Velser Sport Vereniging de oudste -voetbalclub in N.-Kennemerland - ROOD-WITTEN vormen een bloeiende vereniging met zeshonderd leden In 196110 pel meer belasting geïnd Stijging omzetbelasting, 5,7%, gelijk aan die van bestedingen Overstapjes op interlokale lijnen van NZHVM Mej. J. Bruin gehuldigd Aóemda Haarlem evims DE PENRUAN MOORD CINEMA PALACE Kwart eeuw in dienst van de gemeente Bloemendaal Agrarisch plan van Noordh olland Niet te stuiten Evacuatie Gezond leven „Saarland" trekt zich terug uit zwemfeest van Njord MET INGANG VAN 15 MAART Per jaar 1 tot 2 landarbeiders minder Duitse luchtdoel granaat in kolenkist HEROPENING VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 PAGINA 2 in VELSEN, 9 febr. Op 16 fe bruari is het vijftig jaar geleden dat de Velser oorder Sport Ver eniging kortweg VSV genoemd werd opgericht. VSV mag zich er op beroemen dat het de oudste voetbalclub is van Noord-Kenne- merland. Ofschoon het de Velse- naren in hun jubileumjaar, ge zien de positie van het eerste elf tal, niet bepaald voor de wind gaat, zal het gouden feest in alle opgewektheid worden gevierd. Zaterdag 17 februari zal het be stuur van de jubilerende vereni ging 's middags van vier tot zes uur recipiëren in Hotel „Du Com merce" aan het Marktplein te IJmui den en op 23 februari ko men de leden bijeen in het Rex Theater, waar een grote feest avond zal worden gehouden. De sportieve viering wordt naar een latere datum verplaatst, omdat dit wegens de competitie op het ogenblik niet mogelijk is. Burgerlijke Stand Haarlem MORGENAVOND HALF ACHT DE FILM, DIE DE WERELD VERRUKTE! Films toneel Muziek Diversen Tentoonstellingen VLAANDEREN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiirmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiimiiimttimiiiiiitiiiimiimswmimiin v.s.v. Miiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimmmmiii Het elftal van VSV dat in 1949 op over tuigende wijze het afdelingskampioen schap van de eerste klas behaalde. De voorsprong op de naaste concurrenten EDO en Feijenoord bedroeg resp. 10 en 11 punten. Staande van links naar rechts: Van Gelder, Snijders, Hazeveld, Spaans, De Vries en Stxjger. Geknield van links naar rechts: Stek, Strieker, Van Onselen, Balvers en Sterk. Het ..gouden" VSV aanschouwde in 1912 het levenslicht dank zij het initia tief van een drietal jongemannen die toevalligerwijze alle drie van hun voor naam Cor heten. Dat waren Cor van der Zee. Cor Griekspoor en Cor Engelhart, waarvan de twee eerstgenoemden nog in leven zijn. Zij zullen waarschijnlijk het feest met hun aanwezigheid opluiste ren. VSV heette aanvankelijk „Unitas", maar omdat in Gorcum reeds een club bestond met dezelfde naam, koos men als clubnaam VSV en zo is het altijd gebleven. Vanzelfsprekend begon VSV, zoals elke andere pas opgerichte club, op de laagste trap van de voetballadder en dat betekende dus dat de „benjamins" uit IJmuiden-Oost, toenmaals Velseroord geheten, de eerste jaren uitkwamen in de Haarlemse Voetbalbond. De VSV-ers zeiden de HVB al spoedig vaarwel. De club deed het zo goed dat reeds vier jaar na de oprichting promotie volgde naar de KNVB (toen nog NVB geheten). Ook in zijn nieuwe omgeving deed VSV zich «aap BEVALLEN van een zoon: W. Beu- kers-Leusink Kesting; K. M. Dekker'- Buckens; E. J. M. Tummers-Baljon; F. van der Ham-Kuijpers; M. P. Schnitger- Sonnemans; G. J. Elhorst-Poot. Van een dochter: M. J. T. van Rootjen-van Dam: C. Spierenburg-Wil- lemse; C. M. Hagen-Roman; R. I. Carp- Ingwersen; ,T. Menks-Koster; C. Kroon-Flamman. BEVALLEN van een zoon: C. P. Boelens-BottelierG. A. T. Goede- mans-Zantvoort; M. S. Rommelse-van Dam; F. Leinweber-Kolenbrander; H. M. Vendel-Huneker; C. Weber- Hoogendijk: B. Jansen-Piers; E. Wit- tenberg-van Wees; C. Hoefsmit-van Norde. BEVALLEN van een dochter: C. Hoefsmit-van