Pauselijke onderscheiding voor twee jubilerende collectanten Vele gelukwensen voor bestuur van Haarlemse afdeling Tafeltennis-ster-toernooi werd boeiend evenement KONINGIN EN PRINS Licht verdeelde markt Cees Piers wint Kessler-beker f 1100 verdwenen Druk bezochte receptie bij viering van gouden jubileum Eddy Holstvoogd wint bekerstrijd De beurs vandaag: MAANDAG 5 FEBRUARI 1962 PAGINA 3 Inbraken Verenigingskas van bedrijf sschool Ernstig gewond door brandende slak Inbraak in Wilgenstraat Haarlem e.o. 1 °neel Muziek Ui kersen Veel belangstelling voor volksdansen KATHOLIEKE GRAFICI JUBILEREN Scholier stal bromfiets Burgerlijke Stand Heemstede Dammen Drie leiders in jeugd' titelstrijd Dronken bestuurder ramt auto Dames Water polocompetitie DWT noteert twee overwinningen Bekercompetitie Geslaagde puzzle- tocht van „Jan Passtoors In De Zilk Jeugdige brommer in de Beek gedrukt Bromfietser tegen auto aangereden •*- - m* HAARLEM, 5 febr. In de Sint An- tonius-parochie hebben gisteren de he ren A. C. van Eekhout en C. Sweijen het feit herdacht, dat zij veertig jaar ge leden lid werden van het collectanten college. Nadat in de Paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt tot hun intentie de plechtige Hoogmis was opgedragen, wer den zij by Brinkmann in besloten kring gehuldigd. Pastoor K. Notenboom prees beide ju bilarissen om hun grote trouw en ge waagde van hun bijzondere verdiensten Voor de parochie van de Groenmarkt. BEVERWIJK, 5 febr. In de woning van de familie S. aan de Alkmaarseweg h een geldkistje ontvreemd, waarin een bedrag van ƒ1100. Het was het geld van de vereniging van leerlingen van de be- drijfsschool van Hoogovens, dat door de lo°n van het gezin werd beheerd. a.®eh banketbakker, die een zaak drijft "«Koningsstraat, heeft bij de politie ®afgifte gedaan van diefstal van snoep goed, boter en kaas uit zijn auto, die voor de winkel stond. Het afgelopen weekeinde is ingebro ken m de Noordersehool aan de Grote Houtweg. De dader (s) verschafte (n) zich toegang tot de school door een raam in het toilet te vernielen. Er wordt niets vermist. IJMUIDEN, 5 febr. Zondag over kwam de 21-jarige P. Halbersma uit Heemskerk, leerling-smelter bij Hoog ovens, een ongeval bij hoogoven Ter wijl de heer Halbersma bezig was om slakkenren te laten lopen met behulp van een stang, drong een spat slak tussen zijn leren beschermingssok en kleding in. Hij kreeg hierdoor op zijn unkerenkel een brandwond, die van dusdanige ernstige aard was, dat hij in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk tooest worden opgenomen. HAARLEM, 5 febr. In de woning Van een 64-jarige procuratiehouder in de Wilgenstraat is tijdens het weekein de ingebroken. De dief was binnenge komen door een ruitje in de keuken te ^ernielen. De buit bedroeg een som geld Van 180 en een aantal goederen, waar onder een regenjas, een verrekijker, couverts met postzegels en een gouden medaille van de Oranje Nassau Orde. cinema PALACE: t/m zo.: Slavin van ■Rome, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. •Rans HALS: Het recht om te mogen leven. «str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Fanny, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ,NOR: De man met de wassen beelden, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uuf. REMBRANDT 4e week: De kanonnen van Navarone, 14 jr. Gew. tijden 2 en 7.30 uur. ,XY: t/m zo.: De duivel van Diablo, jaar. Maandag: Saskatchewan, i"1 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. hUDlo. 