Getuig en ems van protestantse katholieke jongeren Verlangen naar eenheid Inbraken in Haarlem via geopend opsteekraampje en draairaam Aantal wethouders in Zand voort van twee op drie Vrouwen maken ruzie, mannen vechten het uit Jonge bejaarden sociëteit „Beentjes van de vloer" in Haarlem SOLE X?l?_ Actie tegen excessen bij parkeren Iets zwakkere markt Alicia de Larrocha pianiste van groot formaat Voetbaltoto ook voor zeelieden Badplaats staat op uitgavepeil van gemeente van 20.000 tot 28.000 inwoners Nieuw-Venneper verongelukt INDRUKWEKKENDE OPKOMST OP BEZINNINGSAVOND In Zandvoort BEJAARDE MAN VAN TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD Bejaarde vrouw dood in haar woning aangetroffen HAARLEMSE POLITIERECHTER HARDEBELT De beurs vandaag: DINSDAG 23 JANUARI 1962 PAGINA 3 Plannen vergevorderd Films Haarlem e.o. Toneel Diversen Geen super-Kerk Zonniger klimaat Komend Concilie Niet alleen aan de top Bijzonder karakter Schietgraag i' ■■'.w OT O WASSERIJ DUYN Beurs van Nevi ork HAARLEM, 23 jan. In de Hilde- ibrandzaal aan de Smedestraat kwamen gisteravond enige honderden jongeren van 16 tot 25 jaar bijeen op uitnodiging van de Couturier-kring, Haarlem. On der het motto „Ook de jonge christenen zoeken de eenheid" zongen, baden en luisterden katholiek en protestant te zamen. In zijn openingswoord wees pa ter V. Hutjens OESA op de unieke waarde van dit samenzijn van jongeren van alle gezindten, die getuigenis af legden niet alleen van hun geloof, maar bovenal van hun vaste wil de eenheid der dhristenen zoveel mogelijk te be vorderen. Hjj beschouwde het als een voorrecht, dat juist onze generatie het mag beleven, dat een einde gemaakt wordt aan de hokjesgeest en de ver deeldheid en dat overal de christenen tot het besef komen, dat eenheid moge lijk is, wanneer er maar iets aan ge daan wordt. Met de eenheid, waarover deze avond gesproken werd, werd bedoeld: de eenheid zoals de reeds een aantal jaren geleden overleden abbé Coutu rier uit Lyon die zag: eenheid van kerkorde en bestuur, eenheid van be lijdenis en eenheid in liefde. De laat ste is het belangrijkst, omdat zij de basis is voor iedere samenwerking. Nadat de bijeenkomst geopend was met een gezamenlijk gebed, werden on der leiding van de heer N. Bruyel twee liederen ingestudeerd. De twee sprekers, ds. D. ter Steege lyceumpredikant en de heer H. Diven- dal, secretaris van de Couturier-kring- Haarlem, die met hun inleidingen het grootste gedeelte van het programma vulden, maakten duidelijk, dat „een- HEEMSTEDE, 23 jan. In het Mi- nervatheater te Heemstede werd maan dagavond met het derde en laatste re- citel in de serie „De Rijkdom van het Klavier", een vertolking gegeven van uitsluitend Spaanse muziek door Alicia de Larrocha, die in dat land geboren en getogen is. Doch niet alleen de rijkdom van het instrument werd hier gedemon streerd. Het concert was in de eerste plaats een manifestatie van wat de toon dichters Antonio Soler, Manuel de Fal- la, Enrique Granados y Campina en Isaac Albeniz bij het schrijven van hun composities aan ontroering moeten heb ben beleefd. Het Latijnse sentiment van de zuide lijke volkeren is essentieel verschillend van de gevoelens van de teuroonse en daarmee verwante rassen. Bij de laat ste spreekt het verlangen naar diepte en bespiegeling, bij de eerste staat de schoonheid om haar zelfswille voorop. Italië munt uit in zijn bel canto, Frank rijk in zijn fijnzinnig kleurengamma, Spanje in zijn meermalen ritmische ver voeringen. Bij Alicia de Larrocha is de muze van het Iberische volk geïncar neerd tot in alle vezels van haar wezen. Haar herscheppingen zijn wonderbaar, fantastisch, en plaatsen haar in de eer ste rij van de pianisten van het grote formaat. Speelsheid paart zich aan hevig-ritmische geladenheid, ontwape nende tederheid verzoent zich met de harde klanken