Haarlemse KJ.M. maakt zich op jubileum voor gouden zijn Uit de Katholieke Kring van 1912groeide de KJM.V:naar nieuwe tijd voor Kapitein De Groote: zeemansleven niet minder in trek dan vroeger Dameskapsalon in de historische schaduw van Kenau Herinneringen aan een wilde tijd" „De Spaarnestad" breidt huidige complex uit HENRI BENDE KATHOLIEKE JONGEREN UIT DE MIDDENGROEPEN „LEEUW EN HOOFT" NU ONDER SLOPERSHANDEN N. Ph. Orkest Huizen aan overzijde gekocht voor houw van garage en vijf woonflats Succesvol scholieren- concert door het GROEN Co. ZATERDAG 27 JANUARI 1962 PAGINA 3 ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN HAARLEM, 27 januari Zon- genoemd. In 1934 veranderde de dag 4 februari viert de naam in Katholieke Jonge Mid- afdeling Haarlem (Katholieke denstands Vereniging en kreeg de Jongeren uit de Middengroepen) vereniging zusterafdelingen in haar vijftigjarig bestaan. Zij gaat verschillende plaatsen in het bis- dan op feestelijke wijze herdenken, dom Haarlem, dat de heer Ganzeboom, een van Ruim drie decennia gaf de de meest vooruitstrevende katho- Haarlemse vereniging een „onder- lieke Haarlemse jongeren uit het komen" alleen aan de mannelijke begin van de eeuw, op 12 januari jeugd. Tot omstreeks 1950 bleef 1912 de vereniging oprichtte en dit zo. In dat jaar namelijk sloten een begin maakte met de cultu- de meisjes zich aan bij de K.J.M. rele vorming van de Haarlemse Voordien waren zij in de verschil- katholieke jonge middenstand. Het lende bisdommen in een eigen was voor de ouderen uit de mid- club verenigd, denstand allemaal wat vreemd en Omstreeks 1955 bleek een groot men stond stom verbaasd, toen de percentage van de leden van de heer Ganzeboom met enkele vrien- K.J.M.V. niet meer uit het zaken- den de saaie traditie van steeds milieu afkomstig te zijn. Voor de maar passief-zijn doorbrak en de tweede maal kwam er een naams- jonge middenstanders bijeen riep verandering: het werd de vereni- om activiteit te gaan ontplooien, ging van de Katholieke Jongeren Aanvankelijk wilde men niet uit de Middengroepen en zij heeft Een )aar °f dertig geleden genoot de Katholieke Kring, waaruit later de K.J.M. f middenstand" en werd de ver- Rotterdam vele plaatselijke eniging, hoewel vrijwel al haar bloeiende afdelingen. De lan- leden gerecruteerd werden uit het delijke K.J.M. is dus gegroeid uit zakenmilieu, de Katholieke Kring de Haarlemse Katholieke Kring. Cabaret HOOGTEZON VERKOOP EN VERHUUR De Keten Andere naam Nieuwe tijd Burgerlijke stand Haarlem CENTRALE VERWARMING OLIESTOOKEVSTALLATHES Ghr. Zuiderwijk plotseling overleden G "•■ü?5 Radio Moors JEUGDCOMPETITIE CHRISTIAN DIOR )EAN PATOU CHANEL Parfumerie-Schoonheidssalon ZIJLSTRAAT 73 - TELEF. 10342 Schaken B.D.S. Haarlem c c a (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 srhprmpn mpt dp naam innop tin in dp hisdommpn lTnarlpm pn voortkwam, grote bekendheid door zijn toneelgroep. De groep, waarvan veel be- scnermen mei ae naam „jonge nu in ae oisuommen naariem en kende Haarlemmers lid geweest zijn, vierde triomfen in Haarlem en omstreken. De foto geeft een spelmoment uit het tientallen malen opgevoerde spel „De toog van mijnheer pastoor". Menige bejaarde Haarlemmer zal zich dit spel kunnen her inneren. Op de foto van links naar rechts de heer J. Vintges, leraar aan een H.B.S. in Hilversum en vroeger hoofd van de R.K. school aan de Nieuwe Gracht, de heer J. van der Pigge, eigenaar van een sigarenzaak in de Grote Houtstraat, de heer J. van den Heuvel, directeur van een textielfabriek in Haarlem en de heer H'. van Glansbeek, die reeds lang in Den Haag woont. v.v.v.v.vav.v.v.v.v .