Binnenkort een noodkerk in Schalk wijk en Haarlem Zuid-West Ontwikkeling in de IJmond wordt met zorg gadegeslagen ÜL ll i Zware last zou ondeugdelijk in stroppen zijn gehangen Aö©nda Haarlem MAGGI cent KERKENBOUW ZONDAG 4 FEBRUARI IJmond Postfanfare laat een steek vallen Dodelijk ongeval bij Hoogovens Ster-toernooi tafeltennissers TEGEN VERTEGENWOORDIGER TIEN MAANDEN GEËIST Koninklijke Olie weer vast Aa-Be PLAIDS Zaalberg Bollenstreek Jeugdige autorijder na achtervolging aangehouden HAARLEMSE RECHTBANK Fa. B. J. VAN LIEMT Vijftien aanrijdingen tengevolge van gladheid Uitreiking Visser- Neerlandiaprijzen Wegens poging tot doodslag Gefusilleerden herdacht in Haarlems stadhuis omdat U nü zoveel Aroma gebruikt... in stamppotten, jus, soepen en sausen! Profiteer ervan! De beurs vandaag: VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 PAGINA 3 HAARLEM, 2 febr. Zondag 4 februari wordt weer de Kerken- bouwzondag gehouden. In onze courant van donderdag hébben wij reeds uitvoerig geschreven over de nood in alle bisdommen. Wat het Haarlemse bisdom be treft, moet gezegd worden, dat de situatie zorgelijk blijft, hoewél de kerkenbouw zich in de afgelopen jaren gunstig heeft ontwikkeld. Voor Haarlem en omgeving zul len er op korte termijn voorzie ningen getroffen moeten worden. INTERIEURMATRASSEN Burgerlijke Stand Haarlem TYBBDTTC: tafeltennis VROUW ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING Gestage groei van Wit- Gele Kruis Zandvoort Concert van N. Ph. O. in Zandvoort Films Toneel Muziek Diversen T en toonstellingen r --I-I In Haarlem-Oost bijvoorbeeld is het plan-Schalkwek thans volop in uitvoe ring. Voor elk der vier grote wijkeen- heden, die samen het nieuwe stadseel Schalkwijk zullen vormen, is een kerk gepland. In het plan-onderdeel A., waar thans een groot aantal woningen gereed is gekomen en inmiddels bewoond, zal zeer binnenkort met de bouw van een noodkerk worden begonnen. Zoals be kend is kapelaan C. J. van Teijlingen van de Spaameparodhie benoemd tot bouwpastoor in Schalkwijk en belast met de oprichting van de nieuwe pa rochie, welke onder patronage komt te staan van ,,De Goede Herder." Men kerkt nu nog in een lokaal van de poly- normschool. Voor de wijkeenheid Schalk- Wijk-B worden reeds kerkplannen voor bereid. De terreinen voor de definitie ve kerken in beide wijken zijn inmid- dles bekend., In Haarlem Zuid-West, nabij de grens met de gemeente Bloemendaal, wordt eveneens een kerkvoorziening voorbe reid. De katholieken daar in het zo genaamde Duinroosplantsoen wonen betrekkelijk geïsoleerd. Hun eigen pa rochiekerkje in Aerdenhout ligt volko men buiten hun gezichtsveld. Zij voelen zich er ook. niet thuis. Van de andere kant is een èntensieve zielzorg onder de ze katholieken vanuit de parochie Aer denhout zeer moeilijk. Reeds vele jaren bestaat er dus behoefte aan een eigen kerkgelegenheid. Men heeft er wel eens over gedacht, een gedeelte van dit ge bied te voegen bij de kathedrale paro chie, maar ook dat heeft, gezien de gro te afstanden, weinig zin. Bovendien is de kathedrale parochie toch al zeer groot, zodat van een reële verzorging weinig terecht komtn. Gelukkig heeft de woningbouw zich daar gunstig ontwikkeld. Het uitbrei dingsplan Oosterduin is thans nage noeg gerealiseerd met als gevolg, dat er voldoende katholieken wonen om een eigen kleine kerkgelegenheid te scheppen. Bovendien wordt in dit uit breidingsplan binnen enkele jaren een katholiek verpleegtehuis gebouwd. Het ligt daarom in de bedoeling bin nenkort met de bouw te beginnen van een noodkerk, welke vanuit de paro chie Aerdenhout zal worden bediend. Mocht in de toekomst blijken, dat hier «en zelfstandige parochie moge-lijk is, aan zal deze bijkerk tot parochiekerk worden verheven. In de ÏJmond-Noord zal er, ook wat de kerkenbouw betreft, grote activiteit zijn. In de wijk Oosterwijk, deels ge meente Beverwijk, deels gemeente Heemskerk, zal dit jaar worden begon nen met een definitieve kerk. Ook in de wijk Meerestein, welke op het ge bied van de gemeente Beverwijk volop in uitvoering is, komt op korte termijn een kerkgelegenheid. Binnen enkele we ken wordt namelijk begonnen met de bouw van een noodkerk. De oprichting van een zelfstandige parochie Meere stein wordt daarmee gerealiseerd. In Heemskerk-Dorp wordt de oprich ting van een tweede parochie voorbe reid. Anderhalf jaar geleden werd hier een noodkerk als bijkerk van de Lau- rentiusparoohie gebouwd. De bij-kerk ■Wordt nu dus parochiekerk. Ondanks deze vrij grote activiteit is de stiu-atie in het IJmondgebied weinig be vredigend. Een duidelijk beeld van wat er in de IJmond gaat gebeuren, is niet te verkrijgen. De strijd om het behoud van eigen gemeentelijke zelfstandigheid heeft er toe geleid dat de gemeente Heemskerk in de loop van 1960 met een eigen structuurplan voor de dag is ge komen. Dat plan, dat in belangrijke mate afwijkt van het Ontwerp Streek plan voor de IJmond-Noord, doorkruist bovendien een enige jaren geleden zorg vuldig voorbereid plan voor de zielzorg- opbouw van dat zich snel ontwikkelend gebied. Voorts doen zich elders in de IJmond ontwikkeling voor, die met name ten aanzien van zeer kon-krete kerkenbouw- plannen ernstige vraagtekens oproepen. Het behoeft geen betoog, dat het bis- (Advertentie) eigen fabrikat, met dikke schapenwol winterkant I SCfMGCHELST/). 13 TELL02S6 BEVALLEN van een zoon: J. M. van der Pauw Kraan-van der Putten; A. T. E. Schouten-Nelis; J. Bersee- ■Remmig; C. L. van der Velde-Boevink; S- M. Lamboo-Jukes; M. Weij-Nicolai; M. Luk-Wijkhuizen; C. J. van Schoo- yh-van Dijk; A. A. Hartgers-Dijkzeul; w. C. Dam-Loonstein; M. M. Balm- tjks; M. A. Pielage-van Gejjlswjjk; i-p van Blitterswvjk-Cival; R. I. E. i erhorst-HofgrenJ. Scheelings-de K°ndt; J. E. Snoek-Jongman. HVALLEN van een dochter: J. El- ®endoorn-Stevenhaagen; H. A. van Eijk -van Hemert: C. Hovenier-Kloos; G. Blauwhoff-Van der Laan; E. C. z.orge-Karstens; M. L. van den Heuvel- viaa Galen; J. M. C. van Asten-Schel- A. M. Branger-Dames. ONDERTROUWD: j. T. van Bakel a H- Hoogakker; J. G. Walst en T c- T°lrnan" C. J. van Zonneveld en fór- °iSm^,n' F- A- Beelen en A. Schae- N N- M. Schoen «en F. M. van den gouwland; p. G. Hollander en M. C. H ,f": y- Bos en T- Eijskoot; Th. pes. poeteren en M. C. A. J. Hom- StS,fnSPU^yD: rr,C- A- Inpijn en I. A i, M- de Bruijn en C. Prins- p U PoPail en A' E- A h' t tv' Haster en M. Baerveldt; H W M Pj.ependaal en C. F. Bijster; G J f,?e"aar en E- M. Sieraad; Vreede. Westerhoven en J. J. De tenJE^LfD?NV?- M Kuijk-Van Al- M S- van LeuvCT'-Kostêrar^Ij' Basfiaanse-Wauters, 77j.'; A.JJ. Buifs', Pao^iL: G. van Lewe, 66 j H. Heijde-vanPVliet,3 se'j.K' P' Van deï De maquette van de nieuwe r.-k. kerk, die in „Oosterwijk" aan de Laan der Nederlanden te Beverwijk zal worden gebouwd. Op de voorgrond de klokke- stoel. Links de pastorie met de sacristie als verbinding naar het tien meter hoge kerkgebouw. De ingang van het kerkge bouw is geheel rechts van de, voor het overgrote deel glazen, voorwand. Naast de ingang is rechts de uitbouw te zien van de doopvont. Onder de glaswand zijn de biechtstoelen gelegen, die uit het kerkgebouw zijn gebouwd. De kerk biedt plaats aan 750 personen. Het ont werp is van het architectenbureau J. P. L. Hendriks-L. A. van den Bosch te Rotterdam. dom een en ander