Moeder verstikte huilend kind Huwelijkstragedie voor Amsterdamse rechtbank NIEUW RAADHUIS VOOR AALSMEER Veel sport op televisie in komend weekeind Miljoenen gelukwensen van Nederlandse jeugd Presentiegeld raadsleden voor vergaderingen verhoogd Geslaagd concert van zilveren „Kennemer Vrouwenkoor" Zowel Dames als Heren Die Raeckse winnen partijen DE PENRUAN MOORD OXFORD Vechtpartij om Kirihio Skiënbadminton en paardensport Voor Koningin en Prins Ontwerp van Hanneke Matthijsen bekroond BRIEVEN van lezers SOLEX ,03T7S°_ Wie voor f. 8675-- de WEGLIGGING van een sportwagen wil combineren met het COMFORT van een grote auto, moet eens een PROEFRIT maken in de NIEUWE Op Parna-vergadering in Hollandia TOTOPRIJS VOOR VIJF WINNAARS Weg door kuststrook: raad voor waterstaat zal uitspraak doen AT AX-T AXI Haarlemmerliede en Spaarnwoude HARDEBE1T Na eis van f 4000 f 200 boete voor boom kwekerij in Lisse Gymnastie kuitvoering van HBC in Heemstede Titelstrijd De Kampioen op home-trainer Concert van „Da Pacem" Hoekeypr o gramma voor Haarlem en omgeving VOIXEYBAL IN HAARLEM DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 PAGINA J GARAGE BRINKMANN Badminton Paardensport Europa-cup voetbal Sfeunnormen voor bejaarden 1.2.3.4.5. VLAANDEREN 30-15 (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 7 febr. De officier van justitie bij de Amsterdamse Recht bank mr. Rouma heeft vanmorgen tegen de twintigjarige vrouw Adriana S. vjjf jaar gevangenisstraf geëist wegens moord op haar kind van zes maanden. „Een grote tragedie die u moet berech ten," zo noemde de verdediger van „dit kind met kinderen" deze trieste gebeur tenis. Het was in juni van het vorige jaar. De man van verdachte kon niet slagen door het gehuil van het jongste kind. „Gooi het wat over zijn kop," zei de va der. Hij pakte zijn hoofdkussen. De jon ge moeder nam het kindje bij haar in Bed en probeerde het te sussen. Toen het niet hielp legde zij het op de buik in het rieten wiegje, drapeerde een vierdubbelgevouwen deken over het hoofdje met daarover heen een zwaar kapokkussen. Zij gaf dit toe. ,,Ik heb er niet bij stil gestaan. Ik dacht dat hij zich moe zou Huilen en dan zou inslapen. Maar ik sliep zelf in. Na anderhalf uur werd ik wakker. Hij was stil. Ik nam de deken en kussen weg en dekte hem toe." 'g Morgens om acht uur vond zij haar kindje dood. „Naar alle waarschijnlijk heid gestikt" zeiden de deskundigen. ,,U had al een kindje op deze manier verlo ren," sprak de president. De vrouw ant woordde niet. „Was u bang voor uw (Advertentie) SERIES VI tot 61 pk. opgevoerd vermogen, extra ge- luidzdemper, vergrote wielbasis, verbreed wielspoor, vergrote achterbank, leren be kleding, verlaagde lijn en 14 andere ver beteringen. 12 maanden fabrieksgarantie. Dt.AI.tK VOOR HAARLEM EN OMSTR.: Smedestraat 4343 - Haarlem HOLLANDIA, 8 febr. (AFP) West Papoea heeft woensdagavond zijn eer ste politieke vechtpartij beleefd waar- bjj drie gewonen zijn gevallen. Twee minuten nadat op een vergade ring, belegd door de Parna, de nationa listische Papoea-partij, de eerste spre ker aan het woord was gekomen, moest zij worden beëindigd door een hevige vechtpartij. De spreker begon met uit een te zetten dat het feit, dat Frits Kiri hio een van de oprichters van de Parna is geweest, niet wilde zeggen, dat de Parna pro-Indonesisch zou zyn. Zodra hy de naam Kirihio genoemd had bestormden verscheidene jonge Pa poea's het spreekgestoelte, onderbraken de spreker door te roepen „verraders" en begonnen tafels om te gooien. De voorzitter van de Parna, de heer E. J. Bonay, kon nog juist vluchten voor de vergaderruimte het toneel werd van een slagveld. waar stoelen. flessen en stenen in alle richtingen vlogen. De Papoea-politie-agent die op de bij eenkomst