Norde; C. A. Verheem- Stokman; A. P. A. Jonkman-Vogel; G. H. M. Luyten-de Wilde; C. M. Hen- driks-Frensen; E. Broekens-van Ede; L. van Dansik-Weber; N. Hoogmoed- Hillenius; J. Sparreboom-Robinson; A. T. Sweers-Andrée Wiltens. BEVALLEN van een zoon: J. M. I. van Niel-Zuurendonk; z. j. lammers- Giesbergen; M. P. van Herwaarde-Hes sels; J. F. Besselink-van Kraanen; A. de Haan-Hoogland; H. A. Breeuwer- Kaasenbrood. Van een dochter: A. Sabelis-Pasch; P. Weening-Lange veld; E. A. Koper- Bluijs; A. L. Beelen-Damen- C. S. Ro- mijn-Halderman; M. C. verhelst-van Stade; H. A. Kuiper-Koop. ONDERTROUWD: F. A. M. T. Loots en H. A. de Haan; H. Schotanus en F. E. van der Beek; R. Meijer en J. B. W. C. Toorens; A. H. van Diemen en H. M. Rinkel: C. W. Campfens en L. J. Gerritsen; W. J. Teerhuis en G. Biith- ker. ONDERTROUWD: J. A. T. Neder- stigt en C. C. M. Ebbing; C. A. Fictoor en A .van Bakel; T. de Looper en E. T. Ho^emand; A. J. van der Veldt en J. S. K. Butjs; J. A. T. Berg en G. Botte lier: H. Oomen en E. I. Boterbloem; A. Warren en M. C. B. Joon; F. F. Mo- ser en W. I. Wentzel. ONDERTROUWD: P. Honing en J. Maan Voogd Bergwerf; A. Smit en G. M. E. Stoeken; A. C. de Bruin en M. C. van Soelen; J. C. van Dansik en C. Mos- seveld: T. J. Besseling en M. E. Simon; J. van der Weijden en A. C. Kraakman. GEHUWD: H. J. M. Koelemetjer en S. J. Huijbens; A. G. A. Orie en M. 1. C. Wijfjes; J. H. van den Broek en C. A. van der Tol; J. F. de Mon en D. Tromp. GETROUWD: R. Knol en P. C. Kol- lerie; T. A. Goosen en M. Bleize; W. E. Cru ij ff en G. J. Terwjjn. GEHUWD: B. J. Wesselink en A. H. Brink; F. de Graaff en P. M. Harmes; M. J. Honsbeek en E. de Vries; N. J. Pieters en C. Nagtegaal; P. H. E. Tel en M. M. Baars. OVERLEDEN: M. Los-Houtkooper, 71 j., Hazepaterslaan; P. T. van Wes terhoven-Spijker, 91 j., Hazepaterslaan; P. Kos, 77 j.. Turfmarkt; A. Dijkstra. 47 j., Vrouwehekstraat; J. J. Freek, 60 j.. Witte Herenstraat. OVERLEDEN: B. van den Ende, 94 j.: C. Steffens-de Jonge, 59 j.; M. F. Koppen-Bakker, 66 j.: H. Smits- Mulder, 88 j.; T. P. Verzijlbergen- Ker^ten. 60 j.; W. Kruijne-Elshout, 8Ü I.; H. C. Sierveld-Zegwaart, 90 L. D. de Jager. 56 j.; B. Demison-Ter- stal, 80 j.; E. Budding-Van Leeuwen, 74 j.; S. G. Prins-Labeur, 51 j.; L. P. Aarsen, 63 j.; H. J. Hammer, 52 j.; J. W. Souman. 90 j.; J. H. Schnück, 92 j.; J. Koning. 68 j.; G. Wensing, 82 j.; H. L. Blom, 66 j.; H. Bijster, 80 j.; H. E. Tijm- van Dijk, 82 j.; M. van der Wiel-Kassing, 79 j.; E. C. van Manen-Jannink, 76 j.; B. van Everdingen-de Groot, 78 j.; H. Huis man, 80 j.; T. Kroon, 89 j.; F. Muller van Brakel. 81 j.: G. J. P. Zwart, 51 j. OVERLEDEN: W. Inniger-van Bour- eonje. 74 j., Pr. Bolwerk; A. Koster-Al- kema. 52 j.. Marsstraat; G. M. C. Pee- ters, 95 j., Westerhoutpark; B. A. Korst, 82 j., M. v. Heemskerkstraat; J. H. Ho reman, 83 j., Pleiadenstraat; M. Drost, 81 j., Jansstraat. al dadelijk als een gevreesd tegenstan der gelden, maar de strijd naar de hogere regionen was zwaar. Toen het de rood-witten eindelijk ge lukte in 1927 het kampioenschap van de derde klas te veroveren, waren zij in hun drang naar hogere sferen een voudig niet meer te stuiten. Het zelfde jaar nog promoveerde VSV naar de tweede klas en vriend en vijand keken verbaasd toe, toen de Velsenaren in 1928 het kampioenschap van de afdeling op hun naam brachten en in de daarop vol gend» promotie-competitie op zulk een felle wijze van leer trokken, dat het „walhalla" de eerste klas werd be reikt. Met spelers als keeper Arie van der Wint, Nekkie Koning. Gerrit van der Lugt, de gebroeders Wey en de gebroe ders De Wolf, sloeg VSV ook als eerste klasser een uitstekend figuur. In het seizoen 1931-1932 ging het echter minder goed in de rood-witte gelederen en slechts op het nippertje wist de club te ontkomen aan het spelen van