-.w.w ,,Ik geloof niet, dat de belangstel- opvatting, dat een zeemanshuwelijk ling voor het zeemansleven tegen- niet goed zou zijn. Er worden zo woordig minder is dan vroeger", zegt betoogt hij wel veel offers ge- ons kapitein P. de Groote uit Bloe- vraagd van man en vrouw, maar mendaal. Hij is een man, die het weten kan. Tot aan zijn pensionering, nu twee en een half jaar geleden, was hij gezagvoerder op de Johan van Oldenbarneveldt. Of hij nu van zijn rust geniet, is een andere vraag. ,,Het lijkt wel, of je nog vaart", merk te zijn vrouw op. Hij is altijd nog op reis, want kapitein De Groote houdt overal lezingen. Op talrijke propagan- da-avonden, overal, in het land, voert het huwelijk wordt niet gauw een sleur. Evenals de man niet zomaar zeeman wordt, wordt de vrouw niet zomaar een zeemansvrouw, ook daar voor is tijd nodig. Maar voor bijna iedere zeeman is het thuiskomen ook na twintig jaar huwelijk een feest. En kapitein De Groote gaat door: ..Toekomstige echtgenoten van zeelieden dienden te bedenken, dat hun jongen niet kan leven zonder hij het woord. Maar dat zal niet schip. Zou hij bij zijn huwelijk belo- lang meer duren. In maart zet hij ven, niet meer te gaan varen, dar een punt achter zijn lezingen. Of hij legt hij zich een zware verplichting dan helemaal vrij man is? Nee, hij wordt namelijk voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Koop vaardijkapiteins. Het werk, dat daar aan Verbonden is, kan hij echter gro tendeels thuis afdoen. Kapitein- De Groote, die nu 62 jaar is, werd in Amsterdam geboren. Nadat hij de kweekschool voor de Zeevaart had doorlopen, begon hij zijn carrière als stuurmansleerling op de 4300 ton metende (oude) Oran je. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij betrokken bij het Amerikaan se troepenvervoer in de Pacific. Volgens de mening van de kapi tein is er beslist geen sprake van een daling van de belangstelling voor de koopvaardij. Dat is een misvatting deren zeggen, dat ze in geen van bei- waren weggenomen, verzak: 1 1 - *T l - blllTAM vvmrtvt A A AAMTTAllJl A a MA #3 A 4> SI M AAVW? Al 1^1 #l4- a iaa i op. Is het niet zeker zo belangrijk, dat iemand van zijn werk houdt?" iiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiDiiiiiiiiiiHiilliiiiiiiiiiititiMiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Kenau Simonsdochter Hasselaar derd jaar oud en het had niets moet in de Spaarnwouderstraat goed daan om dit te verbergen, veel bekend geweest zijn. Sommigen zeg- dig waren de scheuren in bol- gen. dat ze op nummer 57 gewoond staande muren en de balken waren heeft, anderen zeggen, dat ze in het voor zover ze niet simpelweg door huis ernaast gewoond heeft. Weer an- vroegere bewoners uit de zo.derir.g De Katholieke Kring had aanvankelijk niet de beschikking over een eigen soci- eteitszaal. Zo'n vijftig jaar geleden kwam men daar niet gauw toe. Dat neemt niet weg, dat de leden van het eerste uur, die nog in leven zijn, de prettigste herinneringen aan deze tijd nebben. De heer J. van der Pigge uit de Grote Houtstraat, die kort voor de eerste we reldoorlog