met zorg gade slaat. Van de andere kant blijft zij echt niet lijdelijk toezien, bij wat hier gaat ge beuren. Ten aanzien van de Bollenstreek valt er als belangrijkste nieuws te melden, dat het bisdom Rotterdam aan B. en W. van Lisse heeft gevraagd, grond te reserveren voor de bouw van een kerk in het uitbreidingsplan-Poelpolder. Voorts wil men dit jaar nog komen tot de vergroting van de Maria-kerk In Noordwij-k aan Zee, dit mede in ver band met het toeristenbezoek. Het grote kenmerk van de Bollen streek is de bevolkingsgroei, waardoor de bestaande parochies steeds groter worden. HAARLEM, 2 febr. Ieder muzikaal dilettantenensemble, hetzij een koor of een orkest, kan na een verantwoorde studietijd toch een uitvoering geven die minder gelukkig uivalt. Iedere dirigent kern er van meepraten. De demonstra tie die de Haarlemse Postfanfare gis teravond onder Jac. Wildschut van haar kunnen in het concertgebouw g:af, was echter kwalitatief van dusdanige aard, d-at we helaas moeten conclude ren dat dit niet alleen op rekening ge schoven kan worden van onfortuinlijke bijkomstige omstandigheden. De pro grammasamenstelling was goed, doch de stukken lagen ver boven de macht van de executanten. Dt stemming was onzuiver, de rit miek wankel, de toonproduktie niet fraai, zodat van homogeen en bezield musiceren geen sprake kon zijn. Aan de capaciteiten van -de dirigent twijfe len we geen ogenblik, doch er valt moeilijk iet3 te bereiken als de spelers individueel nog niet zo ver gevorderd zijn, dat zij op hun instrument werke lijk muziek kunnen maken. Na zeer in tensief werken zal in de toekomst een beter resultaat niet uitblijven. T. de Vr. HAARLEM, 2 febr. Toen gister avond omstreeks negen uur een perso nenauto op de Jan Gijzenkade een vluchtheuvel links passeerde, zette de politie met een auto van de R.A.D. de achtervolging in. De bestuurder van de auto doofde de lichten, verhoogde zijn snelheid en vervolgde zijn weg door een wirwar van kleine straatjes. Op de hoek SperwerstraatHavikstraat liep hij ech ter vast. Hij sprong uit de auto en nam de benen. Zijn medepassagier, een 16- jarige metaalbewerker uit Bloemendaal, bleef in de auto achter en werd door de politie aangehouden. De bestuurder bleek een 16-jarige monteur uit Haar lem te zijn. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder rijbewijs, zonder achterlicht en kentekenverlichting, het overschrijden van de maximum snelheid en het links passeren van een verkeersheuvel. De auto, die het eigendom van de monteur bleek te zijn, werd in beslag genomen. HAARLEM, 2 febr. De belangrijke tafeltenniswedstrijd in de hoofdklasse wordt gespeeld zaterdag 3 februari om 4 uur in de gymnastiekzaal van de broederschool aan het Teylerplein. TYBB zal zeer zeker alles in het werk stellen, het nog ongeslagen DTTC de eerste nederlaag toe te brengen. De liefhebbers van de tafeltennissport zul len van zeer goede wedstrijden kunnen genieten, aangezien Jaap van Hummel uit het Nederlandse team in DTTC speelt. Zijn twee medespelers zijn Brinkman en Wijnhout. In het TYBB- team spelen Cees Schoof, Jaap Visser ©n Jan Witteman. HAARLEM, 2 febr. Twee weken hechtenis heeft de officier van Justi tie, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man, vanochtend geëist tegen een 48- jarige opzichter bü de Hoogovens uit Heemskerk. Op 28 juni van het vorig jaar had de man de leiding bij het hij sen van een stalen gevaarte van 24 ton op het Hoogoventerrein in Velsen. Het werk werd uitgevoerd voor een con structiewerkplaats, die hiertoe een gro te kraan van de Hoogovens had ge huurd. Tijdens het hijsen hadden drie hijs-arbeiders op het gevaarte plaats