrustlaan-Kamperlaan. Het kruispunt Randweg-Kleverlaan wordt binnenkort met verkeerslichten beveiligd. Binnenkort zal een gezamenlijk rap port van de betrokken gemeenten wor den uitgebracht over het tracé van de zuidelijke oost-west-verkeersweg naar Zandvoort. Rijkswaterstaat gaat bin nenkort de Amsterdamsevaart tussen Halfweg en Haarlem verbeteren en aan sluitend gaat Haarlem de Prins Bern- hardlaan verdubbelen. Het bouwen van parkeergarages ten behoeve van de binnenstad, achtte de burgemeester onontkoombaar. Binnen afzienbare tijd krijgt de raad een par- keemota. Dit jaar kan vermoedelijk be gonnen worden met het verder ophogen van het terrein voor het burgemeester Reinaldapark. Plannen om in Spaarn- dam rioleringen te maken en sportter reinen aan te leggen, zijn in studie. De grote verbouwing van het Frans Hals- lillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllilllllllilllllllllllllllllllllll Bij het begin van de raadsverga dering heeft Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, de trein ramp gememoreerd, die maandag bij Harmeien zo'n trieste afloop had. De burgemeester herdacht de slachtof fers van de ramp en betoonde zijn medeleven met de nabestaanden. mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii museum zal goeddeels gereed zijn vóór dit jaar de grote herdenkingstentoon stelling begint. Ten aanzien van de voorgenomen annexatie zijn alle betrok ken instanties benaderd over de juist heid van de Haarlemse inzichten. Met Haarlemmerliede bestaat een prettige samenwerking, vooruitlopend op de an nexatie van Schalkwijk. Plannen bestaan om in Haarlem-oost een vaste weekmarkt te stichten. Ver dere voorstellen zullen volgen tot ver plaatsing van de groente- en fruitmarkt naar de Waarderpolder. Dit jaar zal de aanleg van het Noordersportpark wor den afgerond. In de Amsterdamse- buurt, de Slachthuisbuurt, de Schip-hol- weg, de Europaweg en in Schalkwijk zullen dit jaar vele bomen worden ge plant. De Spanjaardslaan krijgt een be planting van voorgekweekte linden en populieren. Binnenkort zullen nadere mededelin gen worden verstrekt over de stichting van een raad voor het maatschappelijk werk, die een ontmoetingspunt zal zijn voor het partculier initiatief en de over heid. Nog dit jaar willen de regenten van het Grote Gasthuis beginnen met de bouw van het zusterhuis voor nieuwe ziekenhuis in Schalkwijk. De restauratie van het Müllerorgel in de Grote St. Bavo memoreerde de burgemeester dankbaar. Hard wordt nu gewerkt aan de voorberieding van de restauratie van het Cavaillé Coll-or- gel in het Concertgebouw. Op het gebied van de scholenbouw zijn bevredigende vorderingen gemaakt. Dit jaar wordt de bouw van een Mytyl school tegemoet gezien voor lichame lijk gebrekkige kinderen. Dit jaar hoopt men een eigen schooltje voor het woon wagenkamp te kunnen stichten. Intern wordt hard gewerkt aan het verzame len van de nodige gegevens om de be- Advertentie) op alle artikelen, behalve jersey-cosfuums DEN HAAG, 10 jan. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewas sen stond gistermiddag tijdens de open bare bestuursvergadering als één man achter de voorstellen gemeenschappe lijke EEG-politiek. De voorstellen wa ren min of meer een concretisering van hetgeen de laatste jaren als wenselijk en noodzakelijk naar voren is gekomen. Na het openingswoord van de voorzit ter, dr. A. J. Verhage, werden de le den van het dagelijks bestuur en hun plaatsvervangers benoemd. Tot nu toe bestond het dagelijks bestuur uit de vol gende leden: Buisman (plv. Copijn), Kralt (plv. Hofman), De Vroomen (plv. Braam), Elferink (plv Steinmetz) Hart- hoom (plv. Stokman) en Hogerland (plv. Sterringa). De heer Harthoorn is nu uit het bestuur. Zijn plaatsvervan ger werd nu benoemd tot lid van het dagelijks bestuur, met als plaatsver vanger de heer Vening. De heer Hoger land wordt de komende periode plaats vervangend lid en de heer Sterringa lid. Verder kwam aan de orde een besluit „Erkenningen Bloembollenteelt, Bloe- menteelt