psycho-analyse en meditatie tegelijk HENRI BENDE „Don Camillo op de barricade" warme, menselijke film Prokofieffs pianoconcert hol en brutaal Bezwaar van Haarlem tegen liet uitbreidingsplan „Zeewijk" K R E M E R 7 Aöemda voor Haarlem en omgevm; ATLAS TAXI 13000 Koffie Tiee DE NACHTï AT AX-TAXI SLEUTEL WEG? Mijn dochter Patricia Interpol Calling Reprises en prolongatie Karakter en sfeer in de serie wonderlijk goed gehandhaafd en CONCERT N. PH. ORKEST Wayenherg fenomenaal pianist Zorg voor drinkwaterwingehied Twee arbeiders ernstig gewond BRIEVEN van lezers SCHOONHEIDS BEHANDELINGEN KOOT PIANO'S AUTOVERHUUR ZATERDAG 20 JANUARI 1962 rAGINA 2 f Studio 1.2.3.4.5. Apotheken en dokters- diensten Gezichtsmassage 4.50 Décolleté-massage f 2. Make Up 2.50 Acné-behand. vanaf 6.50 Wenkbrauw- épilatie v.a. 1.50 Hars-behandeling v.a. 1.50 Manicure met lakf 2.50 Pedicure 3.50 Wimpers en wenkbrauwen verven 3.50 Pa rfumerie-Sch oonheidssa Ion ZIJLSTRAAT 73 - TELEF. 10542 H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem „DE SLEUTELSPECIALIST" Cinema Palace Frans Hals Lido Burgerlijke Stand Haarlem Schaken bij „Het Witte Paard" ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Biljartwedstrijden in de 2e klasse libre Bijbel-avonden in Heemstede RADIO Films Toneel Muziek Diversen Tentoonstellingen ZIJLWEG S» - HAARLEM IBACH-PIANO'S Onteigening Meisje binnengelokt en aangerand Drie jaar geëist tegen stratenmaker Gemeenteraad Heemstede Twee nieuwe tennis banen in Groenendaal Schooolconcert met solistische medewerking WASSERIJ DUYN Militaire Pensioenbond FILMJOURNAAL Door middel van de in 1956 gereedge komen film .,11 Grido," heeft het Neder landse publiek voor het eerste kennis kunnen maken met het werk van de Italiaanse regisseur Michelangelo Anto- nioni. Het pleit niet voor het onderschei dingsvermogen en nog veel minder voor de durf van de Nederlandse filmimpor teurs, dat zij zo lang hebben geaarzeld om een man als Antonioni, die blijkens zijn thans in vertoning gekomen film „La Notte" („De Nacht momenteel kan worden beschouwd als de meest be langrijke en intelligente vernieuwer van de Italiaanse film, hier te lande een kans te geven. Advertentie) Mobilofoon servlco dag en nacht Haarlem Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19. tel. 50155; Stations-apotheek. Kruisweg 30. tel. 10043; Apotheek Klink hamer. Koninginneweg 69, telefoon 11596; Aerdenhout-apotheek. Zandvoortselaan 164. telefoon 40738 Doktersdienst: indien geen bulp van huis arts belle men fa. Mathêt, telefoon 11990. (niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts: W. J. Muuse, Rijksstraatweg S06 telefoon 53538. Dierenarts: J Hagedoorn Heemsteedse Dreef 11. Heemstede, tel. 35521 Ambulancedienst dierenbescherming: tel. 12823, b.g.g. 008, boodschappendienst. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141 Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhoul Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Haarlem Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Laeyendecker, Raad huisplein 9, telefoon 38103. W. Ulrici. Spiegelenburghlaan 20, telefoon 40404 Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink. Bloemèndaal- teweg 126. telefoon 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J Hollander, Zijlweg 17. telefoon 11431. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Haltestraat 8. tel. 2389. Doktersdienst: R. Drenth, Hogeweg 43, telefoon 3355. Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 6430. (Advertentie) Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30 8.30 H-, 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30 9, 10.30 H„ en 12 uur. De Goede Herder, Oostenrijklaan: 8 en 9.30 uur. St. Jan, A'damstraat: 7 8.15, 9.30 H. 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark 7. 7.45. 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara. P. Kruger- straat; 7. 