Van der Grift onbetwist sterkste van dit moment Liebrechts ook op de 5000 m. verslagen Zweed Carlsson winnaar Rallye Monte Carlo Nieuws uit buitenland Gromyko naar Noorwegen OS CONTACT CORRIE BROKKEN- SHOW Taalgrens ALEC GUINESS ALS KONING FEISAL Programma-Adviesraad van KRO benoemd Officieuze schaatskampioenschappen a: ,Kampioensploeg' voor Oslo DOS verslaat de jeugd Nederlanders in de achterhoede Harold Macmillan naar Amerika Hoop op akkoord met Portugal Grote onrust op de arbeidsmarkt duurt voort Adzjoebei luncht op Witte Huis NTS dingt mee op Montreux-festival Radio-quiz van Theo Eerdmans overgeslagen Wij luisteren naar HYS Hokij klopt sterke Canadezen Hockeyteam start zijn toernee doelpuntloos VS-bases Azoren ENGELAND BEROEPSBOKSEN in Zweden komt op de helling wmmmmmmmmm N.V.B. vraagt radio- en T.V.-zendtijd BEGROTING WEST- DUITSLAND UIT HAAR EVENWICHT Vergissing van de Vara Vanavond Wij kijken naar DONDERDAG 25 JANUARI 1962 PAGINA 9 HAM AR, 25 januari Henk van der Grift, de huidige wereld kampioen op de schaats, heeft niet alleen zijn reputatie eer aan gedaan door als onbetwist de sterkste de tweedaagse wedstrijd om de Elizabeth-beker, de strijd om het officieuze Nederlandse kampioenschap, te winnen. Van der Grift heeft zich met zijn triomf op alle onderdelen ook aangediend als Nederlands groot ste troef van dit ogenblik voor de steeds dichter bij komende wed strijden om het Europees kam pioenschap te Oslo. Tweede was, wellicht enigszins teleurstellend, maar toch ook getuigend van zijn klasse de jonge Rudi Liebrechts. Klassementen Van der Grift, Liebrechts, Meeuwisse en Zee j Uitstekend debuut IPSIS «v Vv m ^tÊtmÊiÊÊÊÊÊÊÊÊSt MEEUW1SSE .sterke derde. Henk van der Grift, hier afgebeeld met de prijs die jaarlijks aan 's werelds beste schaatser wordt uitgedeeld, de Oscar Mathisen-trofee, heeft gisteren ook de hoogste Nederlandse onderscheiding, de Elizabeth-beker, veroverd. De grootste verrassing was uiteraard, dat Van der Grift er royaal in slaagde om op de 5000 meter Liebrechts de baas te blijven. Op die afstand, het laatste onderdeel, stonden de twee rivalen te genover -elkaar. Door een paar mis slagen in het begin raakte Liebrechts al spoedig op Van der Grift achter. I ie- brechts vocht moedig terug en slaagde erin zijn achterstand van tien meter weg te werken. Hierbij moest hij zich echter te veel forceren. Na zeven ronden kwam hij ,,vast" te zitten, zodanig, dat hij geen partij meer kon bieden. Van der Grift zegevierde met ruime voorsprong. Op de 1500 meter was Van der Grift eveneens ongenaakbaar, al slaagde Lie brechts erin op deze afstand zijn per soonlijk record een halve seconde scher per te stellen: op 2 min. 16,1 sec. Evenals op de eerste dag werd onder bijna ideale omstandigheden gereden: helder weer, geen wind, slecht twee graden vorst en een prima baan. Gerben Karstens kwam ook nu weer met goede tijden van het ijs en verbeter de op alle afstanden zijn persoonlijke records. In het eindklassement bezet hij een zeer eervolle zesde plaats. Zee herstelde zich woensdag goed en of schoon hij in het eindklassement net niet over De Graaff heen kon komen, overtrof hij met zijn tijden op zowel de 1500 als de 5000 meter De Graaff toch ruimschoots. Kroon en Broekman, twee oudge dienden" van de kernploeg, reikten niet hoog genoeg meer om zich onder de eerste zes te kunnen scharen. Voor al bij het eerste drietal, Van der Grift Liebrechts, Meeuwisse, bleven zij ver achter. 