tegenwoordig /as, verdween zodra het gevecht begon, en dat nam pas een einde doordat de elektrische stroom uitviel en het toneel van de strijd in duisternis werd gehuld. De heer Bonay heeft, nadat de or de was hersteld, gezegd gegronde re denen te hebben om te vermoeden, dat het Nederlandse bestuur de de monstratie heeft begunstigd. Nadat de orde was hersteld, riepen aan hanger- van de „Parna": „Hiervoor ia h Nederlandse kolonialisme ver antwoordelijk". De heer Bonay, zelf ambtenaar van het binnenlands bestuur, gaf journalis ten te kennen, dat de ordeverstoorders door d politie waren toegelaten aan een der uiteinden van de toeschouwers tribune. Een ander bestuurslid van de Parna voegde hieraan toe, dat de orde- versto .ders waren vervoerd in een spe ciaal voor dit doeJ gehuurde autobus, waarvan de kosten werden gedragen door een leidende figuur van het „Na tionale Papoea-Comité", een organisatie die vijandig staat tégenover de Parna. De heer Bonay zei verder, de pro- Indonesische houding van Kirihio niet te kunnen goedkenren. „maar hij is niet temin lid van de Parna en een goed nationalist. Daar hij een Papoea is, moet hij in zjjn land kunnen terugkeren Onze partij", aldus de heer Bonay ver der, „is niet voor Indonesië en niet voor de Nederlanders. Wij zijn voor hon derd procent Papoea's. Wij willen zo spoedig mogelijk drieledige besprekin gen tussen Indonesiërs, Nederlanders en Papoea's en geen tweeledige onder handelingen tussen Den Haag en Djar karta." DEN HAAG, 7 febr. Het bestuur van de Vereniging van Papoea-jongeren in Nederland „Kobe Oser heeft een open brief gestuurd aan de Nieuw-Gui- nea-Raad waarin het zijn bezorgdheid uit over teit, ..dat de >olitieke idee ën van een onzer leden door het Neder landse publiek vereenzelvigd dreigen te worden met de gevoelens van ons al len". man? Sloeg hy u wel eens?" Zij ant woordde „nee." Maar de verdediger en getuigen verklaarden dat de man een „bruut" was. HU sloeg haar by herha ling en greep haar zelfs eenmaal naar de keel. Zij waren jong getrouwd: zij zestien, hjj zeventien jaar. Beiden kwa men zy uit a-sociale gezinnen, waar het een kwelling was onder de tirannie van vaders, die aan de drank verslaafd wa ren. Zij wilden een nieuw leven begin nen. Het werd een mislukking. Een le ven vol argwaan. „By herhaling kreeg verdachte van haar man te horen dat hun tweede kind van een ander was," verklaarde de verdediger. Ook dat kind kwam op verdachte wyze om het leven. De moeder had het in zyn bedje gelegd met een deken over zyn hoofd en was gaan wandelen. Toen zij terugkwam lag het roerloos in zyn bedje. „U wist toch wat voor gevaar zo'n dekentje voor kin deren kan beteken. Waarom deed u het dan nu weer?" vroeg de president. Zy antwoordde dat zy van Gerardje had ge houden. Na de dood van haar kind hoor de zy niets meer van haar man. De rapporten noemden de vrouw „een kind, primitief, met een beperkt ver stand en onvolgroeid." De psychologen meenden dat de vrouw de draagwydte van haar daad nog niet Inzag en dat zij daarom verminderd toerekeningsvat baar moet worden verklaard. „Zij is moeder, maar kan noch haar man aan, noch haar kinderen," heette het. En zij bekende: „Ik kan zelf niet tegen het ge huil van babies. Mijn man niet. maar ik nog minder." De officier van justitie sprak van een afschuweiyke drama dat zich in een jong gezin heeft afgespeeld. „Een meisje van twintig jaar schonk aan 1 vier kinderen het leven. Aan twee ont nam zy het weer." Hy achtte echter de rol van de echtgenoot in dit drama by'zonder groot; een man zonder liefde voor zyn kinderen. Hy viel zyn vrouw lastig met zyn eeuwige argwaan. Hy mishandelde haar. ..Door dit alles raakt de vrouw in een paniekstem ming. Zy kon niet tegen hem op. Maar al kan men zeggen