NAAR DIPLOMATENDINER Niihoff-vertaaliwijs voor Edwards en Morriën Per jaar kleine driehonderd broodbakkerijen minder Zón club BON Jongelui met vakantie naar Scandinavië Wegenbouwers gaan zilveren verenigings jubileum vieren slêc m wn PW# KUYPER kOSRAM Hereniging Geroofde geldzak in Paramaribo gevonden Géén akkoord over bouw-CAO Diepvriezen volgens staatssecretaris geen oplossing van moeilijkheden Tientalreizen van de Borneo Vorig jaar driehonderd miljoen aan webwerken besteed SALAH Smaldeel I naar de Middellandse Zee ,St. Michielsgestel' nu ook voor doofblinden Jongen overleden na val in modderveld Bejaarden zolang als mogelijk zelfstandig DÉ Politie ZATERDAG 27 JANUART 1962 PAGINA S U proeft de moutwijn lampen V oorjaarsoefenreis Niets bekend over premiestelsel in wintermaanden SHELL gW/, +ÜHI0R CV\Ö Nu heeft de tuinman jÉHi- tijd voor U l Eerste Kamer meent: Kapiteir verdronken Spaanse meisjes in Twentse confectieindustrie Examens Police! 0AJV/ND8AAP. Advertentie De Internationale Bidweek ligt nu weer voor een jaar achter ons. Er is herhaaldelijk op gewezen, öat deze gemeenschappelijke gebeds oefening dit jaar wel een heel bijzon dere betekenis had, omdat zij viel fessen de derde Assemblée van de Wereldraad van kerken te New Delhi On het a s. tweede Concilie van het Vaticaan. Beide grote vergaderingen billen immers de Wereldraad di rect, het Concilie indirect de een heid van de Christenen dienen. Dat 's ook het doel van de Internationale Bidweek. Men zou zeggen, dat dit al- fes tezamen wel een algemene „her- onigingsatmosfeer" in de Christen heid moet teweeg brengen. Dat is in alle geval zeker de bedoeling. Maar °f de werkelijkheid daar aan beant woordt? Er zijn stellig hoopvolle tekenen aan te wijzen, die onloochenbaar ge- feigen van een toenemende belang stelling voor de eenheid. Misschien fe het meest verheugende daarbij wel êolegen in het feit, dat de hoogste gezagsdragers in de Kerk deze be- fengstelling sterk stimuleren. Paus Joannes gaat daarbij voorop. En wie kan de betekenis onderschatten van he recente goedkeuring der Neder landse bisschoppen om interkerke lijke gebedsdiensten te houden? Bo vendien blijkt uit de vele desbetref fende berichten, dat er nog nooit op fe'n uitgebreide schaal deel genomen s aan de Internationale Bidweek als feist dit jaar. Er is dus ongetwijfeld een vooruit gang te constateren. Maar tegelijker- 'ijd moet worden erkend, dat er, jam- hier genoeg, nog lang geen snrake is van een algemene belangstelling feor de grote schande" van de Christenheid, haar onderlinge ver deeldheid. Nog veel te veel blijft het hiedeleven, het persoonlijk-zich-be- Wokken-voelen bij deze beschamende Problematiek, beperkt tot een élite, "ij kunnen er vrede mee hebben, dat he eerste impulsen tot bezinning op he verdeeldheid ,,van bovenaf" moe ien komen, van de theologen, b.v. (haar evenmin als het Concilie dat tan, Zijn zij alléén in staat de „mas- Sa" in beweging te brengen. Voor lichting geven, richting aanwijzen, Suggesties doen enz., dat mogen wij •.van bovenaf" verwachten. Maar ..van beneden af" dient er een ont vankelijkheid te worden •••a..gekweekt, een openslaan vooi en een bereid heid tot eerlijke bezinning op de fei- lelijke situatie van Kerk en Christen heid in onze tegenwoordige wereld. Men moet helaas toegeven, dat wij nog ver verwijderd zijn van een alge mene stemming van verontrusting over het naast-elkaar-voortleven van de Christenen-. En toch is dat besliste J'oorwaarde voor de gewenste men taliteitswijziging. Talrijke redenen zouden daarvoor aan te halen zijn. Wij willen ons tot één enkele beperken, wel beseffend, dat dit wellicht de