Klaas Schenk houdt het op Henk van der Grift Russische manoeuvre om de aandacht af te leiden Broekhuizen rekent af met Teegelaar en Sweering 71-jarige Arnhemmer in het spoor van Henny de Ruyter ZWITSERSE H Studentencongres in Leiden Nieuwe smaak Dit is nog eens sparen! EUROPEES KAMPIOENSCHAP SCHAATSEN Het weer is van veel belang Zwitserse actie tegen doping meest verkochte 27 ct - sigaar OUVERTURE TITELSTRIJD DRIEBANDEN Geloveneen menselijk waagstuk Tony's baas zeer tevreden Benfica sneuvelt in de sneeuw Tactiek NEDERLAND in het U.E.F.A.-jeugdtoernooi Veel belangstelling dames-schaatstitel gaar! JUBILEUM- TRAKTATIE Uifslagen Eerste dag in nieuwe baan bij krant Twee maanden cel voor overtreding loterijwet Europese voetbalbeker FC Neurenberg zege vierde met 3-1 TOCH STRIJD OP NATTE KORTEB AAN Tenniszege in Bremen van damesdubbel VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 PAGINA 9 (Van onze sportredacteur) OSLO, 2 februari Een felle sneeuwjacht van bijna 24 uur, ge volgd door een dag van dooi, die de straten in de Noorse hoofdstad een vieze, vaal-bruine kleur heeft gegeven; de perspectieven voor het tweedaagse schaatstoernooi om het Europese kampioenschap zijn niet bepaald fraai. Morgen middag om drie uur staan de eer ste twee van de in totaal achten dertig deelnemers aan deze kam pioenswedstrijden op het ijs van het Bislet-Stadion voor de start van het openingsnummer, de 500 meter, maar hoe zal de piste zijn wat brengt het weer? En daar Zitten wij dan weer, geconfron teerd met het jaarlijks terugke rende spel van de gissingen, de kansberekeningen, de prognoses al die andere zaken, die het leven van deelnemers, officials, SuPporters en journalisten aan de v°oravond van een schaatstoer nooi toch wel een tikje opwindend maken. Wij, de Nederlandse kolo- rile» zijn wellicht de grootste •■slachtoffers". In ons midden ver- Keert nu eenmaal de wereldkam pioen Henk van der Grift en dat niaakt, dat de verwachtingen xtra gespannen zijn. Maar wat r ook gebeure in de komende I^gen, kampioen of niet, het is °ch wel een aangename belevenis behoren tot het kamp dat zeer rhstig meetelt. De gekste dingen Groot kanshebber ■werd UTRECHT, 2 februari De sterkste biljarters op het grote laken zonder lijnen, de drieband specialisten, hebben hun degens getrokken voor het nationale kampioenschap. In het Utrechtse gebouw voor K. en W., een wat kleine, maar wel gezellige lokali teit, hebben de eerste schermut selingen al veel duidelijk gemaakt. Van de acht deelnemers zijn er vier op een zijpad geschoven. Drie man bleven ongeslagen, de titel houder Henny de Ruyter ondanks zwak spel, Kees van Oosterhout en de 71-jarige Broekhuizen. Her man Popeyus maakte een fout. Hij verspeelde twee belangrijke punten na eerst Teegelaar te heb ben uitgeteld. Sigarenbuit LEVEN EN DOOD OP DRAKENBURGH N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, Catharijnesingel 35, Utrecht. Henk v. d. Grift, de man waarop schaatsminnend Nederland de hoop heeft gevestigd. hebben in de afgelopen dagen de ti6 tV, van de Nederlandse schaatsforma. aas Schenk meermalen ontmoet. öan'ondanks zijn jarenlange routine ten alle van kampioenswedstrijden en h0n luchterheid van een stoere Noord- Kia b huar ten spijt, duidelijk nerveuze waaS Schenk rti iVentB Schenk, die maar nauwelijks kon .eri