degrada tiewedstrijden. Hierna brak er een perio de van bloei aan voor het gereorgani seerde VSV, dat onder de bekwame lei ding van de Velser geneesheer dokter A. J. van Leusen de huidige ere-voorzit- ter voorgoed met het „verleden" had afgerekend. Ook de naam van secretaris J. Scheeres mag niet onvermeld blij ven. Dertig jaar maakte hij deel uit van het bestuur, waarvan 26 jaar als secre taris, en ook aan hem heeft VSV bijzon der veel te danken. In 1949 werd de heer Scheeres als ere-lid benoemd. Met slechts twee punten achter stand op het geduchte Feijenoord ein digde VSV in 1934 op de tweede plaats van de ranglijst. Telkens ondernamen de VSV-ers verwoede pogingen om het kampioenschap te veroveren en dit volhouden werd tenslotte in 1941 be loond toen VSV met een voorsprong van niet minder dan negen punten op zijn naaste concurrent „Haarlem" het afdelingskampioenschap wist te veroveren. Het kampioenselftal be stond uit de volgende spelers: Michel, doel; Broek en Voet, achter; Poulus, de Vries en Van der Kuil, midden; Döhring, Van Osch, Van der Lugt, Balvers en Sterk. In de strijd om het landskampioenschap kon VSV het niet bolwerken. Heracles veroverde de na tionale titel. Het jaar daarop moest VSV IJmuiden ontvluchten. De plaats werd door de bezetters tot „Sperrgebiet" verklaard en dat betekende voor zeer vele inwoners een massale evacuatie. De club vond een welkom onderkomen in Beverwijk, waar de vereniging „De Kennemers" zich als een uitstekend gastheer deed gelden door haar verjaagde sportbroeders on derdak te bieden. Door het gedwongen vertrek van vele leden telde VSV in 1944 nog maar drie elftallen en het beeld was dan ook beoaald weinig roos kleurig. Maar VSV ging in deze strijd om zijn bestaan niet ten onder, bleef eerste klasser en toen men in 1947 naar Velsen terugkeerde, wachtte een nieuw speelterrein: het fraaie sportpark „Schoonenberg". Het oude VSV-terrein aan de Frans Halsstraat werd voor de sportbeoefening niet meer gebruikt. VSV's nieuwe sportveld beleefde weldra een tweede kampioenschap. Op 23 ja nuari 1949 greep VSV andermaal naar de titel, waarbij de rood-witten met kop en schouders boven hun tegenstanders uitstaken. De voorsprong op EDO (num mer twee op de ranglijst) bedroeg liefst tien punten en ook Feijenoord, dat elf punten achterstand boekte, moest diep het hoofd buigen. Ook ditmaal wist VSV het echter niet tot het landskampioen schap te brengen. Het Schiedamse SVV toonde zich de sterkste. Het kampioensteam van 1949 telde een aantal voortreffelijke spelers: Snijders (doel); Van Gelder en de Vries (ach ter); Hazeveld, Spaans en Stijger (mid den); Stek, Strieker, Van Onselen, Bal vers en Sterk (voor). Dit elftal staat geboekstaafd als het sterkste uit de ge schiedenis der vereniging. Uit VSV kwa men drie internationaals voor: doelman N. Michel, Ab de Vries en Piet van der Kuil. Dergelijke topfiguren telt de ver eniging op het ogenblik niet en in de harde strijd om het bestaan als semi- profclub staat VSV thans voor grote zorgen. De plaats in de eerste divisie wordt ernstig bedreigd, het is nauwe lijks aan te nemen dat de VSV-ers nog aan de massale degradatie naar de tweede divisie zullen ontsnappen. Maar het belangrijkste is dat VSV zich in een gezond verenigingsleven mag verheugen. De club telt 9 seniorenteams, terwijl de jongeren zijn ondergebracht in 4 junioren, 5 adspiranten en 5 wel penelftallen. Met elkaar heeft VSV 600 leden, zodat men de toekomst in geen geval somber hoeft in te zien. Het eerste en tweede elftal bespelen het gemeente lijke sportpark „Schoonenberg" en daar naast heeft VSV als eigen bezit twee speelvelden aan de Driehuizerkerkweg, waar de overige ploegen hun wedstrij den spelen. Geruime tijd is er sprake ge weest dat VSV een fusie zou aangaan met zijn plaatsgenoot Stormvogels. Hoe wel