voor-, haamste is. en waarschijnlijk de boodlottigste, maar zeker de diepst .grijpende. Wij bedoelen: godsdien stige onverschilligheid. Waar die de 'evenshouding bepaalt, is nauwelijks Rnige belangstelling voor het werk hereniging te verwachten; dat Jhoet immers juist gebaseerd zijn op het overtuigd beleven van het Evan- gelie. Men kan onmogelijk verontrust Win over de innerlijke verdeeldheid tan de Christenen, wanneer men niet 'egelijkertijd diep overtuigd is van de godsdienstige onhoudbaarheid van ®en dergelijke toestand. En deze overtuiging kunnen wij slechts heb ben, als de godsdienst in ons leven ?e betekenis heeft, die hem toekomt. Jyër. Guerry, bisschop van Kamerijk, heeft de tegenstelling tussen een i,Werelds" leven en het echte, gods dienstige leven-uit-de-genade een es sentieel kwaad genoemd. Juist dit tavaad is het kenmerk der huidige Samenleving, waarbij dan bovendien hlet ontkend kan worden, dat de Werelds" levenden heel wat talrijker Wjn dan die zich bewust op de gena- öe richten. Het komt ons voor, dat hier de oor aak ligt van de veel te geringe he istelling voor het werk der her eniging èn voor het komende Conci- Hereniging en Concilie zijn niet te *cheiden, omdat het Concilie juist als ;°orbereiding bedoeld is voor het rpheppen van het noodzakelijke kli maat voor de latere eenheid. En wel a°°r een vernieuwing, een verjonging San de Kerk. Deze zal echter niet tannen bereikt worden, wanneer de gelovigen zelf niet met hart en ziel ?ereid zijn zich toe te leggen op een KCht overtuigd godsdienstig leven. ?;aartoe zal men het evenwel eerst Sab binnen-uit volledig eens behoren p zijn met de absolute noodzaak van Jta geestelijke vernieuwing. Men zal 2?°eten inzien wat er aan ons gods- ^nstig leven ontbreekt, waarom traditionele praktijken in de y:°nd vastgelopen zijn in een on- „Wchtbaar formalisme, waarvan Vpn enkele kracht uitgaat op ons le- 0^h. Kortom: men zal een gezonde ojfbst moeten gaan voelen over de ^toereikendheid van onze godsdien- houding en beseffen, dat de j^hitld daarvan bij ons zelf ligt. Wij e °gen ons daarbij niet verhelen, dat dl moed nodig is om welbewust aan lev6 boodzakelijke verandering van 0 enshouding te werken. Omdat zij d„s hele bestaan betreft. De tijd voor mjtelijke hereniging is voorlopig b S niet aangebroken. Maar de voor- ^feiding daarvan is ons aller pilch*, dr. zoals Paus Joannes het uit ban bu'.i' het gelaal dei Kerk zo feekkelijk te maken, dat de „ge- g beiden broeders" daarin het ware Ve aat van Christus herkennen. Blij- gja bidden voor een spoedige hereni- de hetdagelijks voortzetten van Va lntenties der Bidweek in ons pri- te ui Sebed, is misschien wel de bës- ve manier om vruchtbaar mee te le- daarTel het Concilie, omdat wij ons bezu, - r dwingen tot daadwerkelijke gep ng op de eigen tekortkomin- hlokwWaa^van /e'e ernstige struikel- hëid ziJn voor de definitieve een- Advertpvtrc In de troonzaal van het koninklijk paleis in Amsterdam hebben koningin Juliana en prins Bernhard gisteravond het eerste van de twee diplomatendiners gegeven. Bij dit diner waren ook de prinsessen Beatrix en Irene aanwezig. Wij zien hier de aankomst van de beide prinsessen bij het paleis op de Dam. PARAMARIBO, 27 jan. De Suri naamse politie is erin geslaagd de op zienbarende beroving van enkele dagen geleden, toen een chauffeur in gouver nementsdienst bij de politie aangifte deed van een beroving van een geldzak met 350.000 gulden, tot klaarheid te brengen. Tijdens een verhoor, dat gistermor gen tot in de vroege ochtenduren duur de, ging de oom van de chauffeur door de knieën en bekende het bedrag te hebben begraven in de tuin van zijn huis. De