Gevels van flatgebouw dreigen in te storten Gemeente gelast sloping en vervanging door nieuwe Den Haag informeert naar houding van Australië Aansluiting Engeland bij EEG van invloed op wijziging Naar een gelijke beloning van mannen en vrouwen „Equal pay" Wat een ontdekking I m Militaire situatie rondom Nieuw-Guinea niet urgent Ex-stafleden M.O.B. moeten medische dossiers teruggeven Proef van Haagse artsen: verkeerd PARKEREN DE PENRUAN MOORD OXFORD Staatssecretaris Bot in Hollandia: I Behandeling patiënten gestagneerd Britse coaster Gladonia" vast aan de grond Lancering van 5 kunstmanen werd een mislukking Eén winnaar in de voetbalpool Politie maakt - volgens „soepele regeling" - geen proces-verbaal op IN DE VIJZELSTRAAT TE AMSTERDAM Wie voor f. 8675- de WEGLIGGING van een sportwagen wil combineren met het COMFORT van een grote auto, moet eens een PROEFRIT maken in de NIEUWE INBRAKEN Papoea-leiders naar het buitenland KWESTIE NIEUW-GUINEA ADVIES VAN DE STICHTING GEVRAAGD Gizenga overgebracht naar militair kamp O Wellicht garanties voor beleggingen In kort geding geen uitspraak over het eigendomsrecht Voor Hoek van Holland K.V.P.-Kamerlid: Nog dit jaar ziekte kostenverzekering voor rijkspersoneel Cape Canaveral ACTIE PSYCHOLOGISCH ONJUIST DONDERDAG 25 JANUARI 1962 PAGINA 13 GARAGE BRINKMANN NAALDWIJK Mevrouw Ver meulen-Smit, een Nederlandse die in Australië woont en hier enige maanden op vakantie is, heeft op een vergadering van de Vereniging voor ouders van emigranten haar mening gegeven over de reden, wdarorri de Australische regering, wanneer de betreffende kranten berichten juist zijn, een ander standpunt gaat innemen tegen over het conflict tussen Neder land en Indonesië over Nieuw- Guinea. De oorzaak moet vol gens haar gezocht worden in de economische belangen van Australië. Gold Star 'n bijzonder goede King Size Amerikaan. Negentig cent! Elke sigaret een prettige ervaring. Wie GOLD STAR rookt heeft goed gekozen psT"! PAUL VLAANDEREN np" (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 25 jan. - Op last van Bouw. en Woningtoezicht moeten de 150 meter lange voor- en achterge vels van het uit 1929 daterend flatge bouw aan de Vijzelstraat tussen de Kei zersgracht en de Prinsengracht te Am sterdam geheel gesloopt worden en door nieuwe vervangen. De kosten wor den op een miljoen gulden geschat. Het staat nog niet vast of de 17 win keliers en de ongeveer 70 gezinnen mitsgaders de vele kamerbewoners in het flatgebouw tijdelijk moeten ver huizen. De Vijzelstraat is een van de drukte straten van de stad en het is niet on mogelijk hoewel evenmin vaststaand dat het verkeer in deze straat tij dens de zeer omvangrijke en langdurige verbouwingswerkzaamheden zal moe ten worden gestremd. Maar in elk ge val zal zeer spoedig een aanvang met het werk worden gemaakt want de toe stand is verontrustend. De heer In 't Veld, wethouder voor de volkshuisves ting, heeft met een telelens persoonlijk de voor- en achtergevels van het hoge gebouw bekeken, elke centimeter met selwerk apart. En hij is tot de conclu- Advertentie SERIES VI tot 61 pk. opgevoerd vermogen, extra ge luidsdemper, vergrote wielbasis, verbreed wielspoor, vergrote achterbank, leren be kleding, verlaagde lijn en 14 andere ver- beteringètff 12 maanden fabrieksgarantie. DfU V VOOR HAARLEM EN OMSTR.: Smedestraat 4345 - Haarlem VELSEN, 25 jan. Onbevoegden "ebben zich toegang verschaft tot het Witte Gebouw van de redersvereniging kan de Trawlerkade, waarvoor een glas ruit werd verwijderd. Een hoeveelheid Slgaretten wordt vermist. Uit een kleedlokaal van de Water- Vlietschool werden van drie mensen Portemonnaies gestolen. sie gekomen, dat het hier een zeer ernstig geval betreft, veroorzaakt o.a. door de nogal ingewikkelde steen en beton. Met gele cirkels en pijlen zijn de (vele) zwakke plekken op de muren aangegeven en bovendien zijn enkele profielbalkjes als noodvoorziening aangebracht. In maart 1955 is een gedeelte van de voorgevel van het flatgebouw ingestort waarbij een metselaar, die de arcade van het gebouw aan het versterken was, werd gewond. Dit had tot gevolg dat enige flatbewoners elders moesten gaan wonen en enkele winkels geslo ten worden. De civiele processen, die hieruit voortkwamen, zijn nog steeds niet afgewikkeld. Wel is tot in hoogste rechtsinstantie beslist dat de gemeente (Bouw- en Woningtoezicht) en de be trokken aannemer samen schuldig aan de instorting waren, de laatste omdat HOLLANDIA, 24 jan.