Spectaculaire automatisering transport Houttreintjes hebben bij papierfabriek Van Gelder Zonen afgedaan SOLEX i°J7£_ mi- „Boeing-Boeing", plezierige klucht bij Rotterdams Toneel Typhoons lijdt grote neder laag tegen The Wolves VERMAAT Dames van Alliance zijn Be Fair weer de baas z°'nmm nmi jewreklvezHfm! Pastoor A. M. Abeln uit Huizen benoemd te Bloemendaal HET WOUD VAN PALEN IN VELSEN-NOORD BEST BROOD Vaste stemming Parochie-avond in Schalkwijk z HARDEBELT WMm Omslachtig Vernuftig Tweede fase KAJOTTERS IN OUD-SCHOTEN BASKETBALL-COMPETITIE Hockey in Haarlem en omgeving OPVOLGER dr. A. A. OLIEROOK De beurs vandaag: MAANDAG 15 JANUARI 1962 PAGINA 3 VELSEN-NOORD, 13 januari Bij de papierfabriek Van Gel der Zonen zijn grote veranderin gen op til. Reeds is een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe papierfabriek voor de produktie van houtvrije papieren en cartons in samenwerking met de Zwitserse firma Crown-Zeller- bach A.G. Met dit project is naar raming vijf en dertig miljoen gul den gemoeid. Bovendien wordt hard gewerkt aan de voltooiing van de nieuwe loskade. Van deze kade is reeds een aantal jaren een groot deel in gebruik. De kade krijgt echter een lengte van ongeveer vijfhonderd meter. De laatste driehonderd meter, die nu reeds moot voor moot wordt afgewerkt, kan echter eerst in gebruik worden genomen als de Rijksponten het verkeer enkele kilometers meer westelijk gaan overzetten. Naast deze grote objecten worden echter ook in bestaande onderdelen van het bedrijfsproces wijzigingen aange bracht. Met name wordt gestreefd naar een verdergaande automati sering van het interne transport van hout, het voornaamste pro duct bij de papierfabricage. Ook met genoemde wijzigingen, die bijzonder spectaculair zijn, zijn vele miljoenen guldens gemoeid. Echter wordt door de automatisering een belangrijke besparing aan arbeidskrachten verkregen, terwijl voorts in een belangrijk kortere tijd een zelfde hoeveelheid grondstoffen kan worden verzet, dan thans het geval is. Kleuterschool gestart Mariale conferentie Haarlem e.o. Films Muziek Diversen (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 Bjj de papierfabriek in Velsen wordt Fins en Canadees hout aangevoerd. De hoeveelheid hout, benodigd om de productie een jaar lang, dag en nacht, te doen voortduren, wordt aange voerd in zeven maanden. Per week wordt vijf dagen gelost en per dag wordt negen uur gewerkt. Het hout wordt door grote kranen uit de schepen gehaald en op vrachtauto's gedeponeerd. De auto's ryden dan naar de opslagplaatsen. Met een hijsinrich ting, die aan een kabel is bevestigd de kabel is tussen twee grote masten over de opslagplaats gespannen wordt het hout van de auto op de enor me berg hout ..gedropt". By deze me thode zijn constant zes auto's in de weer. Voor het vullen en aanhaken van de netten, die bü het transport op de auto's worden gebruikt, zyn ook een groot aantal mensen nodig. m SSItpig Het hout wordt nu nog met vrachtauto's bij de schepen weg gehaald en naar opslagplaatsen of de fabriek gebracht. Op de achtergrond een enorme hout opslag aan de Wijker straatweg. Illllll Moet het hout gebruikt worden, dan wordt het wederom op auto's geladen, die het in een bassin brengen, vanwaar het hout via een transportketting naar de slijperij wordt getransporteerd. Naast wederom een groot aantal chauf feurs zyn mensen nodig, die het hout vanuit het bassin op de kettingtranspor teur brengen en mensen, die het van de transporteur afhalen en in de slijpma chine brengen. Byzonder veel hand werk dus. Lang heeft men op dit probleem ge studeerd. Technici staken hun licht op by papierfabrieken in Canada en in enige Scandinavische landen en kwamen terug met een plan, dat zij het