het bestuur het nut van een derge lijke fusie kan inzien, is de keerzijde van de medaille dat men als zelfstandi ge vereniging na een vijftigjarige histo rie ophoudt te bestaan en op het ogen blik ziet 't er niet naar uit dat beide verenigingen tot een samenvoeging zul len besluiten. Tot besluit volgen hier de nemen van het uuidige bestuur: W. A. de Bruyn (voorzitter); W. F. Veldmeijer (secretaris); P. H. Cox (penningmees ter); J. p. van der Gragt (2e voorzit ter en voorzitter jeugdcommissie); C. de Weers (2e secretaris en voorzitter amateurvoetbal); J. Niesten (2e pen ningmeester); A. F. J. van Roon (voor zitter betaald voetbal). Trainer van VSV ié de heer K. W. Wit. 's-Gravenhage, 8 febr. In het jaar 1961 heeft het Rijk bijna een miljard gulden meer aan belastingen ontvangen dan in I960, zo wordt van de zijde van het ministerie van Financiën medege deeld. De totale belastingontvangsten bedroegen namelijk 10.307,8 min. tegen ƒ9.354,0 min. in het jaar 1960 hetgeen een stijging met 10 pet betekent. In het jaar 1960 was het cijfer ten opzichte van de belastingopbrengsten in 1959 met ruim 1 mld of 13 pet. toegenomen. Kohierbelastingen hebben vorig jaar voor 4.046,6 (3.661,8) min. tot het to taal bijgedragen en de opbrengst aan nietkohierbelasting voor 6.261,2 (5.692,2) miljoen, welke cijfers respectievelijk stijgingen met 11 (15) pet en met 10 (12) pet betekenen. De herziene raming voor de opbrengsten uit nietkohierbelastingen kwam in 1961 uit op 6.374,0 min tegen 5.702 min. in 1960. De opgelegde aanslagen voor de kohierbelastingen worden door het ministerie van Financiën over 1961 voor 4.133 min opgevoerd tegen ƒ3.809 min. in 1960. (1958 a ƒ3.428 mil joen). Van het accres ten opzichte van 1960 had het overgrote deel nl. 246 min betrekking op de inkomsten belasting. In 1961 werd uit hoofde van voorlopige aanslagen 1961 en aanslagen 1960 resp. 1.380 min en 538 min opgelegd. De vergelijkbare gegevens van een jaar eerder beliepen resp. 1.212 min en 464 min. Het opgetreden iccres kan worden beschouwd als een weerspiege ling van de stijging van de fiscale in komens. Het boekingstijdvak 1960-1961 van de inkomstenbelasting is afgesloten op een tot-al van 2.098 min. Ten gunste van dit boekingstijdvak zijn voornamelijk ge komen voorlopige nadere voorlopige en definitieve aanslagen over '960 - in to taal 1.750 min. - alsmede definitieve aanslagen over 1959. Tegenover het ver melde totaal van 2.098 min. staan de vermoedelijke uitkomsten van 2.225 min. vermeld in de miljoenennota 1961. De voorlopige aanslagregeling 1961 van de vermogensbelasting heeft tot dus verre 109 min opgeleverd. Dit bedrag overtreft de opbrengst van de voorlopige aanslagregeling 1960 slechts weinig, deze beliep 104 min. Onder invloed van de ontwikkeling van de aandelenkoersen in 1960 bljjft het accres van de belastbare vermogens van 1960 op 196) ten achter bij dat in voorgaande jaren. Een stijging van de opbrengst met 25 a 30 min zoals deze van 1958 op 1959 en van 1959 op 1960 kon worden waargenomen, za: zich dan ook van 1960 op 1961 niet her halen. Het boekingstijdvak l96l-'62 van de vennootschapsbelasting bereikte op het eind van het afgelopen jaar een totaal van 1.568 min. In de eerste helft van 1962 zal dit bedrag als gevolg van het afboeken van tegenkohieren een terug gang vertonen tot naar schatting 1.475 a 1.500 min. De raming van de op brengst van het boekingstijdvak 1961-'62 volgens de jongste miljoenennota 1.375 min zal daarmede worden over schreden. Zowel over de boekjaren 1960 (1959-60) als over 1961-'62 is in 1961 een groter bedrag opgelegd dan was voor zien. De ontvangsten uit kohier belastingen ln de laatste drie jaren kunnen als volgt worden onderverdeeld 1959 1960 1961 miljoenen guldens) 1.778.1 1.978.6 2.184.0 126.0 159.3 176.0 1.149.2 1.370.3 1.490.5 