BABA SY HEEFT 150 TEGENSTANDERS EMHC bouwt aan hockeyfeest Venlose tranen vloeien aan de Herun groot REVA HANDHAAFT KAMPIOENSKOERS Studententeam VS beslist geen moeilijke hindernis DED heeft voor Argus gegronde „hoogtevrees" Recordtijd voor Ronnie Kroon op vrije slag: 55.8 Noorse schaatsers weer te sterk voor Zweden ANTON GEESINK ZESDE DAN JO DE HAAN RUST UIT OP DE SKI'S Verrassende zege van Tabor Acht uur dammen - zonder pauze - bekroond Sprookje is uit voor Treffers Blue Stars leest Typhoons een duidelijke basketball-les Bij zwemfeest in Bremen Aan vooravond van titelstrijd JOHANNESEN spaart zich Jonge Judoploeg verslaat Fransen Honkbalbond drijft zijn zin door Unieke ronde van golfer Mignot HTCC-beker 10 PAGINA" ZUID COURSES HILVERSUM William Z valt tegen NOORD TAFELTENNIS PSV op riskante plaats Post triomfeert in omnium der azen Met de Belg Van Daele Italiaans succes in Prix d'Amérique Newstar de snelste Officieus wereldrecord Amerikaan Uelses: 4.83 met polsstok Finse titel Over wedstrijdschema bij Europese titelstrijd In alkenswaard (Van onze hockey-medewerker) AMSTERDAM, 29 jan. Ondanks de 'eeks schamele hockey programma's van de laatste weken begint er meer teke- ning te komen in de strijd om de leiding «n tegen de laatste plaats van de afde lingen. In het zuiden ziet het er naar uit, dat de jarenlange hegemonie van Venlo *n Tilburg dit seizoen doorbroken wordt door het keurkorps van E.M.H.C., dat, ïoals de ranglijst aangeeft, een hijzonder feestelijk tintje wil geven aan het veer tigjarig bestaan. Want nu Venlo op eigen terrein door de Eindhovenaren verslagen Jverd kunnen zij in feite alleen van Til- jurg nog enig gevaar duchten. Ook in het noorden, waar zondag jl. voor de eerste keer dit jaar het spel met de ®tick en de hal werd beoefend, viel een belangrijke uitslag te noteren. Wie had namelijk verwacht dat de Groninger ■studenten bedwongen zouden worden door G.H.B.S.? Aan de Herun- gerweg te Venlo heeft de zuidelijke hockey-elitie weer een spektakel be- ,fetd, waarin de ondragelijke spanning hni van ^et tekort aan fraai technisch ia°£ y goedmaakte. Het was bijzonder liV^ner, dat dit duel om de hoogste ande zich niet onderscheidde van alle vele wat betreft nervositeit, waardoor spelers onder hun normale vorm t orm bleven. Nadat de eerste twintig minuten een gelijk opgaande strijd had plaats gevonden, trok E.M.H.C. sterk in de aanval, waaruit het Eindhovense doel punt onstond, dat, zoas later bleek tevens de eindstand zou bepalen Een dekkingsfout in de Venlose achterhoede stelde Donders in staat op de rechter vleugel door te breken en met een voor zet de verdediging geheel te ontwrichten, tvaarna Van Grimbergen met een zuiver geplaatste push de bal in het doel depo neerde. Na de rust toonde E.M.H.C. over een hetere ploeg te beschikken en wanneer de Venlose middenlinie zich niet zo be kwaam van haar verdedigende taak had gekweten, was de uitslag beslist hoger ^weest. De laatste vijftien minuten trachtte Venlo nog de bakens te ver betten, maar nadat Jansen de kans op "e. gelijkmaker had gemist, waarmee de schotloosheid van de Venlonaren op nieuw onderstreept werd, hield E.M.H.C., Waarin Spoelstra, Donders en Martens een d goede PartÜ speelden, bekwaam E-M.H.C. 10 17 M.O.P. 10 13 Venlo 10 12 Tilburg 8 11 Breda H.T.C.C. Keet Fit Zwart-Wit 10 10 11 8 10 5 11 4 (Van onze paardesport-medewerker) HILVERSUM, 29 jan. De terugkeer ▼an Tabor en Iniopile, belden lange tijd aiwezig, maakte het hoofdnummer van de courses, de Carlos van Zeldaprijs