Gemeente Den Haag gaat in op bod van de Landbank Aandelen in Exploitatie Maatschappij Scheveningen leveren 3,5 miljoen op SNELFIX ADOELA: „Ik zal niemand doden" Steun van het parlement voor zijn Gizenga-beleid Ook al Huwelijksfeest van koninklijk paar 125 Verscherpte controle op verkoop kangoeroevlees Keuringsdienst in Den Haag vindt tyfusbacteriën 1 VALENTIJNDAGWELFARE-WERKSTERS GEHULDIGD Alleen maar meegewerkt f 945.- zag in de winkel een kistje sigaren, dat er zo verleidelijk JJjtzag - ja, ook het Kistje, maar vooral sigaren natuur- dat ik dacht: dat de aan de sigaar? P.v.d.A. ongerust over bundeling rnacht en bezit Premier ADOELA naar Sovjet-Unie «fc VAN NELLE's Succes in Italië voor Arena I.V.V. wenst geen EEG-lidmaatsehap van Franco-Span je Gemeente Valkenburg in gelijk gesteld inhoud komt i aan Afternoontheebuiltjes Drukkerij uitgebrand in Ooltgensplaat Premier van Suriname niet naar Brits-Guyana Ir. J. W. R. Thomson DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 PAGINA 5 ÖRU-MATIC van Ceta-Bever ik, ciipr* '1eki:>en- Thuis heb h6t "fQd door mijn hele gezin deksel met de punt van een ^rikt"1168 voorzichtig omho°9 9e" tafelm p en daar lagen ze, de sigaren, Ho a* aaneengerijd. ik ben Sok9' rnuz"<aa' en m'in 9ezin p|. WÜ zagen er meteen de Sek*611 V9n een orge' 'n' zo Want een sigaar is een ha van smaak. rmonie Als ju haa 6r een roo'<' wanneer 'k pi r de radio luister of naar een (jata 'dan kan ik het idee krijgen, Zelf J6 muziek allemaal uit mij- komt. Nou heb ik kringetjes mj blazen, dat moet ik er schien wel bij vertellen. The cigarette JL of Quality and Prestige 20 STUKS theebuiltj flinke pot heer familie! voor (Van onze Haagse redactie) ®EN HAAG, 13 fjbr. De meente- jfad heeft zich unaniem akkoord ver- 'aard met het voorstel van B. en W. vni de aandelen die de gemeente heeft an de Exploitatie Maatschappij Sche ringen aan de Landbank te verkopen. ?na's gemeld is er op de aandelen een gjd uitgebracht van duizend procent. 6 gemeente heeft voor 358.000 gulden "^niinaal aan aandelen, zodat de trans- rile ruim drieëneenhalf miljoen gulden y 1°opt. Tjjdens de discussie hebben ^'schillende raadsleden zich ongerust srtoond over de snel groeiende macht 4de Landbank, die een reeks spee ls ?re aankopen heeft gedaan de aatste maanden. w.Mr. p. j. m. Aalberse (KVP) zei, dat ?J.n fractie voor de verkoop van het 'uinderheidspakket aandelen is, omdat een zuiverder verhouding is tussen jj® gemeente en een commerciële instel- jhg wanneer de gemeente er zelf geen 'fianciële belangen in heeft. Het voor- ji ®1. dat een gemeentelijk gedelegeerde "de raad van beheer zitting heeft blijft _!yk zonder aandelen behouden, omdat Sd in het erfpachtscontract geregeld is. r® heer Aalberse acht dit een betere C2® van medezeggenschap dan een Advertentie zeggenschap die gebaseerd is op het be zit van aandelen. De heer W. Nuy, financieel deskun dige van de fractie van de Partij van de Arbeid, zei principieel voor het voor stel te zijn, omdat hij het geen juiste combinatie vindt, wanneer de overheid commercieel belanghebbende is in een onderneming. Hij verklaarde, dat de ontwikkeling van de Landbank door zijn fractie wordt betreurd. Hij noemde de Landbank een bundeling van macht en bezit zonder dat men op de hoogte is van de achtergrond van deze onderne ming. De heer Nuy zei zich af te vra gen of de aankopen van de Landbank met de huidige conjunctuur te maken heeft. „Wij weten niet wat er gebeurt wanneer deze conjunctuur omslaat", aldus spreker. „Klinkende namen en klinkende munt zijn niet altijd in staat tegenslagen op te vangen". De heer Nuy had uitgerekend, dat de verkoop van de aandelen financieel aantrekkelijk was. „Wanneer men er van uitgaat, dat anders 3'/ï miljoen gulden geleend moet worden, wordt een bedrag aan rente bespaard, dat