71.5 92.3 118.6 63.1 61,3 77,6 (ln Inkomstenbelasting V ermogensbelasting Vennootschapsbel. Grondbelasting opc.) Personele bel. opc.) Totaal 3.187.9 3.661.8 4.046.7 Het in totaal uit hoofde van de niet kohierbelastingen in 1961 ontvangen be drag ad 6.261 min bleef 113 min beneden de herziene jaarraming vol gens de miljoenennota 1962. Dit nega tieve verschil betreft in hoofdzaak de opbrengsten wegens omzetbelasting, invoerrechten en accijrs op tabak, die resp 85 min, 27 min en 6 min bij de verwachtingen ten achter bleven. Bij de overige belastingen waren de verschil len tussen werkelijke opbrengst en ra ming van geringe omvang. De opbrengsten van de belangrijkste niet-kohierbelastingen in de laatste twee jaren geven het volgende beeld: 1960 1961 '61 t.o.v. '60 (In miljoenen guldens) 1.506,5 1.753,8 +16,4% 118.3 136,0 +14,9% 151,0 173,0 +14,6% 955,8 1.047,8 9,6% 158,6 168,3 6,1% 507.4 518,6 2,2% 1.788,2 1.889,8 5,7% 115,3 140,0 +22,1% 171,7 +12,1% Loonbelasting Dividendbelasting Motorrij tuigenbel Rechten op invoer Accijns op gedistil Accijns op tabak Omzetbelasting Rechten v. registr. Rechten v. successie Totaal 153,2 5.692,2 6.261,2 +12,1% De opbrengst van de loonbelasting is van 1960 op 1961 met 16.4 pet toege nomen bij een stijging van de loonsom HAARLEM, 9 febr. Het zwemfeest, dat de Haarlemse zwemvereniging „Njord" zaterdagavond om acht uur houdt in het Sportfondsenbad heeft het internationaal karakter verloren. Voor het internationaal tintje zou de Saer- landse zwembond zorgen, maar Njord ontving donderdagmiddag uit Duitsland een telegram, waarin de zwembond zegt af te zien van deelname wegens rouw om de plaatstelijke mijnramp. In het Sportfondsenbad zullen zater dagavond, starten leden van de zwem verenigingen V.Z.V. uit Vlaardingen, de Watervrienden uit Leiden. HVGB en Njord uit Haarlem. Bovendien hebben hun medewerking aan dit zwemfeest toegezegd de beken de zwemsters en zwemmers Marianne Heemskerk, Adrie Lastrie (Judith de Njjs heeft haar toezegging ingetrokken), Wiegers Mensonides alsmede andere be kende schoolslagzwemmers. Zaterdagmiddag wordt vertrek om kwart over twee van de Baljuwslaan een optocht door de stad gehouden, voor afgegaan door het. trommelkorps van de speeltuinafdeling „Weltrevreden". HAARLEM, 9 febr. Na de Gelder se Tramwegen gaat nu ook de NZHVM op twee aansluitende interlokale lijnen overstapjes verkopen. Dit interlokale overstapje, dat met ingang van 15 fe bruari verkrijgbaar is zowel voor een enkele reis als voor een retour, brengt voor de passagier het niet onbelangrij ke voordeeltje met zich mee, dat hij voor zijn reis een Prijs betaalt, welke gelijk of nagenoeg gelijk is aan die, wel ke hü zou moeten betalen, wanneer de reis met één bus werd gemaakt. Op de eerste lijn wordt het gewone, tot nu toe gebruikelijke plaatsbewijs (enkele reis of retour) afgegeven voor het traject op de eerste lijn. Wie een in terlokaal overstapje wil hebben ont vangt bij zijn kaartje een zogenaamd „slip-biljet", waarvoor een dubbeltje be taald moet worden. Als de reiziger op BLOEMENDAAL, 9 febr. Ten Raad- huize Overveen is mej. J. J. Bruin, chef van de afdeling Sociale Zaken, gehul digd wegens haar zilveren jubileum in dienst van de gemeente Bloemendaal. Mejuffrouw Bruin werd dinsdag ont vangen in de vergadering van B. en W., donderdagmiddag volgde een huldiging door het secretariepersoneel en daar op volgde een receptie voor degenen, die met mejuffrouw Bruin in haar werk nauw kontakt hebben. Behalve de gebruikelijk enveloppe bood dr. D. H. Peereboom Voller enkele grammofoonplaten aan, na haar dank te hebben gebracht voor de zorg, die zjj in al die jaren heeft besteed aan de maatschappeijlk zwakken. De wethouder van Sociale Zaken, mr. H. B. Wildt Meyboom, sprak daarbij eveneens woor den van dank. Tijdens de intieme bijeenkomst