8, 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina. Rijksstraatweg: 7.30, 9 H.. 10.45 en 12 uur. O.L. Vrouw van VU Smarten Rijks straatweg: 6.30. 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30 18 uur Avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9. 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUT: 7.30. 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT. H. Agatha: 7.30, 9.30 H 11.30 uur OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE: (O L vaart): 6 45 7 45 8 40 H SPAARNDAM: 7.30 er 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45, 8, 9.15 H. en 11.30 uur. „La Notte" zou men tegelijk een psy cho-analyse en een meditatie kunnen noemen. De film schetst een dag en de daarop volgende nacht uit het leven van een echtpaar, dat na een tienjarig hu welijk volkomen van elkaar is ver vreemd. De man, een succesvol schrij ver van populaire romans en zijn gefor tuneerde vrouw bezoeken samen in het ziekenhuis een stervende vriend. Onmid dellijk daarna begeven zij zich naar een feestelijke bijeenkomst, waarop de schrij ver de eerste exemplaren van zijn pas uitgekomen roman persoonlijk zal signe ren. De lege complimenten en de ge meenplaatsen, die bij dergelijke gelegen heden worden gedebiteerd, worden de vrouw te machtig. Nog geschokt door het afscheid in het ziekenhuis, en wor stelend met de gedachte aan een huwe lijk, dat schipbreuk dreigt te lijden, be geeft ze zich instinctief naar de plaats, waar zij haar man heeft leren kennen en waar ze samen gelukkig zijn geweest. In een laatste poging om haar liefde en daarmee haar huwelijk te redden, belt ze haar man op en laat hem bij zich komen. Maar haar toenaderingspo gingen stuiten af op onbegrip en onver schilligheid en in een nachtclub, waar ze zich vervelen, zoals ze zich de laatste jaren altijd en overal hebben verveeld komt ze tot het inzicht, dat de liefde tot haar man dood is. Ze legt zich daar bij willoos neer en ondanks de harts tochtelijke reactie van de echtgenoot in de slotscène, duidt niets er op, dat bei den bij die laatste uitzinnige omhelzing niet verder van elkaar zouden zijn ver wijderd dan ooit tevoren. De psycho-analyse van deze twee men sen wordt door Antonioni verricht met de intense concentratie en de koelheid van een chirurg, wiens ontleedmes slechts blootlegt, maar geen verlichting kan brengen, noch genezen. Hij bekom mert zich minder om een verhaal -'dan om de mens. Wat zijn beelden als achtergrond verfilmde hij Milaan met verbazingwekkend meesterschap uit drukken, is zo mogelijk nog ontastbaar der dan gedachten. Ze drukken gevoe lens uit. „La Notte" is dan ook een film in de meest wezenlijke betekenis van het woord: hij doet, wat geen enkel ander medium vermag: via het zichtbare en tastbare doordringen tot in het diep ste van de innerlijke mens. Antonioni heeft geen illustratieve mu ziek nodig gehad om de dramatische werking van zijn indringende beelden te onderstrepen. Afgezien van enkele elek tronische geluidseffecten aan het be gin en de muziek van een melancholiek orkestje, dat aan het slot de partij ten huize van een miljonair „opluistert," bedient hij zich uitsluitend van natuurlij ke geluiden, maar vooral van de stilte. Hoog oprijzende moderne flats en bouw vallige woningen, een helicopter, die de stilte van een ziekenhuis verscheurt, een weide, waar jongens miniatuurraketten afvuren, vechtende mannen op een fa brieksterrein, een nieuwe japon, die nauwelijks wordt opgemerkt, een poging tot toenadering, die niet wordt begrepen, een liefdesavontuur, dat in het onbe stemde verloopt, Jeanne Moreau als de vrouw, Monica Vitti als de dochter van een Milanese miljonair en (hoewel min der overtuigend, omdat hij zich meer als „acteur" heeft doen gelden) Marcel lo Mastroianni als de man, het zijn even zovele en gelijkwaardige elementen, waaruit hij een wereld van verveling op bouwt, die de mens isoleert en onbereik baar maakt voor zijn mensen, die hem steriel maakt voor liefde en daarmee voor geluk en die tot louter wanhoop leidt. Een meditatie, waaraan slechts le- venservarenen, die de door Antonioni met groot meesterschap geschetste we reld in het juiste licht weten te zien zich met vrucht kunnen wagon. (Studio strikt volwassenen). Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 In Cinema Palace draait „Mijn doch ter Patricia", een film van Duitse ma kelij, maar niet vrij van Amerikanis me. Het gaat hier om een apotheker, die weduwnaar is, en meer om zijn bur gerlijke stand dan om zijn beroep een drukke klandizie heeft van weduwen. Een beetje onverwacht wordt hij er aan herinnerd, dat hij in een kostschool nog een dochter van zeventien jaar heeft. Vader en dochter hebben bitter wei nig contact gehad, maar wanneer het meisje naar het vaderlijk komt, is dat de inleiding tot een serie malle situa ties. Het lieve kind neemt ook haar vriendin en dier moeder mee. Tevens wipt een gemeenschappelijke vriend van beide meisjes over. Als men be denkt, dat de apother een schat van een assistente heeft, dan is het duide lijk, dat de liefdesperikelen niet kun nen uitblijven. Wie zal met wie trou wen? Daar komt de toeschouwer achter na enkele penibele scènes in het apo thekershuis, dat deswege in de dorps- roddel terecht komt. Maar alles komt terecht. Tot spijt van Achttien jaar. de weduwen. Jeanne Moreau en Marcello H^astroianni als het van elkaar vervreemde echtpaar in de film „De Nacht" van de Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni. De vrouw van een geheim agent wat de man, onder bescherming van Interpol, prcies in zijn schild voert wordt niet erg duidelijk gemaakt steekt zich diep in een wespennest, wan neer zij zich na een onschuldig avondje- uit in Parijs laat chanteren door een stel gewetenloze gangsters, wie het om een geheime code te doen is, Inplaats van regelrecht de politie in de arm te nemen, zoekt zij haar toevlucht bij een onguur individu om haar man te laten beschermen en zichzelf in de rug te dek ken. Mevrouw denkt zo een ingewikkel de intrige uit, die op het laatste ogen blik mislukt. Het gevolg: een koelbloe- dig moord op de „handlanger," die haar n het gevang brengt. „Interpol calling" mag aldus weliswaar een wat onwaar schijnlijk Frans produkt zijn, spanning is er volop. Vanwege enige sadistische trekjes voor minstens 18-jarigen in Frans Hals. Zoals te verwachten was, is in Rem brandt de knappe oorlogsfilm „De ka nonnen van Navarone" geprolongeerd. (14 j.). In Luxor draait tot en met zon dagavond de romantische geschiedenis ..Jane Eyre" naar het bekende boek van Emily Brönte. (14 j.). Vanaf maan dag wordt hier de film „Tramlijn Be- 1 geerte" vertoond, een psychologisch drama naar het toneelstuk van Tenes- see Williams (18 j.) In Roxy draait tot en met zondagavond de avonturenfilm „De hinderlaag." (14 j.) Minerva ver toont vanavond en morgenavond de ko mische speurder „Very Important Per son" A.l. Morgen- en woensdagmiddag wordt er „De laatste Robin Hood" ge draaid, een avontuurlijke film voor de jeugd. A.l. Woensdagavond draait men „Baby-doll," een psychologisch drama, alweer naar een gegeven van Tenessee Williams." (str. volw.) 7.30. 8.30, 9.40 Vrouw Hemel i(l 1) en 12 'ui Zonder nu direct te willen beweren, dat het publiek genoeg heeft van de fa meuze Don Camillo-films, waarin Fer- nandel en Gino Cervi de rol spelen van de strijdvaardige dorpspastoor en de communistische burgemeester, die om wille van de anciënniteit en continuïteit inmiddels van zijn gepromoveerd tot mo seigneur en senator, mag toch worden geconstateerd, dat het steeds moeilijker zo niet onmogelijk wordt te blijven be antwoorden aan de verwachtingen, die door het succes van de eerste films in deze serie zijn gewekt. Julien Duvi vier, de Fransman, die de eerste twee films maakte, heeft dit ingezien en daar om geweigerd, zich met de regie van de volgende te belasten, een taak, welke wat „Don Camillo contra Peppone" be treft, werd overgenomen door de Ita liaan Carmine Gallone, die ook nu weer „Don Camillo