die de Spaanse muziek soms eigen zijn. Zielsproblemen worden niet aangeroerd, hoewel de geest van deze kunst zeer spiritueel en expressief is, Deze avond is brillant geweest, een verkwikking voor allen die de pure schoonheid in het rijk der toonkunst bo ven muziek met wijsgerige inslag pre fereren. DE VR. AMSTERDAM, 23 jan. Door Radio- Holland n.v. wordt, nisamenwerking met het rijkskuststation-Scheveningen Radio en de stichtinge „De Nationale Sporttotalisator" momenteel een sys teem ontwikkeld, waardoor het mogelijk zal zijn dat zeevarenden aan boord van Nederlandse, Nederlands-Antilliaanse en Surinaamse schepen kunnen deelnemen aan de voetbaltoto. Het wachten is feitelijk op goedkeu ring van de speciale bepalingen door de ministeries van justitie en onderwijs, kunsten en wetenschappen. Verwacht wordt dat de regeling bij het begin van het volgend voetbalsei zoen (najaar 1962) in werking zal kun nen treden. CINEMA PALACE: Mijn dochter Patricia, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De mysterieuze Julia Man- ton. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 en 8 uur. LIDODon Camillo op de barricade, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: t/m do.: Tramlijn Begeerte, 18 jr. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De kanonnen van Navarone, (2e week) 14 jaar. Gew. tijden 2 en 7.30 u. ROXY: t/m do.: Meisjes zonder kamers, ontraden. STUDIO: De Naoht, strikt volwassen. 2.15 7 en 9.15 uur. MINERVA: Woensdag 2.30 uur: De laatste Robin Hood, 14 jaar. Dinsdag 23 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging S J. Cremer": „Harvey". Woensdag 24 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging „Thalia": „Spel met een droom". Dinsdag 23 Januari Minerva Theater. 8.15 uur: Vierde avond wereldreizigers-serie. De heer en mevr. TademaSporry over: „Wij aten bij men seneters". Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit: „Levende Schrijvers". Eerste avond: Karei Jonckheere. Kunstcentrum „De Ark". 9 uur: Mr., M. D. Proper houdt lezing over Shakespeare. Woensdag 24 januari Zandvoort Gemeenschapshuis, 's Middags Winterbijeenkomst Bejaarden uit Bloemen- daal. „Bloemenheuvei", Bloemendaalseweg 158. uur: Buurtvereniging Overveen: De heer Is. A. Volker over: „Dijkenbouw in Japan". heid" niet meer een begrip is, waarop men zich blind staart, maar aan de verwezenlijking waarvan hard gewerkt wordt. De eerste grote stap op weg naar een beter begrip van de christenen voor el kaar was, volgens ds. D. ter Steege (die als onderwerp van zijn inleiding de verhouding van de jonge christen heid ten opzichte van de Assemblee in New Delhi gekozen had), de oprichting van de Wereldraad van eKrken in de zo mer van 1948 in Amsterdam. Deze gro te raad, waarvan ongeveer 200 kerken over 150 landen lid zjjn, wil geen super- Kerk zijn, maar een gespreksforum, een plek van ontmoeting. De Wereldraad van Kerken heeft vier keer een massale bijeenkomst georganiseerd, de laatste was die van New Delhi. Men is daar tot de conclusie gekomen, dat christen zijn niet alleen betekent: een leer, waarin men eenheid alleen via het ge sprek kan bereiken, maar ook het stel len van daden, het helpen van de mens in nood, het brengen van Gods bood schap aan hen, die nooit iets van het Christendom gehoord hebben. Een gro te stap op weg naar de eenheid der christenen was het feit dat dit jaar de Grieks-orthodoxe Kerk zidh als lid van de Wereldraad van Kerken gemeld heeft. De rooms-katholieke Kerk is geen lid en het heeft er lange tiid de schijn van gehad dat zjj zich bewust van de Wereldraad distancieerede: in 1928 ver klaarde de toenmalige paus dat er geen eenheid mogelijk was, dan wanneer alle kerken terugkeerden naar de Moeder kerk. Nu is het klimaat zonniger geworden en paus Johannes XXIII begrijpt de be weging die er onder de Kerken is