Drie jaar: „mild" vonnis voor abbé Davezies AanklagerNaastenliefde in één richting O GAT IN DE BERLIJNSE MUUR In Londen is men iets optimistischer mh Gizenga s macht sterk geslonken Politie in Stanleystad werkt samen met VN TWEEDE bedreigt V rijwel den tot lawine PERU geen mogen hulpverlening REDDINGSHOND NAAR PERU Merendeels der slachtoffers ter aarde besteld lOttgering AUTO UNION DKW BAARS Ditmaal GEEN versachtende omstandigheden Moslim-advocaat voor priester Engelse advocate Gesprek mogelijk over Nw.-Guinea Ook in Washington ziet men enige toeschietelijkheid van Djakarta aa&p&si Dienstplicht in Qost-Duitsland OOGD Justitie akkoord met berechting in Rome Sein voor trein uit Utrecht stond op rood Enkele buien A. J. ROTTEVEEL'S f2,- f1,- Russisch diplomaat kiest de vrijheid PORTUGESE VLAG NOG IN GOA? Moordzaak-Colombo T reindienstleider Ajax „thuis" tegen Tsjechische Slovan Een der machinisten in Ridderkerk begraven Nieuw vliegrecord Neiv York-Parijs ZATERDAG 13 JANUARI 1962 85sfe JAARGANG No. 31027 (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 13 januari De Parijse permanente rechtbank van de strijdkrachten heeft gister middag, zoals toen in een gedeelte van onze oplaag nog kon worden gemeld, pater Robert Davezies van de Mission de France veroor deeld tot drie jaar gevangenis straf en een geldboete van drie duizend nieuwe francs. De recht bank heeft hem vrijgesproken van medeplichtigheid aan misda dige samenspanning, maar hem schuldig bevonden aan aanranding van de binnenlandse veiligheid van de staat. Naastenliefde zonder meer... Mfe m&m 1111191 De Berlijnse Muur is een produkt van communistisch haastwerk. De kwaliteit van het gemetselde laat veelal te wensen over. Hier ziet men een gat, dat zonder externe oorzaak is ontstaan in de Muur langs de Bernauerstrasse. De Vopo's ontplooiden dadelijk een grote activiteit en stuurden o.m. patrouilles met honden op pad. STANLEYSTAD, 13 jan. (Rtr., U.P.I.) De toestand in de hoofdstad van de Oostprovincie het machtsbolwerk van wijlen Loemoemba en, in mindere mate blijkbaar, van diens „opvolger Gizenga is uitermate gespan nen. In de straten van Stanley stad patrouilleren militairen van de Verenigde Naties en van de centrale Congolese regering geza menlijk om te beletten, dat rond dolende „Loemoemba-jongeren" zich aan nozem-terreur te buiten gaan. Voor Gizenga ziet het er niet zo best uit: zijn aanhang schijnt voornamelijk te bestaan uit de Loemoemba-jongeren. De politie van Stanleystad, die Gizen ga tot dusver gehoorzaamde, arresteerde gisteren vier Loe- moemba-jeugdleiders, tegen de wil van Gizenga. TIJDELIJKE AANBIEDING stomen f3,- Prijzen vanaf 5595. V. LOON s automobielbedrijf VERHUIZEN LIMA, 13 jan. (Rtr., U.P.I.) Geweldige ijsmassa's op de hellin gen van de Huazcaran hangen dreigend boven de rampzalige plaats waar woensdag meer dan vier Peruviaanse dorpen onder een lawine van neervallend ge steente en ijs werden bedolven. Een tweede lawine wordt ge vreesd. De gevaarlijke ijsmassa's kunnen ieder ogenblik losbreken. Met man en macht wordt er ge werkt om in dat geval de schade tot een minimum te beperken. Tot dusver zijn er nog maar zevenen negentig stoffelijke resten van slachtoffers geborgen. Er bestaat geen enkele zekerheid omtrent het dodencijfer. Het ligt misschien tussen drie en een half- en vierduizend, maar wellicht is het nog aanmerkelijk hoger. Dodental nu 92 REGEN- EN TWEEDJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severir». HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 pei kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Dit betekent dat de rechtbank heeft willen