voor het secretariepersoneel bood de gemeen tesecretaris de heer G. van Eek een tuinstoel met tafel aan. Alvorens dit ge schenk te overhandigen sprak de heer Van Eek waarderende woorden voor al hetgeen mejuffrouw Bruin in "Bloe mendaal heeft gedaan. ,,U hebt de u opgedragen werkzaamheden steeds tot volle tevredenheid van het gemeente bestuur verricht. U hebt gewerkt onder zes wethouders. Ofschoon Bloemendaal voor het overgrote deel bestaat uit in woners die een grote welvaart genie ten en slechts voor een klein deel uit financieel zwakkeren was er toch in 1937 al voldoende werk om er een dag taak van te maken. Dit werk heeft zich gaandeweg ontwikkeld. Voor de maat schappelijk werker is het gesprek een van de belangrijkste facetten van het werk, waarin misverstand en onbegrip kan worden weggenomen. Uw leven ge tuigt van een bewonderenswaardige standvastigheid in principe en karakter. Deze standvastigheid kenmerkte u ook, toen in de duitse bezettingstijd de ene aanval op de andere op u werd onder nomen om de verkeerde beginselen in gang te doen vinden. U hebt geweigerd aan een der vijandelijke instellingen deel te nemen. Daarom werd u ontsla gen. Maar het ambtenarengerecht stelde u na een langdurige procedure in het gelijk." De heer Van Eek wees er ten slotte op, dat de dienst van mejuffrouw Bruin in al die jaren op allerbedroe vendst slechte plaatsen is gehuisvest geweest. Dit zal pas veranderen als Bloemendaal een nieuw Raadhuis heeft. „Een maatschappelijk werker is een probleem, die zich met andere proble- mèn bezig houdt". Op dit thema bor duurde de heer A. Docter, plaatsver vangend chef van de afdeling Sociale Zaken, een geestig toespraakje. Namens de raadscommissie voor So ciale Zaken sprak de heer A. Jacob- son, raadslid voor de WD, die een boek overhandigde uit dank voor de hulp en steun, die mejuffrouw Bruin de le den van deze raadscommissie steéds verleent HAARLEM, 9 febr. In het kader van het Agrarisch Plan voor Noordhol land is een facetstudie verschenen on der de titel „Werkgelegenheid en ar beidsaanbod in de agrarische bedrijven in Noordholland". In de land- en tuin bouw zijn structureel zeer belangrüke ontwikkelingen gaande, die zowel op bet arbeidsaanbod als op de werkgelegen heid ln de agrarische sector van grote invloed zijn. Als resulta-.t van dit onderzoek kan o.m. worden vermeld dat tot 1970 een vermindering van de arbeidsbezetting in de agrarische sector vat. tenminste 1 k 2 pet per jaar zal optreder Dit zcl vooral het geval zijn in het gebied zui delijk van de lijn Alkmaar-Hoorn. Ten nporden van deze lijn zal de werkgele genheid langzamer afnemen, o.m. door verdere ontwikkeling van de tuinbouw. Er zijn aanwijzingen dat het aanbod van vreemde arbeidskrachten sneller zal af-temen dar de vraag. Het rapport besluit dan ook met het bespreken van een aantal maatregelen die het aanbod van goed geschoold landarbeiders in gunstige zin kunnen beïnvloeden. Daar bij wordt ook de aandacht gevestigd op de mogelijkheden van mechanisatie en planning, <an aanpassing van lonen en- salarissen en verbetering van d< secu- daire arbeidsvoorwaarden. met 7 a 8 procent. Dat de opbrengst van de loonbelasting ongeveer twee maal zo sterk is gestegen hangt sa men met het progressie-element in de ze belasting. De stijging van de opbrengst van de omzetbelasting komt procentueel nagenoeg overeen met de (geschatte) toeneming van de nationale bestedin gen. Nadat mejuffrouw Bruin, die werd omgeven door een schat van bloemen, fruitmanden en andere geschenken, woorden van dank had gesproken, volg de een receptie voor al degenen die in het maatschappeijlk werk betrokken zijn. Onder de ruim honderd belang stellenden bevonden zich pastoor Ch. ten Velthuys uit Overveen, vertegenwoordi gers van het katholiek Armbestuur, het katholiek medisch