ont staan heel goed. Verheugend was het dan ook, dat er naar de Assemblée in New Delhi verschillende waarnemers uit Rome gezonden werden. Ds. ter Steege vergeleek de schei ding tussen de rooms-katholieke en reformatorische Christenen met een ijzeren gordijn met gaten: schietga ten. In deze tijd veranderen de schiet gaten in kijkgaten en het is de taak van de jonge christenen, dat deze uit kijkposten blijven bestaan en lang zaamaan groter worden. Dat zijn we verplicht in verband met de toestand van de Oosterse kerken en eenvoudig in verband met onze gemeenschappe lijke Doop en Evangelie, dat alle chris tenen kennen. Ook de secretaris van de kring-Haarlem, de heer H. Couturier- Ddvendal, constateerde, sprekend over de jonge christenheid ten opzichte van het ko mend Concilie, dat de rooms-katholieke Kerk niet meer zo vreemd staat tegen over de Wereldraad van Kerken, al was het alleen maar blijkens het feit, dat in vele kerken een Mis is opgedragen voor het welslagen van de Assemblee in New Delhi. Voor aansluiting bij de Wereldraad is voor de rooms-katholieke Kerk de tijd nog niet aangebroken, maar het komend Concilie kan een gro te stap in die richting betekenen. Heeft de eenheid van de christenen de jongeren ook persoonlijk iets te zeg gen? Is bezorgdheid wanneer een ka tholieke jongen en een protestants meisje met elkaar omgaan, nu overdre ven of zelfs overbodig geworden? De grond van die bezorgdheid is de bittere ervaring, dat in dit samengaan het ge loof in de verdrukking raakt of dat men tot een eenheid komt, zoals die voor beide partijen het best uitkomt en niet zoals God die graag zou zien. „Sta in elke ontmoeting met hart en geweten in eigen Kerk, maar ook met grote openheid in de opdracht tot een heid, die nooit een zaak is van com promis, van samen be-loven, maar van con-fessie, van samen belijden, samen ge-loven". Veranderingen en vernieuwingen in de Kerk kunnen niet alleen het werk zijn van de mensen aan de top, zij voltrek ken zich in de gehele gemeenschap. Het is dus zaak niet rustig af te wachten, welke de beslissingen zullen zijn, die op het Concilie genomen zullen worden; een positieve houding van de jongeren: het aanbrengen van vernieuwingen in jonge parochies en gemeenten, het sa men spreken en bidden tijdens massa bijeenkomsten, zou misschien de deel nemers aan het Concilie kunnen inspi reren tot belangrijke besluiten in het belang van de eenheid. ZANDVOORT, 23 jan. De Zand- voortse algemene politieverordening wordt aangevuld met bepalingen, die ten doel hebben excessen bij het par keren tegen te gaan. Daarom zal ver boden worden het voortdurend parke ren op de openbare weg, met het ken nelijk doel motorrijtuigen e.d. te koop of te huur aan te bieden, voor het ver richten van omvangrijke reparaties of met het doel reclame te maken. Niet- rijklare motorrijtuigen mogen niet lan ger dan 48 uur achtereen op de open bare weg blijven staan. Voorts zal worden opgetreden tegen de in Zandvoort veelvuldig voorkomen de kwaal, dat garagehouders bij te ver wachten grote parkeerbehoefte (cir cuit-wedstrijden) hun auto's uit de ga rage halen en op straat parkeren; de vrijkomende overdekte parkeerruimte wordt dan voor bepaalde automobilis ten gereserveerd. Tenslotte zal worden verboden het langdurige parkeren van bedrijfsauto's, met het karakter van „opbergen" op de openbare weg. B. en W. die dit voorstel aan de raad doen, hebben daarover veel klachten ontvangen, te meer om dat de betrokkenen hun voertuigen bij voorkeur niet voor hun eigen woning plaatsen. HAARLEM, 23 jan. Gistermiddag trof een melkboer een in de Roskamp straat wonende bejaarde man van 72 jaar dood onder aan de trap in de wo ning aan. Naast hem lag een kapotte wekker. Vermoedelijk moet de man, die in nachtkledij was, bij het naar bed gaan naar beneden zijn gevallen. Een arts