aan de gedachte, dat ,,de jon- niep noS in Hamar waren, terwijl hij za£cer,ln <->sl° kwartier maakte, allerlei j, regelde voor de landenwedstrijd de tj?e volgende week in Helsinki tegen Was htnen en voortdurend in contact °m jhiet de Russische schaatsleiders reis formaliteiten voor de komende daaeJlaar Moskou, waar over veertien ScKaï. e strijd om het wereldkampioen- 1 is, te vervullen. Sc'h?a{®'t van der Grift", zei Klaas Winnü "als het goed is, moet hij de zeif.aar zijn. Op de 1500 meter kan IftatL»ftl®??land hem verslaan. Hij rijdt le - 16 tijd geweldig. Neem nou die wed- strüa i geweldig. Neem nou die wed- WimT;' aatst in Hamar. Hij had de over i 'ng ai in „„i, u-I weer was zijn gemak reed perfect." hai't"* .st in zijn zak. Het haalï?aiu..nlet zo hest. Op de hij de 2.14. Hij Srh!U,Wei'jks echter heeft Klaas ?cnenk die cptimistische geluiden la- trek^0renV i h kijkt naar buiten en IeUe™ bedenkelijk gezicht. „Het is het f,a - ttld altyd mis geweest met het «I nm 9 Dooi, wind, roet op geb<M?r J?aï> kl?nnet1. de gekste dingen sen ro?' b®Sr«P Je nu die Rus- leen ®n Kositsjkin thuis om al- tUden.°ls dttZulioe^[°enSChaV sPiTek nnetHahel' nauwelÜks is het ge- dat hoort beslist bij het toumooi JOHANESSEN een. der favorieten. en speelt zelfs een niet te verwaarlozen rol duiken op. Tegenover de zeker heid, de vastberadenheid als gevolg van het vertrouwen in de wijze, waarop men zich heeft voorbereid en van de resulta ten, die in de voorgaande weken zijn ge boekt, staat de twijfel, de onzekerheid, die voortspruit uit de tactische manoeu vres welke in alle kampen worden uit gevoerd. Men gunt de tegenstander geen enkele blik in de keuken. Iedereen ca moufleert zoveel mogelijk zijn kwalitei ten en zijn gebreken. Iedereen laat ieder een gissen. Als het moment van de grote strijd daar is, komt de schok, waarbij de spanningen van weken zullen moe ten worden ontladen in een formidabele sportieve prestatie. Intussen blijft het opmerkelijk wat de Russen in het kader van de tac tische schermutselingen hebben gedaan Zij hebben Viktor Kositsjkin, het vo rig jaar Europees'kampioen op het ijs van Helsinki, maar veertien dagen la ter tot ontzetting van heel de Rus sische kolonie in Göteborg in de strijd om het wereldkampioenschap versla gen door Henk van der Grift, na zijn tweede plaats in de onlangs gehouden wedstrijd om het Russische schaats kampioenschap thuisgelaten. Officieel heet het, dat Kositsjkin alles moet zetten op de wereldtitel, zeker nu Mos kou de plaats van het strijdtoneel is, dat hij daarom in vorm moet groeien, deswege ook nog geen eerste kon zijn bij de strijd om het Russische kam pioenschap en in Oslo niet het risico mocht lopen zich te forceren. En gij gelooft dat, zouden wij willen zeggen. Om te beginnen is het niet toe vallig, dat de ex-wereldkampioen Boris Stenin (Davos, 1960) thans de houder van de Russische titel is. Stenin kan schaatsen en hij is bepaald niet in de Noorse hoofdstad, zoals de Russen steeds luidruchtiger beweren, als de „tweede keus". De Russische manoeuvre lijkt verdacht veel op een overigens toch wel enigszins doorzichtige poging om de aandacht af te leiden van: 1. de klas se van Stenin en 2. het feit, dat Kositsj kin ernstiger geschokt is door zijn ne derlaag van het vorig jaar tegen van der Grift, dan men de