dat de man haar moreel en psychisch heeft aangezet tot deze moord, het is de vrouw die de daad volvoerde," aldus de officier. Hy achtte doodslag bewezen. Fel reageerde de verdediger mr. van Schaiek. Hy betoogde dat dit meisje na zeven maanden in het Huis van Be waring te hebben gezeten verklaarde: „Hier heb ik voor het eerst rust gevon den." Hy beschreef het rusteloze leven van twee kinderen die trouwden zonder toestemming van hun a-sociale ouders, zonder huis. zonder materiaal. Het werd een tragische gang van het ene loge ment naar het andere. De man werkte niet meer. raakte aan de drank, liet zich dagen niet zien en behandelde zyn vrouw op een gruwelijke manier. De man zelf had verklaard: „Ik heb het gezin kapot gemaakt." De verdediger achtte een ge vangenisstraf voor nog langere tijd niet op zijn plaats. „De maatschappy die ge faald heeft om deze vrouw op te vangen heeft niet het recht om haar nog langer te weren." Hy eiste vrijspraak en vroeg onmid dellijke invrijheidstelling. „Dat onmiddel- ïyk hoeft niet vandaag te zijn," aldus de verdediger. „Dit meisje 's door ieder een verlaten. Zij heeft geen vrienden of kennissen. Niemand heeft haar al de tijd van haar voorlopige hechtenis be zocht. Het Leger des Heils wil zich over haar ontfermen. Deze mensen moeten wel een paar dagen de tijd hebben om alles gereed te maken." „Dit meisje is geen moordenaar." zo besloot de verdediger. ,,Zü werkt hard, heeft een opgeruimd karakter. Iedereen in het Huis van Bewaring houdt van haar. Niemand kan begrijpen dat zij de daden die haar hier verweten worden, op haar geweten heeft." Uitspraak op woensdag 21 februari. Haar man die eveneens vandaag te recht moest staan was niet verschenen. Hy was enige tijd In voorlopige hechte nis geweest en daarna op vrije voeten gesteld. „Hy is onvindbaar" lichtte zijn verdediger de rechtbank in. „Brieven die ik naar hem stuur komen als onbe stelbaar terug." Zijn zaak is uitgesteld tot woensdag 21 maart. DEN HAAG, 7 febr Vijf deelne mers moeten deze week de eerste prb's in de voetbaltoto delen. Zy krijgen elk netto ruim 24.500 gulden. Voor de tweede pros hebben zich niet minder dan 211 gegadigden ge meld, waarvan één met twee .winnen de" kolommen. Per kolom wordt net to 370 gulden uitgekeerd. De extra prijs van de gelijke spelen blijft staan. HILVERSUM, 8 febr. 's Werelds beste skiërs ontmoeten elkaar de ko mende dagen in de wintersportplaats Chamonix in de 'Franse Alpen, waar gedurende 9 dagen de internationale wedstrijden skiën worden gehouden. De Ned. Televisie Stichting zal de eurovisie-uitzendingen, die door Herman Kuiphof en Jan Leyendekker worden gecommentarieerd, rechtstreeks uitzen den: zondag 11 februari 13.45-15.00 uur, reuze slalom dames, woensdag 14 fe bruari 13.45-14.55 uur, afdaling dames, donderdag 15 februari 13.45-15.00 uur, reuze slalom heren, zaterdag 17 febru ari 13.45-15.00 uur, slalom dames. Bovendien worden rechtstreekse film verslagen van de Franse Televisie over genomen op: dinsdag 13 februari, woensdag 14 februari, donderdag 15 fe bruari en vrydag 16 februari, steeds 'savonds van 20.30-20.45 uur. Na de Eurovisie-uitzending van de we reldkampioenschappen skiën te Chamo nix, die van 13.45-15.00 uur duurt, ver zorgt de N.T.S. zondag 11 februari van 16.00-17.30 uur een rechtstreekse repor tage van enkele finales van de interna tionale badmintonkampioenschappen van Nederland, die worden gehouden in de nieuwe Badmintonhal Dumwijck te Haar- DEN HAAG, 8 febr. Aan de raad voor waterstaat is verzocht een uit spraak te doen over het tracé van het zuidelijk deel van de nieuw aan te leggen provinciale weg no 1 in de pro vincie Zuid-Holland. Deze weg moet volgens het plan van gedeputeerde staten lopen in de kust streek. Het zuidelijk