opvoedkundig bureau, de Sociale Raad Haarlem, de Ned. Bond van maatschappelijk werkers (waarvan de jubilaresse penningmeesteresse is), van het Bloemendaalse comité voor be jaarden (de jubilaresse vervult het se cretariaat), de Hervormde diaconiën uit eigen en omliggende gemeenten en vele anderen. de bus van de tweede aansluitende is overgestapt moet hij het slipkaartje afgeven. Tegen gereduceerde prijs krijg" hij dan een plaatsbewijs voor de rest v?b de reis. Het dubbeltje voor het slip-bu" jet wordt hem gerestitueerd. Het interlokale overstapje betekei" een prijsverlaging, omdat tot nog "r tijdens reizen over twee trajecten 0°* tweemaal de in elke prijs begrepen va»' te aanslag moest worden betaald. wordt de aanslag maar één keer bere* kend. Als in het stadvervoersgebied vwj de NZHVM (Haarlem of Leiden) wordt overgestapt is het kopen van een over stap alleen mogelijk, wanneer he: ver trekpunt op de eerste lijn en de bestem ming op de tweede lijn buiten deze ver voersgebieden zijn gelegen. Bij de Haarlemse vervoersonderne ming heeft men berekend, dat ongeveer twee tot vier percent van de NZH-rei" zigers van deze mogelijkheid zal prof1' teren. Voor de administratie van het be drijf brengt het interlokale overstap)0 veel rompslomp met zich mee, welk0 men daar evenwel voor lief neemt, om dat men de voorkeur geeft aan het bi0, den van zoveel mogelijk service aan he' publiek. Het rijdende personeel is tijdens een groot aantal bijeenkomsten ver trouwd gemaakt met het nieuwe sy steem. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 febr. Een 74-jarig0 hagenaar, die sinds kort aan de SchuÜ'- straat woont, heeft gisteren bij het °P' ruimen van de kolenkast een Duits® luchtdoeigranaat gevonden. De mal» waarschuwde onmiddellijk de politie» die het projectiel' voorzichtig naar ha' hoofdbureau overbracht. De granaa' bleek ongevaarlijk te zijn. (Advertentie) CINEMA PALACE: Porgy and Bess. 14 jaar Za. 19.30 uur, overige dagen 14 en 19.30 u. FRANS HALS: De blonde Venus, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: De misdaad was bijna volmaakt, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Sinuhe, de Egyptenaar, volw. Vrij. t/m zo.: De lange, hete zomer, volw. Ma. t/m do. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: 5e week: De kanonnen van Navarone, 14 jaar. Gewone tijden 2 en 7.30 uur. ROXY: Vrij. t/m zo.: De vluchteling van de Alamo, 14 jaar. Ma. t/m do.: Kongo Desperado's, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: 4e week: De Nacht, str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 3.15. Za. en wo. 2.30. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Der brave Soldat Schweijik, alle leeftijden. Do. 8.15 uur: Notorious, 18 jaar. Zaterdag 10 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co- medie „Victoria" van W. Somerset Maugham. Regie: Bob de Lange. In de hoofdrollen: Myra Ward, Frans van der Lingen, Ene van Ingen en Gijsbert Terstee^g. Zondag 11 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co- medie „Arme Bitos" van Jean AnouiLh. Regie: Joris Diels. In de hoofdrollen: Paul Steenbergen, Anne-Marie Heyligers, Frans van der Lingèn en Joris Diels. Maandag 12 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Rotterdams To neel „Boeimg-Boeing" van Mare Camo- letti. RegieJohan Wal'hain. In de hoofd rollen: Guido de Moor, Petra Verbeek, Luc Lutz en Trins Snijders. Donderdag 15 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater „Meneer Topaze" van Marcel Pagnol. Regie: Richard Flink. In de hoofd rollen: Hans Tiemeijer, Lo van Hensber- gen, Rie Gilhuys en Winnifred Bosboom. Vrijdag 9 februari Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het Gelders Orkest o.l.v. Carl Garaguly, m.m.v. het N. Ph. O. en Julian Olevsky, viool. Programma: Schubert, Tschaikowsky en Kodaly. Stadsschouwburg. 