Koopactiviteit matig door seizoenfactoren Superfl/tarJr Albert Heijn Nieuw uitstel voor Krupp Antilopen handhaaft zich door twee overwinningen bovenaan de ranglijst Andere Duitse verkeers- deskundige ingeschakeld Dr. F. Lehner zet werk van prof. Leibbrand voort Ab Geldermans bereidt zich al weer voor op de Tour Heren Alliance winnen met 3-1 van zwak Victoria DE PENRUAN MOORD NIEUW De AH-SuperMart BAVO speelde „Drie is teveel" Misschien in 1963 weer op de haan Alliance-dames 2 behoudt met 2-0 zege ope Scheijbeeck kansen op promotie Wereldgoederenmarkten in december Vrachtwijzigingen Oost-Afrikalijnen Beker-waterpolo competitie K.N.Z.B. BASKETBALL-COMPETITIE ONDERZOEK HAAGSE TRAMWEG OVER ENIGE DAGEN NAAR DE RIVIèRA Hockey in Haarlem en omgeving Treslingbeker Parnassiaprijs kompetitie Dames W aterpolocompe titie DWT verliest met 3-8 van HPC Schaken bij het „Witte Paard" MAANDAG 29 JANUARI 1962 PAGINA 2 Koffie, cacao, thee en sui ker Wol, huiden, vellen en katoen 39 Granen, oliën, vetten en rubber Metalen In parochiehuis „De Linge' Dames Eerste gesprek Engeland-Bonds- republiek gesloten Specialiteit Op de baan? DE -> PAUL vlTanderen AMSTERDAM, 25 jan. Mede als ge volg van seizoensfactoren viel de afge lopen maand op de internationale goe derenmarkten een slechts matige koop- aktiviteit waar te nemen. Van de toe genomen politieke spanningen rond Goa, Indonesië, Algiers en Katanga ging geen Invloed van betekenis uit. Over het al gemeen bleven de omzetten van be scheiden omvang, bij overigens weinig veranderde prijzen. Ook de stroef ver lopende besprekingen in E.E.G.-ver- band brachten een zekere aarzeling te weeg. Niettemin manifesteerde zich in sommige sektoren een vrij gunstige on dertoon, hetgeen o.m. kan worden toe geschreven aan de niet onbevredigende konjunktuurontwikkeling in de Verenig de Staten, aldus het maandoverzicht van de wereldgoederenmarkten in de cember van de Nederlandse Overzee Bank. De wereldkoffiemarkt vertoonde de afgelopen maand werderom een luste loos beeld. Goeddeels moet deze ten dens worden toegeschreven aan de nog steeds groeiende overschotten in de voor naamste produktieianden. Op de wereldcacaomarKt heerste in december een vrij ongeanimeerde stem ming onder invloed waarvan de prijzen zich overwegend in neerwaartse rich ting bewogen. Te Londen noteerde Ac- cra-cacao per ultimo december sh 177 per 50 kg tegen sh 208 aan het begin van de maand. Aanvankelijk opende de markt tamelijk vast, op berichten dat de oogst in Brazilië kwantitatief en kwa litatief als gevolg van ongunstige weers omstandigheden beneden de verwach tingen zou blijven; herziene ramingen indiceerden een oogst van 1,3 miljoen zakken, hetgeen ten opzichte van eerder gedane ramingen 13 procent lager is. In de voornaamste theeveilingcentra was de afgelopen maand sprake van een tamelijk flauwe stemming, zonder dat zich evenwel belangrijke prijsdalingen voordeden. Te Londen gaf de kwaliteit van het aanbod, vooral wat Ceylon thee betreft, een verdere achteruitgang te zien: over het algemeen ontmoetten de laagland soorten nog een vrij goede kooplust doch voof de hign growns be stond duidelijk minder belangstelling. De onzekere stemming op de wereld suikermarkt hield ook vorige maand aan. De New Yorkse notering voor con tract no. 8 suiker wist zich aanvankelijk op een niveau van ets 2.48 per lb te handhaven, doch reeds vrij spoedig kregen prijsdalingen de overhand, toen bekend werd dat de begin december jl. te Genève gehouden Internationale Sui- kerkonferentie niet tot een overeenstem ming heeft geleid inzake de vaststelling van de grootte der basisexportquota voor de jaren 1962 1963. Over het algemeen heerste op de in ternationale wolmarkten de afgelopen maand een kalme stemming. In Austrar tië lagen de noteringen van zowel meri no's als crossbreds gedurende de laat ste veilingen van de eerste helft van het seizoen 1961/62 nagenoeg d hetzelf de niveau als in november jl., terwijl ook elders geen prijsfluctuaties van be- tekeni optraden. Vooral de verminder de koopaetiviteit vai, Japan heeft op de Australische wolmarkt echter o-n on miskenbare psychologische druk uitge oefend, hetgeen m blijkt uit de vrij voorzichtige aankooppolitiek die ook an dere traditionele kopers momenteel vol gen. De stemming op de internationale hui denmarkten vertoonde in december jl. ten opzichte van de voorgaande maand weinig verandering. Over het algemeen werden de lichte huiden in Noord-Ame- rika tegen vrijwel onveranderde prij zen verkocht, terwijl de zwaardere hui den mede als gevolg van de mindere kwaliteit in