rechercheurs lieten er geen gras over groeien en trokken, alhoewel het nog pikdonker was, naar de aange- diude plek. Na enig graafwerk kwam. ongetwijfeld tot grote opluchting van Surinames minister van Financiën, een aantal blikken te voorschijn, waarin zich de bankbiljetten bevonden. Bij het natellen van de buit op het politiebureau kwam men evenwel tot de ontdekking, dat er een bedrag ont brak. De politie kwam niet verder dan 344.000 gulden. Hiermede kwam men tot een nieuw raadsel, want zowel oom als neef blijven hardnekkig volhouden, dat zij geen cent uit de buit hebben ge nomen. Of de politie hen gelooft is niet bekend. Wel is bekend, dat de naspo ringen ijverig worden voortgezet om ook dit raadsel op te helderen. DEN HAAG, 27 jan. Smaldeel I, het opleidingssmaldeel van de konink lijke marine, onder bevel van comman- deui H. M. van den Wall Bake en be staande uit de kruiser „De Zeven Provinciën" de jagers „Gelderland" en „Overijssel", fregatteh „De Bitter" en „Dt Zeeuw' en de onderzeeboten „Wal rus" en „Zwaardvis", zal maandag uit Nederland vertrekken voor een oefen- reis van twee maanden naar de Middel landse Zee. Gedurende deze tijd zal onder meer in de omgeving van Malta worden ge oefend met vliegtuigen van squadron 320 van de marineluchtvaardienst, wel ke daartoe op het Britse marinevlieg kamp Halfar aldaar zullen worden ge stationeerd. Het smaldeel wordt eind maart-begin april in Nederland terugverwacht. AMSTERDAM. 27 jan. Het is niet juist, dat werkgevers- èn werknemers vertegenwoordigers volledigt overeen stemming hebben bereikt over de nieuwe landelijke C.A.O. voor het bpuw- bedrijf, aldus heeft de heer C. Brands- ma, voorzitter van de bij het N.V.V. aangesloten Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, meegedeeld. „Over de materiële inhoud bestaat inderdaad overeenstemming, maar over enkele andere naar onze mening be langrijke punten zijn we het nog niet eens", zo zei de heer Brandsma, die enigszins verwonderd is over de mede delingen, die ir. H. D. Prins, voorzitter van de Raad van Bestuur voor het Bouwbedrijf, donderdag tijdens een in Den Hiag gehouden persconferentie zou hebber gedaan. Volgens de heer Brandsma bestaat met name geen overeenstemming over het vraagstuk van de strafbaar heid van werknemers, die meer loon in ontvangst nemen dan het boven wettelijke, de werktijdverdeling en het systeem van de prestatiebeloning. Beide partijen hebben dinsdag voor de laatste keer vergaderd. De werkge versvertegenwoordigers hebben toen medegedeeld, dat zij het College van Rijksbemiddelaars zouden mede delen, dat over de bouw-C.A.O. geen overeenstemming was bereikt. Met het doen van deze mededeling zouden zij volgens de heer Brandsma tot maan dag wachten. „De we knemers verte genwoordigers hebben deze mededeling voor kennisgeving aangenomen" liet de heer Brandsma weten. Over de mededelingen, die ir. Prins op de persconferentie zou hebben ge daan met betrekking tot een premie stelsel gedurende de wintermaanden, waardoor de werknemers ondanks een kortere werktijd evenveel zouden kun nen verdienen, is de heer Brandsma niets hekend. Naar zijn mening is daar over tijdens de onderhandelingen niet gesproken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 jan. De voorzitter van het Prins Bernhard Fonds, mr. W. F. de Gaay Fortman, heeft gister avond in de Haagse raadzaal aan Ernest Roy Edwards en Adriaan Mor riën de Martinus Nijhoff-prijs voor vertalingen 1962 uitgereikt. De Nijhoff- prijs (2000 gulden), die in 1954 door het fonds is ingesteld, is bestemd voor die vertalingen van poëzie, dramatisch werk of verhalend en beschouwend proza, die zich door hun