1500 meter-' 1. Van der Grift 2.14.4; 2. Liebrechts 2.16.1; 3 Meeuwisse 2.19.2; 4. Zee, 2.22,2; 5. Karstens 2.22,6; 6. De Graaff 2.23,2; 7. Broekman 2.24,9; 8. Kroon 2.25,0; 9. Renes .25,2; 10. Van Zanten 2.26.8. 5000 meter: 1. Van der Grift 8.18.6; 2. Liebrechts 8.26.8; 3. Meeuwisse 8.30.1; 4. Zee 8.34.0; 5. Karstens 8.41.0; 6. De Graaff 8.42.2; 7. Broekman 8.45.2; 8. Van Zanten 8.52.0; 9. Kroon 9.01.8; 10. Hilgeman 9.02.6. Eindklassement: 1. Van der Grift 185.343 pnt; 2. Liebrechts 189.230; 3. Meeuwisse 190.677; 4. De Graaff 194.536; 5. Zee 194.833; 6. Karstens 195.636; 7. Kroon 198.090; 8. Broekman 198.570; 9. Van Zanten 201.100; 10. Hilgeman 201.910. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimitiiiiiiiiiiiimiiim DEN HAAG, 25 jan. Ofschoon de eindbeslissing door de technische com missie nog niet is genomen zal naar al le waarschijnlijkheid de Nederlandse ploeg voor de wedstrijden om het Euro pese schaatskampioenschap, die op 3 en 4 februari te Oslo worden gehouden be staan uit Van der Grift, Liebrechts, Meeuwisse en Zee. De coach van de ploeg, de heer Klaas Schenk, die op het ogenblik in Hamar vertoeft, heeft deze ploeg aan de T.C. voorgesteld. Aangevuld met Wim de Graaff en Gerben Karstens zal deze ploeg zo goed als zeker ook Neder land vertegenwoordigen in de landen- wedstrijd tegen Finland op 10 en 11 fe bruari te Helsinki. In de Finse hoofdstad zal worden be paald, welke rijders worden afgevaar digd naar het toernooi om het wereld kampioenschap op 17 en 18 februari te Moskou. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 25 jan. De voetbal- jeugd van 16 tot 18 jaar heeft gister avond in opperste verbazing gekeken naar een wonderschoon doelpunt van Van der Linden. Het briljante spel van deze DOS-er is er dan ook voor namelijk de oorzaak van, dat de jeugd van Nederland onder het kritische oog van keuzeheer Elek Schwartz met 4-2 ten onder ging in een oefenwedstrijd tegen DOS. Als „generale" voor de wedstrijd te gen de Engelsen was de ontmoeting, die tot twee maal een half uur werd sa mengeperst in verband met het slechte weer, voor de kleine mannetjes zeker geslaagd. Het was duidelijk, dat jong Nederland zich eerst nog wat moest in spelen. De Feijenoorder Van der Vall speelde als linksbinnen een bezielende schakelpartij, maar het spel van de rechtsbinnen Kras van Volendam stak toch vooral boven dat van zijn colle ga's uit. Het meer geroutineerde DOS deed het kalm aan. Uit een afgemeten voorzet van Weber kopte Hanek feilloos in: 1-0. Een droompass van Van der Linden stelde Theunissen in staat de stand op 2-0 te brengen en juist vóór de rust ver kleinde Kras met een formidabel schot de achterstand: 2-1. Het spel was nau welijks hervat of keeper De Bont van DOS, die na rust Van Zoghei verving, moest tevergeefs duiken naar een tref fer van middenvoor Klumpkens (PSV). Daarna sloeg DOS toe. Nederhand en Van der Linden brachten de eindstand met knappe goals op 3-2 en 4-2. De Belgische voetbalkampieon Stan dard Luik heeft woensdagavond op eigen terrein voor 20.000 toeschouwers een verrassende zege met 3-1 behaald op Penarol (Uruguay), de officieuze we reldkampioen der clubteams. MONTE CARLO, 25 jan. Eric Carlsson is winnaar van de 31e rallye Monte Carlo. In een briljant gereden slotklassement, op het 3140 meter lange en bochtige stratencircuit van Monaco, heeft de lange blonde Zweedse fabrieks- rijder zfjn voorsprong met succes ver dedigd tegen de Duitser Walter Eugen Bohringer. Bohringer zou in deze