dan met grote kosten ook voor ons land uitvoerbaar is. Achter een groot deel van de loskade heeft men nu van speciaal beton een stroomgoot gemaakt. Door deze Stroomgoot, die tweehonderd meter lang is, wordt water gepompt. Uitge rust met speciale tandgrijpers kunnen de kranen nu zonder mansemhulp het hout uit het schip halen en in de stroomgoot laten zakken. Het hout wordt dan door het water meegevoerd en wordt aan het einde van de stroom goot door een kettingtransporteur op een transportband gebracht, die een lengte heeft van vierhonderd meter. Door een vernuftige constructie kan het hout op elke gewenste plaats van de transportband worden gehaald, hetgeen De tweehonderd meter lange stroomgoot waarin de kranen het hout laten vallen en waardoor het naar de transportband wordt gevoerd. geschiedt door een z.g. „stacker", een installatie van veertig meter lengte en dertig meter hoogte, die het hout op de opslagplaats brengt. De automatisering van het transport van het schip naar de opslagplaats is nu bijna voltooid. In februari gaat men proefdraaien en in mei zal deze eerste fase definitief in gebruik zyn genomen. De tweede fase: het transport van het hout van de opslagplaats naar de slijperij is inmiddels ook in uitvoering genomen. Het zal echter eerst in het voorjaar van 1963 zijn voordat dit ge deelte in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Van de opslagplaats wordt het hout met kranen en een korte transporteur gebracht op het teruglopende part van de vierhonderdmeter lange transport band, die ook voor de aanvoer wordt gebruikt. Van de transportband, die uit twintig centimeter dik rubber wordt vervaardigd, komt het hout in een stroomgoot van ruim vierhonderd me ter, diie voert naar bassins, alwaar het hout naar soort wordt gescheiden en van waaruit het via nog een aantal banden en transporteurs in de bak van een heftruck wordt gebracht, die het hout zo in de slijpmachine brengt. De installaties, die voor deze interne transportmethode benodigd zyn, zijn byzonder spectaculair en trekken al op grote afstand de aandacht. Reeds veel is by Van Gelder de laatste jaren ver anderd. Het gezicht van het bedrijf, dat in de toekomst twaalfhonderd werkne mers zal tellen, verandert nog steeds en is met zijn naar buiten tredende grootsheid een treffend symbool voor de dynamiek van de IJmond-indus- triën. HAARLEM, 15 jan. Op de jaarver gadering van de K.A.J. afdeling IV in het St. Franciscushuis aan de Eem- straat trad het hele bestuur en bloc af, om de samenstelling van een nieuw mo- geiyk te maken. De voorzitter, Wim Leurs, richtte tot zyn nog overgebleven twee mede bestuurders, tot de aalmoezenier, kape laan Chr. Vriesekoop, en de V.K.A.J. een hartelijk dankwoord voor de ijver en goede samenwerking gedurende het afgelopen verenigingsjaar. De jaarverslagen van secretaris Piet Oudendijk en penningmeester Coos El- sendoom, werden luid geprezen. In het jaarverslag stond het wel niet met zoveel woorden, maar de aalmoeze nier duidde er wel op, dat, ofschoon de afdeling een beter 1961 dan 1960 had ge kend, er zich toch verscheidene moei lijkheden hadden voorgedaan. Daar was men nu wel weer overheen en hy wenste de thans uit circa veertig leden be staande afdeling een goede bloei toe. Nadat hy het doel van de pioniers- groep andermaal had uiteengezet, werd een stevig beroep gedaan op de aanwe zige jongens, om er aan deel te nemen en tevens een nieuwe werkgroep te vor men. Besloten werd het bestuur tot zeven leden uit te breiden, waarin na stem ming zitting kregen: Wim Leurs, Coos Elsendoorn, Jan v. d. Velden, Kees Schoen, Martin Langeveld, Bart v. d. Pol en Kees v. d. Ham. Nadat Wim Leurs wederom met algemene bijval tol voorzitter was herkozen, werd