het voordeel van kopers tendeerden Verwacht wordt echter dat de belangstelling in de loop van januari geleidelijk aan weer zal toenemen. In verband met de ongunstige weers- Advertentie I Smakelijk eten met minder werk slagerij heeft aan haar assortiment vlug-klaar-art! kei en een twee tal aantrekkelijke nieuwtjes toe kunnen voegen, terwijl twee andere, reeds be staande, door een nieuwe verwerkings methode nóg aantrekkelijker zijn ge worden. Deze nieuwe artikelen zijn SCHNITZELS en KARBONETTES. Voorts is een nieuwe verwerkingsmethode toe gepast voor gehakte BIEFSTUK en HAMBURGERS. SCHNITZEL panklaar van mager kalfsvlees per stuk *+9 SCHNITZEL De boter of het vet heet maken, om en om zachtjes braden (aan elke zijde 2 minuten), de jus afmaken, eventueel, om het geheel wat pittiger te maken, met paprika. KARBONETTE (zonder been) panklaar van zuiver varkensvlees per stuk 39 GEHAKTE BIEFSTUK van mager i-undvlees per stuk HAMBURGER panklaar van mager rundvlees per stuk 39 75 jaaren aktiever dan ooit GROTE HOUTSTRAAT - HAARLEM omstandigheden heeft het Amerikaanse ministerie van landbouw de Amerikaan se katoenoogst voor 1961-62 rond 200.000 balen (van 500 lbs) lager geraamd dan haar oorspronkelijke raming van 14.5 miljoen balen. De Amerikaanse katoen export, welke onlangs nog op 5,5 miljoen balen werd geraamd, zal in verband met de sterk gereduceerde Egyptische oogst en de daardoor noodzakelijk ge worden import van Amerikaans katoen, wellicht tot het in het vorige seizoen be reikte niveau van 6,6 miljoen balen op lopen. Tarwe. Ook in december viel op de wereldtarwemarkten een opmerkelijk vaste stemming waar te nemen. Vol gens het Commonwealth Economie Com mittee wordt voor 1961-62 een lagere wereldtarweoogst dan in het voorgaande seizoen verwacht. O.m. zou in Canada en de Verenigde Staten de produktie met resp. 6,1 en 3,8 miljoen ton dalen. Volksrepubliek een nieuwe overeen komst inzake de levering van 900.000 Inmiddels hebben Canada en de Chinese ton Canadese tarwe en 250.000 ton gerst voor een gezamenlijke waarde van 71 miljoen dollar gesloten. Overigens zij opgemerkt dat de effectuering van de eerder met China afgesloten overeen komst voor de afname van tarwe en tarwemeel ten bedrage van 362 miljoen dollar moeilijkheden oplevert, zulks als gevolg van de verslechterde deviezen- positie van laatstgenoemd land. Voedergranen. De noteringen op de wereldmarkten voor voedergranen ga ven een overeenkomstig verloop te zien. Recente ramingen geven aan dat de wereldproduktie van mais in het huidige seizoen ca. 179 miljoen ton za.' bedragen tegen 192 miljoen ton in het seizoen 1960-61. De produktiedaling kan goed deels aan kleinere oogsten in de Ver enigde Staten en Oost-Europa worden toegeschreven. De markten voor plantaardige oliën en vetten waren de afgelopen maand wederom vrij vast gestemd, zij het dat de omzetten in de meeste sectoren van beperkte omvang bleven. Voor copra en cocosolie bestond aanvankelijk weinig animo, doch geleidelijk aan verschenen meer kopers op de markt zodat de no teringen zich in licht opwaartse rich ting bewogen. Hernieuwde vraag naar Nigeriaanse grondnoten was oorzaak dat grondnotenolie verder aantrok. De hervatting van de rubberaankopen door Rusland, alsmede verwachte gro tere vraag van Chinese en Oosteuropese zijde in het komende jaar, waren wel de voornaamste factoren die er toe heb ben bijgedragen dat de noteringen op de internationale rubbermarkten de af gelopen maand een licht stijgende ten dens vertoonden. Daarbij komt dat pro ducenten op Malakka in verband met een niet onbelangrijke daling van de voorraden o.m. lag de aanvoer in no vember j.l. rond 24 pet. lager dan in de voorgaande maand minder ge neigd waren tot verkopen over te gaan. De bedrijvigheid in de Amerikaanse staalindustrie nam de afgelopen maand wederom toe. Naast de grotere vraag van de auto-industrie, werden vooral ook in de sektor der huishoudelijke ap- raten bevredigende orders geboekt. en en ander heeft er toe geleid dat de produktiekapaciteit in december jl. vergeleken met de voorgaande maand met ca. 10 pet. kon worden opgevoerd; voor januari 1962 laten de vooruitzich ten zich eveneens vrij gunstig aanzien. Verwacht wordt dat de Amerikaanse staalproduktie in 1962 ongeveer 107 mil joen ton zal belopen, tegen 98 miljoen ton in 1961. In de tot de K.S.G. beho rende landen zou de produktie van ruw staal voor 1961 een omvang bereiken van bijna 73,5 miljoen ton. De wereldkopermarkt werd de vori ge maand gekenmerkt door een grote mate van onzekerheid, welke goeddeels verband hield met de