en Boomkwekerij", waarover zou kunnen komen. men breedvoerig van gedachten wissel de. Als een koude douche kwam de me dedeling van de vertegenwoordiger van het ministerie, waaruit bleek dat men de zaak eigenlijk verkeerd had begre pen. De heer Verhage meende te mo gen zeggen dat men verkeerd had gele zen, omdat tijdens besprekingen met vertegenwoordigers van het ministerie men onder de suggestie was gebracht dat de bedoeling anders lag dan vol gens de letter van de wet in de stuk ken stond. Dit deed mr. Nederveen op merken dat de overheid dus taalkundig niet in het besluit is gekomen. Alles draaide om het verschil van mening over het onderwijs aan landbouwschool of tuinbouwschool. De gemeenschappelijke EEG-politiek hield de gemoederen enige tijd bezig. Het rapport was uit het Duits vertaald en bepaalde zinsneden waren nu min der gelukkig uit de grondverf gekomen. De vertalingsmoeilijkheden zijn vele, al dus de voorzitter. Laten de EEG-func- tionarissen maar esperanto gaan leren, aldus de heer Roelofs. Dr. A. Verhage vreesde, dat hij er dan weer niet uit Mr. O. P. F. M. CREMERS treffende autoriteiten te overtuigen van de gegrondheid van de Haarlemse sol licitatie naar een eigen Technische Ho geschool. Op sportgebied was de Internationale Honkbalweek een groot succes. De bad- mintonhal kwam gereed en verdere ver ruiming van de sportaccomodatie is in voorbereiding. De Haarlemse Raad voor de Jeugd heeft samen met de speeltuinverenigingen ruim $0.000 kin deren in de vacanties aangenaam be zig gehouden. Na geconstateerd te hebben, dat Haarlems Bloei ook het afgelopen jaar weer de nodige activiteiten heeft ont wikkeld, besloot burgemeester Cre mers zijn toespraak met de zegewens uit te spreken, dat het de leden van de raad en hun gezinnen, maar ook alle anderen die bij het gemeentelijk werk betrokken zijn, in 1962 goed moge gaan en dat Gods zegen op hun werk moge rusten. HALFWEG, 10 jan. Een aantal caféhouders in de gemeente Haarlem merliede en Spaamwoude hebben enige tijd geleden B. en W. verzocht het slui tingsuur van de café's in deze gemeente te bepalen op twaalf uur. Zij grondden hun verzoek op de overweging, dat ook in de gemeente Haarlemmermeer het sluitingsuur is vastgesteld op twaalf uur. In de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude moeten de café's om elf uur reeds gesloten zijn, maar de bur gemeester kan toestaan, dat hiervan in bepaalde gevallen wordt afgeweken. In vorige jaren heeft de burgemeester reeds enige faciliteiten aan de café houders verleend. Hij heeft zich bereid verklaard dit ook dit iaar weer te doen. Daarom zien B. en W. geen aanleiding het bestaande sluitingsuur te wijzigen. (Advertentie) v.a. 7735.incl. kachel enz. K.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Werkplaats en kantoor: Jansweg 915 ShowroomHoutplein 24 Haarlem Telef. 1.4.1.2.5 HAARLEM, 10 jan. Na een eis van de dïficier van justitie, mr. J. v.d. Oever, van 2500 waarvan fólöOO voor waardelijk, veroordeelde de Haarlemse economische politierechter vanmorgen een groot bakkersbedrijf in Haarlem tot een onvoorwaardelijke geldboete van 1000. Het bedrijf had in de maand ok tober van het vorige jaar aan 229 men sen die bij het bedrijf zijn dubbele lo nen uitbetaald tot een bedrag van ruim ƒ25.000; de dubbele uitkering bedroeg per werknemer gemiddeld ongeveer 110. Het geven van extra loon was niet in overeenstemming met de cao-bepa lingen en in strijd met de loonvoor- schriften. Het bakkersbedrijf, dat de laatste jaren met grote personeelsmoeilijkhe- den kampt, was tot de uitkering van het dubbele loon gekomen op grond van een door het georganiseerd overleg van de werkgevers en werknemers organisa ties in het bakkersbedrijf verleend ad vies. Het georganiseerd overleg advi seerde het bedrijf n.l. om aan alle per soneel dat niet van de vrije zaterda gen kon profiteren hetgeen in derge lijke bedrijven dikwijls voorkoht zes vrije dagen te geven verdeeld over en kele maanden of, wanneer dese vrije dagen niet