3e week: De Nacht, str. vol- jJ^assen. 2.15, 7 en 9.15 uur. k^ERVAt/m dinsdag. 8.15 uur: Green Ma. hsions, 18 jaar. Ceut^ schouwburg. 8 uur: „Mercadet" van H. Maandag 5 februari Triniteits Ly- de Balzac. Dinsdag 6 februari «eii^assch°uwburg. 8 uur: Triniteits Ly- „Mercadet" van H. de Balzac. Maandag 5 februari oncertgebouw. 7.30 uur: Muziekuitvoe- s interscholair Jeugdtournooi. HapJ?e,rva Theater, Heemstede. 8.15 uur: lietW edse Kunstkring: Jiddische volks- Cha„»eJlavond Rozjinkes mit Mandein door dracht Milner' zang en Willy Brill, voor- Maandag 5 februari «iteu-nsMuscura- 8 uur: Volksuniver- sttlii- B- van Gelder spreekt over «Kinderen van het Christendom". Dinsdag 6 februari tunÜ£KBIinkmann- 8 uur: Kon- Ned. Na- donr„ De heer A- L- J- van IJzen- n spreekt over ..Vogelpsychologie". Kunstcentrum „De "üt spreekt over: de^riïi. hiiuk-inann. 8 uur: Samenwerken- lisrv.» ®aiils? s voor het Europese federa- dlr Dl dellng Haarlem. De heer C. J. van ten sPreekt over: „De sociale aspec- sdhap"11 npsB F.cnnomische Gemeen- Hij deelde mede, dat beiden de pause lijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Por.tifice" was toegekend, waarna hij de jubilarissen het gouden ere-kruis, be horende bij de onderscheiding, opspeld de. Tijdens de huldiging, welke door het voltallig collectanten-college werd bijge woond en door familieleden van de ju bilarissen, voerde de voorzitter van het college, de heer A. Verheul, nog het woord, en deze liet zijn gelukwensen ver gezeld gaan van geschenken. De heer Van Eekhout kreeg een platenspeler ca deau en de heer Sweijen twee tuinstoe len. Op de foto: pastoor Notenboom speldt de heer Sweijen de pauselijke on derscheiding op. Links de heer Van Eek hout, die ook penningmeester is van hef colle c tantencollege BEVERWIJK, 5 febr. Bij de za terdag in het Statenhuis aan de Vel- serweg gehouden bonte avond van de volksdansgroep „Zo is er maar eentje", viel ditmaal de zeer grote deelname op. Vanuit Alkmaar tot Haarlem was men naar Beverwijk gekomen om hier mee te doen aan de steeds meer aan populariteit winnende volksdansen. Er waren een viertal geslaagde leden die pas met goed gevolg een volksdanscur- sus hadden gevolgd, die een aantal dan sen demonsteerden en hierbij ook lei ding gaven. Men zag de Engelse, Is raëlische en nog vele continentale dan sen demonstreren. Men vergat ook de Nederlandse volksdans niet en vooral de „vlegerd" trok veel belangstelling. Aangemoedigd door dit succes is men nog voornemens om in dit seizoen een cursus Franse volksdansen te geven. Men is bezig om hiervoor een goede leraar te krijgen HAARLEM, 5 febr. Zaterdagmid dag recipieerde in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann het bestuur van de afdeling Haarlem van de Nederland se Grafische Bond. De receptie was een onderdeel van de feestelijkheden, die door het jubileumcomité georganiseerd werden ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Haarlemse afde ling van de Bond. Tal van vooraan staande figuren, vooral uit Haarlemseen landelijke grafische kringen, zowel van werkgevers- als van werknemerszijde, kwamen hun gelukwensen aanbieden. Onder hen bevonden zich deken drs. Th. Zwartkruis, Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, en drs. P. Emondts, namens de directie van N.V. Drukkerij „De Spaarnestad". Eén van de eersten die het woord tot het jubilerende be stuur richtten, was burgemeester Cre mers. Hij zei, ervan overtuigd te zijn, dat de N.K.G.B. heel wat prijzende woorden van vakverenigingszijde te ho ren zou