voorzitter van de Kring ge weest is, voelt de jaren van zich afval len, wanneer hij aan die „wilde" tijd van toneel en cabaret terugdenkt. „Een prachttijd was het. We standen er zelf beduusd van, dat we ons op dat terrein waagden. De ouderen in die tijd begre pen er niets van. Wij ook niet, maar we deden het toch", verteld hij. „Binnen de korst mogelijke tijd hadden wij een cabaret. We waren gekleed in pierrot kostuum en zaten zingend op en rond de piano. Onze pianist was de heer Star, die op de Koudenhorn woont. Wekenlang hebben we dat cabaret opgevoerd en heel katholiek Haarlem kende ons. We mochten in die dagen gebruik maken van de schouwburgzaal „De Kroon", waar nu het Rembrandttheater is geves tigd". Na de eerste wereldoorlog kreeg de Kring de beschikking over enkele zalen in het gebouw van de Elisabethsvereni- ging aan de Jansstraat. Met man en macht werden de zalen opgeknapt, ver bouwd en ingericht. De bekende Over- Advertentie) veense architect, prof. Holt, die in zijn jonge jaren lid van de vereniging was, zat vol nieuwe ideeën, hetgeen tot ge volg had, dat de zalen in de Jansstraat hypermodern werden ingericht. „We waren reuze vooruitstrevend en we durfden opvallende kleuren te gebruiken bij wandversieringen en dergelijke", vertelt de heer van der Pigge. Voor een prik kocht het bestuur een oude piano. De Kringleden betaalden in die dagen vijfenzeventig cent in de maand. Dit was een groot bedrag en de penning meester moest er dan ook hard achter aan zitten. De Kring bestond en bloeide met de gebruikelijke kinderziekten. Er werd een clubblad in het leven geroepen „De Keten", dat vooral tijdens het redac teur schap van de heer W. van Willige, de huidige directeur van de Haarlemse V.V.V., een bloeitijd doormaakte. Ieder, die rich geroepen voelde tot het schrij ven van bepaalde, dikwijls niet geheel kritiekloze artikeltjes, kon bij „Dé Ke ten" terecht. Tot na de laatste wereld oorlog heeft het blad bestaan. „De Ke ten" werd overal gretig gelezen. Vele in ons land bekende academici voerden er eens de redactie over. Ook werden er al vrij spoedig lezingen gegeven. Er kwam een „Reciteer-elub", waaruit weinig maanden later de toneel groep van de Kring ontstond. We zaten natuurlijk, zo vertelt de heer Van der Pigge, met een grote moeilijkheid: er waren geen dames. Die werdén stiekum gecharterd. En ze deden maar wat graag mee. Soms zie ik in de Grote Houtstraat een bejaarde dame wande len, die ik me vaag van de planken herinner. Ik heb zelf ook heel wat keren meegespeeld. Een spel, dat tientallen malen door de Kring is opgevoerd en waaraan menige Haarlemmer nog met genoegen terugdenkt, is „De toog van mijnheer pastoor". In 1934 onderging de Kring op advies van de moderator, rector Timp, zijn eerste naamsverandering. Het werd de K.J.M.V. en deze kreeg zusterverenigin gen in andere plaatsen in het bisdom. Het clubleven bleef hetzelfde, men bleef Het fraai gelegen, overigens niet imposante huis „Leeuw en Hooft" op de grens van Haarlem en Heemstede is nu ten offer gevallen aan de slopers. Op de plaats van het huis en het omliggende terrein, dat begrensd wordt door de Zuiderhout- laan, Emmauslaan en de zuidgrens van het H.F.C.