buitenwereld wel wil laten weten. Dat de Russen Kositsj kin naar het „droomoord" Alma Ata hebben gezonden in de hoop, dat de een of andere fabuleus snelle tijd in staat is zijn aangetast moreel op te vijzelen, lijkt ons een vrij acceptabele veronderstel ling. Met het noemen van van der Grift en Stenin is men voor het tournooi om de Europese titel van dit jaar beslist niet klaar. Knut Johannesen, de zesvoudige Noorse kampioen, tweemaal Europees kampioen, waarvan het laatst in 1960 (in Oslo!) en een keer wereldkampioen, is niet alleen omdat de wedstrijden in zijn geboortestad worden gehouden, een der grootste kanshebbers. Daar komt namelijk nog bij, dat Johannesen in de afgelopen weken duidelijk de indruk heeft gewekt over zijn inzinking van het vorig jaar (vijfde bij de Europese kam pioenschappen, elfde in het tournooi om de wereldtitel) heen te zijn. Vergeet voorts de Fransman Kouprianoff, dé sensatie van de kampioenswedstrijden van het vorig jaar, niet. Hij heeft on langs in Italië laten zien, dat er zeer ernstig rekening met hem moet worden gehouden. Bovendien is het nuttig de Zweed Ivar Nilsson niet uit het oog te verliezen. En waarom zouden wij Neder landers niet zo onbescheiden mogen zijn om ook nog iets te verwachten van de jonge Rudi Liebrechts, die het vorig jaar een opmerkelijk internationaal de buut heeft gemaakt, zelfs derde werd bij de wereldkampioenschappen en wellicht over de lichte inzinking van enkele we ken geleden heen is? Goed, nu weet men de favorieten, al thans de mannen, die momenteel het hoogst genoteerd staan op de internatio nale ranglijst. Daarmee kunnen wy onze prognose aan de vooravond van de stryd om do Europese titel echter niet afslui ten. Zolang de thermometer niet gaat dalen, de lucht niet opklaart en dus de dreiging van een tournooi onder allesbe halve ideale omstandigheden blijft be staan, is het om met Klaas Schenk te spreken mogelijk dat de gekste dingen gebeuren. Dan gaan factoren als lichaamsgewicht een belangrijke rol spe len; dan is bijvoorbeeld een lichtgewicht onder de deelnemers zo bevoordeeld op zijn tegenstanders, dat van een gelijke strijd nauwelijks nog kan worden gespro ken. Laat ons daarom hopen, dat Oslo aan zjjn slechte reputatie van de laatste tijd niet beantwoordt. ZüRICH, 2 febr. De Zwitserse wielerbond heeft scherpere bepalingen tegen doping ingesteld. Vorig jaar was een half dozijn prominente Zwitserse renners bij gevallen van doping betrok ken. De bond heeft bepaald, dat opwek kende middelen die alleen verkrijgbaar zijn op doktersvoorschrift, worden be schouwd als doping, ongeacht hoe ze worden ingenomen. Een renner, trai ner of helper die voor of na een wed strijd in het bezit blijkt te zijn van zul ke middelen, is eveneens schuldig en zal worden gestraft. In geval van ver denking, moet de betrokkene een on derzoek aan den lijve of van zijn ei gendommen toestaan. Voor schuldigen kan een schorsing volgen variërend van een jaar tot levenslang. Voorts kunnen titels en prijzen worden afgeno men. Bovendien zal elke zaak worden onderzocht op een eventueel crimineel aspect (onwettig bezit van middelen, het in gevaar brengen van de gezond heid, e.d.). Buitenlanders die in wedstrijden uit komen of daarbij assistentie verlenen, zijn eveneens aan deze bepalingen on derworpen. BOEKAREST, 1 febr. In