deel tussen Den Haag en Katwijk is geprojecteerd door het duingebied, dat tevens voor een groot deel het waterwingebied van de Haagse duinwaterleiding beslaat. Voor het noordelijk deel van Katwijk tot de grens van Noord- en Zuid-Holland kun nen de onteigeningen reeds beginnen. Tegen het tracé van het zuidelijk deel is onder meer bezwaar gemaakt door de gemeente Den Haag, met het oog op de waterwinning. Tijdens de vergade ring van provinciale staten van Zuid- Holland maakten gisteren ook statenle den bezwaar tegen dit tracé. Overigens houden gedeputeerde staten nog vast aan het oorspronkelijke plan, want een tracé dat door minder waterwingebied voert is drie tot vier miljoen gulden duurder en schaadt bovendien meer na tuurschoon in de gemeente Wassenaar. UTRECHT, 8 febr. Gepromoveerd de heer R. P. Hendrikse, wonende te Groot-Ammers, tot doctor in de facul teit der diergeneeskunde op proefschrift „Het tussenklauwoanaritium by het rund." AMSTERDAM, 7 febr. Hanneke Mat- thijsen (24 jaar) uit Bilthoven, leerlinge van de Amsterdamse Kunstnijverheids school, schudde vanmorgen blozend de hand van burgemeester Van Hall. Haar ontwerp voor een feestprentbrlefkaart ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksjubileum van Koningin en Prins had de zegepalm verworven en dit be tekent dat haar idee straks in de for midabele oplage van twee miljoen exem plaren aan alle schoolkinderen van Ne derland (kleuter- en lager onderwys) zal worden ter hand gesteld. Met Hannekes kaart heeft het Na tionaal Comité een bedoeling. Indach tig de wettelijke bepaling dat een brief aan de Koningin niet gefrankeerd behoeft te worden, heeft men een slimme manier bedacht om vrywel ?eruisloos een belangrijk bedrag als eestgeschenk bijeen te brengen. De PTT heeft namelijk beloofd dat de frankering van elke felicitatiekas.rt die op Soestdijk zal binnenkomen aan het comité zal worden afgedragen Dat kan in de honderdduizenden gul dens lopen. Koningin en Prins hebben reeds medegedeeld, dat zij dit bedrag zullen bestemmen voor een doel, dat de ge hele jeugd ten goede zal komen. Men fluistert dat het zal worden besteed voor de outillage van de beide jeugd centra (Uddeler Meer en Veersche Gat), waarvoor het zilveren bruids paar de grond zal schenken. Een leuke actie dus, die aan het in ventieve brein is ontsproten van de heer Viersma, de secretaris van het Comité. Hij legde er de nadruk op dat elke kaart kan meedoen, mits men er maar op vermeldt „felicitatie-kaart". De opbrengst van de actie kan vry hoog zijn, omdat vrywel alle leveran ciers en uitvoerders van de grote druk order hun medewerking gratis of tegen kostprijs verlenen. Hanneke Matthijsen vertelde dat zy zich voor het ontwerp heeft laten in spireren door een joelende klas kinde ren, die zij op de binnenplaats van een school had zien spelen. „Het moest een echte feestkaart worden, hè?" Mededin gers van Hanneke waren haar klasge noten Georgette Apol, Ed Eichelsheim. Hanneke Zuiderhoek en Siet Zuijder- land Zij kregen evenals Hanneke een boek met opdracht van de burgemeester, al was het boek van Hanneke natuur- lük wat groter. lem, welke zaterdag 10 februari offi cieel wordt geopend. Onmiddellijk volgend op de badminton- reportage uit Haarlem, om 17.30 uur dus wordt tot 18.55 uur overgeschakeld naar Beriyn voor een Eurovisie-reportage van een gedeelte van het internationaal In- door Concours Hippique. Woensdag 14 februari wordt ln het Dy namo-stadion te Praag de wedstrijd in de kwart-finale om de Europa-cup tus sen Dukla Praha en Tottenham Hot spur gespeeld. Een directe reportage daarvan wordt van 14.55 - 16.45 uur uit- Ïezonden. Commentator is Aad van ,?euwen. Plaatsing van. ingezonden stukken (,J3rieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit vati de plaatsing onttrekt eich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel at te wijken. Als gevolg van de styging van de loonindex is per 1 december j.l. de A.O.W. verhoogd. Voor vele bejaarden die aanvullende steun ontvangen kwam toen de vraag naar voren, wat Burgemeesters en Wet houders als uitvoerders van de bepalin gen van de Armenwet, te dien aanzien zouden doen. Elke gemeente is hierin n.l. autonoom. De gemeente Alkmaar verhoogde de steunnormen met 1.50 per week. Ook Noord wyk, Schiedam en Delft verhoog den de bysteun. Delft met 1 per week voor alleenstaanden en met f 2 per week voor echtparen, en 0,50 per week (zakgeld) voor ondersteunden in de verzorgingstehuizen en een extra-kolen- toeslag van 5 per gezin (in de Kerst week) In de gemeente Haarlem echter is van een verbetering van de inkomens voor bovengenoemde groep bejaarden geen sprake. Een circulaire van de directeur van Soc. Zaken, aan hen gericht, onthult, dat met ingang van 1 februari 1962 de aanvullende uitkering met het verhoog de pensioenbedrag zal worden vermin derd, en alleen de verhoogde zieken fondspremie wordt gecompenseerd. Wy tekenen hierby aan, dat op deze manier voor deze groep weer een stukje welvaart verdwynt. Deze gang van za ken is voor hen, die nog epn beroep op „Sociale Zaken moeten doen, omdat hun inkomen te laag is voor een rede- lyk bestaan, rondweg teleurstellend te noemen. Wy hebben ons terzake op 24 januari met een sohryven tot B. en W. en de leden van onze Gemeenteraad gericht, waarin wy een beroep deden op hun sociale gevoelens. Wy hopen, dat dit beroep niet tever geefs zal zyn, doch meenden goed te doen om mede door uw dagblad, nog eens de aandacht van uw lezerskring te vestigen op deze sdhrynende achterstel ling van een groep bejaarden uit onze burgery. Namens de Algemene Bond van Bejaarden J. J. ELAND G. J. v. d. ROER (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Maandag 19 februari a.s. zal de com missaris van de koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, het nieuwe raadhuis van Aalsmeer officieel openen. De toegang tot het raadhuisplein wordt gemarkeerd door een in oude stijl gebouwde ophaalbrug over de gracht voor het hoofdgebouw. Het raadhuis is gebouwd naar een ontwerp van prof. ir. J. F. Berghoef, die, zoals bekend samen met de rijksbouwmeester ir. Vegter ook de ontwerper is van het nieuwe stad huis in Amsterdam. HALFWEG, 8 febr. In de raads vergadering van gisteravond van de ge meente Haarlemmerliede en Spaarn woude ontstond enige discussie over het voorstel van B. en W. om op ad vies overigens van Gedeputeerde Sta ten het presentiegeld van de raads leden voor het bywonen van raads vergaderingen en commissie-byeen- komsten met een rijksdaalder te ver hogen. B. en W. verzochten de vergoe ding voor het bijwonen van raadsver gaderingen met ingang van 1 januari van dit jaar vast te stellen op twaalf gulden vijftig voor elke bijgewoonde vergadering. Het presentiegeld voor het bijwonen van een commissieverga dering kon volgens G.S. vastgesteld worden op zeven gulden vyftig. Het voorstel werd met acht tegen drie stem men aangenomen. De heer W. Gijzel (PvdA) en de heer J. Franken (PvdA) waren van mening, dat een verhoging van het presentie geld niet noodzakelyk was. Zy acht ten hiervoor geen termen aanwezig. Ook de heer C. Doeven (KVP) was het met beide PvdA-leden eens en zei, dat de meeste vergaderingen weinig tyd vergden van de leden en dat verhoging van het presentiegeld derhalve niet fair zou zyn tegenover de gemeenschap. (Advertentie) „Nu wegTjjden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 8 febr. Woensdagavond gaf het Kennemer Vrouwenkoor by ge legenheid van het vyfentwintigjarig be staan, een mooi geslaagd concert