-terrein moet te zijner tijd het nieuwe St. Jacobs Godshuis gebouwd worden. Ofschoon men nu met de afbraak Van „Leeuw en Hooft" is begonnen, wachten de regenten van het Godshuis met mart op de vergunning, met de bouw van het nieuwe bejaardentehuis te mogen beginnen. De laatste jaren trekken de jongeren van de K. J. M. in Haarlem er dikwijls op uit. De verschillende besturen organiseren vooral in de zomermaanden interessante excursies. Na een ferme wandeling is het goed pauzeren toneelspelen en lezingen organiseren. Dat de toneelculb haar mannetje stond, blijkt wel uit het feit, dat ze tien tallen jaren geleden in een landelijke amateurtoneel-wedstrijd die door het Haarlemse toneelgezelschap Alberdinck Thijm was uitgeschreven, de tweede prijs behaalde. En dat terwijl de Haar lemse jonge middenstanders twee maan den vóór de wedstrijd nog niet wisten wat zij ten tonele zouden brengen! Aan dat soprt activiteiten is een einde gekomen, maar toch spreekt ook de hui dige K.J.M. in het Haarlemse vereni gingsleven een woordje mee. Natuurlijk valt de vereniging niet meer zo op als in vroeger jaren. Er zijn, vooral na de laatste oorlog tal van jongerenbewegin gen en instuiven in het leven geroepen. Maar de laatste twee jaar gaat het de Haarlemse afdeling goed en het ziet er naar uit, dat het goed zal blijven gaan. Er zijn voor de toekomst vele plannen. En ze kunnen alle gerealiseerd worden. Daar zullen zeker de heer K. van Trigt uit Overveen, die diocesaan en plaatse lijk voorzitter is en zijn secretaresse, Agnes Meijer toe bijdragen. Verleden jaar gaf de K.J.M. Haarlem na vele jaren weer een eigen blad uit, „Wenk", dat behalve richtlijnen voor cursussen en te voeren activiteiten door gaans ook artikelen bevat. Ook maakt de K.J.M.-Haarlem gebruik van de zo genaamde diocesane werkmappen, waarin interessante gespreksthema's staan aangegeven- en bepaalde zaken summier en voor iedereen begrijpelijk beschreven staan. De laatste jaren heeft men in Haarlem ook contacten gelegd met de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de Nederlandse Jeugdgemeenschap en de Katholieke Jeugdraad. De bijeenkomsten zijn momenteel te splitsen in culturele en in dansavonden. Dé K.J.M. in Haarlem bezit nu ruim tachtig ingeschreven leden. Het afgelopen jaar heeft de K.J.M. veel gepresteerd voor de Haarlemse ouden van datgen. Zij zorgde er bijvoor beeld voor, dat de bejaarden van het Brouwershofje met Sint Nicolaas ver rast werden met een grote surprise. Tijdens de Kerstdagen hebben de jonge lui een bezinningsavond georganiseerd voor de „Haarlemse" Italianen. Zij ver sierden daartoe de Casa Nostra op het BEVALLEN van een zoon: C. Com- missaris-Jobe; S. T. Makily-Bloemhard A. E. Sohorteme ijer-LoggenD. Z. Pop- kes-Hateboer; J. F. Poorlen-Schuite- maker; W. A. M^nciucca-Vos; K. J. A. Timmermans-Ouwerkerk; P. Win- ter-Pijnacker; W. Nijman-Ruigrok van der Werven; E. H. M. Vierhout-Van der Molen; M. de Jager-de Vries; M. H. Schardijn-GigengackE. Engelmoer- Staats. BEVALLEN van een dochter: E. En- gelmoer-Staats; A. C. Leurs-Nederstigt (2x); P. Verstraten. Huizinga; A. C. Veenenbos-Teunissen; J. van Dam- Hiemstra. OVERLEDEN: P. J. van Baar-Kee- sen, 63 j.; J. Rijkers, 67 j.;; A. H. Maasdam, 70 j. F. Hartsuiker, 66 j.; E. J. W. van der Helm, 53 j.; C. Zui- derwijk, 69 j.; H. I. van Goor, 68 j. ONDERTROUWD: M. Wong en Y. K. Chung; T. A. Goosen en M. Blei- ze. GETROUWD: W. Wentink en C. E. de Vrijer; T. Hoogenes en A. G. J. Silvis; P. G. Boon en C. H. Boelé. Begijnhof en deden al het