genomen. Plotseling was een van de stroppen, waarin het gevaarte hing, geknapt, waardoor het van een meter hoogte naar beneden viel. Een der arbeiders, de 41-jarige M. j. van den Dobbelsteen uit Dordrecht, was daarbij onder de last terechtgekomen en aan de gevolgen daarvan overleden. De opzichter werd ervan beschul digd, dat hij had toegelaten dat de last ondeugdelijk in de stroppen was bevestigd, als gevolg waarvan de ene strop zou zijn geknapt. De dagvaarding moest ter terechtzitting worden gewij zigd, omdat de officier aanvankelijk de lezing van een deskundige van de Ar beidsinspectie had overgenomen. De verdediger, mr. H. W. vermeer uit Amsterdam, bracht evenwel een ande re deskundige als getuige mee. Deze was na de hijssituatie nauwkeurig ge reconstrueerd te hebben, tot de conclu sie gekomen dat de stroppen een ge wicht van 50 ton gemakkelijk konden dragen. Er zou dus een fout in de strop gezeten hebben. HAARLEM, 2 febr. Zondag wordt het jaarlijkse Ster-toernooi voor tafel tennissers gehouden, waaraan de acht sterkste dames, heren en junioren deel nemen. Zoals te doen gebruikelijk wordt dit toernooi gehouden in het Tafelten- nis-instituut Guus Wolters, Jansstraat 48 te Haarlem. De senioren beginnen om 12 uur, de junioren om 11 uur. Om 6 uur zullen de wedstrijden beëindigd zijn. Bij de heren wijkt de keuze nauwe lijks van vorige jaren af. De belang rijkste nieuwe figuren zijn de TYBB- speler Jaap Visser, die de laatste tijd in de hoofdklasse tot knappe prestaties komt en voorts Bernard Winder, die in het eerste team van Rapidity de be langrijkste rol speelt. Voorts zijn onder de deelnemers Cees Schoof, Jan Witte man (TYBB), van welke twee spelers de laatste bekerhouder is. Ook is er de talentvolle Cor Bakker van Togido, evenals diens clubgenoot Bert van Eijk, die tot dusverre niet zo erg veel liet zien, maar in de laatste weken regel matig sterker werd. Louis Hamers van GTTC en de sterke routine Bert Duits van TOG maken de acht spelers vol. Bjj de dames zal men tevergeefs naar jong talent zoeken. Slechts Truus Roze- meijer en Ans Hoog Antink van Rapi dity behoren tot de jongeren, samen met Henny van Garderen van DSB. Anneke Groeneveld-Lahey van Togido zal ongetwijfeld hoge ogen gooien ter wijl ook haar clubgenoten Nanna Wol ters en Letty van der Putten zeker niet kansloos zijn. Voorts nemen deel de geroutineerde speelsters Rie Top van DSB en Rie Franssen van TOG. De junioren-groep belooft zeer inte ressant te worden. Er zijn maar liefst drie spelers van Togido, die weinig voor elkaar onder doen: Joop Huijbens, Rudi Hart en Ed v. d. Berg. TYBB is vertegenwoordigd met Peter van Nes- te, die men wel min of meer als favo riet maig zien, hoewel vooral ook Fred Jacobs (Bloemendaal) en Joop Vermo- len (DSB) alle kans hebben hem te weerstaan. Anton Keja (CSV) en Joop Stammeijer (Alliance) gelden min of mee:- als gevaarlijke out-siders. ROTTERDAM, 1 febr. De politie heeft een 45-jarige boekhouder aange: houden nadat hij kend had, dat hij bij het aannemingsbedrijf waar hij werkte 10.000 gld. had verduisterd. Een ac countantsonderzoek bracht de praktij ken van de man aan het licht. Het geld is opgegaan aan poker en andere gok spelen. De officier wilde die mogelijkheid niet uitsluiten en maakte dus zijn dag vaarding ruimer. Hij bleef van oordeel, dat verdachte verantwoordelijk was. De man zou blijkens getuigenverklaringen de arbeiders opgedragen hebben op de last te gaan staan om deze in balans te houden. Zelf ontkende hij dit. Deze handelwijze werd door de ambtenaar van de Arbeidsinspectie ontoelaatbaar genoemd De verdediger hield het erop, dat zijn cliënt onmogelijk verantwoordelijk