letterkundige waarde onderscheiden. Roy Edwards (43), die in Bonden is geboren, maar zich in 1948 in ons land heeft gevestigd, is bekroond voor zijn vertalingen van Nederlandse werken, onder meer van Multatuli, Hermans, Mulisch Vestdijk, Nescio en Marga Minco, in het Engels. In het jury rapport, dat werd voorgelezen door de voorzitter van de jury, prof. dr. S. Dresden, wordt Edwards een vertaler genoemd, „die uiterst gewetensvol te werk gaat, zich tot in details docu menteert en niet rust voordat ook de kleinste nuance gelijkwaardig in het Engels is overgebracht". Zijn gaven openbaren zich in het bijzonder bij zijn (nog niet gepubliceerde) vertaling van het zo uitzonderlijk moeilijke kritische proza van Nij.ioff's ,,Pen op papier", aldus de jury, Over Adriaan Morriën, die de prijs kreeg voor zijn vertalingen uit het Frans in het Nederlands, onder ande re werken van Camus, Léautaud, Lar- baud, Aymê en Maupassant, merkt de jury in haar rapport op. „dat hij het métier tot in kleinigheden beheerst, zodat de lezer een volkomen geslaagde weergave van het origineel voor zich ST. MICHIELSGESTEL, 27 jan. (KNP) Het Instituut voor Doven al hier is gestart met een aparte afdeling voor doofblinde kinderen. Dit is de eer st- school voor deze kinderen in de Be nelux; momenteel zijn er vier leer lingen. De opvoeding van deze dubbel gehan dicapte kinderen wordt verzorgd door twee leerkrachten, een kleuterleidster en twee kinderverzorgsters, die hier- vop een speciale opleiding hebben ge volgd. Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij de OLVEH geborgen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 jan. Sinds de oorlog houdt gemiddeld elke werkdag één bakkerij op met broodbakken. Het aantal broodbakkerijen vermindert jaarlijks met ongeveer 250-300. Het einde van dit saneringsproces lijkt nog niet bereikt, aldus een mededeling van staatssecretaris Roolvink aan de Twee de Kamer. Naar aanleiding van het wetsont werp, waardoor de invoering van ploegendienst in het bakkersbedrijf mogelijk zal worden gemaakt, zegt de bewindsman verder, dat de economi sche toestand in deze bedrijfstak zeer onevenwichtig is. Dit leidt tot scherpe concurrentie, die soms tot uitbarsting komt in de vorm van een prijzen oorlog. Het voorstel tot invoering van ploegenarbeid in de bakkerij heeft, al dus de staatssecretaris, vooral de sociale betekenis, dat voor een belang rijk deel van het bakkerijpersoneel de permanente gedeeltelijke nachtarbeid verdwijnt. Men heeft zich bewust hier toe willen beperken. Eer wijziging van de bepaling, dat vóór tien uur 's mor gens geen vers brood mag worden verkocht, zou zeer belangrijke gevol gen hebben voor de structuur van de bedrijfstak, vooral in de verhouding tussen de kleinere bedrijven en het meer industrieel ingerichte grootbe drijf. Volgens de staatssecretaris heeft een enquête onder de huisvrouwen uit gewezen, dat het de consument be trekkelijk weinig interesseert of het brood vóór tien uur wordt afgeleverd. Wel wensen veel huisvrouwen het brood vóór de middag in huis te hebben. Volgens staatssecretaris Roolvink zijn er nog geen aanwijzingen, dat het diepvriezen waardoor het brood in voorraad kan worden geproduceerd en lange tijd kan worden bewaard de oplossing van het probleem van ar- beids- en rusttijden in het bakkerij- bedrijf zal kunnen geven. krijgt". Morriën vertaalde naast proza ook poëzie: Baudelaire, Rimbaud, Va- léry, Apollinaire. René Char en Mi chaux. .Door met name Char en Michaux, twee neosurrealisten, die ock in Frankrijk niet tot de allerbekend- sten behoren, te vertalen heeft Morriën opvoedend werk verricht. Behalve de verscheidenheid