men met de aandelen slechts zou ver krijgen, wanneer er 45 procent divi dend zou worden uitgekeerd..." Mr. J. Dankelman, wethouder van Fi nanciën, zei dat de gelden zullen wor den gebruikt als financieringsmiddelen. Hij vindt het niet vreemd, dat de „ach tergronden" van de Landbank onbekend zijn. „Dat is bij de meeste ondernemin gen zo", aldus de wethouder. (Advertentie) Lijm zonder klemmen met BRUSSEL, 13 febr. (ANP) Het In ternationale Verbond van Vrije Vakver enigingen uit de zes landen van de Eu ropese gemeenschappen heeft gisteren geëist, dat geen gevolg zal worden gege ven aan het verzoek van Spanje zich te mogen aansluiten bij de E.E.G. In een communiqué werd gezegd, dat „volgens de letter van het verdrag van Rome de zes landen door het oprichten van de Europese gemeenschap de vrede en de vrijheid hebben willen beschermen." „Een land als Spanje waar de krach ten voor de democratie en de vrijheid worden vervolgd en onderdrukt door een onbarmhartige dictatuur, dient niet met de gemeenschap van de zes te wor den geassocieerd. Dat zou ondenkbaar zijn en in strijd met de belangen van de zes landen," aldus het communiqué. „Indien het Westen trouw wil blijven aan zijn democratische traditie, is een categorische weigering jegens het Fran co-regime geboden." ^SOpoLDSTAD, 13 febr. (Rtr, UPI) ïisu Kongolese Tweede Kamer heeft haa> en met 76 tegen tien stemmen Wh' vertrouwen uitgesproken in de taat'/-iJvaaroP de centrale regering de ,i»in»v.lzenga behandelt. Vóór de stem- ,..ad premier Adoela in een harts- gev' eb)k betoog de verzekering ge- Van dat zjjn regering Gizenga niet het leven zal beroven. ^°rdat Adoela deze verklaring had af- '®Sd, had hij de afgevaardigden tva Jbhcihinepistool "an Tsjechoslo- hhhse makelij laten zien, dat in de (Advertentie) bagage van Gizenga werd aange troffen, toen de afgezette vice-pre mier in Leopoldstad arriveerde. Adoela liet ook een buidel zien, waarin zich 800.000 Congolese frank bevond. Hij verklaarde dat Gizenga had gepoogd met dit geld zijn vrij heid te herkrijgen door militairen van het centrale leger in Leopold stad om te kopen. De stemming, waarbij de regering- Adoela het vertrouwen van de Kamer kreeg, was vooraf gegaan door een langdurig en onrustig verlopen debat waarin de aanhangers van Gizenga eisten dat de voormalige vice-premier onverwijld op vrije voeten zou worden gesteld. Deze aanhangers verklaarden dat Gizenga op een eiland in de mon ding van de rivier de Congo wordt vastgehouden en niet in de Congolese badplaats Noanda, zoals de centrale regering beweert. De aanhangers van Adoela voerden aan dat uit het door de premier over gelegde bewijsmateriaal blijkt, dat Gi zenga ,,qp heterdaad betrapt is bij het plegen van een strafbaar feit", het geen hem van zijn parlementaire on schendbaarheid berooft. Premier Adoela keerde zelf naar het spreekgestoelte terug, nadat voorzit ter Joseph Kasongo, Gizenga's trouwe volgeling en gewezen vriend van wijlen Patrice Loemoemba, had gezegd dat het geven van carte blanche aan de regering zou kunnen leiden tot de dood van Gizenga zonder dat de Kamer daar iets aan zou kunnen doen. „Deze verklaring van de voorzitter komt neer op mijn hoofd als leider van de regering", aldus Adoela. „Dit treft mij diep ondanks mijn politieke verleden. Ik heb mijn handen nim mer bevuild aan bloed. Als ik mij gedrongen voel dit te doen, dan zal ik een lam doden, niets meer en zeker geen mens." Adoela werd om deze woorden harte lijk toegejuicht en vervolgde: „Ik zal u slechts één garantie geven dat de heer Gizenga niet zal warden ver moord mijn politieke verleden." De premier zei dat hij het Afro-Aziatische blok in de V.N. dezelfde waarborg had gegeven tijdens zjjn recente bezoek aan New York. BRUSSEL, 13 febr. (Rtr) De pre mier van de centrale Congolese rege