Internationale BID WEEK is nu bijzonder actueel Mogelijkheden tot toena dering en ontmoeting Verenigde Naties bespreken Angola Portugese afgevaardigden verlaten de vergaderzaal DE GEHEIMZINNIGE STER w DE LAATSTE SLAG U BE5CHERM DAGPUZZLE m m m m m m m n m b ij verdienste RuTERSEPT De misdaad van Richard Ross H Voor de eenheid der christenen W ereldproblemen als achtergrond Cultuurprijs van Hilversum voor Gabriël Smit KERSTRECES BEËINDIGD Nederlands Ballet is aansprakelijk I B SÉ DINSDAG 16 JANUARI 1962 Binnenkerkelijke bijeenkomsten Intenties Schade in dansstudio Rokus Koper in Zandvoort overleden Bekend mensenredder DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERCE 87 Alle mensen!. Ze zien 'm niei Arme Bobbie I Arme Bobbie!.. De radio!... JYe moeien hen per radio waarschuwen!... Hallo F... HaJ/of... Hallo F... Bobbie is met jullie mee! Jaj Bobbie!... Hij zit op de Jin kerrleugel I JYe moeten dalen Nee... Daar hebben wij geen tijd yoor... ERIG DE NOORMAN Geen prijsverlaging luchtvervoer over Noord-Atl. Oceaan Trekking premielening Utrecht 1952 Prijs van 25.000 op nr. 4 serie 4143 door RICO BULTHUIS Zaak-Marcel Nivard in hoger beroep - (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 16 jan. Donderdag begint de jaarlijkse „Bidweek voor de eenheid der christenen", welke tot en met 25 januari duurt en als algemene intenfe heeft: De eenheid van alle christenen, zoals Christus die heeft gewild. De belangstelling voor deze Bidweek neemt telkens toe. maar nu zjj valt tussen de in New Delhi gehou den derde vergadering van de Wereld raad van Kerken en de aanvang van het Concilie in Rome. moet daaraan bijzondere betekenis worden toegekend GABRIËL SMIT HILVERSUM, 16 jan. Het Ge meentebestuur van Hilversum heeft be sloten de Cultuurprijs 1962 toe te kennen aan de dichter Gabriël Smit en wel voor zjjn gehele oeuvre. De Cultuurprijs, bestaande uit een feldprijs van 1000 en een oorkonde van am G. Rueter werd in 1960 ingesteld en wordt voor de derde maal uitge- re'kt. De prijs wordt bij voorkeur toe gekend aan '.n het Gooi wonende Neder landse kunstenaars of aan kunstenaars die in hun werk door het Gooi zijn ge ïnspireerd. dan wel rpet hun oeuvre het Gooi hebben verrijkt. Ditmaal beoor deelde de jury het -speet „Poëzie en toneelstukken". De jury bestond uit prof. dr. G. Stui veling, voorzitter; G. N. Zijlstra, secre taris: mevrouw W. Fijn van Draat; prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs en dr. F. W. van Heerikhuizen, leden. i Advertentie) Zie onze advertentie van zaterdag j.l. voor jonge katholieken op achterpag. tot het uitdiepen der mogelijkheden van toenadering en ontmoeting tussen katholieken en nog gescheiden christe nen. Gelukkig ziet het er naar uit, dat we naar de aan weerszijden zo verlang de eenheid op weg zijn en is er meer begrip en eerbied ontstaan voor de waarheidselementen aan beide kanten. In het licht van nieuwe inzichten in de positie van de Kerk ten aanzien van de gescheiden christenen krijgen de mogelijkheden van toenadering meer reliëf. Steeds meer groeit de over tuiging. dat de Kerk in haar tegen woordige gestalte nog niet geheel gereed is om de gescheiden broeders als in hun eigen vaderhuis te ontvan gen. Daarom zal het komende Concilie zich vooral bezig houden met de inner lijke zuivering van de Kerk en met haar aanpassing aan de tegenwoordige tijd. Onder de katholieken, die niet mo gen berusten in de gedeeldheid. zal echter nog veel meer