(AFP) De voorzitter van het Nationaal Comité in Nieuw-Guinea, Inury heeft meegedeeld dat vier Papoea-leiders in maart een aantal landen zullen bezoeken om hun standpunt over de toekomst van Neder lands Nieuw-Guinea toe te lichten. Inury zal naar landen in het gebied van de Stille Oceaan reizen, Jouwe gaat naar Europa en Afrika, Womsiwor naar Amerika en Kaisiepo zal landen in het Verre Oosten bezoeken. hij' te weinig veiligheidsmaatregelen had getroffen, de eerste omdat het toe zicht onvoldoende was geweest. In juli j.l. vielen loszittende stenen uit de voorgevel op straat zodat de brandweer opdracht kreeg nog meer loszittende stenen te verwijderen. B. en W. hebben toen Bouw- en Woning toezicht gelast een grondig onderzoek naar de toestand van het gebouw in te stellen, hetgeen thans tot resultaat heeft dat het gemeentebestuur in goed overleg met de n.v. „Amstel- stein", die het gebouw beheerst heeft besloten de gehele voor- en achtergevel te vernieuwen. Ook de n.v. „Amstel- stein" was tot de conclusie gekomen dat incidentele verbeteringen geen uit komst meer kunnen bieden. De restau ratiewerkzaamheden zullen in nauw overleg met de gemeente worden uit gevoerd, vooral om eventueel gevaar voor het verkeer in de Vijzelstraat bij voorbaat uit te sluiten. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 januari Naar aanleiding van de uitingen van Austra lische dagbladen over een gewijzigde houding van de Australische regering inzake de kwestie Nederlands Nieuw- Guinea heeft men van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag desgevraagd meegedeeld, dat bjj het minsterie niets bekend is over een wijziging van de instelling van Australië. Nochtans zijn de persberich ten, die ervan gewagen dat Australië zich niet zou verzetten tegen een over dracht van het gebied aan Indonesië, voor het ministerie aanleiding geweest nadere inlichtingen in Canberra in te winnen. Op een vraag, waarom dat dan nu ineens tot uiting komt, antwoordde mevrouw Vermeulen, dat dit in verband moet worden gebracht met de zeer on langs begonnen contacten van Enge land met de Euromarkt, waardoor vele landen in het Britse Gemenebest zich ernstig bedreigd voelen. Aan de ene (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 jan. Staatssecre taris Roolvink heeft de Stichting van jten Arbeid advies gevraagd over de toenadering van de beloning vöor man hen en vrouwen, de zogenaamde equal Pay, waarover in de E.E.G. nu over eenstemming is bereikt. De ministers j^an de E.E.G.-landen hebben elkaar sevonden in een compromis, waarin tijdschema is vervat. Op 30 juni jan het lopende jaar mag het verschil tessen het loon van mannen en vrou- jyen voor gelijkwaardige arbeid nog paar vijftien procent zijn. Een jaar la ter mag dat verschil nog slechts tien Procent bedragen, terwijl het eind geheel verdwenen moet zijn. «In ons land speelt de kwestie vooral h de textielindustrie een belangrijke Men moet vrezen, dat bij de uit dring van dit program de gehele ^roduktivitedtsruimte in deze sector ji?h loonsverbetering voor het vrouwe- Dersnnepl hpstppd zal moeten wor- den. De kwestie ls in de Stichting van den Arbeid al eerder aan de orde geweest. De werkgevers trachtten toen de zaak op te lossen door het creëren van een zogenaamde gezins toeslag, waarij zij vooral gebruik