ring, Adoela, heeft een uitnodiging aan vaard voor een officieel bezoek aan de Sovjet-Unie in de zomer van dit jaar. Dit werd maandag door het officiële Congolese persbureau ACP in Brussel bekendgemaakt. Adoela kreeg de uitnodiging tijdens het bezoek, dat hij vorige week gedu rende zijn verblijf in New York aan de Russische delegatieleider bij da V.N., Zorin, bracht. MAASTRICHT, 13 febr. De recht bank heeft in hoger beroep uitspraak doende over de exploitatie zonder ver gunning van B. en W. van het „Oranje hotel" in Valkenburg de gemeente Val kenburg in het gelijk gesteld. De recht bank erkende de verbindende kracht van artikel 95 van de Valkenburgse al gemene politieverordening, waarbij voor het verstrekken van nachtlogies tegen betaling, een bijzondere vergunning nodig is van het college van B. en W. De betreffende hotelhoudster werd we gens overtreding van deze bepaling veroordeeld. De rechtbank is van oordeel, dat de bijzondere bepaling van artikel 95 in de algemene politieverordening van Val kenburg, gezien kan worden als een vereiste van goede taakvervulling van een gemeente. Het verstrekken van nachtverblijf tegen betaling acht de rechtbank een aangelegenheid, welke rechtstreeks verbonden kan zijn aan het belang van een openbare orde, zede lijkheid en gezondheid. De rechtbank vernietigde het vonnis van de kantonrechter te Maastricht, die de hotelhoudster ontslagen had van rechtsvervolging, omdat zijns inziens het algemene politie- verordenings-artikel bindende kracht mist. Van overmacht kan naar mening aan de rechtbank geen sprake zijn, omdat de verdachte door het investeren van gelden in een verbouwing van het hotel, terwijl zij geen logiesvergunning van B. en W. had, zelf de door haar naar voren gebrachte noodtoestand heeft teweeggebracht en het risico van wijzigen heeft willen nemen. DEN HAAG, 13 febr. De secretariaten van de koningin en prins Bemhard delen mede, dat de 30e april zal gelden als de officiële herdenkingsdag van het feit, dat 25 jaar geleden het huwelijk van koningin en prins werd gesloten. Die middag is er in Amsterdam een officiële rijtoer, 's Avonds bieden de koningin en de prins op het paleis op de Dam aan Nederlandse autoriteiten, onder wie alle minis ters, staatssecretarissen en ministers van Staat, een diner aan. Die dag zal het andere jaren gebruikelijke défilé ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin niet plaats vinden. Zoals bekend, hebben koningin en prins het voornemen de dag tevoren in Amsterdam een kerkdienst bij te wonen, terwijl zij op 1 en 2 mei een aantal familieleden, vrienden en persoonlijke kennissen zullen uit nodigen het 25-jarig huwelijksfeest met hen te vieren. Het programma houdt daarbij onder meer in, naast een ontvangst ten paleize op de Dam, een bezoek aan de daartoe voor hen beschikbaar gestelde Keu kenhof te Lisse, terwijl op 2 mei ook op de daartoe door de Stoomvaart Maatschappij Nederland aan het koninklijk paar aangeboden „Oranje' een vaartocht zal worden gemaakt. Op 5, 7. 8 en 9 mei zal het koninklijk gezin een tocht langs de provin ciale hoofdsteden maken. Daarbij zal ie Groningen, Arnhem, s-Her- togenbosch en 's-Gravenhage de Nederlandse jeugd in een viertal manifestaties antwoord geven op de door het koninklijk paar in haar midden gelegde vraag, hoe de jeugd haar taak ziet in de wereld van vandaag en morgen. Aldus zal tevens dank worden gebracht voor het geschenk, dat koningin en prins ter gelegenheid van hun zilveren bruiloft aan de gehele Nederlandse jeugd hebben gegeven. Gelijk bekend, bestaat dit geschenk in de eerste plaats uit een tweetal terrei nen die het koninklijk paar ter beschikking heeft gesteld. Daarenboven hebben koningin en prins een aanvangskapitaal geschonken tot het op die terreinen stichten van jeugdcentra- (Advertentie) Presenteer