oecumenische openheid moeten groeien. Ook ten aan zien van de Joden als de „eerstee- roepenen", waarbij we dienen te be denken. dat de Kerk niet voltooid is. zolang de Joden niet zijn binnenge gaan. Wel kunnen wy zeggen, dat het godsdienstig gesprek tussen katholieke en reformatorische christenen al van de oorlog af aan de gang is. maar in hoofdzaak op hoger niveau. Priesters en katholieke professoren enerzijds en dominees en protestantse hoogleraren anderzijds, nemen eraan deel. Tn 1959 verscheen in ons land het boek „Ge loofsinhoud en geloofsbeleving", waarin door bijdragen van een dozijn katho lieke en protestantse theologen, die tel kens twee aan twee, in gezamenlijk overleg hetzelfde onderwerp behandel den, het oecumenisch gesprek in zijn toenmalige fase op napier werd vastge legd. Een soortgelijke uitgave ver scheen voor het Duitse taalgebied in 1960 nog uitvoeriger bij gelegen heid van de zeventigste verjaardag van Otto Karrer. met artikelen van dertig katholieke en evangelische theo logen. Een bijzondere vorm heeft sinds een jaar of drie het oecumenisch gesprek in Zwolle door een oecumeni sche leergang, met colleges door hoogleraren van verschillende con fessies over één bepaald onderwerp, die gevolgd worden doe. priesters en dommees. Een vierde zitting, waarbij de drie hoogleraren aanwezig zijn, wordt geheel gewijd aan een gedaeh- tenwisseling over het besproken thema. Ook in studentenkringen ziln in dit opzicht belangrijke ontwikke lingen aan de gang. waarbij we denken aan uitwisseling van studen ten aan groot-seminaries of theologi- ca en die van de theologische facul teiten aan de universiteiten: zoals tussen fraters Dominicanen te Nij megen en universiteitsstudenten in Amsterdam en tussen fraters Capu- cijnen uit Udenhout en theologie studenten aan de rijksuniversiteit in Utrecht Zii bezoeken elkaar en wat Utrecht betreft, hebben zfl onlangs gezamenlijk in de Janskerk de Ves pers bijgewoond, die de Utrechtse Kapel Diensten (groep studenten) daar geregeld organiseert. De wijze, waarop de Bidweek ge vierd wordt, legt steeds opnieuw ge tuigenis af van groei in toenadering. Zo werden in 1959 tildens deze dagen voor het eerst binnenkerkelijke bijeen komsten gehouden in Amsterdam, Utrecht, 's-Gravenhage, 's-Hertogen- bosch en Groningen, waarin bekende oecumenische theologen spraken, ter wijl daaraan luister werd gegeven door de tegenwoordigheid van een bis schop. In 1960 hadden voor het eerst interkerkelijke gebedsdiensten of ge bedssamenkomsten op bredere basis plaats, waaraan gelovigen van ver schillend ontwikkelingsniveau deelna men, o.a. in Haarlem. Vorig jaar b.v. in Zwolle werden tijdens de Bidweek of in onmiddellijk NEW YORK, 16 jan. (AFP.Rtr) De Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties, voor de eerste maal na het Kerstreces bijeen, heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van de kwestie-Angola uiteraard onder protest van Portugal, welk laud by mon de van zyn afgevaardigde Vasco Garin liet weten, dat er i:i Angola helemaal niets aan de hand is. De Portugees hield een rede, waarin hy meedeelde dat zyn delegatie niet aan ,.dit onwettige en zinloze debat" zou deelnemen. Maar. zo zei hij, wü behouden ons wel het recht voor toelichting te geven en te antwoorden op valse beschuldigingen aan ons adres en voor dat doel in de vergaderzaal terug te keren. Toen Ga rin was uitgesproken, verlieten hij en de overige Portugese delegatieleden de monstratief de