in het Jeugdhuis „De Haven" te Santpoort- Noord. De dirigente Annie Schoen, die zich tevens als begeleidster aan de vleu gel verdiensteiyk maakte, mag zich be roemen op het feit dat ze het ensemble zowel vocaal als artistiek voortreffelyk heeft geschoold. Het programma was, met uitzondering van de combinatie Arcadelt Caplet en Schubert, logisch opgebouwd. Bo vengenoemde componisten verdragen el kaar nu eenmaal niet in eikaars gezel schap, de heren zouden steeds langs el- kaf r heen praten. Men moet wel terdege uitkyken welke figuren men ook al zyn ze nog zo beroemd byeen brengt. We zouden voor de eer bedanken een selectie van uitzonderiyk grote compo nisten in onze nederige woning te ont vangen, er zouden ware veldslagen geleverd worden. Beethoven zou met een vuistslag zich woedend tot Debussy ridhten, Offenbach zou Palestrina medelijdend zitten aan te staren, Har riet Smithson zou de hand van Berlioz grypen waarin het dodelyke staal flonkerde tegen Wagner, Chopin zou door George Sand met eau de cologne bijgewerkt moeten worden na een diep gaande krenking van Strawinsky, al leen Richard Strauss zou in een hoek je onwys zitten te grinniken. Het koor wist de romantische en mo derne stylen, die vertegenwoordigd wa ren door Brahms, Franck, Strategier en anderen, duidelijk te onderscheiden en ze het nodige reliëf te geven, waarby de HAARLEM, 8 febr. Vierduizend gulden boete waarvan tweeduizend voorwaardelyk met een proeftyd van twee jaar eiste de officier van justitie, mr. J. Bredius, tegen de directie van een boomkwekerij in Lisse, die in de jaren 1958 en 1959 tydens het export- seizoen in stryd met de voorschriften in de landbouwwet grote hoeveelheden teeltprodukten verkocht had aan een firma in Kaldenkirchen (Duitsland) terwijl de prys van de produkten niet in overeenstemming was met de offi ciële prijslijsten. De verkoopsprijs lag aanmerkelijk lager dan in wettelyke verordeningen vermeld staat. By een controle bleek, dat de kwaliteit van de uitgevoerde produkten niet voor hon derd procent was. De directie van de firma verdedigde zich met aan te voe ren, dat de export-produkten geen A-, maar B-produkten waren en dat zy daarom minder had kunnen vragen. De officier van justitie, die illegale uitvoer bewezen achtte, was van me ning dat de kwekerij deels A deels B- produkten geleverd had. Ook stelde hy, dat by export alleen tegen de maxi mumprijzen mag worden verkocht. De raadsman, mr. O. H. van Wyk, be- twyfelde het in zyn pleidooi, of de fir ma zowel A als B-produkten geleverd zou hebben. Volgens hem kon er geen veroordeling volgen. De economische politierechter ver oordeelde de firma tot tweehonderd gulden boete, omdat ten aanzien van bepaalde produkten op de zitting niet meer kwam vast te staan, of de kwa liteit ervan goed of minder goed ge weest was. HEEMSTEDE, 8 febr. De afde ling gymnastiek van HBC geeft zon dagavond in Nieuw Berkenrode een grote gymnastiekuitvoering, die onder leiding zal staan van de heer A. M. Heerkens. Het gevarieerde programma bevat verschillende aantrekkelyke num mers. Na afloop van de gymnastiek uitvoering is er een gezellig bal met medewerking van het dansorkest de „Sunbeams". geacheveerde uitspraak en souplesse op vielen. De dirigente zong tevens enige kleine solopartijen. Als instrumentaal Intermezzo fun geerde het Trio no. 4 K.V. 548 van Mozart, dat door de violist Herman Goslinga, de cellist Joop Koopman, met Annie Schoen aan het klavier ver tolkt werd. Het liet een goede indruk achter, evenals het poëtisch gespeelde Impromptu van Schubert opus 90 no. 4, door Annie Schoen. T. de Vr. HAARLEM, 8 febr. In het club lokaal „Kennemerland", Ryksstraat- weg 433 In Haarlem-Noord, organiseert de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" maandagavond 