op de barricade tekent. Bij de vierde ontmoeting treffen we Don Camillo aan als Romeinse mon seigneur, compleet met audiëntiezaal, Amerikaanse bezoekers en particuliere secretaris. Maar de naam van het scho ne dorpje, waar hij de mooiste jaren van zijn rumoerige priesterleven heeft doorgebracht, klinkt nog niet in zijn oren of hij neemt de trein, waar hij zijn oude vriend en vijand Peppone weer ontmoet, stuurt zijn opvolger met verlof en mobi liseert alle beschikbare middelen, in clusief een jachtgeweer en zijn nimmer versagende vuisten om aan alle commu nistische machinaties in het algemeen en die van Peppone in het bijzonder het hoofd te bieden. De strijd beweegt zich in hoofdzaak rond een Mariakapelletje, dat moet wor den gesloopt om plaats te maken voor volkswoningen, en Peppone's zoon die ingevolge de wens van de keuze zijns hai'ten zijn huwelijk kerkelijk ingeze gend wil zien. Hoewel de stem van Christus zich ook nu weer telkens, zij het niet steeds met succes, als zijn ge weten doet horen, wint Don Camillo met list, geweld en een tikje chantage op al le fronten. Peppone, buiten weten van zijn communistische kameraden toto-mil jonair geworden, zien we zelfs met uiter lijke tegenzin, maar met innerlijke trots en voldoening als misdienaar fungeren. Afgaande op onze herinnering zouden we zeggen, dat deze nieuwste Camillo- film waarin karakter en sfeer van de vorige wonderlijk goed worden gehand haafd, zelfs van iets meer geest en in ventiviteit getuigt dan zijn onmiddellijke voorganger, hoewel er tal van varian ten op vroegere situaties en grappen in vallen aan te wijzen. De grootste verdienste van de Camil lo-films is hun verrukkelijke optimisme geweest. Dank zij dit optimisme, ge paard aan een warme menselijkheid, zal „Don Camillo Monsignore ma non troppo" zonder twijfel beantwoorden aan de smaak van de meesten die zor geloos en prettig amusement zoe ken, Een grapje van Don Camillo, dat een schending van het biecht geheim betekent, moet dan maar als een schoonheidsfoutje worden be schouwd in deze overigens symphatieke film. (Lido, alle leeft.). Advertentie BEVALLEN van een zoon: A. Besel- Visser, G. Gielam-van Zonneveld, J. van der Weiden-Brunsmann, E. Reitsema- Burger. BEVALLEN van een dochter: E, Jo- chum-Hoek, T. Broekhof-Banke, H. Ro- mijn-ter Reehost, M. Bom-Koster, E. Jonkhout-van Hengel. OVERLEDEN: F. Uijtendaai, 66 j. Kamperlaan; C. Willemsen-Meerman, 71 j., Hazepaterslaan; J. Waalewijn- Middelbeek, 69 j., Kleverparkweg; M. Grillis, 76 j., Sohoterweg; J. Postem Kuik, 74 j., Kamperzijstraat; J. van Balkom-Tacoma, 82 j., Verspronckweg; H. van Doorn, 38 j., Scheepmakersdijk. ONDERTROUWD: A. Frau en R. Rijp- stra, J. Grift en A. Rasen, C. Schreu- ders en C. Koning, P. Tel en M. Baars. GEHUWD: A. Koopman en H.Kleijn, Vlug en C. Töning, J. de Koning en R Strootman, J. van Delft en M. Smit, D. Bouma n G. Slot, H. Pennarts en C. van Haalem. HAARLEM, 20 jan. In verband met de onderste plaatsen, was de strijd tussen Reeuwwijk en v. d. Velde van groot belang. En evenals in de eerste partij trok Reeuwijk ook tihans weer aan het langste eind. Ouddeken, die in Huneker zijn meerdere moest er kennen, neemt tlhans de laatste plaats in. Huyboom ondervond geduchte te stand van Hoogland en een langdurige analyse zal nog moeten uitwijzen, of er in de afgebroken partij nog winstkan sen voor hem zullen zijn. Ook Harten dorp en Pancras kwamen nog niet tot een eindresultaat. In groep 2 werd de belangrijke ont moeting tussen Mossinkoff - en Haver kort Jr. uitgespeeld. Tot veler verras sing wist Mossinkoff zowaar zijn tegen stander de eerste nederlaag toe te brengen. Een kleine pleister op de won de was echter voor Haverkort Jr., dat hij zijn tweede afgebroken partij wist te winnen. Aan de overwinningen- reeks van Raaphorst, werd door v.d. Stoop Jr. resoluut een einde gemaakt. Het treffen tussen v. d. Stoop Sr. en Bleekemolen kwam nog niet tot een be slissing. In groep 3 kwam Puts door een zege' in puntenaantal met zijn tegenstander gelijk. De uitslagen waren: Huneker- Ouddeken 1-0, Reeuwijk-v.d. Velde 1-0, Huyboom-Hoogland afgebr., Pan- cras-Hartendorp afgebr.; v.d. Stoop Jr.