wil den maken van het omzetten van de compensatie voor de huurverhogin gen in een toeslag voor gezinshoof den ©n voor vrouwelijke kostwinners. yP die wijze zou het verschil tussen het loon van mannen en vrouwen in een sneller tempo kunnen worden in gelopen. werknemers wilden destijds niet den a ^an meegaan, omdat zjj vrees lijn' het indirect een stimulans zou schivp"i<c?r de huurverhogingen. Waar- opni 11" bomt deze kwestie nu weer ben aW op het tapijt en wellicht heb- Zwbq werknemers er nu minder be- ar tegen. d(lH„,l ,7'le.t in 'Ie kringen van het Ne- Aat bedrijfsleven steeds beter in, l°onefa? nauwkeurig geadministreerd tpen zekere nadelen inhoudt als ">t harmonisatie met andere E.E.G.-landen moet komen. In.de part- nerlanden zijn de systemen cijfermatig wat minder hecht gebaseerd, de werk- classificatie zit daar theoretisch ook wat minder perfect in elkaar. Door de ze omstandigheid zouden aan ons land ook op het gebied van de „equal pay" eisen kunnen worden gesteld, die hier en daar de produktiviteitsruimte te bo ven gaan, hetgeen onze concurrentie kracht zou kunnen verzwakken. kant voelt men in het Australische za kenleven terdege de concurrentie strijd met het oosten, dat hoe langer hoe meer zaken doet met Australië aan de andere kant houdt men het enorm potentieel afzetgebied in het oog, dat niet alleen wordt gevormd door de jonge staat Indonesië, maar ook door het Japans-Chinees gebied. De Austra lische afzet zou wel eens ernstig ge schaad kunnen worden door blijvende conflicten met een van de oosterse lan den. Daar komt nu nog bi], dat men zich door de veranderingen in de Engelse politiek tegenover de E.E.G. ook aan de westerse kant wegens marktverlies bedreigd gaat voelen. Immers, een ge meenschappelijk buitentarief, dat door de Engelsen wordt aanvaard, kan slechts nadeel opleveren voor landen, die vroeger op de Engelse markt be langrijke preferentiële rechten hebben genoten. „Wanneer Engeland ons in de steek dreigt te laten, moeten wij tijdig uitzien naar maatregelen tot zelfbe houd", zo redeneert men in Australië, naar mevrouw Vermeulen aanneemt. Zij weet uit ervaring, dat dit voor zqn commerciële belangen vechtende land zich door Engelands politiek ten op- I Advertentie) GS 662 A LEOPOLDSTAD, 24 jan. (Reuter) De afgezette vice-premier van de Con go, Antoine Gizenga, is vannacht naar een militair kamp in de buurt van Leo- poldstad overgebracht. Gizenga, die dinsdag door de Ver enigde Naties aan de centrale Congo lese regering werd overgedragen, blijft in arrest, hangende een gerechtelijk onderzoek naar zijn activiteiten in Stanleystad. zichte van de E.E.G. reeds lang be dreigd voelt. Mevrouw Vermeulen is in haar woonstad Melbourne in het zaken leven werkzaam. WASHINGTON, (Rtr) De Neder landse ambassadeur alhier, dr. J. H. van Roijen, heeft gisteren gezegd de juistheid van de berichten over een koerswijziging van de Australische po litiek ten aanzien van Nieuw-Guinea te betwijfelen. Hij zei door de berichten verrast te zijn. Dr. Van Roijen legde deze verklaring af na een onderhoud met de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, George Ball. HOLLANDIA, 24 jan. (UPI) Mr. Bot, staatssecretaris voor Nieuw-Guinea heeft hier vanmorgen oo een perscon ferentie gezegd, dat zijn onderzoek ier plaatse hem heeft gesterkt in Je over tuiging, dat de militaire situatie tussen Nederland en Indonesië niet urgent is. Hq hield de persconferentie samen met gouverneur Platteel in het goeverne- mentshuis. De heer Bot zei, het „volkomen eens" te zijn met het maandag door de Nieuw- Guinea-Raad gedam verzoek aan de Nederlandse regering, de Verenigde Na ties te vragen een commissie van on derzoek n ar Nieuw-Guinea te zenden om zich er ter plr.atse van te verge wissen, dat de inheemse bevolking niet onder Indonesisch bestuur wenst te ko men. Dat is hetzelfde verzoek als Ne- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 