constateerde, dat de man aan een schedelbasis-fractuur is overleden. De melkboer, die elke dag omstreeks en uur bij de man melk bezorgt, werd op zijn bellen niet opgendaan. Door de brievenbus kijkend zag hij de man in de gang liggen. HAARLEM, 23 jan. Zondagmiddag is er in gebroken in een woning aan de Lorentzkade. Men is naar binnen kun nen komen langs een geopend opsteek raampje aan de achterzijde van de wo ning. Hoewel een groot schrijfbureau in de woonkamer doorzocht is wordt er niets noemenswaardigs vermist. Tussen zaterdagmiddag en maandagmorgen hebben ongewenste bezoekers zich toe gang weten te verschaffen in een boek- ZANDVOORT, 23 jan. Burgemees ter en wethouders doen de raad het voorstel, het aantal wethouders te bren gen van twee op drie. Zulkg met ingang van de eerste dinsdag van september a.s.dan treedt namelijk de nieuw ge kozen gemeenteraad in functie en zijn eerste taak is dan de verkiezing van wethouders. In de toelichting van hun voorstel wij zen B. en W. er op dat de gemeentewet bepaalt dat er in gemeenten van min der dan 20.000 zielen twee wethouders zullen zijn en in gemeenten van 20.000 tot 100.000 inwoners drie of vier wet houders. De gemeenteraad kon echter onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten daarvan afwijken. Het aantal wethouders wordt in de wet dus op enigszins globale wijze In verband gebracht met het aantal inwo ners der gemeente. Men is daarbij uit gegaan van de in zijn algemeenheid juis te gedachte, dat de omvang van de be stuurstaak bepaald wordt door de groot te van het aantal inwoners. Maar ook hier bevestigt de uitzondering de regel, met name wanneer het betreft een ge meente als Zandvoort, waarvan het uit zonderlijk karakter niet nader behoeft te worden uiteengezet. Het in oktober door het Centj-aal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten uitgebrachte rap port betreffende een partieel begro- tingsonderzoek, komt tot de conclusie dat de gemeente Zandvoort zich als gevolg van haar functie als belang rijk toeristisch centrum voor aanmer kelijk hogere uitgaven gesteld ziet dan soortgelijke gemeenten met een over eenkomstig inwonersaantal. Het uit gavepeil van Zandvoort met zijn rond 15.000 „permanente" inwoners bena dert, als gevolg van deze bijzondere omstandigheid, dat van een gemeen te in orde van grootte van 20.000 tot 28.000 inwoners. Deze op financiële maatstaven geba seerde conclusie vindt in het bestuur lijk vlak haar bevestiging in de beslis sing welke Gedeputeerde Staten van Noordholland in 1959, onder goedkeuring van de Kroon, hebben genomen, waar bij Zandvoort voor wat betreft de be zoldiging van burgemeester, secretaris en ontvanger werd gerangschikt in de klasse van gemeenten van 18.000 tot 24.000 inwoners, een voor een gemeente van het aantal inwoners van Zandvoort uitzonderlijke beslissing, welke eerst na nauwgezet onderzoek werd genomen. B. en W. zijn van ooordeel, dat het bijzonder karakter van Zandvoort ook een correctie rechtvaardigt op de alge mene regel betreffende het aantal wet houders. Herhaaldelijk is hun de be hoefte gebleken, de arbeid van hun col lege over meer dan drie personen te kunnen verdelen. Hoewel de meest ef ficiënte wijze van bestuursvoering wordt toegepast, zijn zij er niet gerust op, dat elk onderdeel van de gemeentelijke huis houding altijd die behartiging krijgt, welke in het gemeentebelang wenselijk moet worden geacht. Dit geldt ook waar het de representatie der gemeente of haar vertegenwoordiging bij besprekin gen elders betreft. Een en ander klemt te meer nu de door het Zandvoortse college toegejuichte en naar vermogen gestimuleerde samenwerking van de ge meenten in Zuid-Kennemerland op gang begint te komen. De gekozen vorm (pe riodieke contactbesprekingen van „por tefeuillehouders") blijkt zeer effectief te zijn, maar zeer bezwaarlijk voor