gesteld kon worden. De last was vol doende beveiligd opgehangen en het is algemeen gebruik dat arbeiders op de last gaan staan om deze in balans te houden. Men had slechts drie kwar tier tijd voor het kwarwei, zodat er een gehaaste sfeer heerste. Eigenlijk had het hijsen onder verantwoordelijk heid van de constructiewerkplaats moe ten gebeuren maar de leiding van het bedrijf had alles maar overgelaten aan verdachte. Het gevaar dat dreigde zou verdachte, volgens de verdediger, met zijn ervaring niet hebben kunnen voor zien, zodat er van schuld geen sprake kan zijn. Hij vroeg derhalve vrijspraak. Op 15 februari doet de rechtbank uit spraak. (Advertentie) 100 wol Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 HAARLEM, 2 febr. Vijftien aan rijdingen zijn het gevolg geweest van de sneeuwval van gisteren. Een 22-ja- rige typiste liep bij haar val op de Ge dempte Oude Gracht een hersenschud ding op. Zij moest in het Grote Gast huis worden opgenomen. Ook een 64- jarige ambtenaar werd het slachtoffer van de gladheid, toen hij om om streeks acht uur met zijn bromfiets slipte. Hij kwam te vallen, waardoor hij een hersenschudding en een gebro ken linkerenkel opliep. Hij is in het Grote Gasthuis opgenomen. Bij de an dere aanrijdingen was slechts sprake van lichte materiële schade. HAARLEM, 2 febr. Op de Raam- singel is gisteren om half een ter hoog te van de Raambrug een 39-jarige vrouw door een personenauto aangere den, waardoor zij een schedelbasisbreuk opliep. Volgens een ooggetuige zou zij plotseling de rijbaan zijn overgestoken, zodat de bestuurder van de personen auto geen gelegenheid meer had af te remmen. De vrouw is in de Mariastich- ting opgenomen. HAARLEM, 2 febr. Zaterdag 17 februari zullen in Den Haag de Visser- Neerlandiaprijzen worden uitgereikt. Onder degenen, die een prijs zullen ontvangen, bevinden zich mevrouw M. Graafstal-van der Steur en mevr. A. Ramakers-Huzemeyer, beiden uit Haarlem. De Visser-Neerlandiaprijzen worden sedert jaren als beloning of steunverlening toegekend aan perso nen of instellingen, die zich op zede lijk, pedagogisch. wetenschappelijk, maatschappelijk of cultureel terrein bijzonder hebben onderscheiden of verdienstelijk hebben gemaakt. Mevr. Graafstal-van der Steur ontvangt een prijs als blijk van waardering voor haar menslievende arbeid voor ver weesde en hulpbehoevende kinderen in Indonesië. Mevrouw Ramakers-Suze- meyer heeft zich verdienstelijk ge maakt ten behoeve van oude en een zame mensen. Het kapitaal, waaruit de prijzen wor den toegekend, wordt beheerd door het Algemeen Nederlands Verbond in Den Haag, aan welke instelling de Gelder se advocaat en geleerde mr. H. L. A. Visser de helft van zijn vermogen na liet. In 1955 werd voor de eerste maal de Visser-Neerlandiaprijs uitgereikt. Sedertdien is aan prijzen reeds meer dan 100.000 uitgegeven. HAARLEM, 2 febr. Een gevange nisstraf van tien maanden eiste de of ficier van justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdagmiddag tegen een 35-jarige vertegenwoordiger uit Haar lem, die terecht stond wegens poging tot doodslag, subsidiair bedreiging te gen het leven gericht. De man zou op 27 juli op de boulevard te Zandvoort tot driemaal toe met zijn auto hebben ingereden op twee Amsterdammers, die ternauwernood aan overreding wisten te ontsnappen. De oorzaak van het in cident was een ruzie tussen de verte genwoordiger en de beide mannen. De Amsterdammers waren op de be wuste avond in een auto uit de hoofd stad naar Zandvoort gereden, in gezel schap van vier dames die zich in een andere auto bevonden. In Zandvoort raakten zij elkaar even kwijt, waarbij de zich in hun auto