jan. De vroegere stafleden van het Medisch Opvoedkun dig Bureau (M.O.B.) in Leiden moeten het bureau de medische dossiers en be scheiden teruggeven die zij zich beroe pend op hte beroepsgeheim - na hun ont slag hebben meegenomen. Deze beslis sing heeft de president van de recht bank alhier, jhr. mr. Witsen Elias, van morgen genomen in het kort geding, dat de stichting „Katholieke Geestelijke Ge zondheidszorg" tegen de vroegere staf leden heeft aangespannen. De president overwoog onder meer dat het bezwaar dat de voortgang van de behandeling van de patiënten van het bureau gevaar loopt nu de medische bescheiden er niet zqn, zwaarder weegt dan het bezwaar dat de vroege re stafleden hebben tegen openbaar making van de medische gegevens. De president zei dat de gegevens moe ten worden gegeven aan de psychia trische gesohood maatschappelijk werker die als enige van het oude team nog bij het bureau werkzaam is. Mr Witsen Elias de oovarenZnde. reddingboot van Hoek van Holland, de Jan Leis, uitgevaren om hulp te bieden aa de acht Z^lr^^EnaeUeVheep]e »Gladonia - Geladen met klei ligt het op het strand ten zuiden van de Hoek. Vier vc; ae acht bemanningsleden werden opgenomen, voor de rest werd honderd liter water aan boord gebracht voor hun thee.. Een van de Engelsen wordt hier aan boord van de reddingboot gehesen. Leis" uit Hoek van Holland gistermid dag langszij kwam om vaten water over te zetten gaf de gezagvoerder vier van zijn mannen opdracht het schip te ver laten. Het zijn de 45-jarige steward Al- bert Youngs, William Da< ies (44), Allen Prier (22) en de jonge James Poulter (15). De kapitein bleef aan boord met de eerste stuurman en twee machinis ten. De rederij Warthorn in Goole en de assuradeuren hebben inmiddels Leen Smit's internationale sleepdienst en Van der Tak's bergingsbedrijf nadrukkelijk opdracht gegeven de „Gladonia" te ber gen, ongeacht de visie van de kapitein. Maar het was gisteren volstrekt uitge sloten een sleepverbinding naar „De Poolster" van Leen Smit tot stand te brengen, zelfs kon dat niet met de hulp van de minder diep liggende redding boot. De handicap is, dat de bergers het schip op z'n dichtst op anderhalve a twee kilometer kunnen benaderen. De „Gladonia" vervoert een hoeveel heid van 410 ton Cornwallklei. Het schip brengt regelmatig deze grondstof naar Rotterdam. wilde in kortg eding geen uitspraak doen over het eigendoms recht van de stukken Wel zei hij van mening te zijn, dat dez ein het belang van de patiënten op het bu reau aanwezig moeten zün. In zijn vonnis overwoog de president voorts onder meer, dat de band tussen de ouders die om advies komen en de afzonderlijke stafleden gering is. Men weet dat de gegevens door een contact persoon worden doorgegeven en de mees ten zullen dan ook geen bezwaar heb ben tegen wisseling van functionarissen. Als men niet wil dat zijn gegevens aan anderen dan de stafleden die op dat ogenblik aan het bureau zijn verbonden, worden doorgegeven dan moet men dat uitdrukkelijk zeggen, zo meent de pre sident. De bescheiden moeten op een dwang som van duizend gulden per dag dat zij later worden teruggegeven, binnen drie dagen worden geretourneerd. DEN HAAG, 24 jan. Bij K.B. is met ingang van 1 februari benoemd tot burgemeester van Steenwjjk de heer A. G. A. Dingemans Wierts, sedert 1954 bur gemeester van de gemeente Woudri- chem in Noord-Brabant. De heer Dinge mans Wierts behoort tot de Nederlands Hervormde kerk en is lid van de partij van de Arbeid. ROTTERDAM, 25 jan. Sinds dins dagmorgen zit de Britse kustvaarder „Gladonia" (368 brt) od ca een kilo meter ten zuiden van het zuiderhoofd bij Hoek van Holland vast op de Maas vlakte. Tot nu toe was er geen enkele mogelijkheid om vlot te komen daar voor is de windrichting (zuidwest tot west) te ongunstig en het ziet er zelfs naar uit dat de „Glandonia", als het weer zo