krijgen. Hij wilde dan ook het werk van de Bond liever van zijn kant bekijken en aantonen hoeveel de vak vereniging van waarde kan zgn voor de goede democratie. Een goede democratie is in vele lan den met een lampje te zoeken. In Ne derland liggen de zaken gelukkig gun stiger, aldus burgemeester Cremers. Dat is voor een groot deel te danken aan de gemeenteraad en de raadsleden, die de vakverenigingen achter zich weten. Immers, de vakverenigingen bestaan uit mensen, die weten hoe men in organi satorisch verband naar de verwezenlij king van bepaalde idealen kan streven en plannen kan bespreken. In deze taak, versterking van de democratie, is de N.K.G.B. in de afgelopen vijftig jaar allerminst tekort geschoten. Een belang rijke opdracht lag ook in de toekomst voor de Bond klaar: een democratie zonder vaste basis is geen lang leven beschoren en een hechte vakvereniging betekent een goede fundering. Met de ze opdracht wenste Haarlems burge meester het bestuur van harte geluk. De andere sprekers waren de heren H. van Doorn, voorzitter van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond, af deling Haarlem, P. W. Voskuilen, se cretaris van de Districts Opleidingscom missie van de N.K.G.B., J. C. Allard, namens de Federatie van Werkgevers organisaties, A. van der Veldt, voorzit ter van de K.A.B. Haarlem, G. J. Lutje Schipholt, personeelschef van de Grafi sche Inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zn, en de heer W. de Zwager, lande lijke bondsvoorzitter. Allen hadden grote bewondering voor wat de afdeling Haarlem in de afgelopen vijftig jaar ge presteerd had. Zelfs werd de_ samen werking tussen de werkgevers en werk nemers in de grafische industrie, zoals die in Haarlem bestaat, een voorbeeld voor het gehele land genoemd. De Haarlemse afdeling ondervond veel waardering voor het feit, dat zij zich steeds richtte naar de nationale orga nisatie van de N.K.G.B., ondanks het feit, dat zij soms enorm gegroeid was en een van de grootste afdelingen is. Ook de K.A.B. Haarlem, waarvan de afde- Ark". 9 uur: Dr. M. „Europese integratie" HAARLEM, 5 febr. De politie ont dekte zondagmorgen om acht uur een jongen, die zich steeds ophield in de buurt van een bromfiets, die onder een dekzeil was geparkeerd tegen het zwembad aan de Houtvaart. Bjj nader informatie bleek, dat de jongen, een 15-jarige scholier uit Haarlem, de bromfiets vrijdagavond op het Stations plein gestolen had. Hij had deze niet mee naar huis durven nemen en hem daarom tegen het zwembad gezet. GEEN SPRT—tKUUR Mr. J. Hjjs- zeler, wethouder van Bloemendaai, zal woensdag geen spreekuur houden. ling Haarlem van de Grafische Bond een zesde deel uitmaakt, bracht de ju bilaris dank voor de uitstekende samen werking. Natuurlijk werd zaterdagmiddag vaak de wens uitgesproken, dat men snel tot de stichting van een grafische school voor Haarlem zou komen. Een goede opleiding voor de leerling was gewenst, ook al in verband met diens eigen maat schappelijke achtergrond. In de grafi sche stad bij uitstek, Haarlem, was een dergelijke school zeer zeker op zijn plaats. De bijzonder goede samenwerking tussen de verschillende grafische bon den maakte de bestaansnoodzaak van meerdere bonden twijfelachtig, maar aan de andere kant zou men, als het zuilensysteem goede vruchten afwerpt, resultaten kunnen bereiken, die in an dere landen niet mogelijk zouden zijn. Dat men het in een stad als Haarlem zowel met bloemen als met waardepa pier kan zeggen, bewezen de vele bloem stukken en de geschenken onder