het vijf tiende j'eugdtoemooi van de Europese voetbalunie, dat van 20 t-m 29 april in Roemenië zal worden gehouden, is Ne derland ingedeeld in groep B, met Enge land, Joegoslavië en Bulgarije. Het zal spelen in Ploesti. Zoals bekend heeft de U.E.F.A. na een eerste weigering alsnog besloten de teams van Rusland, Griekenland Tsjecho-Slowakije en Oost-Duitsland in een aparte groep onder te brengen, zo dat het toernooi in vijf afdelingen wordt gesplitst. De wedstrijden van elke groep zullen plaatsvinden op 20, 22 en 24 april. Twee van de vijf groepwinnaars zullen door het lot worden aangewezen om een extra-wedstrijd te spelen op 25 april, waarvan de winnaar met de andere drie groepwinnaars in de halve finales uit komt. Deze halve finales vinden plaats op 27 april en de finale op 29 april, voor afgegaan door de wedstrijd om de der de plaats. HELSINKI, 2 febr. Een record aantal van 13 landen heeft ingeschre ven voor de dames wereldkampioen schappen schaatsen, die op 17 en 18 febr. in Imatra (Zuid-Finland) zullen worden gehouden. Donderdagavond meldden zich de Noren als het 13e-de land. Verder doen mee: de Sovjet-Unie, Zweden, Oost-Duitsland, Frankrijk, Ja pan, China (Peking), de V.S., Honga rije, Finland, Tsjechoslowakije, Buiten- Mongolië en Polen. t Advertentie) Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Agio Sigarenfabrie ken te Duizel in 1954 werd „Gouden Oogst" voor het eerst gefabriceerd. Aan deze sigaar, die natuurlijk een extra traktatie moest zijn, werd zeer bijzondere zorg besteed. Het succes was direct zó groot, dat de Agio-directie besloot, dit merk ook na 1954 in de „feestsamenstelling" te handhaven. Dit leidde tot een in de sigarenwereld ongekend succes: Agio's „Gouden Oogst" is al sinds jaren de meest verkochte 27 ct-sigaar Nederland. Teegelaar—Popeyus, een partij tus sen ogenschynlyk onbevangen „makers" beiden uitgerust met een arsenaal zwiep- harmonica-, trek- en doorschiet- stoten, beiden liefhebber van een „knal lende" vondst, die het uiterste vergt van de elasticiteit der banden. Popeyus heeft al menige ivoren bal over de rand van de tafel geranseld, zjjn doublees zijn bij biljartreparateurs in alle delen van ons land berucht, zijn keu is extra zwaar om de speelbal een verschrikke lijke vaart te kunnen geven. De techniek van Teegelaar stond bij dit prestige-duel hoger aangeschreven. In het bandspei heeft men meermalen kunnen constateren, dat Teegelaar de knepen van het vak beter beheerst dein Popeyes, maar driebanden is een spe cialiteit, een spel van raadselachtige uitkomsten, een „buitenbeentje" in de biljartsport, aarvoor feeling vaak be langrijker is dan de scherpst geslepen techniek. Dit is dan ook de reden, dat, Popeyus, die in het übre en het kader- spel niets bereikt, in het domein der driebandspecialisten een hoofdrol ver tolkt, Zijn hanige ogen taxeren de ruim ste stootbeelden zo precies als de ca- drist zijn rappel, en daarbij levert de dosering effect hem zelden moeilijkhe den op. Nervositeit en voorzichtigheid spelen dan ook in dit duel tussen de bedrijfslei der uit Rotterdam en de vertegenwoor diger uit Zwijndrecht om de voorrang. De eerste, Teegelaar, verborg die achter een masker van onverschillige rust, maar weldra bleek dat de keu in zijn vingers trilde en de meeste stoot beelden hun doel