zaal. Wat precies het verschil is tussen „niet deelnemen aan het debat" en „antwoorden op beschul digingen aan ons adres en toelichting geven" maakten zy niet duideiyk. Tij dens de zitting van gisteren lieten zy zich in ieder geval niet meer zien. Garip zei ook nog da, orde en recht in Angola zijn hersteld en dat de mi litaire operaties zfln beëindigd. Hy schatte aat hoogstens drie- vierdui zend Angolezcn op een tutale bevol king van viei en een naif miljoen. aan de opstand tegen het Portugese gezag hebben deelgenomen. Voorts verklaarde hjj dat zyn regering be reid was samen te werken met de een trale Congolese regering, opdat de vele duizenden Angolezen, die als ge volg van het terrorisme naar de Congo zyn gevlucht, naar hun haardsteden kunnen terugkeren. „Wjj hebben", zo besloot Garin, „al le medewerking verleend aan het onder zoek, dat de VN-commissie voor Ango la heeft ingesteld. Over de strekking van het rapport, dat de commissie heeft opgesteld maken wjj ons overigens niet de minste illusies". Nadat Garin en de zijnen waren ver trokken, deelde de voorzitter van de commissie voor Angola, de Boliviaan Carlos Alamanca, mee dat Portugal in derdaad aan de commissie vele docu menten over Angola heeft verstrekt, maar dat de commissieleden geen toe stemming kregen zich in Angola per soonlijk van de situatie op de hoogte te stellen. Twee communistische landen, Polen en Bulgarye, dienden een resolutie in, waarin sancties tegen Portugal worden gevraagd om dit land te dwingen zyn huidige politiek in Angola te wijzigen. De sancties moeten, volgens de resolu tie, Worden genomen door de Veilig heidsraad en ze moeten blijven bestaan totdat Portugal alle resoluties van de Veiligheidsraad en van de Algemene Vergadering over de kwestie-Angola heeft uitgevoerd. Een pikante bijzonderheid was nog dat de afgevaardigde van Brazilië, een land dat vroeger eveneens een Portugese ko lonie is geweest, een dringend beroep op Portugal deed Angola onafhankelijk heid te verlenen. De vergadering werd daarna geschorst tot dinsdagavond. verband daarmee, ook interkerkelijke gebedsdiensten gehouden binnen het kerkgebouw. De mogelijkheid daartoe wordt door de nieuwe bisschoppelijke bepalingen inzake deelneming van katholieken aan reformatorische ker kelijke bijeenkomsten, waarvan we on langs gewag hebben gemaakt, onge twijfeld groter. Juist in bevolkingscen tra met gemengde bevolking zijn ze zeer dienstig om ook grotere groepen mensen aan te trekken. Het gaat im mers niet alleen om de intellectuele bovenlaag, die daarbij betrokken moet worden. Het Apostolaat des Gebeds ver spreidt in opdracht van de commissie tot samenwerking der apostolaten een brochure over de Bidweek die een praktische handleiding is zowel voor ge meenschappelijk als persoonlijk gebed en dus ook goede richtlijnen biedt voor dergelijke gezamenlijke bijeenkomsten. De vergadering van de Wereldraad van Kerken in New Delhi heeft een grote openheid en belangstelling aan de dag gelegd ten aanzien van wereld problemen als bewapening en de ont wikkelingsgebieden. De opvatting is al gemeen, dat de katholieken deze vraag stukken nog te weinig in hun gebed betrekken. De Bidweek 1962 moge de eenheid der christenen ook stellen tegen de achtergrond van deze wereld problematiek. 18 jan: Wij bidden voor de eenheid van alle christenen. 19 jan: Mogen alle katholieken steeds meer bidden en Ijveren voor de een heid. 20 jan: Mogen alle niet-katholieke oosterse christenen steeds meer bidden en Ijveren voor de eenheid. 