aanvaarden, dat pater Davezies niet heeft geweten, dat de door hem bij het oversteken van cle Frans-Spaan se grens geholpen FLN-strijders zich schuldig zouden gaan maken respectie velijk gemaakt hadden aan terreurda den. Op verzoek van de beklaagde zelf heeft de Engelse juriste Auphrey Sander zich belast met de verdediging van pater Robert Davezies var, de „Mission de France". Pater Davezies is voor de trijgsraad in Parijs verschenen; hij wordt er o.m. van beschuldigd activisten van het F.L.N. uit Frankrijk te hebben doen ontvluchten. De Engelse advocate ziet men hier (trouw aan de Britse ge bruiken getooid niet een nylon pruikje) in gesprek met twee Franse confraters. ■iiiiiiifillliiiiiilllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll Blijft dat pater Davezies welbewust een beweging heeft geholpen, die er op uit was een deel van het onder Frans gezag staand grondgebied aan dit ge zag te onttrekken, hetgeen minimaal strafbaar is met gevangenis en maxi maal met criminele opsluiting voor de duur van tien jaar. Men kan dus zeggen, dat de recht bank de tenlastegeiegde feiten, die door de beklaagde niet werden ont kend, als zodanig vrij mild heeft ge taxeerd. Waartegenover staat dat de rechters door de beklaagde verzach tende omstandigheden te ontzeggen, streng zijn geweest in hun morele be oordeling van beklaagdes gedrag. De „Monde" herinnert eraan, dat in de Algerije-processen, gevoerd te gen beschuldigden van het tegenover gestelde kamp Putsch van 22 april, LONDEN, 13 jan. (Keuter) In di plomatieke kringen in Londen is men iets optimistischer geworden ten aan zien van de mogelijkheid van een vreedzame oplossing voo- de kwestie Nieuw Guinea na het interview dat dr. Soebandrio aan een Australisch radio station via een bandopname, heeft ver leend. Soebandrio heeft gezegd, dat In donesië met Nederland of de bevolking van westelijk Nieuw Guinea de toepas sing van het zelfbeschikkingsrecht zou bespreken, als Nederland zijn belofte voor 1950 gedaan tot overdracht van het gebied, zou inlossen. Amerikaanse regeringsfunctionaris sen menen uit de jongste berichten zowel uit Djakarta als uit Australië te mogen opmaken, dat Indonesië enige toeschietelijkheid toont om met Nederland in VN-verband te gaan onderhandelen. Het schijnt ook dat de Indonesiërs zich realiseren, dat een oorlog tegen Nieuw Guinea iets anders is dan de overrompeling van Goa. Men brengt in Washington de Indonesische dreigementen wederom in verband met binnenlandse moei lijkheden. aldus UPI. Dit laatste persbureau maakt ook melding van een artikel in „The Eco nomist" waaruit blijkt dat er enige hooi gerechtvaardigd is ten aanzien van de pogingen der VN om een vreed zame oplossing te bevorderen. In „Ti me and Tide" schrijft James Moss man, dat Soekarno omwille van zijn reputatie bij de Javanen, gedwongen zou kunnen worden tot geweld zijn toe vlucht te nemen. Uit Washington seint Reuter, dat de V.S. aan Indonesië een helikopter heb ben verkocht en niet geschonken, zoals in een eerder bericht (uit Djakarta) is gemeld. Australië Twee parachutisten heb ben vrijdag tijdens een vrije val met elkaar een gummistok geruild op een hoogte van 1000 meter, ndat zij op 1400 meter uit een vliegtuig waren gespron gen. Dertig meter boven de grond open den zij hun valschermen. Zij menen, dat dit kunststukje nog door niemand anders is uitgehaald. (Rtr) Berichten uit Hollandia maken in middels melding van toenemende anti- Indonesische reacties zowel onder de politieke partijen als onder de bevol king in diverse plaatsen. kneedbomaanslagen het in aan merking nemen van verzachtende om standigheden tot dusver de regel is