voorbij schoten. Po peyus verging het weinig anders. Toen na 40 beurten de stand 23 om 22 voor Teegelaar was, ontlaadde zijn ergernis zich in een kanl tegen het ivoor, die de rode bal in de tribune deed belan den. Dit betekende de ommekeer. Plot seling zag Popeyus weer hoe hjj de hoek van inval moest berekenen om de caramboles in strakke regelmaat op de lei te brengen. Het vonnis over Tee- (Advertentie) MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING EN LIJFRENTE Herengracht 5Ó0 Amsterdam Telefoon 37171-35095 (Van onze correspondent) LEIDEN, 2 febr. De katholieke studenten, die alhier de Studentenda gen organiseren hebben besloten onder het motto: „Springen, een menselijk waagstuk" aan de grens van Leiden ter hoogte van de Voorsehoterweg een parachute-demonstratie te geven. Een van de deelnemers aan dit waagstuk is de paraehutiste, jkvr. R. W. D. M. Serraris, lid van de K.S.D.-commissie 1962, die, als het weer wil meewerken, zaterdagmiddag 17 februari tegen twee uur tussen de Leidse nieuwbouw-huizen aan de Churchill-laan zal neerdalen. Natuurlijk ls dit niet het belang rijkste programma-punt van dit 39e K.S.D.-congres, dat voor katholieke en niet-katholieke studenten uit Nederland en andere landen van 15 tot en met 18 februari in Leiden onder auspiciën van de katholieke studentenvereniging „Sanctus Augustinus" wordt gehouden. Het organiserend comité heeft sprekers van naam bereid gevonden stof aan te dragen voor de discussie onder de drie tot vierhonderd congressisten. De rec- tor-magnificus van de Leidse universi teit, prof. dr. G. Sevenster, zelf theo loog, zal de openingsrede uitspreken op donderdag 15 februari, waarna dr. L. W. Nauta het congres-thema „Geloven, een menselijk waagstuk" vanuit literair oogpunt zal bezien. Het congres heeft een ernstige ba sis; men wil het beeld van de gelo vige mens vanuit verschillende weten schappen benaderen. Maar dit wil niet zeggen, dat men ook niet, naar goed ge bruik zal feestvieren. Zo staan voor de eerste dag borrel en gezamenlijk diner in de Koksschool op het programma, waarna men na vertoning van de film „Le journal d'un curé de campagne" de kleine uurtjes in „Weinnacht mit Streichmusik" wil doorbrengen. Voorts zijn er kaaslunches, cabaret-vonden en een feestelijk slotbal. Het interconfes sionele karakter, dat men voor het eerst aan dit KSD-congres heeft gegeven, krijgt accent in het avondgebed, dat don derdagavond samen met christenstuden ten van andere geloofsrichtingen in de Pieterskerk wordt gebeden. Andere sprekers zijn prof. dr. mr. M. C. A. van Peursen, die het thema filo sofisch zal omspelen, drs. W. L. Hei wig, en dr. B. Willems o.p. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam draagt zondag 18 februari een pontificale Hoog mis op in de Lodewijkskerk inder welke H. Mis het gemengd Alma Materkoor de „Missa Brevis" van W. A. Mozart zal zingen. gelaar werd in snel tempo ten uitvoer gebracht. Met reuzenpassen ging Po peyus op de 60 af, de laatste 38 punten kwamen binnen de 25 beurten tot stand. Teegelaar, die moedig probeerde de storm tot bedaren te brengen, werd op 51 „vastgenageld". Dat Popeyus later zelf aan de ketting werd gelegd, en nog wel door een bui tenstaander als Brosens, had niemand kunnen verwachten. Diens openings offensief moest voor Popeyus overigens een