- Raaphorst 1-0; v. d. Stoop St.-Bleeke- molen afgebr.Mossinkoff-Haverkort Jr. 1-0; Haverkort Jc.-Holtkamp 1-0; Puts-Prins 1-0. Ladderwedstrijden: Soholte-Holt- kamp 0-1, Puts-Banken 0-1. Voor de Bondscompetitie speelde HWP 3 tegen KSC 2 met het navolgen de resultaat: v.d. Berg-v. Kooten 1-0; Joosten-de Bruyn 1-0 Bottelier-Docter 1-0, Ran-Pool 1-0, Baas-v. Straten Jr. 0-1; LunenburgVerweert 0-1; Hak- Es 0-1; Raap-v. Straten St. 0-1; Goe- demans- de Wolff 1-0; Heemskerk-Mey- erink 1-0 totaal 6-4. HAARLEMSE JAZZCLUB - Vrijdag 26 januari zal de Haarlemse Jazzclub een bijeenkomst houden in Dansschool Schroder, Raamsingel 16. Naast „The Charleston Seven" zullen ook enige gast- musici aanwezig zijn. Op het program ma staan o.a. enige jamsessions. De avond begint om half acht. DEMONSTRATIES Ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de Vereniging van Leraren en Onder wijzers in de Lichamelijke Opvoeding zullen in het Concertgebouw demonstra ties worden gehouden, die op 7 februari 's morgens om tien uur beginnen. HAARLEM, 20 jan. De pianist Da niël Wayenberg speelde gisterenavond met het Noordhollands Philharmonisc'h Orkest het tweede pianoconcert in g kleine terts van de Russische compo nist Serge Prokofieff. Daniël Wayen berg is een fenomenaal pianist. Hij heeft dit razend moeilijke concert weergaloos knap gespeeld. Waarom echter een pia nist als Daniël Waijenberg zijn krachten verspeeld aan een dergelijk hol en bru taal stuk als Prokofleff's tweede pia noconcert, is mij een raadsel. In deze tijd, waarin het virtuozen dom op de concertpodia toch al bedenkelijke vor- Advertentie) SPEKSTRAAT 5 - TELEF. 16061 HAARLEM, 19 jan. Onder leiding van de biljartvereniging „Door Een dracht Sterk" worden van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 januari in res taurant „Spoorzicht", Kruisweg 18, de Kampioenwedstrijden gespeeld in de 2e klasse libre. De deelnemers zijn: P. Blesgraaf (Vrienden Kring)A. Brand (OVS) T. W. te Beek (Suisse); F. Hekelaar (Houtpoort)P. Kandorp (Scheiwjjck) L. van de Meij C39-Bloemendaal)H. nieuwenhuys ('39-Bloemendaala en F. Samson (Centrum Haarlem). q HEEMSTEDE, 20 jan. Prof. dr. C. Rijk van het groot-seminarie te War mond zal op vier avonen, welke begin nen om kwart over acht, in Anno Santo te Heemstede spreken over „Hoe moet de hedendaagse katholiek de Bijbel ver staan?" De avonden, welke vrij toegan kelijk zjjn, zijn 24 januari, 7 februari 21 februari en 7 maart. VELSEN, 20 jan. Het gemeente bestuur van Haarlem heeft in Velsen een bezwaarschrift ingediend tegen het uitbreidingsplan-in-onderdelen .Zee wijk", een woongebied, dat in zuidweste lijke richting zal aansluiten op het be staande woongebied Duinwijk. In dit ge bied is voornamelijk hoogbouw, tot 10 etages, geprojecteerd met behoud van het geaccidenteerde terrein. De Haar lemse bezwaren zijn volgens B. en W. van Velsen voornamelijk van techini- sche aard. Ze hebben betrekking op de belangen van een goede openbare drink watervoorziening. Bovendien menen B. en W. van Velsen dat de bezwaren in feite bestaan uit een globale opsomming van technische aspecten. Juist daarom menen zij, dat geen redenen aanwezig kunnen worden geacht om er nader op in te gaan. Voorts wijzen B. en W. van Velsen er op, dat de afmetingen van het plan Zee wijk ten opzichte van de totale bebou wing van Duinwijk en van nieuw-IJmui- den zo beperkt zijn, dat niet-valt in te zien, waarom Haarlem nu bezwaren in brengt tegen het plan Zeewijk en kort geleden ook tegen het plan Zeebad, ter wijl in het verleden nooit iest is gehoord van een behoefte aan regelingen voor het voor grotere en intensiever bebouw de nieuw IJmuiden. En dat nieuwe IJmuiden ligt niet op een aanmerkelijk grotere afstand van het wingebied van Haarlem