cou vert die het bestuur kreeg aangeboden. De voorzitter van de Haarlemse afde ling van de Bond, de heer H. Essen- berg, bedankte tenslotte namens het bestuur voor de vele gelukwensen. HAARLEM, 5 febr. Cees Piers heeft zich de beste vijfkamper getoond in de strijd om de H. J. Kessler-beker van het Haarlemse „De Kampioen". Alhoewel Wil van Slooten, Frans Vaars, Rein Otte en Marcel Rutte hem deze triomf geenszins cadeau hebben gedaan. Nochtans had Piers in de strandrit, waarmee deze vijfde zondag werd be sloten, aan een derde plaats ruim schoots voldoende om zich algeheel win naar te kunnen noemen. De jonge Mar cel Rutte werd overtuigend ritwin naar. De vijfkamp heeft een zeer spannend verloop gehad en een speciale uitblinker was er niet bij. Cees Piers won welis waar meteen het eerste onderdeel, een cycle-cross, maar daarna kwamen Wil van Slooten, Frans Vaars en Rein Otte in de meer zuiver atletische num mers sterk opzetten. Vóór de start van de strandrit, zondag op het Bloemendaal- se strand gereden, waren deze vier vijfkampers de grote favorieten en ook Marcel Rutte was nog lang niet kansloos. Zijn vijf punten achterstand op Piers heeft Rutte ondanks een sterk aan vallend gereden race niet meer kun nen overbruggen. Hij reikte in de eind stand niet verder dan een overigens eervolle tweede plaats. De uitslag van de strandrit luidt: 1. M. Rutte in 16 min. en 28 sec.; 2. S. Handgraaf, 3. C. Piers, 4. W. Wag ner, 5. R. Otte, 6. R. Stevens, 7 H. Handgraaf, 8. C. Plus, 9. W. van Slooten 10. F. Vaars. Uitslag jeugdklasse: 1. Kuilboer, 2. Van Lissenburg, 3. Verdonsehot, 4. Schouten. Eindstand van de vijfkamp voor A-B en C-klassers: 1. C. Piers 36 pnt.2. M. Rutte 33 pnt.; 3. R. Otte 32 pnt.; 4. Vaars 30 pnt; 5 F. W. van Slooten 29 pnt; 6. w. Wagner 23 pnt.; 7. R. Stevens 23 pnt; 8. H. Handgraaf 14 pnt.; 9. W. Wolfers 12 pnt.; 10. S. Handgraaf 11 pnt.; 11. W. Willemse 10 pnt.; 12. 13. en 14. C. Plus, J. Hand graaf en J. v.d. Horst 9 pnt.; 15. M. Bouma 8 pnt. De verschillende onderdejen werden gewonnen door respectievelijk Cees Piers (cycle-cross), Wil van Sloten (hoogspringen), Frans Vaars (100 me ter hardlopen), Rein Otte (Versprin gen) en Marcel Rutte (strandrit). Eindstand jeugdklasse: 1. Kuilboer 39 pnt.; 2. Van Lissenburg 32 pnt.; 3. Verdonsehot 28 pnt.4. Schouten 24 pnt. 5. Schenk 18 pnt.; 6 Otte 15 pnt. Burgeriyke stand Heemstede. GEBOREN: z. v. C. van Egmond en A. Wiesell, d. v. Th. Heemskerk en A. M. C. Verhoef, z. v. J. Kapiteijn en C. H. Jansen. ONDERTROUWD: S. Crockett en Th. J- Frets, J. Stijnman en R. C. de Weerd, J. B. Hofman en J. de Ruig, N. G. Assendelft en G. H. Romp; F. P. Zwaanswijk en A. J. Buijze, H. J. van Berkum en E. W. M. Bleijswijk, G. Bresser en M. Baak, C. L. Molenberg en E. M. Mol. GETROUWD: P. j. van Westerop en G. Willemsen. OVERLEDEN: Wed. A. Gramsma de la Rie, .90 jr; A. Sterk, 80 jr.; J. C. Knipt, 82 jr.; Mevr. M. J. H. Jansen- Smoorenburg, 61 jr; m. F. Schabbing, 82 jr. ROKATO Het R.-K. Toneelgezel schap „Rokato" zal maandag 19 febru ari een opvoering geven van „Moord op maat" van Jan de Koek. De regie is in handen van Willem Heeren. (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM, 5 februari De laat ste uitslagen in de bekerwedstrijden zijn: Holstvoogd-van Heerde 11, van Stralen-Tielrooy 02, Jonkhart-de Jong 11, Smit-v.d. Berg 02, van Heerrïe- v.d. Berg 2—0, de Jong-Smit 2—0, Tiel- rooy-Jonkhart 20 Holstvoogd-van Stralen 20, Jonkhart-Holstvoogd 02, Smit-Tielrooy 20, var Stralen-van Heerde 0—2. .d. Berg-de