bijzonder interessant. Met acht deelnemers werd het «en vrij open koers. Aan kop hield Veld- nu S. het een ronde vol, doch zakte toen Iiitten sunste van Umberto. De finish was werst scherp en de foto moest eraan te nas komen. Tot veler verrassing bleek labor te hebben gewonnen vóór Iniopile, vmberto en U goldman K. Van William en Qui Suit hed men iets meer ver dacht. De leerlingen-koers had eveneens een "Pannend einde. Op het nippertje kon jvoudsnip S. de aanval van Ynno Con ihos afslaan. Vink S. stelde teleur en lenel Boy werd uitgeschakeld. Van kop >2 behaalde Zampa Hollandia zijn eerste egc in de Carel W-Bond-prijs. De uitslagen waren: Carel Bond W-prljs 2040 m. 15 deeln. 1- Zampa Hollandia (Eerenberg) 1.32.7; lA.k 4'70' 2- Zampa 1.60 C 4.40. Koppel KMO. Ijdeltuit R. 4.10. Carel van Hiddumprijs 2040 m. 12 deeln. koranus Axkit (Wagenaar jr.) 1.31.5: 2.80, i?°; 2. Zilla 2.90, C 8.40. Koppel 5.60; 3. Clonus K. 6.70. Carlesiprijs (leerlingen) 2000 m. 8 deeln. 1 an udsn'P s- (Bouwhuis) 1.29.3; 3.90, 2. Ynno Con Dios 1.60, C 5.40. Koppel Woudsnip S. (Bouwhuis) 1.29.3 n-0; 2. Ynno Con D ö"0; 3. Vink S. 1.60. pbanos piutoprijs 2400 m. 11 deeln. 1. eiipw (Dapper jr 1.28.6; 4.70, 1.60; v Yvonne 1.50. C 5.70. Koppel 7.30; 3. Y. Hannover 2.10. '-arolus F-prijs 2400 m. 7 deeln. 1. Yas- sP'ge (A. Strooper) 1.30.—; 3.10, 1.50; 2. Xèssidor W 2'4°' 4'10' Koppel 7-10: 3- Carlos van Zeldaprijs 2400 m. 8 deeln. 2'd-Tabor (J. V. Dooyeweerd) 1.26.4; 7.30, 2. Iniopile 1.80, C 4.70. Koppel 25.90; umberto 2.90: 4. U goldman K. varreprijj j 2000 m g deeln 1 Winston 1 onlnnVer 'w- Leeuwenkamp) 1.26.6; 6.50, 3 v 2- KTello 1.70. C 6.— Koppel 38.20; Toto Ul .Nora sPcncer 1.30. omzet p.m. 165.500.- heeft Noorse dames zaalhandbalteam Fran-v-j^ D?,rÖs met 85 gewonnen van tijk nfi» 1 be heren zegevierde Frank- met 12—9. <4erd„^! Nederlander Langeweg is in de het .Costa del Sol" schaak- Saar s?,1 ie Malaga verslagen door de Hon- afgeb^S? Langeweg bracht het in zijn partij tegen de Spanjaard Llado De Groninger Studenten stellen dit seizoen enig zins teleur dc or de magere resul. taten, die tot nog toe werden behaald. Ook in de strijd tegen hun stadgenoot G.H.B.S. waren de studenten aanvallend de meerderen, doch verder dan een goal van Strapmeyer kwamen zij niet. Zelfs toen G.H.B.S. na rust de gelijkmaker scoorde, waren zij niet in staat opnieuw de leiding te nemen, hetgeen G.H.B.S. een kostbaar puntje opleverde. L.H.C. H.M.C. Gron. Stud. Groningen 7 12 8 12 8 11 8 10 Meppel G.H.B.S. Daring H.V.A. 7 6 8 4 7 3 7 2 Voor deze inhaal-zondag waren ook enkele bekerwedstrijden vastgesteld. Amsterdam, dat tegen het niet te onder schatten Amersfoort met vier invallers in het veld kwam, bereikte met een overwinning var 31 toch de volgende ronde. De reserves van de hoofdstede lingen, die derhalve ook ernstig ver zwakt waren, schakelden desondanks M.E.P. uit, Hilversum behaalde een overwinning van 30 op R.B.C., doch Togo stelde voor eigen publiek teleur door een gelijk spel tegen Eindhoven (11). Arnhem had moeite om over de reserves van Be Fair te zegevieren (2-1). Van onze dammedewerker) DEN HAAG, 29 jan. De Senegale se grootmeester Baba Sy heeft zater dag In de Pulchri Studio te Den Haag een ongelooflijke prestatie geleverd. In precies acht uren en zeven minuten be ëindigde hij een simultaanseance tegen 150 borden met het resultaat: 112 ge wonnen, 33 remise en 5 verloren, een winstscore derhalve van 85.67 procent. Baba Sy is daarmee wereldrecordhouder simultaanSpel. Reeds in de