der keuze treffen zijn vertalingen door het handhaven van rhythme en dikwijls, als daarvan ten minste gesproken kan worden, van metrum". Verdienstelijk ook noemde de jury de leiding, die Morriën geeft bij het maandelijks verschijnende tijd schrift „Literair Paspoort". „Hoe zou vertalen mogelijk zijn en hoe zouden vertalers op gemakkelijke wijze hun stof kunnen vinden, als er niet een voortdurende uitstekende voorlichting bestond?", aldus de jury. Mr. De Gaay Fortman herdacht in zijn openingsrede de onlangs overleden schrijver Anton Coolen, die voorzitter is geweest van de jury voor de Niihoff- prijs. Na de prijsuitreiking las Elisa beth Andersen voor uit het werk van Morriën. Advertentie Hoera voor de Shell Junior Club, die in 1962 vijf jaar bestaat! Er staan de tienduizenden jongens en meisjes die al lid zijn (of worden!) heel wat plezierige verrassingen te wachten Laat ook üw kinderen, kleinkinderen, nichtjes, neefjes of kleine buurtjes genieten en profiteren. Vul nu onderstaande bon in. U kunt ook een folder met inschrijf kaart bij een Shell-verkooppunt afhalen! i.-iïï:-: TM-2 Stuurt u mij inlichtingen over de Shell Junior Club. Naam: Adres: Plaats: Verzend de bon in open enveloppe (waarop een 4-cents postzegel) aan; Shell Junior Club, Postbus 333, Den Haag. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 27 jan. - Het avon tuur van de zg. „Tarakan-.fcugdreizen' keert terug. In de grote vakantie, tussen 7 juli en 15 september zal het bijna tienduizend ton metende motor schip .Borneo" van de Stoomvaart Maatschappij Nede-land een tiental reizen maken naar Sandinavië. Op eike reis zullen steeds achthonderd jongelui tussen de twae.lt en de zeven tien jaar kennis kunnen maken met het varende leven en in Zweden en Noorwegen voet aan land zetten. Het vrachtschip ..Borneo" ondergaat voor dit doel een speciale behandeling. Op het tussendek worden in rijen twee kooien bovep elkaar opgesteld, een eetzaal en recreatieruimte ingericht. De zg. „Tarakan-reizen" waren in de dertiger jaren e°n befaamd uitje. Het scbip kreeg er ?en grote naam door. Vele duizenden jongens heoben er mee voor het eerst de zee geproefd en bewaren aan deze belevenis een goede herinnering. De „Tarakan" is inmid dels van de zeven zeeën verdwenen, onder de ruwe slopershanden roemloos aan haar einde gekomen. De „Neder land" heeft besloten de oude traditie van di' schip nieuw leven :n te blazen Zij koos de kort na de oorlog van stapel gelopen ..Borneo" uit voor dit doel en benoemde de kapi'ein F. P. H Tamin om een vaar- en reisplan uit te werken en straks ook op de reizen het commando te vrerpn Evenals de „Tarakan" zal de ..Borneo' met de jonge zilte avonturiers naai Scandina vië varen, bezoeken brenger aan de Zweedse havenstad Gothenburg, de Noorse hoofdstad Oslo en een eind de Sognefjord invaren. Er staan uitgebrei de excursies op het program waar onder het bezichtigen van het pool- schip de „Fram" en hpt vermaarde vlo* de „Kon-Tiki". Het leven aan boord /a een onge dwongen karakter hebben zo een beetje in de geest van kan,peren tus- (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 27 jan. Maandag en dinsdag zal de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers haar vijfentwintig jarig bestaan vieren tijdens een twee daagse bijeenkomst m Amsterdam. Nadat de m!nister van Verkeer en Waterstaat maandagmiddag in het Concertgebouw een herdenkingsrede zal hebben uitgesproken, zal hem het jubileumboek worden aangeboden, ge titeld „Wegen naar morgen", dat ge schreven is door ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, en de auteur Max Dendermonde. De dag wordt met een uitvoering