Ridderstraat wordt verbreed, voorzieningen op Schapenplein N.Ph.0. -concerten in Heemstede Roekeloze bromfietser ver oorzaakte dodelijk ongeval in Haarlem Meer plantsoen, minder parkeerruimte aan de Zijlvest a Dit jaar nog begin met de vernieuwing van de Spaarndamseweg Rijweg wordt vijftien meter; trottoir vier meter breed Aöeeda Haarlem evies OPHEFFINGSUITVERKOOP FAVORITA Perszondag in Pastoor van Ars-parochie afl r.Empelen Lagere koersen Mogelijk binnen 21A jaar gereed VERBOUWING DIACONIE JANSSTRAAT Voorschot van 4 pet voor gemeentepersoneel DIAMANTEN JUBILARESSE HAARLEMSE RECHTBANK Doorgereden Tijdens badseizoen ASSISTENT VOOR GEMEENTEARTS [iWSEÊ Jeugdwedstrijden in Dojo Nauwelaerts Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT De beurs vandaag: VRIJDAG 26 JANUARI 1962 PAGINA 3 LAATSTE WEEK Haarlem betaalt mee Twee vletten voor reddingsbrigade Nederlands Strijkkwartet in Haarlem Liederen-recital Herman Schey Burgerlijke Stand Haarlem Salarisverhoging GEMEENTEPERSONEEL KRIJGT VOORSCHOT GEMEENTELIJKE GRONDTRANSACTIES Verhoging presentiegeld raadsleden De oude HBS-A aan de Zijlvest krijgt een nieuwe voortuin Op het ogenblik is de toestand nog zo, dat de Zijlvest met een „dode tak" langs de school loopt. Die „dode takwordt door vele automobilisten dankbaar gebruikt als parkeerplaats. Er is ruimte voor 26 auto's. Verschillende rijscholen gebruikten het stuk straat bovendien als oefenterrein voor hun pupillen. Daar gaat nu verandering in komen. Binnen afzienbare tijd sal bij de raad een plan aanhangig worden gemaakt om „de dode tak" van de Zijlvest af te kappen en het bij het plantsoen vóór de' school te trekken, zodat dit plantsoen als geheel verruimd en gemoderniseerd kan worgden. Het is al een oud plan van B. en W. om het wat sombere schoolgebouw op deze manier een wat vriendelijker aanzien te geven. Men heeft echter gewacht tot het parkeerterrein aan de Raaks in gebruik kon worden geno men, zodat er voor vervangende parkeerruimte kon worden ge zorgd. Dat is nu het geval. Bovendien zal de indeling van de Vestestraat worden gereorganiseerd, waardoor er insteek-par- keerhavens in deze straat komen voor Jf 7 auto's. Op het ogen blik kunnen er in de Vestestraat 36 auto's worden geparkeerd langs de trottoirs. Voor de voetgangers wordt de oversteek van de Wilhelminastraat naar de Raaks eenvoudiger, omdat ze voortaan kunnen beschikken over een wandelpad door het plant soen vóór het schoolgebouw. GROSLIJSTSTEMMING VAN KVP ZANDVOORT vV. - Films Toneel Muziek Diversen Tentoonstellingen Tu'rbeuwbedrljf - - HAARLEM, 26 jan. In verband met de verbouwing van het Diaconie huis van de Hervormde gemeente te Haarlem aan de <>ansstraat tot ver pleeghuis voor chronisch zieke bejaar den stellen B. en W. de gemeenteraad voor, enkele stedebouwkundige maat regelen te nemen voor de omgeving van de Ridderstraat. Het gebied, dat bij de stichting van het verpleegtehuis is betrokken, wordt ongeveer begrensd door de Jansstraat, Ridderstraat, Kor te Wijngaardstraat, het Schapenplein en de noordelijke percelen van de Ce- ciliasteeg. Met voldoening delen B. en W. de raad mee, dat de voorbereidin gen tot de bouw nagenoeg zijn voltooid en dat met de verwerkelijking intussen een eerste begin is gemaakt. De bij zondere situering en de betrekkelijk beperkte oppervlakte van het bij de (Advertentie) b« Exclusieve Herenmodes. Alles moet weg. KONINGSTRAAT 7 t/o het Stadhuis HAARLEM, 26 jan. Maandag 29 januari wordt het feest van de H. Fran- cisous van Sales gevierd, de patroon der journalisten. In verband daarmede houdt pastoor L. Voets zondag 28 janu ari in de Pastoor van Ars-parochie een zogenaamde Pers-zondag. Onder alle H. H. Missen zal over de katholieke pers en