de in- dixviduele leden van het college. Ter il lustratie van hun betoog geven burge meester en wethouders een opsomming van een dertiental onderwerpen dat momenteel onderwerp is van interge meentelijk contact in Zuid Kennemer- land. Zij zijn er van overtuigd dat een doel matig bestuur en dus ook het directe belang der gemeente ermee gediend zal zijn als het aantal wethouders in Zandvoort gebracht wordt van twee op drie. Bij suppletoire begroting zal de post voor de jaarwedden van de wet houders met rond 1600,- moeten wor den verhoogd. (Bezoldiging om het tijd vak van 4 september tot 31 dec. 1962). handel aan de Gedempte Oude Gracht. Zij zijn binnengekomen via een draai baar raam, waarvan zij het glas ver nielden. Verschillende kasten en laden werden overhoop gehaald. Er wordt on geveer drieëneenhalve gulden veermist. Ook een ijzerhandel in de Romoien- straat en een aangrenzende groentewin kel hebben in het weekeinde ongewenst bezoek gehad. Door over een hek te klimmen kon men een op het erf staand maar niet afgesloten kantoortje binnen gaan. Ook daar werden verschillende la den overhoop gehaald. Het bedrijf mist een ijzeren geldkistje, waarin zich be halve enkele guldens ook enige waarde volle paperassen bevonden. Vanaf het terrein van de ijzerhandel kon het ongewenste bezoek via een niet afgesloten deur aan de achterzijde van de groentewinkel de groentezaak bin nenkomen. De geldlade, die geen geld bevatte, werd op de toonbank geplaatst. Juist op het moment, dat men zich langs de achterdeur wilde verwijderen, kwam een der bewoners thuis, die on middellijk aangifte deed. Eige tijd la ter vonden de inmiddels' teruggekeerde bewoners een aantal flessen wijn, die men in een schuurtje achter de woning reeds klaar gezet had. HAARLEM, 23 jan. Gistermorgen werd een 73-jarige alleen wonende vrouw aan de Schotersingel dood in haar keuken aangetroffen. In de keu ken hing een sterke gasiucht. Hoelang de vrouw dood was, kon de gewaar schuwde arts niet met zekerheid vast stellen. Aangenomen wordt, dat de vrouw ongeveer tien dagen geleden by het ontsteken van een gaskachel in de keuken onwel geworden is en later is vergiftigd. Een 72-jarige broer uit Amsterdam, die zijn zuster gistermorgen een be zoek wilde wilde brengen, constateer de, dat alle deuren gesloten waren en dat er op zijn bellen en kloppen niet werd opengedaan. Ongerust geworden is de man toen naar de politie gegaan, die enige tijd later de deur forceerde en de vrouw dood op de vloer liggend aantrof. HAARLEM, 22 jan. Voor de Haar lemse politierechter verschenen gis termorgen een 38-jarige monteur en een 34-jarige vertegenwoordiger, die samen een buurman flink ervan langs gegeven hadden. De oorzaak van deze onenigheid was de scheldwoorden, die de vrouw van de buurman de vrouw van de monteur had toegevoegd. In zijn verontwaardiging daarover wilde de monteur wel eens een hartig woordje met zijn buurman spreken, echter niet in het bijzijn van diens echtgenote, daar deze de monteur te agressief was. Toen de monteur enige tijd geleden zijn buurman in een auto zag aankomen, zag hij zijn kans schoon en verzocht hij hem een blokje mee om te gaan. De buurman weigerde echter en greep de monteur beet. Diens vriend, de ver tegenwoordiger, kwam daarop het huis uit en scheidde de vechtenden. De buur man had echter zulke rake klappen opgelopen, dat hij drie weken in een donkere kamer moest blijven liggen we gens een hersenschudding. Bovendien zou één van de verdachten hem tegen de lendenen hebben geschopt, maar spo ren ervan konden door de dokter niet meer gevonden worden. De echtgenote van het slachtoffer had alles vanaf het balkon gezien en zij wist zeker, dat bei de verdachten haar man hadden staan opwachten, om met hem een vuistge vecht te beginnen: het licht dat een half uur in de hal gebrand had, had hen