jaren twintig speelde Si- gal in Compiègnes simultaan tegen 106 tegenstanders. De overleden Nederlan der F. Raman voerde het aantal in 1932 tot 133 borden op, waarvan hij 107 par tijen won, 8 verloor en 18 remise speel de. Toch staat Baba Sy's prestatie in geen vergelijking met die van wijlen Raman. Deze immers speelde tegen voornamelijk huis-, tuin- en keuken dammers. Baba Sy speelde tegen voorname lijk clubspelers, waarvan een groot aantal tot de nationaal erkende hoofd klasse behoorde. Dat bleek ook wel uit de „rondetijden" van de Senega- lees. Toen de partijen in het moeilij ke middenspel-stadium waren geko men, daalde zijn tempo zeer aanzien lijk. De sterke Baba wilde niets weten van goedbedoelde suggesties als het inleg gen van een pauze. Onverstoorbaar, volkomen geconcentreerd ging hij voort met zijn rondgangen, slechts hier en daar een misgreep doende. Om tien over tien noteerde hij zijn honderdste winstpartij. In snel tempo werden toen de overgebleven spelen afgewikkeld. Om precies half elf barstte in de anders zo stille Pulchri-zalen een orkaan los. De Senegalees had toen de laatste over gebleven partij met een fraai motief in zijn voordeel beslist. Snel was de balans opgemaakt en be gon een (kort gehouden) grootse huldi ging. Zo hij het nog niet zou hebben ge weten, werd hem toen wel duidelijk ge maakt, dat hij in Nederland een grote populariteit geniet. (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 29 jan. Het mag dan zijn, dat in de ere-klasse van de tafeltennis-competitie de strijd voor de titel al gestreden lijkt, onderaan is er aan spanning bepaald geen gebrek. Na de uitslagen van deze zaterdag is het verschil tussen de elfde en de zevende plaats nog slechts zes punten en dat houdt dus in, dat er nog een flink aan tal teams op de gevaarlijke vóórlaat ste plaats kunnen eindigen, wat tot het spelen van degradatie-wedstrijden zal leiden. De laatste plaats wordt nog steeds ingenomen door Treffers uit Arn hem, dat weer verloor. Eendracht weerde zich met Stoop als voortreffe lijke vervanger, geducht tegen Scylla en wist de voorlaatste plaats over te doen aan PSV. Dit team verloor name lijk met 10-0 van AMVJ. Scylla kreeg van Eendracht onver wacht meer tegenstand dan de Leide- naren verwachtten en dit was zeker het gevolg van het opstellen van Wim Stoop. Evenals De Meij verloor deze speler alleen van Bakker, terwijl v.d. Roogaardt alleen aan van Zoelen de punten moest laten. PSV was over alle linies te zwak voor AMVJ en verloor met de indrukwekkende cijfers 10-0. Ook staartploeg Treffers had niets in te brengen tegen Smash, waarbij slechts van Slooten voor een puntje kon zorgen tegen Habes. Batswingers-Wibo was een spannende ontmoeting, waar uit de gastheren de halve winst vero verden. wat wel voornamelijk een ge volg was van het ontbreken van Brons geest bij de Willibrordus-ploeg. De in valler Horneman verloor drie maal. Povac kwam tegen AMVJ' 2 niet verder dan een nederlaag met 6-4. Gompel- man bleef onder zijn kunnen met al leen een overwinning op Horlings. Voorts won Bouwman van Horlings en Claessens en leverde ook het dubbel spel een zege voor Povac op. ANTWERPEN, 29 jan. Peter Post heeft met de Belg Leon v? aele als koppelgenoot zaterdagavond tijdens in- ternatinale baanwedstrijden in het Ant werpse sportpaleis een Omnium der azen" gewonnen. De Nederlands-Belgische combinatie zegevierde op twee van de drie onder delen, namelijk een puntenrace over 20 ronden en een achtervolging a l'Ame- ricaine over 5 km. Het derde onder deel, een rit over 1 km tegen het uur- wprk, eindigde in een zege voor de Bel gen Van Steenbergen en De Bakker. De Nederlanders Wim van Est, Stal ker. De Roo en Rentmeester waren in een ploegenachtervolging over vijf km kansloos tegen de Belgen Aerenhouts, Denoyette, Verachtert en Proost. Na 4,1 km werden onze landgenoten inge lopen. Een af val wedstrijd voor ama teurs eindigde in een dubbele Neder landse zege door toedoen van Oudkerk (eerste) en Verdoom. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 29 jan. Elf wed strijden in de westelijke hoofdklasse volleybal hebben het Amsterdamse Reva het maximale aantal winstpun ten. dus 22, opgeleverd. Dat kon deze week het Amsterdamse studenten team U. S. niet voorkomen. Zonder op de tenen te gaan staan namen de leiders van de westelijke hoofdklasse deze hindernig. US kwam zelfs in niet één set aan tien punten Zondagmiddag versloeg Rik van Steen'i toe: 15-7, 15-9, 15-4. Niet alleen door bergen Peter Post bij wedstrijden in deze prestatie zijn de Amsterdammers Gent. Het betrof een omnium. De dichter bij het kampioenschap geko- Belg finishte met een half punt meer. men. Reva raakte ook weer een be- AMVJ Smash Nedlloyd Wibo Eendracht UBTV 13 26 14 24 13 22 14 17 14 14 14 14 AMVJ 2 UBTV Batswing. Eendracht PSV Treffers 14 12 14 10 14 10 14 7 13 6 14 0 (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 29 jan. Zo er bij het Haarlemse Typhoons nog enige hoop heeft geleefd om aan de laatste plaats in de hoofdklasse basketball te kunnen ontkomen, dan moeten deze illusies gis teravond in de Amsterdamse Apollohal wel in duizenden scherven zijn geval- BREMEN, 29 jan. Twee Neder landse records en vele Nederlandse overwinningen, dat is de oogst van het zesde internationale zwemfeest, dat zaterdag en zondag in het overvolle 2.5-meterbad in Bremen werd gehou den. Een record voor Ronnie Kroon op de 10« meter vrije slag, met 55,8 in dezelfde tijd als de Hongaar Guyala Dobay, en een record voor de dames- ploeg van de Robben op de 4 x 100 meter wisselslag estafette, die was samengesteld uit Judith de Nijs, Rita Kroon, Marian Heemskerk en Ineke Tigelaar en een tijd maakte van 4.52.6. Van de acht persoonlijke num mers wonnen de Nederlandse meisjes er maar liefst zes. Op de 100 meter vrije slag legden Ineke Tigelaar met 1 min 03,2 sec en Adrie Lasterie met 1 min 04,1 sec op Het paard Newstar, met in de sulky Baroncini, op weg naar de triomf in de Grand Prix d'Amerique, de befaamde wed strijd op de baan van Vincennes. PARIJS, 29 jan, De Prix d'Ameri que, het jaarlijkse grote drafevenement op de baan van Vincennes, is ditmaal een Italiaanse triomf geworden. Win naar werd de aan de Italiaanse stal Olsa toebehorende en door zijn trainer, Wal ter Baroncini, gereden Newstar, Euro pa's beste vijfjarige, die als een van de grote favorieten voor. de zege gold. De tweede plaats werd bezet door Masina, de winnaar van het vorige jaar, van de trainer-eigenaar H. Levesque en ge reden door Brohier. Newstar was gestart op 2600 meter, evenals al zijn concurrenten, uitgezon derd Masina, die als winnaar 1961 een handicap had van 25 meter. WASHINGTON, 29 jan. De Ameri kaanse atleet John Uelses heeft bij wedstrijden in Washington het officieu ze wereldrecord polsstokhoogspringen op zijn naam gebracht met een sprong van 15 feet lO'/i inches (4.832 meter). Hij evenaarde daarmee het nog niet erkende wereldrecord voor openlucht wedstrijden van zijn landgenoot Geor ge Davies, die op 21 mei van het vorig jaar bij wedstrijden