het nieu we bestuur harteiyk begroet door de aalmoezenier en Toos Joosten namens de V.K.A.J. Met een oproep tot een even goede sa menwerking voor het komende jaar, werd de eerstvolgende pioniersbyeen- komst vastgelegd op zondagochtend 21 januari a.s. half negen. HAARLEM, 15 jan. Waarom zou een toneelgezelschap niet eens een keer een doodgewone klucht spelen? Zo'n dwaas stuk kolder, dat misschien niel eens bar sterk toneel is, maar dat de spelers de kans geeft om gewoon gek te doen en dat het publiek echt een avondje-uit garandeert? Rotterdams Toneel heeft dat zaterdagavond ge daan, toen het Boeing-Boeing" speel de in de Haarlemse schouwburg, een luchtvaartklucht van Mare Camoletti. De voorstelling slaagde bij de gratie van het tempo, waarin de zwakke stukken werden weggespeeld en bij de gratie van het typeertalent van enkele spelers. Het niet erg talrijke pubiek heeft ervan genoten, zij het op zijn eigen, Haarlemse manier: zoetjes luis terend tot het einde en toen losbars tend in een plezierig luidruchtig applaus. In Boeing-Boeing gaat het om een luchtige vrijgezel, die er maar liefst drie verloofdes tegelijk op na houdt, al le drie stewardessen van luchtvaart maatschappijen: Janet van de Pan A- merican, Jacqueline van de Air Fran ce en Judith van de Lufthansa. De vrijgezel Bernard mint derhalve op de dienstregeling. Wanneer die in de war loopt, ontstaat er natuurlijk ook in zijn privé-besognes een enorme chaos. Ge lukkig heeft Bernard juist zijn Proven- calse vriend Robert te logeren ge kregen, die kans ziet om samen met de gedienstige Berthe de rafels te ont warren. Het gegeven is oud, maar de schrij ver heeft het een. modem jasje aange trokken. Het is ook wat armetierig, maar Camoletti heeft toch wel kans ge zien om telkens als het publiek ongeïn teresseerd dreigt te raken, met nieuwe grapjes de spanning weer op te voe ren. Vooral het derde bedrijf komt wat moeizaam naar zijn einde, maar dan zijn er de acteurs weer die alles goed maken. Luc Lutz heeft het stuk ver taald en ik zou me al heel sterk ver gissen als hij er niet een en ander van zijn eigen humor in verwerkt heeft. Johan Walhain heeft het stuk in scène gezet, vlot en met een goed tempo, overzichtelijk en de spelers de ruimte latend om plezierige typen op te bou- Dag en nacht staan hier mensen om met lange stokken het hout vanuit het bassin op de transport band te brengen, die naar de slijperij voert. BLOEMENDAAL, 13 jan. B. en W. van de gemeente Bloemendaal stellen de raad voor een bedrag van 40.000 be schikbaar te stellen voor de aanschaf van twee kleine motorvoertuigen en een shovel, een zelf rijdende mechanische schop. Ten behoeve van de reorganisatie van de afdeling reiniging van de dienst publieke werken heeft de raad het af gelopen jaar enkele kredieten beschik baar gesteld, onder andere voor de aan koop van een veegmachine en een kleine vrachtwagen. Ter verdere doorvoering van de reorganisatie is de aanschaf van twee motorvoertuigen, die een laadver mogen hebben van anderhalve ton en de shovel noodzakelijk. HAARLEM, 15 jan. Ook de elfde competitiewedstrijdheeft Typhoons niet de zozeer begeerde winst opgeleverd. Tegen landskampioen The Wolves werd wederom een grote nederlaag ge leden. De H.O.C.