mogelijk zouden zijn, hun dan het loon van die zes dagen extra uit te betalen. De directeur van het bedrijf zei op de zitting, dat slechts 70 pet. van jet personeel zaterdags vrij kan krijgen, hetgeen inhoudt dat het overige perso neel de week moet blijven uitwerken. De directeur, die lid is van het hoofdbestuur van het georganiseerd overieg, meende dat deze laatste mensen wel degelijk voor een compensatie in aanmerking kwamen. Hoewel de officier de verschillende moeilijkheden in het bedrijf begreep, meende hij dat het bedrijf door extra loo te geven het Nederlandse loonbeleid had doorbroken. „Ook al bestaan er moei lijkheden dan heeft de werkgever zich toch bij het looonbeleid neer te leggen", aldus de officier. Hij was tevens van me ning, dat een dergelijke uitkering de on derlinge verhouding tussen de verschil lende bakkersbedrijven in Haarlem en AMSTERDAM, 10 jan. Op de vak beurs voor het hotel-, restaurant- en cafébedrijf, „Horecava", die in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt ge houden, is gistermiddag de zilveren koksmuts uitgereikt aan de heer F. H. van Meekeren uit Heemstede. De zil veren koksmuts een wisselprijs, wordt jaarlijks beschikbaar gesteld door een Nederlandse essencefabriek. HAARLEM, 10 jan. Dinsdag 16 ja nuari is de heer Nic. van Deenen, Obi- straat 5, veertig jaar in dienst bij de verzekeringsmaatschappij R.V.S.. waar hij werkt als agent-incasseerder. Bij vele gezinnen is hij een bekende figuur. Ter gelegenheid van zijn jubileum wordt hij 's morgens gehuldigd door di rectie en personeel bij Brinkmann. Daarna brengt hij de dag in huiselijke kring door. Koningin Juliana bij het verlaten van de Buurkerk in Utrecht, waar de slacht offers van de treinramp bij Harmeien vanochtend nog lagen opgebaard. Links van de koningin de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. omstreken kon verslechteren. De achter grond van deze zaak noemde de officier de concurrentie in deze branche in Haar lem en de spanning op de arbeidsmarkt. Mr. Corporaal. raadsman wees op de motieven, die de directie van het bedrijf ertoe leidden extra Ionen uit te keren. Hy noemde het bakkersbedrijf een van de moeilijkste bedrijfstakken met de min gunstige arbeidsvoorwaardenf. „In de maanden mei en juni zijn er in het ge organiseerd overleg loononderhandelin gen geweest, vooral omdat de werkom standigheden in vergelijking met an dere bedrijven slecht zijn. Vandaar ook het advies van het overleg." De raadsman memoreerde ook, dat de officier in zijn requisitoir een belangrijke factor over het hoofd gezien had. n.l. de consument, die iedere dag en ook in het weekendie brood op tafel wil zien. Mr. Corporaal zag geen verschil in de bakker, die zes dagen vrijaf heeft met behoud van loon en de bakker die om wille van zijn bedrijf geen zes dagen vrijaf kan geven, maar een dubbel uit kering geeft. HAARLEM. 10 jan. Voor de dames- bekercompetitie, afdeling IIA, werd in het Sportfondsenbad gespeeld de wed strijd NVA 1ADZ 1. Het was voor bei de ploegen de laatste wedstrijd die voor deze afdeling gespeeld werd. NVA heeft ook nu weer geen winst uit de strijd kunnen halen en is daardoor uitgebe- kerd. In de eerste helf kreeg NVA een 30 achterstand door doelpunten van Corry van Halm. Na de pauze bracht Wilma Riemersma de ADZ-voorsprong op 40 en maakte vervolgens Corry van Halm het half dozijn doelpunten voor ADZ vol. De stand van re ze afdeling luidt: Robben 2 ADZ 1 Naarden 1 Waterl. 