haar betekenis gesproken wor den. Tevens zal een kleine expositie worden gehouden. HAARLEM, 26 jan. Haarlem zal meebetalen aan de aankoop van twee motorvletten en een extra motor voor een andere vlet ten behoeve van de Zandvoortse Reddingsbrigade. Voor het gewone patrouillewerk van de bri gade zijn zes vletten, terwijl zij er slechts één heeft. Het bestuur van het Strandschap Zandvoort, waarin de ge meente Haarlem deelneemt, wil de vletten en motoren kopen voor 7420. Van Haarlem wordt een bijdrage van 1484 gevraagd en B. en W. vragen de raad dit bedrag te voteren. HAARLEM, 26 jan. Onder auspici ën van het Haarlems comité voor Ka mermuziek geeft maandag 29 januari, 's avonds om aoht uur in het Concertge bouw, het Nederlands Strijkkwartet een concert van werken van Haydn, Ravel en Beethoven. Het kwartet bestaat uit Nap de Klijn, Jaap Schroder, Paul God- win en Carel van Leeuwen Boomkamp. Tien jaar geleden debuteerde het kwar tet in het Concertgebouw te Amsterdam. Het had toen zo'n groot succes, dat het onmiddellijk werd geëngageerd voor het Holland Festival in hetzelfde jaar. In de loop der jaren heeft het kwartet drie 'buitenlandse toernee's gemaakt, o.a. naar Amerika en Canada. Dit jaar zal het kwartet enkele concerten geven in Duitsland en Zwitserland. HAARLEM, 25 jan. Zondag 28 ja nuari geven de alt Carla Brünott en de bas-bariton Herman Schey een liederen- recital onder auspiciën van de onlangs opgerichte vereniging „Vrienden van het Lied". Het concert vindt plaats 's mid dags om half drie in de tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw. Carla Brünott en Herman Schey, die aan de piano worden begeleid door Geor ge van Renesse, zullen liederen zingen van Schubert, Brahms en Clare Wild schut. ZANDVOORT, 26 jan.B. en W. van Zandvoort stellen de gemeenteraad voor, het gemeentepersoneel een voorschot van 4 pet. te geven, berekend naar de bezoldiging over het eerste kwartaal 1962. Zulks in afwachting van de ko mende salarisverhoging, voor het over heidspersoneel waaromtrent tussen de regering en de ambtenarenorganisaties geen overeenstemming werd bereikt. BEVALLEN van een zoon: G. Groe ne veld-Huijboom; C. G. Rutte-Kops; H. M. P. Eerhart-Verkerk; A. M. Bont- Roossloot; J. M. Paauwe-Zonneveld; P. A. M. Lips-van der Ven; M. T. van Riet-Verzijlbergen; E. F. Wiebes-Wij- benga; W. L. Krook-van Hooff; A. C. Prent-van Biezen; C. M. Burgman-Meij- er: H. C. M. Crabbendam-van Gruns- ven, A. M. Sangers-Marchand; D. M. van den Berg-Helmers; P. Kuijper-de Meer; M. A. Spruijt-Hoogeveen. q BEVALLEN van een dochter: P. F. Woolthuis-van den Haak; G. J. K. ter Horst-Nieland; A. G. Zijerveld-Bosland; M. Blaauwhof-MeijerE. Fokkelman- Jordans; A. Bultje-Minkema. ONDERTROUWD: A. P. J. Nelis en M. C. Meijer; D. Wijgerse en J. S. Mars; J. D. Mulder en C. M. Koster; J. F. de Mon en D. Tromp; J. H. van den Broek en C. A. M. van der Tol; H. J. Wijsman en H. Beltman; G. C. W. Obbes en M. Krikke; J. C. van Dort en J. T. Hovestad; R. L. du Bois en V. P. C. van Waveren; B. L. Hartman en H. Meuwese. GETROUWD: P. van Zon en A. H. M. Cliteur; T. A. C. de Vries en A. M. J. Winkelman; P. Franz en M. van der Beek; H. A. M. Schumacher en T. M. E Rooijers; G. J. de Graaf en M. A. van der Velde; M. P. van Stein en C. J. van den Bos; H. Koelemeijer en H. van Galen; K. Stillebroer en E. B. de Zwart; W. Eikelenstam en C. M. van den Berg; F. Trouwgod en van der Reep; T. Mutsaers en J. de Vries; G. J. Derks en H. W. M. Stuurman; T. Thuis en J. Ravestein. OVERLEDEN: C. van dei Worp, 79 jr.; F. M. van Vliet, 69 j.; J. Pronk, ®l j.; J. van Zutphen, 86 jr.; C. Bot- t yJi.. 76 j,; N. van der Ploeg, 74; J. Larij, 82 j.; D. Lamoree, 80 j.; N. Kraakman, 91 j.; W. N. Octes, 71 