waarschuwing zyn. Brosens begon met 17 caramboles in 10 beurten en liet zich daarna niet meer in de verdedi ging drukken. Bij de 60ste beurt leek er voor de vijfvoudige Nederlandse kam pioen (1954, 1955, 1956, 1957, en 1959) nog geen vuiltje aan de lucht: 50 om 44. Maar de debutant wist van geen wijken, haalde met grote passen in en won met twee caramboles voorsprong. Vorig jaar, toen de Arnhemmer Broek huizen nog zeventig was, startte hij met drie nederlagen in de nationale titelstrijd driebanden. Zjjn vrouw mop perde daarover aan de telefoon, dat hij nu toch echt te Oud was geworden om nog met die „jonge kerels" mee te doen. Wat, zie Broekhuizen beledigd. Laat my m'n gang maar gaan. Ik ver lies er geen een meer. De echtgenote thuis beloofde haar biljartende man daarop tien goede sigaren voor elke winstpartij. Broekhuizen haalde de maxi male buit binnen: 40 sigaren. Hier in Utrecht is de oude vech ter anders begonnen dan de vorige keer in Breda. Hy heeft de zaak om gedraaid en zich verzekerd van de volle winst op de eerste dag. Dat hier van de Amsterdammer Jan Swee- ring en Teegelaar 's avonds de slacht offers zjjn geworden, is stellig een nog grotere verdienste van de 71-ja- rige, die juist in de beslissende fase over grote reserves blijkt te beschik ken. Teegelaar bijvoorbeeld stond in de zestigste beurt voor en men was toen geneigd hem op een frissere eindsprint te taxeren. Broekhuizen -wist echter de rollen om te draaien en stapte in de 78ste beurt glimmend van genoegen over de finish. Dan kostte het Henny de Ruyter meer moeite om ongeslagen te blijven. In zijn eerste optreden tegen de 33-jarige nieuweling in de ereklasse, Brossens uit Breda, (wam de titelhouder nog niet in verlegenheid, maar 's avonds liep het anders. Jan Doggen uit het Bra bantse Heerle, wilde zijn biljartcar rière graag opzienbarend voortzetten na het fraaie debuut, dat hij in Breda had gemaakt. Een overwinning op Hen ny de Ruyter behoorde inderdaad tot de mogelijkheden, want deze faalde nu even erg als het vorig jaar bij het Euro pees kampioenschap in de partij niet de Italiaan Tomsich. Niets gelukte hem, de met diep tegeneffect gelanceerde gly- stoten draaiden steeds balsturig een verkeerde kant uit en de Ruyter ging op de duur ook ABC-stootjes missen. Hy trof het in zoverre, dat Doggen, mis schien geschrokken door deze onmacht evenmin weg kon komen en op de val reep zelfs nog bakzeil haalde: 59-60 in.. 97 beurten. Broekhuizen (Arnh.) 60 92 5 0.652 Sweering (Amst.) 56 92 5 0.608 v. Oosterhout (Breda) 60 64 5 0.937 Doggen (Heerle) 45 64 4 0.703 Teegelaar (Rotterd.) 51 65 4 0.784 Popeyus (Zwijndr.) 60 65 5 0.923 Brosens (Breda) 42 68 5 0.617 De Ruyter (Waalwijk) 60 68 6 0.882 Broekhuizen 60 78 4 0.769 Teegelaar 53 78 5 0.679 Doggen 59 97 3 0.608 De Ruyter 60 97 7 0.618 Brosens 60 74 4 0.810 Popeyus 58 74 4 0.783 Van Oosterhout 60 79 7 0.759 Sweering 48 79 3 0.607 De stand: pnt alg. 1. Van Oosterhout 4 0.839 2. De Ruyter 4 0.727 3. Broekhuizen 4 0.705 4. Popeyus 2 0.848 5. Brosens 2 0.718 6. Teegelaar 0 0.727 7. Doggen 0 0.645 8. Sweering 0 0.608 (Advertentie) «n-iiïSS extra Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaal branche nm LONDEN, 2 febr. (UPI) Blijkens een verslag in de Daily Sketch heeft krantenmagnaat Roy Thomson zich bij zonder tevreden