door het Concertgebouw orkest onder leiding van de Poolse dirigent Witold Row ci besloten. De volgende dag is gewild aan een interne viering. Er zijn momenteel bü de vereniging ongeveer 160 leden aangesloten die het vorig jaar voor een bedrag van 300 miljoen gulden aan wegenbouwwerken hebben gemaakt. Een aanzienlijk re sultaat derhalve, waardoor evenwel de bron waaruit de overheid als voor naamste opdrachtgeefster voor dit doel kan putten, nog lang niet is uit geput; de motorrijtuigenbelasting heeft in 1961 ongeveer 140 miljoen gulden opgebracht en de belasting op benzine rond 500 miljoen. (Advertentie) r - i >m Laat juist in deze maanden Uw tuin verzorgen. Straks als het voorjaar is ziet U daarvan het fleurige resultaat! In de kwarteeuw van het bestaan der vereniging heeft de wegenbouw zich van een arbeidsintensief tot een kapi taalintensief bedrijf ontwikkeld. dit laatste vooral door de opkomst van de mechanisatie. Juist omdat vroeger de aanleg en het onderhoud van verkeers wegen zoveel mensen vergde speelde dit bedrijf in de crisisjaren van voor de oorlog de rol van een welkome werkverschaffer. Beunhazerij en een moordende concurrentie waren twee oorzaken, die in 1937 tot oprichting van de vereniging hebben geleid. Een der doeleinden van de leden is de wegenbouw zo min mogelijk te laten devalueren tot een instrument in een '■onjunctuurpolitiek zoals dat vroeger het geval was Zij willen het eerder beschouwen als een stabiel element in onze maatschappij en voorts zouden zii gaarne zien —zoals de voorzitter ir H. D. Prins donderdag op een pers conferentie zei dat de wegenbouw niet zo afhankelijk zou zijn van de jaarlijkse begrotingen. De heer Prins maakte met enige afgunst gewag van het Belgische voorbeeld waar een autonoom wegenfonds de financiering van wegenbouwwerken op lange ter mijn verzekert. Het bestaande vijftienjarenplan voor de wegenbouw in ons land is volgens de heer Prins technisch vol komen uitvoerbaar. De enige on zekerheid is. of de overheid de op drachtverleningen wederom afhanke lijk stelt van de heersende conjunc tuur. Er zijn momenteel b;j de leden der jubilerende vereniging ongeveer 15.000 werknemers in dienst. UTRECHT, 27 jan. Na nog in het beademingscentrum van het acade misch ziekenhuis te zijn behandeld is daar gisteravond de zevenjarige Eddy Winkel uit de Cornells Dirkszstraat over leden. Hjj had het bewustzijn verloren, toen hij met het gezicht in de modder was gevallen bij het weglopen op een speelveld aan de Adriaan van Bergen- straat in het Ondiep, waar jongens met kranten een vuurtje hadden gestookt. Een van hen pakte een brandende krant en liep ermee rond. waarop enige ande ren onder wie Eddy, de vlucht namen Na een afstand van vijftig meter viel hij neer. De doodsoorzaak heeft men niet direct kunnen vaststellen. Gedacht wordt aan een hersenbloeding of een hartver lamming. sen en óp de dekken, compleet met corveediensten De bemanning zal met rondleidingen en lezingen de dagelijkse gang van zaken aan boort' van een vrachtschip uit de doeken doen. Voor de deelname aan deze reizen komen met het oog op de ^ccomodatie uit sluitend jongens in aanmerking. Alle Middelbare-, Handels-, ML'LOscholen. HTS'en en LTS'en heelt men aange schreven. alsmede een aantal vereni gingen, die zich met het jeugdwerk bezig houden. De jongens worden in groepe-i van zestien onderverdeeld. Aan het hoofd daarvan kom. een leider waarbij men rekent op de leraren of anders iemand die voor de leden van de groep geen onbekende is De „Bor neo" zal steeds op zaterdae aankomen en vertrekken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 jan. Bejaarden dienen zolang