1 Nereus 2 NVA 1 27 15 19 10 13 2 4 11 13 9 12 37 5 3 2 0 8 18 3 5 3 1 1 7 21 10 4 3 1 0 7 11 6 4 1 1 2 3 11 12 4 0 1 3 1 3 15 4 0 0 4 0 2 20 Een spannend duel was de ontmoeting Haarlem 1DWT 1 een strijd die ge speeld werd voor de dames bekercom petitie, afdeling IIB. Ook voor deze ploegen was het de laatste afdelings wedstrijd, maar beide hebben zich ge plaatst in de afvalsrondes. Nadat Mar jolein Bernink in de eerste helft DWT een 10 voorsprong had bezorgd maakte Wil Koelemey (DWT) een zware fout en werd het water uitgezonden. Tot in de tweede helft wist de DWT-verdediging de druk van de Haarlem meerderheid te weerstaan totdat Nel Goedhart na en kele vergeefse pogingen de bal het DWT- doel inzond Meteen in de strijd terugge keerd plaatste Wil Koelemey de bal goed voor Atie Oostes. die de bal het Haar lem-doel inschoot. Meteen hierna ver scheen DWT wederom in gesloten for matie voor het Haarlem-doel. De aanval werd afgeslagen en Dineke Beelen plaat ste vanuit de Haarlem-achterhoede naar Ned Goedhart, die inschoot. Met de stand 22 heeft iedere ploeg gekregen wat haar toekwam. De stand van deze afdeling is: DWT 1 Haarlem 1 DAW 1 VZV 1 LGB 1 Sl.stad 1 HAARLEM, 10 jan. In een fabriek aan de Spaarndamseweg liep gister morgen een 74-jarige tapper een ge broken schouder op, toen hij by het transporteren van lege vaten, door een vallend vat geraakt werd. Het vat stuitte af op zijn veiligheidshelm, waar na het op zijn linkerschouder rolde. De man is overgebracht naar het zieken huis St. Joannes de Deo. HAARLEM, 9 jan. De jaarvergade ring kring noord van de KAB in het parochiehuis aan de Lingestraat stond enkele ogenblikken in het teken van de treinramp. De voorzitter, de heer Ley- endeckers, vroeg enkele ogenblikken stilte, waarin gebeden werd voor de slachtoffers. Ook de aalmoezenier, ka pelaan Chr. Vriesekoop, wijdde er een kort woord aan onder het motto „Wat is de mens?" waarbij hij de leden op wekte dit jaar meer begrip te tonen voor de moeilijkheden van anderen en deze met meer hartelijkheid tegemoet te treden. De korte jaarverslagen van secretaris en penningmeester vielen in ieders smaak en werden met een spon taan applaus beloond. De voorzitter, die de aalmoezenier en zijn medebestuurs leden bedankte voor het vele werk en de betoonde samenwerking, kreeg op zijn beurt een pluim van de heer Kien- huis. De schijnwerper werd nog even gericht op de avond van „Herwonnen Levenskracht" op 22 februari zowel door de voorzitter als door het dis trictsbestuurslid, de heer Luysterburg. Ook voor de bezinningsdag op de eerste zaterdag van de vasten werd de ernstige belangstelling gevraagd even als voor de solidariteitsweek in mei. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Na dit zake lijk deel werd een prettig „klaverjasje" gespeeld. HAARLEM, 10 jan. Gisteren is op Westerveld begraven mevr. J. A. Prin sen-De Jong, echtgenote van de commis saris der koningin in de provincie Noord- Holland. Mevr. Prinsen overleed zater dag 6 januari in de leeftijd van 64 jaar. CINEMA PALACE: De dolle Generaal, 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Eén pyjama voor twee, (3e week) 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: In de avondvoorstellingen „Terreur van de rode draak", str. volw. In de matinees „The lord, the lady and the butler", alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Heldencommando, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Pa krijgt de klappen, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m do.: Destry, 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO. 3e week: Het onbekende Amerika, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: „Ben-Hur" alle leeft. 7.30 uur. Woensdag 10 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble „De Tiende Man" van Paddy Chayefsky. Regie: Karl G-uttmann. In de hoofdrollen: Sigrid Koetse, Johan Bos kamp en Jan Retèl. Donderdag 11 januari Rest. Brinkmann. 8 uur: Kon. Ned. Na- tuurhist. Ver. afd. Haarlem; de heer J. A. Egenraam over: „Onze Nederlandse Zoog dieren". BEVALLEN van een zoon: A. Ligten- stein-Greefkes; J. van Eerden-Houniet; J. Wakker-van Sambeek; H. van Wijk- Lind; J. Hendriks-PescharW. Zand- vliet-van der Hoorn; J. Tichelaar-van Esveld; J. Visser-Bos: H. Franssen- Hagen. Van een dochter: E. Peters-Luijster- burg; J. Smink-Cornelissens; N. Braak man-van Asselt; A. Ferweda-van Hout; E. de Jong-Beumer; M. van Ooijen- Brugman (2x); J. van Berloo-Joppe; C. Post-Roozendaal; G. Berk-Warmer dam; R. van der Werf-Wiersma; M. Pecht-Boon; C. Kramer-Hankel; P. Vis-Pilon; E. Westra-OverhoffR. Blom-Jansen. OVERLEDENA. Bouman-Kelder, 84 j., Beelslaan; J. Prinsen-de Jong. 64 j.. Paviljoenslaan; A. Hankel-Schaier. 