verraden. Verdachten spraken dit tegen. De officier van Justitie achtte het feit, dat verdachten hun buurman letsel had den toegebracht, bewezen en eiste tegen beiden twee weken. De verdediger, mr. B. Storpps, sprak van een tragische achtergrond: één van de verdachten, de vertegenwoordi ger, was, omdat bekend is, dat hij zo goed met „moeilijke" mensen om kan gaan, uitgezocht om zijn krachten te wijden aan een klaverjasclub in een wijk, waar veel a-socialen wonen. De monteur hielp hem hierbij. De buurman en zijn vrouw stonden als oproerig be kend en het was volgens de verdediger niet waarschijnlijk, dat de onenigheid van één van beide verdachten was uit gegaan. De politierechter wees vonnis conform de eis. Een 62-jarige smid moest zich ver antwoorden wegens het feit, dat hjj met een windbuks op een kat geschoten had, zodat het dier gewond raakte aan neus, staart en rug. De smid verklaarde de windbuks alleen gekocht te hebben om de katten te verschrikken en ze van zijn terrein te verjagen, zodat zjjn dui ven met rust gelaten zouden worden. De getuige, eigenaar van de aange schoten kat, bleek zeer verontwaardigd te zijn: zijn kat moest worden afge maakt, het dier zat vol hagel. Boven dien was het niet voor de eerste keer, dat de smid met zijn windbuks gescho ten had, volgens de getuige Waren de kinderen op straat niet meer veilig: het regende van de hagel. De smid had volgens zijn zeggen, eerst op vijf meter afstand op een stuk zeildoek gescho ten om te zien of de gevolgen van zijn schot rampzalig zouden zijn; het zeil doek had geen schade geleden. De offi cier van Justitie vond een stuk zeildoek heel wat minder kwetsbaar dan de neus van een kat en eiste voor de dierenmis handeling een straf van 50,- subsidiair 10 dagen. Ook hierin wees de politie rechter vonnis conform de eis. De wind buks was reeds in beslag genomen. AW 'V*V.V8V.V, voor a aaaaaBsaeaaaeaBCBeaa a i a BBBB a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a a a a a a a a a a «a a a •■•■•BB,»a,.,,,.BBaB aaaaaaaaaa aaaai Wie van de Kampersingel de Eendjespoort inslaat en via de be roemde knik met zijn kleine huisjes in de Koningsteinstraat belandt, treft daar Haarlems meest ingesloten pa rochiehuis. Het ligt wat afgelegen in de Spaarne-parochie en daar toch middenin. Maar het kan niet zó weg gedoken liggen, of tientallen bejaar den weten het iedere maandagmid dag te vinden.. Vandaag precies een jaar geleden werd namelijk Haarlems jongste katholieke bejaardensociëteit opgericht. Er zijn er nu een stuk of zes en zij mogen zich in een bejaarde belangstelling verheugen. De bejaardensociëteit in de Koning steinstraat heeft dus een jong hart, ondanks de hoeden en petten, de wol len dassen en wandelstokken, die in het halletje twee trappen naar boven de kapstokken overladen. Wij zijn er gistermiddag op bezoek ge weest en natuurlijk liepen wij onze vriend, de heer G. 3uijs, tegen het lijf, die alles maar dan ook alles van de bejaarden en hun sociëteit afweet. Zo'n zeventig mensen, mannen en vrouwen, hadden daar hun plezier. Onder leding van een martiale col lega-in-jar en zaten velen van hen te klaverjassen, geen kinderspel voor wie de kunst van het bieden verstaat. De gejaste punten werden nauwkeu rig genoteteerd. Maar daar bleef het niet bij. Er waren er ook, die tref zeker waren op de gladde baan van de sjoelbak. Er was een dame, dia naar ons begrip een fenomeen was. Zij trok alleen af en toe een grimmig gezicht om haar concentratie kracht bij te zetten. „Zij sjoelbakt niet," zei een man met een pijp, „maar zij smoelbakt," en tegelijk trok hij aan zijn pijp met een vies gezicht. Intussen heeft zo'n sociëteit voor deze mensen alles te betekenen. Ze zijn er niet alleen 'ns een hele middag uit, zij zijn er ook helemaal in. Voor sommigen is het een uitbreken uit een dodende eenzaamheid, voor ande