dan het plan Zeewijk. Met de uitbreiding van IJmuiden, die in het plan Zeewijk is weergegeven, is in het streekplan voor Zuid-Kennemer- land reeds rekening gehouden. Tegen dit onderdeel van het streekplan is des tijds van de zijde van de gemeente Haarlem geen bezwaar gemaakt. Aan gezien deze uitbreiding overeenkomstig het streekplan is opgezet, dient het be zwaar van de gemeente Haarlem naar de mening van B. en W. in Velsen der halve te worden verworpen. Tenslotte wordt naar aanleiding van het bezwaar schrift nog medegedeeld, dat B. en W. van Haarlem zich bereid hebben ver klaard dit in te trekken, indien over de te stellen voorwaarden inzake het voor komen van vervuiling van de bodem overeenstemming wordt verkregen. (Advertentie) Advertentie CINEMA PALACE: Mijn dochter Patricia, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De mysterieuze Julia pan ton. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Don Camillo op de barricade al 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: t/m zo.: Jane Eyre, 14 jaar. Maandag: Tramlijn Begeerte, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De kanonnen van Navarone, (2e week) 14 jaar. Gew. tijden 2 en 7.30 u. ROXY: t/m zo.: De hinderalag, 14 jaar. Maandag: Meisjes zonder kamers, ontr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De Nacht, strikt volwassen. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Zaterdag en zondag 7 en 9,15 uur: De professor wil er uit, alle leeft. Zondag: 2 en 4.15 uur. Zaterdag 20 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie „Midzomernachtsdroom" van William Shakespeare. Regie: Han Bentz van de Berg. in de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nienke Sikkema, Petra Laseur en Ko van Dijk. Zondag 21 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie „Midzomernachtsdroom" van William Shakespeare. Regie: Han Bentz van de Berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nienke Sikkema, Petra Laseur en Ko van Dijk. St. Bavo gebouw. 8 uur: Toneelgroep K.A.B. De Spelers van St. Frans: „Onder de Schaduw van de Guillotine". Maandag 22 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater „Meneer Topaze" van Marcel Paynol. Regie: Richard Flink. In de hoofd rollen: Rie Gilhuys, Winnifred Bosboom en Hans Tiemeyer. Zondag 21 januari Kathedraal St. Bavo, Leidse Vaart. 5 uur Inwijding en bespeling van het orgel. Maandag 22 januari Minerva Theater. 8.15 uur: Derde avond pianisten-serie. Spaanse avond. Alicia de Laroccha, piano. Maandag 22 januari Rest. Brinkmann. 8 uur: Vereeniging Haerlem. De heer ir. J. J. Fuijkschot spreekt over: „Industrievestiging in oude steden". Rest, Brinkmann,Hildebrandzaal. 8 uur Couturierkring Haarlem. Getuigenis-bijeer komst voor jongeren van alle gezindt- van 1625 jaar. Frans Hals Museum. 8 uur: Volksumvci siteit: Dr. B. van Gelder over: Stiefkinde ren van het Christendom". van 1012.SO en van 13.30—17 uur: zo van 1417 uur. Woonhuis Jac van Looy, Ki. Houtweg 1U8. het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy Geopend dag Frans Halsmuseum. Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken) Geopend van 1017 uui Zo 13—17 uur. I'eyler's Museum: Tekeningen Hollandse Italiaanse. Franse School Fossielen, his tonsche natuurkundige instrumenten, mi neralen. Hl toons Fokkei -orgel Geupern iedere werkdag, beh. maandag van 11—15 uur. L>e eerste zondag van elke maain van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat Uudi religieuze kunst. schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken randschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.3U uur en van 13.3017 uur (beh. ma.) Zo en feestdagen van 1417 uur Kunstzaai .in i goede uur" Kufie Hout straat l. hoek Nieuwe KerkspJein Ex positie van tekeningen van Dick Breed t/m 31 dec Vanaf 1 jan.Etsen van Frans Verpoorten Geopend van 1018 uur en 2022 uur. Kunstcentrum „De Ark' Schilderijen van J. van der Gaag. Geopend van 7 Jan t/m 3 tebr van 917 