uitgelaten over de nieuwe medewerker van zijn „Sunday Times" Antony Armstrong Jones, graaf van Snowdon en burggraaf van Linley, alsmede echtgenoot van prinses Marga ret. De Canadees zei het volgende over Tony's eerste werkdag: hij kwam aandragen met velerlei ideeën en bom bardeerde me met nieuwe ontwerpen voor de opzet van het blad. Hij deed originele voorstellen, niet alleen voor de Sunday Times maar voor al mjjn publicaties." Hij voegde hier kennelijk tevreden aan toe: „Ik ben nu zekerder dan ooit dat Lord Snowdon een grote aanwinst bete kent." Voor prinses Margarets echtge noot zijn entree bij de Sunday Times maakte beschuldigde de „Observer" Thomson ervan dat hij Tony alleen had aangenomen om zijn betrekkingen met het Britse koningshuis te verbeteren. De „Spectator" meende dat Thom son een ,,publiciteits"-zet had gedaan die hem vele duizenden Engelse ponden zou opbrengen. De Daily Sketch daar entegen, links en voor de gelegenheid uiterst boosaardig, bood prinses Marga ret aan zijn vrouwenpagina te gaan ver zorgen. de prinses heeft niet gereageerd. DEN HAAG, 1 febr. De kantonrech ter heeft gistermorgen een 49-jarige in woner van Den Haag veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens overtreding van de loterijwet. De man had deelneming aan de Duitse „Nord- west Lotto" in Nederland open gesteld. De officier van justitie, mr H. van 't Veer, had drie maanden gevangenisstraf geëist. HILVERSUM, 2 febr. Voor haar le den en belangstellenden organiseert de volkshogeschool „Drakenburgh" een cyclus van drie weekends op 10 en 11 februari, 10 en 11 maart en 7 en 8 april 1962 onder het thema: „Le vensbewustzijn en doodsbesef in het menselijk bestaan". Tijdens deze week ends zal dit hoofdthema van verschil lende zijden worden belicht, waarbij als inleider zullen optreden prof. dr. Th. P. van Baaren, prof. dr. C. van Niftrik, prof. dr. J. Stieger, dr. J. W. Schulte Nordholt, prof. dr. P. Schoo- nenberg S.J. en Jan Beerends. NEURENBERG, 2 febr. In een wedstrijd voor de kwartfinales van de strijd om de Europese beker heeft FC Neurenberg donderdag voor ruim 46.000 toeschouwers met 3-1 gewonnen van de Portugese bekerhouder Benfica. Bij de rust hadden de Duitsers reeds met 2-1 de leiding. De Portugezen, die voor het eerst op een hard bevroren met sneeuw bedekt veld speelden, kon den niet in hun normale spel komen en vooral de achterhoede toonde enkele zwakke plekken. Ondanks deze handicap nam Benfica in de tiende minuut de leiding door een schot van linkshalf Cavem. In de 31e minuut bracht rechtsbuiten Fla- chenecker met een schot van ruim 30 meter afstand de partijen op gelijke voet (1-1). Nauwelijks acht minuten la ter hadden de gastheren door een tref fer van middenvoor Strehl de leiding (2-1). Vier minuten voor het einde kwa men de Duitsers zelfs aan een derde doelpunt toen opnieuw Flachenecker doelman Costa Perreira te vlug af was (3-1). De tweede wedstrijd wordt 22 februari m Lissabon gespeeld. (Van onze verslaggever) GRONINGEN, 2 febr. Sneeuw en dooi hadden de ijsbanen in het noorden gisteren in grauwe vlakten veranderd. Niettemin dachten de ijsverenigingen in het Friese dorp Tijnje er in het in Groningen gelegen Lageland-Hamweg er niet over om de kortebaanspecialis- ten naar huis te sturen. De gevolgen van ,deze overmoed werden in Tijnje