ren een ontmoeting met vrienden, die praten kunnen over een eendere jeugd. Helaas hebben wij de 93-jarige Frans Snellens, het oudste lid, ge mist. Wij hadden hem hier graag het woord gegeven. Ma-ar hij is zik. Hij is een van de 85 sociëteitsleden, die met voorzitter J. Kloppers aan het hoofd, naar de maandagmiddag uit zien. Soms moeten zij van veraf komen, uit Schalkwijk of die con treien, maar zij komen. En niet alleen om te sjoelen, te kaarten of te bil— iiiijiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii '■■■■•aaaaaaaaaaaaaaat a «a a mm t a~a a a a ■■Ba aaaaaaaaaaa «e a a a a a mm a a a a aaaai ■■■•aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ■■•BBBaaaaaaaaapaaaaa-BBBBcaaaac a a mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrnrnm Volledig geconcentreerd aan de sjoelbak. j art en. Er zijn ook andersoortige ontspanningsmiddagen, waarop bui tenstaanders met muziek, zang of declamatie de samenkomst verzorgen. Gistermiddag waren zij zelf bezig. De rook hing zwaar en droog in de zaal, maar het kwintet huismoeders was weer present met koffie of thee, dit keer wegens het één-jarig feest versierd met een gevulde koek. Ja, we hebben er plezier in, zegt kapelaan Reus. Met honderd bejaar den hebben we deze zomer een tocht gemaakt naar Wassenaar en Scheve- ningen. Dank zij de financiële hulp van verschillende parochianen, kon iedereen mee. Maar het moest toch eigenlijk zo zijn, dat iedereen, die zelf op vakantie gaat, aan de bejaarden denkt, van wie sommigen zelfs één dagje uit niet bekostigen kun nen. Waarom niet in alle parochie kerken van Haarlem op één zondag voor dat doel een collecte gehouden aan de kerkdeuren, vraagt kapelaan Reus zich af. Ja, waarom niet? Het zou reusachtig zijn. Een opname van de dansavond bij Schroder aan de Raamsingel. Gisteravond hebben ruim honderd vijftig jongeren uit Haarlem, Sant poort, Beverwijk en Alkmaar allen leden van r.k. dansclubs in de dansschool W. S. Schroder aan de Raamsingel een grootse dansavond gehad. Het was geen gewone dans avond, zoals de meeste dansclubs ze enkele malen per jaar houden, maar een festijn, dat in samenwerking met de K.C.V.D. St. Philippus Neri (Katholiek Cultureel Verbond van Dansleraren) door de K.R.O. geor- geniseerd was. De radio omroep zal de Haarlemse dansavond vrijdag 2 febru ari 's avonds in zijn programma „Beentjes van de vloer" uitzenden. Het is een zeer geslaagde avond ge worden, natuurlijk met veel Engelse walsen, kruispolka's en foxtrots, maar ook met animerende bal-spelletjes en een quiz .waarmee mooie prijzen te verdienen waren. Het kwartet van Jo Budi zorgde voor een gezellig muziekje vol afwisseling en de voca- liste Annie Palmen, die reeds meer dere malen de jeugd op dergelijke K.R.O.-avonden met haar aanwezig- (Adver tentie) 375.. „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N, TELEF. 57455 heid verraste, zong haar liedjes. Het geheel stond onder leiding van de heer Bik, die al jarenlang dit veel uitgezonden programma regisseert. Het doel van dergelijke uit te zen den dans-avonden is de Nederlandse jeugd te doen inzien, dat een zich vrij en correct op de dansvloer bewe gen grote voordelen en gemakken met zich mee brengt. „In veel gevallen is de huidige jeugd hier nog lang niet van overtuigd," zegt de heer Schro der, „men ziet ook dikwijls niet in, dat het „echte" dansen, het zoge naamde stijldansen een ontspanning kan zijn. Een goed gedanste wals of polka is zeer plezierig." Over de sedert kort uit Amerika overgewaaide twist dacht de heer Schroder en met hem de meeste dansleraren anders. „Ik begrijp niet, dat men er tegen woordig zo warm voor loopt en dat men de twist als iets nieuws be schouwt. Omstreeks de jaren xwintig dansten we hem al eigenlijk, maar toen veel minder ruw. De twist is geen salondans en zal naar alle waar schijnlijkheid