stra- tenrace over vijf ronden een kleine twee minuten op de rode Saab van zijn concurrent moeten inlopen om de zege te kunnen behalen. Het gelukte hem niet. Voor Nederland heeft deze sterrit geen hoge klasseringen opgeleverd. Slechts één Nederlandse equipe is toegelaten tot de stratenrace, Het is de formatie Dooijes-Slotemaker, die met een... 118e plaats de race nog juist bereikte. Een andere voor de Nederlandse kolonie trieste aangelegenheid speel de zich gisteren af rond de manager van de Nederlandse fabrieksformatie, de heer Martin van Doome. Hij zakte bij de finishcontrole door de ver moeidheid overmand, dacht men plotseling in elkaar,Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar men aanvankelijk meldde dat zich niets ernstigs had voorgedaan. De heer Van Doome zou alleen een wond achter het oor hebben opgelo pen. Bjj een nader medisch onder zoek bleek echter, dat nij een zware hersenschudding had. VÓór half fe bruari mag hij de terugreis naar Ne derland niet aanvaarden. Hoewel de strijd bjj de dames nog niet is beslist, is het waarschijnlijk dat een Brits team de trofee mee naar huis zal nemen. De belangrijkste kansheb- DEN HAAG, 25 jan. Het Haagse HYS Hokij heeft gisteravond de ijshoc- keywedstrtjd tegen de Canadian Raiders een sterke Canadese -gerploeg uit Duis- land, met 4-2 gewonnen. De tusssen- standen van deze door ongeveer 3000 toeschouwers bijgewoonde ontmoeting waren 2-2, 1-0 en 1-0. BHOPAL, 25 jan. Het Nederlandse hockey-elftal heeft tijdens zijn toernee door Indië, in aansl 'tn.g op het landen- toemooi te Ahmedabad, woensdag een wedstrijd gespeeld tegen let provinciale elftal van Madhya Paradesh. De uitslag was 0-0. OSLO, 25 jan. (Rtr) De Russische minister van buitenlandse zaken, Adrei Gromyko, zal aan het einde van het aanstaande voorjaar een bezoek aan Noorwegen brengen, aldus meldt een Noors dagblad vernomen te hebber van de Russische ambassadeur in Oslo, Gribanov. De ambassadeur zou voorts hebben verklaard, dat Noorwegen en de Sovjet-Unie geen geschillen hebben en dat Noorwegen, ondanks zijn lidmaat schap van de N.A.V.O. bij een aantal gelegenheden een constructief stand punt had ingenomen. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 25 jan. Brittannlë's pre mier, Harold Macmillan, heeft een uit nodiging aangenomen van de Bond van Amerikaanse Krantenuitgevers om ere gast te zijn bij het jaarlijks diner van de bond en een toespraak te houden voor de leden. Het diner vindt plaats op 25 april. Het is zeker dat Macmillan gebruik zal maken van zijn informeel bezoek aa de Verenigde Staten om besprekin gen te voeren met president Kennedy. De laatste ontmoeting tussen de beide staatslieden vond plaats de vorige maand in Bermuda. WASHINGTON, 25 jan. (AFP) President Kennedy heeft gisteren op zijn persconferentie gezegd te hopen, dat de komende onderhandelingen tus sen de Verenigde Staten en Portugal over de pacht van de Amerikaanse ba ses op de Azoren zullen leiden tot een akkoord, ondanks de huidige spannin gen in de verhoudingen tussen de twee landen. De Amerikanen achten de vliegvelden van de Azoren van groot belang voor de Verenigde Staten en de NAVO en wensen ze dan ook verder nog te gebruiken. JOEGO-SLAVIë De beeldhouwer Ivan Mestrovic is woensdag bijgezet in een door hemzelf ontworpen mausoleum in de buurt van zijn geboorteplaats in Kroatië. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 25 jan. De leiders van de Britse vakbonden, die uit ontevre denheid over de loonstop van de rege ring tot heden hadden geaarzeld, heb ben eindelijk de uitnodiging aangeno men van de kanselier van de schat kist, Selwijn Lloyd, om deel te nemen aan de op te richten Nationale Econo mische Ontwikkelingsrond, die de rege ring van advies zal dienen op econo misch terrein. De vakbonden hebben evenwel een aantal voorwaarden verbonden aan hun toetreden. Onder meer verwerpen zij de voorstellen van de kanselier voor loon- beperking. Zii behouden zich eveneens het recht voor om, indien zfj met de rest van de economische raad van me ning verschillen, zulks bekend te ma ken in een minderheidsrapport. En zij hebben te verstaan gegeven, dat zij de raad zullen verlaten, indien deze niet effectief zou blijken. Dit alles klinkt weinig hoopvol, des te minder als men het beziet tegen de achtergrond van de grote ontevreden heid in arbeiderskringen over de loon stop. De langzaamaan-actie van het per soneel van de posterijen, die het land tot dusverre tien miljoen gulden heeft gekost, duurt nog steeds voort. De bond van spoorwegpersoneel, die 350.000 man omvat, verwierp gisteren het rege ringsvoorstel voor arbitrage over een door de bond ingediende eis tot loons verhoging, en dreigt in staking te gaan. De Londense afdeling van dezelfde bond heeft gisteren besloten met ingang van de volgende week een reeks stakin gen te houden op maandagen op het gehele net van de Londense onder grondse spoorwegen. Het Londense bus- personeel heeft beloofd in sympathie staking te zullen gaan, indien het plan voor de staking bij de ondergrondse doorgaat. WASHINGTON, 25 januari (UPI) In Washington is bekend gemaakt, dat de hoofdredacteur van het Russische regeringsblad „Izvestia", Alexei Adz joebei, wiens vraaggesprek met presi dent Kennedy in de herfst van het vo- ri£ jaar in de Sovjet-Unie werd gepu bliceerd, volgende week dinsdag op het Witte Huis de lunch zal gebruiken met het echtpaar Kennedy. bers zijn namelijk de equipes Pat Moss- Amn Wisdom, winnaar van de dames- prijs in 1958 en 1959, en Ann Hall-Vale rie Domleo, die de coupe vorig jaar veroverde. Roger Rivière, de houdei van het werelduurrecord wielrennen, heeft be wezen dat hij ook in de Rallye van Monte Carlo met ere het idool van de Franse jeugd kan zijn. Als debutant reed hij de rit uit zonder ook maar één tfj dstrafpunt op te lopen Het voorlopige klassement, waarbij de in 1e klassementsproeven gemaakte tijden volgens een vergelijkings-coëffi- ciënt tot straf punten zijn omgerekend, luidt: 1- Carlsson-Haggbom (Zw) 2338,780; 2. Bohringer-Aaltonen (Did) 2382,135; 3. Hopkirk-Scott (GB) 2407,239; 4 Procter-Robson (GB) 2458,089; 5. Meyret-Tarramorsi (Fr) 2461,374; 118. Dooijes-Slotemaker 2879,898; 125. Rosenblatt-Van der Laan 2918,832; 140. Borgerhoff Mulder-Maasland 2991,716; 147. Jetten-Gatsonides 3019,288; 182 Huisman-Schouw 3216,417; 184. Michiel- sen-Linsehoten 3881,763; 217 Gorris-Dee 4384,958; 231. Mevr. Heidendahl-mevr. de Fouw 5419,872; 248 Meyer-Pieters 8478,012. Stockholm, 25 jan. in het Zweedse parlement is woensdag een wetsvoor stel aan de orde gekomen om alle pro fessional bokswedstrijden en demon straties te verbieden. Het werd ge steund door vier parteen. Het voorstel behelsde tevens een verbod om staats gelden aan te wenden voor de ontwik keling van het amateurboksen. Reeds enige jaren geleden heeft het Zweedse parlement op het punt gestaan maat regelen te nemen tegen het beroeps- boksen. Door de successen van Inge- mar