politike onrust in Katanga en de stakingsdreiging in de Chileense kopermijnen Weliswaar zou het uitblijven van koperverschepin gen uit Katanga voorshands geen na delige gevolgen voor de Europese ver bruikers met zich meebrengen alge meen is men van mening dal de Union Minière niet onbelangrijke voorrader in Angola heeft aangelegd doch niettemin valt een zekere vrees te con stateren dat op niet te ange termijn stagnatie in de aanvoer van het me taal onvermijdelijk zal zijn. Geleidelijk aan bewogen de noteringen zich dan ook in opwaartse richting. AMSTERDAM, 27 jan. De op Oost- Afrika varende conference lijnen maken bkend, dat zij het, in verband met de gestegen exploitatiekosten, noodzakelijk hebben gevonden, de vrachten voor la ding van het Verenigd Koninklijke Con tinent naar Oost-Afrika (havens ten noorden van Chinde tot Cape Guarda- fuil met ingang van 1 april met onge veer 5 procent te verhogen. BONN, 27 jan. (DPA) De termijn binnen welke Alfred Krupp von Bohlen und Halbach zich moet ontdoen van zijn aandelen in de Hütten- und Bergi -rk Rheinhausen A.G. is verlengd tot en met 31 juli van dit jaar. Het West- duitse ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat de inter nationale commissie, welke op grond van artikel 10 van het verdrag tot re geling van kwesties die uit oorlog en bezetting voortvloeiden werd ingesteld, Alfred Krupp mededeling had gedaan van de nieuwe termijn. De termijn voor de verkoopplicht voor een deel van de aandelen was reeds eni ge malen verlengd. Economisch-politie- ke kringen in Bonn zijn van mening, dat de door de geallieerde opgelegde ver koopplicht volkomen achterhaald is. De beste oplossing van de kwestie acht men ongedaanmaking van de verkoopplicht. Krupp heeft zich, toen hij zijn door de geallieerden in beslag genomen vermo gen terugkreeg, moeten verplichten geen staal meer te produceren of kolen te winnen. De daarvoor in aanmerking ko mende bedrijven en mijnen moest hij verkopen. Nadat de eerste termijn verstreken was zonder dat er een geschikte koper ge vonden kon worden, werd een gemengde commissie gevormd, die in de kwesties der verkoopsopdrachten opheldering zou moeten brengen. V.S. De NAVO heeft bekend ge maakt, dat de Nederlandse secretaris- §eneraal van deze organisatie, D. U. tikker op 6 februari een bezoek zal brengen aan president Kennedy. Stikker brengt een officieel bezoek aan de Ver enigde Staten, met besprekingen met tal van Amerikaanse ambtenaren. HAARLEM, 29 jan. Voor de eerste ronde van de bekercompetitie K.N.Z.B. afdeling dames had het lot beslist, dat Zwemlust uit Utrecht bij Haarlem te gast ging en vond in het Sportfondsen- bad het duel plaats. Zwemlust had enig overwicht, maar Haarlem ging met de eer strijken. In de eerste helU viel reeds de beslissing toen door Gita Hellingman een Haarlem meerderheid benut werd om de stand in het voordeel van de gast vrouwen te brengen. Ook in de- tweede irellt kreeg Haanem een speeistermeer- derheid, maar het bleef bi) de stand 1-0 voor Haarlem, dat overgaaf naar de tweede afvalronde. Met V.Z.V. uit Vel- sen is dat evenzo gesteld. V.Z.V. moest voor de eerste ronde naar Amersfoort om te spelen tegen Wilskracht uit Utrecht. De Velsenaren hebben de reis niet te vergeefs gemaakt; zij wonnen met 5-2. De heren van V.Z.V. waren bij de lo ting niet best uit de bus gekomen; zij moesten naar Leeuwarden om te spelen tegen L.Z.O., dat hen met 7-5 versloeg zodat ze meteen voor de bekercompeti tie zijn uitgeschakeld. Verder had het lot beslist dat ook NJORD '59 naar Amersfoort moest om te spelen tegen de Bevers 1, zover is het niet gekomen; de Haarlemmers kregen bericht dat ze thuis mochten blijven en overgaan naar de tweede ronde. In de tweede ronde moet NJORD in Haarlem spelen te gen Kroosduikers 1 che met 3-2 de meer. deren zijn gebleven van N.Z.C.'21 1. Voor D.W.T. heeft de loting beslist dat de heren op 30 januari spelen in Haarlem tegen de Snippen en moeten de DWT dames op zondag 4 februari naar Naarden om dan tegen de Naar- den dames de strijd aan te binden. Voor de tweede ronde moeten de HVGB heren uit spelen tegen Brandenburg en krijgt HPC 1 het Zaandamse Neptunus in Haar lem op bezoek. HAARLEM, 29 jan. Een drietal da meswedstrijden voor de landelijke com petitie en op zaterdagmiddag niet min der dan vijf eerste klasse herenwedstrij den vormden het overvolle programma in het Krelagehuis. Op zaterdagmiddag was een extra seniorenprogramma in gelast om de Groningse ploegen Boreas en Pink Stars en het Maastrichtse Maas vogels te kunnen ontvangen en op tijd weer naar hun haardsteder terug