bevindende dames door de vertegenwoordiger lastig zou den zijn gevallen. Dit kwamen de twee mannen te weten en na de daarop vol gende woordenwisseling met de verte genwoordiger, zou deze met zijn auto op hen zijn ingereden. De officier van justitie mr. Wiarda, achtte het subsidiair ten laste gelegde bewezen. Hij kwalificeerde het optreden van de verdachte als een ernstig feit. De raadsman mr. Rutgers noemde de zaak ,,een mug waarvan men een oli fant had gemaakt". Hij gaf toe dat de vertegenwoordiger niet verstandig had gehandeld, maar hij meende dat van enige opzet tot bedreiging geen sprake was. Mr. Rutgers zei dat de verdachte door het optreden van de twee Amster dammers angstig was geworden en ZANDVOORT, 1 febr. Uit het jaar verslag van het Wit-Gele Kruis te Zand voort over 1961 blijkt, dat deze afdeling zich in een gestadige bloei mag verheu gen. Het aantal leden steeg van 500 tot 525. Met waardering wordt gewag ge maakt van de arbeid van de wijkver pleegster zuster A. M. Stiphout. Zij leg de 3311 bezoeken af, namelijk 2525 voor de ziekenverpleging. 266 voor kleuter zorg, 224 voor zuigelingenzorg, 105 voor t.b.c.-bestrijding, 98 voor bejaardenzorg, 72 voor rheumabestrijding en 21 voor pre-natale zorg. Zij assisteerde voorts 44 zitdagen voor zuigelingenzorg en in entingen. Tengevolge van de gestegen uitgaven, die slechts gedeeltelijk door hoger rijks subsidie worden gedekt, moest de mini mum contributie van 6 tot 7,50 per jaar worden verhoogd. De afdelingssecretaris, de heer J. C. M. van Eijk, werd benoemd tot lid van het hoofdbestuur van de noordhollandse bond van het Wit-Gele Kruis en daar belast met het bonds-secretariaat. daarom zo snel mogelijk had willen wegrijden. Hij achtte het ten laste ge legde niet overtuigend bewezen, maar zelfs indien de vertegenwoordiger zich aan bedreiging zou hebben schuldig ge maakt, vond de raadsman de eis van tien maanden absurd. Omdat mr. Rut gers echter in enige opzet van de zijde der verdachte niet kon geloven, vroeg hij vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. HAARLEM, 2 febr. 'Vandaag ne gentien jaar geleden vonden tien men sen uit Haarlem en omgeving de dood voor het vuurpeloton. Zij werden gefu silleerd door door de Duitsers als vergeldingsmaatregel wegens het neer schieten van een Duitse onder-offieier op zaterdag 30 januari. Toen de Sicherheitspolizei de dader niet kon vinden, werden in de nacht van 31 ja nuari op 1 februari ongeveer honderd- tien mannen uit Haarlem en omlig gende gemeenten van hun bed gelicht en naar de Haarlemse strafgevangenis overgebracht. In de daarop volgende nacht werden tien van hen opgeroepen en overgebracht naar het Kopje. Daar werden zij bij de Karmeltrap neerge schoten. De overige gevangenen wer den op transport gesteld en als gijze laars opgesloten in Vught. Na de bevrijding richtten de overle venden een vereniging op: H.B.H. „De Roodpunten". De letters H.B.H. zijn de afkorting van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, de „Roodpunten" herin nert aan de rode punten, waarmede de gijzelaars gemerkt waren. Vanmorgen kwamen verschillende leden van de vereniging in de hal van het stadhuis bijeen, waar een herinneringsbord de gedachte aan de tien gefusilleerden levend houdt. Van de zijde van het gemeentebe- tuur waren aanwezig burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en wee- houder D. J. A. Geluk. De heer A. Creveld, secretaris van de vereni ging, sprak enkele woorden, waarbij hy het droevig gebeuren van negen tien jaar geleden releveerde. Bij het herdenkingsbord was een bloemstuk gelegd. ZANDVOORT, 2 febr. Opnieuw zal het Noordhollands Philharmonisch or