evenals de zoveel be sproken rock and roll weer in het ver geetboekje raken. Ik houd niet van die dans-excessen," aldus de heer Schroder. Hoewel veel jongeren de twist enigszins anders bezieen en zij vol gens aloud stramien hun dansavond doorbrachten is het voor allen een feest vol sfeer en gezelligheid ge worden. Menig enthousiast Haarlems, Beverwijks of Alkmaars dansliefheb- ber(ster) zal op 2 februari met ge noegen luisteren hoe gisteravond „hun beentjes van de vloer gingen", hoe de gezellige muziek van Jo Budie klonk en hoe hef Annie Palmen haar Nederlandse, Duitse en Franse liedjes zong. Advertentie AMSTERDAMSE VAART 20 TEL. 11053 HOOFDDORP, 23 jan. Naar ons thans door de gemeentepolitie van Haarlemmermeer wordt medegedeeld trof een automobilist in de nacht van zaterdag op zondag om vier uur op de LisSerweg tussen het Turfspoor en de IJ weg een man aan, die bewusteloos was. Hfj lag op het wegdek naast een bromfiets. De man was gewond en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden, waar hij in de loop van zondagochtend overleed. B\j onderzoek bleek, dat het slacht offer een 37-jarige inwoner van Nieuw- Vennep was. Omstreeks de tijd, dat de man ge vonden werd, reed een personenauto over de Lisserweg, komende uit de richting van de IJweg en rijdende in de richting van de Lisserdjjk. De auto was vermoedelijk blauw gekleurd. De hoofdinspecteur korpschef van de ge meentepolitie Haarlemmermeer ver zoekt de bestuurder zidh met haar in verbinding te stellen. Het telefoonnum mer is 02540-6141, Hoofddorp. AMSTERDAM, 23 jan. De lichte koersafbrokkeling, welke Royal Dutch en Unilever giseren in Wallstreet heb ben ondergaan, heeft vandaag tot een iets zwakkere markt aan het Damrak geleid. Unilever opende ongeveer f 2.50 onder de officiële slotkoers van giste ren en Kon. Petroleum was f 1,70 op retour. Verder heeft Philips ruim 8 pnt. moeten prijsgeven, terwijl AKU 4 pnt. lager is geopend. De handel was weer van kleine omvang. Voor de arbitrage vielen er met het buitenland vrijwel geen zaken te doen. De enige onder de internationale fondsen die iets hoger noteerden waren Hoogovens. Scheep vaartaandelen waren nauwelijks prijs houdend en in de cultuursector liepen Amsterdam en HVA een kleinigheid achteruit. Delimij. kon echter nog f 1,50 stijgen, hoewel de stemming in het ver der verloop i estzwaker werd. De handel scheen ook van veel klei nere omvang dan gisteren toen Delimij. met een cijfer van f 125.600 nominaal aan de kop van de omzettenlijst stond. De staatsfondsenmarkt was prijshou dend. Vorig opening 4% Ned 1960 1 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 H.N.G Won.Douwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber d.VA AK.U BerkeJ Batent •aivé-Delft Cert Dell-Mij Fokker Ford v Gelder Hoogovens Müller Co. Ned Kabel Philips Gem bez Unilever W ilton-Fey enoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl Amerika HJn Java Ch FL K.L.M. Kon Ned Stoomb Mp KAM Stoomv.Mfl Nederl. v Nievelt Ommeren Rott Lloyd. .Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 1(4 Amsterdam '56 II 2(4 A'dam '56 Hl 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam 'S7 Alb Heyn KI obJ Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KJLJM Montgomery Ward Radio Corp Republic SteeJ Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Unilever O.S. Steel Slot 23/1 102% 100 92% 108% 347 U, 114% 114 1303. 129% 4001 r 397 307 930 152 15350 450 750 360 758 760% 475 610 973 962 189 - 186.80 282 489 585 126 124.40 147% 147% 150 61.8 189- 188% 152 165 165% 151 332 151 152 15S 225 248 518 144 142- -m. 124- 84- 90'. 90% 100% 92% 122 19/1 22/1 51 51% 41 y. 41% 53 53 72 (4 72% 54 84(4 16% 33 V, 53(8 56% 35 36 y, 27% 54% 50% 20 52(4 74-; 54% 83% 16% 33% 53% 55% 34% 37 27', 54% 51 19% 51% 74% Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3