21 jan: Mogen alle Anglikanen steeds meer bidden en ijveren voor de een-, heid. 22 jan: Mogen alle christenen der Re formatie steeds meer bidden en ijveren voor de eenheid. 23 jan: Mogen alle geesteiyke leiders steeds meer de noodzaak der eenheid beseffen, in ootmoed en liefde. 24 jan: Moge de ergernis van een verdeeld christendom voor Joden, Mo hammedanen en andere niet-christenen worden weggenomen. 25 jan: Moge de eenheid der christe nen voor alle mensen een bron van vrede en een teken van Christus' liefde worden. DEN HAAG, 16 jan. De gemeente heeft het inmiddels opgeheven Neder lands Ballet aansprakelijk gesteld voor de schade die de vorst heeft aangericht aan de waterleiding en verwarming in de studio's aan de Koningstraat, welke tot voor kort by dit ballet in gebruik waren. Dit heeft de wethouder van openbare werken, de heer D. Dettmeyer tijdens de raadsvergadering gistermiddag mee gedeeld in antwoord op vragen van mr. H Schürmann (K.V.P.) cn mr. dr. Van Ommen Kloeke (V.V.D.), zoals ge meld zijn de studio's thans in gebruik bij het Nederlands Danstheater. Het schadebedrag is nog niet vastgesteld, maar wel zei de heer Dettmeijer dat de installatie van de centrale verwar ming indertijd zeventienduizend gulden heeft gekost. Hij kon niet mededelen of de stichting Nederlands Ballet insol vent is, noch of, zoals gerder de wet houder van onderwijs heeft gezegd, alle rechten en plichten zijn overgegaan naar het Nationale Ballet. ZANDVOORT, 16 jan. Op 73-jarige leeftijd is te Zandvoort overleden Rokus Koper, van 1927 tot 1957 roeier op de reddingsboot der Koninkiyke Nooril- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij. In deze dertig jaren nam Koper deel aan 65 oefeningen op zee. Op 10 februari 1937 werd hem dit byna noodlottig: de reddingboot sloeg om en twee andere bemanningsleden verdronken Koper maakte op 1 maart 1949 twee tochten mee naar de voor het Bloemen- daalse strand vastgelopen schip „C. A. Banck". Er werden toen 18 personen invliegende storm van boord gehaald. In 1953 be hoorde hü tot de bemanning van de red dingsboot toen deze van 2 tot 6 februari hulp bood by de overstromingsramp in Zeeland. Op 3 juli 1958 werd hem de bronzen draagmedaille voor langdurige dienst door de Reddingsmaatschappij toegekend. Italië De tweede secretaris van de Albaanse ambassade in Rome, is drie dagen geleden op een plein in Ro me aai.gehouden toen hü geheime do cumenten van militaire aard ontving van een Italiaan. Later werd Kallco op grond van zyn diplomatieke on schendbaarheid weer op vrüe voeten gesteld. (Reuter) Copyright Casterman 117. De vluchtende Franken dreigen in paniek te raken, als ze de troep ruiters zien naderen. Maar dan wordt koning Merwig herkent, en de spanning ontlaadt zich in een luid gejuich. Het is een triest ver haal, dat Eric en zijn metgezellen te horen krijgen. En op de gezichten, van de mensen die de massale Hunnen-overval overleefd hebben, staat nog de verschrikking getekend. „Zijn er nog ontsnapt?", wil Merwig weten. Maar de krijger, die het woord doet, haalt de schouders op. „Daar hebben wij niet op gelet, wij hadden al genoeg met ons zelf te doen," antwoordt hij. „Het hele kamp is één grote puinhoop en be halve wat wij bij ons hebben bezitten wij niets meer." „En de Hunnen, waar zijn die nu mengt Eric zich in het gesprek. „Na alles verwoest te hebben, trokken zij zich terug, Heer," zegt de krijger. „De stad Metis (Metz) is ook in hun handen gevallen. Dat hoorden wij van men sen, die een paar dagen geleden bescherming bij ons zochten en vol gens de geruchten beraamt Attila nu een geweldige aanval op de stad Aurelianum." Met een kreet komt Eric naar voren." „Dat is de naam," roept hij uit. „Aurelianum. De stad, die de stervende Hun bedoelde, de stad, waar de onbekende op het slagveld vandaan kwam." (Van onze luchtvaartredacteur) SCHIPHOL, 16 jan. Het Britse blad „Sunday Times" meldde twee dagen geleden, dat een voorstel voor goed koper luchtvervoer over het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan door (le luchtvaartmaatschappijen van de E.E.G. zou zijn verworpen. Deze mede deling is echter onjuist. Het plan is in derdaad verworpen, maar niet op de wijze die het blad suggereert. Tot de indieners van het plan behoort b.v. de K.L.SI. Ook B.O.A.C., Panam en T.W.A. zijn voor goedkopere tarieven. Volgens het voorstel zou het thans slechts in het winterseizoen geleden ze- ventiendaagse passagetarief worden uit gebreid tot drie weken en het hele jaar geldig zijn. Speciale tarieven zouden voorts het vervoer van groepen van 25 of meer personen aantrekkelijk moe ten maken. Deze zouden ca. 35 procent lager zyn dan de tarieven in de „Eco- nomy"-klasse. Een retour Amsterdam- New York per vliegtuig met zuiger- motoren zou 1120 kosten, 600 min der dan de huidige prijs. Groepsvervoer per straalvliegtuig zou voor de route Amsterdam-New York v.v. 1200 gul den kosten, 700 goedkoper dan thans. Air France, Sabena, Lufthansa en Alitalia de maatschappijen van de „Air Union" stemden met El Al en Aer Lingus tegen het plan. West-Duitsland Twee Britse straal- bommenwerpers van het type Canber ra zyn gisteren nabij Lingen, ten zuiden van Emden, in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Van de in totaal zeven inzittenden kwamen er vijf om het le ven. De wrakken van de twee toestellen, die afkomstig waren van de basis Brüg- gen bij Aken, werden verspreid over een groot gebied. (D.P.A.) (Advertentie) PHARMACEUTISCHF FABRIEK ROTER HILVERSUM UTRECHT, 15 jan. In Utrecht is de tiende trekking gehouden van de 2i^ procent premielening 1952 der ge meente Utrecht. Er werden veertig serienummers, elk vertegenwooidigende tien obligaties a 100,- genummerd van 1 tot en met 10, uitgeloot, wrarbij de hoofdprijs van 25.000 is gevallen op obligatie nr. 4 van de serie 4143, de prijs van 5.000,- is gevallen op obligatie nr. C van de serie 2656, die van 2.500,- op obligatie nr. 10 van serie 30. De vijf premies van 1.000 elk vielen resp. op de obligaties nr. 6 van serie 3993, nr. 4 van serie 3736. nr. 2 van serie 2056, nr. 10 van serie 226 en nr. 5 van serie 1704. Tien premies van 250,-, elk zijn voor de houders van nr. 6 van serie 2550, nr. 2 van serie 1117, nr. 10 van serie 1117, nr. 8 van serie 1532, nr. 7 \an serie 226, nr. 1 van serie 4402, nr. 1 van serie 1882, nr. 4 van seriff 774, nr. 10 van serie 4430, nr. 6 van serie 4098. Tenslotte werden 382 niet hierbc en genoemde nummers, behorende tot de series 3993, 2656, 2550, 2684, 4914, 1878. 2912, 1117, 528, 1532, 2558, 80, 1518, 3736, 226, 2056, 3475, 4413, 2718. 3768. 4402, 4134, 456, 3614, 2268, 3538, 2261, 3342, .760, 1882, 4842, 4519, 1704, 3379, 774, 4430, 1084, 3906, 4098 en 4102 uitgeloot met 125,-. 