in Boulder even eens 4.83 meter sprong. Veertien dagen geleden kwam Uelses, geplaagd door een ribblessure, niet verder dan 4.22 meter. De Olympische kampioen Don Bragg had tot'dusverre de beste prestatie geleverd bij indoor- wedstrijden met een sprong van 4.812 meter. Op de naam van Bragg staat nu nog het officiële wereldrecord van 4.807 meter. GOTHENBURG, 29 jan. In het laatste weekeinde voor het eerste grote internationale schaatstreffen van dit sei zoen de Europese kampioenschap pen te Oslo op zaterdag en zondag a.s. hebben de Noren nog eens duidelijk hun suprematie over de Zweden be wezen. Op de kunstijsbaan van het Ullevi-stadion, de baan waarop Van der Grift het vorig jaar wereldkampioen werd, werd de dertiende landenwedstrijd Zweden - Noorwegen gehouden en voor de dertiende keer kwam het einde met een Noorse triomf. De grootste aandacht ging uiteraard uit naar de verrichtingen van Knut Johannesen, de Noorse favoriet voor de komende titelstrijd. Johannesen toonde zjjn ambities, niet alleen door overwin ningen te boeken op de 1500 en 5000 me ter, maar ook door niet te starten in het laatste onderdeel, de zware 10.000 meter. Die tien kilometer bracht de Zwe den overigens als pleister op de won de van de kansloze nederlaag een tweevoudige verbetering van het na tionale record. Eerst liet Ivar Nilsson een tijd van 16.59.6 voor zich afdruk ken en een half uur later was Goeran Slott met zijn 16.53.8 nog sneller. Een ander veelbelovend Zweeds schaats talent, Johnny Nillson kwam op de ze afstand niet verder dan de vijfde plaats. Johannesen had op de 5000 meter ern stige concurrentie van de twee Nilssons. Ivar kwam met 8.12.4 op de tweede plaats. Johnny werd met 8.16.3 derde. Dat zij desondanks niet hoog in het klassement kwamen, was te wijten aan hun matige verrichtingen op de korte af standen. ROVANIEMI Keijo Tapiovaara is zondag Fins schaatskampioen geworden. Tweede werd Toivo Salonen, die de lei ding had van het klassement van zater dag en zesmaal nationaal kampioen is geweest. Salonen won zaterdag de 500 meter in 44.5 en Tapiovaara werd vierde in 45.8. Diezelfde dag won Tapiovaara de 5.000 meter in 8.47.5 en werd Salonen tweede in 8.57.9. Zondag nam Tapiovaara de 1.500 meter voor zijn rekening in 2.22.4 en werd Salonena 4e in 2.24,9. Tenslot te won Tapiovaara ook de 10.000 meter, in 17.56.1 en moest Salonen weer genoe gen nemen met een vierde plaats, in 18.31.2. de eerste twee plaatsen beslag. Adrie Lasterie (4.52,-), Marian Heemskerk, Ineke Tigelaar, Willy Lambour, Judith de Nijs en Ada Kok bezetten op de 400 meter vrije slag de eerste zes plaat sen. Al mocht dan Wiltrud Urselmann op de 100 meter schoolslag de sterkste zijn, op de 200 meter schoolslag was er de eerste plaats van Gretta Kok in 2 min 48,5 sec vóór Rita Kroon in 2.49,2, die de Duitse zwemster naar de derde plaats verwees. Van bijzonder gehalte was ongetwijfeld de 1 min 09,9 van Ada Kok op de 100 meter vlinder slag vóór Marian Heemskerk in 1 min 10.1 sec, waarmee zij slechts 0,3 sec boven het Nederlandse record van Ti neke Lagerberg bleef. Ria van Velsen, die op de eerste dag van de Hongaar se Maria Egervari verloor, was zon dag ongenaakbaar op de 100 meter rugslag in 1 min 10,5 sec. Nummer twee, de Frangaise Rosy Biacentini, bleef 2,3 sec bij haar ten achter. Adrie Lasterie kwam tot haar tweede zege op de 200 meter vrije slag met een tijd van 2 min 19,5 sec vóór de Hon gaarse Frank en twee Nederlandse zwemsters, Dini Koopman en Judith de Nijs. De Nederlandse herenprestaties