KLM-vliegtuig voor Biak zou bom aan boord hebben Anoniem telefoontje geeft urenlang oponthoud Kernexplosie in Rusland? Regering-F anf ani dient ontslag in „Opening naar links" kan nu worden geëffectueerd BEURT VOOR ST. PIETER-DEUR Paus bezorgd over leed in de wereld Algerije smartelijk voorbeeld van wanorde en misdaad BERLIJN moet een stad-staat worden Voor Westen onaanvaardbaar lOttgering over Binnenkort mededelingen Baarnse moordzaak Mogelijk weldra ontzegging rijbevoegdheid voor het leven Opwinding op Schiphol door loos alarm Aartsbisschop van Djakarta wordt gewaarschuwd Tientallen jonge KLM-vliegers uit de dienst? CONCILIE BEGINT 11 OKTOBER „NIEUW" PLAN VAN RUSLAND AUTO UNION DKW BANANEN IETS FIJNS Vooronderzoek Planta-affaire nog niet gereed Amateurvoetbal afgelast ')nbe?tendip weer SKODA Kind op verjaardag overreden en gedood Bezuinigingsplan v. LOON s f3,- f2,- ff,- Voor zondag Dr. van Roiien 2aat eventueel on H o g>] en 15250 geheel compleet GARAGE VERBEEK N.V. ZATERDAG 3 FEBRUARI 1962 85sfe JAARGANG No. 31045 SCHIPHOL, 3 februari Het K.L.M.-lijnvliegtuig PH-DSL, een £>C-7C machine die onder leiding Van gezagvoerder West gister avond om negen uur met een der tigtal militairen, onder wie een generaal plus een tiental burger passagiers naar Biak zou vertrek ken, is op het laatste moment van de startbaan teruggeroepen, nadat bij de inlichtingendienst van de K.L.M. een anonieme telefonische mededeling was ontvangen. Een stem aan de andere kant van de lijn deelde mede, dat zich aan boord van het toestel een tijdbom bevond. Het resultaat was, dat het toestel door de verkeerstoren terstond naar het platform werd teruggeroepen. (Van onze Romeinse corres pondent) ROME, 3 februari De Itali aanse premier, Fanfani, heeft ^steravond aan het staatshoofd "et ontslag van zijn kabinet aan geboden. President Gronchi heeft ÏJn beslissing in beraad gehouden n de regering verzocht voorlopig raar werkzaamheden voort te *etten. (Van onze Romeinse corres pondent) ROME, 3 februari Op de tweede februari, het herdenkings feest van Christus' opdracht in de tempel, heeft paus Johannes in een motu proprio, een „uit eigener beweging" door de paus opgesteld apostolisch schrijven, de dag aan gekondigd, waarop het tweede Vaticaans Concilie zal worden geopend. De H. Vader zelf heeft zijn besluit medegedeeld aan de prelaten, priesters, religieuzen en gelovigen, die hem op deze feest dag het traditionele geschenk van kaarsen kwamen aanbieden. Het Concilie zal, zoals wij gisteren reeds meldden in een groot deel van onze oplaag, op 11 oktober 1962 geopend worden. De paus schrijft, dat deze datum verbon den is aan het Concilie van Ephe- sus (431), een Concilie, dat van grote betekenis was voor de kerk. Prijzen vanaf 5595. AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTI AANSE UITDEUKEN REPAREREN TIJDELIJKE AANBIEDING stomen éee MORRIS 'ibeforeijouêuijf REGEN- EN TWEEDJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents oer m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. WASHINGTON, 3 febr. (Keuter) De Amerikaanse commissie voor kernener gie heeft bekendgemaakt, dat de Sovjet- Unie zeer waarschijnlijk vanmorgen Vroeg een ondergrondse kernexplosie tot •tand heeft gebracht. DJAKARTA, 8 febr. (Reuter) Kolo nel Achmadi, secretaris-generaal van de Indonesische nationale verdedigings- raacl, heeft donderdag tot mgr. Djajase- Poetra, aartsbisschop van Djakarta ge- J?Sc, dat de missie op de eilanden in ""^-Indonesië de belangrijke taak heeft Vani meo werl5en aan de uitvoering Soek bevrijdingsbevel van president eaarno. Kp'onel Achmadi verklaarde, dat een o-"i rf e houding van de christenen var oostelijke eilanden de uitvoering var net bevel zou kunnen belemmeren. o.r^™ne",kort zullen „indoctrinatie- groepen