75 Hij stapte af en wandelde met het rijwiel aan de hand achter i' man aan. De majoor was van minder be lang, die had zyn brief gepost, maar die spion, daér ging htt om, die moest ontmaskerd worden. Deze man, onbewust van het feit, dat hü listiglijk gevolgd werd, gluurde in alle zijstraten, zigzagde op een ver dachte manier de straat een paar maal over en no teerde onder een lantaarnpaal iets in een zakboekje. Lankhout floot zachtjes een liedje tussen zijn sleedt gepoetste tanden. Nu zou hy die Koss en die Sarde- mann en die Hoekstra en heel dat zoodje eens iaten zien, wat hij uit zich zelf kon opknappen. Het man netje met de bril nam de tram. Lankhout er achter aan, wat niet meeviel, maar hy kon hard trappen. In het centrum werd het moeilijker. Bleef de gleuf- hoed z'tten, dan reed de speurder ai vast vooruit, niet te laat te komen. Jp een druk kruispunt stapte de verdachte uit, wandel- om bij de volgende halte de door de brede winkelstraten en verdween in een restaurant: een „inees eethuis. Aangezien chin ,e eethuizen broedplaatsen zün van vrouwen*, adel val se muntert), smokkelcentra van verdovende middelen en aangezien dergelyke instituten geheime achter deuren hebben, wa. Lankhout wel genoodzaakt even eens naar binnen te gaan. Hü stalde de fiets bü e portier, die de rechercheur met een minachtend >p- getrokken hondenneusje opnam, omdat Lankhout niet in gala was en deed toen de deur wagerwüd open. Zachtgekleurde tempellampen hingen bij trossen in de zwaar gestoffeerde gang. In eer. glazen hokje zat een Indisch .neisje en praatte met een Chinees in een wit jasje. ..ankhout kreeg eer. strook papier met een groot nummer, want hij moest zün jas f- geven. Een andere Chinees, dié de i eur opendeed naar de eetzaal, bekeek 1 em star ei. met lichte ont zetting. Een zoveelste Chinees leidde hem naar ^en klein tafeltje achter een matglazen opstand, die ver sierd was met vissen en bloemen. Maar daar had de arme rechercheur, die er in zyn daagse plunje als vermoeid uitzag, niet van terug. Hij diende de heer met de hoornenbril in de gaten te houden en wei gerde dan ook plaats te nemen. Nadat de Chinees enkele vriendelijke, maar volmaakt onverstaanbare klanken had voortgebracht, begon Lankhout te be seffen, dat hü „weggepoeierd moest worden vanwege zyn kleding. Zyn bruine pak, gestopt en verschoten, was op vechten, kruipen en desnoods op door de modder rollen berekend en niet op een diner tussen gerokte heren en hoogst voorname dames. Ook de man die Lankhout gevolgd had, bleek in rok te 'jn en was aanvankelü" niet zo eenvoudig van de tn- dere heren te onderscheiden. In deze omgeving bracht een Indische gelaatskleur eerder verwarring dan on derscheid teweeg. Terwül Lankhout de ietwat ge bruinde man met de hoornenbril onafgebroken in de gaten hield, trachtte hy zün Chinees aan het ver stand te brengen, da' hü aan een der zütafeltj ;s wild-, zitten. Be-sprokk-é... zei de Chinees, hetgeen bü goed naden!en: besproken moest verbeelden. Jawel an me léars! riep Lankhout, roep jy je baas maar eens, dan zullen we eens zien. Al-lemal be-spokké, klonk het weer, waarop .e rechercheur de man opzy duwde en een tafeltje uit zocht achter de rug van zün schaduwklantje. Het gevolg "iervan was, dat even later een dikke Chinees op hem afkwam, rükelyk bedeeld met wurgneigin- gen. Het geluid van deze man scheen door zün spleet ogen en niet door zün mond te komen. Hoe onver staanbaar hy ook sprak, zün bedoelingen waren bui tengewoon begrüpelük, want hij hees Lankhout aan zijn das omhoog. D'r ut... iss gen platss... Pelisie... zong Lankhout tergend en hield de Mandjoerysche beul