51 j„ Langendijkstraat; C. Kenbeek-van der Wiel, 97 j.. Jansstraat; C. Boeke- laar-Boot, 83 j., Nauwe Geldelozepad: J. van der Wei-van Leeuwen. 59 j.. Kamperlaan; J. Stokman. 70 j.. Kam perlaan; J. Kruining, 56 j.. Gasthuis- vest" A. van den Heuvel, 76 j., v Oosten de Bruijnstraat; D. Leeflang, 82 j. Delftlaan; A. Thuis, 72 j., Nagtzaam- straat; J. Booms. 69 j.. Rijksstraatweg: F. Muller, 81 j., Leidsestraat; C. Straa- kenbroek, 68 j., Nassaulaan; W. van Beveren, 54 j., Drususstraat. ONDERTROUWD: W. Franse en W. Andrée Wiltens: J. Kruyer en A. Hetem: P. Janssen en T. Vrugtman. GEHUWD: D. Parmentier en G. van WanrooyF. Abspoel en G. Brouwer; W. van de Weerthof en T. Veenstra; D. Spaargaren en E. Slobbe; J. Schoone- veldt en S. Koster; J. Tiemeijer en J. de Baan: J. Verdonk en C. de Zwart: H. van den Broek en T. van Til; G. Fennis en W. Hartman; F. Gronert en H. Wentzel. AMSTERDAM, 10 jan. Wallstreet heeft gisteren opnieuw teleurgesteld en Amsterdam heeft het aan de dag ge legde optimisme zodoende met enige koersverlies moeten bekopen. Aandelen Koninklijke Petroleum noteerden 1 la ger en Unilever daalde ƒ0,50. Het mar garinefonds bleef daarmede echter 1 boven het Amerikaanse niveau terwijl Koninklijke Olie zich precies bij de pa riteit Wallstreet aanpaste. Enige teleur stelling baarde Philips, welk fonds bij de opening van de markt ca. 12 pnt la ger noteerde. A.K.U. en Hoogovens moes ten beide ongeveer 2 pnt. afstaan. De scheepvaartmarkt was licht verdeeld. Tegenover Holland-Amerika Lijn, Ko ninklijke Boot, Paketvaart en Stoom vaart Mij. Nederland, die goed prijshou dend waren, stonden kleine verliezen voor Van Nievelt Goudriaan, Van Om meren. Rotterdamse Lloyd en Scheep vaart Unie. In de cultuursector noteerde Amsterdam Rubber iets hoger. De staats- fondsenmarkt was goed prijshoudend. Vandaag is medegedeeld dat de Bank voor Nederlandse Gemeenten op 23 ja nuari a.s. de inschrijving zal open stel len op een nieuw uitgifte van rente- spaarbrieven. ditmaal tot een bedrag van 37.5 miljoen. De stukken van deze le ning hebben een kortere looptijd dan die van de lening 1962 I, waarop op 2 januari j.l. kon worden ingeschreven. De lening 1962 II zal aflosbaar op 1 juli 1979 -tegen een koers van 200 pet Hou ders kunnen aflossing vorderen per 1 mei 1971 tegen een koers van 140 pet. Verder is vandaag het emissieprospectus verschenen van de aandelenuitgifte door Inventum. Dit fonds zal zoals bekend ter beurze worden geïntroduceerd. 4% Ned. 1960 1 414 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 d.N.G. Won.bouwl6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA AJC.D. Berkel Patent Jalvé-Delft Cert OeU-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever Wilton-Feyenoord Biiliton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 HoH. Amerika Lijn Java Ch. FI» KLM. Kou. Ned. Stoomb. Mi] K.P.M. Stoomv. MIJ. NederL v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd. ■ïcü .Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unltas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2 b Amsterdam '56 2 Amsterdam '56 D 2!i A'dam '56 m 2b Amsterdam '59 2% R'dam 'S7 Alb Heyn KI obl Vong 6JOt Slot 10/1 102ft 101ft 101% 99% 92H 92% 108% 345 112% 113% 368% 386% 294 Xm 880% 146 441 765 366 748 747% 458% 571 978 966% 178.50 177.90 490 571% 123 .122 149V2 149% 147% 63 188% 188% 151 160 160% 152% 151 341 146% 152 151% 225 248Vs 517 143.5< 140% 83% 89% 89 mm 100 mm 92% 124 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp. General Electric Genera) Motors Kennecott Copper KJL..M Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Unilever UB Steel 8/1 51b 42% 53% 71% 54% 84% 17 32% 52% 58% 33% 38% 27% 56% 50% 20 49% 77% 9/1 51% 42% 53 71% 54% 83% 17% 33% 51% 58% 33% 39 27% 56% 50 20 49% 77% Stemming: gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3