ble ven ook op de tweede dag uitgezon derd die van Ronnie Kroon aan de matige kant. Jan Jiskoot werd vijfde op de 100 meter vlinderslag in 1 min 03.2 sec en bleef daarmee 0,1 sec boven zijn beste persoonlijke prestatie, terwijl Wieger Mensonides, Van Im pel en Altena op de 200 meter school slag niet in de kopgroep te vinden waren. Dat er zowel bij de dames als de heren scherp gezwommen werd heb ben de miljoenen toeschouwers uit negen landen aan hun televisietoestel kunnen zien. Wat te zeggen van tijden als de 2 min. 01,1 sec. op de 200 meter vrije slag van de Duitser Gerhard Hetz, de 1 min 01,0 sec over 100 meter rugslag van de Hongaar Istvan Szika- ny en de 1 min 00,3 sec van de Tsjech Vlastimil Hopka op de 100 meter vlin derslag? Het waren prestaties van ho ge orde, die wel degelijk de kracht van de verschillende Europese landen toonden en een vingerwijzing zijn hoe hard er reeds deze winter is getramd met het oog op de Europese zwem- kampioenschappen in Leipzig. Er wer den 18 nationale records verbeterd, records die op 25-meterbanen niet zo belangrijk zijn, maar toch als goede prestaties mogen worden beschouwd. DEN HAAG, 29 jan. Gespannen hebben zondagmiddag ruim 2000 toe schouwers in de dierentuin in Den Haag gekeken naar de Nederlandse judoka's die het op moesten nemen tegen een sterke Franse ploeg. Immers nu de we reldkampioen Anton Geesink en Hein Essink zich definitief uit de wedstrijd sport hebben teruggetrokken, rustte de taak op de schouders van jongere krach ten, Die jongeren hebben de Fransen met 25-20 punten overwonnen. De uitslagen zijn: Lichtgewicht: Bonte (Ned.)—Bourreau (Fr.) 5-5; Linskens (Ned.) wint van Les- turgeon (Fr.) op besl. scheidsrehter 5-0). Middengewicht: Schaeffer (Ned.)— Grossain (Fr.) onbeslist; Versluis (Ned.) verl. van Colignon na 1 min. 22 sec. door een houdgreep 0-10. Zwaargewicht: Van Ierland (Ned.) wint van Solaven (F.) op besl. scheids rechter 5-0; Dadema (Ned.) versl. Val- lauris Fr.) op besl. scheidsrechter 5-0. len. Verantwoordelijk daarvoor is The Blue Stars, dat de Haarlemmers met 114-43 op hun nog vele tekortkomingen voor hoofdklasse-basketball wees. Na dertien wedstrijden kent Typhoons nog niet de weelde van één enkel winstpunt. Vooral Jan Schappert (Blue Stars) leg de de Haarlemmers een schrikbewind op. Hij scoorde 41 punten; 19-22. Ook Jan Driehuis was niet mild: 17-14. Bü de rust leidde Blue Stars reeds met 54-16. Met Landlust, de nog ongeslagen lei ders van de hoofdklasse, kon dit week einde niets gebeuren. De Amsterdam mers hadden geen competitie-verplich tingen. Vanavond speelt Landlust in Rot terdam tegen Arrows, een wedstrijd waarin de Amsterdammers ook stellig niet van hun praaltroon zullen worden gestoten. DED is ongetwijfeld met „hoogtevrees" uit Den Haag terugge keerd. Argus met zijn vijf reuzen van om en nabij de twee meter greep te hoog voor de Amsterdammers. Vooral Pouw was een onbereikbaar „hoogte punt" voor de DËD, dat via 19-13, 37-21 (rust) 48-31 naar een 58-48 nederlaag werd geleid. Topscorers bij Argus: Pouw 14-13, Haarman 6-4, bij DED kwam alleen Allis tot tien punten. USMonark was het knallende sluit stuk van dit weekeinde. Het was een duel waarin onderschatting een zeer be langrijke rol heeft gespeeld. Bij de rust waande US, en vooral coach Weiter, zich reeds triomfator. Daar gaf de rust stand inderdaad wel enigszins aanlei ding voor: 30-18. Coach Weiter bracht na de pauze dan ook niet zijn sterkste op stelling binnen de lijnen en dat er steeds meer van de US-voorsprong