blijft, op z'n gunstigst nog geruime tijd geboeid zal blijven aan de kust. Toen de reddingsboot „President Jan derland jaar na jaar an de VN heeft gericht", aldus de heer Bot. ,,Wq zijn het daarmee volkomen eens". Mr. Bot zei echter, dat de Nederland se regering een voorzichtiger houding zal aannemen bij het overwegen van het andere verzoek van de Nieuw-Guinea- Raad, waarin wordt gesproken van be wapening va.i de Papoea's en de mili taire training, zodat de bevolking pa raat zou zijn bij een Indonesische aan val. „Wij zijn niet tegen hei idee op zichzelf', aldus de staatssecreta ris, „maar wij moeten de militaire noodzaak tegen andere behoeften afwe gen". Hij noch gouverneur Platteel wensten te zeggen, hoe lang het zou du ren een effektieve strijdmacht van Pa poea's op te bouwen. In antwoord op een vraag, of hij een Indonesische aanval binnen het jaar verwacht, zei dr. Platteel te geloven, dat de Indonesiërs uiteindelijk zullen begrijpen, dat het Nederlandse aan bod, te onderhandelen zonder preala bele voorwaarden oprecht is. Hij voegde daaraan echter toe: ,,Wy heb ben van tijd tot tijd speldeprikken gehad. Niemand kan de mogelijkheid uitschakelen, dat er meer zullen ko men misschien vannacht wel of morgen. Maar indien men hier komt om te vechten, zullen wq vechten". Staatssecretaris Bot deelde mee, dat hij het Nederlandse standpunt in het geschil met Indonesië aan zakenlieden in Hollandia heeft uiteengezet en hun namens de regering heeft verzocht ge woon door te gaan, ondanks de groei ende spanning. Hij erkende, dat zq re den hebben zich over de toekomst be zorgd te maken en zei, da» hq na zqn terugkeer in Den Haag bij het kabinet de mogelijkheid zal opperen dat de re gering een zekere garantie voor beleg gingen zal verlenen. HELMOND, 24 jan. Or M. A. M. van Heivoort, voor de KIT lid van de Tweede Kamer, heeft gisteravond tq- dens een vergadering van de afdeling Helmond van de ARKA meegedeeld, dat men nog dit jaar, vermoedelijk om streeks september, voor het gehele rijkspersoneel een ziektekostenverzeke ring kan tegemoetzien. Over dit stuk regeringspoliüek zqn volgens dr. Van Heivoort de ministers van Financiën, Sociale Zaken en Binnenlandse Zaken het eens geworden. Dit belangrijke be sluit houdt, aldus het Kamerlid voorts in, dat de regering de bijzondere status van de ambtenaar erkent. Gemeente- en provinciaal personeel hebben reeds een eigen ziektekosten verzekering. De verzekering voor het rijkspersoneel zal vermoedelijk hierop nauw aansluiten, zo zei dr. Van Hei voort. Zoals bekend ls in de memone van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begro ting van Binnenlandse Zaken reeds meegedeeld, dat de raad van ministers het in beginsel was eens geworden over de invoering van deze ziektekosten verzekering. De door dr. Van Heivoort genoem de nadere gegevens omtrent het ver moedelijk tijdstip van invoering, de overeenstemming tussen de betrok ken ministers en de vermoedelijke aard van da verzekering konden door het ministerie van Binnenlandse Za ken niet worden bevestigd. CAPE CANAVERAL, 24 jan. (UPI) De afwerking van het spectaculaire Amerikaanse ruimtevaartprogramma wordt de laatste tqd weer geremd door ernstige tegenslagen. Verleden week moest reeds het „schot op de maan" met een Ranger-raket worden uitge steld, de ruimtetocht van de luitenant- kolonel Glenn is verdaagd tot tenmin ste zaterdag (aanvankelijk zou hij reeds afgelopen maandag zijn gegaan) en vanmorgen kwam een nieuwe des illusie: de lancering van vijf kunstma nen tegelijk, met één raket, liep uit op een jammerlijke mislukking. De vijf kunstmanen zouden in een baan om de aarde worden gebracht met behulp van een tweetrapsraket van het type Thor-Able-Star. De cering mislukte echter doordat de lan- tweede trap van de raket niet volgens wens functioneerde. Het hele experi ment eindigde met een geweldige steekvlam en de nodige