doen keren. Zowel Antilopen als H.O.C. klop ten beide Groningse tegenstanders, ter wijl White Stars, Maasvogels de baas bleef. Antilopen dat door de recente neder laag van Holland Daggers thans met deze Amerikanen gelijk aan de leiding gaat, handhaafde zich door twee ruime overwinningen In de eerste wedstrijd tegen Pink Stars namen de Haarlemmers zelfs een 14-0 voorsprong, voordat de Groningers voor de eerste maal tot scoren kwamen. De rust brak aan met 37-14. In de twee de helft werd het Antilopenoverwioht zo mogelijk nog groter en via 69-24 kwa men de Haarlemmers bij wie Dinghoff en Van de Gevel zich onderscheidden, tot een 93-37 overwinning. Topscorers: Antilopen Kales 10-8; Dinghoff 12-10; Zwiers 2-12 en Van de Gevel 0-20. Voor Pink Stars, Roffel 6-2; Bergsma 4-12. In de wedstrijd tegen Boreas was het van hetzelfde laken een pak. Na 12-2 en 28-7 leidde Antilopen bij rust reeds met 47-15. De verwoede pogingen der Haar lemmers om de honderd te overschrij den werden door het eindsignaal verijdel Eindstand 99-35. Topscorers Dingshoff 10-2; Kales 4-19; Bodegom 6-4; Regen boog 8-8; Zwiers 6-6 en van de Gevel 11-12, allen Antilopen. H.O.C., dat in de gevaarlijke zone ver toefde onderstreepte de zwakte der Gro ningse teams door eveeens tweemaal te winnen. De Haarlemmers stegen hier. door enkele plaatsen op de ranglijst. Tegen Boreas ging het aanvankelijk niet zo gemakkelijk, 16-10, russtand 24-12. In de tweede helft namen de Haarlemmers echter voldoende afstand van hun tegen- stander en- zegevierden duidelijk met 55-32. Topscorers: Hollander 10-11, Ver steeg 4-10 beiden H.O.C. De wedstrijd H.O.C.-Pink Stars werd in de eerste helft gekenmerkt door een groot gebrek aan produktiviteit van bei de ploegen. Na 8-3, brak de rust aan met 20-8. Na de hervatting werd de Groningse tegenstand aanvankelijk groter, doch bij 36-22 was deze volledig doorbroken en wandelde H.O.C. verder naar een 62-26 zege. Topscorers Winterink 8-2, Lohman 6-4; Versteeg 2-10; de Zeeuw 0-12; Hol lander 0-10. Maasvogels bood runner up in de eer ste klasse B White Stars aanvankelijk meer tegenstand dan verwacht werd. Zelfs namen de mannen uit Maastricht enkele malen een voorsprong. Via 10-12 en 20-20 leidde White Stars bij rust reeds met 32-25, voornamelijk dank zij Erik Jager, die met kop en schouders boven ploeggenoten en tegenstanders uitstak. In de tweede helft verloor Maasvogels enkele spelers door blessures, zodat het geen verwondering wekte, dat White (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 'J6 jan. Het onder zoek naar de doelmatigheid van het lijnennet en het eventueel aangeven van verbeteringen in de vervoersbe- diening en de verkeersafwikkeling In het algemeen, dat de daagse Tr m- wegmaatschappij in eerste instantie had opgedn<en aan prof. dr. K. Leib brand, zal worden voortgezet door Ie Duitse verkeersdeskundige dr. Ing. Friedrich Lehner. Zoals gemeld heeft de H.T.M. het contact met prof. Leib brand verbroken toen bekend weid dat hjj was gearresteerd op beschuldiging van het bedrijven van oorlogsmisdaden. Dr. Lehner, n .ar wiens politieke ante- cendenten naar nag worden aange nomen een diepgaand onderzoek is ingesteld, zal gebruik kunnen maken van de gegevens, die zijn verkregen bij het verkeersonderzoek dat verleden jaar nog onder leiding van prof. Leib brand in Den Haag is gehouden. De H.T.M. is van mr üng dat in Ne derland geen verkeersdeskundige is van het formaat van dr. Lehner, die reeds diverse belangrijke verkeersonderzoe- ken in Duitsland en daarbuiten op zijn naam heeft sta. n. Hij maakt deel uit var de directieraad van het openbaar vervoer in Hannover, een bedrijf dat kans ziet winst ti maken De omstan digheden zijn daar echter heel anders dan in Nederland, aldus de directeur van de H.T.M., ir. A. C. Pijl. Gehoopt wordt dat het rapport nog dit jaar ge reed komt. De directe'T van de H.T.M. heeft voorts nog meegedeeld dat buslijn 32 (Turfmarkt-Tesselseplein) met ingang van 1 februari voorlopig zal worden opgeheven. Dit omdat bij de ophanden z^nde afsluiting van de Niebc mweg, die geasfalteerd wordt, deze lijn groten deels hetzelfde traject volg' als lijn 21. Met deze opheffing komen een achttal chauffeurs vrij die het tekort op an dere Hjne kunnen verlichten. Het ver loop van het personeel, dat steeds drei gender vormen aannam, is nu enigszins tot staan gekomen. Men heeft zelfs het aantal personeelsleden iets weten op te voeren. Een verlies voor het bedrijf is het heengaan van de onderdirecteur van de H.T.M., ir. A. Siewertsz van Reesema, die directeur wordt van een constructiebedrijf