door een van energie bruisend Monark werd afgebrokkeld alarmeerde hem te laat. Het was dan ook Monark dat het eind signaal met een juichkreet beantwoord de. Topscorers bij US: Sibeyn 4-7, Hen nis 10-6, bij Monark De Cleen: 6-5 en Woudstra 4-12. Herly en Agon geven el kaar op de ranglijst niets toe: beiden dertien gespeeld veertien punten. Ook in de Apollohal was er gisteravond nau welijks van een krachtverschil sprake, waardoor de wedstrijd vanaf het begin- tot het eindsignaal van spanning vonkte. Hoe gelijkmatig de score was blijkt uit de volgende cijfers: 9-9, 17-12, 23-20, 32-30 (rust) 36-42. 52-48. 56-64, 64-66, 64-68 en tenslotte een 66-68 triomf voor Agon, dat vooral in de periode van 52- 48 naar 56-64 zeer veel te danken heeft gehad aan Tennigloo. Topscorers bij Agon: Tennigloo 8-16, Kuikens 8-6 en Rengers 2-14. Bij Herly Tuinstra 9-14, Westerhof 5-6 en Jan Burgert 10-6. Uitslagen in de landelijke eerste klasse waren: Heren 1 A: Holland Daggers- Azimma 59-56, HOC-Boreas 55-32, An tilopenPink Stars 93-36. HOCPink Stars 62-26, AntilopenBoreas 99-35, Holland DaggersAdelborsten 77-28. 1B: White StarsMaasvogels 62-42; ROVS—Fortuna 40-37, ASVU—AMVJ 34-48. Dames 1 A: HAV—DTV 32-47, Antilo pen—FAC 29-39. HOC—AMVJ 32-65, KVH—Herly 25-53, 1 B: White Stars— Westerkwartier 33-36, ROVSLandlust 32-40, AgonBlue Stars 41-57. PARIJS, 29 jan. Op het zaterdag te Parijs gehouden congres van de Fédération Européenne de Baseball is het door Nederland ingediende wed strijdschema voor het toernooi om het Europese kampioenschap ondanks ster ke oppositie van de zijde van Italië aangenomen. Dit kampioenschap wordt van zaterdag 21 tot en met zondag 29 juli a.s. in ons land verspeeld. Verwacht mag worden, dat zes lan den aan dit toernooi zullen deelnemen. Deze landen zullen, op voorstel van de KNHB, in twee groepen van elk drie landen worden ingedeeld. Beide groe pen spelen een halve competitie. De winnaars plaatsen zich rechtstreeks in de finale-groep. De beide nummers twee spelen één wedstrijd tegen elkaar; de winnaar wordt eveneens in de finale- groep geplaatst. De drie niet geplaatste landen vor men de verliezersfinale. Winnaars- en verliezersgroep spele elk wederom een halve competitie. Kampioen van Euro- ga is dan uiteraard de winnaar van de nale-groep. Op deze wijze is zelfs een totale rangvolgorde van 1 tot en met 6 op te maken. In totaal worden er dan 13 wedstrijden gespeeld, waarvoor acht speeldagen beschikbaar zijn. Een der vele voordelen van dit wed- strijdschema is o.a., dat alle landen een gelijk aantal wedstrijden spelen, namelijk vier. Slechts de beide num mers twee uit de eerste groepen komen door hun beslissingswedstrijd vijfmaal in het veld. Vooral voor de zwakkere landen biedt dit schema dus het voor deel, dat zij niet reeds na een of twee nederlagen geëlimineerd zijn. DEN HAAG, 29 jan. Anton Gee sink Is zondagmiddag in de dierentuin in Den Haag stormachtig gehuldigd, toen hij uit handen van de zevende dan, de Japanner Haku Michigami, de zes de dangraad ontving. Het was het hoogtepunt in de judo carrière van de wereldkampioen, toen zijn zwarte band op de grond viel en daarvoor in de plaats de rood-witte cen tuur om zijn lendenen werd gegord. Evenals zijn voorgangers Natsui (1956) en Sone (1958) werd hij als enige Europeaan wegens het behalen van de wereldtitel getooid met de zesde dan. dreiger kwijt. Het onberekenbare Sport centrum liet in Hilversum namelijk het Rotterdamse Libanon, dat tot nog toe slechts één nederlaag te incasseren had