12 februari zijn clubkampioenschap home-trainen. Alle favoriete clubryders van de „rood witte" club, onder wie titelhouder Ben Gieske, Aad Koonings, Piet Steenvoor den, Marcel Rutte, Bert Bogaard en Aad Straver, worden daarby aan de start verwacht. De deelnemers aan dit kampioenschap moeten tweemaal dui zend meter op de „rollen" afleggen. De aanvang is bepaald op acht lur. De amateur-stayer Henk Buis uit Vijf huizen heeft als lid van „De Kampioen" bedankt en is overgegaan naar „De Bataaf" uit Halfweg. Ook Plet Verwey uit Gouda en Henk Westerhof uit De- demsvaart zy'n lid geworden van de Halfwegse club. Zij hebben daarmee het voorbeeld van Henk Nydam (Eelderwol- de), Jurrie Dokter (Enschedé) en Bert Boom (Enter), die al veel eerder lid ge worden waren, gevolgd. Dokter, Boom en Westerhof hebben een vaste betrek king gevonden in Halfweg of de Haar lemmermeer. Door de gezameniyke hoofdstedelijke wielerclubs is „De Bataaf" weer belast met het in Zandvoort te houden wieler kampioenschap van Amsterdam. Ver- moedeiyk wordt dit kampioenschap in juli of augustus verreden. Het sprintkampioenschap van „De Bataaf" wordt niet zoals aanvankelijk in de bedoeling lag op zondag 11 maart verreden, doch zal één week eerder (zondag 4 maart) worden gehouden. De heer H. van Bruggen (KVP) ech ter hield de raad voor, dat men zich te houden had aan de richtlynen van G.S., die eveneens de wethouderssala rissen regelen. „Het zou inconsequent zyn, wanneer we ons met betrekking tot de richtlijnen voor het presentie geld voor raadsleden niet aan het ver zoek van G.S. storen", aldus de heer van Bruggen. De voorzitter haakte op deze zienswijze in en zei bovendien, dat er niet uitsluitend vergoeding moest zyn voor de werkzaamheden tydens de vergadering, maar dat ook het voorbe reidende werk, dat soms veel tyd en energie van de raadsleden vraagt, be hoorde vergoed te worden. SANTPOORT, 7 febr. Woensdag 21 februari 's avonds 8 uur geeft het r.k. gemengd koor „Da Pacem" weer een concert, waaraan als solisten medewer ken de mezzo-sopraan Didi Sanders en de tenor van de Nederlandse Opera Jan Blenderman. De heer J. Kerkhoven zal het koor aan de piano begeleiden. Da Pacem zelf heeft voor dit concert een tiental koren en gedeelten uit opera'» en operettes, o.a. een koorselectie uit „lm weissen Rössl", op het repertoire genomen. Daar de zaal-accomodatie in Sant poort niet zo geschikt is voor het geven van concerten, heeft het bestuur omge zien naar een andere oplossing. Het E rijst zich gelukkig voor dit concert de eschikking verkregen te hebben over de aula van het r.k. gymnasium Pau- linum aan de Wolff en Dekenlaan te Driehuis. HAARLEM, 7 febr. Voor a.s. zon dag geldt een tameiyk uitvoerig inhaal programma. Dit houdt o.a. in dat bfl afkeuring der velden van de thuisclub, de wedstryden op de terreinen der te- fenparty gespeeld moeten worden, in- ien deze wel zyn te bespelen. Heren: le klasse: BSCMLeiden. Overgangsklasse; AllianceKieviten, DSHC 2BMHC 2; AmersfoortHBS. Promotieklasse: AlkmaarPinoke; Amsterdam 3—Scheybeeck; Eeohtrop— BMHC 4; Strawberries—Hic; BMHC 3 Kameleon. 2e klasse: BMHC 5—DSHC 4; AMVJHBS 2; Pinoké 2Adelborsten; Ever Swift—Amsterdam 5- Hic 2— Strawberries 2; TerriersEeohtrop 2; ZandvoortAlliance 2. 3e klasse: HBS 3—BMHC 7; HHYC 6 Siseo; Rood Wit—Togo 6; Leiden 6 Kieviten 3; Alkmaar 2Alliance 3; HBS 4BMHC 6; Strawberries 3— Kraaien 2; HoornAlkmaar 2; Allian ce 4Zandvoort 2. 4e klasse: BMHC 8Eechtrop 3; Scheybeeck 2—Rood Wit 2- Saxenburg Alliance 5; Alkmaar 4Zandvoort 3; HBS 5Strawberries 4; Hic 5Hurley 4; VW—Kraaien 4. Dlstrictswedstrydenle klasse: Eechtrop 5—Eeohtrop 4; Strawberries 5Hoorn 2; Terriers 2Scheybeeck 3: Alliance 6—hbs 6: BMHC 9—Straw berries 6; Fit 4—Zandvoort 4. 