-dames zorgden er via een moeizame overwinning op het Hel- derse HAV voor in de kopgroep te blij ven. De Antilopendames moesten na een wedstrijd met een grillig scorever loop de punten aan Herly afstaan. De H.O.C. heren verloren op het nippertje, 40-43, van AMVJ. Typhoons leek van plan om tegen landskampioen The Wolves krachtige tegenstand te gaan bieden. Wel lever den de eerste twee aanvallen der Am sterdammers doelpunten op, 0-4, maar ook Typhoons by wie de jonge Simon Verstraten zich onderscheidde ging zich roeren. Na 4-6 en 8-15 was er tot 12-29 nog sprake van stryd. Hierna werd Ty phoons door de Amsterdamse aanvals golven overspoeld. Ook de weer van stal gehaalde John Mansvelder kon niet ver hinderen, dat by rust de stand 18-46 bedroeg. De tweede helft was een vol komen Wolves aangelegenheid. De Am sterdammers, by wie internationaal Ton Boot zich nu ging onderscheiden, ver grootten hun voorsprong regelmatig. Typhoons was slechts sporadisch tot tegenscoren in staat. Interessant bleef alleen of Wolves de honderd zou kun nen volmaken. Met nog één minuut te spelen, by de stand 38-98, mocht Weiter twee straf- worpen nemen. Hy miste er één en de weer opgelaaide Typhoons strijdlust voorkwam hierna het honderdste punt. Eindstand 38-99. De topscorers waren voor The Wol ves: Boot 8-22, Sleeswyk 10-10 en Fran ke 10-8; voor Typhoons S. Verstraten: 8-2. De H.O.C. dames waren in de eerste helft duidelijk sterker dan H.A.V. en brachten dit ook in de ruststand, 27-10, tot uitdrukking. In de tweede helft war ren de bordjes verhangen. De Helder- sen met mej. Stuive aan het hoofd, waren de sterksten, Zjj bleken echter niet in staat het verschil geheel te over bruggen. Eindstand: 48-35. Topscoor- sters HOC: mej. Fransen 4-6, HAV: Stuive: 4-9. HOC keek tegen AMVJ aanvanke- lök tegen een 6-15 achterstand aan, doch slaagde er in deze praktisch ge heel weg te werken: 14-17. Desondanks leidde AMVJ by rust met 16-24. Na rust liep HOC dankzy Peter Huying (4-12) regelmatig in, doch de sprong reikte te kort en met 40-43 gingen de beide punten naar Amsterdam. De Antilopen-dames blyven in de on derste regionen, tegen het toch waarlyk niet grootse Herly was alleen Truus Biesbrouck (0-10) tot goed tegen spel in staat. Na de 12-30 rust stand, werd Antilopen weliswaar iets sterker, doch dit kon niet verhinderen, dat Herly met 36-44 aan het langste eind trok. By Flamingo's 2 stond Boudewyn Maat enkele ogen blikken met een in gips gestoken duim in het veld. Hy redde hiermede zyn team van boete en een reglementaire nederlaag. Het Flamingo's kwartet had by rust zelfs een 20-8 voorsprong. De nummerieke meerderheid bracht ten slotte Typhoons 2 een 42-39 zege. De overige uitslagen luiden: Dames: S.C. HaarlemHCK 3 25-20, Antilopen 2—HOC 3 18-15, Exercitia 3—HCK 2 16-20, Rapiditas—HCK 20-16, Rapiditas 2Typhoons 6-39. Heren: HOC 2HCK 43-39, Exercitia 2Cibaba 2-0 (reglementair). Advertentie bezorgt iedere dag wen. Van de hand van Benno Premse- la was het wat povere flat-decor. De ster van de avond was Luc Lutz, die van de Provengal Robert een ver rukkelijk type maakte: een beetje traag zoals in de Midi gebruikelijk; een beetje verlegen in het milieu van de bon-vivant, maar met toch voldoen de eigen begeerte om de comedie gaan de te houden. Het is geloof ik vooral Luc Lutz' sprekende mimiek en zijn gevatheid, die hem bij uitstek voor dit soort rollen geschikt maken. Van dat laatste gaf hij een fraai staal, toen plotseling een der wandlampen op de grond aan stukken viel en hij grinni kend droog opmerkte: „En ik heb er niet eens tegenaan gestaan". Van de drie stewardessen zorgde Trins Snijders voor het meest uitge werkte type als de schwarmerische Lufthansa-stewardess Judith: een nau welijks hoorbare Duitse tongval en een romantisch bewegen van lichaam en stem. Daarnaast was Thera Verheugen favoriet als de Air-France-stewardess Jacqueline: kordaat en door en door vrouwelijk. Ina van der Molen zette haar type van het Panammeisje Janet wat te zwaar aan, waardoor ze ook vaak moeilijk te verstaan was. Maar ook zij gaf een plezierige typering te zien van het zelfstandige Amerikaanse meisje. Guido de Moor had het al klinkt dat onwaarschijnlijkniet ge makkelijk om als jeune