in Dordrecht. Stars met 63-42 won. Topscorers: White Stars: Jager 16-15; Lagendijk 6-6; Maas vogels: De Jong 10-4; Holltrop 4-7. B(j de dames moest H.O.C. ondanks goedetegenstand het hoofd buigen voor lijstaanvoerder A.M.V.J. De nationale speelsters Dijkstra; Kloek en Duyf wa ren van 'n dergelijke kwaliteit, dat men kon spreken van voor Haarlem uniek damesbasketball. Het man-to-man van de Haarlemsen verhinderde de soepel draaiende Amsterdamse ploeg niet om van meet af aan het heft in handen te nemen. Via 0-10 en 9-21 was de rust stand 15-32. Ook in de tweede helft bleef het krachtsverschil met als gevolg een 32-65 eindstand. TopscoorstersH.O.C.: Ria Kuipers: 7-4; Ria ten Have: 0-8; A.M.V.J. Bep Dijkstra; 12-2, Els van den Heijden: 9-15; Frieda Kloek: 7-8. Antilopen had in de belangrijke wed strijd tegen F.A.C. bij rust een 16-14 voorsprong. De Helderse meisjes slaag den er echter in na de hervatting het initiatief over te nemen, 24-28, wel kwam Antilopen nog tot 28-30 terug, maar in de slotfase consolideerde F.A.C. de voor sprong en won met 29-39. Fannie van Deurssen was met 8-0 voor Antilopen het produktiefst. Mej. Kranenburg 2-8 en Mej. Ham 6-7, waren voor FA.C. de topscoorsters. De overige uitslagen zijn: Dames: Exercitia 3—Rapiditas 2: 13- 18; ExercitiaAntilopen 2: 17-16; H.C.K 2—H.O.C. 5: 24-14. Heren: CibabaS.C. Haarlem: 0-2 (reglementair). HAARLEM, 29 jan. Voor de toneel vereniging BAVO betekent het contakt dat reeds bestond met het parochiële bouwfonds van de parochie van O.L.Vrouw van Zeven Smarten en de H. Bavo, na de opening van het paro chiehuis een ommezwaai, want nu is Bavo in samenwerking met dit bouw fonds. de parochiële toneelgroep gewor den. Dit zo ongeveer lag besloten in het openingswoord van de voorzitter van het bouwfonds, de heer G. du Maine, toen hij zaterdag- en zondagavond nog eens de donateurs van Bavo en het Bouw fonds welkom heette, voor het begin van de klucht „Drie is teveel" van Joh. Blaaser sr. en jr. Dat Bavo momenteel over een be hoorlijk aantal leden beschikt, blijkt wel uit de bezetting van de vijftien rollen, waarvan slechts een doublure was. Het geestig niemandalletje dat deze klucht bleek tp zijn, zat er bi) het Bavo- team goed in en werd met vaardige vaart ten tonele gebracht. Het gegeven; Bij de advocaat Gravesande, door Bram Oud heel verdienstelijk gespeeld, komt de Amerikaanse industrieel Oldenbach, even verdienstelijk gebracht door Gé du Maine, met zijn familie op bezoek. In de bedoeling ligt een verloving van hun zoon Fred met Enny, de dochter van Gravesande. In deze rollen gaven Theo van Rooyen en Trudi Tuijn elkaar goed tegenspel. Die dochter had daar echter bezwaar tegen en wist de huisknecht Emiel zodanig op haar hand te krijgen, dat deze door een voorgewend ongeval geen dienst kon doen. Hij werd tenslotte vervangen door Driekus, de stoker van de Centrale verwarming, een praatzieke man, welke door Han v. d. Veldt heel goed werd uitgebeeld. Van Emiel maak te Eddy Hartman een geslaagde creatie, zoals hij dit ook deed als Lou de Bokser, een collega van Driekus. Voorts troffen we in dit stuk nog aan een oma, door Nel Naber goed uitge beeld en Michel Link een adspirant- doctor in de Natuurlijke Historie, welke in Leon van Amerongen een goed ver tolker vond. Ook de overige kleinere rollen werden door de opvoerenden goed gespeeld. Geen wonder dus dat de be zoekers aan het eind van de avond met ook hier een happy ending het gezelschap met regisseur Martien Lan- geveld en de souffleur hartelijk toejuich ten voor een avond, waarop hun lach spieren herhaaldelijk de kans hebben ge had. P. Es. LONDEN, 27 jan. De Westduitse minister van Economische Zaken prof. Ludwig Erhard, heeft een reeks van vertrouwelijke besprekingen met de Britse regering afgesloten. Hij sprak het vertrouwen uit dat Engeland voor het einde van dit jaar lid zou worden van de Europese Economische Gemeen schap. Erhard, die vrijdagavond in Londen wa_; aangekomen, voerde besprekingen met de Britse minister van Financiën Selwyn Lloyd, premier Harold Macmil- lan, en onderminister Edward Heath. Erhard verklaarde tegenover de pers dat hij ingenomen was met Amerika's sts" naar verlaging van de tarieven en n-uwe associatie met de E.E.G. Hij sprak in dit verband van een welkome stap in de goede richting. ISRAëL. In welingelichte kringen in Israël is vernomen dat de Sovjet- Unie binnenkort een begin zal maken met de levering van nieuwe gevechts vliegtuigen van het type Mig aan Egyp te. (UPI) GHANA. Het Ghanese persbureau „Ghana News" heeft bekend gemaakt dat de regeringen