mogelijk zelfstandig te blijven zo meent een groot deel van de Eerste Kamer. Daarom is de Senaat ingenomen met de plannen van de mi nister van Maatschappelijk Werk, mej. Dr. Klompé, om enige experimenten op het terrein van de dienstverlening van zelfstandige bejaarden mogelijk te ma ken De Kamer meent, dat het slagen van deze experimenten in belangrijke mate zal kunnen bijdragen tot het le vensgeluk van vele bejaarden. Vanuit de Kamer wordt naar aan leiding van de begroting van Maatschap pelijk Werk gevraagd om een hogere vergoeding van de kosten voor voeding, die worden gemaakt door de familiele den van inwonende gerepatriëerdèn. De familieleden, die huisvesting verlenen, hoeven hierop niet te verdienen, maar zij mogen toch wel rekenen op een ver goeding van de gemaakte kosten. ROTTERDAM, 27 jan. Waarschijn lijk door de duisternis misieid is in de nacht van donderdag op vrjidag de 26- jarige kapitein F. M. de Vries uit Alk maar in de Koningshaven gevallen en verdronken. Hij stapte mis, toen hij aan boord wilde gaan van zijn schip, de coaster „Jato" uit Groningen. Gister middag is zijn lichaam door de rivier- nolitie opgedregd. UITHOORN Donderdagmiddag is het driejarig zoontje Peter van de fa milie V., wonende in de Spoorwegwoning aan de Zijdelweg. i. een 'angs de weg lopende sloot verdronken. Het kind moet spelenderwijs te water geraakt zijn. Het werd vrij spoedig gemist doch toen de vader die op onderzoek was uitge gaan, zijn zoontje in het water vond, bleek iet reeds te laat te zijn. ALMELO, 27 jan. De komst van Spaanse meisjes, die in de confectie industrie alhier zullen gaan werken, is enige tijd uitgesteld. Tot dusver werden in Valencia 21 meisjes aangenomen, maar de mogelijkheid bestaat, dat deze groep nog uitgebreid kan worden. In af wachting daarvan is besloten de Spaan se adspirant modinettes pas over enke le weken per autobus naar Almelo te laten komen. NIJMEGEN, 27 jan. R.K. Univer- sitiet: Kand. soc. wetensch.: mej. H. Cooymans, Deume en de heren W. En gelen, Belfeld en E. Schaafs. Aalten. GRONINGEN, 27 jan. Rijksuniver siteit: kand. psychol.: mej. L. Brepols, Emmastad, Curagao en de heer G. Lackroij. Groningen. UTRECHT, 27 jan Rijksuniversi teit: Kand. rechtsgel.: mej. A. Hof stede, Oosterbeek, mr. I. Frenay, Naar- den. Kerkel. G. Veldjesgraaf, Ede, H. Zwiers, Hoogeveen. A. van der Vlist, Utrecht. Doet. rechtsgel. P. Stoffelen, Utrecht. APELDOORN - De 81-jarige J. de Pater is gisteravond op de Zutphense- straat het slachtoffer geworden van een verkeersongeval. Bij het oversteken van deze straat aarzelde hij en werd toen aangereden door een passerende auto. Hij kwam op de motorkap terecht, viel ongeveer dertig meter verder op het wegdek en werd door een uit tegen overgestelde richting komende auto overreden. De heer De Pater was op slag dood. De bestuurder van de laat ste auto is doorgereden. ASSEN, 27 jan. Gistermiddag is op de provinciale weg in de gemeente Vries een ongeluk gebeurd, dat aan de 29-jarige vertegenwoordiger J. Poll uit Groningen het leven heeft gekost. Toen hij met zijn personenauto een voor herr, rijdende wagen wilde inhalen, slipte zijr. auto en kwam hii in botsing met een uit de andere richting komende vracht wagen geladen met gascylinders. Het slachtoffer werd uit zijn auto geslingerd en moet op slag dood geweest zijn. Gezocht Sa LAM ERaoRiST (Advertentie) VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN AAN: "VEZENO" - ZAANDAM Westzijd» 212 Tel C02980) 6 34<i Ik zou gaarne inlichtingen -over verzekering tegen ziekenh'uisVoperatiekosten ontvangen. naam adres: woonpl./.tel.j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5