geweest. De regeringscommissaris, kolonel Le- quime, zei in zijn requisitoir dat hij moest opkomen voor de verdediging van de maatschappij, die de onze is en die van het gehele Westen, of men wil of niet sedert eeuwen doortrokken van de Latijnse beschaving, geintegreerd met de roomskatholieke godsdienst, die de godsdienst is van de beklaagde. Aan deze kant: de mens die meester is van zijn lotsbestemming. Aan de kant van de Halve Maan: de predestinatie als regel. Ons kan men niet beschuldigen van xenophobie of van rassenhaat, be oefend als systeem. Wat vinden wij bij de ander? De heilige oorlog. En men moet niet vergeten dat het in Algerije op 1 november 1954 allemaal begonnen was met de vermoording van een on derwijzer en onderwijzeres, jonge men sen op huwelijksreis. Hij, Ie regerings commissaris, zou gaarne acht aalmoe zeniers van de strijdkrachten in Alge rije als getuigen hebben gedagvaard, maar zij werden eveneens allemaal ver moord door de organisatie waarvan hier thans sprake is. De regeringscommissaris citeerde vervolgens overvloedig uit de twee door de beschuldigde gepubliceerde, in Fr-ank- rijk verboden boeken (waarvan „La Croix" schrijft dat het manuscript in derdaad veel beter diep weggeborgen had kunnen blijven in de schrijfiade van de pater of anders bij wijze van rap port ter hand gesteld had kunnen wor den aan zijn oversten. Het was onduld baar, aldus zette de regeringscom missaris zijn requisitoir voort, dat Fran, sen zich in koelen bloede en welbewust geassocieerd hadden met een onderne ming van „dood en verderf" en het was niet de hoedanigheid van priester, die een dergelijke schuldigheid kon ver zachten. De beklaagde had niet slechts door de politie gezochte individuen hel pen ontsnappen over de grens. Hoe te verklaren dat hij geholpen had Algerij nen uit Spanje Frankrijk binnen te smokkelen, die in Marokko een opleiding in sabotage hadden g'ehad. De naasten liefde van pater Davezies, aldus de rege ringscommissaris, was een naastenlief de in één richting geweest. De commis saris vroeg, zoals bekend, een „zware straf", waarvan hij de maatbepaling evenwel overliet aan de rechtbank. Na het requisitoir hielden de verde digers hun pleidooien. Mr. Paul Boucher vroeg in de beklaagde een man te wil len zien, die het Evangelie tot in zijn uiterste consequenties had willen bele ven, voor wie de naastenliefde collectie ve afmetingen had aangekomen na zijn ontdekking van het koloniale vraagstuk. Wat degenen die hij hielp hun vrijheid te krijgen, met die vrijheid zouden aan vangen, was niet zijn zaak. „Hebt gij", zo vroeg hp de recht bank, „al diegenen die de vrijheid hebbend, daarvan misbruik hebben ge maakt, gevangen gezet?" Het laatste pleidooi was van de Algerijnse advo caat Mr. Mourad Oussedik. Voor deze gold het feit dat hij, Algerijn en Mo hammedaan, hier de verdediging voerde van een Fransman en katho liek priester, als het beste bewijs dat Algerijnen en Fransen het met elkaar eens konden worden ondanks hetgeen er in Algerije voorviel. Het laatste woord was aan de be klaagde zelf. Zo hij partjj had gekozen tegen de oorlog in Algerije, aldus zei hij onder meer, dan was dat omdat hij zich rekenschap had gegeven van de gewetensbeschadiging die de oorlog te weeg bracht in de jongeren. Maar meer nog hadden het leed en de ellende van het Algerijnse volk zijn keuze bepaald. Mijn geweten zegt mjj, aidus waren zijn slotwoorden, dat ik niet tekort heb ge daan noch aan de eer, noch aan de va derlandsliefde, noch aan al hetgeen mijn meesters mij geleerd hebben. Na anderhalf uur beraad sprak de rechtbank toen het bovenvermeld von nis uit, dat door de zaal, die