j.; A. Eeken, 42 j.; A. Wildschut-Hol, tl C. M. Rasschaerdt-Huyskens, 81 tV. E. Weermeijer-Cavalini, 63 j.; F. M. Kuijpers, 76 j. bouw betrokken gebied zijn uiteraard van invloed geweest op de ontwikkeling van het, naar de mening van B. en W„ geslaagde bouwplan. Het is bijvoorbeeld nodig gebleken een grotere bebouwingshoogte na melijk twaalf meter toe te passen langs de Ridderstraat. Die hoogte kan echter alleen worden toegestaan, in dien de Ridderstraat wordt verbreed. De bestaande rooilijn zal dan naar zuidelijke richting worden verlegd. De verbreding is ook van belang voor het verkeer, waar de Ridderstraat tus sen Jansstraat en Wijngaardstraat voor twee-richting verkeer is openge steld en met de toeneming van de par- keerbehoefte rekening gehouden moet worden, wanneer het nieuwe verpleeg tehuis in gebruik genomen zijn zijn. Bij het ontwerpen van het bouwplan is tevens rekening gehouden met een, uit stedebouwkundig oogpunt gewenste verruiming van het Schapenplein. Behalve dat er stedebouwkundige maatregelen genomen moeten worden, zijn er ook twee grondtransacties no dig tussen de gemeente Haarlem de Diaconie der Hervormde gemeente. De gemeente zal namelijk het perceel Rid derstraat 34 voor 26.000 van de Diaco nie aankopen. Voorts zal men om niet elkaar een stukje grond overdragen. Door die transacties kan de verrui ming van het Schapenplein kunnen worden geëffectueerd. In overleg met de Diaconie zal de gemeente nog na gaan, hoe het voor de openbare dienst- bestemde gedeelte van het plein zal worden ingericht. Het feit, dat de dienstingang, naar de keuken, van het verzorgingshuis is geprojecteerd aan het Schapenplein, zal bijzondere voor zieningen vergen, waardoor enerzijds het openbaar karakter van het pleintje wordt verzekerd en anderzijds rekening wordt gehouden met de (dienst)'belan gen van het verzorgingshuis. HAARLEM, 26 jan. Het Haarlem se gemeentepersoneel krijgt een voor schot op de te verwachten salarisver hoging, die naar men verwacht met te rugwerkende kracht vanaf 1 januari 1962 zal ingaan. Overeenkomstig de sug gesties van de minister van Binnenland se Zaken zal dit voorschot 12 pet. van het maandsalaris bedragen, verhoogd met de AOW-compensatie. Het voor schot wordt zonder kortingen uitge keerd. Dit delen B. en W. van Haarlem mee in antwoord op schriftelijke vra gen van het raadslid, mr. M. D. Pro per (CPN). Woningbouw De gemeente Haar lem wil 640 m2 gronds aan de Dr. Sehaepmanstraat verkopen aan het bouwbedrijf Vos en Laan in Haarlem, voor 33,85 per m2. Het bedrijf wil op deze grond zes woningen met hergin gen bouwen. Industriehal Voor 108.000,. wil de gemeente 1000 m2 gronds aan de Nijver- heidsweg met een industriehal verkopen aan de n.v. Nautamix. Het bedrijf was al enige tijd huurder van de hal. Grondtransacties Haarlem wil 610 m2 gronds aan de Harmenjansweg voor 2,- per m2 per jaar verpachten aan het aannemingsbedrijf P. J. Stiphout, dat er een opslagloods wil bouwen. Vijf jaar lang heeft het bedrijf de tijd om de grond te kopen tegen 40,- per m2. Een stuk gronds van 421 m2 aan de Fhoenixstraat wil de gemeente voor f 45,- per m2 verkopen aan de n.v. Ko ninklijke P'harmaceutische Fabrieken v. h. Brocades-Stheeman en Pharmacia. Het bedrijf zal op deze grond het be staande laboratorium uitbreiden. Zaterdagavond zal de actrice Magda Janssens in de Haarlemse stadsschouw burg worden gehuldigd ter gelegenheid van haar 60-jarig toneel jubileumDe huldiging zal plaats hebben na afloop van de voorstelling van „Een vrije dag" door de toneelgroep „Ensemble". Nadat de diamanten jubilaresse zal zijn toege sproken door enkele vertegenwoordigers van de overheid en de burgerij, zal zij recipiëren in de bovenfoyer van de schouwburg. Het