naar de eilanden worden ge zonden. zo zei hij. D( aartsbisschop verklaarde, dat hij de regeringspolitiek volledig steunt en •al doen wat in zpn vermogen ligt. (Van onze correspondent) TILBURG, 3 febr. Op de Beerseweg bij hoeve Jabre is gistermiddag bij een aanrijding de negenjarige Willy Strjjt- ^oy|n. die op weg was naar school, ge nood. Hij stak plotseling over met de #wis aan de hand en werd gegrepen noor een vrachtwagen. Het ongeluk overkwam de jongen op zijn verjaar- Vlak na dit eerste telefoongesprek meldde dezelfde anoniem gebleven stem, dat de tijdbom verborgen was in een conservenblik, dat zich in 't vracht- ruim moest bevinden. De bom zou over vier a vijf uur ontploffen, te weten tus sen een en twee uur vannacht. Hoewel hier naar men bijna met zeker heid mag aannemen, van een misplaats te grap sprake is, meenden K.L.M., Rijksluchtvaartdienst en Rijkspolitie, dat er geen risico mocht worden genomen. Urenlang werd de machine dus minuti eus onderzocht, terwijl de 43 passagiers in het vertrekrestaurant van de inter continentale hal het resultaat kalm af wachtten. Verschillenden van hen ge bruikten het oponthoud om een dutje te doen. Nadat het toestel naar een afgelegen plaats op het platform was getaxied, waar het hele vraehtruim werd door zocht. en men ook in de overige delen van het vliegtuig niets had kunnen vinden, dat de vlucht in gevaar had kunnen brengen, werd het vliegtuig vrijgegeven, doch gezagvoerder West achtte het niet verantwoord met de machine op te stijgen. Voorzichtig heidshalve werden nog drie andere toestellen, die gereed stonden om te vertrekken naar plaatsen buiten Euro pa, jeheel doorzocht. Later in de avond heeft men uit veilig heidsoverwegingen zelfs de PH-DSL weer uitgeladen en besloten de vlucht te la ten maken door een anderde Dc-7c. Pas om half drie vannacht vertrok dit vlieg tuig. Het maakt de reis naar Biak langs de Noordpoolroute en via Tokio. Zoals bekend, heeft de Japanse rege ring deze week de K.L.M. geen toestem ming willen verlenen voor twee extra charter-vluchten met militairen, maar aan het gewone KLM-lijnverkeer over Tokio is niets veranderd en, blijkens de vlucht van de afgelopen nacht, aan het vervoer van Nederlandse jongelieden, die in Nieuw-Guinea bij de strijdkrachten gaan dienen, evenmin. Zoals altijd maakte ook deze groep de rei- in civiele kleding als gewone bur- ge- -passagiers. Zij staan geboekt als gou- vemements-ambtenaren. TOKIO Blijkens een bericht van de Indonesische radio, zo meldt UPI, heeft een woordvoerder van het Indonesische parlement de weigering van de Japan se regering geprezen Nederlandse lijn- vliegtuigen, die militairen naar Nieuw- Guinea brengen in Japan te laten lan den. Manai Sofiaan, vice-voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Zaken, verklaarde, dat dit besluit een nieuwe tendens in de Japanse politiek betekent. ontwikkeling na het congres van Democrazia Cristiana in Napels, 0pl deze week besloten werd, neemt Op ï?ze wijze een zeer snel verloop, het januari, de openingsdag van rep„ tongres, zegden van de in de Parr ■lng samenwerkende centrum- teni k?" de sociaaldemocraten en de een keinen hun steun aan de re- "ng op. Krachtens de gemaakte Zorir1 zou de coalitie vervallen, Z011 een van de deelnemers deze forLop?eSgen. Feiteljjk, zp het niet dp begon dus reeds op de 29ste Vorm etscrisis. Over de officiële dp o™ deze te doen ingaan waren meningen nog verdeeld. ©rec^n11' h.?eft echter niet gewacht en lïiinistp£a z2n terugkeer uit Napels de terminal bijeengeroepen, die gis- sioot f, g tot onmiddellijk ontslag be- begon trï President van de republiek Beschreven overfegj h8t wettelök voor" Samenwerk^' die in, de toekomst gaan richtinrr - jn de centrum-linkse democrats emocraten, sociaal- verwaeht 