zyn kaart voor de neus. Een serie borrelende geluiden waren het resultaat van deze actie. Warfor is dat nodig? Mijn zaken, zei Lankhout. Poten thuis en bek dicht. Rijst! De uitsmijter trok zich terug. Een paar minuten later nam er een neer naast Lankhout plaats, een slanke man, een Europeaan. Een Nederlander zelfs. Bent u van de politie? Ja! Mag ik uw legitimatiebewijzen alstublieft? Hy bekeek de papieren met aandacht en kuchte achter zün hand. Hy zei, dat het hem spe' t, doch het per soneel had het niet begrepen en meneer had er beter aan gedaan om in avondkleding stak hü een weinig af. te komen, want nu Ker ik niet hellepe, ik moet iemand volgen en tk kan geen garderobe meenemen. Begrüi elijk, haha zei de heer in avondkleaing. Hü bood een sigaret. Toen verzocht hi om mede werking, om vooral indien et mogelyk was... geen aanstoot te geven.. De zaak.. U begrijpt.. Ik ben het gewenu, zei Lankhout (worzelig. De heer boog en na gezegd te hebben, dat het diner la- tuurlük voo rekening van de firma was, verdween hy even katach„g als hij was gekomen Hij was nog niet weg, of de eerste Chinees zette enkele schotels op de tafel neer. Men had het woord „rijst" wel degelük begrepen, maar de toegift: spruitjes en brokjes vlees, deden Lankhout, die regelrecht van het boerenland k'vpm, denken aan rotte kooltjes en in blokjes gehakte kat. De sinistere verhalen omtrent de maaltijden uit het Verre Oosten, kwamen de rechercheur in gedacn- te Hii vreesde kikkerbilletjes. haaievinnen, vissen ogen. vogelnestjes (waarvan hij het eetbare niet in zag) en hü nam hoh voor, heel dit ratjetoe te la'en staan. Tevergeefs wachtte hü op boter en suiker, waarmede hij de rijst smeuig kon maken. (Wordt vervolgd) ROTTERDAM, 16 jan. Het ge rechtshof in Den Haag zal 14 februari in hoger beroep de zaak behandelen tegen een veertigjarige kappersbedien de, die 9 november door de Rotter damse rechtbank conform de eis van de officier van justitie is veroor deeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering wegens de moord op Marcel Nivard. De verdediger, mr. G. J. Doeksen, heeft het beroep aangetekend. Hij is van mening dat strikt juridisch geen sprake was van moord, zoals de kappersbedien de ten laste was gelegd, doch van twee achtereenvolgende misdrijven: poging tot moord en dood door schuld, welke beide niet in de dagvaarding waren opgeno men. KRUISWOORDRAADSEL 1 23456789 10 CSJ 00 lO co t> 00 05 O r—4 H Horizontaal: i. aanstaande (afk.j, pa ters Benedictijnen, sinte; 2 grove soort bord; 3. koelkast; 4. vaartuig, bepaalde richting; 5. aaneenvoegen, oolleboos; 6. lichtbuis, tegenwoordig; 7. grensgebergte tussen Frankryk en Zwitserland, daar; 8. afwijking, afstandsmaat; 9. Duitse ven nootschapsvorm, grote watersalamander; 10. tocht, een naaldboom; '1. woonschip, met veel poriën Vertikaal: 1. wegdek, omroepvereni ging; 2. gevechtsvliegtuig; 3 rijksdaal der, ut retro (afk.). pers. vnw., 4. zin tuig, soort gebak; 5. bepaald beroep: 6. buigzaam wandelstokje, jongensnaam; 7. zeegodin, patrijshond; 8. secretaris-gene raal van de N.A.T.O., lofdicht; 9. met moeite dragen, zangvogeltje; 10 verbo gen Udwomd, insgelijks, lichai nsdeel zonder been. OPLOSSING 15 januari. Horizontaal 1 vei 4 mores - 6 restant- 8 et - 9 oa - lr ges - I) dal 2 14 ko 15 logeren - 18 regen - 19 lak. Vertikaal 1 vos 2 erts - 3 lea - 4 me teoor - 5 snoeken - 6 regel 7 talon - IS eega - 16 gel - 17 rek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4