premier de juiste toon te vinden. Zolang deze ty pen in het offensief zijn, kunnen zij sprankelen van geest, maar als ze zoals hier in het defensief geraken, valt er weinig eer meer aan te behalen. Vandaar, dat zijn Bernard wat stijfjes en geremd aandeed. Petra Verbeek verraste iedereen als de niet erg Fran se, maar uitstekend volgehouden, cy nische dienstbode Berthe. Een plezierige avond, alles bij el kaar, die voor al te jeugdig publiek minder geschikt is omdat de schrijver nogal goochelt met de begrippen deugd en ondeugd. Wie dat uit elkaar kan houden, kan hier oprecht lachen. J.W.v.d.V. HAARLEM, 15 jan. In de in op richting zijnde parochie van „De Goe de Herder" wordt vanavond om half negen de eerste narochiebijeenkomst gehouden. Pastoor C. J. van Teylingen hoopt, dat vele van zijn toekomstige parochianen in Schalkwijk aanwezig zullen zijn. De bijeenkomst wordt ge houden in de Polynormschooi. Verschil lende plannen zuilen worden bespro ken. Vorige week is de kleucerschool ge start in genoemd schoolgebouw. Twaalf kinderen zijn er nu aangegeven. De parochie heeft nog weinig „schoolrij- pe" kinderen. In de loop van het jaar zal het corps der twaalf „aposteltjes" wel groter worden. Er is in ieder geval plaats. HAARLEM, 15 jan. Langzaam is de hockey-competitie weer op gang ge komen. Enkele clubs hebben de zachte velden nog niet laten bespelen omdat het al vergevorderd programma het ne men van risico's niet noodzakelijk maakt, maar toch is uit het voor gisteren vastgestelde programma een flinke hap genomen. Voor Alliance bracht deze zondag een zeer aantrekkelyke wedstryd by Be Fair. Voor de dames uit Hilversum school er een laatste kans op wat brood nodige winst, de dames van Alliance waren gebrand op deze wedstrijd daar zq meer en beter wilden dan de 10 overwinning uit de eerste ronde. Beide teams bereikten wel niet wat zij wil den, doch het werd wel een zeer span nende, goede wedstrijd. Alliance kwam in de eerste helft tot een klein over wicht, hoofdzakelyk doordat de midden linie zeer sterk spel op de grasmat bracht en een actieve voorhoede telkens tot gevaarlijke aanvallen kon komen. Dit betekende niet dat Be Fair alle kans werd ontnomen, want de Hilversumse dames trokken genoeg ten aanval om duidelyk te maken, dat de backlinie der tegenparty niet in topvorm was, maar de uitstekende keepster Margreet Huy- gen passeren bleek voor Be Fair in die periode ondoeniyk. Daarentegen kwam Alliance wel tot doelpunten. Na een twintig minuten spelen bleef rechtsbin nen Y. Spierings haar kans bij een at tent doorlopen op een scherpe voorzet en dat betekende de openingsscore. Nog voor de rust kwam het tot een 2-0 voor sprong voor Alliance dank zij het uit stekend spel van spil Hietbrink. Voor Be Fair was het parool voor de 2e helft: alles of niets. Fel maar uiterst correct werd de hele kracht op de aan val gezet De zich goed herstellende ver dediging kon de grote druk echter op vangen en na een kwartier zelfs afslaan. De stryd ging daarna weer gelyk op en juist in deze periode kwam Be Fair tot een tegendoelpunt, gescoord tydens een schermutseling in de cirkel. Wat ook getracht werd door beide teams, doel punten kwamen er in deze spannende wedstrijd niet meer. Voor de dames van Alliance betekent dit een versteviging der 3e plaats in de eerste klasse, na BDHC en Kieviten. De heren van Alliance zagen hun wed strijd bij koploper HGC afgelast. In afd. wel tegen MRHC, waarby de Bloemen dalers o.i. op de koffie kwamen met het 1-1 gelijkspel. De promotieklasse toont A. der overgangsklasse speelde BMHC 2 alleen het doorgaan van de wedstrijd Kampong 2 - BMHC 3. Het gelyke spel dat de Bloemendalers hier haalden (3-3) is voor hen van grote betekenis, want het contact