van Cuba en Ghana in Accra een handelsovereenkomst heb ben gesloten (UPI) BEVERWIJK, 27 jan. Het duurt nog wel even voor het nieuwe wieier- seizoen weer wordt geopend, maar in de polder zijn ze al weer aan het trai nen: de jongens van de rennersclub „Kennemerland". Alleen en in groepjes trekken de adspiranten, nieuwelingen, amateurs en professionals er op uit om voldoende snelheid in de benen te kr(jgen voor de courses, die hun wach ten. Onder hen is ook de bekende pro fessional Ab Geldermans. Geldermans vertrekt over enige da gen naar Zuid-Frankrijk. Aan de Ri- vièra gaat hij zijn voorbereidingen in tensiveren. In een trainingskamp zal hij een groot aantal renners van naam ontmoeten als Anquetil, de Roo, Stol- ker, Stablinsky, Graczyk, Rudi Altig, Robinson. Leider is de bekende oud wielrenner Raphaël Geminiani. Reeds op 10 februari rijdt Geldermans in Zuid- Frankrijk zijn eerste course. Zelf be schouwt hij dat slechts als een training. Natuurlijk is de hoofdschotel voor dit jaar weer de Tour de France Van veel renners is het programma voor de Tour daarop afgestemd. De vorm van de Tour heeft een belangrijke wijziging ondergaan. Dit jaar wordt gereden met merk-ploe- gen. Naar hij ons vertelde, is Ab Geldermans zeer content met dit nieuwe systeem. Hij rijdt in de ploeg van St. Rapha-Geminiani, die is ge fuseerd met Helyett, de ploeg van An quetil. Anquetil zal, naar een ieder verwacht wel als kopman van de formatie He- lyett-St. Rapha worden aangewezen. Ab Geldermans hoopt echter, dat, als hij goed rijdt, en na een paar etappes een goede plaats in het klassement bezet, de hele ploeg opdracht zal krijgen hem te steunen. Dat in de komende Tour een ploe gentijdrit en drie individuele tijdritten zijn opgenomen heeft )jiD zeer ver heugd. Eén van zijn specialiteiten is de rit tegen het horloge. Wanneer zijn con ditie goed is betekenen deze tijdritten voor hem een voordeel. Behalve de Tour de France komt Ab Geldermans dit jaar nog uit in andere grote klassiekers: Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen, Bcrdeaux-Pa- rijs en Luik-Bastenaeken-Luik. Voorts nog Parijs-Nice, Menton-Rome en de vier-daagse van Duinkerker.. In 1961 werd Geldermans in Duinkerken en Rome winnaar. De bekende klassieker Luik-Basteneaken-Luik bracht hij in 1960 op zijn naam. Hoe staat het met de aspiraties van Geldermans voor de strijd op de baan? In 1957 werd hij bij de amateurs Ne derlands kampioen achtervolging. In datzelfde jaar bezette hij bij de wereld kampioenschappen op hetzelfde num mer de derde plaats. De weg trekt voor Ab schijnbaar meer dan de baan. Toch wil hij het volgend jaar weer eens op de baan gaan proberen. Zijn trainings programma voor de volgende winter zal daarop zijn gericht. HAARLEM, 29 jan. Het grote be lang van deze hockeyzondag lag voor Alliance bij de bekerwedstrijden, terwijl Ever Swift in de competitiewedstrijd zich iets meer zou kunnen distanciëren van de gevaarlijke zone. Alliance slaag de volkomen in de gestelde doelen voor wat de bekerwedstrijden van het eerste dames- en herenteam betreft; de Haar lemse dames daarentegen kwamen net niet tot winst, ofschoon zij vooral 11a rust beter speelden dan de tegenpartij, de Kieviten. Voor de derde ronde om de HTCC- beker moesten de heren van Alliance naar het Rotterdamse Victoria. De eer ste helft kwam het goede spel er nog lang niet uit. De Heemstedenaren ver kregen wel een overwicht, doch tot het uitbuiten daarvan kwam men niet toe, ofschoon er wel enkele kansen voor de sticks lagen. Ook na de hervatting bleek Alliance sterker, doch het zat deze he ren niet mee. Zoals het meermalen voor komt, kwam succes aan de andere kant, waar Victoria een van de spaarzame aanvallen met een doelpunt wist te be kronen. Deze onverwachte actie riep bü de Heemstedenaren de juiste reactie op, hetgeen in het laatste halfuur resulteer de in drie goede doelpunten. Op een voorzet van J. v. d. Broek maakte H. Groen op fraaie wjjze gelijk, waarna zijn broer N. Groen een strafcorner be nutte om de basis der winst te leggen. De deelname aan de volgende ronde voor de HTCC-beker werd verzekerd door Beijnes, die de voorsprong tot 1-3 vergrootte. Voor dezelfde beker streed HBS op eigen veld tegen Ring Pass en ging daarbjj roemloos ten onder. Roemloos, omdat door de Bloemendalers zowel aanvallend als verdedigend slecht werd gespeeld, (0-2). De Treslingbeker is voor Scheijbeeck 2 kennelijk een begeerd abject. Het in spireerde de Beverwijkers uit de 4e klasse tot een gedegen spel tegen 3e klasser Hilversum 6, dat met 4-2 werd uitgeschakeld voor verdere