Jong 0—2. De eindstand is: Holstvoogd en de Jong 11, van Heerde 9, v.d. Berg, Jonkhart en Tielrooy elk 6, Smit 5 van Stralen 2. HAARLEM, 5 febr. De eigenaar van een in de Lange Molenstraat gepar keerd staande personenauto zag zater dagavond omstreeks tien uur, dat deze plotseling door een passerende auto aangereden werd. Hij wist de bestuur der van de auto tot het Stationsplein te volgen, waar hij stopte. De bestuurder, een 54-jarige administrateur, maakte de eigenaar duidelijk, dat hij niets wist van een aanrijding, waarna hij de auto startte. De politie vond de administra teur in een café. Hij ontkende aanvanke lijk alles, maar later gaf hij toe zeven glazen bier gedronken te hebben en on der invloed de auto geramd te hebben. Beide auto's hadden lichte schade opge lopen. Een 49-jarige automobilist nam zon dagavond omstreeks elf uur, toen hij van dë Parklaan de Jansweg inreed/de bocht yte kort, zodat hij een fietsende agent aan de kruk van het achterpor tier haakte. De agent, die geen letsel had opgelopen, liep de auto achterna. De bestuurder bleek onder invloed te zijn. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. HAARLEM, 5 febr. Het tafeltennis stertoernooi, zondag in het Instituut Wolters te Haarlem gehouden, is ook dit maal weer een uitermate boeiend evene ment gworden. Bij de Heren als bij de Junioren bleef de spanning er tot het laatste moment volkomen in en slechts bij de Dames verliep alles zo rustig, dat alleen in die klasse bat en bal niet voor potlood en papier verruild behoef den te worden om de winnaar aan te wyzen. In de Heren-afdeling heeft beker houder Jan Witteman lange tijd de beste papieren gehad. In de vyfde ronde speelde hij tegen zijn clubgenoot Cees Schoof, evenals hij nog ongeslagen, en hy slaagde er in deze belangrijke strijd in winst om te zetten. De eerste game Toen de Britse koningin onlangs van een vakantie op haar huiten te Sandringham (Norfolk) in Londen terugkeerde, had haar jongste zoontje, prins Andrew, een aunstige positie ingenomen voor het raampje van de hofauto. was met 21-18 voor Witteman, de tweede verloor hij kansloos met 21-11, maar in de 3e game verwierf hij zich van meet af aan een kleine voorsprong, die hij in feite niet meer afstond: via 10-8, 12-9, 15-13 en 18-16, wist Schoof met 18-18 nog een keer gelijk te maken, maar toen maakte Witteman er 21-18 van en had hy dus een belangrijke hindernis over wonnen. Twee ronden verder wist hij ook Coi Bakker te bedwingen. Deze lastige con current moest hij in de le game met 21-16 de eer gunnen, maar toen liep hij in de tweede game snel weg om met 21-11 te winnen. In de 3e game kon Bak ker tot 10-7 goed bijbleven, maar toen overspeelde Witteman hem volkomen en won hij met 21-11. Het pad leek voor Witteman gebaand. Hem wachtte im mers nog slechts de strijd tegen Bert Duits, de nestor van dit gezelschap. Dat dit niet zo maar tot winst zou leiden bleek al spoedig. Terwijl aan de ene ta fel Bakker en Schoof, naar het leek, om de tweede plaats streden, liet aan de andere tafel Witteman zich in het valletje van Duits lokken. Duits is een bijna klassieke speler, die met lange, ver doorgehaalde forelhand ballen, hard ten aanval trekt. Hü heeft echter, wil hij winnen, een tegenstander nodig, die zich ver terugtrekt en dit hem door dit tragere spel de gelegenheid biedt zpn aanvalsballen geheel te voltooien. Dit nu lukte met Witteman. Ver ging de TYBB-speler voordurend achteruiten hard beproefde Duits diens verdediging. Keer op keer gleed Duits door