2e klasse: Strawberries 7Rood Wit 3; Saxenburgers 3—Alkmaar 6; Allian ce 8Saxenburgers 2; Hermes 3Schey beeck 4. Dames: le klasse: RBCBDHC. Promotieklasse: HDMBDHC 2; HBS—Fit. 2e klasse: BDHC 3HDM 2; Ever SwiftRood Wit; HGC 2—Strawberries; Kieviten 2Leiden; AMVJEechtrop. 3e klasse: BDHC 5—Strawberries 2; ScheybeeckRood Wit 2; Terriers— HBS 2; ZandvoortAlliance 2; Alkmaar 2—Hic 2; HBS 3—BDHC 4. 4e klasse: Alliance 3—VCL 2; Leiden. 3Kieviten 4; Rood Wit 3Groen Geel 4; Amsterdam 4—Alkmaar 4; Eechtrop 2—Terriers 2; Strawberries 3—Hic 3; Alkmaar 3Pinoké 5: Pinoké 4— HBS 4; Rood Wit 4—VW; Saxenbur gersAlliance 4; Zandvoort 2Myra 2. Districtswedstryden: le klasse: Hur ley 4HBS 5; Hic 5Ever Swift 2; Pinoké 6Eechtrop 3; Rood Wit 5— BDHC 6; Alliance 5Scheybeeck 2; Kraaien 3Randwijck 3. 2e klasse: Alkmaar 5Scheybeeck 3; Strawberries 4Alkmaar 6; BDHC 7— Eechtrop 4; AMVJ 3Scheybeeck 4; Fit 3Saxen burgers 2; Hic 7Alliance 6; Hic 8Ever Swift 5; Pinoké 7— Strawberries 5; Eechtrop 5AMVJ 4, I HAARLEM, 8 febr. Het dames- hoofdklasse team van die Raeckse heeft in het Krelagehuis andermaal voor een goed resultaat gezorgd door St. Paul uit Dordrecht verdiend met 3-1 te kloppen. In de twee eerste sets gaven de partyen elkaar al heel weinig toe (15-11 voor die Raeckse en 13-15), maar daarna ging het betere ploegverband en de veelzy- diger aanvalskracht van de thuisclub de doorslag geven. Vooral van Hannie Witkamp zagen wy zeer fraaie en harde smashes en met 15-3 en 15-12 beslisten de rood-witten de stryd in haar voor deel. Ook de die Raeckse-heren konden, in de overgangsklasse, twee winstpun ten aan hun totaal toevoegen. Veel moeilijkheden ondervonden zy daarby niet, want het Hoomse TOG maakte een bepaald zwakke indruk. Ondanks het ontbreken van Hans Wetterhahn boek ten De Nobel c.s. een gedecideerde 15-8, 15-4, 15-12 zege. By de eerste klasse-ontmoeting Alli ancedie Raeckse 2 heerste heel wat meer spanning. Reeds in de eerste set gaven de rood-witte reserves blyk, dat het feit, dat Spee c.s. de ranglyst aan voeren, niet de minste indruk op hen maakte. De Lyceum-club liet zich in de verdediging drukken en dat is bepaald niet de sterkste zyde van dit Alliance- team (5-15). In de tweede set werkte Alliance zich met grote moeite onder de druk uit en door uitstekende smash®» van Kuhlmann en Spee werd een be nauwde 15-12 setzege geboekt. In de vol gende sets bleek, dat die Raeckse wat te hard van stapel was gelopen; met 15-5 en 15-8 kwam Alliance nog tot een ruime zege. De leiding van scheidsrech ter Van Domselaar was uitstekend; ook voor wat de scherpe beoordeling van de Alliance-techniek betreft. Op dit gebied moet en kan er inderdaad nog heel wat worden bygeschaafd! De dames van Set Up begonnen met een 6-15 setzege op Gios, maar werden daarna door de oranjehemden over speeld (15-4, 15-1, 15-4). Velox weerde zich aardig tegen Vesmia, maar kon toch niet verhinderen, dat de Sancta Maria-meisjes met 15-6, 15-10, 10-15, 15-7 op beide winstpunten beslag legden. De uitslagen luiden: DAMES: die RaeckseSt. Paul 3-1, GiosSet Up 3-1, VesmiaVelox 3-1, Set Up 4PSVH 0-3, Topscore 2Set Up 3 2-2, Alliance '22—OVRA 2 3-1, De Biinkert 4—HBC 3 0-3, Alliance '22 3— Topscore 2 3-1, HBC 5Gios 3 3-0, Velox 2—Triumph 2-2, Gios 4DSS 3 2-2. HEREN: die Raeckse—TOG 3-0, Alli ancedie Raeckse 2 3-1, OVRA 3die Raeckse 4 2-2, CIOS 3—De Biinkert 2 1-3, Energie—PWN 3-1, OVRA 4—Ener gie 2 3-1, TriumphSet Up 2 2-2, JBS PWN 3 3-1. KOM MEE. WILLIE ZAL U DE WEG 'NAAR PENRUAN WIJZEN WAT DEED DE STEEN- WILLY, JE BIJ MISSCHIEN EEN VOOR TIJDIGE EXPLOSIE- OF OPZET. DAT ZAL CASTER MIJ LATER MOETEN UITLEGGEN. ARME JONGEN, H1J LIJKT WAT ACHTERLIJK MOGELIJK MAAR HIJ HIELP ONS UIT HET GEVAAR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2