huldigingscomité zou het op prijs stellen als het publiek dit maal in avondkleding, of, voor wat de heren betreft, althans in donker cos- tuum zou verschijnen, zulks ter verho ging van het feestelijk cachet. De ju bilerende actrice geniet in Haarlem bij zondere bekendheid doordat zij deel heeft uitgemaakt van het vroegere „Comedia". HEEMSTEDE, 26 jan. Evenals andere jaren zal het Noordhollands Fhiiharmonisdh Orkest in het Miner- va-theater te Heemstede' een serie van drie concerten geven. De uitvoe- voeringen staan onder leiding van Henri Arends en vinden plaats op de dinsdagen 13 februari, 27 maart en 24 april. Op elk van de concerten zullen werken van één componist ten gehore worden gebracht. Het eerste concert is gewijd aan composities van Mozart, het tweede aan die van Beethoven en het laatste aan werken van Mendelssohn. Op 13 februari werken aan het pro gramma twee solisten mee: de hoor nist Iman Soeteman, die het hoorncon cert in Es van Mozart zal spelen, en de pianiste Helena Costa, die met het N. Ph. Orkest het pianoconcert in C. van de Salzburger meester zal uitvoe ren. De andere werken op dit eerste concert zijn de symfonie no. 31 in D. grote terts en enkele Duitse dansen. George van Renesse is de solist op het tweede concert. Hij zal het derde pianoconcert van Beethoven spelen. Het concert wordt geopend met de ouverture Prometheus en besloten met de tweede symfonie. Op het concert van 24 april worden drie werken van Mendelssohn uitge voerd. Het programma vermeldt de ouverture Die Hebriden, de Italiaanse symfonie en het vioolconcert, waarin Theo Olof de solist zal zijn. ZANDVOORT, 26 jan. Blijkens een circulaire van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn de normen voor het presentiegeld voor gemeenteraadsleden verhoogd. In verband hiermede wordt aan de Zandvoortse raad voorgesteld het presentiegeld te brengen van 13 op 15 per vergadering (voor commissie vergaderingen van ƒ6,50 tot 7,50). HAARLEM, 26 jan. Drie maanden en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid eiste de officier van justitie, mr. J. van den Oever, tegen een 26- jarige bloemistknecht uit Hillegom, om dat hij door roekeloos rijden een dodelijk ongeval had veroorzaakt. Zon der naar links of rechts te kijken was de jongeman in de nacht van 1 op 2 juli van het vorige jaar van de Nieuwe Gracht de Kruisweg op gereden, waar door een van rechts komende auto te gen hem was aangevlogen. Hjj zelf en een duopassagier een vriend wer den tegen de weg geslingerd. De vriend overleed dezelfde nacht nog aan een schedelbasisfractuur. Verdachte werd zwaar gewond en zal waarschijnlijk zijn leven lang invalide blijven. De jongeman was de avond tevoren met enkele vrienden de stad ingegaan. Tegen twee uur wilde men Hillegom- waarts keren. Volgens zijn verklaring raakte hij op een gegeven moment zijn kornuiten uit het oog. Hij is toen met zijn vriend achterop naar hen op zoek gegaan. Daarbij moet hij niet op het ove rige verkeer hebben gelet. De bloemist knecht kende de weg niet in Haarlem. Ooggetuigen verklaarden op de zitting, dat hij „in een flits" de Kruisweg was opgereden. De officier hield bij zijn eis rekening met de ellende, die de man ook zichzelf op de hals gehaald had. Vier dagen ge leden werd de Hillegommer pas uit het ziekenhuis ontslagen. Mr. van den Oever kreeg de indruk, dat het drinken van enkele glazen bier mede de oorzaak was geweest van het onoplettend rijden van de jongeman. Hem was echter geen rijden onder invloed tenlaste gelegd. Drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier tegen een 56-jarige ver- tegenwooridger, die tegen een verkeers- zuil was opgereden en daarna weggere den was zonder aangifte te doen. Hij was, zo