Witte- mans verdediging heen en dit bracht hem in de eerste game winst met 21- 18 en dit ondanks het feit, dat hij nog met 18-12 had achter gestaan! In de tweede game wist Witteman met 21-18 te scoren, maar in de beslissende fase van de strijd kon Witteman maar niet geiyk komen en dit kostte hem met 21- 15 partij en beker. Schoof immers had Bakker met 21-18, 19-21 en 21-10 geklopt en dit bracht hem samen met Witteman op de eerste plaats. Schoof bleek toen een beter gemiddelde te hebben (13-3 tegen 13-6) en aldus kon deze de beker van Witteman overnemen. Bij de Dames stevende Anneke Groe- neveld-Lahey onbedreigd op de winst af. Zij won al haar partijen en werd us met het maximum van 7 punten eerste. Nanna Wolters werd tweede met 6 pun ten en de derde plaats was voor Rie Top, die er vier scoorde. Ook by de jeugd was er spanning ge noeg. In deze groep hadden met nog en kele partijen te spelen Joop Vermolen, Peter van Neste en Frank Jacobs met vijf punten de leiding, gevolgd door Joop Huybens, die een verliespartij meer had moeten noteren. In de laatste partijen versloeg vavn Neste Jacobs en rekende Vermeden met Huybens af. Aldus moest ook hier het papier uitkomst bieden en dit viel in het voordeel van van Neste uit (13-4 tegen 12-4) en dit bezorgde TYBB een tweede wisselbeker. De eindstanden waren: Dames: A. Groeneveld 7 punten, N. Wolters 6, R. Top 4, R. Franssen en H. v. Garderen 3, A. Hoog-Antink en G. v. d. Veldt 2, M. v. Kraalingen 0. Heren: C. Schoof en J. Witteman 6. C. Bakker 5 B. Winder, J. Visser en B. Duits 3, B. v. Eijk 2, G. Boers 0. Junioren: P. v. Neste en J. Vermolen 6, F. Jacobs 5, J. Huybens en E. v.d. Berg 4, R. Hart 2. A. Keja 1 en P. Pijlman 0. Door toepassing van het systeem Son- nenborn-Berger is Eddy Holstvoogd uit Zaandam winnaar geworden en gaat hij over naar de landelijke finale. In Zaandam werden de eerste ronden gespeed van het provinciale jeugdkam pioenschap. De uitslagen luiden: Ber- thauer-Werner 02, Jonk-Smit 02, de Groot-Westerveld 02. Fahrenfort. Es- selman 11, Werner-Esselman 20, Berthauer-Westervel I 11, Smit-de Groot 02, Jonk-Fahrenfort 02, Wes- terveld-Werner 20. Esselman-Ber- thauer 20. Fahrenfort-Smit 20, Jonk- de Groot 02. Na drie ronden hebben ook drie man de leiding, te weten Esselman, Fahren fort en Westerveld, allen met 5 punten. HAARLEM, 4 febr. DWT heeft za terdag in het Sportfondsenbad twee overwinningen laten noteren. Voor DWT 3 was vastgesteld, voor de tweede klas se dames, de wedstrijd tegen HVGB 1, die te laat verschenen, waardoor zij DWT 3 een 5-0 overwinning cadeau ga ven. Voor dezelfde afdeling was NVA 1 de gast van DWT 2. NVA nam al spoe dig door Marga v.d. Geest de leiding, maar er werd spoedig door Fryda Dijk met een tegendoelpunt geantwoord en nadat Marja Klumper de voorsprong op 3-1 had gebracht, werd na een schot van Fryda Dijk de eerste helft afgesloten met 4-1. In de tweede helft was het een gaan en komen voor het DWT-doel; Ber- na Andree Wiltens, Fryda Dijk en Anne ke van Haren brachten de DWT-over- winning op 9-1. Voor de eerste klasse dames werd ge speeld de wedstrijd HPC 1 - Haarlem 1 De gasten verschenen incompleet, maar zij lieten zich niet uit het veld slaan door een voltallig Heemsteeds team. In de eerste helft kon HPC haar meerder heid uitbuiten en had Wil Korsman er 1-0 van gemaakt, toen Annie Fransen de stand op gelijke voet bracht, zodat met de stand 1-1 gepauseerd werd. In de tweede helft bleef de Haarlemverde diging de HPC aanvallen afslaan en bracht Annie Fransen