Philip Morris (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 13 febr. De Keu ringsdienst voor Waren hier oefent de laatste tijd een verscherpte controle uit op kangoeroevlees, omdat kort na elkaar enkele partijen zijn aangetroffen met tyfusbacteriën. Er zijn enkele honderden kilo's van het vlees 'n be slag genomen, laatstelijk bij een exploi tant van automatieken. Het besmette vlees is in bevroren toestand via Duitsland uit Australië ingevoerd. De haard van de besmetting is niet be kend, maar verondersteld wordt dat deze in het land van herkomst van het vlees ligt. Paratyphus is een besmettelijke ziek te, die meestal met kwaadaardig ver- Advertentie) loopt. Een enkele keer worden ook paratyfusbaeteriën aangetroffen op binnenlands vlees. De kans, dat van dit vlees besmette partijen onder het publiek komen is vrijwel nihil, omdat al het binnenlands vlees wordt ge keurd door de veterinaire diensten. Bij kangoeroevlees is de mogelijkheid dat de kans van besmetting aan de aan dacht ivan de keuringsinstanties ont snapt veel groter, omdat het als „wild" wordt aangemerkt, dat slechts steekproefgewijs wordt onderzocht. Na de recente slechte ervaringen met dit vlees heeft men de waakzaamheid ver scherpt. Het kangoeroevlees is eerder ook al in opspraak gekomen. Vanuit Duits land kwamen er berichten, dat er bepaalde parasieten in het vlees waren gevonden. Bij een onderzoek, dat een keuringsdienst voor waren in Neder land instelde, bleken dit voor de mens onschadelijke parasieten te zjjn. die ook wel in andere vleessoorten voor komen. Bovendien bleken zij de lage temperaturen van diepvries niet te overleven. Om te voorkomen, dat schade zou worden toegebracht aan de goede naam, die ingeblikte vleescon- serven uit Nederland in het buitenland hebben, werd onlangs door het pro- duktschap van Vee en Vlees een ver ordening aangenomen die de verwer king van het vlees in vleeswaren verbood. Poeliers en houders van auto matieken mogen wel kangoeroevlees verwerken. OOLTGENSPLAAT, 13 febr. Een felle brand heeft gisteravond in een half uur de drukkerij annex Kantoor boekhandel van de heer L. Vermaat aan de Molendijk alhier voor een groot deel verwoest. De omvang van de schade is nog niet bekend. De heer V. was echter verzekerd. De brandweer, die het vuur met vijf stralen bedwong, ondervond grote hin der van de felle wind en de hevige rook. Wat van gebouw en inventaris voor het vuur werd gespaard, kreeg waterschade. Boeken, papierwaren en speelgoed, alsmede een grote drukpers gmgen verloren. Twee schuren konden worden béhouden. Uit een ervan, ei gendom van de veehouder K. Buth, werd een aantal stuks vee in veilig heid gebracht. Kortsluiting is vermoe delijk de oorzaak van de brand. Ter gelegenheid van Valentijndag heeft de Bloemisten patroons Vereniging voor 's-Gravenhage gisteren veertig vrijwillige welfare-werksters van het Rode Kruis uit Den Haag en omgeving een bloemenhulde gebracht. Zes vrij willigsters mochten de bloemen in het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis in ont vangst komen nemen, de overigen kregen de boeketten thuis aangeboden. Drs. N. H. Schokking, hoofd van de afdeling sociale zorg van het Rode Kruis, waaronder de welfare ressorteert, legde tijdens de huldiging de nadruk op de „verbazingwekkende trouw" van de vrijwilligsters, die minstens eenmaal in de week een bezoek brengen aan een lang durige zieke of invalide en deze op prettige wijze bezighouden. Op de foto ziet men v.ln.r.: mevr. L. A. J. van de Gaag Lief f er ink (Delft), me j. J. Meinster (cursusleidster van de vrijwillige welfare-werksters)mevr. G. C. StamSluyter (Wateringen), mevr. A. J. de RaadBeynenwerdt (Voorburg), mej. A. Valentin (Maasdijk), de heer H. Hop (voorzitter van de Bloemistenpatroons Vereniging) en me»A E. HoorwegMae Leod (Leidschendam). DEN HAAG, 13 febr. Zoals bekend, heeft de toneelgroep Arena een aantal voorstellingen van „l'Histoire du Sol dat" in Italië gegeven. De Italiaanse pers betoont zich over het optreden van onze landgenoten zeer enthousiast. Zo schrijft bijvoorbeeld de „Provincia uit Como: „De uitvoering^ toevertrouwd aan de solisten van het Biabants Orkest en aan de Nieuwe Komedie, was geniaal, vol komen evenwichtig en vooral onover troffen in het samenspel. De dirigent Evert van Tright heeft een doorleefde interpretatie laten horen en heeft de eigenaardigheden van de par tituur goed uit laten komen". De „Giomale di Brescia" laat zich als volgt uit: „De voorstelling die gis teravond voor de Santa Cecilia gegeven is door de Nieuwe Komedie en het Bra bants Orkest, is werkelijk in alle opzich ten uitzonderlijk te noemen: het muzi kale gedeelte was toevertrouwd aan de schitterende dirigent Evert van Tright, nauwgezet en duidelijk, en aan de ze ven prachtige instrumentalisten Koene. Kieft, Steendjjk, Van Wieringen. Zwig- gelaar, Komst en De Brouwer. Zeer intelligent en trouw aan de geest van het werk was het spel van Jan van Kasteren (verteller). Van der Donk (soldaat). Peter van der Linden (gewel dige duivel), en Toos Waldman (prinses, een uitstekende ballerina)." PARAMARIBO, 13 febr. De rege ring van Suriname heeft in overleg met de regering van Brits-Guyana be sloten het officiële bezoek, dat premier Emanuels van Suriname aan Brits- Gnyana zou brengen, uit te stellen tot een nader te bepalen tijdstip. De Surinaamse regering had het wel of niet doorgaan van de reis afhanke lijk gesteld van de gevoelens der Brits- Guyanese regering. Op grond .an het verkragen antwoord, dat na in goede verstandhouding gevoerd overleg is ont vangen, is de Surinaamse regering tot haar besluit gekomen het bezoek uit te stellen. Premier Emanuels zou met de Suri naamse minister van Economische Za ken morgen in Brits-Guyana aankomen voor een bezoek van drie dagen. Oor zaak van het uitstel zou de politieke toestand in dit land zijn. MARKNESSE Op de Marknesser- weg in de Noord-Oostpolder is zaterdag een personenauto uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. De bestuur der, de 36-jarige slager L. de Lange uit Vollenhove werd ernstig gewond en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Em-ieloord. Zijn vrouw die naast hem zat kreeg o.a. een sleu telbeenfractuur. De heer De Lange laat zijn vrouw met vier kinderen achter. (Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. ¥"JTij is een man die, na jaren- f—f lang vele en velerlei ac- l X tiviteiten te hebben ont plooid, in een gesprek over zijn werk er herhaaldelijk de nadruk op legt, dat hij „alleen maar heeft meegewerkt": ir. J. W. R. Thomson, directeur van de Amsterdamse Droogdok Mij. N.V. en oud-lid van de Stichting van den Arbeid. Zaterdag viert hij in zijn Amstelveense woning zijn zestigste verjaardag; dan zal hij er ongetwijfeld aan worden her innerd, met hóevelen hij wel heeft meegewerkt. Ir. Thomsons vader was in Utrecht beambte bij de Spoor wegen. Zijn zoon erfde zijn be langstelling voor vervoerszaken maar dan „te water": hij stu deerde in Delft scheepsbouw, werkte enige tijd als scheeps bouwkundig tekenaar in Frank rijk en ging toen voor negen maanden naar de calculatie-af deling „nieuwbouw", (in tegen stelling tot „reparatie") van de Rotterdamse Droogdok Maat schappij. Na „om wat meer te verdienen" het was in de cri sistijd een even lange tijd zich met centrale verwarmingsinstal laties te hebben beziggehouden, ging hij naar Nederlands-Indië, als assistent-bedreifsleider van de Droogdokmij. Soerabaja. „Door de ma laise en een aantal bijkomende oorzaken was er een snelle doorstroming in de hogere functies en ik stroomde mee. In 1939 werd ik administrateur ofwel directeur. In