vertelde hij, na het ongeval naar een café gegaan en was daar ver schillende glazen sterke drank gaan drinken. Toen de politie hem kwam op halen, bleek hij in kennelijke staat te zijn. De raadsman van verdachte, mr. Pro per, gaf toe, dat zijn cliënt verkeerd ge handeld had, maar hjj voerde als ver ontschuldiging aan, dat de man kort ge leden een zware operatie had onder gaan. Bovendien had de man een uiter mate zwf.k gestel en het feit dat hij, na de inbeslagname van zijn auto, zijn werk per bromfiets moest doen, was volgens de raadsman bepaaid funest voor de vertegenwoordiger. Om deze re denen vroeg de verdediger de uiterste clementie. Een 22-jarige steward kreeg een eis tegen zich te horen van een maand ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging. Hij had op 18 augustus van het vorige jaar zonder rijbewijs op een scooter ge reden en was bovendien in botsing ge komen met een bestelauto. Een duo passagier liep daarbij een gebroken been op, zonodig, dat deze een jaar lang niet zal kunnen werken. De verdediger gaf de fout van zijn cliënt toe, maar vroeg de uiterste clementie, omdat beide ste wards op die dag met verlof thuis wa ren en in een wat roekeloze hui waren. De steward was wel gewend op een bromfiets te rijden. HAARLEM, 26 jan. Nog dit jaar wil de gemeente Haarlem beginnen aan de verbetering van de Spaarndamseweg Het werk zal naar verwachting ruim twee jaar in beslag nemen, maar dan zal dan ook 254 km van de voorlopige oostelijke stadsrandweg een volkomen moderne rijweg zijn. Het grote knelpunt voor het doorgaande verkeer blijft dan het traject van de Prinsenbrug naar de Amsterdamsevaart. De werkzaamheden van de eerstkomende twee jaar zuilen naar schatting 4*/i miljoen gaan kosten. En betekent een record voor wat de kos ten van uitvoering van civiele werken in de na-oorlogse jaren betreft. De Spaarndamseweg zal overal 15 me ter breed worden. Alleen ter hoogte van een aan de weg gevestigde grinthandei komt de breedte op 13 meter, waardoor men voorkomt dat de walmuren verlegd moeten worden. Bovendien krijgt de Spaarndamseweg een trottoir van 4 me ter breedte met waar dat nodig en wenselijk is parkeerhavens. De wal muren langs de Spaarndamseweg zullen vernieuwd moeten worden. B. en W. achten het voorlopig nog niet nodig de kruisingen waar de vele zijstraten op de Spaarndamseweg uitkomen, met ver keerslichten te beveiligen. Belangrijk is, dat het beruchte brug getje in de Spaarndamseweg, nabij het voormalige Holland Nautic-complex nu ook verdwijnen zal. Vermoedelijk zal hierover binnenkort een gerechtelijke uitspraak worden gedaan. In ieder geval zal de haven van de voormalige Holland Nautic worden gedempt. Men is momen teel al bezig de haven uit te baggeren. Dit uitbaggeren dient aan het dempen vooraf te gaan om de gedempte haven later een stevige fundering te geven, zo dat deze als bouwterrein kan worden ge bruikt. Intussen is men ook al begonnen met het vernieuwen van de walmuren tegenover het complex van de Olieraffi naderij, voor welke werkzaamheden de raad enige jaren geleden een crediet van 350.000 beschikbaar heeft gesteld. Eer men echter tot de asfaltering en reorganisatie van de Spaarndamseweg overgaat, wil men eerst de riolering ter- plaatse vernieuwen. In de weg komt dan het stamriool, dat enerzijds het riole ringssysteem van Haarlem-noord ver bindt met het gemaal dat aan de Park laan gebouwd zal worden, en dat ander zijds het rioleringssysteem van Haar lem-noord via een duiker onder het Spaarne door verbinden zal met de in de Waarderpolder te bouwen rioolwater zuiveringsinstallatie. Daarmede zal dan het rioleringsstelsel van Haarlem-noord voor wat betreft de aanleg van stam- riolen voltooid zijn. In verband