propvol was met sympathisanten van de be klaagde, roerloos en in stilte werd aan hoord. De moeder van de beklaagde, een zeer bejaard en povertjes gekleed vrouwtje, kon hem nog omhelzen voor hij uit de beklaagdenbank werd weg gevoerd. -lgjj'**-" VJ^V-vv rrv Een vraag is nog, wat de correspon- (Advertentie) AUTOMOBIELBEDRIJF Dr. D. Bakkerlaan 12-16, Bloemendaal Tel. 57500 57501 (K 2500) (Advertentie) costuum mantel dame» p jn. of heren -4jW japon (eenv.) -4^9- pantalon 4*5- rok 4*5- jumper 4*5- Grote Houtstraat 5 tel. 10771 Amsterdamsevaart 30 tel. 11561 Binnenweg 137 tel. 36432 BERLIJN, 13 jan. (Reuter) De Oostduitse minister van Defensie, gene raal Karl-Heinz Hoffmann, heeft vrij dagavond in een radiorede verklaard, dat „de werkers" de invoering van een algemene militaire dienstplicht eisen en dat dit verlangen „beantwoordt aan de eisen van de maatschappij, de soevereine rechten van het land, de noodzaak van de nationale verdediging en aan de huidige situatie in Duitsland". Waar nemers leiden uit deze uitspraak af, dat wellicht binnenkort in Oost-Duitsland militaire dienstplicht in de een of an dere vorm zal worden ingevoerd Generaal Hoffmann zei. dat Oost- Duitsland sinds jaren de omvang van zijn strijdkrachten tot 90.000 man heeft beperkt er afgezien heeft van de in voering van dienstplicht. Zijn land zou echter alle maatregelen treffen voor de verdediging van „het socialistische va derland, zolang de krankzinnigen in Bonn hun invasieplannen niet opgeven" STOCKHOLM, 12 jan. (AFP) De „Dagens Nyheter" in Stockholm heeft gemeld, dat een lid van de Sovjet-am bassade in Finland „de vrijheid heeft gekozen" en met zijn gezin uit Finland is vertrokken. Twee weken geleden zou hij z.g. „voor een uitstapje" in Zwe den zijn aangekomen, alvorens naar de V.S. door te reizen. De Sovjet-ambassade in Helsinki wil de dit bericht niet bevestigen of tegen spreken, terwijl men op het Finse mi nisterie van buitenlandse zaken zei van niets te weten. (Advertentie) Incl verwarming Hoofdagent voor Haariem en Omstrek Bloemendaal - Korte Kleverlaan 30 - 40 Telefoon 02500 51301 (Advertentie) Raamvest 29 - Tel. 14810 Uw verhuizing wordt met zorg uitge voerd. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. BERGPLAATS VOOR INBOEDELS dentie van Gizenga met „Belgrado" heelt opgeleverd voor de Congolees, die zich als erfgenaam van het Loemoem- bisme beschouwt. Hij maakt het in ie der geval degenen, die Loemoemba aanhingen, niet gemakkelijk een for mule te vinden om Gizenga als „enig wettig premier van de Congo" te be schouwen Ook al, omdat Gizenga zijn plichten als vice-premier niet nakomt. Hij is naar Leopoldstad ontboden, maar niets behoudens Gizenga's laatste toezegging: „ik kom" - wijst er op, dat hij daar een hartelijk onthaal zal vinden, terwijl de vice-premier zijner zijds nog niet heeft laten blijken, dat hij reisvaardig is. Gisterochtend werd een Britse jour nalist in zijn hotelkamer „gearresteerd" door „Loemoemba jongeren". Deze journalist, Kenneth Mackenwie van de BBC stuurde later bericht naar Leopold stad dat de jongelui zijn bandrecorder hadden aangezien voor een „geheime radio". Mackenwie moest mee naar het „veiligheidshoofdkwartier" om te wor den verhoord. Hij werd vrijgelaten na dat diplomaten de Loemoemba-jonge ren hadden verzekerd dat hij een bona fide journalist was. Mackenwie zei dat hij thans onder vN-bescherming stond. Inmiddels heeft in Leopoldstad het parlement een motie van afkeuring in gediend tegen Gizenga, omdat deze net bevel heeft genegeerd zien binnen 48 uur naar Leopoldstad te begeven. Ver moedelijk komt de motie maandag in stemming. KARATSJI, 13 