kest concerteren in Zandvoort, en wel op donderdag 8 februari 1962 in Theater Monopole, onder auspiciën van de Stichting Culturele Kring 't Helm. Het programma vermeldt werken van Beethoven, Mozart, Dvorak en Enesco, alsmede het concert voor trompet en or kest in Es van Joseph Haydn, waarin Nelly Boeree als soliste optreedt. CINEMA PALACE: t/m zo.: Slavin van Roane, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALSHet recht om te mogen leven. str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Fanny, 14 jaar. 2, 7 en 9.16 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De man met de wassen t>eelden, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: Baby-doll, ontraden. REMBRANDT 4e week: De kanonnen van Navarone, 14 jr. Gew. tijden 2 en 7.30 uur. ROXY: t/m zo.: De duivel van Diablo, 14 jaar. Maandag t/m do.: Saskatchewan, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO. 3e week: De Nacht, str. vol wassen. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrijdag 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Avontuur in New York, 18 jaar. Za. 2.30, zo. 2, 4.15, wo. 2.30 uur: Watt en half Watt in de penarie, a.l. Maan dag en di. 8.15 uur: Green Mansions, 18 jaar. Do. 8.15 uur: Dr. Vlimmen, strikt volwassen. Zaterdag 3 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: „Caroline" van W. Somerset Maugham. Regie: Jan Teulings. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Lous Hen- sen en Elisabeth Hoytink. Zondag 4 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: „Caroline" van W. Somerset Maugham. Regie: Jan Teulings. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Lous Hen- sen en Elisabeth Hoytink. Maandag 5 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Triniteits Ly ceum: „Mercadet" van H. de Balzae. Dinsdag 6 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Triniteits Ly ceum: „Mercadet" van H. de Balzac. Woensdag 7 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Rotterdams To neel: „Boeing-Boeing" van Mare Camo- letti. Regie: Johan Walhain. In de hoofd rollen: Luc Lutz, Trins Snijders en Petra Verbeek. Maandag 5 februari Concertgebouw. 7.30 uur: Muziekuitvoe ring Interscholair Jeugdtournooi. Minerva Theater, Heemstede. 8.15 uur: Heemsteedse Kunstkring: Jiddische volks- liederenavond Rozjirukes mit Mandein door Chanah Milner, zang en Willy Brill, voor dracht. Dinsdag 6 februari Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Donderdag 8 februari Stadsschouwburg. 8 uur: rik. Grafische Bond: „Das Land des Laohelns", door de Zuid-Nederland se Opera. Vrijdag 2 februari Minerva Theater. 8 uur: Mej. C. A. W. H. Hofstede Crull: „Oeroud cultuur gebied in Frankrijk" Sted. Gymnasium, Prinsenhof. 8 uur: Stichting Jong-Haartem vooruit!: Dr. H. S. Visscher over „Geschiedenis van de film". Zaterdag 3 februari Gebouw „St. Bavo", Smedestraat. 2.30— 11 uur: Fancy Fair t.b.v. de K.A.J. Zondag 4 februari Gebouw „St. Bavo", Smedestraat. 2— I.1 uur: Fancy Fair t.b.v. de K.A.J. Maandag 5 februari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit: Dr. B. van Gelder spreekt over „Stiefkinderen van het Christendom". Dinsdag 6 februari Rest. Brinkmann. 8 uur: Kon. Ned. Na- tuurhist. Ver. De heer A. L. J. van IJzen- doorn spreekt over „Vogelpsychologie". Kunstcentrum „De Ark". 9 uur: Dr. M. Dijt spreekt over: „Europese integratie". Rest. Brinkmann. 8 uur: Samenwerken de Organisaties voor het Europese federa lisme, afdeling Haarlem. De heer C. J. van der Ploeg spreekt over: „De sociale aspec ten van de Europese Economische Gemeen schap". Woensdag 7 februari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit. Dr. Fr. Thijssen over: Het aanstaande Vaticaanse Comcilie in het licht van de vraag om de eenheid der christenen. Minerva Theater. 