de Haarlem zege op 2-1. Voor de derde klasse heren ging de wedstrijd DWR 3 - NJORD 2. Een onvol tallig DWR streed tegen een voltallig NJORD en moest met de stand 10-1 het hoofd buigen. Zeer afwisselend was de strijd Haarlem 2 - HPC 3. In de eerste helft kwam HPC met 1-0 voor. Na de rust werd door Haarlem de achterstand omgezet in een 3-1 voorsprong, waarna HPC flink op schot kwam en net voor het eindsignaal met de stand 3-3 de pun ten deelde. Voor de eerste afvalronde heren van de bekercompetitie KNZB was Wils kracht uit Utrecht de gast van Haarlem 1. De oud DWTer Peter Smit lag op de midvoorplaats bij de Utrechtenaren en had hen reeds aan een 2-0 voorsprong ge holpen, toen De Graaf voor Haarlem een strafworp kreeg te nemen, die benut werd. Toen drong Bram de Liefde door de Haarlem verdediging heen en had hy er 1-3 van gemaakt aleer van doelen verwisseld werd. Ook in de tweede helft bleef Wilskracht zware druk op de Haar lem verdediging uitoefenen en moest de Haarlem doelman wederom zwichten voor een schot van Peter Smit. Weder om trok Wilskracht ten aanval, maar Haarlem sloeg flink terug en de bal kwam bij de geheel vrijliggende Haar- lem-midvoor Wim Goedhart, die meteen de bal het lege doel inschoot. Tenslotte bracht Bram de Liefde de Wilskracht- overwinning op 5-2, waarmee Haarlem uitgeschakeld werd van verder spelen voor de bekercompetitie. OVERVEEN, 5 febr. De derde tocht van de winterserie van de Haarlemse wandelsportvereniging „Jan Passtoors", dit weekeinde gehouden van uit het Ka dervormingscentrum aan het Houtman pad, kon tevens worden gewandeld als een puzzletocht. Voor deelneming hier aan bestond grote belangstelling, voor al van de zijde van de jeugd. De puzzle tocht was zaterdagmiddag uitgezet in de omgeving van het Brouwerskolkpark en het Ramplaankwartier; zondag ging de tocht door Overveen en Bloemen daai met het Pannekoekenhuisje als een der aankopingspunten. De nietpuzzle- laars vonden het parcours van tien of vijftien kilometer uitgezet door Aerden- hout en Bentveld; Het aantal serietocht- deelnemers was met 212 gelijk aan dat bij de tweede tocht; bovendien lieten 193 wandelaars zich voor één enkele deelname inschrijven. De laatstgenoem de groep wandelaars ontving, als her innering een vaantje in de kleuren groen-wit. Van de totaal 405 deelnemers (306 op de 10 en 99 op de 15 km.) hebben 218, respectievelijk 64 deelnemers, aan de puzzletocht deelgenomen. Voor de bes te resultaten waren op elk parcours twee prijzen uitgeloofd, bestaande uit een verzilverd bekertje als eerste en een lauwertak als tweede prijs. Win naars werden: zaterdag: 1. Adrie de Jong, 19 pnt.; 2. Gé Gerding, Heemstede, 18 pnt. Zondag: 10 km. 1. H Tibben, 26 pnt.; 2. C. Sleeboom, 25 pnt. 15 km.: 1. G. Kouwenhoven en 2. mej. C. Har den, beiden te Amsterdam. „Jan Passtoors" houdt op 17 februari een kienavond in de dépendance van dansschool Schroder. Tijdens deze bij eenkomst zullen de prijzen worden uit gereikt voor de best verzorgde wandel boekjes. Eddy Holstvoogd, de winnaar van de hekerwedstrijden dammen in Noordhol land, ontvangt de wisselprijs uit handen van de heer Smulders. DE ZILK. 5 febr. Als gevolg van een mislukte inhaalpoging, gedaan door de Hillegommers S. ter hoogte van het machine-huisje aan de Beeklaar- in De Zilk geraakte een 13-jarige brom fietser uit Haarlem in de Beek. De heer S. die met een behoorlijke vaart op weg was met zijn personen auto naar Hillegom, wilde zich uit een gevormde file losmaken. Deze bewe ging gelukte aanvankelijk, tot