tussen hun laatste plaats en de rest der middenmoot is bewaard ge bleven. De hoop op het overdragen der rode lantaarn is nog lang niet ongegrond. De 2e klasse werkte een groter deel van het programma af. Daarby kwam Ever Swift in Den Helder tot een 4-0 overwinning op Hermes, trok Alliance 2 aan het langste eind in de doelpuntrijke wedstrijd tegen Hic 2 (43), hetgeen voor de Heemstedenaren een welkome stap naar boven betekent. Dit werd nog geaccentueerd door Eechtrop 2 dat niet tot winst kwam tegen Zandvoort (1-3) en dus op de een na laatste plaats bleef staan. Amsterdam 4 was te gast bq naaste concurrent voor de bovenste plaats, Strawberries 2. Voor de Velsena- ren leidde dit tot een teleurstelling, want het minimale verlies met 0-1 bracht weer 2 winstpunten meer verschil met de nu sterk staande hoofdstedelingen. In de derde klasse D kan de onderste nog promoveren, de bovenste nog degra- (Adverten tie) HAARLEM, 15 jan. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft pastoor A. M. Abeln uit Huizen benoemd tot pastoor van de parochie van de Allerheiligste Drieëen- heid te Bloemendaal. Deze volgt nu pas toor dr. A. A. Olierook op, die in de kerstnacht plotseling is overleden. Pastoor Abeln werd 25 december 1907 te Amsterdam geboren en 10 juni 1933 priester gewijd. Na zyn priesterwijding werd hy tot kapelaan benoemd in de parochie van Zwaag. Daarna was hy achtereenvolgens kapelaan te Noord- wyk (St. Jeroen), Dordrecht OH. Boni- facius), Amsterdam (Onze Lieve Vrouw van Lourdes), 's-Gravenhage (H. Willi- brordus) en Amsterdam (Vredesparo chie). Per 31 mei 1927 werd hy pastoor van de Vitus-parochie te Huizen. Het i snog niet bekend, wanneer pas toor Abeln in zyn nieuwe parochie ge ïnstalleerd zal worden. De parochia nen van Huizen zullen met spijt af scheid van hem nemen. Hy had. in zo verre geen gemakkelijke parochie, dat Huizen de laatste jaren vele inwoners van buitenaf heeft gekregen. Het stre ven van pastoor Abeln is er dan ook steeds op gericht geweest, een meer gebonden gemeenschap te maken van zyn heterogene parochie. deren. Na de halve competitie te hebben gespeeld is er nog zeer weinig verschil. BMHC 7 bracht het hier niet verder dan 1-1 tegen Rood Wit en HBS 3 kwam by Kieviten 3 maar net-aan tot winst (2-3). Voor BMHC 6 was het ook geen jubel-hockeydag. Het bezoekende Hoorn won met 0-4 en liet de Bloemendalers volop in de zorgen door zelf van de rode lantaarn meer afstand te nemen. De rode lantaarn welke in handen is van HBS 4 dat by koploper Alliance 3 met 9-1 onder het juk door ging. Strawber ries 3 was in Alkmaar duidelyk de baas over Alkmaar 3 (1-4). Iets teleurstellend is het gelyke spel dat Alliance 4 by Be Fair 4 bereikte (1-1). Voor de eerste keer in deze competi tie moesten de Saxenburgers een winst punt afstaan. Eechtrop 3 nam dit mee met de uitslag 3-3. Topkandidaat in de 4e klasse, Scheybeeck 2 zat de wind ook niet zo mee en verspeelde maar liefst beide punten aan Hermez. Districtswedstrijden: Saxenburg 2 - Alliance 9 1-1; Hermes 3 - Ever Swift S 1-3; Alkmaar 6-Ever Swift 4 1-0. Dames De bovenste plaats in de eer ste klasse wordt thans door BDHC. dat met 1-0 van Amsterdam won, en Kievi ten gedeeld. In de promotieklasse speel de BDHC 2 zich iets meer vrij door Vic toria te verslaan met 2-1. HBS hield in afd. B. de leiding stevig in handen door de hekkesluiter met 2-0 de baas te blij- ve... De 2de klasse bracht overwinningen voor de hoogstgeplaatsten. Rood Wit stuurde BDHC 3 met een 4-0 nederlaag naar Bloemendaal terug en Strawber ries, dat voor rust slechts tot een 1-0 sprong kon komen, maakte in de 2e helft korte metten tegen de dames van Ever Swit (5-1). Eechtrop kon het niet tegen de steekneuzen bolwerken en moest