uur en tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrij dag van 18--20 uur. Museum: Het Huis van Looy: Herdenkings tentoonstelling van A. Miolée. Schilderijen, aquarellen en tekeningen. Geopend van 13 jan. tot 4 iebr. van 1017 uur. Zon- (Advertentie) Ruime keuze in moderne modellen, w.o. de zo vermaarde Van de binnen de begrenzing van het uitbreidingsplan gelegen gronden is slechts een vrij smalle strook aan de noordzijde eigendom van de gemeente. Voor de uitvoering van iret plan is het dus nodig, dat de gemeente op zo kort mogelijke termijn de beschikking krijgt over de resterende gronden. De inmid dels reeds met de eigenaren gevoerde onderhandelingen hebben geen resul taat opgeleverd, omdat geen overeen stemming omtrent de grondprijs kon worden bereikt. Daarrfm hebben B. en W. nu aan de gemeenteraad van Velsen een plan tot onteigening voorgesteld. AMSTERDAM, 19 jan. Wegens aanranding van een 14-jarig meisje onder bedreiging met geweld heeft de officier van justitie bij de rechtbank tegen een 28-jarige Amsterdamse stra tenmaker drie jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling aan de regering geeist. Tegen de vrouw van de straten maker, die hot meisje in opdracht van haar man, onder een voorwendsel naar binnen had gelokt, eiste de officier een jaar gevangenisstraf. De stratenmaker had het meisje op 22 april jl„ nadat het door zijn vrouw was uitgenodigd haar boven te komen, in de slaapkamer van zijn kinderen overvallen. Na haar met een mes be dreigd te hebben, had hij zich aan het kind vergrepen. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Slechts de requisitoiren van de officier waren openbaar, die zei dat hij voor dit gruwelijke feit.geen woor den kon vinden. Dit misdrijf kent zijn weerga in de annalen van het Neder landse strafrecht niet. De officier ver wierp het beroep van de stratenmaker, als zou hij dronken geweest zijn en weigerde evendens de vrouw te gelo ven, die zei dat zij uit angst had gehan deld. De officier achtte de stratenmaker een duidelijk gevaar voor de maat schappij en vroeg de onrrjiddelijke ge vangenneming van de vrouw, welk ver zoek door de rechtbank evenwel niet werd ingewilligd. Kort na de arresta tie.van het echtpaar werd de vrouw op vrije voeten gesteld, waartegen de of ficier toen reeds, ook vergeefs, appel aantekende. AMSTERDAM, 19 jan. By een on geluk op een drijvend bok in de grote IJpolder zjjn gisteravond twee arbei ders ernstig gewond, toen een 25.000 ki lo wegende metalen sectie van een zandzuiger naar beneden viel. De slachtoffers, de 44-jarige zuigerbaas P. Prins uit Hardinxveld-Giesendam en de 17-jarige leerling-machinist J. Mar- kestein uit Sliedreeht, zjjn in levens gevaarlijke toestand overgebracht naar het Wilhelminagasthuis. Om ongeveer half negen brak de lummel van een metalen verbinding, waarmee de drijvende bok een gedeel te van een zandzuiger wilde verplaat sen. De beide mannen werden door het vallend gewicht gewond aan hoofd en rug De zandzuiger wordt gebruikt bij de aanleg van het nieuwe westelijke ha- /engebied bij de Noorderweg in de gro te IJpolder. Met een roeibootje moes ten de slachtoffers van de ook naar twee ambulances op de Noorderweg worden gebracht. De G.G.D.'ers en de politieagenten moesten daarbij, gehin derd door duisternis en modderpoelen, bijzonder voorzichtig te werk gaan. men heeft aangenomen, is het dunkt mij niet meer nodig er nog een schepje boven op te leggen. Bovendien probeert men het publiek bij de neus te nemen, hetgeen voor een groot gedeelte nog lukt. Men hoort nu eenmaal graag iets spectaculairs en explosiefs, ook in de klankenwereld der muziek. Maar in het concert van Prokofieff wordt de men sen stenen voor brood verkocht. Henri Arends had de smaak blijk baar zo te pakken dat hij de Polowetze dansen van Borodin op dezelfde virtu oze wijze meende te moeten aanpakken. De uiterst opgedreven tempi maakten het voor het orkest bijna onmogelijk sommige toch al snelle