deelname. Zandvoort, dat bij Rijswijk te velde trok, zag zich daar ook voor deze beker uit geschakeld (2-0) en gelijk zo verging het Alliance 2 en Alliance 3, welke heren- teams gewipt werden door resp. Victoria 3 (4-0) en Victoria 5 (1-0). De Parnassia-prijs was de inzet van de wedstrijd Wageningen tegen BDHC. De Bloemendaalsen behielden hun kans door een 0-5 overwinning. HBS ontving hiervoor de dames van RBC, waarbij men niet verder kwam dan 1-1, ook na verlenging. Aangezien RBC in de com petitie in een lagere klasse speelt, gaat dit team naar de volgende ronde over en is HBS uitgeschakeld. De dames van Alliance gingen voor de bekerwedstrijd naar HDM om daar te tonen, dat zij in hockeytechniek de meerdere waren. On danks een ruim overwicht was het doel punten maken zeer moeilijk, daar HDM een links-back in de verdediging had die zeer veel aanvallen der zwart- witten wist af te breken. Bovendien ging de aanvalslinie van Alliance zeer slor dig met de scoringskansen om. Pas tegen het einde moest spil D. Hietbrink er aan te pas komen om deelname aan de volgende bekerronde zeker te stellen (0-1). De Amsterdam-beker kan nog in Heemsteedse handen terecht komen. Rood Wit 1 overwon Be Fair 2 daar voor met 5-1. Ook Zandvoort maakt nog een kans, daar met 3-0 werd gewon nen van Rijswijk 2. De reserves van Rood Wit werden door Be Fair 4 met 2-1 uitgeschakeld, terwijl op eigen veld HBS 3 het loodje legde tegen Voordaan 2. Ook de competitie kende nog enige activiteiten. BMHC 3 gaf in de uitwed strijd tegen Randiwijck een voortzetting van het merkwaardige herstel. Na uit 7 wedstrijden niet verder gekomen te zijn dan 3 punten, hetgeen de onderste plaats betekende, kwamen in de 2e helft der competitie met inbegrip van giste ren, twee gelijke spelen uit de bus en eenmaal winst. Randwijck kon gisteren nog net een winstpuntje behouden (1-1). In de 2e klasse had HBS 2 nog veel moeite met Hermes, hetgeen voor de Bloemendalers op het nippertje de winst bracht (1-0). Dat Rechtrop 2 het niet zou bolwerken tegen Amsterdam 4 dat volslagen de leiding in afd. F heeft, lag voor de hand. Dat de Beverwijkers in de hoofdstad met 3-1 verloren, betekent voor hen nog een redelijke uitslag. BMHC 7 heeft de kans waargenomen om een der naaste concurrenten voor de topplaats terug te wijzen. Het won met 2-1 van Siseo, Er blijven nog kan didaten naast BMHC, want Rood Wit behaalde ook volle winst door Leiden 6 met 3-0 naar huis te zenden. HBS 3 blijft ook in de aanval ondanks het ge lijke spel tegen HHYC 6. De derde klasse zag Strawberries 3 winnen van en bij Hoorn (0-1) en be leefde de eerste volle winst van Zand voort 2. 't Gooi 5 werd met 2-1 naar haar basis teruggestuurd. Dit betekent nog niet dat de badplaatsspelers van de onderste plaats af ztfn. Alliance 5 kon het niet verder brengen dan 1-2 op eigen veld tegen buurman Rood Wit 2. Rechtrop 3 deelde de winst met Kraaien 3 (1-1) en alleen vierde klasser BMHC 8 bracht de stunt van deze week door van Hermes 2 te winnen (1-2), n.b. op Helderse grond! Toch zijn deze oranjehemden nog niet van de on derste plaats af, al scheelt het niet veel. Strawberries 4 won „normaal" van Alk maar 4 (1-4), Hurley 4 deed hetzelfde bij Zandvoort 3 (1-3). De verrassing ligt hier bü Kraaien 4, welke lantaarndrager maar liefst met 3-0 won van „midden moot" HBS 5. Het mager programma dat de dames aan competitiewedstrüden afwerkte, gaf een goed resultaat voor BDHC 2 in de promotieklasse. Met de 1-0 winst uit de thuiswedstrüd werd HHYC nog iets ster ker op de laatste plaats gedrukt. In de 2e klasse kon Ever Swift de kan sen in de wedstrüd tegen Kieviten niet waarnemen. Na een onverwacht snelle achterstand van 0-3 in het eerste kwartier konden de Haarlemse dames wel het initiatief overnemen doch dit niet in voldoende doelpunten omzetten. Het werd 2-3 voor de Haagse dames. Strawberries versloeg BDHC 3 met 2-0 en Rechtrop won van Kraaien met 2-1, Alliance 2 behoudt de goede kans op promotie met de 2-0 winst op Scheij beeck in de derde klasse. Strawberries 2 blaast dit partijtje ook nog mee, nu het Terriërs met eveeneens 2-0 ver sloeg. Hermes bleef met 2-1 de baas over BDHC 4 en dat kost de Bloemen daalsen wel niet de eerste plaats, maar wel 2 punten van hun voor sprong op de Helder sen. In de 4e klasse was Rood Wit 3 royaal sterker dan Groen Geel 4 (0-7) en hand haafde Strawberries 3 het ongeslagen record door Rechtrop 2 met 3-0 af te wüzen. HBS 4 ontnam VW met 3-1 elke illusie zo deze er nog waren, terwijl Zandvoort 2 de Saxenburgers nog dieper in de put drukte (2-0). Alliance 4 kon het