jan. (UPI) Portu gese vluchtelingen die per schip uit Goa zijn aangekomen in Karatsji, Pakistan, hebben gezegd dat in Goa in de nach telijke uren de Portugese vlag aan boomtakken wordt gehesen, als uitda ging aan het Indische gezag over het gebied. De 54 vluchtelingen, onder wie drie vrouwen en twee kinderen, moch ten Goa verlaten omdat ze bescherming genoten van de Panamese vlag. Zij zui len per vliegtuig naar Portugal worden overgebracht. De Verenigde Naties, het Rode Kruis en vele landen hebben hulp aangeboden voor het getroffen gebied. De paus heeft AMSTERDAM, 13 jan. Zoals al in het kort gemeld zullen de Italiaanse horlogemaker en zijn 22-jarige landge noot-student, die in de nacht van 12 op 13 november jl de Italiaanse vertegen woordiger Bruno Colombo met een pi stoolschot om het leven hebben ge bracht en in het Amsterdamse Bos heb ben begraven, in Italië worden berecht. De Italiaanse justitie heeft de Am sterdamse officier van justitie mr. H. E. van Renesse verzocht de documen ten betreffende de moordzaak-Colombo beschikbaar te stellen. Het Amsterdam se parket is bereid aan dit verzoek op de gebruikelijke wijze gevolg te geven. Ook is de Nederlandse justitie bereid het uitleveringsverzoek aan Frankrijk voor de horlogemaker ten behoeve van de Italiaanse justitie in te trekken. Zo als bekend is werd de horlogemaker in Parijs gearresteerd, waar hij nog steeds op zijn uitlevering wacht. De Franse ju stitie stelt er prijs op dat de Nederland se justitie haar uitleveringsverzoek in trekt, doch in Amsterdam wil men eerst de zekerheid hebben dat de van moord beschuldigde Italiaan dan naar zijn va derland zal worden uitgeleverd. „Van het begin af was het onze mening, dat de beide Italianen beter in Italië te recht kunnen staan," zo deelde mr. H. E. van Renesse desgevraagd mede. ,Het gaat immers om een moord op een Italiaan, gepleegd door Italianen." UTRECHT, 13 jan. De onderzoek scommissie van de N.S. inzake de spoor wegramp te Harmeien heeft zich gis teren de gehele dag, en wel van 's mor gens negen uur tot 's avonds elf uur, met het horen van getuigen in het sta tionsgebouw te Woerden beziggehouden. Daarbij heeft de treindienstleider, de heer J. Kwakkenbos, die het tableau van de NX-beveiliging bediende, 'ver klaard, dat hij 9.17 uur het sein van de trein uit Rotterdam op groen had gezet. De baan kwam daardoor Voor deze trein vrij en de wissel sprong over in de richting Breukelen. Een en ander moest tot gevolg hebben, dat de seinen voor de trein uit Utrecht op onveilig ston den. De heer Kwakkenbos heeft dezelfde verklaring afgelegd voor de Officier van Justitie, mr. S. Meyenfeldt, die na mens de justitie met he' onderzoek is belast. In de loop van volgende week komt de commissie van onderzoek, waarvan mr. D. Ittman, chef van de dienst van exploitatie van de N.S., de leiding heeft, opnieuw een dag bijeen voor het horen van verschillende getuigen. Hiertoe zijn zowel spoorwegpersoneel als treinrei zigers opgeroepen. een bedrag hiertoe beschikbaar gesteld. Het dood en verderf zaaiende natuurge weld heeft zijn taak echter zo volledig volbracht, dat de autoriteiten in Lima vrezen, dat de mogelijkheid tot hulpver lening zeer gering is. De bergingswerk zaamheden bijvoorbeeld worden be moeilijkt door de dertien meter dikke laag ijs en stenen, waaronder de ge troffen dorpen begraven zijn. De burgemeester van het getroffen dorp Ranrahirca, Alfonso Caballero, bevond zich op het ogenblik van de lawine in de elektrische centrale, één van de weinige overgebleven gebou wen. Hij zei eerst een oorverdovend gerommel te hebben gehoord. Van de berghelling steeg een enorme stof