1» rePublikeinen, naar Nennt-sociaT f gesteund door de links") z5ii^enh opening naar borden' o»! w eerst eens moeten vóór men tm regeringsprogram, kebinet kan^ver^am™""* ^n3 akkoord€nt dlt men erin slaagt tot akkoord te komen, staat het nog niet vast op welke wjjze de Nenni- socialisten de komende regering zullen steunen. Zij kunnen dit doen door na de inaugurele rede van de nieuwe pre mier in het parlement vóór het kabinet te stemmen, terwijl zij zich ook van stemming kunnen onthouden. In beide gevallen behaalt dan de regering een ruime meerderheid. Wie de toekomstige premier zal zijn, is niet bekend. De mogelijkheid, dat het staatshoofd Fanfani opnieuw met de vorming van een regering zal belasten, lijkt niet uitgesloten. imiiiiiiiMimiiiiiiiiiHiiiimuiiiimiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM, 3 febr. De moeilijke financiële toestand waarin de KLM ver keert heeft, naar wij onlangs reeds meld den, ook genoopt tot een aantal bezuini gingsmaatregelen die het personeel ra ken. Zo is de vliegersvereniging inge schakeld bij de voorbereiding van een der versoberingsplannen. Het gaat om de invoering van een stevige salarisver mindering voor het gehele vliegerskorps da 850 man omvat dan wel ontslag aan een aantal overtollige vliegers. Het bestuur van de organisatie van vliegers heeft de jonge vliegers in de vorm van een voorstel er van op de hoogte gebracht, dat het aan ontslag van een groep jonge vliegers de voorkeur geeft boven salarisvermindering over de gehele linie. Dit voorstel heeft uiteraard grote beroering gewekt. Alvorens de KLM-directie op de hoog te kan worden gebracht van de keuze der vliegersvereniging moet een leden vergadering zich uitspreken. Onder de vliegers bestaat, naar ons vanmorgen bleek, geen eensgezinde verwachting voor wat de uitslag betreft. West-Duitsland Het Westduitse mi nisterie van atoomenergie heeft bekend gemaakt, dat het dit jaar voor onder zoek van de kosmische ruimte er. de technologie van ruimteschepen ongeveer 60 miljoen mark zal besteden. (Reuter) Ook al rtiet het oog op het komende Concilie worden er op het ogenblik allerlei werkzaamheden uitgevoerd in de St. Pieter te Rome. In het kader daarvan zijn o.m. de grote toegangsdeuren uit hun hengsels gelicht en overgebracht naar een werkplaatswaar ze een grondige beurt krijgen. De H. Vader legde de keuze van de datum nader mondeling uit op de hier boven genoemde audiëntie: het was de dag van het vertrek van de priester Philippus. de „presbyter" van de kerk van St. Petrus Boeien in Rome. naar Ephesus als vertegenwoordiger WASHINGTON, 3 febr. (UPI) Uit gewoonlijk betrouwbare kringen in de Amerikaanse hoofdstad is gisteren ver nomen, dat de ambassadeur van de Verenigde Staten in Moskou, Llewel lyn Thompson, tijdens zijn tweede bij eenkomst (op 12 januari) met de Rus sische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, een document met voorstel len heeft ontvangen, die niet veel ver schillen van de vroegere Russische po gingen tot het verkrijgen van erkenning van Oost-Duitsland en het afsnijden van West-Herlijn van West-Duitsland. Rus land stelt nu voor van West-Berlijn een stad-staat te maken en deze nieuwe staat tegelijk met Oost- en West-Duits land het lidmaatschap van de Verenig de Naties te verlenen. Wanneer dit alles juist is, zou het nieuwe Russische voor stel een herhaling van de „theorie van de drie Duitslanden" in zeer duidelijke vorm betekenen. Een van de onaanvaardbare kanten van het voorstel is het feit, dat hier door de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland invloed zouden krijgen op de gang van zaken in West-Berlijn, hetgeen de Westelijke mogendheden en West- Duitsland steeds hebben verworpen. De Sovjet-Unie heeft reeds eerder een apart lidmaatschap van de Verenigde Naties voor West- en Oost-Duitsland voorgesteld. De Westelijke mogendheden hebben deze voorstellen steeds verwor pen op grond van het feit dat Oost- Duitsland geen soevereine staat is, al dus de zegslieden. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken leverde gisteravond geen commentaar op de berichten over het Russische voorstel. Men is echter van mening dat het voorstel een van de onderwerpen van discussie tijdens de donderdag gehouden derde bijeenkomst van Thompson en Gromyko is geweest. WEST-BERLIJN. Functionarissen van het Westberlijnse stadsbestuur ver wierpen het nieuwe Russische voorstel tot het vormen van een stad-staat West- Berlijn gisteravond als „onmogelijk". Zij zeiden: „Duitsland is al een keer te veel verdeeld. Nóg een verdeliing (Advertentie) tnel. verwarming Hoofdagent voor Haarlem en Omstreken BloemendaaJ - Korte Kleverlaan 30 Telefoon 02500 51301 40 Advertentie Lange Herenstraat 36 - 38 Haarlem - Telefoon 14371 (Advertentie) 1 eostuum -5^» mantel .4,96- japon (eenv.) •3£6- pantalon ■0*5- rok jumper 4-jH- Grote Houtstraat S Amsterdamsevaart 30 Binnenweg 137 tel. 10771 tel. 11561 tel. 36432 Spanje De Spaanse beeldhouwer Moises Huerta is op 80-jarige leeftijd in Merida aan een hartaanval overle den. Hjj was lid van de academies van beeldende kunsten in Madrid en Hava na. (Rtré met een soort Danzig-oplossing is on mogelijk en daar kan in het geheel geen sprake van zijn." Een regeringswoordvoerder in Bonn zei, dat wanneer de Russen werkelijk dit voorstel hebben gedaan, „ons ant woord alleen maar negatief kan zijn." HELMSTEDT. Aan de grens tus sen Oost- .en West-Duitsland nabij Helmstedt zijn Oostduitse arbeiders be zig een muur te bouwen „op de manier van Berlijn", zo heeft de Westduitse politie meegedeeld. Het is kennelijk de bedoeling een steenfabriek aan het oog te onttrekken, waarin een groot aantal Oostduitse politiemannen is gehuisvest. De muur ligt tweehonderd meter achter het prikkeldraad van de eigenlijke grens. (Advertentie) FYFFES (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 3 febr. Minister Beer man van Justitie zal zeer binnenkort uitvoerige mededelingen doen aan de Eerste en Tweede Kamer over de Baarnse moordzaak. De bewindsman zegt dit toe in de memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de b grot' ig van Justitie voor 1962. Deze mededelingen zullen betrekking hebben op het onder zoek, dat de procureur-generaal bij hel Amsterdamse gerechtshof, mr. H. R. de Zaaijer, heeft ingesteld naar de gang van zaken bij deze geruchtmakende affaire. Het rapport, dat de resultaten van dit onderzoek bevat, is reeds enige weken bij de minister. Over een andere eveneens gerucht makende zaak, de zogenaamde Planta- affaire deelt de minister mee, dat de rechtercommissaris, die beiast is met de behandeling van strafzaken in het arrondissement Rotterdam, het vooron derzoek nog niet heeft kunnen afslui ten, omdat de door hem benoemde des kundigen nog geen verslag hebben uit gebracht. „Eerst na sluiting van het gerechtelijk vooronderzoek zal de jus titie een standpunt kunnen bepalen met betrekking tot verdere vervolging." De opheffing van de personencontrole aan de zuidgrens van ons land, zo merkt de bewindsman elders op, en de uitgebreide liberalisatie van het rei zigersverkeer hebben tot gevolg, dat zich veel meer vreemdelingen dan vroe ger tijdelijk in ons land bevinden. Het aantal ongewenste vreemdelingen in ons land is daardoor ook toegenomen, „maar minder dan het sprongsgewijs oplopend aantal inreizen zou doen ver moeden. Er wordt naar gestreefd dit euvel te beperken door de daarvoor in aanmerking komende autoriteiten te instrueren ongewenste vreemde ele menten door intensievere controle in het binnenland