van Pinoké de nederlaag met 2-5 slikken. Alliance 2 had niet alle krachten nodig om in de derde klasse met 6-1 de hekkesluiter BDHC 5 af te wijzen. Ook Scheybeeck kwam niet van de gedeelde onderste plaats, daar het met 6-0 by Strawberries 2 verloor. BDHC 4 won met 2-0 van Myra. Opvallend is het puntloze gelijkspel dat in de vierde klasse Strawberries 3 by Alkmaar 4 bereikte. En even opval lend is het grote krachtsverschil dat tussen Alliance 4 en Rood Wit 4 bleek (3-7). In deze afdeling was er ook nog winst voor Zandvoort 2 dat in Amster dam met 1-2 van VW won. HAARLEM. 15 jan. De eerste Ma riale Conferentie in dit jaar zal gehou den worden morgenavond 8 uur in de kapel van de zusters aan de Konings- straat in Haarlem. Als onderwerp van dit jaar is gekozen: „De Heilige Geest". CINEMA PALACE: 2e week: De dolle generaal, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: 4e week: Eén pyjama voor twee. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Hercules verovert Atlantis. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Liefde is mijn beroep, ontraden. REMBRANDT: De kanonnen van Nava- rone. 14 jaar. Gew. tijden 2 en 7A0 uur. ROXYAlarm bij de kustwacht, 14 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. MINER VAMaandag 8 uur: „Pepe", «1. Dinsdag 8.15 uur: „Kapo", 14 jaar. STUDIO: De vrolijke minnaar, ontraden Dinsdag 16 januari Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Concertgebouw, Tuinzaal. 8 uur: Klein - Vrouwenkoor „Cantemus", o.l.v. Piet Mondriaan. Maandag 15 Januari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit, Ds. B. van Gelder over, „Stief kinderen van het Christendom". Gymnasium, Prinsenhof. 8 uur: Begin handwerkcursus door mej. M. Vlas. iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinimiiiii» AMSTERDAM, 15 jan. De koers stijging, welke Royal Dutch en Unilever vrijdag in Wallstreet hebben ondergaan, is een goede stimulans voor onze markt gebleken. Niet alleen de beide genoemde fondsen waren vast gestemd, maar ook AKU, Hoogovens en Philips werden ho ger genoteerd. Voor Kon. Petroleum en Unilever ging men boven het Ameri kaanse niveau van vrijdag. Bij de ope ning van de officiële beurs bedroeg de koersstijging voor deze fondsen t.o.v. de officiële slotprijzen van vrijdag respec tievelijk f2,50 en f3,Hoogovens wa ren 15 pnt. beter, Philips 11 pnt. en AKU 5 pn.t. In de scheepvaartafdeling was de stemming in doorsnee goed. prijshoudend, H.A.L., Kon. Boot en Stoomvaartmij. Nederland boekten enig avance. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend, hoewel de 4Vi pet. leningen iets lager waren. Vandaag is het prospectus ver schenen van de tweede uitgifte van ren- tespaarbrieven van de Bank voor Ned. Gemeenten. Vorig Slot opening 15/1 Hé Ned. 1960 1 414 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA. AJt.U. BerkeJ Patent Jaivé-Delft Cert. Qell-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MOller Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Oordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl Amerika UJr Java Ch FL.. KL.M. Kon. Ned Stoomb Mij KPJM. StoomvMij Nederl. v. Nievelt Ommeren Rott. Lloyd. im co.Scheep vaart Unie In ter unie Robeco Unitas Vei Bezit Rentespaarbrleven 57 Hentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2)5 Amsterdam '56 D 2% A'dam '56 Hl 2% Amsterdam '59 2% B'dam '97 Alb. Heyn KI. obl 102% 101% 101* 100 100 109 345 113% 112% 127% 386% 392 295% 912 mm 146.50 435 775 358 749 764 461 572 981 992% 187.30 190 282% 481 570 122 124.40 148% 150% 147% 6350 187% 188% 150% 151 161% 162% 151% 150% 341% 147% 151% 152 224.50 248..5..0 mm 508 mm 14350 84% QQ 7„ oy "s 89?* 100% 96% mm 123

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3