Johansson, die achtereenvolgens het Europese en het wereldkampioen schap in het zwaargewichtkiasse op zijn naam bracht, raakte de kwestie toen echter op de achtergrond. De Nederlandse inzending voor het tele visiefestival in Montreux zal dit jaar een ander karakter dragen dan vorig jaar. Toen werd door een groot aantal artiesten op vele plaatsen in Nederland hun optreden vastgelegd. Ditmaal heeft men plannen om een show rond Corrie Brokken te maken en in te zenden. De N.T.S. heeft hiervoor de medewerking van René Sleeswijk gekregen. Oorspron kelijk mocht Corrie tijdens haar contract in de revue niet voor de televisie op treden, maar voor deze bijzondere ge legenheid werd toestemming gekregen. Er zullen zelfs verscheidene medewer kers uit Sleeswijks revue in de „Corrie Brokkenshow" optreden, want de En gelse choreograaf George Garden gaat zich belasten met de balletten die wor den uitgevoerd door danseressen van de revue (De London Starlets). Er wordt voor deze show een speciaal orkest ge vormd. De show wordt op de beeldband vastgelegd en misschien, zit de kans erin (evenals vorig jaar) dat de Nederlandse kijkers voor de inzending een voorproef je krijgen. BUSSUM, 25 jan. Pier Tania had voor de VARA gisteravond een uitvoe rige reportage samengesteld over de kwestie van en de kwesties rond de taalgrens in België. En dat zijn er, zoals men weet, wel enkele. Tania doet dit soort werk hij heeft het bij andere gelegenheden ook bewezen zeer goed. Hij trekt zichzelf om te beginnen be scheiden terug maar wekt tegelijker tijd wel de indruk van iemand die met enig welbehagen de verschillende stand punten tegen elkaar uitspeelt. Ten bate overigens van een zo objectief moge lijk totaalbeeld. Ook de documentaire van gisteren had hij bijzonder behen dig samengesteld. En hij liet zowel de leek als de meer ingewijde aan het woord. Men hoorde dus heel wat me ningen en beetje bij beetje kreeg men, menen wfj, wel een indruk van wat er bij onze zuiderburen aan de hand is. Het duurde overigens allemaal wél een beetje lang. Wellicht had men dat niet zo sterk ervaren als Tania zijn docu mentaire iets meer had „gedramati seerd". In „Achter het nieuws" tornde Arie Kleywegt nogal polemisch tegen minis ter van Aartsen op en in de sportru- briek gaf ritmeester Gruppelaar een fraaie omschrijving van de ideale sport paardrijder: „Als je hem opensnijdt moet er een hirpekend paard uitkomen". Met andere woerden: „Sport staalt spie ren". Ook zag men na geruime tijd deze avond „De Spiegel der Kunsten" weer terug. Er waren inmiddels enige „on derhoudswerken" voltooid, zo deelde Henk de By mee. De rubriek bleek er echter niet bepaald op vooruit gegaan te zijn. Het stak alles minder pregnant in elkaar dan bij vorige gelegenheden. H. Hn. ROERMOND, 25 jan. De coöpera tieve verkoopcentrale voor eieren, „Ve- ce", heeft gisteren haar zilveren jubi leum gevierd. 'Wiffeyi'j.Wjüjii ii HILVERSUM, 27 jan. Het Dage lijks bestuur van de K.R.O. heeft be noemd tot leden van de onlangs inge stelde Programma-Adviesraad rar, L. Baas, voorzitter van de Lande lijke Katholieke Actie; Geurt Brinkgre- ve, medailleur; dra. H. Dresen-Coen- ders, psychologe; drs. D. de Lange, journalist: prof. dr. E. Leemans, socio loog; Wouter Paap, musicoloog; dr. C. Trimbos, psychiater; W. Tepe. o.p., stu dentenmoderator; Bernard Verhoeven, literator. De Programma-Adviesraad heeft tot taak de voorzitter van de K.R.O. te ad viseren inzake het programmabeleid voor radio en