met de toekomstige aan leg van een duiker onder het Spaarne door, zal de walmuur langs de Spaarn damseweg ter hoogte van de Obistraat voorlopig worden onderbroken. Ter plaatse komt zolang een houten be schoeiing. Een houten beschoeiing komt voorlopig ook ter plaatse van de huidige jachthaven, waar een nieuwe brug over het Noorder Buiten-Spaarne zal worden aangelegd. Deze brug zal de verbinding vormen tussen de Vondelweg en de toe komstige stadsrandweg, die beoosten het industrigebied van de Waarderpol der zal lopen en de Vondelweg metter tijd rechtstreeks met de Amsterdamse vaart zal verbinden. De jachthaven zal daartoe verplaatst moeten worden. ZANDVOORT, 26 jan. De gemeen tearts van Zandvoort is tijdens het bad seizoen te zwaar belast; hoofdzakelijk door de talrijke ongevallen. Het gebeurt, dat hij hele middagen in de politiepost in de rotonde bezig is met het verschaf fen van medische hulp aan strandbe- zoekers. B. en W. willen nu trachten tijdens het zomerseizoen gedurende drie maan den een medicus aan te trekken die als assistent van de gemeentearts wordt be last met de behandeling van acute ge vallen op het strand en de openbare weg. Daarvoor wordt de raad een krediet ge vraagd van 3600 (90 dagen a 40,- ho norarium). ZANDVOORT, 26 jan. De groslijst- stemming voor de K.V.P. afdeling Zand voort in verband met de statenverkie zing wordt zondag gehouden van kwart over twaalf tot half twee in het paro chiehuis. Het beruchte bruggetje in de Spaarndamseweg, welk verkeersobstakel nu spoedig zal gaan verdwijnen. OVERVEEN, 26 jan. In de dojo van de Sportacademie Nauwelaerts de Agé hebben een dezer dagen honderd envijfenveertig jongens onder grote belangstelling van hun ouders hun best gedaan om in het bezit te komen van een aantal uitgeloofde medailles. Zij kwamen allen uit in judo-wedstrijden. De jongens varieerden in leeftijd van zes tot en met tien jaar. In de groep van de zesjarigen won Keesje van Rooyen zijn finale-partij van Jan Wil lem Willemsen. Bij de zevenjarigen won Hans van de Mortel A an Raoul Coppens. Ernst Klijn was de sterkste bij de achtjarigen; hij won de finale- partij van Freddy Kalkhuis. Joop Ver boom werd door een overwinning op Hans Schoenmaker eerste bij de negen jarigen. Zaterdag binden ook de veertienjari gen de strijd aan. Dit gebeurt om twee uur 's middags. Ook zijn er demonstra ties op jiu jitsu en judo gebied. Woensdag 31 januari komen 's avonds de junioren en de senioren tegen el kaar uit. Een Rotterdams team en een team uit Hillegom dingen in deze wed strijden mee om de ere-prijzen. Het ge heel staat onder leiding van de heer J. Nauwelaerts de Agé en Dan Kodokan. (Advertentie) 100 WOL Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 CINEMA PALACE: Transport der ver- doemden, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De hartstocht van een 17- jarige. ontraden. LIDO: (2e week): Don Camillo op de barricade, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Vrij. t/m zo.: De ranch der ver vloekten, 14 jaar. Ma. t/m do.: Expresso Bongo, ontraden. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (3e week): De kanonnen van Navarone, 14 jaar. Gew. tijden, dagelijks 2 en 7.30 uur. ROXY: Vrij. t/m zo.: Zwijgend heldendom, 14 jaar. Ma. t/m do.: Met één voet in de hel, 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: (2e week): De Nacht, strikt vol wassen. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: „Rilling", 18 jaar. Zo. 2, 4.15 en WO. 2.30 uur: Conny en Peter maken muziek, a.l. Ma. t/m wo. 8.15 uur: „Re becca", 18 jaar. Do. 8.15 uur: De wet der wildernis, 14 jaar. Vrijdag 26 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging Thalia": „Spel met een droom". Zaterdag 27 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Jubileumvoor- stelling Magda Janssen: „Een vrije dag" van Leek Fischer. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen Magda Janssen, Ingeborg Elze vier en Nel Kars. Zondag 28 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep En semble „Een hoed vol regen" van Michael v. Gazzo. Regie: Jan Retèl. In de hoofd rollen: Shireen Strooker, Joke van der Berg en Sylvain Poons. Maandag 29 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co- medie „De Kersentuin" van Anton Tsje- chow. Regie: Peter Soharoff. In de hoofd rollen: Ida Wasserman, Georgette Hage- doorn en Anny de Lange. Woensdag 31 januari Stadsschouwburg. 8 uur: Amsterdams Volkstoneel: „Op hoop van Zegen". Vrijdag 26 januari Concertgebouw, Tuinzaal. 8.15 uur: Con cert door Die Haerlemse Musyckcamer, o.l.v. André Kaart. Op het programma staan werken van H. Furcell, A. Vivalde, G. Ph. Telemann, T. Albinoni en J. Stamitz. Concertgebouw. 4.15 en 7.30 uur: Jeugd- concert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Dansschool Schroder, Raamsmgel 16. 8 uur: Jazzmuziek-avond door het huisorkest „The Charleston Seven", o. 1. v. Peter de Vries en enige gast-musuei. Zondag 28 januari Concertgebouw, Tuinzaal. 2.30 uur: Con cert door de Vereniging „Vrienden van het lied" m.m.v. Carla Brünott, alt en George van Renesse, piano. Maandag 29 januari Concertgebouw. 8 uur: Haarlems Comité voor Kamermuziek: Concert door het Ne derlands Strijkkwartet. Op het programma staan werken van Haydn, Beethoven en Debussy. Dinsdag 30 januari Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het Radio Philiharmonisch Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker, m.m.v. het N. Ph. O., Aafje Heijnis, alt. Uitgevoerd zullen wor den: werken van Haydn en Bruckner. Frans Hals Museum, Renaissancezaal. 8.15 uur: Kamermuziek-avond door Marion van Harreveld, clavecimbel en Pieter Odé, fluit. Op het programma staan werken van Vinei, Dornel, Bacr en Telemann. Woensdag 31 januari Concertgebouw. 7.30 uur: Jeugdconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Donderdag 1 februari Concertgebouw. 8 uur: Concert en caba ret door de Haarlemse Postfanfare. Vrijdag 26 januari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit; dr. A. L. Constandse over: „Achter gronden van het huidige wereldgebeuren". Rest. Brinkmann, Kroonzaal. 12 uur: Af deling Haarlem van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, Mr. J. J. Klaasesz spreekt over: „De jeugd-onderneming". Rest. Brinkmann. 8.15 uur:Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver.: Ardennenavond door J. Bakker en J. van Eyck. Sted. Gymnasium, Prinsenhof. 8 uur: Stichting „Jong Haarlem vooruit", Dr. H. S. Vissöher spreekt over „Filmesthetiek op de elementen der film". Zondag 28 januari Gebouw St. Bavo, Smedestraat. 8.15 uur: Jubileumviering van de r.k. Grafische Bond. Woensdag 31 januari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit, Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan spreekt over: „De eenheid der kerken in een ver deelde wereld". Donderdag 1 februari Rest. Brinkmann. 8 uur: Werkgroep Ken- nemerland van de Arcaeologische Werk gemeenschap voor Westelijk Nederland mevrouw J. H. Eppensvan Veen spreekt over: „Het pottenbakken in het oude Egypte en in de huidige tijd". Woonhuis Jac van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy Geopend dag van 10—12.30 en van 13.3017 uur: zo van 14—17 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de I6e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur Zo. 13—17 uur. Teyler's ülnsenm: rekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag, beh. maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maano