dat er van de Kalkovensbrug een kleine per sonenauto kwam uit de richting Holle- gom. Hiervoor moest, de Hillegom- mer S. zich weer snel in zien te voe gen in de file. Ook dit gelukte de automobilist, doch ten koste van genoemde bromfietser die zonder meer weg werd gedrukt en in de Beek verdween. De schuldige autoryder had de gevolgen van zijn ma noeuvre niet eens door, want hij reed rustig verder. De jongeman die de zwem kunst machtig was. kon zichzelf redden, zijn brommer moest worden opgevist. Men heeft het nummer kunnen noteren. Dat bleek later niet nodig, daar iemana in de wegpiraat de Hillegammer S. had herkend. Onderling is alles geregeld. HEEMSTEDE. 5 febr. Zaterdag middag is op de Binnenweg te Heem stede, ter hoogte van de Kastanjelaar,, een 18-jarige bromfietser opgereden te gen een personenauto, die moest uitwij ken voor een plotseling wegrijdende au to. Hy liep een gebroken been op en oest naar het Grote Gasthuis worder. vervoerd. AMSTERDAM, 5 febr. De beurs is de nieuwe week in een voorzichtige stemming geopend. De affaire was van klenie omvang. Alleen in de hoek van de Koninklijke was de belangstelling weer vrij groot. Vrijdag is er in dit aan deel bijna ƒ600.000 nominaal omgegaan. Over het algemeen zag het er vandaag niet naar uit, dat het omzetcijfer het niveau van vrijdag j.L weer zou berei ken. Toen is er op de aandelenmarkt het vrij grote bedrag van 4.695.000 nomi naal omgegaan. Zekerheid hieromtrent kan echter pas bij het slot van de beurs worden verkregen, aangezien de orders in de lokale aandelen veelal slechts te gen het einde van de beurstijd binnen komen en deze fondsen de laatste dager, eenr elatief groot deel van de omzet uit maken. De brug van 130, waarvoor de aande len Koninklijke vorige week vrijdag wa ren blijven steken, werd vanmiddag zonder moeite genomen. Op een koers van 130,30 kon een verder avance van 0,60 worden genoteerd, maar bij het Amerikaanse niveau bleef onze markt vanmiddag op genoemde koers 0,70 achter. Unilever is met een stijging van ƒ0,20 niet veel verder gekomen. Hoog ovens konden ruim 5 pnt verbeteren, maar Philips is nog 3 pnt afgebrokkeld en AKU opende 7 pnt. lager. Dit laatste waar schijnlijk onder invloed van de druk, welke door de vroegere Duitse aandeelhouder van de AKU nog steeds wordt uitgeoefend om op een of andere manier een schadeloosstelling te krijgen. De dividendverlaging van de Kon. Boot welke dit fonds vrijdag een verhes van 8 pnt kostte, oefende vandaag geen invloed op de markt meer uit De ope ning was prijshoudend. Van Nievelt Goudriaan moest 1 pnt. prijsgeven, maar verder deed zich weinig of geen ver andering voor. Op de staatsfondsenmarkt noteerde de 4V4 ,pct lening 1961 iets lager. De andere soorten waren prijs houdend. vorig opening 4>,4 Ned. 19601 4)4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwt 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berk el Patent Calvé-Delt Cert Dell-Mij- Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mij K.T.M. Stoomv. Mij. Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 2:4 Amsterdam '56 II 214 Amsterdam '56 III 2)4 Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Alb. Heyn KI. obl. Slot 5/1 103% 101% 101H lOOtt 9314 108): 350» 113)4 "13% 129 397 391 316 928 155 495 790 372 762 768% 495 612 957». 954 188 188.10 498= 604- 129.5 130.S0 149 1481,i 147 60.5: 185 186 152 159% 150 *ZtQ 149 00ij 149 \'A 14934 226 150 520 144.50 143 mem 85 92 Vi lCKtt£ 124

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3