televisie. Het ledental van de Raad is beperkt teneinde het karakter van werk- en discussiegroep te garanderen. Naar vol ledigheid is niet gestreefd. Wel is. zo deelt de KRO mede, een zodanig brede samenstelling verkregen, dat een be langrijke „adviesinspraak" op de fun damentele punten van programmabeleid verwacht mag worden. De K.R.O. heeft zich in het verleden reeds ten aanzien van tal van onder delen van zijn programma's doen bij staan, o.m. door onafhankelijke deskun digen buiten de eigen staf. Naast deze samenwerking op het terrein der pro- HILVERSUM, 25 jan. Evenals vo rig jaar zal de N.T.S. deelnemen aan het conours voor amusementsprogram ma's van het Montreux Festival. Het Festival zal dit jaar van 23 april tot 28 april worden gehouden. Daar elk land met één inzending mag deelne men, zal de N.T.S. medio maart een keuze doen uit de amusementsproduk- ties van de Omroeporganisaties. Hiertoe zullen, naar nu reeds vast staat, de Corry Brokken-Show AVRO en een aflevering van de Zaterdag avondakkoorden (KRO) behoren. Het Montreux Festival wordt voor de tweede maal gehouden. Vorig jaar werd de BBC winnaar van de eerste prijs: de Gouden Roos met de „Black and White Minsterls show". AMSTERDAM, 24 jan. Het hoofd bestuur van de Nederlandse Volksbewe ging een in september 1959 opgerichte politieke partij heeft d minister van O., K. en W. verzocht in Je gelegenheid te worden gesteld door middel van ra dio en televisie het woord te richten tot het Nederlandse volk. In zjjn brief aan de bewindsman schrijft het bestuur onder meer, dat als maatstaf voor het verkrijgen van de door de regering aan een aantal politie ke partijen gegeven zendtijd is genomen, dat de hiervoor in aanmerking komen de partijen in het parlement moeten zijn vertegenwoordigd. „Gezien de grondwet telijke gelijkheid van alle burgers en verenigingen komt het ons onrechtma tig voor, dat aan bepaalde groeperingen privileges worden gegeven, welke men aan andere groeperingen, die een zelf de taak in het maatschappelijk bestel vervullen, onthoudt," aldus het hoofdbe stuur der N. V. B. BONN, 25 jan. (UPI) Een derde van de Westduitse begroting voor het komende jaar zal besteed worden aan de defensie. 16,5 miljard mark zullen moeten worden besteed aan de mili taire en civiele defensie. 15 miljard hiervan is voor de strijdkrachten be stemd^ dat is vier miljard meer dan vorig jaar. Het totaal van de uitgaven volgens de gisteravond vrijgegeven be groting zal 53,54 miljard mark bedra gen; een recordcijfer. De Westduitse minister van financi- ciën, Heinz Starke, verklaarde dat zelfs als men rekent op een toeneming van het nationale produkt met 7,5 procent, de inkomsten van de staat in belastin gen en andere heffingen slechts 48,1 miljard mark zuilen bedragen. grammauitvoering werd evenwel de be hoefte gevoeld aan een verdere verdie ping van de visie op de vraagstukken, waarvoor radio en televisie zich ge plaatst zien. Het ligt in de bedoeling, dat de Pro gramma-Adviesraad in regelmatige bij eenkomsten met hoofden van de radio- en televisiediensten en met het Dage lijks Bestuur komt tot een kritische be oordeling van de lopende radio- en tele visieprogramma's en suggesties doet voor de komende programma-schema's. In beginsel is besloten, dat de leden van de Programma-Adviesraad na twee jaar altreden. Zü kunnen slechts één maal voor herbenoeming in aanmerking komen. Als secretaris van de Raad treedt op mr. L. B. M. Wüst, adjunct-direc teur van de K.R.O. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 25 jan. Vele vergis singen worden niet opgemerkt. Maa: wanneer iemand aan de weg timmer; en daarbij de plank misslaat, kan ieder een er over meevertellen. Publiciteits media als pers. radio en televisie staan aan dit gevaar bloot. Hoe kwetsbaar de radio is, bleek maandagavond in het programma van de VARA: de radio-quiz van Theo Eerdmans (de uitzending was op de band opgenomen) was niet voor die avond bestemd, maar moest pas over veertien dagen in de ether worden gebracht. De bandopname van twee we ken geleden kon niet worden uitgezon den omdat dit de dag was van de tra gische spoorwegramp. Deze opname hadden de luisteraars maandagavond moeten beluisteren. Door de een of andere vergissing nam men de daarop volgende opname en sloeg de eerste over. Het gevolg was voor de Vara pijnlijk. De luisteraars wis ten niet wat ze er aan hadden. Ze ston den voor raadsels, want de daar tussen gelegen opname hadden ze niet gehoord. Theo Eerdmans zelf was een van de velen die perplex stond. Men ging in de studio, na te zijn gewaarschuwd, door alsof er niets aan de hand was. Na afloop werden verontschuldigingen aan geboden. Het heeft bij de Vara binnenskamers gestormd. Men zal in het programma geen correctie aanbrengen. De uitzending die is overgeslagen komt niet meer aan bod. HILVERSUM, 25 jan. Onder re gie van Luc van Gent zendt de KRO- televisie vanavond het toneelstuk „De Vuurtorenwachter" uit van de Engelse schrijver Robert Ardrey. De voor naamste rollen worden gespeeld door Rob de Vries, Coen Flink, Hans Tie- meyer, Johan Schmitz, Bernard Droog, Jacques Snoek, Elly van Ste kelenburg, Rie Gilhuys en Martine Cref- coeur. In de voorafgaande rubriek „Kijk op kunst" onder redactie van Jan Willem Hofstra is het toneel ver tegenwoordigd met een fragment uit „Het Verjaarsfeest" van het gezel schap Centrum. Voorts wordt aan dacht besteed aan de tentoonstellingen „De Hethieten" in het Utrechts Cen traal Museum, de beeldende kunst-ex posities op het Brabantse land en mo derne sieraden bij de goudsmid Ligte- lijn. In de Ensemble Parade, die deel uit maakt var de „Donderdagavondmo zaïek" van de NCRV, treedt vanavond omstreeks negen uur als gaste de En gelse zangeres Barbara Leigh op. Om vijf vóór elf speelt Theo dof, die aan de piano wordt begeleid door Maria Stroo, de Sonate voor viool en piano in C. KV 296, van Mozart en de Sonate in E. van Hindemith. Voor de AVRO-microfoon concer teert vanavond om vijf over acht het Radio Filharmonisch Orkest onder lei ding van Franz-Paul Decker met so listische medewerking van de pianist Gerard Hengeveld. Het programma vermeldt de Akademische Ouverture van Brahms, Variaties op een kinder bedje van Dohnanyi en de Slavische Rhapsodie in D gr.t., opus 45 no. 1 van Dvorak. Advertentie DE OLVEH voor Uw levensverzekering. De bekende filmster Sir Alec Guiress als koning Feisal gefotografeerd in de Arabische patio van een huis in Sevilla, waar de opnamen gemaakt werden voor de film „Laioren.ee of Arabia". VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9 40 V d huisvr 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Fluit en piano. 11.15 V. oudere luisteraars. 12.00 Amus. muziek. 12 30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meis jeskoor en instr. kwintet. 12.53 Gram. of act 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 13 40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15 35 Gram. 15.50 Gram. 16.15 Vaste plan ten voor iedere tuin. 16.30 Instr. kwartet. 