mogelijke om de buitenlanders een gevoel van fchuis- te-zijn te geven. Het werd een mooi en sfeervol feest. Zondag 4 februari wordt het jubileum gevierd. Om vijf uur in de middag zal de aalmoezenier in de kapel van de zusters aan de Koningstraat eon H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. Daarna gaan de leden van de jubileren de vereniging naar restaurant Brink- mann, waar zij zullen souperen, 's Avonds is er in de Hildebrandzaal een groot bal. zoals er zovele zijn. Natuurlijk heeft ook de Koopvaardij, evenals alle branches in de bedrijfssector, te kampen met personeelsgebrek. Maar dat betekent nog geen dalende be langstelling. Ach ja, die misvattin gen. Kapitein De Groote bestrijdt ze heftig. Het leven aan boord wordt niet gemaakt door wilde, ruwe en on verschillige kerels, zegt hij. „No zems kunnen we aan boord niet ge bruiken. Een schip vaart op de be hulpzaamheid en de betrouwbaar heid der bemanning. Op een schip krijg je al direct een verantwoorde lijke taak toebedeeld. Er wordt op gerekend, dat je voor je taak staat. Als een schip eenmaal op zee is, is er geen vervanger meer voor je". Volgens kapitein De Groote ben je niet gauw goed genoeg om naar zee te gaan. Onze gastheer verzet zich tegen de de huizen woonde, eenvoudig, omdat een eenvoudig steuntje voorzien. N i Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF 54855 HAARLEM, 27 jan. Donderdag is plotseling overleden de heer Chr. Zui derwijk. Hij is 69 jaar oud geworden. Tot zijn 65ste was hij incasseerder bij de Twentsche Bank. In die kwaliteit zul len vele zakenlieden in Haarlem hem gekend hebben als een' bijzonder con sciëntieus werker. Op zijn fiets trok hij de hele stad door. De heer Zuiderwijk begon zijn carrière bij de Lissese Bank, die later overging naar de Haarlemse Bank. Tenslotte ging ook deze bank op in de Twentse Bank. er in Haarlem geen huizen zó oud zijn, dat hun muren de ongetwij feld vastberaden voetstappen van de lieftallige Kenau weerkaatst zou den hebben. Zeker is, dat hét huis van de dappere Haarlemse ongeveer op de plaats van de nieuwe dames kapsalon in de Spaarnwouderstraat 57 moet hebben gestaan. Enige da gen geleden kon de heer F. van der Velde één van de Van der Velde- Frères en eigenaar van de kapsalon feestelijk de opening van zijn zaak vieren, waaraan een paar weken van hard werken aan de verbouwing en de inrichting waren voorafgegaan. Maar om een onflatteuze overgang te vermijden en om niemand in de waan te brengen, dat wij de stoere Hollands tafreel. Kenatï in verband brengen met de toekomstige bezoeksters van de kap salon, richten wij onze aandacht op de overblijfselen uit de tijd, dat van een kapsalon nog geen sprake was. De heer Van der Velde heeft, tot zijn groot plezier, tijdens de verbouwin gen een aantal vondsten gedaan. Op een paneeltje heeft hij alles met zorg gerangschikt en vastgeplakt: brokken Delfts-blauw aardewerk en munten met Hollandse, Spaanse en Latijnse opschriften uit de 17de en 18de eeuw, handgesmede lange spijkers, een prij- zencourant van wijnen uit het einde van de 19de eeuw en, niet te verge ten, fragmenten van oude kranten, zoals de advertentie die de lezer er op attent maakte, dat de beroemde handlijnkundige, die Keizer Napoleon en zijn hovelingen hun droevig lot voorspeld heeft, dagelijks te spreken was voor Hollanders, Fransen en Duitsers. Of