7.30 uur: Nederlandse Jeugd Gemeenschap, Haarlem: Filmavond „De Witte wildernis". Donderdag 8 februari Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit. De heer D. J. A. Geluk, wethouder te Haarlem, spreekt over: „Het gemeente bestuur en zijn taak ten aanzien van de burgers". Aula A. H. Gerhardschool. 7.30 uur: Haar lemse Discoclub, stereo-avond. Programma: Vioolconcert in C., Haydn, piano-concert KV 595, Mozart; symphonie no. 3, Beet hoven. Chana Milner, die vrijdag 5 februari in het Minerva Theater een programma van Jiddische volksliederen zal verzorgen. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 108, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy. Geopend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur: zo van 1417 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zo. 13—17 uur. leyier's Museumrekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel Geopeno iedere werkdag, beh. maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse Deeldbouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.30 uur en van 13.30—17 uur (beh. ma.). Zo en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Ex positie van tekeningen van Herman van Tongeren. Geopend van 1018 uur en van 20—22 uur. Kunstcentrum „De Ark". 5 tot en met 23 februari. Tekeningen van Heienk. Ge opend van 917 uur en tijdens de con certen op maandag woensdag en vrijdag van 18—20 uur. (Advertentie) Tydetyi 66 AMSTERDAM, 2 febr. De aandelen Kon. Petroleum hebben het gisteren in Wallstreet weer goed gedaan. Het fonds stond met een omzet van ƒ1.370.000 no minaal op de vierde plaats op de lijst van de meest verhandelde aandelen. Ook Unilever heeft enige winst in de zeilen gekregen en beide fondsen lagen zodoende vandaag aan het Damrak vast in de markt. Vooral in olie's bestond een levendige handel. De koers steeg tot 129.80, d.i. 2.50 hoger dan gisteren. Voor Unilever bestond begin beurs een stijging van ƒ1.80 op een koers van ƒ187.40. AKU, Philips en Hoogovens lagen verwaarloosd en bleven iets be neden de vorige koersen. De dividendverlaging van de KNSM tot 8 (v.j. 10 pet., waarvan 5 pet. in aan delen) heeft teleurstelling gewekt. De koers van de aandelen Kon. Boot ging met ca. 8 pnt. omlaag. In het tweede tijdvak werd 185% genoteerd. Ook de andere soorten ondervonden enige druk, maar slechts in geringe mate. De staats- fondsenmarkt was fractioneel lager. Naar is medegedeeld zal vandaag geen notering plaats vinden in de aandelen, winstaandelen en certificaten van aan delen in de Verenigde Vorstenlandsche Cultuur Mij. Dit in verband met een te verwachten bericht Ter beurze ver luidde dat voor de aandelen een bieding van 5 peta zou worden gedaan, benevens een scrip voor de activa in Indonesië. De laatste gedane koers van de aandelen ter beurze was 7%. Vorig opening Slot 2/i 4Vi Ned. 1960 1 4>,i Ned. 1981 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.VA. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. KL.M. Kon. Ned. Stoomb- Mij K.PJM. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interlinie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 n 2% Amsterdam '56 III 2% Amsterdam '59 212 Rotterdam '57 Alb. Heyn KI. obl 1031/2 101 101H 100& iOOS 93A 93A 108B 34 9^ 113Vz 113% 1303-. 399 398y4 310 921 153.S 490 369' 765 U 763* 495 J 615 961-1 957* 185.7 187.40 305 496 595 127.5 129.80 140^ 149* 148 60.5i 1931;- 187* 1523* 151* 340H 1521* 152& 150* 224.50 247.50 515 144 85 92% 92% 101 92 123

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3