op te sporen en over de grens te zetten. Voorts verklaart minister Beer man, dat nieuwe aanvragen van oud- Spanjestrpders om teruggave van het Nederlanderschap slechts m over weging zullen worden genomen, als na onderzoek zou blijken, „dat de betrokkenen van hun extremisme, dat destijds aan hun naturalisatie in de weg stond, zijn bekeerd." Naar aanleiding van vragen over het personeelstekort bij de rijkspolitie zegi de bewindsman, dat tiij de voorgeno men maatregel de minimum leeftijd waarop een politiekandidaat kan wor den aangesteld te verlagen ziet als een belangrijk middel om te trachten de be staande tekorten in te lopen. Naast de wervingsactie, die dit jaar wordt voort gezet zal door een versnelde motorise ring gepaard gaande met het beschik baar stellen van meer verbindingsmid delen de behoefte aan personeel enigs zins kunnen worden gecompenseerd, zo wordt opgemerkt. Volgens minister Beerman heeft zijn ambtgenoot van Defensie er voorshands bezwaar tegen medewerking te verlenen aan vrijste) ling van eerste oefeniing voor politie- kandidaten, omdat de betrokkenen niet kunnen worden gemist voor indeling bii en encadrering van de parate onderde len tijdens het tweede gedeelte van hun eerste militaire oefening. De suggestie om de politie-kandidaten hun dienst plicht bif de Koninklijke Marechaussee te laten verrichten is niet voor verwe zenlijking vatbaar, omdat het aantal plaatsen voor dienstplichtige mare chaussees verhoudingsgewijs slechts gering is. Anderzijds zou de marechaus see in geval van oorlog niet over de be trokkenen kunnen beschikken aange zien zij in verband met hun vrjjstellin van opkomst bij mobilisatie bjj de po litie hun werkzaamheden blijven ver richten. Een ontwerp verkeersregels van proi. Belinfante berust, zo deelt de bewindsman verder mee in de memo rie van antwoord, reeds enige tijd bi) de Raad voor de Waterstaat, die daar over advies zal uitbrengen. Hetzelfde geldt voor een nieuwe wegenverkeers wet. De minister stelt zich voor bij een bepaalde recidive situatie de mogelijk heid te openen van ontzeggen van rij bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor het leven. Een dergelijke rege) is volgens minister Beerman op genomen in het ontwerp van prof. Bei- infante. De maatregelen van wetge vende en organisatorische aard, die no dig zullen zijn voor de invoering in het gehele land van het systeem van dc zo genaamde betaalde waarschuwingen, zullen, zo wordt verzekerd, tijdig voor de aanvang van het komende zomer seizoen hun beslag hebben gekregen. Over het toelatingsbeleid voor de spijtoptanten merkt de bewindsman nog op. dat de commissie, die hem nierover adviseert thans wekelijks dertig dos siers in behandeling neemt, terwijl ook bespoediging van afdoening olaats vindt V DEN HAAG, 3 febr. De Koninklijke Nederlandse Voethalbond heeft alle ama- eur-voetbalwedstrijden in verband met de slechte gesteldhe'd der terreinen af gelast. Dok het voetbal voor zondag in alle afdelingen van de K.N.V.B. zal geen doorgang viJ 'en. De wedstrijden in h' betaalde voetbal 'nhter -uilen normaal worden gespeeld Verenigde Staten Vijf kinderen zijn gisteren in Center (Texas) bij een brand in het ouderlijk buis omgekomen. De brand brak uit toen de ouders op be zoek waren bij een ander kind van hen, dat in een ziekenhuis ligt. (AFP) van paus Celestinus. In zijn brief ver volgt de paus: „Bij het naderen van deze zo plechtige bijeenkomst kunnen wij niet beter doen dan nogmaals onze zonen aan te sporen steeds meer hun gebeden tot God te verinnigen voor een gelukkige afloop van deze gebeurtenis. De vruchten hiervan, die wij vurig verhopen, zijn vooral dat de Kerk. Chris tus' Bruid, haar goddelijke daadkracht meer en meer vergroot en haar zegen rijke invloed op de zielen