passages te realiseren. Voor de pauze ging de Symphonie fantastique van Hector Berlioz. In deze muziek, die de verschillende toestanden van een kunstenaarsleven uitbeeldt, sleurt de componist de luisteraar van de ene gemoedstoestand naar de andere. Verwoede toom en jalouzie wisselen zich af met tederheid, tranen en naïeve sentimenten. .De uitvoering, door Henri Arends en zijn orkest, was heel loffelijk. In sommige delen, zoals de „scène aux Champs", had iets meer spanning kun nen zijn. De mars was wat al te pittig van tempo. De symphonie maakte voor al na het laatste deel met zijn parodie op het „Dies Irae". indruk bij de tal rijke luisteraars. J.L. HEEMSTEDE, 20 jan. De gemeen teraad van Heemstede komt donderdag 25 januari, 's middags om vier uur, in openbare vergadering bijeen. Aan de raad wordt voorgesteld een krediet van 4.408 beschikbaar te stellen aan het kerkbestuur van de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart ten behoeve van de aankoop van meubilair voor de St. Augustinus school. B. en W. vragen de raad voorts een krediet van 3.275 te voteren voor het ophogen van een stukje grond bij het woonwagenkamp. Daar wil het bestuur van de St. Vincentiusvereniging een hou ten gebouwtje laten bouwen voor het houden van bijeenkomsten met de woon wagenbewoners. B. en W. laten de raad weten, dat zij bijzonder respect hebben voor dit initiatief. Als de raad met een daartoe strek kend voorstel akkoord gaat, zal het ten nisbanencomplex in Groenendaal met twee banen worden uitgebreid. Daar mee is een bedrag van 14.000 gemoeid. Vérder stellen B. en W. voor aan het gemeentepersoneel, dat daarvoor in aan merking komt, over de maanden janu ari, februari en maart overeenkomstig de Rijksregeling een voorschot op de voorgenomen salarisverhoging te geven. Dit voorschot zal in de vorm van een uitkering-in-eens worden uitbetaald. HAARLEM, 20 jan. Onder auspi ciën van de kunstcommissie -oor voort, gezet onderwijs zal op 26 januari het derde sch'oolconcert in dit cursusjaar worden gegeven. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal order leiding van Marinus Adam een programma uit voeren van werken van Bach. Mozart, Verdi, Von Weber, Masséus en BorocTien. De hoornist Iman Soeteman verleent aan het concert solistische medewerking. Het concert vindt plaats in het ge meentelijk concertgebouw, des namid dags voor de leerlingen, der lagere klas sen en des avonds voor die der hogere klassen van de scholen voor voortgezet onderwijs. De toegangsbewijzen kunnen worden verkregen via de school of eventueel vóór hef concert aan de gemeentelijke concertzaal. Advertentie) AMSTERDAMSE VAARXÏO TEI,. 11053 Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezers'1) betekent niet •noodzakelijk een bewijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de Lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel mf te wliken. In februari bestaat de Algemene mi litaire Pensioenbond (A.M.P.) 40 jaar. 40 Jaar van werken voor de belangen der gepensioneerden, even zoveel jaren van veelal teleurstellingen en discrimi natie. Ook echter en g^ukkjg enkele van genoegdoening en verheugende re sultaten. kunnen worden geboekt? Waarom b.v. moet het ongeveer 12 jaar duren alvo rens de nieuwe pensioenwet aan de or de wordt gesteld? En waarom Och, dat behoeft niet nog eens gezegd te wor den, iedereen kent die zo vaak uitge sproken wensen van de ambtelijk gepen sioneerden al. Het wordt zo vervelend en voor de betrokkenen zo deprimerend. Daarom vragen wij vrij naar Jules de Corte: Wij zouden wel eens willen weten, waarom duurt dit alles zo lang? Is 't omdat zij ons vergeten, of gaat het niet om ons levensbelang? Of wordt ons een langer leven verwe ten, en duurt daarom alles zo lang? Haarlem. J. BLOKKER. (Advertentie) Telefoon 60585 24 auto's o.a. V.W. '62 en Opel '62 en V.W.-busjes '62. Voordelig wintertarief Rijksstraatweg 145 - Ostadestraat 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2