8 uur: r.k. Grafische Bond: „Das Land des Laohelns". door de Zuid-Nederlandse Opera. Woensdag 14 februari Minerva Theater. 8 uur: Concert door de r.k. Harmonie St. Michaël. Donderdag 15 februari Concertgebouw. 8 uur: Chopin-avond door de Poolse pianist Jan Smeterlin. Derde concert meester-serie. Vrijdag 9 februari Minerva Theater, Heemstede. 8 uur: Volksuniversiteit: 2e lezing mejuffrouw C. A. W. H. Hofstede Crull. Frans Hals Museum. 8.15 uur: St. Adel- bert Vereniging, Haarlem: Michel van der Plas spreekt over ,,Het Concilie: Spot, Vertrouwen of Wantrouwen?' Aula Sted. Gymnasium. 8 StcCh\ri^* ,,Jong Haarlem... vooruit!" Dr. H. S. v15"^ scher over „Filmproduktie (produktiepro- ces)" 3e avond cursus Filmische vorming i.s.m. .Haarlemse Raad voor de Jeugd Huize „San Damiano", Zoetestr. 8 uur. r.k. Commissie „De Vrije Tijd". Kapelaan B. Quant houdt lezing over: „Rome, u eeuwige stad". Zaterdag 10 februari Molentje bij Groenendaal. 2 uur: KoJJ- Ned. Natuurhist. Ver. Haarlem, samenkom» voor excursie naar Groenendaal. Maandag 12 februari Frans Hals Museum. 8 uur: VolkS* universiteit: Prof. dr. G. J. Hoenderda31 spreekt over ,,De wijsbegeerte in de spie' gel der kunst". Dinsdag 13 februari Frans Hals Museum. 8 uur: Volks* universiteit: Levende schrijvers. 2e avon° B. Rij des. Restaurant Brinkmann. 8 uur: Kon. Nejj' Natuurhist Ver.: De heer T. C. Spruit houdj lezing met dia's over „Wilde blo-amen c® planten in Zuid-Californië". Stadsschouwburg. 10 en 2 uur: Lage1"* Schoolvoorstelling Pantomimespel Carrousel Woensdag 14 februari Stadsschouwburg. 10 uur: Lagere School' voorstelling Pantomimespel Carrousel. Frans Hals Museum. 8 uur: Volk5' universiteit. P. J. van Yzendoorn ove* „Humor en tragiek in het politiebureau Donderdag 15 februari Lorentz Lyceum. 7.45 uur: Haarlem5,* Weer- en Sterrekundige Vereniging. Pr0lJ dr. G. B. van Albada spreekt over: Ge tijden op aarde". Aula H.B.S., Zijlvest 25a. 8 uur: Genoot' schap NederlandEngeland. De heer Paget spree; t over de kunst in Nederlab» en Engelan?"" Frans Hals Museum. 8 uur: Volks' universiteit. Wethouder D. J. A. GelU* spreekt over: „Gemeentelijke onderwU* bemoeiingen in een grote stad". Woonhuis Jac van Looy, KI. Houtweg hel voormalig woonhuis van de schild0 schrijver Jacobus van Looy Geopend dd»' van 10—12 30 en van 13 30—17 uur: zo 14—17 uur Trans Halsmuseum: Permanente tentoonste'j ling van werken uit de Haarlemse sch"" van de 16e eeuw tot op heden (o.m. meesterwerken). Geopend van 1017 uw Zo 13—17 uur. 'I'eyler's Museum: Tekeningen Holland^ Italiaanse, Franse School Fossielen, w tonsohe natuurkundige Instrumenten. a"$ neralen. 31 toons Fokker-orgel GeoP3'j iedere werkdag beh maandag van ll-U uur. De eerste zondag van elke ma' van 1315 uur ttisicliuppeluk Museum. Jansstraat (6 religieuze kunst. schilderijen, mld o" eeuwse oeeldhouwwerken ..andsehrll'l, en kunstnijverheid. Geopend van 10— uur en van 13.3017 uur (beh ma en feestdager van 1417 uur Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Ho straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein positie van tekeningen van Herman v Tongeren. Geopend van 1018 uur van 2022 uur. „t 23 Kunstcentrum „De Ark" 5 tot en melre. februari. Tekeningen van Heienk. opend van 9—17 uur en tijdens de co certen op maandag woensdag en vrlja van 18—20 uur. JA, WE KOMEN DRIJFNAT IN PENRUAN AAN- ALS ER NIETS ERGERS GE- K0N IK MAAR BIJ MENEER CAS^(ARME KEREL TER WERKEN EN DE BOEL LA- HIER ZIJN DE TEN KNALLEN, MAAR HIJ ZEGT\ RAILS - WE ALTIJD NEE. NIEMAND WIL ME N VASTE BAAN GEVEN. ZE ZEGGEN "GA WEG. MALLE WILLY" IK KOM HIER ALLE DAGEN IK VIND DE KNALLEN MOOI, MAAR MENEER CASTER V ^01^.JAAGT ME AL TIJD WEG. DAAROM VER-, STOP IK ME... WE GAAN NU WEER NAAR DE SUORLIJN. KRIJGEN 00DWEER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2