begin maart '42 werden we als burgerdienstplichtigen onder het commando van de directeur van het marine-etablissement Soera baja geplaatst. Na de slag in de Javazee weken we uit naar Tjilatjap. Spoedig moesten we daar de zaak opblazen en vluchten naar Tandjong Priok, waar we ook al gauw de haven- en andere installaties moesten vernielen om te voorkomen dat zij in handen van de vijand vielen. Met een van de laatst-overgebleven koopvaardijschepen zijn we er tenslotte tussenuit gekomen en via Australië en Ceylon naar Zuid-Afrika gebracht." Dat was eind maart '42. Het personeel uit Soerabaja vond werk op de kleine scheepswerven van Durban. Ir. Thomson adviseerde achtereen volgens de Zuidafrikaanse autoriteiten, de Nederlandse regering in Londen en de toen zojuist opgerichte United Nations Relief and Rehabilitation Organization (UNRRA) in New York, met betrekking tot allerlei scheeps- bouwplannen voor, tijdens èn na de oorlog. In april '44 werd ir. Thomson naar Australië gestuurd om daar teams van Nederlandse deskundigen op velerlei gebied samen te stellen, die telkens wanneer een deel van de Archipel op Japan was heroverd, moesten gaan werken aan het herstel van het Nederlandse gezag. Na een week werd Hollandia door de Amerikanen bevrijd: het eerste ,JHCA '-team (Netherlands Indied Civil Administration) ging er heen. Er werden de vijand meer slagen toegebracht en meer ploegen volgden. Ir. Thomson bleef als hoofd-ingenieur van Verkeer en Waterstaat en commandant (luitenant-kolonel) van het gemilitariseerde personeelsbataljon van het voorlopige ministerie in Brisbane improviseren. En toen hij, in oktober '45 naar Batavia was gegaan, zette hij het improviseren daar voort. Over wat hij daar allemaal heeft verricht, wijdt hij nauwelijks uit, „maar ik heb voor- noch nadien meegemaakt hoe een aantal mensen, van niets in korte tijd een behoorlijk functionerend ambtelijk apparaat wisten te maken." Toen ir. Thomson in 1946 in Nederland was teruggekeerd om bij de Am sterdamse Droogdok Maatschappij een directeurspost te gaan vervullen „ik ben tenslotte van huis uit geen ambtenaar" had. men in het vader land kennelijk van zjjn werkzaamheden vernomen: bij de eerste „lintjes regen" na de oorlog, op 31 augustus '46, werd hij benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Bij de A.D.M. hield en houdt de heer Thomson zich voornamelijk bezig met de nieuwbouw van schepen en wat hij noemt „de sociale kant van het bedrijf'. „Na de contacten met werkgevers- en werknemersorgani saties volgde de rest vanzelf." Die rest: functies in de Metaalbond (de niet-confessionele werkgeversvakvereniging in de metaalindustrie)het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond en de Stichting van den Arbeid. Ir. Thomson, destijds een der eersten, die in de C.A.O. voor de metaalnijverheid de vijfdaagse werkweek wilde zien opgenomen, meent niet dat de verkorte arbeidstijd ons land heeft overspoeld. ,J9e moeilijkheden van nu gaan heus wel voorbij. Maar met alle respect, het loonbeleid van de overheid: wij moeten eerst een gezonde „full-employment" zien te krijgen. Daarna kan de differentiatie in de loonpolitiek pas iets meer tot zijn recht komen." En over de situatie van de Nederlandse scheepsbouw: „Wij zullen het nog een aantal jaren zeer moeilijk hebben. Elke jonge staat wil eigen scheeps werven hebben en krijgt de subsidie ervoor als buitenlandse steun. Boven dien zal het ook met onze scheepvaart beter moeten gaan." Veel werk dus nog. Ir. Thomson stelt zich wel voor dat het in de tijd dat hij zich met de Nederlandse scheepsbouw zal bezighouden onder meer als voorzitter van de Hollandse Scheepsbouw Associatie zal zijn zoals het in zjjn leven tot nu toe steeds is geweest: ,Jfever a dull moment".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5