duidelijk zichtbaar. De toeschouwers voelden al spoedig het water in him schoenen sijpelen, en om het feest com pleet te maken zakte een deel van hen ook nog door het ijs. Op dat moment waren Martha de Vries-Wieringa, Aal tje Deelstra en Grietje Oosterhof uit Oldeberkoop nog als kanshebsters over gebleven. Martha kreeg geen kans meer om zich naar de zoveelste zege te rijden, want de organisatoren von den het tenslotte toch ook te gek wor den. De drie vrouwen werden elk be loond met f. 45. In Lageland-Hamweg ging het wat beter, al was het daar ook wel zo nat, dat de grote rijders zich niet aan het avontuur waagden. Zodoen de kon de nog vrij onbekende J. Wes terkamp de eerste prijs van f. 50 mee naar huis nemen. BREMEN, 2 febr. In de eerste ronde van het damesdubbelspel tijdens de Westduitse indoorkampioenschappen zorgden de Nederlandse dames Jetty Baars - Wienese en Inge Ridderhof min of meer voor een sensatie door het als nummer vier geplaatste Duitse paar Knobling - Herich me. 6-1, 6-1 '.a ver slaan. In het herendubbelspel, even eens de eerste ronde, kwam Evert Schneider tezamen met de Belg Dros- sart tot een zwaar bevochten 14-12, 9-7 zege over de Duits-Deense combinatie Rode en Harris. Een Amsterdams-Haagse combinatie zegevierde donderdagavond op de Jaap Edenbaan in de hoofdstad met 9-6 over de Royal Canadian Engineers. De tus senstanden waren 5-3, 2-2, 2-1. Het hockeyelftal van India heeft in Madras met 2-0 gewonnen van Malak- ka. Beide doelpunten werden voor de rust gescoord. Het Belgische basketballteam heeft met 84-34 kansloos verloren van Joego slavië. Bij de rust hadden de Belgen reess een 39-17 achterstand. De Australiërs Emerson en Stolle en de Indische Devijcupspelers Krishnan en Mukherjea hebben zich donderdag ge plaatst voor de halve finales van het Aziatische tenniskampioenschap. De uitslagen van de kwartfinales wa ren: EmersonNaresh Kumar Indië, 6-4, 6-4, 6-2. Krishnan—Warren Jacques Austr., 6-3, 6-3, 6-8, 6-0. Mukherjea— Billy Knight Gbt., 4-6. 6-3. 2-6, 6-3, 6-2, StollePremjit Lall, Indië,6-4, 6-2, 10-12, 6-3. (Advertentie) Zo luidt algemeen het oordeel over de nieuwe tpaarbrieven van de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen. De belangstelling voor deze, tot voor kort ongekende mogelijkheid om de toekomst te geven wat haar toekomt, is dan ook bijzonder groot. Genoemde Spaarkas Is als eerste en tot nu toe enig spaarkasbedrijf be gonnen, een bepaalde, waarlijk zeer gunstige uitkering op haar nieuwe spaarbrieven te garanderen. De nieuwe spaarder bij dit bedrijf weet, wat hij minstens krijgt, ter wijl hij als vancuds de kans maakt, beduidend meer te ontvangen. Dit, omdat het speerkasprincipe vol ledig blijft gelden en rente- en overlevingswinst dus het spaar» varken, dat iedere spaarkas ii, spekken. Al eerder heeft de N.V. haar cliënten verzekerd tegen het overlijdensrisico. Inderdaad, dit Is nog eens sparenl En dat bij een spaarkas met een voor katholieken zo aantrekkelijke beleg- gingspolitiek, welke gezonde zakelijk heid weet te verbinden met het ideële. Schrijf aan de U krijgt dan een voorlichting, die U heel precies op de hoogte brengt van Uw rechten en verplichtingen, indien ook U tot deze ideale vorm van sparen besluit. En dat zult U beslist doen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9