bezoekende Myra 2 niet voldoende van repliek dienen (1-2). Uitslagen districtswedstrijden; Heren: Rood Wit 3Adelborsten 2 2-2, HBS 6 BMHC 9 4-1, Ever Swift 3Alliance 9 1-2. Dames: Ever Swift 3Hoorn 1 1-0. HAARLEM, 28 jan. In de strijd tegen HPC 1 heeft DWT 1 een fikse ne derlaag geleden. Voor de eerste klasse heren werd de strijd in het Sportfond- senbad gestreden en zij had een omlijs ting die beter achterwege had kunnen blijven. Zowel in het water als op de kant gaven de DWT-ers blijk het niet geheel eens te zijn met de leiding van de scheidsrechter. De hierdoor ontstane geprikkelde sfeer vond zijn weerklank in het spel en er was van enig verhand in de DWT-pIoeg weinig te bespeuren. Kort na de aanvang van de strijd moest de scheidsrechter reeds aan een paar DWT-supporters verzoeken de scheids- rechterskant te verlaten. Nadat Botman voor DWT de score had geopend maakte Termeer gelük om na een treffer van Bontekoe de HPC voorsprong op 3-1 te brengen. Na het verwisselen van doelen werd een schot van Termeer door Wiers het DWT-doel ingeslagen en het was Bontekoe en nog maals Wiers, die voor HPC de helft van de strü'd afsloten met de stand 6-1. In de derde periode schoot Westerman van uit de DWT-achterhoede en ketste de bal vanaf de arm van Botman het HPC doel in. Nadat Termeer in de laatste periode HPC tot 7-2 had doen uitlopen, gooide de scheidsrechter de vlag neer en verzocht de DWT-aanvoerder bü hem te komen, om enkele lieden naar de uitgang te verwü'zen. Toen men daar aan gevolg had gegeven werd dé strijd voortgezet en brachten Bontekoe (HPC) en Westerman (DWT) de eindstand op 3-8. NVA 1 was de gast van DWR 1, dat verscheen met invallers voor Ronald Koedoder en Jan Sint; deze vervanging kwam NVA niet ongelegen, daar de par- tüen nu niet zoveel voor eikaar onder deden en het voor NVA een goede oefe ning was om meer op elkaar ingespeeld te raken. In de eerste periode werd er niet gescoord, maar na het draaien werd het door Bood en Oomen 2-0, waar na Heilker voor NVA van repliek dien de. In de derde periode scoorde Bergé de gelükmaker. Tegen het eind van de strijd stelden Oomen en Janssen de DWR- overwinning op 4-2 veilig. In de ontmoe ting HVGB 1—Haarlem 1 heeft het aar dig voor het Haarlem-doel geknetterd. Met 10-3 zegevierde HVGB. De stand van de eerste klasse heren luidt: HPC 1 HVGB 1 DWR 1 DWT 1 Haarl. 1 NVA 1 4 4 4 4 4 4 38 29 19 11 9 4 11 13 16 16 17 37 HAARLEM, 27 jan. De verrassing van de avond was wel de eerste neder laag, die Huyboom te incasseren kreeg. Na een verkeerde afruil kwam Pancras zo in het offensief, dat uiteindehjk de zege hem niet meer kon ontgaan. Har tendorp is thans nog de enige, die onge slagen is en theoretisoh thans de beste kansen heeft. Ook het gelijke spel, dat Ouddeken op uitstekende wüze van Em merik afdwong, mag wel een verrassing genoemd worden. Brohet kon eindelijk weer eens een overwinning laten aante kenen, terwül de strijd tussen de oude rivalen Reeuwijk en Hoogland in remi se eindigde. In groep 2 hadden de koplopers het zwaar te verantwoorden. Mossinkofl moest tegen v.d. Berg met remise ge' noegen nemen. Raaphorst verging het nog erger, want Bleekemolen was heef en meester. Na een gelük opgaande strijd tussen Holtk; mp en I ave 3i. kreeg laatstgenoemde door een fout van zijn tegenstander ogenschünlük de beste kansen. Juist voor het afbreken blunder de Haverkort echter, waardoor Holt- kamp thans de beste kansen heeft. Ban ken en v.d. Stoep Sr. streden hardnek kig om de zege, maar het slot was toch een broederlü'ke verdeling. In groep 3 kon Lunenburg Bottelier niet van een overwinning afhouden. Ook Joosten bleef in de running, terwü'l Baas er eveneens voor zorgde, geen verdere achterstand te krijgen. Hak smaakte we derom het zoet van een overwinning en klimt langzaam maar zeker omhoog, He uitslagen waren: Brohet - v.d. Velde 1-0, v. Emmerik - Ouddeken '/i-Va, Huy boom - Pancras 0-1, Reeuwijk - Hoog land %-K, v.d. Stoop Sr. - Banken%-7)i» Raaphorst - Bleekemolen 0-1, Mossin- koff - v.d. Berg Vs-'/s, Holtkamp - Haver kort Jr. afgebr., Bottelier. Lunenburgi 1-0, Hak-Prms 1-0, Joosten - Raap l'u' Puts - Baas 0-1. DIE 15 AAN DE RIVIERMOND. DAN MOET U VAN PEN RUAN TE VOET LANGS DE HOE KO MEN WE NAAR GROEVE? IK HEB MENEER CASTER GISTERAVOND VLUCHTIG GEZIEN NOOIT GEVRAAGD MAAR GEC0STUMEERD SAM GING TERUG NAAR PENRUAN - MAAR WAAR KWAM HIJ VAN DAAN? DIT IS HET ENIGE HUIS HIER IN DE OMTREK. HIER IN DE WIL DERNIS? NIET ERG WAARSCHIJNLIJK MAAR 'T KAN. MISSCHIEN HAALDE HIJ DE MARIHUANA BIJ CASTER?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2