gekregen, struikelen: 8-2. Deze be slissing had men pas na twee uur ener verend volleybal bereikt. Sportcentrum, dat in Van der Stoep een wel zeer toonaangevende speler haa. .startte in drukwekkend overtuigend. De Hiver- summers bleven in de eerste set met 15-13 voor. De tweede set was in geen enkel opzicht twijfelachtig: 15-13. Nie mand die op dat moment nog In een herstel van de Rotterdammers geloof de. Maar Libanon was nog niet gebro ken. Het herstel van de Rotterdammers was opzienbarend. En met 11-15 en 10-15 drukte Libanon in de derde en vierde set de Hilversummers naar de nega tieve leant van de score. Het waren vooral Groenhuyzen en Van Eyck die in deze hoopgevende resultaten een zeer werkzaam aandeel hadden. Maar deze tegenslag deed ook Sportcentrum niet door de knieën gaan. De vijfde set werd dan ook een verbeten, opwindend ge vecht om de winstpunten. Deze belo ning kwam tenslotte Sportcentrum, dankzij een 17-15 zege toe DES viel niet af als concurrent. Het Zeister Cito was namelijk niet in staat om het de landskampioen lastig te maken. DES drukte zijn superioriteit ai.-, volgt uit: 15-7, 15-7, 15-13. De andere debutant in de hoofdklasse HVL had- ook al geen succes. Overigens hebben de Leidena- ren tegen het Woerdense Valboval wel op de drempel van een overwinning ge staan. Nadat Valboval zeer positief was gestart, 4-15, nam HVL het initiatief zeer gedecideerd over: 15-9, 15-7. Valboval raakte hier echte allerminst duizelig van en besliste in de vierde en vijfde set het duel op een niet be paald dubieuze manier in zijn voordeel: 7-15, 12-15. Een wellicht doorslagge vende factor voor dit resultaat was het uit de strjjd nemen van Querito door de HVL-coach. Een wissel die zjjn team aanmerkelijke verzwakte. Het was dan ook nog om een andere reder, een som ber weekeinde voor HVL. De Leide- naren werden namelijk voor een on rechtmatige speler aan het begin van de competitie met twee strafpunten be boet. Bij de dames had Boemerang niet de geringste moeite om zich ongeslagen aan de top van de westelijke hoofdklas se dames te handhaven. Ditmaal ging het ten koste van Veenendaal. dat door de Amsterdamse dames kansloos naar een nederlaag werd gedreven: 4-15. 4-15, 10-15. RVC is het enige team dat nog een geringe bedreiging vormt voor Boemerang. De landskampioenen had den stellig enige moeite om dit het af gelopen weekeinde te blijven. Daar zorg de het Hoornse TOG althans in de eerste twee sets voor: 17-15, 16-14. Toen was echter de weerstand hij TOG ge broken 15-2. De andere uitslagen waren: Concor dia—SOS 15-12. 11-15. 15-7 8-15, 11-15 (2-3), ZVC-K en V—St. Paul 15-7, 15-10 15-2 (3-0), Reva—Celebes 13-15, 15-13 12-15, 15-3, 8-15 (2-3). EINDHOVEN, 29 jan. Tijdens zon dag in Valkenswaard gehouden golf- wedstrijden heeft de Eindhovenaar H. G. Mignot, lid van de Eindhovense golf club, een prestatie van wereldformaat geleverd door tijdens één ronde twee holes in one te maken, namelijk de 3e en de 16e. In golfkringen beweert men, dat een dergelijke prestatie een wereldprimeur is. Jo de Haan heeft het nuttige met het aangename verenigd. Om een zo goed mogelijke lichamelijke conditie te krij gen heeft hij het voorbeeld van vele coryfeeën in de wielersport nagevolgd. Hij is op wintersportvakantie gegaan. Elke dag trekt hij in de Oostenrijkse plaats Kühtai „op eigen kracht" de ber- gen in, genietend van de zon en d sneeuw en tegelijkertijd de nodige ovc tollige kilo's lichaamsgewicht verlieze

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11