van 13—15 uur. Itisschuppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012-30 uur en van 13.3017 uur (beh. ma.). Zo, en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal ,ln 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Ex positie van tekeningen van Dick Breed t/m 31 dec. Vanaf 1 jan.: Etsen van Frans Verpoorten. Geopend van 10—18 uur en 20—22 uur. Kunstcentrum „De Ark" Schilderijen van J. van der Gaag. Geopend van 7 Jan t/m 3 febr. van 9—17 uur en tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrij dag van 18—20 uur. Museum: Het Huis van Looy: Herdenkings tentoonstelling van A. Miolée. Schilderijen, aquarellen en tekeningen. Geopend van 13 jan. tot 4 febr. van 10—17 uur. Zon- (Advertentie) Heeft U plannen voor aan leg of verandering van Uw tuin? Nu is het tijd om deze werkzaamheden uit te voe ren. Binnenweg 18 - Heemstede Telefoon 3-80-80 AMSTERDAM, 26 jan. Het mag de beurs tot dusverre in dit jaar al aan affaire schorten, aan nieuws met een tamelijk sensationele inslag mankeert het niet. Was het gisteren het bericht omtrent de belangengemeenschap tussen de bankiershuizen Hope en Mees dat sterk de aandacht trok, vandaag werd men verrast door de mededeling dat in de aandelen van de Expl. Mij. Scheve- ningen op last van het bestuursbestuur geen notering mocht worden gemaakt i.v.m. een te verwachten bericht. De verrassing welke deze mededeling uit werkte was uiteraard bijzonder groot. Met belangstelling ziet men uit naar het aangekondigde bericht. Zal het ook in dit geval een overname van de aande len betreffen, zo vraag. men zich af. Anderen speelden met de gedachte aan een mogelijke bonusuitkering, maar dit werd minder waarschijnlijk geacht. Gis teren hebbend e aandelen van de Expl. Mij. Scheveningen met een sprong van 25 pnt. voor het eerste de 1000 pet. be reikt. Met de stemming ter beurze was liet vandaag niet veel gedaan. Men bleek danig teleurgesteld door het feit dat Wallstreet gisteren opnieuw een zwak kere houding aan de dag heeft gelegd, inplaats van een verder herstel waarop men gezien de marktontwikkeling van woensdag wel enigszins gehoopt had. De Nederlandse internationale fondsen no teerden in Wallstreet alle iets lager, maar het Damrak hield het niet bij het Amerikaanse niveau, maar ging daar zelfs nog onder. Voor Kon. Petroleum moest zodoende een verlies van 1.70 worden genoteerd, terwijl Unilever 2.40 lager was. Verder heeft Philips ca. 13 pnt. moeten prijsgeven. Hoogovens ver loren 5 pnt. en AKU w as 2 pnt. in reac tie. De scheepvaartafdeling was prijs houdend. Ook de cultuurwaarden, Am sterdam Rubber en HVA, gaven niet veel wijziging te zien. Door het N.V. Parkhotel te Amsterdam wordt een on veranderd dividend van 9 pet. voorge steld. Vorig opening Siot 26/1 4% Ned. 19601 103 iVi Ned. 1961 101* 100& 4 Ned. 1961 100% Staffel 1947 93 ■j.N.G Won.bouw] 6 109 Nea Handel Mij. Cert 348 Amsterdam Rubber 113% 113% H.V.A. 129% 129% A.K.0 400 L 397% BerkeJ Patent 297 Jaivé-Delft Cert 920 Deii-Mij 151 Fokker Ford 770 v. Gelder 36212 Hoogovens 759 753% Müller Co. 485 Ned Kabel. 600 Philips Gem bez. 9652 952 Unilever 186.9 184.50 Wilton-Feyenoord 291 Billiton 2e 490 Dordtsche Petr 578 Kon Petroleum 50 123.7 122 Holl Amerika Lijn 1465 i 146% Java Ch FJL 147 K.LJS1. 61.3t Kon Ned Stoomb Mn 188^ 188% K.PJM 150 Stoomv Mij Nederl 188 li v Nievelt 14814 v Ommeren 33014 Rott Lloyd. 148% -■ Scheepvaart Unie 151 151% tn terunie 224.50 Robeco 246.50 Onitas 516 Ver Bezit 143.50 Rentespaarbrieven '57 RentespaarbrieveD '5f 1 ',2 Amsterdam '56 85 l\e Amsterdam '56 i) 92 2 tb A'dam '56 1X1 92 2ti Amsterdam '59 100% 2Vt R'dam 'S7 94% A!b Hevn K! <>h' 122

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3