de advertenties waarin deftige mevrouwen een „knappe meid" zoeken en coiffeurs dringend nieuwe inzepers oproepen. Tijdens de verbouwing en de in richting hebben de heer Van der Vel de en de aannemer vaak wanhopig gezucht; het huis is ruim driehon- overal nieuwe funderingen legd en het interieur bijna gereed i- kan men er zeker van zijn dat het huis van de ondergang gered is. Als of dit al niet voldoende is wil de heer Van der Velde ook de buitenkant zo veel mogelijk in de oude stijl terug brengen. Een grote tekening aan c wand van de kapsalon laat de vooi- gevel zien, zoals deze door de vooi bijgangers na de verbouwing in zij oude-nieuwe glorie bewonderd za kunnen worden: een stenen bcv< en een houten onderpui, waarin de ramen door een groot aantal spot ningen („roeden" in de vaktaal) ver- deeld worden. De houten luiken se ven de illusie van een volmaakt ouc iT HAARLEM, 27 jan. De N.V. Druk kerij „De Spaarnestad" heeft enige pan den aangekocht op de Nassaulaan, ge legen tegenover het bestaande complex. Het zijn de percelen tussen de nummers 58 en 66, die naar achteren doorlopen tot de Lange Margarethastraat, waar de N.V. reeds twee percelen in bezit heeft. Men heeft nu een aansluiting vanaf de Nassaulaan op de Lange Margaretha straat. De aangekochte panden aan de Nassaulaan zullen worden afgebroken om plaats te maken voor nieuwbouw, welke zal behelzen een bedrijfsgarage en vijf woonflats. samen één complex vor mend. Boven de garage-ingang aan de Nassaulaan komen twee flats, daarnaast parterre de toegang tot de flats en een winkelgelegenheid, waarboven de drie andere flats gebouwd zullen wor den. Na de afbouw van de nieuwe garage tussen Nassaulaan en Lange Margaretha straat komt de huidige garage aan de Kinderhuisvest vrij. Op de plaats van- deze garage en een aantal links en rechts daarvan gelegen panden zal te zijner tijd een bedrijfsgebouw verrijzen, waar in de belangrijkste technische afdelingen van het bedrijf, onder meer de rotatie persen, zullen worden ondergebracht Alle panden tussen de garage en de Magdalenastraat zijn in hapden van „De Spaarnestad". In een deel daarvan zijn thans administratieve afdelingen gehuis vest. Zoals wij reeds hebben bericht, zal het oude Magdalenaklooster op de hoek van de Kinderhuisvest en de Mag dalenastraat gerestaureerd worden. Daar in komen een aula en kantine. Nu de administratieve diensten van de Provinciale Waterstaaf, die gehuis vest zijn in de percelen Nieuwe Gracht 43, 45, 47 en 49, binnen afzienbare tijd gaan verhuizen naar het grote admini stratiegebouw aan de Zijlweg, zal „De Spaarnestad" ook deze panden in ge bruik kunnen nemen. Van deze per celen alsmede van enige andere huizen, westelijk van de burelen van de Pro vinciale Waterstaat, verwierf „De Spaarnestad" al eerder de eigendom, zodat zij daar nu over een vrijwel aan gesloten reeks van panden beschikt. In de percelen, waaruit de Provinciale Waterstaat vertrekt, zullen voorshands administratieve afdelingen worden ge vestigd, ten dienste waarvan voorlopig slechts kleine interne verbouwingen zul len worden verricht De nieuwbouw van „De Spaarnestad" aan de Oostzijde van de Nassaulaan, naar ontwerp van het architectenbureau Henri L. Klein Schiphorst en Nico H. Andriessen. Boven het garage-complex vee woonflats, boven de flat-entree en de winkelruimte drie flats. Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 HAARLEM, 26 jan. Het program ma van de voetbalwedstrijden in de interregionale jeugdcompeitie voor aan staande zondag luidt: HVCHollandia; AFCBlauw-Wit; Zw. VooruitTYBB: RCHKHFC; VolendamAjax; de Zou- aven't Gooi. GASTCONCERT Het concert van de dinsdag-serie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal 30 januari worden verzorgd door het Radio Filhar monisch Orkest onder leiding van Franz Paul Decker. Uitgevoerd zullen worden de cantate „Aradne auf Naxos" met de alt Aafje Heynis als soliste en de zeven de symfonie van Bruckner. ONTVANGST Burgemeester en wethouders van Haarlem zullen op woensdag 7 februari 's middags om half vijf officieel op het stadhuis ont vangen de deelnemers aan de bijeen komst ter herdenking van het honderd jarig bestaan van de Vereniging van Leraren en Onderwijzer in de Licha melijke Opvoeding in Nederland. Advertentie) HAARLEM. 27 jan. Konden wij het laatste Scholierenconcert reeds stateren dat het artistiek in stijger, Hjn ging. gisteravond werd dit ti.i dens het derde concert in dit seizoen beves tigd. Weliswaar was de belangstelling niet zo groot als wel eens gewees- is. maar hier staat tegenover dat de kwa litatieve belangstelling zonder meer uit stekend was. Het programma was met zorg samen gesteld. Diverse stijlen als de klassieke, romantische en de moderne, waren aa:. de orde. De bondige maar doelbewuste toelichtingen van Marinus Adam wer ken er aan mede dat de uitgevoerde stukken tot een beter begrip en dienten gevolge een grotere appreciatie krij gen. De Sinfonia in Bes van Johann Christian Bach klonk zeer verfijnd. De hoboist A. Grentzius mocht terecht voor zijn mooi geblazen solo in het midden deel een extra applaus oogsten. De solo- hoornist van het N. Ph. O., Iman Soe- teman, vertolkte met het verkleinde or kest. eveneens op kunstzinnige wijze het tweedelige hoomconcert in D grote ter:.-. KV 412, van Mozart. De inleiding van de eerste acte tot de opera „La Traviata" van Verdi, en We ber's onvolprezen ouverture „Oberon", bewezen op ondubbelzinnige wijze dat deze muziek het bjj het jongere geslacht nog maar al te best doet. Na de pauze was de dans in de muziek aan het woord. De Serenade van de Neder landse componist Jan Masséur sprak met zijn karakteristieke dansen ajs de Habanera, wals en bolero, ondanks de gematigde moderne harmonieën, zeer goed aan. Dat de Poloroetzer dansen uit de de opera „Prins Igor" van Bo rodin geen belangrijke eisen aan de toe hoorders stelden, was te voorzien. Het was een éclataute finale van het suc cesvolle derde N. Ph. O-concert voor scholieren. J. U HAARLEM. 26 jan. De uitslagen van het tiende B.D.S.-sei- en zijn: HENKES-BDH 1-0. SH/GO-PWS 414-214 (na arbitr.). HIN-GAK 2-4 (id.), PWS-SSCH 2%-3%, GPHM-BDH 114- 4 14. PWS-PZ 514-14, HIN-SSCH 2-6. BDH- SZ 514-2%. SSCH-GAK 5%-4%, HENKES-PWS 4-3. BDH-HIN 2-4, PZ-SZ 4%-%, GPHM -SH/GO 4-3. GAK-GPHM 4-3, SH/GO-GAK 7-1. HENKES-SH/GO 114-7%. De huidige ranglijst is: CIO t Sta dhuis/Ontv. Kant. Belastingd. H'lem Spoorw. S.C.H. H'lem Hin Gem. Adm. Kantoor Prov. Waterstaat Prov. Ziekenhuis Sociale Zaken Gem. Pers. Haarl.m. Henkes 5 - 1 30%-13% i 4 - 1 2214-1214 4 4 - 1 2414-1614 4 3 - 2 17 -15 3 3 - 3 2214-25% 3 2 - 3 18 -14 2 2-3 1614-1614 2 1 - 4 16 -22 1 1-4 1114-2014 1 1 - 4 8 -31 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3