der mensen zover mogelijk uitbreidt. Dan is er grond voor de hoop, dat de volkeren, die met meer vertrouwen hun blik rich ten naar Christus, het Licht tot denver- lichting der mensen en in het bijzon der degenen die wij met /.ovee! ver driet zien lijden door ongelukken on enigheden en smartelijke strijd, einde lijk een ware vrede kunnen bereiken in wederzijdse eerbied voor elkanders rechten en plichten". In zijn toespraak op de audiëntie van gisteren gewaagde de paus eveneens van het Uiden waaronder zovelen in Europa. Azië Afrika en Amerika zuchten Als voorbeeld noemde de paus- Algerië Iedere dag en iedere nacht vermeerderen ern stige geweldplegingen het aantal slachtoffers. De droevige gebeurtenis sen. die plaats vinden in verschillen de delen van de wereld, worden ge deeltelijk in de laatste weken zo ern stig, dat zp uitbarsten in openlijke wanorde en misdaad. De berichten over nieuwe aanslagen op het leven en goed van talrijke burgers ziin zeer frequent. De ervaring bewpst helaas dat ge weld geweld oproept: wie het zwaard hanteert zal door het zwaard omkomen. Op die manier worden de heilige goe deren van de mens niet verdedigd: zijn vrijheid, de openbare orde. de ware vooruitgang, de beschaving de vrede. De paus herinnerde eraan, dat in de troebelen ook veel missionarissen zijn omgekomen. Om de zo gewenste vreed zame samenleving tussen de gemeen schappen van de verschillende volke ren te bereiken, is het in de eerste plaats noodzakelijk, dai men iedere animositeit aflegt. De gehele toon van s Pausen toe spraak was zorgelijk en gedrukt om de nood en het leed in de huidige wereld Over het Concilie zei hp: ..wji vertrou wen op de Heer Als men de paus, de bewaker var de kudde van Christus vraagt: Wachter wat is er van de nacht, hoe laat is het? zal hii dan kunnen antwoorden- Het wordt licht naar de morgen toe'' De herder en wachter zegt' Laten wij ons bekeren! Legt uw fouten af. de vijandschap, de wreedheid tussen de broedervolkeren. Aanvaardt de wetten van de menselij ke en christelijke wijsheid DEN HAAG, 3 febr. De Neder land» ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, heeft gisteren hier een deel van de wekelijkse vergade ring van de ministerr ad bijgewoond. Naar verluidt, heft het kabinet ge sproken over aanwijzing van de heer Van Roijen als onderhandelaar bjj eventuele onderhandelingen tussen Ne derland en Indonesië. De bedeling zou dan zjjn. dat de heer Van Roijen al. onderhandelaar optreedt indien en wanneer dat nodig is. Dr. Van Rojjen heeft gisteren ook een bezoek gebracht aan de Ameri kaanse ambassadeur in Den Haag, de heer J. S. Rice, aldus heeft een woord voerder van de Amerikaanse ambas sade meegedeeld. Volgens de woord- voerdei was het een routinebezoek. Aangenomen wordlt, dat de heer Van Roijen eind volgende week naar ''sshington zal terugkeren. itMinm'iMipiMiu'Mim'iiiiHniMiiitmmri! Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM Ta. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 DE BILT, 3 febr. Nog vandaag be- •eikt ons een regenfront met een toene- nende zuidwesten wind. Achter dit front dringt zondag weer iets koudere lucht binnen, waarin naast opklaringen iok enkele buien voorkorren. In het rustgebied kunnen enkele van deze ouien van hagel of natte sneeuw ver gezeld gaan. De depressies boven de iceaan nemen weer in activiteit toe en hreiden hun invloed langzaam naar West-Europa uit. Alleen in het oostelijke deel van ons land werd vanmorgen nog lichte vorst gemeten, maar in het wes ten steeg het kwik al tot 2 a 4 graden boven het vriespunt. Zondag, Zon: 8.17-17.32, maan: 7.51—17.02. Maandag, zon: 8.15—17.34. maan: 8.33—18.23. Advertentie tloemendaabeweg I Telefoon 52301 Bloemendaal

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1