17 00 Declamatie. 17.20 Gram. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Fanfare-muz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: De B.B. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.20 Gevar. progr. 21.30 Ko ninklijke militaire Kapel. 21.60 Gram. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld. 23.00 Muziekrevue. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 In zicht en uitzicht. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kind. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Orgel spel AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Re geringsuitz. Uitz. v. d. landb. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Sport 12.50 Piano spel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Pianorecital. 13.55 Bespr. v. reisliteratuur. 14.15 Koorzang. 14.35 Gevar. muz. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Act 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinder koor. VPRO: 19.30 Gram. 19.50 Dddrom.. 20.00 Nws. 20.05 Leven o-> het land. 20.20 Gram. 20.25 De dichter Pierre Kemp. 20 35 Voordr. 20.50 Wereld In beweging. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Het kinderloze huwelijk. VARA: 23.00 Soc. nws. in Es peranto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 830 m.14.10 Hoogtepunten u.d. progr. v. d. afgelopen week. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Ork. conc. 20.00 Planorecital. 21.00 Ork. conc. 22.00 Cabaretprogr. 22.30 Gevar. progr. 0.06-0.36 Vioolrecital. ENGELAND, BBC Ught Progr. 1500 en 247 m.12.31 Amus. muz. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Licht progr. 16.31 Muz. b. h. werk. 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram. 18.31 Ber. en gevar. muz. 21.00 Gevar. muziek. 22.16 Gevar. muz. 23.40 Rep. Rally v. Monte Carlo. 0.31 Orgelspel. NDR-WDR, 309 m.12.00 Pianorecital. 13.15 Volksmuz. 16.00 Orgelrecital. 17.45 Gram. 19.15 Don Giovanni,opera. 23.40 Wandlungen, oratorium. 0.40 Dansmuziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.10 Kamermuz. 18.30 Nwe. gram. 20.00 Aubeline, opera. 23.10 Kamermuziek. BRUSSEL, 324 m.12.03 Gram. 12.35 Gram. 13.15 Lichte muz. 15.45 Lichte muz. 16 06 Kamermuz. 17.15 Gram. 18.00 Vlaaam- se liederen. 18.20 V. d. sold. 19.40 Lichte muz. 20.00 Ork. conc. 20.55 Lichte muz. 21.00 Amus. muz. 22.15 Jazzmuziek. 484 m.12.03 La chanson en marche. 13.15 Gram. 14.03 Belgische muz. 15.03 Lichte muz. v. Belgische componisten. 16.08 Operamuz. 18.38 Gram. 19.20 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.35 Kamermuz. 22.15 Le Forum de la Chanson. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO 20.20 Maandelijkse TV-kron. 21.00 Ballet 21.30-22.15 Domino. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. jeugd. 18.15-18.20 Progr.- overz. v. d. komende week. (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordsch.au. 19.25 Funkstreife Isar 12. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Der Scheitelpunkt)20.00 Journ. 20.20 Docu mentaire. 21.00 Popul. muz. 21.30 Rep. 22.20 Laatste nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Lekenmoraal en -filosofie. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Het manne ke. 20.30 TV-spel. 22.00 Filmkron. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Filmkron. 19.35 Table Ouverte. 20.00 Journ. 20.30 TV-spel 22.00 Kunstkron. 22.30 Journaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9