wolk op. Een paar minuten later vaagde de lawine zijn dorp weg. Slechts vijftig inwoners van Ranrahir ca bleken na afloop nog in leven te zijn. Het Peruviaanse avondblad „Ultima Hora" neemt aan dat de aardverschui ving zevenduizend levens heeft geëist. Dank zij de samenwerking tussen het Nederlandse Rode Kruis en de ambas sade van Peru in Den Haag is vrijdag een van Nederlands intelligentste speur honden per vliegtuig van Schiphol via New York naar Lima vertrokken. Het dier zal daar met zijn onfeilbare neus gaan zoeken naar slachtoffers die door de enorme lawine van woensdagavond zijn bedolven. Reddingshond Roy-Roland is de „knapste" hond van de Nederlandse Reddingshonden Brigade, die in de zo mer van het vorig jp.ar is opgericht door de Tsjechische Nederlander J. R. Toman, eigenaar van trie hondenken nels in ons land. Het is een grote Duitse herder, die vrijdagmiddag ietwat ner veus over het winderige platform naar de voor New York gereedstaande DC-8 straalmachine liep. Advertentie) AMSTERDAM, 12 jan. Ajax zal zijn halve finale van de intertoto-voetbai- competitie 1961 tegen Slovan (Tsj. SI) in Amsterdam spelen. Bij de loting was aanvankelijk vastgesteld, dat Ajax naar Bratislava zou moeten. De Tsjechen maken echter in februari een tournee door Engeland en geven er daardoor de voorkeur aan in Amsterdam uit te komen. UTRECHT, 13 jan. Gisteren werd onder grote belangstelling in diverse plaatsen in ons land de stoffelijke over schotten van het merendeel der, bij de ramp omgekomen, slachtoffers ter aar de besteld. Zij kwamen onder meer uit Amster dam, Gouda, Dordrecht, Rotterdam, Ridderkerk, Amerstol en Nieuw-Lek- kerkerk. Bij de begrafenis van de heer J. Groeneveld in Dordrecht was de rec- tor-magnificus van de Vrije Universi teit prof. dr. H. Smitskamp, aanwezig. In Ridderkerk werd de ter aardebestel- ling van een van de twee om het le ven gekomen machinisten, de heer P. van der Leer, door tal van personen bijgewoond. Aanwezig waren onder meer de chef-exploitatie van de districts inspectie van de Nederlandse Spoorwe gen, mr. J. P. van Ballegooyen, de dis trictsinspecteur van de NS. ir. K. Ho- vinck. De plaatselijke commandant van het Leger des Heils leidde de dienst in de aula van de begraafplaats. ZWOLLE, 13 jan. In het acade misch ziekenhuis te Utrecht is gisteren overleden de heer J. A. van den Berg alhier, directeur van de stoomgrutterij Bergia NV. De heer Van den Berg. die 55 jaar was, werd zwaar gewond bij de trein ramp. BARTEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAaFcBU KÖNINSSFiaN) AMSJERÓAM IEL." 2339*4 iiiHiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii DE BILT, 13 jan. Een stormdepres- sie is over de Noordzee naar zuid- Noorwegen getrokken en veroorzaakt langs de kust nog een harde wind. Er komen flinke opklaringen voor, waarbij in de komende nacht in het binnenland de temperatuur tot om het vriespunt zal dalen. Er zijn tijdens het weekeinde ook nog enkele buien te verwachten doordat in de hogere luchtlagen belang rijk koudere lucht is aangevoerd De drie wintermaanden tellen 90 dagen en dit betekent, dat wij maandag al aan de tweede helft van deze winter be ginnen. Zondag: Zon: 8.43-16.56. Maan: 12.53-2.04. Maandag: Zon: 8.42-16.57 Maan: 13.22-3.17. SCHIPHOL, 12 jan. Nadat twee Boeings van verschillende maatschap pijen eergisteren het record New York- Parijs op 5 uur en 24 minuten hadden gebracht, heeft gisteren een Boeing- 707 van de Air France dit nieuwe record nog lager gesteld. Dank zij de storm achtige meewind kon het toestel de af stand afleggen in 5 uur en 20 minuten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1