rookontwikke ling. DEN HAAG, 24 jan. Voor de le prijs In de voetbalpool van zondag j.l. is slechts één gegadigde met een maximale score. Hq krijgt daardoor ook het maxi male bedrag, 50.000 gulden. Door dit ahes is er deze keer voor de tweede prijs de som van bijna 153.000 gulden beschikbaar. Dit bedrag zal door 48 gegadigden moeten worden gedeeld. De extra prijs van de vijf gelijke spe len. groot ruim 37.000 gulden, zal onder niet minder dan 2102 toto-enthousiasten moeten worden verdeeld. DEN HAAG, 25 jan. Bjj beschik king van de minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen is aan dr. H. Gerson, directeur van het Rijksbu reau voor Kunsthistorische Documen tatie alhier, opdracht verleend geduren de het tqdvak van 1 januari tot en met 31 augustus 1962 in de faculteit der let teren aan de rijksunivejttiteit te Gro ningen onderwijs te gevi^ in de kunst geschiedenis. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 jan. Hulsartsen hebben vanmorgen opzettelijk wachtver- boden overtreden, nadat zij de voorruit van hun auto hadden voorzien van een bordje, waarop staat vermeld dat zq „dienstdoend arts" zijn, „op bezoek op huisnummer Dit nummer werd op een „uitwisleitje" ingevuld. Deze actie wil een proefneming zqn, op touw gezet door de redactie van een weekblad, dat wordt uitgegeven door een pharmaceu- tisehe industrie in Haariem en dat gra tis aan alle medici wordt gestuurd. Vol gens dit weekblad is uit een enquête ge bleken, dat hier en daar in het land moeilijkheden zijn gerezen tussen art sen en politie, wanneer medici zich in spoedgevallen niet dé tqd hadden gegund een toegestane parkeerplaats te zoeken, maar deze hadden achtergelaten op een plaats waar en wachtverbod gold. Volgens de initiatiefnemers, die met de stunt een commercieel doel nastre ven al worden de bordjes gratis ver strekt is Den Haag als plaats voor de proefneming vrij willekeurig geko zen Maar deze stad is voor dit expe riment ook ongelukkig gekozen omdat er hier al sinds jaren een stilzwijgen de overeenkomst bestaat tussen de po litie en de artsen om in zo'n geval niet verbaliserend op te treden. Volgens een mededeling van de po litie wordt na overleg tussen politie en arts een „soepele regeling' getroffen wanneer blijkt dat de arts hei wachtver bod heeft overtreden terwijl hq dienst doend was, hetgeen er op neerkomt, dat er geen bekeuring volgt. De vereniging van huisartsen hier is dan ook geens zins ontevreden over deze regeling en staat niet achter de actie van vandaag. Er zqn vanmorgen in de stad dan ook geen processen-verbaal tegen de artsen opgemaakt. De politiechels, van de ac tie op de hoogte, hadden de agenten nog eens aan de gentlemans agreement her innerd. Het Ujkt er dan ook op dat het psychologisch onjuist is geweest de ac tie juist in Den Haag te nouden, omdat de goede verstand houding er gemakke lijk door kan worden verstoord. Het bleek dat de redactie van het weekblad bij zijn enquête slechts één brief heeft ontvangen, van een vrouwe lijk arts, die boos schreef dat zij een bekeuring had gehad. Andere artsen meldden wel „moeilijkheden" over deze kwestie „nu en dan". Volgens de initia tiefnemers, die vanmorgen geregeld te lefonisch contact hadden met de „artsen in overtreding" is het niet de bedoeling een proefproces uit te lokken. In deze zaak vraagt men zich hier en daar ook nog af of de bordjes, waarop zo duidelijk vermeld staat in welk huis een ernstig zieke wordt bezocht, wel in overeen stemming is met de medische ethiek. NEE, MAAR IK HEB BIJ DR. EVANS THUIS EEN BAD GENOMEN.. VANMIDDAG KOMT HIJ UIT HET ZIEKENHUIS LIEVELING, HEB JE NIET GE SLAPEN? PAUL. GA WAT ETEN EN HAAL ME DAN VAN DE BUS IN PENRUAN. JA NATUUR LIJK GRAAG SAM WERD HIER VERMOORD. WE GAAN TOM CASTER OPZOEKEN, DIE WOONT HIER DICHT BIJ. MISSCHIEN HEEFT GISTERAVOND IEMAND

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 13